Schoonheidssalon HENNY JANSEN Amerongse raad benoemde een nieuwe secretaris DOVO speelde in matige wedstrijd gelijk tegen DOS-jeugd, 2-2 Inpassing van Sola Fide is belangrijk WAGENINCfEN VZC verplettert Naarden met 14-1 in laatste competitieduel Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 12 augustus 1966 4 VEENENDAAL Bijzondere raadsvergadering VEENENDAAL Dinsdagavond kwam de raad van Amerongen hyeen om een nieuwe secretaris te benoemen. Op 1 november a.s. zal de huidige secretaris, de heer F. C. Magen dans de pensioengerechtigde leeftyd hebben bereikt en Amerongen gaan ver laten. Door het college van burgemeester en wethouders was een aanbeveling op gesteld vermeldende de namen van twee personen, t.w. 1. de heer A. Korten, gemeentesecretaris van Fijnaart en Heiningen en 2. de heer H. Boer, hoofd commies A te Alphen aan de Ryn. Voordat dit punt aan de orde kwam wees de voorzitter de leden op het feit, dat dit een zeer moeilijk besluit zal zyn. Doet mededeling, dat er een ingekomen stuk is dat werd ingediend door enkele inwoners van Amerongen. Het stuk, aan de raad gericht deelde mede, dat er in de gemeente een bliksemaktie is gevoerd ten behoeve van de plaatseiyke sollicitant, de heer C. Th. de Boer, uit brede lagen der bevolking was er op deze ïyst getekend. Het totaal aantal stemmen, op deze lyst vermeld bedroeg 311. De heer Tenge merkt op dat er van dit stuk is kennisgenomen en meent, dat er op dit stuk alleen gereageerd kan wor den door het voor kennisgeving aan te nemen. Dit gebeurde. Alvorens tot de steming kon worden overgegaan merkt de heer van de Veer (PvdA) op, dat in verband met deze benoeming hy namens de meerderheid van zijn fractie graag wat wilde zeggen. Het betreft de ontwikkeling van de laat ste dagen. Er zijn geruchten uitgelekt betreffende het standpunt van de P.v.d.A. fractie. Dit heeft veel kritiek en mis verstanden opgeworpen. Spreker heeft er daarom behoefte aan om in de raad een verklaring af te leggen waardoor duidelijk wordt, hoe de meerderheid van zijn fractie over dit punt denkt. Voor wat betreft de ontwikkeling der laatste dagen merkt de heer Tenge (VVD) op dat ook hij deze heeft beluis terd. Hij ziet in deze ondertekening een aflatende meningsuiting voor de raads leden. Alsof de raad zal doen hetgeen het dagelijks bestuur graag wil. Spreker is het hier niet mee eens. De raad en elk raadslid handelt naar eigen geweten. Ongeacht de aanbeveling. Heeft met alle mederaadsleden contact gehad over dit punt. Hoopt, dat ongeacht de uitslag, de raad zelfstandig en wijs be sluit zal nemen. Bij de stemming bleek, dat er op de heer Korten 6, op de heer Boer 4 en op de heer Boer 1 stem werd uitgebracht waardoor de heer Korten werd benoemd Tydens een korte schorsing werd de Te snel opgetrokken Vorige week omstreeks 5 uur botsten twee auto's op de hoek van de Ambacht straatIndustrielaan. Het ongeluk ont stond, doordat de ene auto sneller op trok, dan de andere. Op het moment voordat de botsing zich voordeed stonden de auto's van de heren W.v.d.B. uit Veenendaal, en van zijn plaatsgenoot N.T. achter elkaar te wachten om van rechts komend ver keer op de Industrielaan voorrang te geven. Toen de baan vry was wilden beide auto's optrekken, maar T. zette daarbij wat meer vaart, dan Van de B., met het gevolg, dat hij de achterzijde van de voor hem rijdende wagen raakte. Er viel lichte materiële schade te be treuren. Zelfbediening Broos herboren De welbekende firma Broos aan de Yalieistraat in Veenendaal heeft een vernieuwings- en verjongingskuur on dergaan. In