AUTO-WASSERETTE horpanta ROEP KAALHEID EEN HALT TOE Legerpredikanten weten meeste van oekumene Nieuwsblad „DE VALLEI' VEENENDAAL PETER VAN DE BOVENKAMP Te koop: (bewoonde woningen) 2 woningen aan de P.H. van Rijnstr. 1 woning aan de Gr. v. Prinstererstr. 2 woningen aan de Emmalaan. 2 woningen aan de Sav. Lohmanstraat 4 woningen aan de Pr. Bernhardlaan Diversen le VEENENDAALSE Aangeboden Veenendaalse Muziekschool „ARS MUSICA" Deze week worden alle lessen hervat Voor het te laat is! Antwoord '64 Tekort Samen één predikant? Naar de mening van ds. Nijenhuis uit Rhenen Sporthuis Van de Velde Zorg dat u zich in 1967 niet vergist! GEVRAAGD Kerkeraadsleden benoemd Bedankt voor beroep Afscheid en intrede VRAAG EN AANBOD Autobanden Gemeente-avond Steun bij beroepingswerk Te koop: Een in aanbouw zijnde woning met garagef 50.000, VEENENDAAL Bouwterrein geschikt voor klein-indu- strie. KELftftR FBMPHLf Vooi auto-rijles Gebr Bak- kenes Meer dan 10 laar er varing VAMOR gedlpl Tel. 08385-3500 Ede 08380-3558 NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Heden heeft de Heere uit ons midden wegge nomen, in de hope des Eeuwigen Levens, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader weduwnaar van Frederika van de Pol in de ouderdom van bijna 80 jaar. Ps. 68 17 berijmd. Fam. v. d. Bovenkamp Veenendaal, 25 augustus 1966. Julianastraat 46. De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden maandag 29 augustus, om 14.30 uur op de alge mene begraafplaats te Veenendaal. Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 27 augustus na 20.00 uur. Geen bloemen. Een flink* voorraad meube len waarvan véél als oieuw vindt u steeds tegen teer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis Hoogstraat 30 tel 2209 Bureaux Keuze uit 10 soorten ()ok als bouwpakket Vehofex Kerkewiik 37 Veenendaal Spiegels en geslepen glaspla ten worden snel en goedkoop vervaardigd door de glasslij perij van Fa Zimmerman Zoon Sandbnnkstraal 1 tel 22fil te Veenendaal Wegens vakantie gesloten van 27 aug.12 sept. Ban ketbakkerij G. Hament, Kerkewijk 74. Haarlak in extra grote bus ƒ3,75; grote bus ƒ1,95. Al les bij Huize Chic, Patrimo niumlaan 13. Kerkewijk 110, Veenendaal, tel. 08385-2252-3900 Lijsten voor tekeningen di ploma's schilderstukken enz E A v d Broek Hoofdsti 52 Veenendaal Tel 217 Hrachl sortering dames- ïi herenpyama's satijn flanel Plet van Beek Emmalaan 28 iel 2039 Veenendaal Inruilnaaiinaehines: Singer handnaaimachine in koffer 85,—; Singer elektr. in kof fer 135.Anker elek. in koffer ƒ125.—; Singer handnaaimachines 40.m. 3 jaar garantie. G. v. d. Gar de, Naaimachinehuis, Cune- raweg 328, Bij 't Julianazie- kenhuis. Rhenen-Veenendaal 08385-3338. Kapstokhakcr In 20 verschil lende soorten Vebotex Kerke wijk 37. Veénendaal. HASSELAARS BRANSTOFFENHANDEL INGANG PAULUS POTTERSTRAAT Dagelijks geopend van 8-20 uur. Tel 2561 Superbenzine hoog octaangetal en smeermidde len (de bekeDde witte pomp) tegen verrassende prezen. icht drukker en fotoroplé *n Arttfoto HooMstrnn' 84 '«enendnnl Dir. Kor Dijkstra Aangifte nieuwe leerlingen Piano, Orgel, Blokfluit. Tel. 08300-51680 of Mulderslaan 14, Ferd. Bol straat 21. Opgelet Uw adres vooi de kens en een bed Piet van Beek Emmalaan 28. telef 2039 Veenendaal. Vooi paraplureparatle Ackerman Klaas Katerstraai 109 Veenendaal Toilettafels! hangende en staande, vanal 58. Vebo tex, Kerkewl|k 37 Veenendaal Kruikbaai tyzer