Vakantietijd fototijd HENNY JANSEN Veenendaalse jeugd schakelde om tot een groep indianen ARAM KRUISWOORDPUZZEL R 30 Nieuwsblad „DE VALLEI" donderdag 21 juli 1966 8 WIE HELPT AAN OORLOGSGEGEVENS? Ruime keus eenvoudige camera's De Gouden Cobra VEENENDAAL V.V. WAGENINGEN CONTRACTEERDE SPELERS. Zaterdag j.l. speelde een proefteam van Wageningen tegen een streekelftal in Amerongen en verloor met 32. In de formatie stonden de nieuwelin gen J. Willems en Kramer (ex-Graaf schap), R. Bruxvoort (ex-DOVO) en K. Loffeld (DOS) en v. d. Kruk (Excelsior Zetten). Ook de Arnhemmer M. Broeckx (VDZ) werd gecontracteerd. Wageningen zal de komende compe titie 44 wedstrijden gaan spelen i.p.v. 34. Voordat de competitie begint zal Bas Paauwe, trainer van Wageningen, nog voldoende gelegenheid hebben om zgn nieuwe aanwinsten te testen. Op het eigen terrein speelt Wageningen tegen het militaire elftal (21 juli), tegen Vi tesse (24 juli) en het naar de eredivisie gepromoveerde Sittardia (27 juli). INGEZONDEN. Als negentienjarige heb ik de tweede wereldoorlog niet zelf meegemaakt, maar ik heb er een grote belangstelling voor. Alles wat ik er over te weten kan komen verzamel ik in plakboeken. Zo heb ik een foto uit de Vallei, waarop onder anderen mijn oom Gijsbert v. d. Burgt voorkomt, die eind 1944 in het! concentratiekamp Amersfoort zat en later naar Wöbbelin is overgebracht, waar hij 17 maart 1945 is overleden. Vanuit Amersfoort heeft hij klandestien drie brieven geschreven, waarvan ik er twee gelezen heb, maar waar is de der de? Zijn er soms ook nog mensen, die! hem in een der concentratiekampen heb ben gekend? Nog enkele vragen: Wie zaten er in het vliegtuig, dat 23 juni 1943 neeerstortte bij Renswoude? Wie kent de namen en adressen van de bemanning van het vliegtuig dat 6 maart 1941 een noodlanding maakte in De Haar? En wat is er met die Engel sen toen gebeurd? Wie heeft een foto van de spoorbrug bij Woudenberg, die door de Duitsers werd opgeblazen? Wie kan mij helpen aan documentatie materiaal op elk gebied, dat met deze' oorlog in verband staat? Wie schrijft me persoonlijke beleve-! nissen of dingen waarmee hij bekend is? Ik zou op deze vragen graag ant-1 woord hebben, want met Frits de Zwer-| ver, ds. F. Slomp, zeg ik: De jeugd moet: weten. W. van de Burgt, Oudenhorsterlaan 23, Woudenberg. slim van do organisatoren. Voor iedere kampeerder is „corvee" een naar woord. Daar heeft de staf wat op gevonden. Er hangt een fel gekleurd bord aan de muur met daarop grote veren en hele hoofdtooien. De dertig kinderen zijn on derverdeeld in zes stammen. Nu heeft elke stam één dag corvee, maar in het indianendorp heet dat: „Het grote op perhoofd heeft vandaag stam numero nodig" en iedereen is blij wanneer zijn stam aan de beurt is. Verleden jaar kampeerde de jeugd van de „Instuif" in tenten in Kootwijk. Maar dat beviel niet erg en daarom heeft men dit jaar de beschikking gekregen over een aantal huisjes en sommige daarvan hebben wonderlijk genoeg enigszins de vorm van een wigwam en dat komt na tuurlijk prima van pas. Iedere jongen en meisje heeft een naar indiaanse mode ontworpen hemd en hoofdtooi gekregen. Alle hedendaagse kinderspelen heeft men vernuftig weten om te schapen tot spelen van do voorgaande wild-west eeuw. Men had veel spelen voor binnenshuis meegenomen, maar het goede weer stelt deze gelukkig buiten werking. Zaterdag 2 juli zijn de Veenendaalse vakantiegangers naar de Loenense wa tervallen gegaan. Zondag