VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Engeland-West Duitsland hoogtepunt wereldkampioenschappen 1966 EEN UITMUNTENDE DIA-SERIE i/TS I Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN Tarieven overdekt instructiebad op de Lijsterberg te Rhenen Ruilverkaveling in gem. Amerongen 2 HOOFDSTRAAT 15 - TEL:2863 - VEENENDAAL Ingekomen en vertrokken De juiste weg voor al uw vervoer naar: Exp. VAN ECK - E.V.E. Tel 406 7 GREBBEBERG-rhenen Gevonden en verloren Permanent FORD-show in showroom Doktoren- en Apothekersdiensten Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 29 juli 1966 Als ik op de berichten mag vertrou wen raken we in november een aantal gasten kwijt. Vreemdelingen die hier een poosje noodgedwongen hebben ver toefd. Het kan gebeuren det u hun vertrek straks niet eens opvalt. Dat komt om dat hun aanwezigheid dan ook niet zo zeer in het oog gelopen is. Het zijn uitermate rustige mensen, die zich ver re van opzienbarende acties binnen on ze grenspalen hebben gehouden. Ze hebben hier een rustige tijd be leefd en toch kan ik me voorstellen, dat de bejaarden uit Rhenen blij zijn straks weer naar hun eigen woonstee vertrekken. Waar je nieuwe bejaarden centrum staat daar is uiteindelijk je vaderland. En het is nog altijd niet leuk om in de afgedankte spullen van een ander je leven te moeten slijten. Dat heb ik vroeger aan den lijve ondervonden toen ik kleding en schoeisel van m'n oudere broer moest afdragen en dat zal met het uitwonen van een rusthuis, dat nog is begonnen achter het merkwaardige opschrift: ouwe mannenhuis, wel het zelfde wezen. Kennelijk waren het vroeger alleen maar mannen die naar zo'n behuizing toegeschoven werden en werd er zelfs onder de ouden van dagen niet gemengd gezwommen. Van harte hoop ik, dat het senioren korps uit Rhenen het hier, ondanks het verlangen de bult weer zo gauw moge lijk over te trekken, naar de zin gehad heeft. Ik ben ervan overtuigd dat wij ze niet beschouwd hebben als vreemde indringers. We hebben ze ook niet aan gegaapt als wezens uit een andere leef wereld, maar ik vraag me wel af of we moeite gedaan hebben ze tijdelijk in onze zoemende gemeenschap op te ne men. Zeker, ze zullen op de feestdagen het gebruikelijke bakje of iets van dien aard bezorgd gekregen hebben, maar of er wel eens iemand gezegd heeft „ik moet 'es een min of meer vriendschap pelijk bandje met die mensen aan knopen" dat betwijfel ik. Laat staan dat iemand de daad bij dat woord heeft gevoegd. Daar hebben we immers geen tijd meer voor. De techniek jaagt ons door de week heen. Is het niet het weefge touw. de compleetmachine of de kom- pjoeter op ons werk dan is hef wel dat helse brommasjien dat ons op de vrije uren rondraast. De rust valt ons niet meer op. De bankjes waarop de ouden voor het an tieke gebouw aan de Kerkewijk zitten staan zo stil. We hebben onze eigen problemen. We moesten nodig met een rotvaart naar Italië en weerom en als het vakantie probleem achter de rug is wachten ons weer nieuwe opwindende zaken De stilte van op bankjes dromende oude mensen zou je alleen maar angstig kun nen maken voor alles wat er op een alsmaar draaiend leven kan volgen. Een zaak als „De Engelenburgh" met z"n felle kleuren accepteren we nog een beetje in ons volle leven, maar zo'n ouwerwets diakenhuis, nee. Als ze weg zijn zo gauw mogelijk voor de wereld, zullen nu al lieden den ken. Weg ermee. Verleden tijd. Gauw vergeten die tijd. Moge dit voor onze tijdelijke gasten niet zo zijn, maar mogen zij met aan gename herinneringen naar hun nieuwe thuis gaan. Wout Blauwkous VOETBALPROGRAMMA Onsportiviteit beheerste toernooi Nog één wedstrijd heeft het wereldkampioenschap voetballen 1966 voor de boeg. Morgenmiddag om 3 