J LUXOR A I Geen woorden maar daden Met de vinger aan de trekker Voor chemisch reinigen WERKSTER MACH. HOUTBEWERKERS MEUBELMAKERS SERVEERSTER of FLINK MEISJE herenhuis met uitzicht o.m. op de Rijn Jeugdrevue GOUDEN REGEN „De Gelderse Vallei" DE „TWISTER" IS HIER! TUSSEN DE BONGERDS Nieuwsblad „DE VALLEI' dinsdag 26 juli 1966 Judith Eveline Anna Maria Margaretha Gerhard Christiaan Helft van dubbel landhuis RIJPSTRA Willem Schimmel Albertha van de Bovenkamp RIJK GAASBEEK VEILING ELST-RHENEN THEATER van uw garderobe VAN HOFWEGEN Amerongen RIJPSTRA FLINKE J. C. van Hunnik VRAAG EN AANBOD Te koop SEYFFER - EDE Woningruil Aangeboden Diversen Gevraagd Gemeente Amerongen ACHTEROM" HET GROTE DORP RHENEN TE KOOP Speeltuin ,,'t Hek" - Lunteren Gaarne verzorgen wij voor U Ondertrouwkaarten Verlovingskaartjes 0 Geboortekaartjes 0 Visitekaartjes Amerikaanse rage overgewaaid naar Nederland: feuilleton door Piel Terlouw PAMI1.IEKKKICHTEN Dankbaar en blij mogen wij u kennis geven van de ge boorte van onze E. van de Loosdrecht A. van de Loosdrecht- Cornelissen Aline Dorien Veenendaal, 21 juli 1966. Jan Steenlaan 49 I. Tijdelijk: Juliana zieken huis, Veenendaal. Met vreugde en dankbaar heid aan God geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Wij noemen haar Anneke. J. Kroesbergen A. M. M. Kroesbergen- Griffioen Eist (U), 17 juli 1966. Schoolweg 47. Dankbaar en verheugd be richten wij U, dat God ons een zoon toevertrouwde. Wij noemen hem: J. G. Breekveldt G. Breekveldt- de Vries Ettine Nella Jeanette Veenendaal, 21 juli 1966. Populierenlaan 1. AMERONGEN met garage, schuur en tuin. Zeer gunstig gelegen met voor en achter uitzicht over de korenvelden. Indeling: entree, gang, suite (39 m2), keuken; boven: drie slaapkamers, badkamer met bad en tweede toilet, zolder met twee kamers. Prijs f 60.000,— spoedig te aanvaarden. MAKELAARDIJ Hoofdstraat 131 tel. 03438-5254 en geven u, ook mede namens hun ouders, kennis van hun voornemen in het huwelijk te treden. De huwelijksvoltrekking zal plaats vinden op donderdag 4 aug. 1966 te 13.00 uur ten gemeen tehuize te Scherpenzeel. Kerkelijke bevestiging en inzegening van het huwelijk te 14.00 uur in de Nederlands Her vormde Gemeente „Sola Fide" te Veenendaal door de Weleerwaarde heer Ds. A. A. Bos te Veenendaal. Scherpenzeel, Holevoetplein 280a Veenendaal, Patrimoniumlaan 23 20 juli 1966 Gelegenheid tot feliciteren op 4 augustus van 16.30-18.00 uur in hotel „La Montagne" te Vee nendaal. Toekomstig adres: Holevoetplein 280, Scherpen zeel. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere geheel plotseling van onze zijde weggenomen, mijn in nig geliefde man en onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader op de leeftijd van 68 jaar. C. Gaasbeek-van de Pol G. Gaasbeek J. Gaasbeek-van de Bovenkamp Corrie, Kees en Rijk Veenendaal, 23 juli 1966. Emmalaan 14. De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden woensdag 27 juli 1966 om 3 uur pp de algemene begraafplaats te Veenendaal. Vertrek van het sterfhuis 2.30 uur. