Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Amerongen kan nu officieel zwemmen EDE 5 AGENDA Commissaris van de Koningin opende Blauwe Schuur Ds. Pool verbond zich aan zijn nieuwe gemeente Ds. H. Volten ten grave gedragen Geen schuld, toch betalen Nieuws uit de omgeving Ds. Bos nam beroep aan „Forellen" naar promotiewedstrijden Autorally was succes «•KOEKOEK O.I ELST UHHt S T 40e JAARGANG DINSDAG 9 AUGUSTUS 1966 Nr. 62 Redaküe en administratie: Parallelweg 10 - Veenend aal TeL 0 8385-2022 (2 Ifjnen) - Giro 583427 Redaküe: W. F. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veen endaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden ƒ1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Een stralend zonnetje zette zaterdagmiddag luister bij de opening van het zwembad de Blauwe Schuur te Ame rongen. Honderden belangstellenden waren aanwezig bij dit voor Amerongen zo feestelijk gebeuren, dat een pe riode van haast unieke dorpszin afsluit. Het gebeurt niet iedere dag, dat een gehele dorpsgemeenschap daadwer kelijk de handen ineen slaat om een in de hedendaagse t:jd toch wel noodzakelijke voorziening tot stand te brengen. In Amerongen was dit met het zwembad het geval. Voor een goed deel door zelfwerkzaamheid van de bevolking is dit-bad gereed gekomen. Voor een kapitaal van ruim ƒ47.000,werd er, voornamelijk op.de vrije zaterdagen, aan arbeid geleverd. Hiervoor moeten dus heel wat werkers vele uren in touw geweest zijn. Bovendien werd 35.000,aan kontanten en 19.000,aan materialen bijeengebracht Dat betekent voor de Amerongse gemeenschap een totaal offer van meer dan een ton! De officiële opening van dit bad geschiedde de commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg. Onder de aanwezigen waren burgemeesters en wethouders van verschillende plaatsen in de omgeving van Amerongen, alsmede vertegenwoordigers van alle lagen van de Ame rongse burgerij. Behalve de gewone toespraken werd door de burgemeester van Amerongen, jhr. mr. O. R. van den Bosch ook een woord van dank gesproken aan de vele werkers, die dit bad tot stand gebracht hadden, waarvan hij er aan enkelen een gedenkpenning overhandigde. Een groot deel van het programma werd ingenomen door demonstraties op het gebied van waterpolo, wedstrijd- en kunstzwemmen. Als eerste in de rrj spekers werd het woord gevoerd door de voorzitter van de zwembadcommissie, ir. J. C. Slagter, die het bad aan de gemeente overdroeg. De heer Slagter memoreerde, dat de com missie twee jaar na haar installatie op 31 augustus a.s. weer ontbonden wordt. Het doel is bereikt. Hij zei, dat de bouw van dit zwembad toonde wat er mogelijk is in een kleine gemeenschap, en het mooiste dat hij aanbood was dan ook niet het zwembad, maar de gemeen schapszin. Behalve het zwembad had de heer Slagter nog iets weg te geven: een viertal stopwatches voor de zwemver eniging Wilskracht '57, die zoals de heer Slagter zei gedurende enige ja ren gedoemd was minder actief te zijn, maar nu weer terugkomt. Hij vertelde er by, dat de stopwatches eigendom van de gemeente waren en bleven, hetgeen inhield, dat de gemeente voor eventuele reparatiekosten zou opdraaien. Na de heer Slagter sprak de commis saris van de Koningin het openings woord voor het zwembad. Hy zei onder meer: „Voor de wyde omgeving heeft deze dag buitengewone betekenis. Een ope ning van een zwembad is gelukkig in Nederland niet zoiets bijzonders meer, maar dit is niet geheel te vergelijken met dergelijke gebeurtenissen in andere gemeentes. Het komt veel vaker voor, dat twee jaar na het instellen van een commissie er nog niets gebeurd is, dan dat zoals hier de commissie ontbonden kan worden omdat het doel bereikt is," aldus graaf Van Lynden van Sanden burg, die verder zei, dat de wyze waarop de bevolking zich achter het plan ge schaard heeft, de