Grote gashaardenshow Abonneert u op (lil blad Rhenens burgemeester nam in raads vergadering afscheid van vertrekkende raadsleden IN MEM0RIAM DS. H. V0LTEN op donderdag en vrijdag 25 en 26 aug. in gebouw Eltheto Vrije toegang installatiebureau A. VAN HARN RIJBEWIJS MAJA een winkel met magazijn en kantoor vrouw, kantoorbediende JAC. DE GOOYER Nieuwsblad „DE VALLEI* ▼rijdag 5 augustus 1966 6 sieraad Ik zie vt al CONCOURS HIPPIQUE TE NIJKERK onjfcfe Van 's middags 3 uur tot 's avonds 10 uur IN ONZE TOONZAAL KUNT U NU AL TERECHT Zandstraat 72 Veenendaal WERKSTER FA. FRANS DIEPEVEEN Geëindigd flink meisje 6% pCt. rente TE HUUR A. H. van Wagensveld CONFECTIE INDUSTRIE VAN SCHUPPEN N.V. ALLE VERZEKERINGEN-HYPOTHEKEN-FINANCIERINGEN Uw woning ingericht door Jac. de Gooyer is altijd voor deliger. Vergelijk de prijzen: Moquette 100% wol br vaD MM_ Bouclé tapijt Nylon tapiit 366 br van fl35_ Frisé tapijt Bouclé tapijt Slaapkamertapijt Slaankamertapijt Sico tapijt Sico tapijt Tufted tapijt f 125, f 85, f110, 27,50 65» 27,50 5,75 39,75 8,95 22,50 Daar een aantal van de thans zittende raadsleden in september in de nieuwe raad niet terug zullen komen, nam Rhenens burgemeester in de jongstleden dinsdagavond gehouden raadsvergadering afscheid van de vertrekkende raadsleden. Hij zeide toch met deze raad niet uit elkaar te willen gaan zonder een terugblik op wat in deze vier jaren in Rhenen is geschied. Zo noemde spreker onder meer de bouw van de kleuterschool Lijsterberg, de verbete ring van de Franseweg en de Driftweg in Eist, de woningbouw en de aanleg van het sportterrein in Eist, de bouw van het nieuwe rusthuis, de uitbreiding van Candia, de bouw van het instructiebad en het grote sociologische rapport. In die vier jaar is er veel gebeurd en men kan toch wel constateren, dat we ondanks alle kritiek onze tijd niet hebben verdaan. We kunnen ook dankbaar zijn voor de samenwerking die het college met deze raad had. Natuur lijk is het zo dat we het niet altijd allemaal met elkaar eens zijn geweest. Vervolgens sprak de burgemeester waarderende woorden tot de diverse ver trekkende raadsleden persoonlijk. Ach tereenvolgens richtte hij zich tot de he ren Klaassen, Drost, Wisgerhof, Dirkse en v. d. Voort. De heer Klaassen, die evenals de an dere scheidende raadsleden een woord van dank voor de waarderende woorden en de samenwerking sprak, zei onder meer verheugd te zyn, waardering van de voorzitter te mogen ondervinden. Hy was er 20 jaar geleden mee begonnen en zo wordt het een stuk van iemands le ven. Indien t gemeen roept, bezorg het als uw eigen, zei Vonuei reeds en zo heb ik ook altijd gedaan by beslissingen die over gemeenscnapsgelaen gingen: vaak denkt men echter gemakKeiyaer over 't geld van de gemeenschap. De heer Klaassen wenste de voorzitter toe dat hij nog vele jaren de gemeente zou mo gen leiden en prees de enorme werk- Kracht van de burgemeester. ONUt/KZObK ur-LOOFSBRIEVEN Een commissie bestaande uit de neren J. Deen, K. f. van Dijk en W. Klaassen onderzocht ingevolge het bepaalde in art. U 12 der Kieswet de geiooiSDneven van de op 3 juni 19bö in oe gemeente raad benoemde raaosieuen en namens deze commissie kon de heer E. f. van Dijk al spoedig verklaren dat er tegen toelating van oe benoemden geen enKel bezwaar was. Aan de heer J. E. Enting, onderwijzer aan de openbare lagere Haiischool werd op zijn verzoek eervol ontsiag verleend. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim werden door de raad benoemd mej. G. E. Regtering, de een pijnlijke zaak daar de burgemeester commissaris is. Het is een Maatschappij die niet beoogt het maken van winsten, maar die wel dure directeuren en een grote staf heeft. Bovendien geniet het BG belangrijke voordelen boven de par ticuliere ondernemer. Ik zou zelfs wel willen dat deze gemeente er geen lid meer van was, aldus de heer Klaassen. De voorzitter merkte op, dat het ook voor mensen boven de weistandsgrens voordeliger is via het BG te bouwen, maar ondanks dat is het aantal deelne mers beneden de weistandsgrens nog zeer belangrijk (50%). Er was zijns in ziens zeker nog een sociale taak voor het bouwfonds, dat naar de voorzitter vond gelijk behandeld werd als een on dernemer. De opinie van de heer Deen hield het midden tussen die van de voor zitter en die van de heer Van Dyk; de gemeente neemt, als het voorstel van b. en w. wordt goedgekeurd een obligo van 14.000,Bij de stemming werd het voorstel met 5 stemmen tegen aanvaard. VRAGEN VAN MR. DEEN Op een vraag die mr. Deen had gesteld i.v.m. het werk dat de Prov. Waterstaat verricht bij het Stikke Huchtje zei de voorzitter dat de Prov. Waterstaat de gemeente er in had gekend, maar te licht over bezwaren van belanghebben den was heengelopen. Er is echter een uitgebreide bespreking geweest met di verse instanties en voorlopig is men met de belanghebbenden voor het merendeel tot overeenstemming gekomen. De heer Deen vond het plezierig dat de zaak voorlopig gedeeltelijk was opgelost, maar hij vroeg zich af hoe het kon ge beuren dat de provincie zo maar ging beginnen aan een dergelyk groot werk zonder dat de belanghebbenden erin ge kend zyn, spreker vond dit een kortslui ting tussen overheid en degenen die be stuurd worden. De heer Deen zag er wel wat in als er voor dergelijke gevallen een soort scha devergoedingsverordening zou zijn, doch voorzitter had niet het gevoel dat een dergelyk soort schade ooit zou worden erkend. Wat de vragen van mr. Deen over de uiterwaarden in Remmerden betreft deelde de voorzitter mede dat er al enige malen was besproken, dat door het uit stervingssysteem van 't aantal weiders, de raad zou kunnen overwegen om te gaan verpachten. Dit zou echter een fi nancieel nadeel voor de gemeente kun nen zyn. Een bezwaar kan echter zijn, dat men als de Meent gedeeltelijk onder water komt te staan men de koeien daar vandaan niet meer naar Remmerden kan overbrengen. Er wordt echter binnen kort in de Meentcommissie nog een be spreking over gevoerd. De heer Deen zei, dat hy, omdat wet houder Griffioen had gesteld dat zijn plan de raad niet meer zou halen, had verwacht dat er een nieuw tintelend plan naar voren zou komen, doch dit bleek ook al niet het geval te zijn, misschien, zo zei de heer Deen is er dan iets te vin den dat tussen inscharen en pachten in- ligt. Tot besluit bleef men nog even in geheime vergadering bijeen. Denk aan Uw ogen bij het zonnebaden I Alleen een zon nebril met VEILIGE GLAZEN van de vakopticien beschermt afdoende. De nieuwste mode, bij: OPTICIEN SPECIALIST Prins BernhardlaaD 4 (Zwaalpleln) Veenendaal - Telefoon 8784 Leverancier voor alle ziekenfondsen In streekverband Gelderse Vallei werd op woensdag 27 juli j.l. te N|jkerk een concours hippique gehouden. Door een tiental rijverenigingen werd aan dit concours deelgenomen. De Lan delijke rijvereniging Grebberuiters werd op dit concours vertegenwoordigd door een viertal amazones en drie ruiters. Mede door de zeer goede leiding van hun instrukteur, de heer J. Roelofsen, konden door de Grebberuiters zeer goede resultaten worden behaald. In dressuur individueel klasse B moes ten ale eerste voor de jury verscheinen de amazones W. Wolfswinkel, Rieta v. Laar en de ruiter Jos Kooien. Dit drietal liet, alhoewel niet helemaal volmaakt, toch enkele mooie dingen zien. Vervolgens reden in de klasse L in dividueel de amazone C. den Hartog en de ruiter G. J. v. Zetten. Dat deze een groter ervaring hebben als hun voorgan gers, kwam in dit nummer dressuur wel zeer goed tot uiting, hetgeen werd be wezen door het grote aantal punten dat hun door de jury werd toegekend. De beste prestatie werd wel geleverd door