Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Onderwijzers willen eengezinswoningen Burgemeester tot scheidende raadsleden: ,IK HEB IDEE, DAT HET U IETS ZEGT' Volgens schrijven schoolbesturen Baudientje 6 werd kampioene AGENDA Laatste vergadering Veenendaals raad in oude samenstelling JEUGD SCHAAKTE OM DE TITEL Predikantencorps hervormde gemeente weer compleet Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Bloedplasma-avond Rode Kruisrit RENSWOUDE EDERVEEN Nieuws uit de omgeving 40e JAARGANG DINSDAG 30 AUGUSTUS 1966 Nr. 68 ledaktte en administratie: Parallel wee 1® - Veenendaal TeL *8385-2022 (2 lijnen) - Glra 563427 Bedaktle: W. F. ter Hoeren Advertenties ea abonnementen kannen ook worden opgereveo bg de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 oent Speciale koatraktprtfsen op aanyrar Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-16 woorden 1,60, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2^5 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel De raad van Veenendaal was gisterenavond voor de laatste maal in de oude samenstelling bijeen. Aan het tempo, waarmee de 25 punten tellende agenda werd afgehandeld, was dit te merken: alles ging vrij vlot onder de hamer door en slechts over een enkel punt werd zij het niet eens geheel van harte gediscussieerd. Voor het laatst zaten in deze kring de heren Joh. van Hardeveld, T. Verkuyl, E. C. Diepeveen, L. R. A. Ester en A. J. M. Haggenburg. Resp. hebben zij 31, 20, 10, 4 en 4 jaar deel van de raad van Veenendaal uitgemaakt. Aan het eind van de vergadering werd door de burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg een woord van afscheid aan deze mensen gesproken, waarbij hij als een persoonlijk geschenk „uit eigen middelen bekostigd", zoals hij zei een boekwerk, Oude Raadhuizen, aanbood. In deze vergadering was het college van burgemeester en wethouders voor het eerst sinds lange tijd weer compleet, door de aanwezigheid van de heer C. N. van Kuyk. Bij het begin van de vergade ring werd tot hem een hartelijk woord van welkom uitgesproken door de burgemeester, waarna de heer Van Kuyk dankte voor de bewijzen van medeleven, ook uit geheel Veenendaal ondervonden tijdens zijn ziekte. Aan het begin van de vergadering zou men niet gezegd hebben, dat deze een zo vlot verloop zou hebben. Reeds het derde agendapunt, de traditionele ingekomen stukken, die meestal als hamerstuk wor den afgedaan, leverde de heer Visser stof voor een toespraak op. Bij de stukken was een schrijven van het bestuur van de Johannes Calvijnschool en van diverse andere scholen over de huisvesting van het onderwijzend personeel. De heer Vis ser vertelde als schoolhoofd natuurlijk deskundig op dit gebied dat het steeds moeilijker wordt ontstane vacatures te vervullen. Veel goede onderwijskrachten solliciteren naar een andere plaats, omdat hen daar een eengezinswoning wordt aan geboden, terwijl men in Veenendaal slechts een flat krijgt toegewezen. Dat gaat ten koste van het onderwijs op de scholen, zo zei de heer Visser, want men moet het veelal doen met tijdelijke krach ten, terwijl er op de lagere scholen teveel jonge krachten voor de klas moeten staan en het mulo kampt met niet volledig be voegden. De resultaten worden minder en de jeugd wordt op deze manier de dupe. Hij zou het college willen verzoeken, of zij over deze moeilijkheid in overleg wil de treden met de betrokken schoolbestu ren, want, zo zei hij, Veenendaal staat reeds maandenlang genoemd in de onder wijsbladen, omdat er hier vacatures zijn. Mevrouw Buddingh voegde aan de woorden van de heer Visser toe, dat het haar opgevallen was, dat de ambtenaren bij de gemeente en de politie wel in een gezinswoningen