doorslag gegeven heeft by provinciale en ryksoverheid. „Indertyd bestonden er plannen," al dus de commissaris van de Koningin, „om tezamen met de buurgemeente Leersum een bad te bouwen. Toen deze plannen niet lukten was het heel ge woon, dat de gemeentes zeiden, dat nu de provincie maar met een plan De heer J. H. de K. uit Rotterdam maakte zaterdagmorgen in de Veenen- daalse Hoofdstraat een mooi gebaar tegenover een 76-jarige bewoner van het bejaardencentrum, de heer C. H. de H. Het geval speelde als volgt. De K. stond min of meer dwars over de weg, omdat hij zijn auto wilde parkeren. De bejaarde De H. wilde passeren, maar werd op zijn beurt ingehaald door een onbekend gebleven Renaultje. Deze ma noeuvre wekte bij de heer De H. schrik op, waardoor hij de macht over het stuur verloor, en ten val kwam. Hoe wel de Rotterdammer geen schuld aan deze valpartij had, wilde hij de schade, die de heer De H. leed - een gat in de pantalon - wel dragen. De heer De H. vond het echter niet nodig. LEERSUM: De jeugdige bewoners van De Hoogstraat hebben vorige week kennis kunnen maken met de alom bekende TV-held Swiebertje. Dit ge beuren was een initiatief van een rijschoolhouder, de heer Stam, die hiermee de opening van zijn theorie lokaal vierde. De kinderen waren al len uiteraard opgetogen over het be zoek, en meer nog waarschijnlijk over de gesigneerde foto's, die zij ontvin gen. ZEIST Ongeveer 400 jongelui hebben deelge nomen aan de door de VVV's van Zeist, Bilthoven, Soest, Baarn, Bunschoten en Amersfoort uitgeschreven sterfietstocht naar Austerlitz. Het was een zuiver toe ristische tocht over een afstand van 58 km. De deelnemers moesten onderweg kaarten laten afstempelen bij de verschil lende WV-kantoren. Bovendien moesten vijf vragen beantwoord worden. De jongelui konden zich na aankomst op het eindpunt, de Pyramide van Aus terlitz, verfrissen en relaxen. Vanaf 3 uur was er muziek van de beatband IQ 150. Zeventig jonge rijders hadden alle vragen goed beantwoord en gingen met een prijsje, bestaande uit twee zakjes hagelslag, of een grammofoonplaatje naar huis. Alle deelnemers ontvingen een tractatie. Enkele ouderen hadden het parcours ook gereden, louter omdat het zo'n leuke tocht was; voor prijzen kwa men zij natuurlijk niet in aanmerking. moest komen. Het plan van de pro vincie werd door de gemeente Ame rongen afgewezen en men maakte ei gen plannen, met dit als resultaat.'" Tot slot sprak hy zyn gelukwensen uit en hoopte, dat het gebruik van het bad mocht voldoen aan de verwachtin gen. De burgemeester van Amerongen sprak hierna een dankwoord aan al de genen, die aan de totstandkoming van het bad hebben meegewerkt, waarbij hy ook alle aanwezigen welkom heette. Hij memoreerde, dat voor de bouw van dit bad een subsidie van de provincie ont vangen was van 10.000 en van het ryk (via ministerie van economische zaken) van 125.000. Hy reikte aan een twintigtal mensen een speciaal voor deze gelegenheid ont worpen penning uit, die ook aan alle an dere werkers aan het bad is uitgereikt, maar dit waren er naar de woorden van de burgemeester te veel om per soonlijk te doen. Iedereen, die bij de uit nodiging om de opening van het bad by te wonen een Vraagteken gevonden had, kon bij de kassa een plak afhalen. Zwemdemonstraties De tweede helft van dit de gehele mid dag in beslag nemende programma werd gevormd door zwemmen. Vooraf werd echter door een tweetal kleuters een lint Ruzie op de Hoofdstraat Vrijdagavond kwam de Veenendaler B. het cafetaria Het Grote Dorp bin nen, met een zonnebril op de neus. Deze bril wekte het misnoegen op van de heer L. S. uit Utrecht en hij stak dit niet onder stoelen of banken. M. voelde zich in een vrij land, waar men best, ook als de zon onder is, een zonnebril mag dragen, indien men dat verkiest. Hij nam de opmerkingen van S. dan ook