Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Tante Pos doet minder op zaterdag i GEZELLIG WINKELEN IN VEENENDAAL Ds. P. J. d Bruin ter aarde besteld $0$ 00 OFFICIëLE OPENING ZWEMBAD AGENDA Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei** Veenendaal Alleen postkantoor Veenendaal gehele week geopend f. 110.- RHENEN Bussen begonnen met vertraging Dinsdag start Jeugdvierdaagse 40e JAARGANG VRIJDAG 29 JULI 1966 Nr. 59 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 503427 Redaktie: W. P. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bjj de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Over berg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scberpenzeel ^et dienstbetoon van de posterijen wordt op zaterdag voor het publiek verminderd. De meeste post kantoren zullen op zaterdag niet meer voor het publiek worden opengesteld, die in verband met het gebleken feit, dat er voor de diensten, die de Post sinds 1 juli 1961 op zaterdag verrichtte in het al gemeen slechts zegelverkoop en spoedeisende handelingen vrij weinig belangstelling bestaat. De kosten per handeling worden op deze manier te duur voor de PTT, die toch reeds in een ongunstige rentabiliteitspositie verkeert. Zoals de PTT het zelf uitdrukt: „De openstelling van de loketten wordt beter aangepast aan de verkeersomvang". Voor velen, die in de Valleistreek wonen zal een grote reis gemaakt moeten worden om van de diensten van de Post op zaterdag gebruik te kunnen maken, want alleen het postkantoor in Veendaal zal op zaterdag geopend blijven. Alle andere kantoren gaan dicht. De openstellingstijden door de week worden ook veranderd, hetgeen in sommige gevallen een verrui ming betekent, in andere gevallen een kleine vermindering van het aantal geopende uren. De PTT heeft dezer dagen een aantal wijzigingen in de openstelling bekend ge maakt, die allen op 12 september ingaan. Geen enkel postkantoor in onze omgeving gaat eerder open, dan om half negen in de ochtend. Voor geldzaken was dit reeds het geval, en het is gebleken, dat er voor de zegelloketten zo weinig belangstelling was, dat men het niet langer verantwoord achtte deze een half uur eerder dan de geldolketten open te stellen. Op de kleinere kantoren komt er in veel gevallen een verruiming van de openstelling op de doordeweekse dagen. Alle kantoren zullen tenminste 2 uur op een dag open zijn, tot nu toe was dit 1 uur. Bovendien zullen alle postkantoren in ieder geval open zijn tussen 11.30 en 12.30 uur en tussen 14 en 15 uur. Voor de kleine kantoren, die nu reeds na 15 uur open zijn, komt de mogelijkheid om na die tijd nog geldzaken af te handelen te vervallen. Tot nu tot kon bijv. in Scherpenzeel geldzaken afgehandeld wor den ook na 3 uur in de middag, dit in tegenstelling tot de grote postkantoren, die deze mogelijkheid niet kennen. In september komt er dan ook in Scherpen zeel en andere kleine plaatsen een eind aan, omdat men bij de Postdienst van mening, is dat hieraan geen of bijna geen behoefte meer bestaat. De mogelijkheid om geldzaken af te wikkelen op vrijdag tot sluitingsuur blijft gehandhaafd voor alle kantoren. De telegraafdienst op de postkantoren, het loket dus, waar men een telegram kan opgeven, zal op dezelfde uren als de zegelioketten geopend zfjn. In Vee nendaal zou dit dus 's morgens een half uur later kunnen beginnen. Dit is ech ter voor het publiek niet erg lastig, om dat men overal vandaan telegrammen per telefoon opgegeven kunnen worden, door het draaien van 009. Dit kan ook vanuit cellen gebeuren en doordat het gratis is, krfjgt men het dubbeltje te rug. De PTT schrijft, dat op grond van er varingen, opgedaan op de vele honderden kantoren. waar de openstellingsduur