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond na 7.30 uur. Geen bloemen. Ondergetekende, E. A. C. REYDON, arts spreekt langs deze weg zijn zeer hartelijke dank uit voor de vele bewijzen van medeleven met zijn gedwongen afscheid. Hoewel de redenen >van het neerleggen van zijn praktijk gezondheidsredenen minder pret tig waren, is de afscheidsreceptie voor hem een grote troost geweest, immers een blijk van ge noten vertrouwen gedurende lange jaren van heel veel patiënten. Met de beste wensen voor u allen, ook namens mijn echtgenote, E. A. C. REYDON, arts. Notaris S. J. Vleer te Rhenen zal op vrijdag 29 juli 1966 bij inzet en vrijdag 5 augustus 1966 bij toeslag, telkens 's morgens 11 uur, in hotel „Stuyvenberg" te Elst-Rhenen, voor de heer D. Leyenhorst aldaar, PUBLIEK VERKOPEN: het herenhuis met garage, voor- en achtertuin, aan de Woudweg 11 te Elst-Rhenen, kad. sectie H. no. 3433 groot 1,47 are. Alles in zeer goede staat. Het huis bevat engelse kamer, keuken, gang, kelder, sanitair; 3 slaapkamers, douche en vliering. Onverhuurd. Leeg te aanvaarden 30 oktober 1966. Te zien dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaaldag 1 september 1966. r' VEENENDAAL Van donderdag 28 t.e.m. zondag 31 juli Elke avond 7.30 uur. Zondag 3 uur. Eddie Constantine - Perette Pradier - Daniel Emilfork in De klappen zijn raak, de grappen zijn raak.Eddie doet 't weer best. Toegang 14 jaar. Van zondag 31 juli t.e.m. woensdag 3 augustus Elke avond 7.30 uur. Richard Denning - Peggie Castle - Cathy Downs in Een sterke film vol wilde taferelen uit het wilde westen. Toeg. 14 jaar. - DINSDAGS IS ONS THEATER GESLOTEN - Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa d 10 cent. ook telefonisch nr 2376 Veldelseweg, Veenendaal. teL 2376. Dr. Slot. de Bruïneplein 29 Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN ZATERDAGS TERUG Te koop zonng gelegen helft van dubbel landhuis met garage en mooie tuin. Indeling: hal, kelder, keuken, woon/eetkamer; boven: 3 slaapkamers, badkamer met bad en 2e toilet, zolder. Vraagprijs f52.500, MAKELAARDIJ Driebergen, Hoofdstr. 181, Tel. 03438-5254 GEVRAAGD: voor de kantoren enz., in de avonduren. N.V. voorh. fa. Nijevrheidslaan 97, Veenendaal f 1.50 per advertentie t/m 10 woorden Elk woord meer 10 cent Te koop in de opruiming be kend merk damesgcmakschoe- nen met ingebouwde steun in zwart kalfsleder. Vlot model, maten 36-43 van 39.75 voor 29,50. Schoenhandel, schoen makerij Valkenburg, Gortstr. 25, Tel. 4372. Veenendaal. Te koop aardappelen van prima kwaliteit. Bij afna me van 13 kg thuisbe zorgd. Ook het adres voor winteraardappelen is: D. Versteeg, Kampjesweg 17, Veenendaal. Tel. 2567. Te koop damespantoffels, he renschoenen, pracht modellen en kinderschoener voor spot prijzen. Schoenhandel, schoen makerij Valkenburg, Gortstraat 25, Veenendaal. Tel. 4372. Prima nieuwe aardappelen te koop. J. van Dijk, Nwe Veenend.weg 153, Rhenen. Inschrijven Veenendaalse Jeugdvierdaagse. Woensdag 27 juli van 7-8 uur in het Jeugdgeb, Industrielaan 1. Te koop zware slachtha- nen. Dijkstraat 104, telef. 3385, Veenendaal. Te koop Renault-Dauphine bj. 1960-1961. Prijs f900,—. Fluitersstraat 51, Veenen daal. Te koop Florett bromfiets, 4 maanden oud. Middellaan 35, Veenendaal. SPECIAAL MEUBELFABRIEK Eigenear J. M. v. d. VEER STATIONSWEG 128 - EDE Wij kunnen plaatsen: (event, ook voor buitendienst) Aanmelden dagelijks aan de fabriek. Te koop nieuwe aardappe len. Perfect van smaak. P. v. d. Bosch, Zwetselaarse- weg 3, Ederveen. Tel. 08387 -497. Dicpeveen Tricot nabij De Klomp te Veenendaal vraagt nette meisjes voor leuk werk. dat goed betaald wordt. Je leert wat, waar je later altijd wat aan hebt. Kom geheel vrij blijvend eens praten. Zoekt u leuk, zelfstandig werk? De Stichting Alco holvrije Bedrijven vraagt voor één van haar kantines in Veenendaal 1 kantine juffrouw. Werktijd