de amazone v. Straaten v. Nes, die in de klasse M individueel met een zeer hoog puntengemiddelde uit de bus kwam. Het viertal van de Grebberuiters, ge reden door de amazones v. Straaten, v. Nes en C. den Hartog en de ruiters D. ter Hoeven en G. J. v. Zetten, wisten met hun nummer dressuur een derde prijs te behalen. In het springen klasse L werd door de heer G. J. v. Zetten tweemaal een fout loos parcours gereden. Voor de heer v. Zetten mag dit zeker een goede prestatie genoemd worden, mede door het feit dat de heer v. Zetten nog geen anderhalf jaar met de ruitersport bezig is. Mede door het feit dat Pluvius die dag erg goed gezind was kon het programma met een vlot tempo worden afgewerkt. Ook voor de liefhebbers van het tuig- paard viel er in de middaguren veel te genieten. Erg leuk om te zien was het optreden van de Ponyclub, die met hun kleine paardjes een prachtig stuk dres- suurwerk lieten zien. Op een grootse wij ze werd de Hongaarse Post gereden, ter wijl ook de levende pyramide door de Nijkerker ruiters op een grootse en waarlijk acrobatische wijze werd gere den. Als slot van het concours de parade, waaraan door alle verenigingen werd deelgenomen, een waarlijk groots besluit, waarbij nu ook weer is gebleken dat het paard in ons landje nog lang niet heeft afgedaan. HET DOEN VAN BELIJDENIS Over dit onderwerp hoopt te spre ken op donderdag 1 september a.s. prof. W. Kremer voor de gemeentele den van de beide chr. gereformeerde kerken te Veenendaal. De studentenpredikant aan de Landbouwhogeschool in Wageningen, tevens predikant van de gereformeerde kerk in Rhenen, ds. H. Volten, is niet meer. Reeds de laatste dagen van zyn vakantie was de ziekte, waaraan ds. Volten reeds geruime tijd leed, verergerd. Met grote moeite is hy uit het buitenland naar zyn woonplaats overgebracht en vrijwel direct daarna opgenomen in een ziekenhuis in Wageningen. Hoewel men dacht, dat de toestand waarin h(j verkeerde een gunstige wending nam, bleek dit niet meer dan een opflikkering te zijn. Dinsdagochtend is htf overleden. Met hem gaat een groot man in de gereformeerde kerken in Nederland heen. Ds. Volten werd op 21 november 1902 geboren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, waar hij in 1933 tot het predikambt werd toegelaten. In datzelfde jaar deed hij intrede in zijn eerste gemeen te, Bolnes (bij Roterdam). In 1936 verwisselde hij Bolnes voor Haren (Gr.), waarvandaan hij in 1945 naar Enschede vertrok. In mei 1950 werd ds. Volten te Wa geningen bevestigd als studentenpre dikant. In dezelfde maand werd hij predikant van de toen nog zeer kleine gereformeerde kerk van Rhenen. De ze beide functies heeft hij tot zijn dood naast elkaar behartigd. In 1950 was de functie van predikant in Rhe nen nog wel met die van studenten predikant te verenigen. De laatste ja ren ging dat veel moeilijker, niet al leen doordat de gemeente in Rhenen in die jaren meer dan driemaal zo groot geworden is, ook het aantal stu denten nam sterk toe. Toch heeft ds. Volten gehoopt deze beide functies tot aan zijn emeritaat, dat hem eind vol gend jaar verleend zou worden, te blijven vervullen. Ds. Volten was in zijn leven altijd een graag gehoord spreker. Hij ver vulde dan ook veel spreekbeurten in den lande, waaronder ook voor de radio. Een gemeentelid uit Rhenen schetste de verscheiden predikant als een groot geleerde. Altijd was hij van de nieuwste publikaties op zijn ter rein op de hoogte. Tot op het laatst van zijn leven heeft hij gestudeerd. Indien er ergens een artikel verscheen, waarmee hij het niet eens was, schroomde hij nooit er kritiek op uit te oefenen. De waarheid in het Evan gelie was hem boven alles lief. Dit maakte hem tot een strijder, maar desondanks was hij geliefd in zijn ge meente. Nog in februari van dit jaar heeft de Vallei aandacht besteed