bezochten ze de jeugdkerk in Eerbeek. Maandag en dinsdag werden de zwembaden in Loe- nen en Apeldoorn met een bezoek ver eerd. Woensdag kwamen 's middags de DROGISTERIJ EN FOTOIIANDEL Zandstraat 7 - Veenendaal om waar ook te komen altijd door de grote zaal. In de voormalige Dr. Hek- sterschool liggen alle lokalen aan een lange gang en kan iedereen rustig uit kiezen waar hij nu eens heen wil. Het nieuwe gebouw werd het jeugd werk toegewezen door de gemeente, die een bedrag van 20.000 zal bijdragen in da verbouwingskosten. De onkosten die boven dit bedrag uitkomen zullen door het jeugdwerk zelf voor haar rekening genomen moeten worden. Niet de gehele school zal voor de „In stuif" zijn. Over de gymzaal heeft men slechts in het weekeinde de beschikking en de kelder behoort aan de B.B. en kan dus ook niet worden gebruikt. Het kantoortje van de ex-hoofdonder wijzer zal het verblijf gaan vormen van da secretaresse die in vaste dienst van de „Instuif" zal gaan treden. Achter in de lange gang zal een keu ken ingebouwd worden, welke in verbin ding zal staan met de grote zaal. De grote zolder neemt het opbergen van al lerlei spullen voor zijn rekening. Het is nu een tijd van wachten en hopen dat da werkzaamheden snel tot een einde zullen komen en het jeugd werk zich kan gaan installeren. Het ge middelde aantal van 800 jeugdige bezoe kers die wekelijks de „Instuif" met hun komst vereren, zijn stellig nieuwsgierig naar de inrichting van het nieuwe ge- boi x. RADIOSTADADVENDO 4-2. Advendo trok zaterdag met 2 elftallen naar Radiostad in Hilversum. Advendo 1 had 2 invallers n.l. voor v. Ginkel en v. d. Brink. Radiostad was in de aanval bijzonder ge vaarlijk en het was binnen tien minuten al 2-0 door fouten in de achterhoede. De aan vallen van Advendo waren goed van op bouw maar het schieten liet te wensen over, na een half uur werd het 3-0 weer door een fout in de achterhoede. Toch kwam Advendo terug en na een prachtige aanval schoot rechtsbuiten J. v. Beek raak 3-1 waarmede de rust aanbrak. Na de rust was Advendo aanmerkelijk ster ker maar het was Radiostad die met een uitval er 4-1 van maakte. Advendo gaf zich nog niet gewonnen en zette alles op alles maar schoten van J. van Beek en G. Marcus werden door de paal gekeerd. Tien minuten voor tijd werd het 4-2 toen J. v. Beek door 3 spelers ten val werd gebracht en een strafschop kreeg toege wezen, spil H. v. Hunnen schoot de bal onhoudbaar in de touwen. In de laatste mi nuten kwam Advendo nog dicht bij een doelpunt, maar er kwam geen verandering meer in de stand. Een volledig Advendo had deze wedstrijd zeker in haar voordeel kunnen beslissen. Het tweede elftal deelde de punten met Radiostad 2 de uitslag was 1-1. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 29 HORIZONTAAL: 1 groen, 5 oberon, 10 oké, 12 nto, 13 ra, 14 olm, 15 spinet, 17 dans, 19 ems, 21 tm, 22 epe, 24 Jena, 25 genre, 27 nor, 28 are, 30 riant, 32 ton, 34 ratel, 36 aal, 37 ss, 39 een, 40 mt, 41 gr, 43 prins, 44 sg, 46 pp, 48 opa, 50 pi, 52 ree, 55 salto, 57 amp, 59 nooit, 61 ada, 62 rad, 64 renet, 66 stil, 67 non, 68 pk, 69 mot, 71 elbe, 73 koelie, 76 oer, 78 eo, 79 Ier, 80 alt, 81 kroost, 82 sleep. Een tiental kilometers van Apeldoorn, temidden van één van de laatste gedeelten van Nederland waar nog volop natuurschoon te zien valt, ligt het plaatsje Loenen. Naar dit dorp op de Veluwe trok zaterdag j.l. de jeugd van „De Instuif" en hoopte daar een week lang met behulp van de zon