reeds in overeenstemming is met de ge noemde regels, en dus niet wordt gewij zigd, er behoeft geen vrees te bestaan voor langere wachttijden. Hierbij wordt opgemerkt, dat de loketmechanisatie (waarover de Vallei reeds enkele weken geleden berichtte) de wachttijden merk baar kunstig beïnvloedt, evenals het toe nemend gebruik van postzegelautomaten. Afhalen dagbladen Tot nu toe geldt er een regeling, dat mensen, die avondbladen per post toe gezonden krjjgen, deze in de loop van de zaterdagmiddag op een postkantoor kun nen afhalen. Deze regeling blyft in zo verre van kracht, dat dit na 12 september alleen mogelijk wordt op de postkanto ren die een openstelling op zaterdag ken nen. In deze omgeving zal men dus voor de krant naar Veenendaal moeten. Momenteel geldt de regel, dat behalve zegelverkoop, alleen spoedeisende zaken behandeld kunnen worden op zaterdag. In pincipe zal ook in de toekomst niet van deze regel worden afgeweken, maar wel wordt er een belangrijke uitbreiding ge geven aan de term „spoedeisend". Het zal namelijk zo worden, dat ook de ont vanger van een betalingsstuk dit spoedei send kan maken. Indien men tot nu tot bijv. een cheque kreeg, waarop niet het woord spoedbehandeling voorkwam, wat de afzender een recht van f 0,25 kosttte, dan kon men dit zaterdags niet voor be taling aanbieden. In het vervolg echter is het mogelijk om tegen betaling van 50 cent dergelijke stukken spoedeisend te maken en dus ook uitbetaling te krij gen. Spaarbankbehandelingen zullen eveneens tegen betaling van f 0,50 op za terdag mogelijk worden. Tot nu toe kon men alleen expresse stukken aanbieden. In de toekomst wordt het mogelijk ook aangetekende stukken en postpakketten aan te bieden, indien men er twee kwartjes extra voor over heeft. Expres-zendingen hebben reeds een spoedeisend karakter, en zullen dus zon der betaling van dit recht behandeld kun nen worden. Als toelichting vermeldt de PTT bij de ze wijzigingen: „Uitgaande van het hui dige loketverkeer zou het gewettigd zijn de openstelling op zaterdag te beperken tot een gering aantal kantoren. Dan zou in veel gevallen echter de afstand tot een opengesteld kantoor te groot worden. Om nu toch nog een zeer groot deel van het publiek ter plaatse loketdiensten te bie den, is besloten 250 kantoren verspreid over het gehele land, op zaterdag open te houden. Hiertoe zijn zoveel mogelijk plaatsen genomen, welke een centrum functie vervullen (Veenendaal dus) en ze zijn zo gekozen, dat de afstand voor niet ter plaatse woonachtigen gezien de huidige vervoersmogelijkheden binnen redelijke grenzen blijft. De plaatsing van postzegelautomaten zal versneld voorgang vinden". Openstellingsuren Op zaterdag zal alleen Veenendaal ge opend zijn en zullen alle andere kantoren in het ressort gesloten zijn. Dit zijn post agentschap Veenendaal-zuid, Ederveen, Overberg, Renswoude, Scherpenzeel, Rhe nen, Eist en Achterberg. De andere werkdagen zullen de kanto ren de volgende openstellingsuren heb ben: Veenendaal 8.30 - 19.00 uur. Ederveen 9.30-12.30, 14.00-15.00 en 17.00- 18.00 uur. Overberg 11.30-12.30 en 14.00-15.00 uur. Renswoude 10.30-12.30, 14.00-15.00 en 17.30- 18.00 uur. Scherpenzeel 8.30-12.30, 14.00-15.00 en 17.00 -18.00 uur. Rhenen nog niet bekend. Eist nog niet bekend. Achterberg nog niet bekend. Amerongen 8.30-12.30, 14.00-15.00 en 17.00- 18.00 uur. fey: Op zaterdagen zal dit beïld alleen nog maar in Veenendaal te zien zijn. Alle andere postkantoren in onze omgeving krijgen een vijfdaagse werkweek. Donderdagmiddag is onder een grote publieke belangstelling het stoffelijk overschot van de vroegere predikant der chr. geref. Bethelkerk, ds. P. J. de Bruin aan het graf toevertrouwd. Om even na drie uur