van 8.30 tot 14.30 uur. Vijfdaagse werkweek. Goede beloning. Voor nadere inlichtingen. W. Boer, Spijkerstraat 120. Tel. 08300-32332, Arnhem. Inschrijven Veenendaalse Jeugdvierdaagse. Woensdag 27 juli van 7-8 uur in het Jeugdgeb, Industrielaan 1. Aangeboden grote 4 ka merflat te Veenendaal voor woning in Rhenen of om geving. Br. o. nr. 1280 a. h. bur. v. d. blad. Inschrijven Veenendaalse Jeugdvierdaagse. Woensdag 27 juli van 7-8 uur in het Jeugdgeb, Industrielaan 1. Wij hebben f30.000,— be schikbaar voor een wo ning in of rondom Vee nendaal. Moet binnen kor te tijd leeg te aanvaarden zijn. Br. o. nr. 1281 met volledige inlichtingen a. h. bur. v. d. blad. Lichtdrukken en tulocopie- ren Artlfoto Hoofdstraat 84 Veenendaal Ladders en trappeD vooi dt vakman dtrect uit voorraad Fa Zimmerman Zn Sand- brlnkstr L telef 2261 Vee- □endaal Elektr. glasventilatoren voor keuken of huiskamer. Vermogen 630 m1 per uur f 59,Glasventilatoren z. motor speciaal voor de huiskamer of slaapkamer f39.50. Fa Zimmerman Zoon, Sandbrinkstraat 1. telefoon 2261. Voor financiering van au to's. motoren scooters bromfietsea landbouw werktuigen en huishoude lijke artikelen naar Make laars- en Assurantiekan toor Brouwer. Kanaalweg 2, te Veenendaal. Telef 08385-2918 Te koop aanhangwagentje. Van Reedeweg 39, Rens- woude. Te koop Batavus bromfiets en 2 fietskarren. Parallel weg 43, Veenendaal. Inschrijven Veenendaalse Jeugdvierdaagse. Woensdag 27 juli van 7-8 uur in het Jeugdgeb, Industrielaan 1. Te koop 300 roede hooi- gras, 300 roede haver. Te bevr. Munnikenweg 68. Ter overname praktisch nieuwe draagbare 8 tran sistor radio, zeldzaam mooi geluid (iets aparts) gekost 130 gld voor 55 gld. Dr. Schokkingstraat 21, Vee nendaal. Te koop zware biggen en andijvieplanten. J. de Rid der, Zuid. Meentsteeg 25, Achterberg. Te koop Kreidler Florett bromfiets, 4 maanden oud. Middelbuurtseweg 33, Vee nendaal. Prima slachthanen te koop. Achterkerkstraat 43. Vee nendaal. Jong echtpaar -z.k. zoekt voor 2 jaar inwoning in Rhenen of Veenendaal. Ir. Bruggeman, Herenstraat 75, Rhenen. tel. 08376-2305. Inschrijven Veenendaalse Jeugdvierdaagse. Woensdag 27 juli van 7-8 uur in het Jeugdgeb, Industrielaan 1. Gevraagd le bediende voor de herensalon. Goed loon, prettige werkkring. Kapper Slotboom, Hoofdweg 53, Ederveen. Tel. 08387-536. BEKENDMAKING Legger der wegen Burgemeester en wethouders der gemeente Ameron gen, brengen ter openbare kennis, dat een exemplaar van het door het college van gedeputeerde staten der provincie Utrecht, ingevolge het bepaalde bij de we- genwet opgemaakte ontwerp van de legger van de wegen op 27 juli 1966 op de secretarie der gemeente is neergelegd. Het ontwerp ligt aldaar van die dag af tot en met 31 augustus 1966 ter inzage voor een ieder. Bezwaarschriften tegen het ontwerp worden bij bur gemeester en wethouders ingediend en worden bij het ontwerp voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaar schriften kunnen worden toegelicht en bezwaren kun nen mede worden ingebracht in een zitting van het college van burgemeester en wethouders of van een door hen uit hun midden benoemde commissie. Deze zitting zal worden gehouden ten gemeentehuize op donderdag, 15 september 1966, des voormiddags 10 uur. Amerongen, 20 juli 1966. Burgemeester en wethouders voornoemd, O. R. van den Bosch, burgemeester F. C. Magendans, secretaris ff BRENG EEN BEZOEK AAN SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Wij