zieh uit te leven. Het aantal kinderen was dertig, de begeleidende staf bestond uit acht personen. Morgen, 9 juli, zullen de Veenendaalse indianen met hun squaws weer terugkeren en de verlaten wigwams worden door de tweede groep krijgers gevuld. Figuur a. ouders met een gehuurd volkswagenbus je, per brommer en met eigen auto. Ook de ouders waren verrukt ove het india nendorp en prezen de inspiratie van de organisatoren. De kinderen, in de leeftijd van 12 tot 14 jaar, slapen in afzonderlijke huisjes. Elke „wigwam" kan ongeveer vijf jon gens of meisjes herbergen. Morgen, zaterdag 9 juli, verlaat de tweede groep Veenendaal en zij kunnen bij voorbaat rekenen op een prachtweek. HET NIEUWE JEUGDGEBOUW. Mevr. v. d. Schee deelde ons het een en ander mee over het nieuwe gebouw dat het jeugdwerk de „Instuif" zal gaan betrekken. Naar verwacht en gehoopt wordt zullen de werkzaamheden vóór de bouwvakkersvakantie, de laatste twee weken van juli, klaar zijn. De ombou wing van de voormalige openbare Dr. Heksterschool is volop aan de gang. De twee handenarbeidlokalen blijven hun functie behouden. Zowel jongens als meisjes zullen in de toekomst hun hob bies in deze oude klassen volop kunnen botvieren. Dan worden van de drie ach ter elkaar liggende lokalen, de laatste en de middelste tot een grote zaal gemaakt, waar biljarts, tafeltennisspelen en der gelijke neergezet zullen worden. Het overblijvende lokaal zal als huiskamer gaan fungeren. Het plan is om er een televisie, een aquarium, fauteuils en boe kenkasten te plaatsen. Het moet echt een huiskamer worden, waar jongens en meisjes met elkaar van gedachten kun nen wisselen. Het nieuwe „Instuif'-gebouw beslaat niet meer vierkante meters dan het oude onderkomen aan de Industrielaan, de grondoppervlakte is zelfs nog minder. Het is echter de ligging van de verschil lende vertrekken dat zo belangrijk is. In het vroegere Instuif-gebouw moest men Het wilde westen. De Roodhuiden van de Noordameri- kaanse prairies waren o.a. beroemd (of misschien beter berucht) om hun gewel dige bedrevenheid in het schieten met pijl en boog. Voordat zij leerden de ge weren en andere „donderbussen" van de bleekgezichten te gebruiken hing het da gelijks voedsel van de stam af van de kunst van zijn jagers in het boogschie ten. Het beste materiaal voor de bogen kwam van een boom, die fustia werd ge noemd. Een tak van ongeveer 120 cm lang werd zo gebogen, dat er in het mid den een soort gol inkwam, die naar de boogschutter gekeerd was. Als het hout te zacht was, werd het gehard met pezen uit de rug van een bison. Ook de boog pees werd gemaakt van bisonpezen, die eerst werden gescheiden in afzonderlijke strengen om dan later weer in één streng te worden samengedraaid. De pijlen werden voorzien van ijzeren punten. Ze waren niet erg lang, waar door zij echter gemakkelijk te hanteren waren als er gedurende de jacht te paard moest worden geschoten. Ongeveer 1/3 van de pijl was voorzien van wat wij veren noemen en iedere jager zette zijn teken onder die veren, zodat niemand er aan behoefde te twijfelen wie de eige naar was van uit het wild teruggetrok ken pijlen. Het maken van pijlen was een tijd rovend werk. De stokken werden eerst in de tent „gerookt" gedurende de vele weken, dat zij daar hingen. Het hout Horizontaal: 1. als volgt; 3. schaaldier; 7. vloeistof; 10. jongensnaam; 12. ge neesmiddel; 14. diktongige hagedis; 16. roofdier; 18. onbehouwen; 20. duur van eb en vloed; 21. titel; 