zakte de blankhouten kist, slechts gesierd met één enkel eenvoudig bloemstuk in de aarde, waarna een kort woord gesproken werd door de hoogleraar aan de chr. geref. theolo gische hogeschool te Apeldoorn, prof. Hovius en ds. Velema uit Apeldoorn de gemeente waar de verscheiden predikant zijn laatste jaren doorbracht de Apostolische Geloofsbelijdenis zegde. Vooraf was in de Bethelkerk aan de Beatrixstraat een rouwdienst gehouden waarin werd voorgegaan door ds. Vele ma. Deze dienst werd bezocht door ongeveer 400 belangstellenden, waaronder afgevaardigden van kerkeraden en de plaatselijke predikant, ds. Langbroek. Ook bij het graf had zich een grote menigte verzameld, waaronder leden van verschillende Veenendaalse kerkeraden en ook ds. Van Enk gezien werd. JUWELIER Hoofdstraat 01 HORLOGER Veenendaal Ds. Velema als voorganger in de Bethelkerk las na het zingen van Psalm 103 8 en 9 het laatste deel van Job 19 en Romeinen 8. In zijn toespraak zei hij ondermeer: „Wij zijn bepaald bij Ps. 103. Het eerste deel van het achtste vers „Gelijk het gras is ons kortstondig leven" is weer harde waarheid gewor den. Toen wij enkele weken geleden in Apeldoorn baden, of God alle predi kanten in deze vakantietijd wilde spa ren, dachten we eigenlijk niet aan ds. De Bruin. De Heere heeft echter ge zegd: Het is genoeg geweest. Dat is een werkelijkheid, die we ons allen be wust moeten zijn: Gelijk het gras is ons kortstondig leven; wij zijn allen ster felijk. Ds. De Bruin vergeleek zich vaak met Job en met recht; zijn leven is vaak treurig geweest, allerlei zorgen hebben hem gekweld als rouw, tegenslag; hij wilde meer doen, dan hij kon doen. Maar toch, toen hij laatst ernstig ziek was en voor zijn leven gevreesd werd kon hij tegen mij zeggen: Ik weet, dat mijn verlosser leeft. In Job is deze uitroep een uitschieter. Job had het moeilijk, en toch, hij wist dat zijn verlosser leeft. In de ellende en de ruïne van zijn leven kon hij daar om een beroep doen op die Goël, die bloedwreker, die 'zijn enige houvast in dit leven is. Dat is iets anders, dan wat de moderne theologie leert: God is dood, maar wij zeggen: Mijn verlosser leeft, en ik weet het. Deze twee dingen zijn de polen van het waarachtige ge loofsleven, waar het altijd om gaat." Ds. Velema eindigde met de laatste regels, uit het boekje, dat ds. De Bruin ter nagedachtenis aan zijn vader prof. P. J. M. de Bruin schreef: Welk een gouden toekomst, die Gods kinderen tegenlacht over dood en graf heen. Met het zingen van Ps. 73 12 ,,'k Zal dan gedurig bij U zijn", werd de dienst be sloten. By het graf werden de verdiensten van de overledene geschetst door prof. Hovius. Behalve zyn ambtsbedieningen in Bunschoten, Veenendaal en Boskoop vervulde hy functies in de diverse clas ses waarvan hy deel uitmaakte. Boven dien was hy lange jaren secundes-scri- ba van de Generale Synode van de Chr. Geref. kerken in Nederland, en lid van verschillende commissies en de- putaatschappen. In de classis Den Haag vervulde hy de taak van examinator Kerkrecht en hy is 18 jaar lid geweest van het college van curatoren van de theologische hogeschool in Apeldoorn. Van 1928, tot zyn vertrek naar Bos koop in 1947 was hy voorzitter van de afdeling Veenendaal van de Anti-Re volutionaire Party. In zyn jonge jaren vervulde hy tal van spreekbeurten voor de ARP, het CNV en het christelijk on derwijs. Woensdagmorgen werd bij de NBM garage een poging gedaan het personeel over te halen ook in staking te gaan. Deze wilde staking ging uit van an dere plaatsen. Men had de uitgang van de garage met haspels versperd. De Rijkspolitie verwijderde de haspels, waarna de bussen uit konden rijden. SCHIPHOL. De Nederlandse Posteryen hebben besloten om de