hebben vooi u de grootste sortering wijnen binnen- en buitenl gedistilleerd Groenelaan 23 (achterom) Telel 3434 Veenendaal GEVRAAGD: Geboden wordt: Hoog salaris 5 daagse werkweek. Zondags vrij. 4 avonden vrij waaronder ook de zaterdagavond. CAFETARIA Hoofdstraat 109, Veenendaal, tel. 2258 bevattende: Beneden: 2 kamers (met gasver- warming), keuken (met roestvrij stalen aanrecht), hal, toilet en kelder. Verdieping: 3 slaapkamers, balkon, verwarmde douche met lavet en toilet. Grote zolder. Tuin met schuurtje. Vrije vestiging, leeg te aanvaarden. Prijs f 57.500,— k.k. Brieven onder nr. 1279 a. h. bur. v. d. blad Vrijdagmiddag 29 juli a.s. Aanvang 2.30 uur met de nummers: 1. Goochelshow met en voor de jeugd. 2. Fatima, de Oosterse prinses komt met een verrassing. 3. Groot eierfeest voor alle kinderen. 4. Miranda, zeepbellenjongleuse. 5. Bobby, de toneelspelende hond. 6. Pepino de Clown laat de jeugd schateren. 7. Leuke wedstrijd om prijsjes. 8. Pepino en Fantasto met doldwaze clownerie. Entree volwassenen f 1,75 - Kinderen f 0,75. DRUKKER IJ PARALLELWEG 10 - VEENENDAAL aan de spoorlijn Veenendaal-Rhenen Telefoon 2022- 2 lijnen Een doldwaas spel is gearriveerd uit Amerika! De Twister. De nieuwste rage. U weet nog van de hula-hoop? De jojo? De twister is de opvolger. Iedereen doet er aan, in de States. Op alle stranden, in alle tuinen wordt het gespeeld. In de huiskamers ook door mensen van 8 tot 80. Hoe zit het spel in elkaar? Het is een vinyl reuzen speel veld met rode, gele, groene en blauwe stippen. De spelers nemen tegenoverelkaar de starthouding aan, met de voe ten op een blauwe en een gele stip de scheidsrechter draait aan een draaischijf en commandeert wat het lot aan wijst. Bijvoorbeeld: „Linkerhand op groen" of „rechtervoet op rood". De spelers moeten de aanwijzingen volgen en ra ken la minute in de meest wonderlijke bochten verwron gen. Het eerste spel dat aanwezig was in Europa werd 's avonds laat bij 't Lievertje in Amsterdam gedemonstreerd. Er ontstond een ware oploop en het gelach was niet van de lucht. De politie deed niets behalve meelachen! De Twis ter schijnt, naar verluidt, thans in Nederland verkrijgbaar. Welaan dus: Twisteren Had ze dan nog altijd hoop gehad? Ach nee, dat niet, maar ze had het zich bijna niet voor kunnen stellen, dat hij nog eens met Neeltje van Tongeren zou trou wen. En toch was het thans een feit geworden. Uiterlijk liet ze echter niets blijken. Dat mocht immers niet. Ze wist dat Gert gelukkig was. Ze hoorde het aan zijn lied en ze las het in zijn glin sterende ogen. Ja, alles was goed. En alles zou nog beter worden. Het kon haast niet, maar toch zou het zo wezen. Ze telden samen de dagen af, die hen scheiden van de grote dag, de dag van hun trouwen. 'Nog tien, nog negen, nog acht, nog zeven En er was nog zoveel te doen! Was er nu wel genoeg wijn in huis? Hoeveel gebak moest er besteld worden? Zou het die dag te koud zijn voor bier of zouden ze het toch maar wagen? Wilde moeder broodjes bestellen bij de bakker en wat moest er op Rookvlees, ham, worst, pelkelharing, kaas? Zou Gert genoeg rokerij hebben voor 't manvolk? Je zou er werèndig mager van worden, van al die zorgen. Bij het eerste roepen van zijn moeder stond Gert al naast zijn bed. Hij had een poosje wakker gelegen met de handen onder het hoofd, starend naar de grijze vlek van het raampje in het donker van het dak. Voor het laatst had hij vannacht op deze zolder geslapen, want