uur zullen de finalisten Engeland en West-Duitsland elkaar, voor een ongetwijfeld uitverkocht Wembley (100.000 mensen), de voet baleer betwisten. Dit zal dan het hoogtepunt moeten betekenen van een we reldkampioenschap dat zeer leerzaam Is geweest. Jammer is het dat dit dan vooral in negatieve zin is. De mooie voetbalsport is soms op schandalige wijze bedreven. Men denke aan Argentinië, Uruquay, Mexico en Chili. Brazilië vormt een uitzondering. Als voetballer heeft men naar het schijnt voor dergelijke wed strijden niet alleen voetbaltalent nodig, maar men moet ook iets van boksen, judo en comediespelen afweten. Het is daarom misschien beter dat er geen Zuid-Amerikaanse ploegen in de finale zitten. Nog nimmer in de geschiedenis hebben zoveel mensen de kampioenschappen direct kunnen volgen, en deze 8e kampioenschappen waren dan ook boeiender dan ooit tevoren. Tegenvallers Van de 16 ploegen hebben Brazilië, Italië en Spanje duidelijk teleurgesteld. Brazilië bouwde teveel op hun Pele en toen deze „uitgeteld" was middels te harde tackels bleef er niet veel meer over. Italië bouwde teveel op hun re putatie van goede clubvoetballers, maar zelfs tegen Noord Korea moest men met een nederlaag genoegen nemen. Spanje leek goed te beginnen, maar de grote sterren Suarez en Del Sol (samen on geveer 41/» miljoen waard) lieten het afweten. Er was weer geen ploegver- band. Hongarije was in het begin een outsider, maar na de winst op Brazilië zonder twijfel favoriet Ze lieten zich echter verrassen door het dogmatische spel van Rusland. Verrassingen De verrassing van het toernooi is Noord Korea. Het was daarom bijzon der jammer deze ploeg geen enkele keer in een volle wedstrijd op de TV te kunnen zien. Ook Portugal verraste vriend en vijand en drong tot de halve finale door, waarna zij, prachtig spe lend, door Engeland werden gewipt. Het moest teveel van Eusebio (beste speler van het toernooi) komen. West-Duits land, outsider, heeft bijzonder veel ge luk gehad. Tweemaal tegen een geha vende tegenstander spelend was het niet moeilijk. Ongetwijfeld zijn zij ech ter de sportiefste ploeg van het toer nooi. Systemen Het 4-2-4 systeem is „out". Twee spit sen, drie man op het middenveld, vier man in de verdediging en daarachter een „ausputser" (Inter speelt het al jaren) is nu speltrant, (l)-l-4-3-2 dus. Daarbij komt dat men twee aanvallen de backs heeft die in de aanval als buitenspelers fungeren. Weer een meer defensief systeem dus, maar door de ruimte die men zo krijgt, en mits men twee uitstekende backs heeft (bij En geland Cohen en Wilson, bij Duitsland Schnellinger en Huttges), krijgt men toch goed aanvalsspel. Verder heeft men eigenlijk, de „finale" al gehad. Brazilië-Hongarije was zonder ter ook Engeland-Portugal was een uit stekende wedstrijd. Morgenmiddag krijgt men dus twee Europese ploegen in de finale, waarmee dan de heer schappij van 8 jaar door Zuid Amerika gebroken is. Gelukkig gebroken, gezien het weinig verheffende voetbal wat men daar speelt en in Engeland speelde. Stuk voor stuk staat hun techniek op een fabelachtig hoog peil, maar hun gebreken (geen aanvalsspel en tempo) compenseert men door onsportief spel. Favoriet? Engeland is na de wedstrijd tegen Portugal duidelijk favoriet. Door 100.000 (minus 20.000 Duitsers) Engelsen zal het zeker naar de overwinning geschreeuwd worden. Er is al veel beticht dat deze kampioenschappen voor de Engelsen gemaakt zijn. De gastheer mag echter bij elk toernooi een streepje voor heb ben, dus is Engeland geen uitzondering. West-Duitsland (indien compleet) met sterren als Halier, Emmerich, Schnel linger, Tilkowsky en Seeler zal zich niet zomaar gewonnen geven. Het wordt, mits er sportief gespeeld wordt, een van