wonen. De onderwijzers zitten meestal in een flat. Zij vroeg wat de gemeente hieraan denkt te doen. De burgemeester antwoorde op de vra gen van de heer Visser en mevr. Buddingh dat brieven aan de raad gericht, maar die eigenlijk door het college behandeld moe ten worden, door het college op de gewone wijze worden afgedaan. Hierop vroeg de heer Van Manen of het college bereid was zo spoedig mogelijk met een nota te komen, waarin het beleid terzake door het college gevoerd uiteen gezet werd. Mevr. Buddingh suggereerde in tweede instantie de te bouwen 21 eengezinswo ningen, die als woningwetwoningen uit gevoerd worden, maar waarvan de huur vrij hoog komt te liggen voor onderwij zers te bestemmen. Het antwoord van de burgemeester was in eerste instantie wat vaag, niet veel meer, dan een herhaling van zijn ant woord in eerste instantie. Op aandringen van wethouder Koppenberg verduidelijk te hg echter, dat het niet de bedoeling was de raad te misleiden, maar dat hij niet over een besluit van het college kon spreken, dat nog niet genomen was. Met de heer Bastmeijer was de burge meester bevreesd, dat het uitstel van de Kroon om een zaak in het uitbreidings plan de Dragonder te behandelen .vertra gend op de gehele uitwerking van deze plannen zou kunnen werken, maar het was de burgemeester onmogelijk iets aan de procedure te versnellen. Jaarlijks ontruimingsplan Bij het agendapunt, waarbij het vervan gen van onbewoonbaar verklaarde wo ningen ter sprake kwam, vroeg mevr. Buddingh het woord. Het voorstel spreekt hier van een ontruimingsplan. Mevr. Buddingh zag het nut er niet van in, dat de mensen op deze manier veel meer dan een jaar met een bord op de muur moe ten leven. Men heeft hiertegen altijd gro te bezwaren, die ook al eerder door haar naar voren waren gebracht. Het enige „voordeel" zag zij in het feit, dat nu het college niet ieder half jaar om ver lenging van de termijn behoefde te vra gen. Maar bij een bezoek aan de bewoners was haar gebleken, dat men tegen een plank aan het huis bezwaar heeft. Zij vroeg dan ook dit in het vervolg zo te regelen, dat deze plank er zo kort mo gelijk zit. De heer Koppenberg kon in de bezwa ren komen en hij vond het dan ook wel juist in het vervolg ieder najaar een plan op te stellen voor de huizen, die in de loop van het volgende jaar ontruimd moe ten worden. Het voorstel werd tenslotte met alleen de stem van mevr. Buddingh tegen aangenomen. Van de overige punten van de agenda leverden nóg slechts enkele reden tot dis cussie op. Een voorstel van B. en W. om de gym nastiekzaal aan de J. G. Sandbrinkstraat cp zondagavond ter beschikking te stel len aan De Instuif ondervond principiële tegenstand van de heren Van Ojik, Van Deelen en Van de Haar. De heer van Ojik wilde bovendien weten, of het toe gestaan zou zijn deze zaal met schoenen te betreden. Volgens wethouder Koppen berg mocht dit alleen met gymnastiek schoenen met witte zolen of op blote voe ten. De Veenzangers krijgen een subsidie tot een bedrag van f 500,voor het geven van een concert voor de bejaarden, waar bij alleen de s.g.p.-fractie tegenstemde. Het Ritmeesterkoor kreeg een subsidie van f 400,met de stemmen van mevr. Buddingh en de heren Van Deelen en Van de Haar tegen,. Eerstgenoemde was er niet van overtuigd, dat het een werke lijk voor Veenendaal groot cultureel eve nement was, omdat er maximaal 100 kaar ten in de vrije verkoop zouden komen, en bovendien was zij er niet van overtuigd ondanks het feit, dat de heer Van Ma nen dit tegensprak dat het Ritmeester- koor geen bedrijfsvereniging was. Ook indien dit niet zo was, dan vormde de naam wel een zo goede reclame voor de Ritmeester, dat zij vond dat de fabriek de kosten maar moest