22. bolgewas; 23. reeds; 24. moesplant; 26. vrucht; 29. kledingstuk; 31. de oudere; 32. vogel; 34. selenium; 35. muziekterm; 37. ons inziens; 38. onder het nodige voorbe houd. 40. bedorven; 41. teug; 44. slede: 46. modegek; 47. grote bijl; 49. zang- noot; 50. begrip; 53. ieder; 55. zoals de akten getuigen; 57. vogelproduct; 58. afschuwelijk wezen; 61. van het lopende jaar; 63. deel v. e. auto; 65. voorzetsel; 66. deel v. d. week; 69. kwajongen; 71. deel v. h. been; 72. deel v. d. bijbel; 73. lidwoord; 74. jongensnaam; 75. ambts- Pietertjc. halve: 76. voertuig; 78. bedevaartplaats; 80. deel v. h. circus; 82 weidedieren; 84 voorzetsel; 85. hoefdier; 86. hoofd (Fr.); 87. rijksgrens (afk.). Verticaal: 1. waterhoogte; 2. soort huis: 4. vlugge; 5. N.V. (Duitse afk.); 6. voordeel: 7. dat is; 8. navigatiein- strument; 9. bekende motorraces; 10. steen; 11. goud (Fr.); 13. soort onder wijs; 15. pers. vnw.; 17. soort stof; 19. lengtemaat; 21. in persoon; 23. water in Brabant; 25. boom; 26. behoeftig; 27. godheid; 28. azijn; 30. vervoerbedrijf; 31. baardje; 33. nimmer; 36. omdraaien; 39. cummunicatiemiddel; 41. voegwoord; 43. de lezer heil; 45. zangnoot; 48. te zijner plaatse; 50. honingbij; 51. vogel; 52. eenh. v. druk; 54. vertrek; 56. mest vocht; 59. hevige storm; 60. zangnoot; 62. ongeveer; 64. lust; 67. land in Azië: 68. deel v. e. schip; 70. jongensnaam; 71. levensonderhoud; 73. boom; 75. het Romeinse rijk; 77. in vervolg (afk.); 78. zangnoot; 79. gewicht; 80. per expresse; 81. voorzetsel; 83. landbouwwerktuig. Als jij dan al niet In deze huisjes (wigwams/) verblijft de Veenendaalse jeugd gedurende twee van mij houdtweken. Het jeugdwerk De Instuif her ik houd wel van schiep het kamp in een waar Indianen- deze lolly! dorp. Verschijnt als bijlage van het Correspondentie te richten aan streekblad „DE VALLEI" Tante Jos per adres: onder redactie van Tante Jos Parallelweg 10 - Veenendaal ONZE JARIGEN! 21 juli: Diny van Beek: 21 juli: Bennie Sel. Eist; 21 juli Gert-Jantje van Deelen. Over- berg; 22 juli: Willie v. d. Weerd; 22 juli: Jannie Voorsluys; 22 juli: Henk Baars, Rhe- nen; 22 juli: Peter Jansen: 23 juli: Gert Goedhart: 24 juli: M. Roseboom; 24 juli: Evert Jan v. d. Hoef; 25 juli: Ietje Ame rongen: 26 juli: Janny v. Schaik: 27 juli: Huibke Hovestad: 28 juli: Arie Hilbert. Alle jarigen heel hartelijk gefeliciteerd en een zonnige vakantiedag toegewenst ZILVERPAPIER EN CAPSULES VOOR DE BLINDEN. Hallo jongens en meisjes. Wij zijn hier blij omdat de zon schijnt door jullie toedoen, nee, niet de zon waar je bruin van wordt en die gezond voor je is, maar het zonnetje waar je blij van wordt en waar je gelukkig mee kunt maken. Dit zonnetje is voor de blinden zilverpapier en capsules. Deze week zijn er weer heel veel jongelui geweest, die zilverpapier en cap sules gebracht hebben, maar niet alleen jon gelui, want Tante Ko gaf mij ook veel zil verpapier mee voor de blinden in Arn hem. Verder krijgen wij nog zonnetjes van Ineke Tanis, Jeanette van Koten, Henk Ta- nis, Ali de Vries. Berna Ditewig, Corrie van Wagensveld en Minette Hey bracht op haar verjaardag capsules. Achteraf willen wij Minette nog heel hartelijk feliciteren. Van de week hopen wij nog veel zon netjes te ontvangen en wij wensen jullie ook een prettige en zonnige vakantie toe. Tot ziens allemaal. werd zo goed mogelijk nagezien, ieder wormpje of larfje werd er uit gesneden en als het hout niet helemaal recht was, werden de gebogen delen