plaats van de oude pypela, die als zelfbediening aangeduid werd, maar in feite nog steeds een gewone be dieningszaak was, omdat voldoende ruimte ontbrak, is nu een heuse 'Supe rette' ontstaan. Een klein 'supermarktje'. De ruimte is een stuk groter geworden en alles is overzichtelijker gerangschikt, dan het vroeger was. De heer Broos had reeds jaren geleden zijn kruidenierswinkel ingericht als zelf bediening. Hiervoor waren in plaats van de toonbank enkele gondola's gekomen. Doordat de ruimte nog al smal was, was het voor het publiek heel moeilik er om heen te lopen, zodat het in feite meer een bedieningszaak bleef. Thans is door het erbij trekken van de woon kamer de heer Broos heeft zijn privè- vertrekken thans op de bovenverdie ping een veel grotere en ook doel matiger ruimte geschapen. In de voor malige woonkamer hebben een vlees waren- en kaashoek, alsmede de af deling groente en fruit een onderkomen gevonden. Het verdere assortiment van deze win kel omvat de gewone kruidenierswaren, alle rookartikelen, nylons en kleinvak- artikelen en toiletartikelen. Een wijn afdeling, met enkele soorten die boven het 'kruideniersgere' uitgaan ontbreekt niet. Het lijdt dan ook geen twijfel, of de huisvrouwen in met name het Jan Roekplantsoen zullen verheugd over de ze verbouwing zijn. Alle dagelijkse ar tikelen kunnen ze nu, bij wijze van spreken, naast de deur krijgen. Wij wensen de heer Broos, met zijn mede werkers veel succes in dit vernieuwde pand. Nagekomen familiebericht Heden heeft de Heere na een langdurige ziekte uit ons midden weggenomen, mijn geliefde moe der en onze zorgzame groot- en overgrootmoeder, zuster en schoonzuster JOHANNA ALIDA BOUMAN (wed. van Martinus Septer) in de gezegende ouderdom van 83 jaar. Psalm 73 12 berijmd. Familie G. Septer Familie Bouman Veenendaal, 11 augustus 1966 Wilhelminastraat 35 De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden maandag 15 augus tus 1966 om 3 uur op de Algemene Begraafplaats te Veenendaal. uitslag aan de betrokkenen medege deeld. Na de schorsing was aan de orde het punt Ruilverkaveling. Ook dit keer kon de raad er niet uitkomen. In verband met de wegenkwestie en de investering hier voor. Op aandringen van verschil lende raadsleden werd het punt weer teruggenomen en zal in een volgende vergadering uitgebreider aan de orde komen. Het vijfde punt van de agenda was de Bebouwde kom ingevolge Boswet. De Boswet bepaalt, dat de voor schriften i.z. herbeplanten en rooien niet van toepassing zijn op o.a. de be bouwde kommen krachtens deze wet vastgesteld. Het streekplan rekent tot de kom het gebied van de oude bebouwde kom ge legen ten zuiden van de Rijksweg en ten noorden van deze weg het gebied om grenst door de gemeentegrens Leersum, de Jan van Zutphenweg vervolgens gaande naar het zuid-oosten met inbe grip van het terrein van het Johanniter Hospitaal. Geen van de raadleden had hier op- of aanmerkingen over zodat na afloop van de termijn voor de ter- visielegging tot de vaststelling van de ze bebouwde kom kan worden overge gaan. Aan de deelnemers van de vrije sector- woningen in de bouwstroom werd ver volgens een perceel grond verkocht. Aan een achttal bouwers werd een per ceel grond verkocht. Onmiddeliyk na de behandeling van de agendapunten verzocht de voorzitter de aanwezigen om te blyven zitten om afscheid te nemen van de scheidende raadsleden, t.w. de heren Blankestyn, Brinkman en Van Eist. Voor dit afscheid waren de familie leden van deze drie personen uitgeno digd eveneens aanwezig te willen zyn waarvan allen gebruik