zending radio-ak- tieve verf die reeds twee weken in tran sito in Amsterdam staat, met bestemming Sjanghai, naar de afzender in Geneve terug te sturen. Op de foto de wagen die de stoffen naar Schiphol bracht, met de grote waarschuwingsborden Dinsdagmiddag zullen weer ve le jeugdige wandelliefhebbers op pad gaan om de Jeugdvierdaagse in Veenendaal te gaan lopen. Dit tot een festijn uitgegroeide wan- delgebeuren wordt nu reeds voor de 8e keer georganiseerd en de verwachting is, dat de belangstel ling weer enorm zal zijn. Niet al leen het wandelen maakt het deel nemen aan deze Vierdaagse zo aantrekkelijk, maar in feite is het een heel programma, dat door en voor de kinderen wordt afge werkt, zodat er een volledige va kantie ontstaat. De middaguren worden gebruikt voor de wandelingen, de ochtenduren voor sport en spel en in de avond is er in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan steeds een aantrekkelijk programma. De Vallei publiceerde dit reeds in extenso en geeft nu de hoofdzaken iedere keer in de agenda aan. Voor degenen, die nog geen gebruik gemaakt hebben van de mogelijkheid tot inschrijving, is er nog gelegenheid in het jeugdgebouw De Instuif aan de Industrie laan uitsluitend op dinsdagmorgen 2 au gustus van 9-11 uur. Zaterdagmiddag a.s. om twee uur vindt dan eindeiyk de verwachte opening plaats van het zwembad „De Blauwe Schuur" te Amerongen. Twee jaren zyn er voorbygegaan voor de plannen van het te bouwen bad en de realisering der plannen. De goedkeuring werd verkregen door de wel byzon- der grote burgerschapszin welke Amerongen heeft getoond. Velen herinneren zich nog de thermometer op de. Hof, aangevende de dageiykse stand van de geidaanbiedingen van de bevolking, Gfcok voor wat betreft de nood- zakelyke mankracht is er veel aangeboden. Ongeveer een 150 inwoners der gemeente hebben spontaan aangeboden om in hun vrye tijd mee te helpen aan de bouw van het bad. De afgelopen twee jaren is er bijzon der veel verricht om te komen tot de voor Amerongen zo noodzakelijke bad inrichting. Amerongen zou Amerongen niet zijn als men bij de pakken ging neerzitten. Er werd gewerkt, en hoe. De blauwe schuur moest geheel worden af gebroken en weer opgebouwd, het ge beurde. Het bad moest worden uitge graven en zeer veel grond moest worden verplaatst. Het gebeurde ook. Er moest om het terrein een behoorlijke omhei ning worden gezet. Ook dit werd gerea liseerd. Om alles op te gaan noemen zou te veel worden. Hulde aan de Amerongers, die met el kaar zo enorm veel hebben gedaan om hun kinderen, de gasten en de ouderen te geven waar zij, gezien de geldelijke Pannekoeken-race Op zaterdag 30 juli wordt voor de tweede maal in de Rhenense VVV ge schiedenis een pannekoeken race ge houden en wel des avonds om 7 uur op de Kuilweg tegenover restaurant De Eekhoorn. Zowel door dames als door heren kan aan dit evenement, waarmee men vorig jaar zo'n succes had, wor den deelgenomen. Men kan zich tot 7 uur aan de start voor deelname aanmel den. Carillonconcert Op vrijdag 29 juli speelt des avonds op het Cuneracarillon beiaardier G. Brinks uit Baarn, terwijl op vrijdag 5 augustus op dezelfde beiaard een con cert wordt gegeven door beiaardier W. Mesdagh uit Enschede. Rondvaarten op de Rijn Tot en met 24 augustus organiseert de rederij Heijmen iedere dinsdag en woensdag rondvaarten op de Rijn bij Rhenen tussen 12.15-13.15 en 13.30-14.30 uur. Boekingen en inlichtingen bij het VW kantoor te Rhenen. bijdrage recht op hadden. Nu is het dan zover dat de officiële opening plaatsvindt. Van half twee tot twee uur worden de genodigden en andere belangstellen den op het terrein verwacht. Van 14.15 uur tot plm. 15 uur vindt plaats het welkomstwoord van