aan een strijd tussen ds. Volten en het IKOR. Deze strijd was tekenend voor de nu overleden herder. Het ging namelijk om een artikel, waarin ds. Volten de predikanten in de Hervormde kerk, die de Godheid van Christus looche nen, bestreed. Naar voren kwam toen een Evangelische bewogenheid met het lot van de mens, die een dergelijk „evangelie" gepredikt krijgt, of pre dikt. Hij was wel een voorstander DS. H. VOLTEN van de oekumene, maar dit mocht voor hem nooit ten koste gaan van wat hij als waarheid zag. Hij stelde, dat waar de gereformeerde kerk zich aan het veranderen was, dat ook de hervormde kerk dit moest doen, om ooit tot een eenheid te kunnen komen. Zo had deze prediker op vrijwel alle terrein van het kerkelijk leven zijn uitgesproken mening, die bovendien altijd goed gefundeerd was. Waar schijnlijk was dit een van de dingen die hem respect van allen die met hem in aanraking kwamen bezorgd heb ben. Hedenmiddag om 14 uur is er in de gereformeerde kerk aan de Prof. Rit- zemag Bosweg te Wageningen een rouwdienst gehouden, die onder lei ding stond van de vroegere Wage- ningse predikant, ds. Mees ten Oever. Om 15 uur is het stoffelijk overschot van ds. Volten aan de schoot der aar de toevertrouwd op de algemene be graafplaats te Wageningen. INTREDE De nieuwe predikant van de her vormde noordwyk te Veenendaal, ds. S. P. van Assenberg te Hedel zal op zondag 28 augustus a.s. zijn intrede doen in de Oude Kerk op de Markt. Hij zal op diezelfde dag worden be vestigd door de vroegere predikant van dezelfde wijk, ds. K. van de Pol te Lunteren. De bevestigingsdienst wordt gehouden in de Julianakerk. BEDANKT VOOR BEROEP Kandidaat C. A. Tukker te Leiden heeft bedankt voor het beroep van de hervormde gemeente te Eist. Hij nam het beroep van Kinderdijk aan. Voor een beroep van de geref. ge meente (synodaal) te Veenendaal bedankte ds. K. de Gier te 's-Gra- venhage. KERKAUTO VERKOCHT De hervormde gemeente te Achter berg heeft zijn „kerkauto" van de hand gedaan. Het vervoermiddel bracht bij inschrijving ruim 2000 gul den op. LEGERPREDIKANTEN VORMEN CEPHACOMPAGNIE Legerpredikanten en aalmoezeniers van verschillende nationaliteiten en verschillende confessies hebben zich verenigd in de „Compagnie van Ce phas". De nam Cephas is de Griekse ver taling van rots, de bijnaam van Si mon Petrus, de meest militante van Christus' discipelen. De compagnie is dan ook opgericht met als grondslag de belijdenis van Petrus: „Jezus Christus, de Messias, de zoon van de levende God" (Mattheüg 16 16). De compagnie heeft leden in Frankrijk, Nederland, de Bondsrepubliek, Enge land en Amerika, in totaal meer dan 200. De compagnie pretendeert niet het karakter te hebben van een politieke partij, noch wenst zij een sekte of een superkerk te zijn doch zij wil heel eenvoudig een soort van internatio nale oecumenische broederschap zijn, die tegenover de wereld moet getui gen, opdat de kerk haar taak ziet en aanvaardt in dit door de atoomweten schap beheerste tijdperk. Ter ondersteuning hiervan dienen drie groepen van activiteiten, name lijk bijbellezen, gebed en gemeen schap, onderzoek en studie, en ver kondiging. Een ieder kan deelnemen aan een of meer van deze drie secto ren mits men zich onderwerpt aan de grondregels van de compagnie. C. W. ONTSPANNING VOOR DE JEUGD De jeugdraad van de beide chr. ge ref. kerken te Veenendaal werkt aan het programma voor het komende seizoen. Zo staan er reeds op het voorlopige programma: een puzzelrit, een broodmaaltijd en een openingsmanifestatie op za terdag 10 september, de zaterdag voor de zgn. jeugdzondag. een boswandeling op 1 oktober. een contactavond op 5 november. VERSCHUIVINGEN BINNEN GEREF. BOND WERKEN DOOR Sinds de hervormde dr. C. Graaf land te Veenendaal het boekje „Ver schuivingen in de gereformeerde bondsprediking" zijn er