hadden gemaakt. Voorzitter merkt op, dat vandaag de laatste vergadering is geweest. Een zeer bijzondere vergadering. Niet in de laatste plaats omdat de raad er van overtuigd was, dat drie van haar leden straks in september hier niet meer zullen zitten. Ieder heeft op eigen wijze gestalte gegeven aan datgene wat namens de ge meenschap in de vergadering van de raad naar voren komt. In de eerste plaats 'n woord aan de nestor van de raad, de heer Blanke- stijn. Op 1 september 1929 gekozen tot lid van de raad van Amerongen. Toen duidelijk dat over de wereld een grote schaduw zou vallen in verband met de crisis. Blankestijn zat toen in de S.D.A.P. Toen was dit raadlidmaatschap een zeer moeilijke taak. Het was een tijd van ellende en werkeloosheid. Ook in de raau werd de sfeer door de ellende bepaald. Op eigen wijze heeft de heer Blankestijn zijn stem toen bepaald. Deze periode vormde de basis van het gehele politieke leven. De laatste jaren een andere denk beelden. Spreker memoreert de jaren voor en tydens de oorlog. Een van de belangrijkste dingen van de raad was het vormen van levenser varing welke in de raad tot uiting komt. De heer Blankestijn heeft ook veel ge daan op maatschappelijk gebied. Thans nog lid van verschillende organisaties. Door de crisisjaren heen en tijdens de oorlog enthousiast BB'er. In de oorlog nodige ervaring opgedaan. Heeft thans besloten om niet meer in de raad terug te keren. Een periode van 36 jaar lid van de raad. Het is toch wel een zeldzaamheid Steeds op een bijzonder positieve ma nier zijn werk verricht. Kent Ameron gen. Weemoedig bij elkaar omdat de raad de heer Blankestijn als persoon zal gaan missen. De raad is nu niet bepaald een vrien denkring of een sociëteit. Echter ook buiten de nuchtere zaken treedt men hartelijk tegen elkaar op. Straks zal een ander uw plaats innemen. Spreker is blij, dat de plaats welke de heer Blan kestijn in het gemeenschapsleven heeft ingenomen ook van regeringswege niet onopgemerkt is voorbijgegaan en het doet spreker een bijzonder groot genoe gen te kunnen mededelen dat het H.M. de Koningin behaagt heeft aan de schei dende Blankestijn toe te kennen de gou den Eremedaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Met hartelijke ge lukwensen wordt de medaille opgespeld Ook de aanwezige familie Blankestijn wordt gelukgewenst. Spreker neemt dan tevens met enkele woorden afscheid van de andere 2 schel dende raadsleden, de heren Brinkman en Van Eist. Behalve de voorzitter spreken tevens de heren Tenge, Van Barneveld, Tiel, Van de Veer en Brinkman en Van Eist de raad in totaliteit en de heer Blanke stijn in het bijzonder enkele woorden toe. Deze woorden kwamen neer op goede samenwerking en vriendschap. Aan het einde van de speeches werd het woord verleend aan een totaal ver blufte heer Blankestijn. Deze sprak de wens uit, dat hij de kracht zou hebben en de geest om allen te antwoorden. Men begrijpt, dat hij tegen deze dag heeft opgezien. Vraagt aan de voorzit ter om de hartelijke dank over te bren gen aan H.M. de Koningin en aan allen die aan deze onderscheiding hebben me degewerkt. Wist er niets van dat alle kinderen en kleinkinderen alsmede zijn echtgenote aanwezig waren. Dit deed spreker zeer goed. Op een humoristische manier vertelde de onderscheidene nog eens enkele voor vallen uit de jaren van voor en in de oorlog. Voelde zich als mens naar het sociale vlak getrokken. Heeft in de vroegere tijd veel ellende gezien, daarom het standpunt ingeno men dat men niet teveel voor de ge meenschap kan doen. Spreker vindt