R IN DE MAANDLEIDER. TRAAN DR OG. D ELM „We hebben een machtig fijne dag gehad" „De Toerist" AUTO WASSERETTE Tocht Veenendaalse Ouden van Dagen BEELDENDE KUNST TE RHENEN SUFERBENZIXE Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 2 september 1966 6 Twee kunstenaressen in het Streekmuseum Moderne kantoorbehoeften zaak in Hoofdstraat Uw bril een sieraad I Ik zie 't al VRAAG EN AANBOD Te koop Gevraagd Woningruil Aangeboden Te huur Diversen Autobanden Zorg dat u zich in 1967 niet vergist! met hoog octaangehalte (de bekende witte pomp) auto- en bromfietsbenzine 0 verrassende prijzen Tevens le VEENENDAALSE Woensdagmorgen om ongeveer kwart over tien ging de jaarlijkse tocht van de Veenendaalse Ouden van Dagen van start. Negen bussen met ongeveer 400 bejaarden koersten die dag door de meest gevariëerde streken die Nederland rUk is; bet vlakke land van de Betuwe, de heuvels rondom Nijmegen en Arnhem en de licht glooiende streek van de Veluwe. De organiserende vereniging Oranjedag kan terugzien op een volkomen geslaagde dag, waaraan ook het weer, hoewel in lichte mate, zijn medewerking verleende, 's Avonds om 7 uur waren de bejaarden weer terug in het Veen. Op de markt stond het muziekkorps Caeciüa opgesteld en dit gebaar werd bijzonder op prjjs gesteld. Zo kwam een muzikaal einde aan deze uitgaansdag. Woensdagmorgen 10 uur: de meeste bejaarden zaten reeds startklaar in de negen bussen. Slechts enkelen moesten wegens ziekte of andere verhinderingen verstek laten gaan. Zij werden niet ver geten, want door de organiserende ver eniging Oranjedag werd hen een fruit mand gebracht- Uitgeluid door zwaaiende familiele den en kennissen, alsmede door enkele donkere regenwolken, startte men in de richting Rhenen. Hoe verder de bussen van huis kwamen, des te meer begonnen de chauffeurs te vertellen. Zjj deden in teressante mededelingen betreffende 'n mooie dorpskerk, het scheef staan van een bepaalde toren, ja zelfs het domme kijken van een koe werd door hen behan deld. Menig keer zorgden ze voor lach- situaties. Zoals die keer toen een chauf feur te kort schoot in zijn uitleg, omdat hij niet wist „of dat nou een biertoren of een watertoren" was. Een vooraan staand persoon uit de Veenendaalse ge meentepolitiek hielp hem uit de droom. Bij Ochten moest met de pont de Waal overgevaren worden. Twee keer had de ultramoderne pont nodig om de oude garde van Veenendaal naar de overkant te brengen. Zelfs toen bleef er nog één bus aan de andere zijde van het water staan. Besloten werd dat de bussen hun weg zouden vervolgen, terwijl de achter blijver een kortere route zou nemen. Daarna volgde men de kronkelende weggetjes door de Betuwe en deze route werd door allen bijzonder op prijs ge steld. „Beter dén die snelwegen", was de algemene opinie. Er heerste een opgewekte stemming in de bussen en iedereen wisselde nieuws uit met iedereen. Na de landelijke streek van de Betuwe dook 't glooiende terrein der heuvels ten zuiden van Nijmegen op. Met een wijde boog koerste men zuidwaarts om deze stad en bleef lange tijd wegen langs de Duitse grens aanhouden. Na het hoog gelegen Groesbeek kwam de Zevenheu velen weg in de richting van Berg en Dal aan ae beurt. Het was een mooi ge zicht de rij autobussen tegen de heuvels te zien opklimmen. Een ieder keek zijn ogen uit, terwijl de chauffeurs nog aller lei interessante mededelingen deden. Om ongeveer half twee 's middags aankomst in hotel-restaurant Erica in Berg en Dal. Daar volgde een koffieta fel, waarvan vele bejaarden zeiden: „Ik heb vele koffietafels gezien en naar bin nen gewerkt, maar zo één nog nooit." Het was allemaal magnifiek verzorgd. Dat kwam mede doordat de eigenaar