vandaag zou hij trouwen. Als alle drukte voorbij was en als het avond geworden zou zijn, kwam hij hier niet meer terug. Zijn broek zou hij niet meer aan de spijker hangen, die hij na de evacuatie in de dakspant geslagen had en als hij opstond, zou hij niet meer zijn kop naar buiten kunnen steken door het kleine raampje in het schuine dak. Voortaan zou hij niet meer alleen sla pen, maar met Neeltje. Hoe vaak had hij zich dat al niet voorgesteld. Hij zou in het vervolg wakker worden met zijn arm om haar heen en met haar hoofd op zijn schouder. Morgenochtend was het al zo. Morgenochtend, dat was al gauw. Was het eigenlijk allemaal wel waar? Was het geen mooie droom, die nooit wer kelijkheid zou worden? Nee, juichte het binnen in hem, het is waar! Eer gisteren had hij nog zeil gelegd en de meubels met Neeltje gerangschikt. Nu moest hij er uit. Moeder had ge roepen. Voor het laatst. Ja, ook dat was voor het laatst. Morgen zou hij gewekt worden door het nijdig rinkelende wek kertje, dat ze samen gekocht hadden. Voordat hij zijn zondagse broek aan deed, stootte hij het raampje open. De dag was nog niet wakker. Buiten lag de wereld in het troosteloze grijs van de vroege wintermorgen. Geluiden waren er nog niet. Ja toch, daar blies de si rene van de steenoven in de verte. De wind was noord, van de Rijnkant van daan. Als het nu maar niet te koud werd, want hij kon toch niet de duffel aan op deze dag. En Neeltje zou kwalijk over haar nieuwe donkergrijze mantel pakje haar mantel aan kunnen. Dat zou zund' zijn, waar. Maar daar in het oosten gloorde al groenig het nieuwe licht van de dag. Boven zich zag hij helder de sterren staan. Ha, als de zon eens zou gaan schijnen in een helderblauwe vrieshemel. Rillend trok hij zijn hoofd terug. Op schieten moest hij. Om tien uur moesten ze op 't gemeentehuis zyn en om elf uur In de kerk. Och wat, hij had nog een zee van tijd. Hij zou zich maar niet gaan haasten, dat was nergens voor nodig. Toch stapte hij een paar keer mis in zijn broek, 't Leek verduld wel, of de broeks pijpen dichtgenaaid waren. Ze hadden er eigenlijk heel geen druk te van willen maken, maar nu het ka mertje bij Van Tongeren vol met men sen zat en de zon schuin door het raam viel op de witgedekte dissen, kwam er vanzelf drukte van. Zelfs onder het eten waren er, die niet stil konden blijven, zodat er een gezellig geroezemoes was, waar Neeltje en Gert als vrouw en man met lachende, roodglimmende gezichten, midden tussen zaten. Wat een dag, wat een dag was het! Op de spiegel achter hun hoofden wa ren de traditionele woorden in krulletters met zeep geschreven „Hulde aan het Bruidspaar". En van de lamp naar de hoeken van de kamer hingen de papie ren slingers zacht te wiegen in de blauw grijze sigarenrook. Kees had na de kerkdienst een gedicht voorgelezen, waarin het verleden van bruid en bruidegom opgehaald werd. Hij had het zelf gemaakt en het had heni menig zweetdruppeltje gekost. Maar het was de moeite waard geweest. Hoe kreeg hij het voor mekaar. En Riekie van tante Mijntje had met haar fijne kinderstem metje een versje gezongen voor het Jon ge paar. Dan werd er nog een ernstig gedicht over huwelijkstrouw met een zegenbede aan het slot voorgedragen door Chrisje van Zoelen die met haar vader en moeder ook uitgenodigd was. Gert voelde het bloed in zijn hals klop pen onder haar woorden en onwillekeu rig gingen zyn gedachten terug naar de dagen, waarop hij soms meer van héér hield