van zichzelf, dat hij wel eens scherp is geweest doch altijd als vriend weggegaan. Dankt namens zijn familie en namens alle sprekers voor hun hartelijke woor den. Ook betrekt hij de heer Magen dans .secretaris alsmede al het secreta- riepersoneel in z(jn dank voor al het geen in de afgelopen jaren in samen- wekring is totstandgekomen. Door de muziekvereniging Ons Genoe gen werd een serenade gebracht aan de familie Blankestijn rwijl nog enige tijd de aanwezigen genoeglijk bij elkaar ble ven. Op een vrij laat uur werd er dan wer kelijk afscheid genomen en gingen allen huiswaarts. Dat mocht nog niet Maandagavond vond er een aanrijding plaats op de Dykstraat, by de Wester singel, waarby zich het eigenaardige ge val voordeed, dat de bestuurder van de erbü betrokken auto een proces verbaal kreeg voor Iets, dat in januari, by het inwerking treden van de nieuwe ver keersregels toegestaan wordt. Het geval was als volgt: de bestuur der van de VW, de heer H. M. B. uit Veenendaal sorteerde voor op de Dijk- straat, om een inrit in te rijden. Achter hem naderde een bromfiets, bestuurd door L. H. van S. eveneens uit Veenen daal. B. merkte Van S. blijkbaar niet op, want op het moment, dat hij links af sloeg reed de bromfiets naast hem. Een botsing met al gevolg lichte mate riële schade was het gevolg. B. kreeg een proces verbaal voor het voorsor teren, dat vooralsnog alleen geoorloofd is indien men een andere openbare weg inrijden wil. Bij inritten en dergelijke is dit nog steeds verboden: tot 1 januari. Vlees gestolen in supermarkt In een supermarkt in Veenendaal is woensdag mevr. S. v. d. B. uit Rhenen betrapt bij het stelen van enkele pakjes vlees, ter waarde van ongeveer 17. Bij huiszoeking in haar woning kwam aan het licht, dat zij zich reeds eerder aan dergelijke praktijken schuldig heeft gemaakt. Het muisje zal voor haar nog wel een staartje hebben. Cursus Handelsavondschool begint 6 september a.s. Begin september, exact op dinsdag 6 september nemen de lessen op de Vee- nendaalse Handelsavondschool weer een aanvang. In vorige jaren is- gebleken dat veel jonge Veenendalers de Han delsavondschool bezochten en ook thans worden weer heel iuat nieuwe cursisten verwacht. De leiding van de cursus berust bij dr. J. G. Thoomes. De lessen worden gegeven in de Kon. Julianaschool. Een belangrijke factor bij dit soort onder wijs is wel het feit dat het behaalde diploma gelijkstaat met het midden standsdiploma en dat de cursisten door eigen leraren (die hen uiteraard tijdens de gehele cursus hebben bijgestaan) worden geëxamineerd. De lessen wor den gegeven op vier weekavonden. Door de nauwgezetheid waarmee les wordt gegeven bedraagt het aantal geslaagden gewoonlijk 75 a 80 Voor opgave van leerlingen zie de advertentie in dit nummer. ELINKWIJK WINNAR NEDERLAAGTOERNOOI Woensdagavond j.l. werd op het Sportpark de laatste wedstryd in het kader van het Stenman-Nederlaagtournooi gespeeld. DOVO kwam uit tegen de betaalde jeugd van DOS uit Utrecht. De eindstand werd 22, een volkomen juiste uitslag, daar er praktisch geen verschil in sterkte tussen beide ploegen bestond. DOVO bracht hetzelfde elftal als zaterdag j.l. in het veld, uitgezonderd rechts buiten Van Hal, die vervangen was door B. Visser. De opstelling van DOS was: Achter: Verrips (doel), Verhoef, Oudenallen, Weldam en Van Eikenbroek. Midden: Jansen en Van de Leen. Voor: Den Beste, Van Heemskerk, Mulder en Verwoerd. kerbovenhoek, 22. Er werd over en weer nog wel wat aangevallen, tevens ontstonden er nog enkele kansen aan beide kanten, maar aan de