heel wat voor lieden van de gereformeerde bond in de hervormde kerk op hun stoelen heen en weer gaan schuiven. Van di verse kanten is felle kritiek op de stellingen van dr. Graafland afge schoten, o.a. van de vice-voorzitter van de geref. bond, ds. G. Boer te Hulzen in het officiële orgaan van de bond „De Waarheidsvriend". Thans heeft een 35-tal predikanten zich openlijk achter dr. Graafland ge steld door middel van een open brief, die in „De Waarheidsvriend" is ge publiceerd. Het gaat te ver om hier het lijvige geschrift en het antwoord daarop van het hoofdbestuur te rele veren. In het kort gezegd willen de „verontrusten" er met de schrijver van het zo omstreden boekje voor waken, dat men de geref. bond niet meer als ernstige gesprekspartner binnen het raam van de Nederlandse hervormde kerk gaat beschouwen, maar meer als antieke curiositeit. BEROEP OP ORGEL De gereformeerde kerk van het Belgische Boechout brengt op de vol te hopen, dat deze originele adverten tie in Centraal Weekblad succes op levert. VAKATURE Boechout heeft in de Gereformeerde Kerk een vacature voor een ORGEL Wij vragen: Mag oud zijn voor weinig geld; Mag nieuw zijn en te geef; Mag groot zijn of klein; Een ding dat u niet bevalt; Mag wat steunen of kreunen; Moet veel bij gezongen kunnen worden; En uit zichzelf niet spelen. Wij hebben: In ruil onze tegenwoordige „Juke box"; Alle „Salmen" en alle „Liekes"; 500 Vlaamse Protestanten die gêre zingen; Plaats beschikbaar; Nieuwe waterdichte kerk; Zachtaardige organist; Nog geen aanbod gehad. Sollicitaties en aanbiedingen met op gaaf van kleppen en pijpen worden gaarne ingewacht bij de kerkeraad scriba F. Sluijs, Hove Steenweg 97. Boechout (Antw.) België. heer G. B. Runge, de heer G. A. Verbaas, de heer H. H. Kemperman, de heer J. R. Bor, de heer B. Klaver, de heer R. E. v. Middelkoop, de heer J. Posthumus en de heer H. v. d. Spoel. UITBREIDING AANDELENKAPITAAL B.N.G. De heer E. P. van Dijk merkte hier omtrent op dat hij het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten jarenlang had be schouwd als een sociale instelling. Op het ogenblik kon hij dit echter niet meer zo zien en hij was derhalve voornemens tegen het voorstel van b. en w. te stem men. De heer Klaassen zeide blij te zijn nu weerklank te hebben gevonden, al is het Het team van de Grebberuiters, dat een derde prijs haalde, v.l.n.r. de amazones Van Straten-van Nes. C. den Hartog en de ruiters D. ter Hoeven en C. J. van Zetten. mttsuMO/ae PLAATS/NO.. gevraagd, voor de woensdagmiddag. Hbofdstraat 29 Veenendaal Tel. 2727 Het faillissement van L. M. C. HENDRIKS, Schrijvers park 301, alhier, is geëin digd. door het verbindend worden der uitdelingslijst. Aan pref. cred. kon een uit kering worden gedaan van 14.41 Mr. W. C. SPERMON Kerkewijk 11 VEENENDAAL VOOR UW NAAR AUTORIJSCHOOL II II RijksgedipL instructeur met vele jaren ervaring Dr Colli nstraat 27 II Veenendaal Gevraagd een 16 jaar of ouder, voor winkel en enig huishoudelijk werk. Jan Steenlaan 73 VEENENDAAL Telefoon 3473 van uw spaargeld door veilige belegging In obli gaties van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Inlichtingen bij de mede werker voor de gemeenten Veenendaal en RheneD J. de Vries. Rembrandtpark 58 II. Veenendaal. telefoon (08385) 2406 aan de Prins Bernhardlaan Inlichtingen: C.V. Makelaars- en Assurantiekantoor Kerkewijk 71 - Veenendaal - Tel. 08385-3838 Vijgendam 13 - Veenendaal vraagt Aanmelden tijdens de kantooruren: Telef. 08385-2941. Nieuweweg 202 tl lei 08385 4326 een tapijt van de allerbeste kwaliteit 390 br van f 99.50 95'I* wo! 5nylon 120 br van f 37.50 380 br van f 89.50 366/390 br. f 37.50 100 br van f 7.75 380 br van f 49.75 100 br. van f 13.95 e 130 br van f 32.50 WONINGINRICHTING Buurtlaan-west 141 Tel. 08385-3528 Veenendaal

De Vallei | 1966 | | pagina 6