dragen. Het laatste punt, dat enige bespreking kreeg was een begrotingswijziging. Over het algemeen leveren dergelijke agenda punten weinig stof op, maar nu meende de heer Haggenburg het college erop op merkzaam te moeten maken, dat waar de scholen een schrijven hadden ontvangen van het ministerie, de aankoop van leer middelen in verband met de wijziging van de verkeersregels nog uit te stellen, het niet onmogelijk was, dat de gemeente de borden waarvoor krediet gevraagd werd niet nodig zou hebben, tenminste niet op korte termijn. De burgemeester vroeg de raad akkoord te gaan met het krediet, en beloofde eerst de zaak te zul len bekijken. Indien blijkt, dat de nieuwe maatregelen opgeschort worden, dan zal van het geld geen gebruik gemaakt wor den. „Ik heb het idee, dat het u iets zegt, om na zoveel jaren afscheid te moeten nemen van de raad," zo begon de burgemeester van Veenendaal maandagavond zijn afscheidswoord an de scheidende raadsle den. „Zo hier en daar wordt er wel eens over het raadlidmaatschap gepraat, alsof het niet iets belang rijks is. Dat gebeurt dan echter meestal door degenen, die er in het geheel geen verstand van hebben. Ter gelegenheid van de jubilea heb ik al veel tegen de heren van Hardeveld en Verkuyl gezegd. Toch nog een enkel woord: Mijnheer Van Hardeveld, ondanks uw leeftijd hebt u niets van uw strijdvaar digheid ingeboet. U was altijd goed op de hoogte van de vraagstukken, die er aan de besluitvorming vastzaten. Men heeft altijd gebruik kunnen maken van uw kennis van de hoofd- en bijzaken." De heer Verkuyl werd geroemd om het feit, dat zijn polemieken altijd veel tot de besluitvorming van de raad hebben bijgedragen. Het heeft hem, volgens de burgemeester, geen moeite gekost de ontwikkelingen bij te houden. De heer Diepeveen werd lof toegebracht voor de wijze, waarop hij vanuit zijn levens beschouwing toch altijd op practische wijze heeft meegewerkt aan de totstandkoming van de verschil lende zaken. Vooral op het gebied van planning heeft hij veel gedaan- De heer Esters objectieve ziens wijze werd geroemd en de heer Haggenburg kreeg een pluim voor de wijze waarop hij als eenmansfrac tie altijd de problemen had weten te doorgronden. Precies 16 jongelui bogen zich zaterdag middag, verdeeld In vier groepen over het schaakbord. De wedstrijden voor het jeugdkampioenschap waren begonnen. Za terdagmiddag van twee tot half zes werd er aan acht borden een drietal wedstrij den gespeeld, maandagavond werden de halve en hele finales gespeeld. De kam pioen werd toen bekend, het is de 16- jarige Roel Slagter. Er werd door de jongelui of opvallend goed, of zeer matig gespeeld. Midden klas se kwam er eigenlijk niet voor. Toch het enkele feit, dat deze jongens de moed opgebracht hebben om aan dit tournooi mee te doen stemt tot verheuging, 't Is in dat geval ook niet belangrijk, dat er sterk gespeeld wordt, want het is, zoals een der leden van de organiserende Vee- nendaalse Schaakclub het uitdrukte, min stens even belangrijk, dat het goede ver liezers worden. Voorspellingen te uiten over toekomstige meesters, of zelfs groot meesters is wel erg prematuur, maar dat er bruikbaar materiaal voor de toekomst van schakend Veenendaal aan de wed strijden heeft deelgenomen lijdt geen twij fel. De uitslagen waren: 1) Roel Slagter, 16 jaar; 2) Dik v. d. Bovenkamp, 14 jaar; 3) Henk Slagter, 18 jaar; 4) Ad van de Bo venkamp, 11 jaar; 5) Chris Boelens, 15 jr.; 0) Evert van Hardeveld; 7) Kees Takken; 8) Hans v. d. Meyden; 9) Jan van Harde veld; 10) Gerrit de Winkel. Aan het slot van zijn toespraak, zei de burgemeester, dat het niet toegestaan is uit de algemene middelen iets aan schei dende raadsleden te overhandigen. Hjj wil de echter