de spannendste voetbalmid dagen van de laatste jaren. DVSA-competitieindeling BAVE BERRY JACKS HIGGENS PANTALONS UNIVERSITY OF CHICAGO SWEATERS Enorme kollektie aktetassen clippers diplomaat mappen Amerikaanse rage overgewaaid naar Veenendaal „DE TWISTSPELER" verkrijgbaar bij: Rhenen in klank en beeld: Door de bekende Rhenense journalist Piet Terlouw (schrijver van ons feuille ton: Tussen de Bongerds) is een dia-serie over Rhenen gemaakt. In opdracht van het comité Kerk en Recreatie, dat de geestelijke verzorging op de camping De Thymse Berg voor zyn rekening neemt, maakte hjj een zestigtal kleuren dia's die allen zeer geslaagd zijn. De vertoning wordt begeleid door een band opname, waarop muziek en begeleidend commentaar (ook van Terlouw) zijn „ingesproken". Tijdens de ruim een uur durende ver- schijnlijk, dat de heer Terlouw hier- toning wordt de aanschouwer langs al le mooie plekjes die in Rhenen te vin den zijn gevoerd. Men ziet en hoort er onder meer de boswachter van Rem merden, de heer Haalboom, en de veld- bioloog Adriaan P. de Kleuver. („Als een florist de naam Rhenen hoort gaat li voor verscheidene malen op pad ge weest is, bijna zeker is deze plaat eerst na vele mislukkingen tot stand geko men. Alleen al het kiezen van de juiste belichtingstijd vereist een gedegen ken nis van de fotografische mogelijkheden. Deze dia onderstreept echter de zorg vuldigheid, waarmee de serie is sa mengesteld. Naar verluidt wil de heer Terlouw de I serie in de komende maanden nog uit- i breiden, zodat er volgend jaar een nog groter aantal van deze fraaie fotogra- I fische werkstukken te zien zal zijn. Dat zal een dubbel voordeel opleveren, want de teksten, die bij de onderscheidene dia's uitgesproken worden zijn veelal aan de lange kant, waardoor een en het zelfde beeld te lang op het scherm blijft, hetgeen de aandacht van de be schouwer niet ten goede komt. Ook het Veenendaal Geboren: Judith Eveline, d.v. E. van de Loosdrecht en A. Cornelissen; Ger hard Christiaan, z.v. J. G. Breekveldt en G. de Vries; Gerritje Jacoba. d.v. R. Drost en J. M. Pellicaan. Ondertrouwd: W. Hulstein en G. Spies. Overleden: R. Gaasbeek, 68 jaar, e.v. C. van de Pol. Rhenen Geboren: Clazina, d.v. H. van Soest en E. G. van Blitterswijk; Maria Ange les Isabel, d.v. A. Vidal Turró en J. S. Paulus; Jeronimus Matthëus Johannes, z.v. J. M. J. Tielman en G. Mol; Herma, d.v. M. E. Jansen en C. de Vries; Al- bertus, z.v. IJ. A. van Manen en J. Da- velaar; Kornelis Jan, z.v. J. Schipstra en A. Bulthuis. Ondertrouwd: F. Zwijnenburg en J. J. H. van Laar; J. Mouris en A. G. Dite- wig. Overleden: M. Burgers, 82 jaar, e.v. P. Robbertsen; H. van Doorn, 69 jaar, on- geh.; A. Woudenberg, 91 jaar, geh. gew. m. P. van de Scheur; J. A. C. van Tin telen, 66 jaar, e.v. F. K. van Seijda; J. de Kievid, 3 jaar; J. M. Post, 84 jaar, geh. gew. m. C. Peeters (overl. te Wa- geningen). Amerongen Geboren: Elisabeth Maria Sophia, d.v. N. v. Ingen en G. Gentile; Anna Josepha d.v. B. Andringa en M. M. Schut; Jelle er iets in hem trillen", zegt de heer De Kleuver). Bovendien worden enkele oude bekenden in de Rhenense samen leving aan het woord gelaten, hetgeen de Rhenenaars onder de kijkers uiter aard steeds bijzonder kunnen waarde- Juist deze week is de competitieinde- rgn Dat wej gebleken, toen de serie ling van de KNV B-amateurs bekend donderdag 21 juli in Irene vertoond geworden. In het district waarin de d eyenals gisteravond in het Rust- vereniging DVSA voorkomt zijn enkele u„;„ t JXLr wijzigingen gekomen. De Amerongers zijn thans ingedeeld met de navolgende ploegen: Amsvorde uit Amersfoort; Candia '66 uit Rhenen; VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. K. Exalto van Melissant; 5 uur dr. C. Graafland. Julianakerk: 9.30 uur dienst; 5 uur ds. Van de Bank van Wilnis. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur dr. C. Graaf land; 5 uur ds. G. Spilt van Utrecht Sionskerk: 9.30 uur ds. Ph. J. Leemans van Oud-Vossemeer; 5 uur ds. Jac. van Dijk van Den Haag. Bejaardencentrum: 9.30 uur dhr. H. J. Roseboom van Maarssen. Veeneind: 3 uur ds. Joh. van de Bank van Wilnis; woensdag 3 aug. 7.30 uur ds. De Jong van Houten. Dijkstraat: 2.45 uur dhr. J. van Beuse- kom. Herv, Gem. Sola Fide: 10 uur ds. P. L. M. Sterrenburg van Broek op Lan- gendijk; 5.30 uur ds. Vijzelaar. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. J. Overduin; 5 uur ds. J. Kuiper van Doorn. Petrakerk: 9.30 uur ds. J. Kuiper van Doorn; 5 uur ds. J. Overduin. Geref. Kerk (vrijgem.), geb. O.C.B.: 9.30 uur leesdienst; 4.30 uur ds. A. C. Haitsma van Heerde. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur prof. Kremer van Apeldoorn. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 6.30 uur ds. Mallan. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees dienst; dinsdag 3 aug. 7.30 uur ds. Mouw van Middelharnis. Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Arian Teun z.v D. Muilwijk en O. J. van RK Willibrordu8kerk: 8 en 11 uur H. den Berg; Richard Adriaan z.v. M. C.i Groeneveld en R. Visser wonende Werkendam. Mis. te Leger des Heils: 10 uur Heiligings- samenkomst; 6.30 uur openlucht samenkomst op de Markt; 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Volle Evang. Gem.: woensdagavond 8 uur evangelisatiesamenkomst in OCB- gebouw. Julianaziekenhuis: diensten uit Herv. Kerk. Rhenen rhfxfm ZwollerkersDel ^J W MrtTÏ An Ned" Herv" Kerk: Hafchr' U1° 9 uur Zwollerkerspel J. W. Meijer, naar Ara- ds N Kooreman. ovnvu«„ tC«, A Ned- Herv. Cunerakerk: 10.30 uur ds. N. geluid kwam niet altijd even goed door, ucns' naar Hoogezand Kooreman; 6.30 uur ds. S. Koolstra maar dit zijn kinderziekten, die zeker Sappenneer, J. Slotboom, naar Amster-| van Lisse het volgende jaar overwonnen zullen am" Rusthuis: 5 uur ds. N. Kooreman. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. A. W. T. Amerongen Nijenhuis. Ingekomen personen: N. van Appel- Ned. Prot. Bond: geen dienst, doorn van Leersum. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur Vertrokken: A. C. Zatskoy-Brat naar ds. Van Estrik van Genemuiden. zijn en dan zal de vertoning nog waar devoller zijn, dan ze nu al is. Iedereen, die de serie nog niet gezien heeft wordt van harte aanbevolen deze te gaan be kijken indien men daarvoor in de ge legenheid is. Ede Gld. huis in Veenendaal, waar de Rhenense oudjes tijdelijk verblijven in afwachting j van het gereed komen van het nieuwe bejaardencentrum. Alle dia's van Piet Terlouw zijn vanl EMS uit Bunnik; JSV uit Jutphaas; KDS zeer goede kwaliteit. De kleuren zijn uit Utrecht; Midlandia uit Utrecht; SVF natuurgetrouw en de standpunten voor uit Cothen; Veenendaal uit Veenendaal; bet maken van de foto's zijn met zorg Vreeswijk uit Vreeswijk; VVTJ uit gekozen Natuurlijk zijn er enkele bij, IJsselstein en Zwaluwen Vooruit uit die beneden de (hoge) maat blijven, Utrecht. Er zijn voor de Amerongers dus en kele nieuwe ontmoetingen op het pro gramma zoals: Amsvorde, Candia '66, KDS, Veenendaal, VVTJ en Zwaluwen Vooruit. Gezien de indeling staan er weer voor de komende competitie interessante ont- twijfel 'de topper van dit toernooi. Ech- moeringen op het'spel. AMSTERDAM - UTRECHT - ARNHEM AMERSFOORT - HILVERSUM - 't GOOI 'jflV-* vijjL.i.'" '.V tX' V'i/S* Nijverheidtlaan 13 Veenendaal- daartegenover staan er echter meer, die ver boven de andere uitsteken. De slotdia, een avondopname van de Rijn, met een prachtige rode gloed, moet - tenzij het een