burge meester O. R. van den Bosch, daarna zal het bosbad „De Blauwe Schuur" door de voorzitter van de zwembadcom missie, de heer ir. J. C. Slagter, worden aangeboden aan het gemeentebestuur. Na deze officiële aanbieding zal het bad worden geopend door de Commissa ris van de Koningin in de provincie Utrecht, de heer Graaf van Lynden van Sandenburg. Tot slot zal door de burge meester het dankwoord worden uitge sproken. Om 15.00 uur zal de openingsceremo nie worden verricht, hetgeen zal geschie den door de Amerongse kleuters. Van 15.15 uur tot 16.45 uur vinden er enige speciale watersporten plaats. Als eerste springen in het water leden van de zwemvereniging AZ en PZ uit Amersfoort welke gedurende een half uur een wedstrijd waterpolo zullen de monstreren. Hierna vindt het eerste gedeelte plaats van de demonstratie kunstzwemmen, uit te voeren door leden van de zwemver eniging ,,De Meeuwen" uit Amsterdam. Door de jeugd van Amerongen zal om streeks vier uur een zwemwedstrijd wor den gehouden terwijl door de leden van de zwemvereniging „De Forellen" uit Rhenen. Na deze wedstrijd en demonstratie vindt het tweede deel plaats van het kunstzwemmen van „De Meeuwen". Om 16.45 uur vindt de sluiting plaats van het officiële gedeelte van de ope ningsplechtigheid. In verband met deze opening zal er zaterdag, 6 augustus a.s., slechts kun nen worden gezwommen van 's morgens acht tot 12.00 uur. Nog steeds worden er gevallen van wa terschade gemeld. Veelal door de va kanties zijn deze gevallen wat later dan gewoon bekend geworden. Een van deze gevallen, die woensdag bekend werden, is de Kleuterschool De Blokkendoos. In de bestuurskamer stond - toen de con cierge van vakantie terugkomend de zaak ging opnemen - een tiental cen timeters water. Het plafond was over enkele vierkante meters doorweekt. De oorzaak is een oude lek in de dakbe dekking op het platte dak. Om deze tijd zal het bad worden ge sloten om de werkzaamheden, welke voor de officiële opening dienen te wor den verricht, op een rustige manie, te kunnen doen. We twijfelen er niet aan of er zullen vele inwoners van deze plechtigheid ge tuige willen zijn. Het is dan ook een fantastisch mo ment een bad in Amerongen te openen. Reeds nu hebben de enkele duizenden bezoekers getoond, dat een eigen zwem bad in Amerongen een grote vereiste was en het moet voor de initiatiefnemers een groots moment zijn als de Commis saris der Koningin het bad „De Blauwe Schuur" officieel voor geopend heeft verklaard. Winkels zyn 's vrydagavonds tot 9 uur open. Woensdagmiddag na 1 uur gesloten. Warenmarkt: elke dinsdag morgen en 's zaterdags gehele dag Speciale weekend-acties van de Veenendaalse Winkeliers vereniging GESLAAGD De heer T. G. Garritsen te Veenen daal slaagde voor het examen Algeme ne Ontwikkeling N.O. Zijn opleiding voor dit diploma ontving hij van het instituut voor technisch onderwijs van het LOI te Leiden. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen natuurkundig ingenieur de heer B. A. van Baren te Veenendaal. bij Uw opticien kunt V een - zonnebril met 'v i frX( ë^azen °P sterkte $^0 verkrijgen VEENENDAAL Dinsdag 2 aug., Jeugdgebouw De Instuif: In de ochtenduren in schrijven voor Jeugdvierdaagse. 's Middags eerste etappe. 19.00 uur in Verenigingsgebouw Eikenlaan: Optreden van ma rionettentheater voor deelne mers Jeugdvierdaagse. RHENEN Vrijdag 29 juli, 20.30 uur, VVV- kantoor: Dropping. Cunera toren: Zomeravondbe speling door beiaardier G. Brinks. Zaterdag 30 juli, 19.00 uur, Kuil weg: Pannekoekenrace. Dinsdag 2 aug.. Akeleiplantsoen, 15.00 en 20.00 uur: Circus Bol- tini. AMERONGEN Zaterdag 30 juli, Hof, 14.00-21.00 uur: Jeugdmarkt en tentoon stelling Fop-art.

De Vallei | 1966 | | pagina 1