persoonlijk de scheidenden een blgk van waardering geven wat hy deed in het aanbieden van het boek: Oude Raadhuizen. Als eerste dankte de heer Hardeveld voor de ondervonden vriendschap in de raad, als ook voor de woorden van de burgemeester. Nu het hem gegeven is een halve mensenleeftijd lid van de raad geweest te mogen zijn, zou hij natuurlijk een terugblik kunnen werpen. Hij deed dit niet, maar 6prak er alleen zijn ver heugenis over uit, dat hij aan een zo grote vooruitgang heeft mogen meewer ken. Een speciaal woord van dank bracht hij aan de ambtenaren, die altijd klaar hadden gestaan om hem in te lichten. Een dergelijk geluid werd ook van de andere heren gehoord. Tot slot sprak hij de hoop uit, dat „de nieuwe raad, ondanks twee destructieve elementen, de goede verstandhouding weet te behouden". Hij wenste de nieuwe raad veel kracht en wijsheid toe. De heren Verkuyl, Diepeveen, Ester en Haggenburg dankten hierna raad, college, ambtenaren en allen met wie ze hadden samengewerkt voor de ondervonden hulp. De heer Ester sprak van „afscheid ne men. dat een klein beetje sterven is". Hij vertelde, dat het hem niet licht viel naar een andere gemeente te moeten ver huizen, want in de korte tijd 6 jaar dat hij hier gewoond had, was hij geheel Op dinsdag 13 september wordt er weer een bloedplasma-avond gehouden. Deze bloedafname vindt plaats in de christeiy- ke technische Talmaschool, aan de In dustrielaan. Het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis rekent op een grote opkomst, temeer daar er steeds meer do nors voor deze dienst noodzakelijk zijn. Bovendien is aan de bloedtransfusiedienst van het Julianaziekenhuis toegezegd en kele bloedgever van de plasmadienst hier naar over de hevelen, in verband met het tekort aan donors, dat daar heerst. Rampen als in Turkije bepalen steeds weer bij het belang, van een goede plas maorganisatie om snel en doeltreffends hulp te kunnen bieden. Een halve liter bloed kan het leven van een medemens redden! ingeburgerd. Dat was volgens hem ook de reden, dat hij met zoveel plezier zich voor de belangen van Veenendaal had in gezet. De heer Verkuyl zei niet teleurgesteld te zijn, dat alles zo gelopen was, dat hij niet meer terug kon keren, dat behoorde volgens hem bij de politiek. De heer Haggenburg tot slot was blij, dat hij met verschillende raadsleden niet alleen een band had gekregen door dit lidmaatschap, maar dat er ook een meer persoonlijke band was gebroeid in de vier jaar, dat hij van de raad deel had uit gemaakt. Politie en sport De Veenendaalse politie was actief! Daar hebben de inwoners weinig van ge merkt, want het ging namelijk om een sportprestatie. Tijdens een volleybaltour- nooi, vorige week te Heemstede gehouden en georganiseerd door de Nederlandse Politiesportbond, behaalde de vertegen woordigers van Veenendaal een eervolle derde prijs. Het team bestond uit de he ren Visser, Hiekstra, Van Cappelle, Stuit, Luisman, Van Wieringen en Hiltema. Een dankhulde namens de Veenendaalse be volking is volkomen op zijn plaats voor dit sportieve zestal. R.K.-Instuif weer van start De Rooms-Katholieke Instuif In Vee nendaal gaat zondagavond 4 september weer beginnen. Als eerste van de veer tiendaagse dansavonden zal deze avond muzikaal opgeluisterd worden door de bekende band Quibus 5. De Instuif rekent er op. dat de oude en getrouwe leden weer van hun belang stelling blijk zullen geven, en dat vele nieuwe leden zich zullen aanmelden. De avonden zijn alleen voor leden toegan kelijk, die tevens rooms-katholiek moe ten zijn. Van de ongeveer 150 katholie ke jongeren boven de 17 jaar wat een minimumleeftijd is zijn er slechts 80 lid van de Instuif. De kosten van lid maatschap bedragen 1,50 per