toevalstreffer zou zijn - de fotograaf vele uren gekost hebben om hem op dq, gevoelige plaat te krij gen. Hoe vaak tn een jaar zullen der gelijke prachtige kleureffecten bij de Rijn te zien zijn? Het is zeer waar- SCHAPEN GEDOOD Aan de Middelbuurtseweg hadden woensdagochtend een tweetal honden achter een aantal schapen aangezeten. Enkele schapen werden gedood, ande ren waren zoek. Naar de Interland Leden van Candia '66 die op woensdag 7 september naar de interlandwedstrijd NederlandHongarije willen gaan (Feijenoord stadion) kunnen dit voor 30 juli opgeven bij H. W. Baars, Bantuin- weg 11, Rhenen. ontspanning voor iedereen IMIDGET-GOLFPARK mul Ouwohtnds Dierenpark m MIDGET-GOLFBAAN EDE-CENTRUM tegenover het station naast het zwembad O aan de Bennekomseweg dagelijks geopend van 10-22 uur Postduiven-nieuws De E.V.P.V. De Luchtreiziger te Vee nendaal nam deel aan de wedvlucht vanuit St. Chislain H., 213 km, voor jonge duiven. Deze werden om 7.40 uur in vrijheid gesteld. De eerste meldde zich bij de heer R. Sukkel om 10.13 uur. De verdere uitslag is: R. Sukkel 1-3-19- 25-35-43; H. v. Barneveld 2; H. v. Koo- ten 4-8-16-20-21-23; K. de Ruiter 5-9- 17-18-32-41; B. H. C. Schuurman 6-10- 31-36; W J. v. Dam 7-11-27-37-40; J. v. d. Sluis 13-24-47; C. Spies 14-22-26; A. v. d. Bovenkamp 15; K. v. d. Heuvel 28; G. Fasse 29-42-44; G. J. Bovenschen 30- 46; R. J. v. Kooten 33; M. Heikamp 34; W. Brouwers 38-39 en H. Zwijnen 45. Ook werd aan de fond-vlucht Bor deaux meegedaan, waarvoor zaterdag middag om 14.45 uur werd losgelaten Hiervan is de uitslag: A. v. d. Boven kamp 1; B. H. C. Schuurman 2-3 en M Heikamp 4-5. DVSA-NIEUWS Interlandwedstrijd Voor de interlandwedstrijd Nederland Hongarije, welke op 7 september a.s. zal worden gespeeld in het Feijenoord- stadion kunnen nog tot 1 augustus a.s. worden aangevraagd bij de secretaris, Nassaulaan 12, Amerongen. TRAINING Voor de senioren, junioren en adspi- ranten zal de training weer aanvangen op 2 augustus a.s. Gezien het feit, dat de aanvang van de competitie niet zo erg lang meer zal duren wordt er op aangedrongen, dat zoveel mogelijk van de trainingsavonden gebruik zal worden gemaakt. De aanvangstijd voor de senioren zal nog nader bekend worden gemaakt, ver moedelijk zal dit zijn om acht uur. JEUGDMARKT Op de zaterdag a.s. te houden jeugd- markt zal ook door de vereniging DV SA enige stands worden ingericht. Men zal op de Hof zijn met een rad van avontuur, een schiettent met waterpis tolen en een restaurant. Juist in verband met dit restaurant kan worden medege deeld, dat er hiermee iets bijzonders is. Tijdens de finale voor de wereldkam pioenschappen zal er in dit restaurant een televisietoestel staan opgesteld. Be zoekers aan de markt behoeven voor het zien van deze finale dus niet thuis te blijven doch kunnen ter plaatse de ont moeting volgen. Gezien het feit, dat een eventueel batig saldo ten gunste komt van jeugd van de deelnemende vereni gingen wordt de wens uitgesproken, dat velen aanwezig zullen zijn. RHENEN Gevonden: bromfietsplaat HMF-267; kinderarmband; lichtbruine portemon- naie inh. f 2,68; gouden broche met steentje gevat in zilver of wit goud; ring met twee sleutels; gouden tientje (vermoedelijk ontvangen voor een stui ver); paar zwarte glacé dames hand schoenen; wollen herensjaal. Aan ko men lopen: zwart-witte foxhond, reu. Verloren: zwarte damesfiets; blauwe sjaal met witte strepen; blauw vestje; zwarte damesportemonnaie inh. ongev. f 15,zwart tasje inh. f 130,bruine portefeuille inh. ongev. f 11,plus pa pieren; houten kar met wielen van on derstel kinderwagen. Het verheugt het college de raad te kunnen mededelen, dat het nieuwe over dekte instructiebad, gebouwd onder de openbare