Platen dj platen balken pijpen em i'w voordeel Metaal hand* Heuvelman voorh Van Dijk NS-ernplarement en Dijksti 85 Veenendaal Bij de eerste verschijnselen van kaalheid (haaruitval, roos) is de hoofdhuid nog aktief. Laat uw schoorsteen veger dooi Schoonmaakhedri|l G. v Barneveld Bosiaan 62 Vee neudaal. tel 3303 Tafelkleden, recht cd rond vanal f 6.50 Vebotex. Kerke wijk 37 Veenendaal RijksgedlpL Instructeur met vele laren ervaring Or Colijnstraat 27 II Veenendaal De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardhrand -die bezorgt lan Henken Kn ninginnelaan 37 te Veenen van 1920 jaar controleren of ze naar de kerk of het protestants mili tair tehuis gaan, maar ergens moe ten de jongens toch weten, dat er thuis iets van ze verwacht wordt." 19.30 uur zal de predikant van de te Alblasserdam, ds. M. van Beek, een afscheidsdienst houden in de Ne derlands hervormde kerk aan het Cortgene aldaar. Ds. Van Beek, die in Bennekom geboren werd en later als landarbeider en landbouwer werk te in Ederveen zal donderdagavond 29 september, na in een middagdienst bevestigd te zijn door ds. F. Mal lan, intrede doen in de gereformeerde ge meente in Nederland te Opheusden, in de vacature van wijlen ds. T. Dor- resteyn. Doe dan als dhr. van Oirschot, Dorpsstraat 91, Putte die een kuur met de weten schappelijke haarvoedingspre- paraten volgde, met als prachtig succes: weer een gezonde haardos. Horpanta-preparaten (haar- voedingsmiddelen, shampoo, haarcrème, massage-olie en edelbrillantine) verkrijgbaar in Rhenen bij Drog. P. A. J. Udo-van Drunick, Fred. v. d. Paltshof 44. In Veenendaal bij: D.A. Drog. H. Jansen, Zandstr. 7, Drog. J. F. Tak, Hoofd straat 106, Rein Kok's Dro gisterijen, Gelderland 3-5. De financiële kerkbouwactie Ant woord 64 heeft voor gereformeerd Amerongen ruim 9700 gulden opge leverd. 50% hiervan gaat naar het bouwfonds Leersum. De commissie van beheer van de gereformeerde kerk te Amerongen is het tekort van 1965 nog niet te bo ven. Na twee collectes om het gat te stoppen is er nog een niet gedekt restant van 750 gulden. Wil men straks niet weer voor een tekort staan, is een gemiddelde van 375 tot 400 gulden per zondag nodig. De hervormden en gereformeerden in het Friese Engwierum kunnen het goed met elkaar vinden. Beide kerk genootschappen hebben ter plaatse ongeveer 300 leden en die groeien steeds dichter naar elkaar toe. Er worden gecombineerde kerke- raadsvergaderingen gehouden en ge zamenlijke diensten op de feestdagen. Het vacant zijn van beide gemeen ten is aanleiding geweest tot een po ging de oecumenische banden nog wat strakker aan te halen. Men hield een enquête over het beroepen van een predikant, voor beide gemeenten samen. Op de formulieren die huis-aan- huis werden verspreid stond de vraag: „Bent u vóór of tegen één predikant voor geheel Egwierum?" Als toelichting werd b(j de vraag vermeld, dat het inwonertal van Eng wierum steeds terugloopt, dat de geestelijke ligging van de beide ge meenten niet veel van elkaar ver schilt en dat beide kerken ook bjj het eventueel beroepen van een gezamen lijke predikant een zo groot moge lijke zelfstandigheid zullen behouden. In totaal gaven 276 personen ant woord op de vraag, van 166 hervorm den; 68 procent was vóór, 14 procent tegen en 18 procent stemde blanco. Overigens is er nogal wat onrust ontstaan door deze enquête. Daarom heeft men besloten de resultaten te laten voor wat ze zijn. Men zal in de eerste plaats wel enige t(jd nodig heb ben om de rust te herstellen. vraagt Neem daarom m.i.v. 8 sep tember des avonds om 7.30 uur theorieles bij VAMOR AUTORIJSCHOOL J. P. C. Leinweberstraat 13 Veenendaal - Telef. 