jaar, ter wijl men voor iedere dansavond entree moet betalen. Het bestuur onderhandelt met ver scheidene goede bands, maar het optre den hiervan kan alleen verwezenlijkt worden bij een trouwp deelname van de leden. Evenals het tweede deel van het vorige seizoen zullen de avonden ook het komende seizoen weer georganiseerd worden in het NVV-gebouw. Het Nederlandsche Roode Kruis, afde ling Veenendaal organiseert in samen werking met de MAC Veenendaal een betrouwbaarheidsrit voor auto's, motoren, scooters en bromfietsen op zaterdag 10 september a.s. De rit, die ten bate is van het uitzenden van zieken met de Henri Dunant, zal een gelijk karakter dragen als de bekende Paasritten van de MAC Veenendaal. Dit betekent, dat er verscheidene leuke attracties aan de rit verbonden zijn. De start is om 14.30 uur bij hotel La Montagne en verdere bijzonderheden zul len nog per advertentie in dit blad wor den bekendgemaakt. Vrydag werd op het terrein van de stichting Valkenheide te Maarsbergen een fok veekeuring voor de afdeling Zuidoost-Utrecht gehouden. In deze afdeling zyn de fokverenigingen te Veenendaal-Rhenen, Renswoude, Woudenberg, Maars bergen, Leersum en I^angbroek georganiseerd. By goed weer trok de keuring een goede belangstelling van vele boeren uit de gehele omgeving. Het aange voerde vee was van een prima kwaliteit, by een grote aanvoer. De organisatie, onder leiding van de heer H. Haanschoten was perfect. Het was voor de fokkers een belang rijke dag, dat zij voor de HOLUBRA- keuring (Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Noord-Brabant) nu in dit eigen district het vee aan het oog van deskundigen konden presenteren. De jury roemde het aangevoerde vee om de mooie uiers en de hoge produktie. Zij kende dan ook zeer veel eerste prijzen toe. Kampioene van de gehele dag werd Baudientje 6, een dochter van Tippelaar en Baundientje 4, eigendom van de heer H. J. Bosgoed uit Driebergen. Reserve- kampioene werd Anna 25, een dochter van Sibbele en Anna 21, eigendom van C. G. de Kruif, Woudenberg. Eerste prijzen ontvingen de navolgen de dieren (tussen haakjes de naam van de eigenaar). De volgorde is de officiële jury-volgorde. Rubriek 1. Pinken geb. né febr. 1965: Bransdam 105 (J. v. d. Vliert, Wouden- De kampioene en haar reserve van de fokveedag te Maarsbergen: Baudientje 6 (vooraan) en Anna 25 poseerden vol trots voor de fotograaf. Na intrede ds van Assenberg: Zondagavond verbond de nieuwe predikant van de Nederlands Hervormde Kerk te Veenendaal, ds. S. P. van Assenberg zich aan de wykgemeente Noord, met een intrededienst in de Oude Kerk aan de Markt. In de morgendienst was hy in de Julianakerk door zijn vroegere mentor en oud-predikant van deze wyk gemeente ds. K. v. d. Pol uit Ede tot dienaar des woords te Veenendaal bevestigd. Ds. Van de Pol gebruikte voor deze bevestigingsdienst de tekst 2 Timotheus 2 15: Benaarstig u om uzelf Gode beproefd voor te stellen, een arbeider, die niet beschaamd wordt, die het woord der waarheid recht sn(jdt. De preek ont wikkelde zich langs de volgende iyn: De arbeider moet zich betfveren 1. om zich den Here voor te stellen, 2. om getrouw te arbeiden en 3. om goed werk te leveren. De Oude Kerk was zondagavond goed gevuld met degenen, die belangstelden in de nieuwe predikant, onder hen waren afgevaardigden van de gemeente Barneveld, Lunteren en Hedel, de andere piaatseiyke hervormde predikanten, de centrale- en wykkerkeraad, de burgemeester van Hedel, de heer C. v. d. Werken, Burgemeester Hazenberg en de wethouders De Ruiter en Koppenberg, alsmede de gemeentesecretaris, de heer D. van Manen en enkele plaatsiyke predikanten van andere richtingen, waaronder ds. J. Keuning namens het convent van