kleuterschool aan de Lijsterberg, by de aanvang van het nieuwe schooljaar in gebruik zal kunnen worden geno men. Gezien de informaties die het college bereikten, blijkt ook by de Rhenense inwoners voor dit bad nogal belangstelling te bestaan. In verband hiermede hebben b en w het wenselijk geacht nu te overwegen, welke tarieven voor het gebruik van dit bad dienen te worden vastgesteld. zijn, het adviseren omtrent de tarieven en huren voor de verschillende gemeen telijke sportaccommodaties, zal de raad te zijner tijd een voorstel bereiken tot het vaststellen van een verordening, re gelende deze tarieven, waarin uiteraard ook de zwemtarieven zullen worden op genomen. Het college meende er echter goed aan te doen de raad nu reeds van het één en ander in kennis te stellen. Bij dit gebruik dient onderscheid te worden gemaakt in: a. gebruik ten dienste van het school zwemmen; b. gebruik door particulieren voor het nemen van zwemlessen; c. gebruik door particulieren voor vrij zwemmen en d. gebruik door zwemverenigingen. Na ingewonnen informaties in Tiel, Geldermalsen, Etten en Leur en Ouden bosch, in welke gemeenten enigszins vergelijkbare baden worden geëxploi teerd, komt het college tot een volgende tariefsvaststelling a. Zwemlessen ten behoeve van het schoolzwemmen: ƒ0,75 per bad per leerling; b. Zwemlessen voor de leeftijdsgroepen van 6 t.m. 12 jr, 13 t.m. 18 jr, 19 jr en ouder resp. bij 10 zwemlessen 12,50, 13,75, 15,—; bij 20 zwem lessen 25,—, 27,50, 30,—. c. Vrijzwemmen 20 badenkaart resp. ƒ10,—, ƒ12,50, ƒ15,—. d. Gebruik door zwemverenigingen 20,per uur. KAARTVERKOOP Met betrekking tot de verkoop van vo renbedoelde kaarten, overweegt men de kassier, de heer A. Nimberg, hierbij te betrekken. Onder overlegging van een door de chef-zwemmeester af te geven adviesbon, kunnen belanghebbenden bij de kassier, tegen betaling, de gewenste kaart in ontvangst nemen. VASTSTELLING VERORDENING In verband met het feit, dat één van de eerste taken van de in oprichting zijnde gemeentelijke sportstichting zal Wijziging Rioolafvoer- en V uilnisophaalrecht Bjj een brief van het college van ge deputeerde staten van Utrecht werd het gemeentebestuur er ernstig op gewezen, dat in verband met het ongedekt tekort op de begroting voor het jaar 1966 de tarieven van het rioolafvoerrecht en die van de reinigingsrechten te verhogen en deze te brengen op 35,per rioolaan sluiting en op minimaal 15,voor een eerste vuilnisemmer, beiden per jaar. Op 10 juni 1965 besloot de raad de rioolafvoerrechten te stellen op 30, en de percentages voor bedrijven, die veel water gebruiken te stellen op 30% en de andere bedrijven op 22% van de belastbare opbrengst van het gebouwde eigendom volgens het kadaster. Voorgesteld wordt om de percentages, voornoemd te stellen op 35% en 25%. Burgemeester en wethouders dringen er- ernstig op aan om, gezien de berichten van G.S. deze bedragen en percentages vast te stelen. Voor het kohier 1966 zal dit een meeropbrengst geven van ruim 5.000,hetgeen noodzakelijk is. Gezien ook de tarieven van de firma Spitman de laatste jaren aanzienlijk zijn Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 In de raadsvergadering van 13 maart 1964 werd het college van burgemeester en wethouders gemachtigd aan gedeputeerde staten te verzoeken een ruilver kaveling te bevorderen welke betrekking heeft op gronden gelegen in het water schap „Lunterse hoek" binnen de grenzen van de gemeente Amerongen. Dit gebied is gelegen ten noorden van de Grift, ten oosten van de Heuvelse Steeg en begrensd door de gemeente Amerongen en Renswoude. Deze verkaveling be treft uitsluitend het vervallen van ongeveer 5 particuliere overwegen en van één openbare overweg. Ter tegemoetkoming aan