niet. Het gevolg was, dat er klappen vielen, die raak aankwamen. De politie werd gealarmeerd en wist op het bureau de gemoederen te sussen. Geen van beiden heeft aangifte van mishandeling gedaan. Utrechters veroorzaakten de politie wel last, die vrijdagavond, want een uurtje later moest de politie de heer D. P. uit de provincie hoofdstad een rijverbod opleggen, omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Eerst de vol gende morgen om 6 uur mocht hij weer van zijn Volkswagen gebruik maken. doorgeknipt, dat midden over het bad gespannen was. Met een rubberboot werden ze er heen gebracht. Vele andere kleuters, die ook by de opening aanwe zig waren lieten hierna kleurige balon- netjes op. De leden van de A.Z. en P.O. uit Amersfoort gaven een demonstratie wa terpolo, voorafgegaan door een training. Gedurende tweemaal 10 minuten bruto- speeltyd in tegenstelling tot de nor male vier maal vijf minuten netto konden de aanwezigen genieten van een goed gespeelde party waterpolo, waar aan door verschillende internationals werd deelgenomen. Door de zwemvereniging De Meeuwen uit Amsterdam werd een demonstratie kunstzwemmen gegeven. Deze kruising tussen zwemsport en ballet bleek bij het publiek zeer in de smaak te vallen. Twee maal een kwartier duurde het op treden en in dit half uur werd door een achttal jonge meisjes veel bewonderens waardigs te zien gegeven. In de pauze tussen het optreden van De Meeuwen gaf de Rhenense zwemver eniging De Forellen een demonstratie wedstrijdzwemmen, waarbij verschillen de nummers afgewerkt werden. Direct hierna werd er een wedstrijd gehouden voor leden van Wilskracht '57, over 50 meter schoolslag. De uitslagen van deze Amerongse wedstryd waren: 1 Silvia Es- veld, 2. Jetty Maris en 3. Annelies de Zwart by de meisjes en bij de jongens: 1. Hans de Zwart, 2. Han Ploeg en 3. Tijdens de feestelijkheden rond de ope- Kurt Maris. ning van het zwembad werd aan de Het gehele programma werd nu en burgemeester symbolisch de bijdrage dan opgevrolijkt door klanken van Ons van de burgerij overhandigd. Genoegen uit Amerongen. Ds. A. A. Bos van de Ned. Herv. ge meente Sola Fide heeft het op hem uitgebrachte beroep naar de Herv. kerk van Vlaardingen aangenomen. Ruim 5'/« jaar geleden verwisselde ds. Bos de gemeente Dalen en Vuuren, voor die van Veenendaal. In het begin van de herfst zal hij van zijn tegen woordige gemeente afscheid nemen. De juiste datum moet echter nog worden vastgesteld. ZOMERAVONDCONCERT IN ST. ANDRIESKERK In afwijking van eerdere gepubli ceerde berichten is het volgende zo meravondconcert in de St.-Andrieskerk vastgesteld op woensdagavond 10 au gustus om 8 uur. De uitvoerenden zijn Dom-organist Stoffel van Viegen, orgel en de violiste van het Brabants Orkest, mej. Alma Badings, viool. RHENEN Het is thans bekend geworden tegen wie en wanneer de Forellen de pro motiewedstrijden zullen spelen. De eerste wedstrijd was j.l. maandag in Doesburg tegen DWV. De return wedstrijd wordt gespeeld op woensdag 10 augustus in natuurbad Ouwehand, aanvang 19.15 uur. Wanneer beide ploe gen één wedstrijd winnen, dan zal een beslissingswedstrijd worden vastgesteld, die zonodig met 2x3 minuten zal worden verlengd. j, r,- "f - -"'-ïv' Zaterdagmiddag j.l. gingen ongeveer 40 ploegen van start om uit te maken welke de sterkste was in de autorally, georganiseerd door het Rhenense VVV. Het parcours doorkruiste de bossen rondom Rhenen en de velden van de Achtyrbergse en Bennekomse Meent. Na de rally dankte de voorzitter van het Rhenense VVV, de heer Boven- schen, de heren Ouwehand en v. d. Spoel voor hun medewerking ten aan zien van het uitzetten van de rit. De uitslag was als volgt: 1 equipe R. van Apeldoorn-De Kruyf met 7 straf- punten, winnaars van een fototoestel; 2 equipe Slijper-Houtkamp met 24 straf- punten; 3 equipe Engelage-Engelage