pre dikanten. Links de 14-jarige Dik v. d. Bovenkamp en rechts de latere win naar, de 16-jarige Roel Slagter bezig met aan- vals- en verdedigings tactieken. Nadat hij had gelezen Openbaringen 21 110, koos ds. Van Assenberg zijn tekst uit Mattheus 6 10A: Uw Konink rijk kome. De nieuwe herder en leraar begon zijn preek met te zeggen: „Onze tekst ls de tweede bede uit het gebed, dat Christus zijn gemeente geleerd heeft. We zouden aan de hand van de tekst uiteen kunnen zetten, wat u als gemeen te en ik als herder en leraar moet doen. Maar de tekst van onze preek is geen gebod, maar een gebed." Verder zei hij in zyn preek onder meer: „Zijn Koninkrijk is gekomen. In de hemel is die harmonie er al, die er ook was in het Paradijs, voor de zonde val. En Goa is krachtens zijn schepping koning over het aardrijk. En zo zeker, als deze hemelkoning er altijd geweest is, zo zeker zal hij er zijn en eeuwig blijven. Toch is de bede juist, omdat ook in de toekomst zijn Koninkrijk moet ko men. De mens stelde zich in dienst van de satan en toen was slechts één ding rechtvaardig: dat de mens verloren zou gaan." Ds. S. P. v. Assenberg „Maar het heeft de Here behaagd som migen uit het menselijk geslacht te ver kiezen tot het eeuwige leven. En deze vrije verkiezing Gods is het grootste stuk der aanbidding, omdat het moge lijk bleek dat er hier op aarde ook nog zouden zijn die bij het koninkrijk horen." Na uit het Oude testament enige woorden over het Koninkrijk aangehaald te hebben, waarbij hy ondermeer stil stond bij de Moederbelofte vervolgde de nieuwe predikant voor de wijkgemeente Noord met de woorden: „Christus zegt: Zo is dan het Koninkrijk tot u gekomen. Hij is het hoofd en wij zijn de volgelin gen. Zijn koninkrijk kent geen grenzen want Hij .getuigt bij Pilatus: Mijn Ko ninkrijk is niet van deze wereld. Ook op Goede Vrijdag bestaat zijn Koninkrijk, want op Paasmorgen schudt hij zijn kluisters van zich af. Zo maakt Hij door de kruisdood waar: Sion zal met bloed verlost worden. En het was de Heilige Geest die op Pinksteren Petrus de ver heuging over de komst van het konink rijk deed prediken. Het Koninkrijk is zo in ons midden gekomen. Maar er geldt: Eerst de Jood en dan de Griek. De Griek dat is de heiden, daar behoren wy ook toe." „Op de vraag: Voor wie is dat Konink rijk?, mag niet te snel geantwoord wor den, want Christus zegt in de Bergrede: Zalig zijn de armen van geest. Arm van geest zijn is absoluut noodzakelijk om onderdaan van dat koninkrijk te wor den." Hierna bracht ds. Van Assenberg het arm van geest-zijn in verband met de noodzaak tot wedergeboorte en hij waarschuwde de gemeente, dat zy niet op valse gronden kan ingaan in het Ko ninkrijk der hemelen. „Met de oproep tot zelfonderzoek wil ik niet de gelovigen aan het twijfelen brengen," aldus de nieuwe predikant, „want de Here zegt: Vreest niet gij klein kuddeke want het is des vaders welbe hagen u het eeuwige leven te geven." „Leer en leven, spreken en doen moe ten een eenheid gaan vormen in ons leven. De bede Uw Koninkrijk kome krijgt dan gestalte in deze zin: Een nieuw gebod geef ik u, dat gij elkander hef hebt, gelijk Ik u heb liefgehad." Ds. Van Assenberg besloot zijn predi king met de woorden: „Stelle de Here ook mij als een middel in Zyn hand, om deze bede m uw midden in vervulling te doen gaan". Na de preek sprak ds. Van Assenberg een kort woord tot degenen, die zich voor het werk in zyn wykgemeente in gezet hebben, tot de afgevaardigden en de leden van zyn nieuwe gemeente. Ook de jeugd werd hierbij opgeroepen tot trouw in de opkomst naar de kerk en catechisatie. Hij vroeg de gemeente hem op vrijdag en zaterdag alleen voor wer kelijke spoedgevallen te roepen, in ver band met