van Erica iets speciaals deed voor Vee- nendaals oude garde, omdat het de vijfde keer was dat deze bij hem kwam. Vele oude namen voor de koffietafel nog gauw een borreltje op hun bonnen. „Dan smaakt het eten lekkerder". De koffietafel bestond uit (allicht) koffie, broodjes en prachtige salades. Alles was met even grote zorg klaargemaakt en er was in overvloed. Vele gingen na de maaltijd naar bui ten om in de frisse boslucht het eten beter te laten zakken. En toen kon het niet uitblijven. Enkele mannen moesten de speeltuin in en konden geen weer stand bieden aan de verleiding van de draaimolens. Dat was dan hun tweede jeugd Ook een houten Donald Duck en een houten ponypaard stonden bedaard te wachten. Enkele ogenblikken later stop ten overmoedige oudjes een dubbeltje in het apparaat en onder schertsend aan sporen en vrolijk gelach van de anderen, lieten ze Donald en de Pony draven. Om half vier stapte iedereen weer de bussen in en was het devies: richting Arnhem en daarna de Veluwe. Ook het weer viel reusachtig mee. De vrouwen wisselden het gebruikelijke, alombeken- de vrouwennieuws uit en de mannen za ten te dampen aan de sigaren die ze 's morgens van een bekende Veenendaal se fabriek gekregen hadden. Na Arnhem de Veluwe op; bossen en heidevelden vormden een mooi landschap en soms klonken enkele melodiën door Langzaam rijden de bussen met ouden van dagen langs het muziekkorps Cae- cilia op de Markt. de bussen als men onder de indruk kwam van de rust van het (hoewel wei nige) natuurschoon van Nederland. Omstreeks 5 uur kwamen de bussen weer dichtbij Arnhem uit; even volgden ze de weg richting Ede en toen aan de linkerkant het hotel-restaurant Schelm se Brug opdook, was het stoppen gebla zen. In de Schelmse Brug nam een ieder op bonnen datgene wat hem of haar het beste smaakte. Er was voldoende, alleen de bediening liet te wensen over. Een man, die zich in zijn tweede jeugd waande, liep naar de juke-box, gooide er een kwartje in en drukte op alle knop pen, behalve de goede. Een jongen uit het restaurant hielp hem: „Ik wil graag „Glaasje op, laat je rijden" horen, zei de man, „maar al die knoppen, hè, die moderne techniekEven later klonk toch het beroemde lied van Sjakie Schram door de Schelmse Brug. De man glimlachte tevreden. Omstreeks 8 uur keerde men huis waarts. Vóór Veenendaal was het nog Ie in bloei staande Ginkelse Hei in Ede die ieders aandacht trok. Op de Nieuwe weg in Veenendaal ging de politie voor op rijden, maar was even later toch ver dwenen, waarschijnlijk om het op de Markt opgestelde muziekkorps Caeciüa te waarschuwen. Langzaam reden de bussen langs de Markt en het muziekkorps speelde er duchtig op los. De bejaarden hadden er plezier in en de organisatoren van de zo goed geslaagde tocht hadden geen pas sender slot voor deze dag kunnen beden ken. De mening van de bejaarden zelf kan het beste weergegeven worden door de volgende woorden: „Zet jij maar in die krant dat het een machtig fijne dag was en als je er één afkrakend woord in durft te zetten, dan komen we hoogst persoonlijk naar je toe". De conservatrice van het Streekmuseum te Rhenen, mej. Aleid v. d. Bunt, doet mij denken aan de evangelische huisvader, die oud en nieuw te voorschijn brengt naar gelang der omstandigheden. Zij weet telkens tentoonstellingen te engageren van uiteenlopende aard en diversiteit. Nu eens zijn het werken van oude kunstenaars, zoals de fraaie prenten van Albrecht Dürer en diens tijd genoten die het Kerstmysterie behandelden, waarvan ik mij nog met vreugde de verrukkelijke gravure van Hieronymus Cock herinner, De vlucht naar Egypte geheten. Dan weer exposeren kunstenaars van onze tijd: jonge