met 39 strafpunten; 4 equipe Devilee- Van de Veer met 42 strafpunten; 5 eouipe Spruit-Spruit met 67 strafpun ten. 50 JAAR GETROUWD Het was op 10 augustus 1916 dat Hen drik van de Scheur en Aaltje van Mou- rik in het huwelijk traden. De bruide gom werd op 8 december 1891 geboren in Rhenen, de bruid in Maurik op 8 ok tober 1896. In Amerongen meerde het huwelijksbootje aan en aldaar werden beide in de echt verbonden, welke vijf tig jaar een hechte verbintenis bleek. Het echtpaar heeft dertien kinderen, negen dochters en vier zoons. De eer ste, een dochter, werd op 4 december 1917 geboren, de laatste, eveneens een dochter zag het daglicht op 11 oktober 1942. Alle kinderen zijn nog in leven. Negen zijn er getrouwd: door hen werd het jubilerende echtpaar 22 keer groot moeder en grootvader en reeds twee maal werd het echtpaar overgrootmoe der en -vader. Op 29 april 1919 vestigde het echt paar zich in Eist. Hendrik van de tN QCAO '55.000 <-,72oa- /3 O. Zondagavond 7 augustus verbond ds. H. Pool, voorheen predikant van de ge reformeerde kerk (vrijg.) te Balkbrug in de gemeente Aver eest/Dedemsvaart, zich aan de gemeente te Veenendaal. In de morgendienst was hij door de vroegere predikant van deze kerk, ds. Smelik, thans predikant te Bunschoten, bevestigd met de tekst Mattheüs 11 2830. Het thema van de bevestigingspreek was: Zo velen als er door het evangelie geroepen worden, die worden ernstig geroepen: 1. om tot Christus te komen en van Hem te leren, 2. om van Christus te ontvangen de rust der ziele en het eeuwige leven. Als tekst voor de intrede had ds. Pool gekozen Deuteronomium 18 :1522 met als thema: God heeft Zijn woord gegeven door de Profeten, 1. Gods neer buigende goedheid, die er uit blijkt, 2. Ons aller zware verantwoordelijkheid daar tegenover en 3. het enige criterium daarbij. Bij de dienst waren vele vertegenwoordigers van zustergemeenten, waaronder Balkbrug, van de chr. geref. Bethelkerk en van de burgerlijke overheid de bur gemeester, mr. dr. J. Hazenberg, wethouder R. Koppenberg en secretaris D. van Manen. Onder de aanwezigen merkten we verder op ds. D. van Enk. In zijn predikatie zei de nieuwe her der en leraar van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) ondermeer: „De goedheid van God komt hierbij uit, dat God zyn woord en profeten heeft gegeven. Het volk Israël moet naar de profeten, die God gegeven heeft luiste ren. Het is Gods bijzondere genade en neerbuigende goedheid geweest, dat hij bij Koreb deze profeten beloofde. Bij Ho- reb hebben de Israëlieten geleerd, dat God een Verterend Vuur is, opdat zij het niet met de wet op een akkoordje zouden gooien. Het volk zei echter: Wy willen de wet wel, maar de God, die achter de wet stond verwierpen zy. Zy legden de omgang met de levende God op en zei den tot Mozes „spreek gij voor ons". God vond dit goed, Hij beloofde, dat er steeds een profeet zou zijn indien dat nodig was, één uit het midden van hen. Het fyne van de Here is, dat Hy men sen wil gebruiken, waar je naar kunt luisteren, die je zelfs zelf hebt mogen kiezen. De Here is eeuwenlang steeds dichter bij zyn volk gekomen, totdat Hij Zijn Zoon gegeven heeft. Hij heeft zelfs Zyn Zoon overgegeven tot Golgotha to en I daar bleek God een verterend vuur te zyn tot verlossing van Zyn volk, aldus I ds. Pool. De die dag bevestigde dienaar des woords ging verder: „De Here heeft Zijn woord gegeven door de Bijbel. Zijn woord wordt gepredikt door een doodgewone Ds. Pool. man en niemand kan zeggen ik kan het geen in de kerk gebeurt niet verdragen; het is me allemaal te geweldig. Alleen is het mogelyk, dat men de prediking niet kan verdragen. Er rust een grote verantwoordelykheid op de prediker. Indien een profeet Gods woord niet bracht, dan werd hy gedood. Maar wat zal er met een dominee, die het volle evangelie niet brengt