dan van Neeltje. Maar ach, dat was alles voorby. Nu was hij getrouwd en zoiets als toen mocht nu helemaal niet meer voorkomen. Hij knikte haar dankbaar toe na het gedicht, toen ze met een kleur weer ging zitten. Het was hevigst mooi vonden de anderen en even hing er een ernstige stilte. Plot seling werd die echter verbroken door het geluid van een trekorgel. Die by het raam zaten, draaiden nieuwsgierig het hoofd om en Gert rekte ook de hals om te zien, wie er aan kwam. Zag hij het goed Was dat Willem van Dyk, zijn oude kameraad uit de vrijgezellentyd niet? Ja, verduld! Met Sas de Burg. Oei, als die binnen kwamen en dat deden ze, hij hoorde de klink al van de deur dan zou het helemaal feest wor den! Een lach kriebelde in zijn keel en nog voordat de jongens de kamer In stapten, lichtte hij Neeltje in. Eigeniyk hadden ze er heel niet op gerekend, dat die knapen er nog bij kwamen, maar wys je oude maats van vroeger eens de deur. Dat ging toch Immers niet? „Maarge!" wenste Willem met de trekharmonica voor de bulk, hoewel het al vier uur in de middag was. De kamer lachte en er werd geroepen of hij nu al uit zyn bed gestapt was. Het gepraat en gelach overstemde de „innig gemeende wens" van Willem en Sas, doch nadat de jongens een borreltje op hadden, werd er weer om stilte ver zocht, omdat ze een versje zouden zin gen, dat ze eigen gemaakt hadden. Op de bekende wys van „langs het strand stil en verlaten" werden vijf coupletten afgedraaid en het was geen wonder dat ze een klaterend applaus kregen. Maar van zingen krijg je dorst en van luisteren ook, dus kloekten nieuwe kurken uit nieuwe flessen in de keuken. Ach ja, het was een feest, dat ze nooit zouden vergeten, 's Avonds kwamen er nog meer vrienden en bekenden „even fileseteren" tot half twaalf, twaalf uur en tegen die tijd rolde Neeltje haast om van vermoeienis en slaap. Ondanks het schone lied „We gaon nog niet naor huts' moest er toch langzamerhand een eind komen aan de feesteiykheden. En zo gaf Kees, die heel de avond druk geweest was als ceremonie-meester, toestemming aan bruid en bruidegom om naar huis te gaan. Welgemeende raadgevingen werden hun meegegeven door de man nen, die meer dan twee glaasjes op had den en die door Gert of niet gehoord of met een rake zet beantwoord werden. De belde ouders stonden daar wat stil tussen. Daar ging hun kind. Samen moesten ze nu het leven in, dat soms zo iezend hard kon zijn. De vaders ga ven een harde hand en de moeders een zoen, die een nat plekje achter liet op hun mang door het ene traantje, dat juist uit hun oog rolde. Ach, moeders zijn immers allen op zo'n ogenblik een der. Toen de klok bijna op één uur stond, liepen ze samen door de stille vries- heldere nacht. Wat was het stil buiten na deze drukke, roezige dag en avond. Hun stappen klonken hard over de ste nen van de dorpsweg. De lantaarns wa ren al uit en de pastorie stond hen zwij gend op te wachten. Dominee met zijn vrouw waren na de kerkdienst een poos je geweest en toen ze weg gingen, kreeg Gert de huissleutel, die er bij gemaakt was. Hij had koud in zijn hand gelegen en nu hij hem uit de broekzak haalde, voelde hij nog aangenaam koel aan. Nu zouden ze hun huis binnengaan. Hun huis, dat bestond uit een grote zit-siaap- kamer met gebruik van keuken en schuurtje. Neeltje moest opeens weer denken aan de trouwtekst, die dominee gekozen had: „De eeuwige God zij U een woning." (wordt vervolgd) I

De Vallei | 1966 | | pagina 4