de bezwa ren van de betrokken agrariërs wordt een nieuwe openbare weg aangelegd ten noorden van en naast de spoorlijn, lo pende van de Heuvelse Steeg in ooste lijke richting naar de Groeperweg. Sinds deze eerste raadvergadering is er door lopend overleg geweest tussen G.S., Cul tuurtechnische dienst en de gemeente besturen. Als resultaat is uit de bus gekomen, dat voor het grondgebied der gemeente Amerongen werkzaamheden moeten worden uitgevoerd met een totale koste van 523.800,beplanting, opnamen en onderhoud inbegrepen. Aan de raad wordt voorgesteld om bij aanneming van de ruilverkaveling door de blokeigenaren, aan de plaatselijke commissie een gemeentelijke bijdrage te verlenen van 25% van deze kosten ofwel 130.950.—. In de totale kosten in het algemeen gebied der ruilverkaveling van aanleg en verbetering van wegen, waterlopen enz. verleent het rijk een bijdrage van 70%. Van de resterende kosten ad 30% wordt in het algemeen 25% van de gemeenten gevraagd en 25% van de provincie ter wijl de overige 50% door de eigenaren wordt betaald. TIENERFESTIJN WAS WEER EEN SUCCES Evenals in de voorafgaande jaren kan ook nu weer worden teruggezien op een zeer geslaagd teenager-toernooi op het sportpark „De Burgwal" te Amerongen. Was er de eerste avond meer het wed strijdelement, deze tweede avond kon worden gesproken van een beatshow. Op deze stralende zaterdagavond, een van de zeer weinigen, waren een kleine 1000 mensen, waaronder de beide wet houders. naar het sportpark gekomen. Bijzonder jammer was het, dat een deelnemende groep, n.l. The Central City Jazz Band uit Bilthoven, niet naar Amerongen was gekomen. Door een on geval, dat een der leden was overko men konden zij niet optreden. Hierdoor kwam niet alleen het muzikale gedeelte van deze groep te vervallen, doch ook de door hen te geven lichtshow On danks dit gemis hebben de. vele toe schouwers aan muziek niet te klagen gehad. De bekende groep The Hunters uit Amsterdam was immers wel gekomen Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur dhr. Schreuder van Amersfoort; dinsdag 2 aug. 7.30 uur ds. A. W. Verhoef, i Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst; donderdag 4 aug. 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 7 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur dienst; 6 uur ds. W. Glashouwer van Driebergen. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst AMERONGEN Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. G. Kaastra H. Doop, 19.00 uur dhr. G. H. Bosch uit Tiel. Jeugddienst. Ger. kerk 10.00 en 18.30 uur ds. L. Zwaan Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. H. C. Vale- ton uit Baarn. Doopsgez. Dorpshuis: 10.00 uur Geen jeugdkapel. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. van Viegen van Overberg. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; maandag 1 aug. 7 uur ds. Van de Poel van Ede. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; donderdag 4 aug. 7 uur dhr. Van de Meer van Bolnes. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Chr. Verwoert van Ethen en Drongelen. Met het realiseren van de plannen zul len 7 k 8 jaren gemoeid zijn. Omdat nu nog niet kan worden aangenomen, dat de kosten niet zullen stijgen ia het wen- selijk. de financiële deelneming van de Oud~Geret C*m7:Toen' 6lo"uuTl'ees- gemeenten nu niet aan een nominaal be drag te binden. Het onderhoud van de aan te leggen en te verbeteren wegen zal ten laste van de gemeente worden gebracht. Aan de raad wordt voorgesteld 25% van de ontsluitlngskosten bij te dragen. dienst; maandag 1 aug. 7 uur ds. Toes. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. van de Peut Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Boer- koel van Ede. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur kand. Uit hun eerste optreden bleek alras, Maasland van Sliedrecht. dat deze groep met een door hen ver- Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur ds. vaardigde grammofoonplaat niet voor! Aangeenbrug; dinsdag 2 aug. 7.30 uur niets op de hitparade waren versche-' dhr. Willemstein van Barendrecht. nen. Deze vier jongens konden er echt Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur leesdienst wel wat van. De avond werd geopend i door de mooie groep Jargoons uit Wa-I EDE geningen, die de vorige keer het hoogst °u<* Geref. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. v. aantal punten uit het vuur sleepte. Zij Poel. waren weer gekomen om met de groep uit Bilthoven om de hoogste eer te gaan strijden. Daar deze groep er niet was, werden de Jargoons eerste met een door de jury toegekend puntenaan- tal van 7.232. verhoogd is het noodzakelijk, dat deze tarieven worden doorgevoerd bij de aan geslotenen. Ook de aanschaffingskosten van de huisvuilemmers zijn aanzienlijk hoger geworden. Zelfs een heffing van de voorgestelde 15,dekt de opha- lingskosten nog niet. Als tweede zijn geëindigd Eddy and his Nightingales uit Rotterdam, en dus niet uit Wageningen, zoals in ons vo rige nummer stond. Zij behaalden 6.806 punten. Ook deze groep gaf jongstleden zaterdag weer acte de presence en oogstten wederom veel succes met hun optreden, en dat ondanks het feit, dat deze groep eerst zes weken geleden werd opgericht; Amerongen was de eer ste plaats in Nederland waar zij op traden. Op de derde plaats kwamen de Musleeh Scamps uit Renkum met 6.306 punten. De Blue Stars uit Amerongen behaal de in de ogen van de Juryleden 6.133 punten hetgeen voor een beginnende groep niet gek is. Door veel oefenen kan deze groep op andere toernooien nog hoge ogen gaan gooien. De Jargoons hebben nog dezelfde avond een onderhoud gehad met de heer De Roo van de VARA inzake een optreden in een van de programma's dezer omroepvereniging. Resumerend kan worden gezegd, dat de organisato ren weer kunnen terugzien op een ge slaagde avond. Door bijzonder veel werk te verzetten is er weer bewezen, dat ook hier geslaagde avonden kunnen worden gegeven waarbij de rust volle dig kan worden gehandhaafd Een bij zondere prestatie om voor de zesde maal in successie een dergelijk toernooi te organiseren. VEENENDAAL: Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 8 uur dr. Schil- peroort. Kerkewijk 40, tel. 2134; van zondagmorgen 8 uur tot maandag morgen 8 uur dr. Rijlaarsdam, Ker kewijk 86, tel. 3858. Apotheek Zui- dersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Groene Kruis zr. J Hajer, Juliana- straat 71, tel. 2655. RHENEN: Dr. Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Apotheek Deys gesloten, recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apotheek in Wa- gertingen. ELST, AMERONGEN en LEERSUM: De praktijken van de artsen Van Om meren, Kars, Ossendorp, Bakker en Van de Burg worden waargenomen door dr. Bakker te Leersum, tel. 1495. EDERVEEN, DE KLOMP en RENS WOUDE: Dr. Rademaker te Ederveen, tel. 201. Dierenarts: de heer T. Nut- ma, Ederveen, tel. 457. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Algorab, 3-8; Australië: Oostkerk, 2-8; Brazilië (Zuid): Louis Lumière 2-8, Algorab 3-8, Cap San Nicolas 5-8; Canada: 0rnefjell, 2-8; Chili: Buchenstein, 31-7; Ned. An tillen: Memnon, 2-8; Suriname: Dioge nes, 3-8; Verenigde Staten van Ameri ka: Nieuw Amsterdam, 31-7, Korendijk, 3-8; Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W -Afri ka: S.A. Oranje, 31-7. Inlichtingen be treffende de verzendingsdata van post pakketten geven de postkantoren.

De Vallei | 1966 | | pagina 2