2310 Voor een ieder toegankelijk, ook voor hen die in het be zit zijn van een rijbewijs of die niet bij ons lessen. Les geld per avond: f 2, Tot ouderlingen der hervormde ge meente te Amerongen zijn benoemd de heren R. van der Poel en G. J. van Zetten. Ds. R. VV. Steut bedankte voor het beroep van de hervormde gemeente te Achterberg. Zondagmorgen 21 augustus heeft ds. I. Schipper, Ned. Herv. predikant te Ede afscheid genomen van de her vormde gemeente te Ede, tijdens een dienst in de nieuwe Hervormde kerk aan de Verlengde Maanderweg. Zon dag 28 augustus a.s. zal hij in het zelfde kerkgebouw bevestigd worden door ds. H. v. d. Linden uit Amster dam, en daarna intrede doen als pre dikant voor buitengewone werkzaam heden in de classis Arnhem van de Ned. Herv. kerk, ten behoeve van de geestelijke verzorging van de ver pleegden in de Breukelderhof, de In richting voor psychisch gestoorde be jaarden, die deel uitmaakt van het Streekziekenhuis te Bennekom. Ook op 21 augustus heeft de uit Veenendaal afkomstige gereformeer de predikant ds. E. Th. Thys afscheid genomen van zijn gemeente Finster- wolde, waar hij predikant met bijzon dere opdracht was, voor het evange lisatiewerk in Noordoost Groningen en als directeur van de Stichting Clubhuis 't Schienvat te Finsterwol- de. Op zondag 4 september, zal hij na in de ochtenddienst door zijn schoonvader ds. W. G. v. d. Brink uit Renkum-Heelsum bevestigd te zijn, tijdens de avonddienst intrede doen als gereformeerd predikant in Kam pen, in de Burgwalkerk aldaar. Woensdagavond 31 augustus om JAN DE RUITER Verlaat Donderdag 1 september a.s. wordt in gebouw „Filalethes" een gemeente- avond gehouden voor de hervormden te Scherpenzeel. Diakonie en kerk voogdij zullen de gemeente voorlich ten over hun werkzaamheden en plannen. Tel 2112 VEENENDAAL Net persoon zoekt bijver dienste, onverschillig wat. Beschikt over veel vrije tijd. Br. o. nr. 1376 a.h. bur. v.d. blad. De kerkeraad van de Hervormde ge meente Sola Fide heeft van de com missie voor beroepingswerk van de synode een brief gekregen, waarin hulp bij het beroepingswerk werd aan geboden. Niet alleen wil men de ge meente bijstaan in de te volgen pro cedure, doch ook kan er een lijst sa mengesteld worden van predikanten die naar het oordeel van de commissie geschikt zouden zijn om de vacature in de wijkgemeente te vervullen. De kerkeraad heeft dit aanbod aange nomen. Zelf heeft men zondag 21 juli reeds de eerste stappen gezet, door toen een „hoorcommissie" op pad te sturen. In het orgaan Sola Fide wordt de wens uitgesproken, „dat de hoorders hun moeilijk en verantwoordelijk werk on gestoord kunnen volbrengen." Gevraagd 1ste en 2de kap ster. Werktijden zaterdags tot 5 uur. Maison Brune- kreeff, Kerkewijk 7, Tel. 2778. Gevr. Flinke werkster of meisje voor de morgenuren. Geen ruw werk. La Mode, Hoofdstraat 108, Tel. 3324, Veenendaal. Nette werkster gevr. voor 2 middagen per week bij Mej. H. J. v. Leeuwen. Beatrixstraat 53 bis, Vee nendaal. llulp gevr. i.d. winkel. 3 mor gens of middagen per week Bij L. T. van Beek, Achter kerkstraat 14, Veenendaal Tel. 2610. Kerkewijk 110, Veenendaal, tel. 08385-2252-3900

De Vallei | 1966 | | pagina 4