gebeu ren? Een dominee, die zegt: Daar moet je met je handen afblyven, daar moet eerst nog veel voor gebeuren, wil je je dat mogen toeëigenen, of met die domi nee die zegt: Het is allemaal niet erg, we komen allemaal in de Hemel. Een predikant is geroepen tot een zuivere prediking, zegt Calvijn. Hij mag geen eigen theorieën brengen, of zeggen, wat de mensen graag willen horen. Ook al ergert de mensen het, ze móéten het doen met het Evangelie van Jezus Chris tus. We moeten dus onderzoeken, of de predikant de waarheid brengt. Dit kun nen we zelf doen, aan de hand van de Bijbel, die we allemaal kunnen lezen. We hebben hier geen clerus of synode bij nodig, die ons vertelt wat we geloven moeten. Ds. Pool besloot 2yn prediking met de woorden: Het woord van God is en blijft een tweesnydend scherp zwaard. Als antwoord op de prediking zong de gemeente Psalm 105 24, Die gunst heeft God zijn volk bewezen. Na de preek volgden enkele toespra ken, als eerste van de praeses van de kerkeraad, de heer Verkerk. Hy sprak er zyn blijdschap over uit by het afscheid van ds. Pool van zijn vorige gemeente vernomen te hebben, dat deze niets an ders wilde prediken dan Jezus Christus en Die gekruisigd. Hy vroeg de gemeen te de predikant staande de woorden van gezang 29 enigszins gewyzigxl toe te zingen. Namens de classis werd het woord ge voerd door ds. Smelik, waarna ds. Pool de verschillende afvaardigingen voor hun aanwezigheid dankte. Na afloop van de dienst bestond de gelegenheid met de nieuwe predikant kennis te maken, onder het genot van een kop koffie, in de kleine zaal van het OCB-gebouw. Onder een overweldigende belangstelling werd vrijdagmiddag de laatste eer bewezen aan de overleden studentenpredikant aan de Landbouwhogeschool te Wageningen en predikant van de Gereformeerde kerk te Rhenen, ds. H. Volten. De Gereformeerde kerk in Wageningen, waar een rouwdienst gehouden werd was tot de laatste plaats bezet. Onder de aanwezigen was de burgemeester van Wageningen, mr. M. de Niet, afvaardigingen van de verschillende Wageningse studentenverenigingen, van de Gereformeerde kerken te Rhenen en Wagenin gen, de studentenpastores en vele professoren. De dienst werd geleid door ds. Mees ten Oever uit Bussum, die als thema voor deze dienst de woorden uit de le brief van Johannes, hoofdstuk 1 en de eerste versen van het 2e hoofdstuk, alsmede Romeinen 8 31-39 gekozen had. In zijn toespraak zei ds. Mees ten Oever: „Wij dragen straks iemand uit waarover degenen, die hem gekend hebben geneigd zijn te gaan vertellen. De ene anecdote zou de andere opvol gen. We zijn hier echter in de kerk en daar wordt de Bijbel opgeslagen. In de Bijbel treft men de naam Volten bijna op iedere bladzij. Ds. Volten was een Abraham in het geloof, een Simson in kracht. Hij was deemoedig als de tol lenaar en tegelijk haantje de voorste als Petrus. Hij was een geboren bidder als Mozes en een vroom kind als Sa muel. Zo menselijk, dat iedereen zich in hem kon herkennen en tegelijk vaak zo orthodox, dat je je hoofd er over schudde. Ik heb slechts één Bijbelse figuur niet in hem kunnen ontdekken, Jona, die zich aan Gods opdracht ont trok. Dat deed ds. Volten nooit. Hij stelde het", aldus nog steeds ds. Mees ten Oever, „als Paulus op prijs dat iedereen wist, hoe zwaar de strijd was om allen, waarmee hij in aanra king kwam tot het geloof te brengen. In de gestalte van Jezus Christus zag hij God langs de straten van deze we reld gaan. Ds. Volten kon alles betrek kelijk zien. Hij kon alles dubieus stel len, behalve het geheim van de Liefde Gods. Hier zwijgt de stem van ds. Vol ten, maar Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in der eeuwig heid." In de Aula van de algemene be graafplaats te Wageningen werd het woord gevoerd door afgevaardigden van de kerk te Rhenen, te Wagenin gen en door