stand kon niets meer veranderd worden. Na de wedstrijd woensdag tegen DOS is de eindstand bekent en aan wie de eerste en tweede prijs uitgereikt zullen worden. Elinkw. won met 7-4 van DO VO, Feyenoord met 41, en daardoor werd Elinkwijk de winnaar van dit Stenman-Nederlaagtournooi, daar het aantal tegen de organiserende vereni ging gescoorde doelpunten de doorslag gevende factor is. Derde werd Velox dat met 2—1 won, verde Vitesse met een 22 gelijkspel en 5e en 6e werden Vitesse en Ajax die beide verloren met resp. 42 en 62. De prijsuitreiking zal a.s. maandag avond plaats hebben in Hotel de Koren beurs. Verwacht wordt dat de directie van Stenman de eerste en tweede prijs zal uitreiken aan de aanvoerders van beide elftallen. DEMOED TWEEMAAL DOS begon al direkt met energiek voet bal en zou dat de gehele wedstrijd doen. DOVO op haar beurt speelde eveneens een behoorlijk en actieve partij en door de inzet van beide ploegen werd het een energieke wedstrijd. Als van al de oetaalde jeugdploegen was ook de tech niek, het plaatsen, het tempo, e.d. van DOS iets beter dan van DOVO, maar dat verschil was in deze wedstrijd zeer gering. Na een kwartier nam DOS de leiding na een zeer mooie goal van rechtsbui ten Den Beste; hy drong door de verde diging, legde ook keeper Hardeveld nog in de luren en scoorde beheerst, 01. De aanvallen gingen over en weer, DOVO liet het er niet bij zitten en een doelpunt hing in de lucht. In de dertig ste minuut bleef het niet bij in de lucht nangen, want Demoed nam een terug springende bal bij een DOVO-aanval di rekt op de slof en schoot onhoudbaar in. Het doelpunt rook overigens wel naar buitenspel. In de tweede helft drong DOVO steeds ver op naar het DOS-doel, zodoende werd het veld wat uitgerekt en kregen de Utrechtse voorwaartsen soms de ruimte om te lopen. Dat deden ze dan ook gretig, hun snelheid en techniek oracnten nen soms gevaarlijk dicht bij het domein van Van Hardeveld, maar meestal kon erger voorkomen worden door Gijs Slotboom of Jaap Rebergen. Aan de andere kant liet DOVO zch ook niet onbetuigd. Een mooie combinatie tussen Visser en Diepeveen over rechts stelde de laatste in staat een schot te lossen, dat prachtig door Verrips uit de rechter hoek werd gedoken. Na een klein kwartier kwam midvoor Van Heemskerk langs de defensie en schoot hard in, 12. DOVO bleef aanvallen, vele akties liepen echter stuk op de sterke verdedi ging, die onder leiding stond aanvoerder Oudenallen, die zelf veel DOVO-aanval- len onderbrak. Demoed werd meer in het spel betrok ken dan afgelopen zaterdag tegen Feyenoord en deze „Beatle" probeerde enkele malen een schot los te laten, het geen hem niet altijd even goed afging, tot een tien minuten voor 't einde, toen hij een verdediger van zich afschudde en zichzelf in vrij schietpositie bracht Vanaf ongeveer de zestienmeterlijn schoot hij prachtig, onhoudbaar voor de zeer goede Verrips, in de uiterste lin- In Zuid Vietnam heerst de verkie zingsstrijd voor de algemene verkiezin gen op 11 september a.s. Hier een beeld uit Saigon: het uitdelen van pamfletten met de luidruchtige steun van een luid sprekerauto. DS. BOS MEENT Deze week kwam het bericht, dat een der predikanten van de hervormde ge meente Sola Fide, nl. ds. A. A. Bos, een op hem uitgebracht beroep door de hervormde kerk van Vlaardingen heeft aanvaard. Van een buitengewone wijk- gemeente gaat ds. Bos nu naar een gemeente met 9 predikantsplaatsen, 4 hulp predikers en 35.000 zielen. In die plaats zijn 6 grote kerken, terwijl er een zevende in samenwerking met de gereformeerde