het werk aan de preek voor de zondag. Namens de centrale gemeente, de clas sis Doorn en de Ring Rhenen werd de nieuwe predikant toegesproken door ds. A. Vroegindewey. Namens classis en ring sprak hy er zyn verheuging over uit, dat er weer een vacature vervuld is. Hy rekende op de hulp van ds Van Assenberg voor de gemeentes Achter berg en Eist, die vacant zijn. Ds. Vroeg indewey verzocht de gemeente de nieuwe herder en leraar staande toe te zingen de zegebede uit psalm 134 3. Tot slot van de dienst dankte ds. Van Assenberg voor de woorden door ds. Vroegindeweij gesproken en liet hy zingen Psalm 122 3. SPREEKUUR BURGEMEESTER RENSWOUDE Woensdag 31 augustus a.s. zal de bur gemeester van Renswoude geen spreek uur houden. ONDERTROUW: 25 aug. van Garde ren, Jan 25 jaar, Achterberg en van den Brandhof, Willemina, 24 jaar, Kooiweg 1; 26 aug. Schoute, Johan F. T., 28 jaar, Utrecht en Slingenberg, Mathilde H. C 25 jaar, Utrecht. HUWELIJKEN: 26 aug. C. A. Gijs- bertse en N. A. Leander; 26 aug. A. van Amerongen en G. van der Horst. berg); Gerrie 62 (C. Scheer, Rhenen); Bertha 25 (W. Verbeek, Rhenen). Rubriek 2. Pinken geb. 17-2-'65-25-2- '65: Jopie 9 (C. de Kruif, Woudenberg); Klara 53 (C. G. de Kruif, Woudenberg);, Brigettie 66 (J. v. d. Vliert, Wouden berg). Fenna 70 (A. v. Eek, Cothen). Rubriek 3. Pinken geb. 2-2-'6515-2- '65: Gerda 67 <C. G. de Kruif); Brands- ma (J. v. d. Vliert); Lien 58 (C. G. de Kruif) allen te Woudenberg. Rubriek 4. Pinken geb. 23-l-'6531-1- '65: Gerda 66 (C. G. de Kruif); Mein- tje 40 (Gebr. v. d. Wind, Woudenberg); Annie 18 (J. M. v. Ryn Cothen). - Rubriek 5. Pinken geb. 9-10-'6417-1 -'65: Klara 49 (C. G. de Kruif); Marie 20 (Gebr. v. d. Wind); Elsje 10 (C. Blaauwendraad, Overberg); Frieda 8 (C. Blaauwendraad). Zie verder pag. 3. TERREIN VERLICHTING IS KLAAR Donderdagavond a.s. zal de v.v. Ad- vendo te Ederveen bij kunstlicht kun nen trainen nu de verlichting klaar is. Er staan 4 masten op de lengte van het veld met aan elke mast 6 grote lampen, welke ongetwijfeld het terrein voldoende zullen verlichten. ZEIST. Het in den lande bekendheid ge nietende hotel Hermitage aan het Rond te Zeist gaat verdwijnen. De exploitatie is onrendabel geworden en het gebouw vol doet niet meer aan de eisen, die men aan een hotel-restaurant mag stellen. Boven dien kampt het bedrijf met gebrek aan goed personeel. Wat er met het gebouw gaat gebeuren in nog niet bekend. SOESTERBERG Boltini heeft nu naast zijn circusresidentie, waar veel jongeren leen gezellige avond doorbrengen ook een pand aangekocht, waar voor ouderen een gezellige ontspanning geboden zal worden. Het is het voormalige militaire tehuis Ten Have aan de Amersfoortsestraatweg, dat zo spoedig mogelijk tot dancing-bar zal worden ingericht. PUTTEN. Langs het Veluwemeer zal een strand met een breedte van 80 tot 90 meter worden aangelegd tussen Putten en Er- melo. Aan het project wordt reeds ge werkt, in opdracht van de Recreatiestich ting Veluwerandmeer. die nu subsidie van G.S. ontvangt. RHENEN Woensdag 31 augustus Boswachter Haalboom, Remmerstein 14.00 u. excursie voor vroege paddestoe len o.l.v. A. P. de Kleuver. RENSWOUDE Dinsdag 30 augustus 20.00 u. raads vergadering. SCHERPENZEEL Dinsdag 30 augustus Marktzicht Bijeenkomst Plattelandsvrouwen. 19.45 uur. TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen tot 17 sep tember Schilderijen en aquarellen v. Ditta Radstaak-van den Bosch uit Rhenen en tekeningen en gra fiek van Gisla Burckhard-Lensing uit Berlijn. BIOSCOOP Luxor theater Veenendaal Woensdag 19.30 uur Niemand ont komt zijn noodlot, 18 jaar. Don derdag en vrijdag 19.30 uur Tickle Me, 14 jaar. Dinsdags is het theater gesloten Ji

De Vallei | 1966 | | pagina 1