ingewreven met vet, verhit en weer gekoeld, terwijl dan pogingen werden aangewend om deze delen recht te buigen. Nadat de stokjes waren gepolijst met poedersteen werden de punt en de veren er op aan gebracht- En dan kon de jacht beginnen Figuur b. Tommy en de sporen van dieren. Tommy's vader heeft hem geleerd hoe hij door het bos moet sluipen als hij on opgemerkt wil blijven door de bewoners daarvan, de dieren, die hij van dichtbij wil gadeslaan. Loop rustig, spreek op gedempte toon, houd je ogen goed open en loop, zo enigszins mogelijk, tegen de wind in. Dat laatste is nodig, opdat de dieren je niet zo gauw zullen kunnen ruiken. De meeste dieren zien niet zo goed, maar hebben een wonderbaarlijke reuk en gehoor. Het is het beste om de Figuur c. Zestien portretten. Ze zien er allemaal zo hetzelfde uit, maar als je eens wat beter kijkt, dan zul je zien, dat er maar drie portretten precies hetzelfde zijn. Welke zijn dat? •SI 6 Z :)P?ni P-iooAviuy door mensen gemaakte paden te ver laten en de paden te gebruiken, die de dieren ook steeds lopen als zij naar hun voeder- of drinkplaatsen gaan. Door oefening en geduld kun je die paden leren vinden en met behulp van de spo ren, die je ziet waar de grond zacht is, kun je ook zien welke dieren er regel matig over dat paadje gaan. Die sporen zijn ook meestal op natuurlijk verborgen plaatsen, waardoor de dieren zo weinig mogelijk opvallen. Als het dier zich niet achtervolgd gevoelt, gaat het b\j voor keur steeds over dezelfde paden door het landschap. Het kamp in Loenen staat namelijk geheel en al in het teken van het wilde westen van weleer, de roofovervallen, de totempalen en noem maar op. Twaalf meisjes en achttien jongens stapten za terdag j.l. in een bus die hen naar de plaats van bestemming zou brengen. Te gelijkertijd werden hun fietsen in een vrachtwagen geladen en eveneens naar de bosrijke plaats gebracht. De begelei ding bestaat uit de heer Van der Schee en een staf van drie dames en vier heren.. Mevr. v. d. Schee en mevr. v. Doorn hebben het deze twee weken druk; zij moeten namelijk zorgen dat 30 jonge magen geen enkele keer aan iets gebrek hebben. De organisatoren wilden dit jaar iets origineels bedenken en plotseling kwa men hen waarschijnlijk de helden van postkoetsovervallen, strijdbijlopgravin gen e.d. voor de geest en dat vormde het begin van het plan om dit jaar het vakantiecentrum „Het Zonnehuis" in een Indianendorp om te toveren. Alles kost te veel voorbereiding en men pleegde roofbouw op de inspiratie, maar het kwam voor elkaar. Reeds bij het betre den van het kamp schiet het in het oog. Grote totempalen met lugubere maskers staren do verbaasde bezoekers aan. Af gezien van de totempalen op het gras veld, bevinden deze zich ook in de kamp zaal. Dwerg-totempaaltjes staan nietig, vergeleken met hun grote broers, op de schoorsteenmantel en de kleine er op ge schilderde „bozegeest-verdrijvers" glu ren bijna lachwekkend naar de argeloze binnenkomers. Aan de muur van de zaal hangt een reglement, volkomen in de stijl van het wilde westen van de vorige eeuw: „Geen indiaan mag zonder toe stemming het kampeerterrein verlaten" en „Na de laatste woorden van het op perhoofd 's avonds absolute stilte in de wigwams". Het is origineel, maar ook VERTIKAAL: 1 gei, 2 one, 3 etter, 4 no, 5 ora, 6 banjo. 