kerk ter plaatse in aan bouw is. Van de 9 predikanten is er één lid van de Gereformeerde Bond, terwijl de anderen tot de middengroep in de hervormde kerk behoren. Tot deze laatste groep rekent ook ds. Bos zich. In de vijfenhalf jaar, die ds. Bos in Veenendaal heeft gestaan is er op het gebied van de verhouding tussen de vereniging Sola Fide en de centrale kerke- raad van de hervormde kerk ter plaatse wel het een en ander veranderd. Volgens ds. Bos beslist een verandering in gunstige zin. gen ook het eten van Bloedworst moe ten verbieden. Zo is ook het inzicht tyds- gebonden. Ik heb wel begrip voor de rechtse groep in de kerk, omdat er tij den geweest zyn in de hervormde kerk dat men Al te ruim dacht, maar men moet niet uit behoudenheid aan allerlei dingen vasthouden." „Als ik in ringgemeentes preek, waar een Statenvertaling op de kansel ligt, dan gebruik ik deze natuurlijk. Alleen merk je soms tijdens het lezen dingen „Toen ik hier in 1961 kwam," aldus ds. Bos, „was Sola Fide een evangelisa tie. Nu, hoewel de verenigingsvorm nog steeds bestaat, is het een officiële wijk- gemeente, zij het dan een buitengewone. Helaas is er nog steeds niet de opne ming in de centrale kerkeraad gereali seerd. Het bestemmen tot wykgemeente is voortgekomen uit een synodebesluit. Voor ons heeft dat het voordeel, dat we weer helemaal hervormd kunnen zijn, want hervormd ben ik in hart en nie ren. We zyn nu opgenomen in ring en classis en vervullen dus ook vacature beurten. In principe zou het zelfs moge lijk en ergens misschien ook wel wen selijk zijn, dat predikanten van Sola Fide in de hervormde kerken in Veenen daal voorgaan en andersom. Indien we er opgestaan hadden, dan was dat ook zeker gebeurd. We hebben dit niet wil len forceren, omdat het voor de gewone gemeenteleden een te grote verwarring zou geven, temeer gezien in het licht van de grote afstand, die er geschapen is. Wel vervullen we vacaturebeurten in „Bonds"-gemeenten als Eist en Achter berg." „Ik hoop, dat het in de toekomst mo- geiyk zal z\jn tot een goede samenwer king met de andere hervormden in Veenendaal te komen. De centrale kerkeraad moet ook een zekere ver antwoording hebben voor de hervorm den, die van de vereniging Sola Fide lid zUn. Al is het anderzijds niet aan- nemelijk, dat er spoedig een opgaan in de hervormde kerk te verwachten is, het zal wel atyd een Buitengewone wykgemeente blyven." „De verschillen worden tegenwoordig wat vager dan vroeger. Een groep in de Gereformeerde Bond staat vry dicht by de rechtse leden van de Midden-ortho- doxie. In feite is er vrijwel geen verschil in belyden meer. Het enige is, dat de middengroep in de hervormde kerk, juist door dit karakter een grote spanning heeft. Allerlei draden kruisen in deze groep, zodat er een botsing tussen af wijkend gerichte mening ontstaat. Deze spanning is eigenlijk heel gezond. De kerk moet in beweging blyven. Men kan niet alles afkeuren, omdat het nieuw is, terwyi men ook niet alles mag aanvaar den, alleen omdat het oud is. Men moet de bybel tijdsgebonden zien. De schrij vers waren een produkt van him tijd en als men zich op Paulus beroept in kwes ties als De Vrouw in Het Ambt, dan zou men met een beroep op de Handelin- Lancöme depositair Inlichtingen en afspraken DROGISTERIJ en PARFUMERIE Zandstraat 7 - Tel. 2472 op, die onbegrijpelyk zijn. Niet onjuist misschien, maar door de gebrekkiger kennis van de oude talen zyn de zinnen vaak wat moeilijk gevormd en daardoor slecht verstaanbaar. Ook de nieuwe ver taling heeft fouten en ook daar is veel tegen in