ds. Mees ten Oever. Namens de gemeente in Rhenen sprak de heer J. Brouwer. „Het smartelijke bericht van de toch nog zo onverwachte wegneming", aldus de heer Brouwer", heeft de gemeente zeer geschokt. Wij weten, dat het leven teer en broos is, maar wij kunnen ons zo moeilijk voor stellen, dat het zijn tijd was. Een gra fiek van het leven van ds. Volten zou grote uitschieters naar boven en naar beneden vertonen. Hij was een harde werker, begaafd met een groot intellect waarmee hij diep doordrong in de schat ten van de Bijbel, om deze gevonden te hebben, over te dragen aan de gemeen te. Zijn prediking was altijd origineel en doordrongen van de genade van Christus. De Gereformeerde kerk van Rhenen zal haar eminente en vrijwel algemeen geliefde voorganger missen en met grote achting aan hem als le raar en vriend blijven gedenken." De heer Van Schuppen, die namens de kerk van Wageningen sprak zei ondermeer: „Ik vind het moeilijk hier een woord te spreken. Men dient God te danken, dat Hij hem 16 jaar geleden hier heen zond. Ds. Colten had een krachtige stem en deze zal door blijven klinken bij velen in Wageningen, Rhe nen en geheel Nederland, die hem nooit zullen vergeten." Ds. Mees ten Oever besloot.de plech tigheid in de Aula met het zeggen van het gedicht van Nijhoff: De soldaat die Jezus kruisigde. Aan het graf werd de geloofsbelijdenis gesproken en dankte een zoon van de overledene voor het betoonde medeleven. DOWNEY CALIFORNIEDit zijn de drie astronauten, die door N.A.S.A. ge noemd worden voor de eerste Apollo-3- mans vlucht - een operatie die het zen den van een man naar de maan vooraf gaat. V.l.n.r. Virgü „Gus: Grissom, Ed ward White en Roger Chaffee. De Apol- lo-vlucht met drie man zou begin vol gend jaar plaatsvinden. APttDOGRM 37 Onbekenden hebben op een ANWB- wegwijzer in het dorp Bennekom de vreemdelingen een dienst bewezen. Op de wegwijzer is een tekst verschenen welke de afstand aangeeft naar het huis van Boer Koekoek. Op het VVV- bureau was hiervan nog niets bekend, maar Bennekom heeft er in ieder geval weer een attractie bij. De heer Koekoek weet nog van niets, maar als hij a.s. zaterdag van vakantie terugkomt zal hij in ieder geval de weg naar huis terug weten te vinden. Scheur was de zoon van een familie van boeren en slepers; zelf was hij en kele jaren in het slepersbedrijf werk zaam, maar in 1916, nog voor zijn trouwdag moest hij de wapenrok aan trekken. Na drie weken militaire dienst mocht hij van de legerleiding voor één dag het lastige dienstpak ruilen voor een trouwpak. Het werd niet één dag, na twee dagen meldde Hendrik van de Scheur zich weer in de kazerne, straf baar om zijn genomen tweede dag, maar het leger toonde begrip en liet het erbij. De heer Van de Scheur ontving kort geleden een gouden dasspeld wegens zijn veertig-jarig lidmaatschap van het NW, terwijl hij jarenlang secretaris en tweede voorzitter was van de plaatse lijke afdeling van de vakbond voor de bouwvakken. Vele bloemstukken betekenden de aanloop voor het feest van woensdag a.s. en het zal ongetwijfeld een onver getelijke dag worden voor het bruids paar. RHENEN Dinsdag 9 aug., NBM-garage,18.45 uur: Excursie naar Grebbe en Vogelenzang o.l.v. A. P. de Kleuver. Woensdag 10 aug., steiger Veer- plein, 20.00 uur: Nachtelijke Rijnvaart. Donderdag 11 aug., Bella Vista, 19.00 uur: Vertrek bromfiets- ralley. AMERONGEN Woensdag 10 aug., 20.00 uur, St. Andrieskerk: Zomeravond con cert, Stoffel van Viegen, orgel en Alma Badings, viool. Tentoonstelling: Raadszaal Amerongen een ten toonstelling van kunst uit Ame- rongens particulier bezit, tot en met zaterdag 13 aug. Bioscoop: LUXOR theater, Veenendaal: Woensdag 19.30 uur: De gele Rolls Royce, 14 jaar; donderdag en vrijdag 19.30 uur: West Side Story, 14 jaar. Dinsdags is het theater gesloten.

De Vallei | 1966 | | pagina 1