7 ro, 8 oleaat, 9 nmm, 10 ostara, 11 kpm, 16 noen, 17 de, 18 serre, 20 stelt, 23 pet, 25 galg, 26 nts, 27 nn, 29 rem, 31 ia, 33 odium, 35 ans, 38 spa, 39 esp, 42 rot, 45 grot, 46 psalm, 47 pad, 49 porie, 51 Inn, 53 ei, 54 etiket, 56 laster, 57 ad, 58 pro, 60 oele, 63 alles, 65 enkel, 67 ne, 68 nil, 70 ook, 72 bot, 74 ore, 75 lap, 77 ro, 79 is. 36. De schildwacht, die de gesprekken in de tent van de hoofdman woord voor woord heeft afge luisterd, springt haastig in de houding als El-Seiff met Aram, Kleine-Kim en Otto naar buiten komt. „Nu gij mij het teken van de Gouden Cobra hebt getoond geloof ik U, vreemdeling", zegt de hoofdman tot Aram. „Morgen zullen wij nader beraden hoe wij onze gemeenschappelijke vijanden, de Touareggs, PV DE SNELPOST HIELD TWEE VLUCHTEN. Vanaf St.-Denis werd een vlucht gehou den. waaraan door duiven van De Snel- post werd deelgenomen. De duiven werden om 5.45 jelost en de eerste kwam om 13.50,07 uur aan, wat een gemiddelde snel heid betekende van 847.3 m/min. E. Sukkel 1, 8. 13: T. den Hartog 2. 5. 15, 19, 19; J. Geerenstein 3. 12, 16: G. de Geit 4. 9, 10, 20: H. Ulrich 6: N. v. Barne- veld 7, 14; A. Merlijn 11; R. van Doom 17. Vanaf Vilvoorde werd een wedstrijd ge houden voor jonge duiven. Deze werden ge lost om 7.40 uur, terwijl de eerstaankomen- de geklokt werd om 9.55,22 uur, hetgeen een gemiddelde vliegsnelheid betekende van 1082 m/min. R. van Doorn 1, 6, 9, 12; Jac. Ie Poole 2, 18: H. L. Spies 3: E. Sukkel 4. 10, 13, 14: N. van Barneveld 5: C. van Ginkel 7, 20; A. Leppe- 8. 16: H. Ulrich 11; A. D. van de Bosch 15; A. J. v. Kolk 17; G. J. van Manen 19. NIEUWS VAN DE LUCHTREIZIGER. De EVPV De Luchtreiziger te Veenen daal organiseerde de afgelopen week twee wedvluchten voor postduiven, n.l. van Vilvoorde voor jonge duiven en van St. Denis voor oude. De jonge duiven werden om 7.40 uur gelost en de eerste meldde zich bij de heer Zwijnen om 9.50 uur. Uitslagen: H. Zwijnen 1, 3, 16; G. J. Bovenschen 2. 20; C. Methorst 4; B. H. C. Schuurman 5, 6; F. Spies 7, 15; K. v. d. Heuvel 9; K. de Ruiter 17; J. v. d. Sluis 8; H. v. Kooten 11, 14; A. v. d. Bovenkamp 12; W. Slot boom 13; G. Fasse 18; R. J. van Koo ten 19. De afstand vanaf St. Denis bedroeg 412 km. De duiven werden om 5.45 uur in vrijheid gesteld en de eerste arriveer de om 14.02 bij de heer C. H. Schuurman 1, 2, 3, 4, 5; A. v. d. Bovenkamp 6; W. J. Dam 7. BIOGRAFIE WIM BLEIJENBERG OOK IN GVVV EN VEENENDAAL NIEUWS De biografie van Wim Bleijenberg zal niet alleen in de cluborganen van DOVO en Velox gepubliceerd worden, maar ook in het GVVV-nieuws en „De Spil", clubblad van de v.v. Veenendaal. Piet van Soest, samensteller van deze biografie, heeft tot nu toe gunstige re acties ontvangen op zijn vooruitstrevend idee. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is voor het Kandidaatsexamen Rechtsge leerdheid geslaagd de heer A. Valken burg te Veenendaal. kunnen verslaan. Doch laat ons nu eerst krachten en zijn twee metgezellen worden naar een der tenten verzamelen, voor de dingen die komen zullen." Aram gebracht door een bedoiende, die hen buigend goede nacht wenst en vertrekt. Otto, de dikke matroos, wil Aram eerst nog omstandig bedanken voor zijn red ding, maar deze wimpelt alle dankbetuigingen af met een luchtig handgebaar. Enkele uren later het drietal ligt reeds lang ln diepe rust wordt het tentzeil behoedzaam ter zijde geschoven. Een mandje wordt geruisloos op de grond geplaatst en een hand trekt het deksel openuit de mand stijgt lang zaam, rhythisch wiegend de dodelijke kop van een gifslangeen cobra (wordt vervolgd)

De Vallei | 1966 | | pagina 8