te brengen, maar over het alge meen is de taal begrypelyker en dat is toch wel heel belangrijk. Ik ben zelf geen voorstander van het gebruik van platte taal in de preek, en een zekere waardigheid mag de kanseltaal wel heb ben, maar je staat er soms van te kij ken, hoeveel mensen er zyn, voor wie het snel te moeilijk is. Ook is het verras send, dat er nog veel mensen zijn, die hoewel trouwe kerkganger weinig inzicht hebben, alleen, omdat ze de taal niet begrijpen," vertelde ds. Bos, die ook nog opmerkte prettig in Veenendaal te hebben gewoond, hetgeen door zyn vrouw beaamd werd. Ze zijn in die vijf enhalf jaar die ze hier gewoond hebben nog lang niet op de mooie omgeving van Veenendaal uitgekeken, zelfs hebben ze, volgens ds. Bos nog lang niet alles van de omgeving gezien. Aan de Vee- nendaalse tijd zal dit domineesechtpaar een goede herinnering behouden, zo bleek wel uit het gesprek, maar ds. Bos vindt zich nog te jong om zich reeds voor de rest van zijn leven aan een ge meente te binden. Nieuwe stenen tafelen Toen Mozes in grote woede over het ongeloof van zijn volk de stenen tafe len aan de voet van de berg Sinaï ver brijzelde, zal hij niet gedacht hebben dat duizenden jaren later uit deze berg nog eens nieuwe stenen tafelen zouden worden gehakt. Op het ogenblik is de Amerikaanse rabbijn Theodor Ross in Egypte om uit de berg waarop Mozes de Tien Geboden ontving, nieuwe ste nen tafelen te laten hakken, die hij in zijn synagoge wil opstellen. Op de ta felen zullen wederom de Tien Geboden worden gebeiteld, in het Hebreeuws. Rabbijn Ross is van oordeel, dat voor het eerst sinds Mozes de Tien Geboden op steen uit de berg Sinaï zullen wor den gebeiteld. Antwoord ?64-kerk De kerk die indertijd in vijf dagen en twee nachten werd gebouwd tijdens en ter onderstreping van de actie Ant woord '64 wordt voorlopig niet afge bouwd. Toen deze actie gevoerd werd bestonden er plannen voor de bouw van een groot aantal woningen in de wijk Hoogvliet in Rotterdam, waar ook deze kerk werd gebouwd. De bedoeling was, voordat de wijk bevolkt werd de kerk gereed te hebben, zodat de be woners niet eerst enige jaren een lange reis moesten maken om naar de kerk te kunnen. Vrij kort na de bouw van de kerk werden de bouwplannen in Rotterdam gewijzigd, zodat deze buurt thans nog lang niet volledig gereed is. Het kan zelfs nog wel enkele jaren du ren. De bijgebouwen bij deze kerk moe ten dan ook nog steeds geplaatst wor den, maar men acht het niet verant woord deze nu reeds te bouwen. Even tueel kan men overgaan tot het plaat sen van noodlokaliteiten, totdat blijkt, dat kerk en bijgebouwen werkelijk een oehoefte gaan vormen. „Jjj, Kerken in nood Het komt tegenwoordig steeds meer voor, dat kerken in Oost-Duitsland leeg staan en niet gebruikt worden. De ge meenten aan wie de kerken behoren, beschikken dan nog over een ander kerkgebouw, dat toereikend is voor het aantal gelovigen. In andere gemeenten staan de kerken echter leeg omdat ze in bouwvallige staat verkeren en er niet voldoende financiën zijn om aan restauratie te denken. Ook gebeurt het wel, dat gemeenten die over een bruikbaar kerkgebouw be schikken geen dominee hebben en ook niet in de gelegenheid zijn een predi kant te beroepen, ofschoon de beroep baarstelling van predikanten door de staat vrijgegeven is. De vacatures wor den dan in het vakblad aangekondigd, maar er meldt zich niemand aan. Daar door baart het predikantentekort vele gemeenten zorgen. ZENDINGSAVOND Maandag 19 september a.s. is er een zendingsavond in het gebouw „Irene" te Rhenen. Ds. Chr. Petri zal sproken over zyn zendingsarbeid in Senegal. Ds. Petri is door de classis Doorn van de Ned. hervormde kerk naar Afrika uitgezonden. Hij zal ook dia's vertonen van zijn Afrikaanse werkterrein. AANMELDING TECHNISCHE SCHOOL De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op 'n advertentie, voor komende in dit nummer met betrekking tot de aanmelding van leerlingen voor het cursusjaar 1966—1967 aan de Tech nische school te Wageningen, afdeling avondonderwijs. In verband met de ver vroegde zomervakanties aan de scholen wordt er op gewezen, dat in afwijking van vorige jaren, de lessen van het semi- parttime onderwijs aan de dagschool reeds aanvangen op 15 augustus a.s. De avondlessen beginnen zoals gewoonlyk op 1 oktober. De aanvangsdatum van 15 augustus 1966 geldt ook voor de lessen aan de avondcursus, opleidende voor het bewys algemene ontwikkeling O.B.A.O. WATERPOLO GEEN TEGENSTAND De herenformatie van VZC moest woensdagavond jj. nog onverwacht aan treden tegen Naarden in het Bergbad. Men had al aangenomen dat deze wedstryd niet meer zou worden gespeeld omdat alle beslissingen reeds zyn gevallen, doch de competitieleider dacht er anders over. Naarden kwam met enkele invallers naar Veenendaal en kon helemaal geen party geven. VZC zat er goed in en maakte er een speelse wedstryd van. Met maar liefst 14—1 moest Naarden huiswaarts keren en VZC had weer eens bewezen terdege in de derde klas van de bond thuis te horen. Door deze zege is deze ploeg op de tweede plaats van de derde klasse bond geëindigd achter het Barneveldse Waterkip. SPEELS Ook VZC was niet compleet maar was verreweg de betere ploeg en ging dat in doelpunten uitdrukken. Evert van de Loosdrecht opende de score uit vrije positie na goed aangeven van Wim van der Meer. (10). Naarden ging daarna verwoed in de aanval doch de VZC ach terhoede hield de zaak potdicht. Juul van de Bovenkamp pikte de bal op en ging er mee op doel af. Zijn schot bete kende 20. Yvo Koomen bediende daar na Wim van der Meer op maat en het was 30. Deze zelfde speler maakte er in het tweede spelgedeelte 40 en 54) van middels goed getimede drukballen. Ad Slotboom, die van achter was komen opzwemmen kon de stand op 60 brengen, waarna Wim van der Meer de bal weer eens opzwom en de bal fraai op de meegekomen en vrijliggende Juul van de Bovenkamp plaatste. Deze kon niet missen en het was 70. Kee per Henk van de Meer deed inmiddels voortreffelijk werl., doch liet een vrij eenvoudige bal glippen en Naarden scoorde 71. Wim van der Meer scoor de onmiddelijk hierna zwaar gehinderd 81. Weer was het Wim van der Meer die na fraai aangeven van John van der Veen 9-1 scoorde en even daarna via de hand van een Naarden-achter- speler 101. Juul van de Bovenkamp schoot uit vrije posite keihard tegen de paal doch maakte zich daarna weer van de bal meester en nu was zijn schot raak. 111. In het laatste spelgedeelte ging de achterhoede near voren en gin gen de aanvallers verdedigen. Juul van de Bovenkamp scoorde in geheel vrije positie 121 en Hein van Schuppen zwaar gedekt 131. Yvo Koomen wilde ook zijn deel hebber in dit doelpunten- fest(jn en scoorde juist op ty.l nog zijn doelpunt uit eveneens gedekte positie en de stand was 141. Hierbij bleef het .Een niet al te fraaie wedstrijd om te zien, daan x>r was VZC te sterk. Niettemin een fraaie afsluiting van dit eompetitieseizoen van een ploeg die zich le afgelopen maanden danig heeft ge weerd ei getoond heeft niet voor niets naar 3. derde klas van de bond is ge promoveerd.

De Vallei | 1966 | | pagina 4