Duitsers van de groep Das Gesicht, weer anderen uit Noord-Rijnland, oud-Nederlands cultuurgebied, zoals Günther May en Dieter von Levetzow. Eind 1965 toonde de Veenendaler Henk van Schuppen zijn werken, een schilder van niveau, in het steile, commerciële Veenendaal helaas onopgemerkt gebleven. Thans zijn in het Streekmuseum schilderijen en aquarellen van onze oud-plaatsgenote, mevrouw Ditta Rad- staak-van den Bosch, en tekeningen en grafiek van de ook uit Noord-Rijnland afkomstige Gisela Burckhard-Lensing te zien. Niet slechts wellevendheidshalve be spreken wij het werk van de Duitse het eerst, maar ook omdat haar oeuvre artistiek het sterkst is. Wellicht is zij (of haar man?) verwant aan de grote cultuur- en kunsthistoricus Jacob Burckhardt, wiens De cultuur der Re naissance in Italië en de Beschouwin gen over de wereldgeschiedenis we reldberoemd en nog steeds leesbaar zijn. Wat hiervan zij, Gisela toont te Rhenen haar grote begaafdheid. Zij is een gedrevene, een gegrepene in haar visie op het mysterie van de vegetatie in de natuur, een visie die zij op zeer poëtische wijze en uiterst gevoelig ver tolkt. Haar bladen tekent zij in een sterk persoonlijk schrift vol met een weefsel van lijnen, stippen en vlekken, dat zeer bekoort en een suggestie geeft van het geheimzinnige worden en ont wikkelen der dingen in de natuur. Als het niet zulk een naar woord en zulk een gemeenplaats was, noemde ik haar werk kosmisch. Fraaie bladen in gemengde gravure- en etstechniek zijn Bomen op een geel fond, Landschap II uit 1965, Fantasie landschap uit hetzelfde jaar. Die Sonne geht auf uit 1964 en de kleine prent Bomen (in de vitrine). Waar de artiste zware omtrekken bezigt als in Uferhof en In het kreupelhout is zij minder overtuigend, is er minder poëzie in haar werk. Een prent als Kosmos is niet meer dan een impressie, waarin zij onder haar kunnen blijft, evenals in de enige aquarel, die mij een ver gissing lijkt. Al met al een jonge kunstenares met een bezielende voordracht en een ver rassende grafische techniek. Ditta van den Bosch die in 1963 reeds in het Streekmuseum exposeerde, bezit een kleiner coloristisch en meer jour nalistiek talent. Het persoonlijkst is zij in haar vlotte notities van de kleur rijke bewegelijkheid van haventjes in het zuiden en dergelijke, zoals Kermis te Rhenen, de baai van Palamos uit 1966. Vergeleken bij de schets Cervo uit 1963 en die van Palamos uit 1964 waarin zij ook pen of inktstift han teerde. blijkt zij gewonnen te hebben. Zij wijdt zich ook aan het portret teren. Een mooi staal hiervan is de beeltenis van Ab uit 1965. Vergelijken wij het academische portret van de heer K. uit 1963 met dat van de bur gemeester van Rhenen - achtergrond en sujet vormen hier nog te weinig eenheid, de eerste dringt zich te veel op - dan geeft zij hier ook blijken van meer rijping. Haar kinderportretten, hoewel soms aardig van kleurenharmonie, zijn bijna alle te salonachtig. De persoonlijke vi sie ontbreekt erin. De beeltenissen zijn te gelikt. De beoefening van het kin derportret stelt geen geringe eisen. Het kind is argeloos en onbevangen. Het geeft zich, in tegenstelling tot de vol wassene, geheel over. Als wij aan por tretten van kinderen denken, komt Rembrandt's Titus uit 1655. berustend in het museum Boymans-van Bennin- gen ons voor de geest, het dertien jarige kind met de grote droomogen in het vroeg-wijze gezichtje, de rechter duim peinzend tegen de kin bij het ge sukkel met schoolwerk. Of de bloeien de kopjes van Jaap en Matthijs Maris en Isaac Israëls, de spirituele por tretten van kinderen door Jan Toorop, de gekwelde gezichtjes van diens doch ter Charly, om maar enige voorbeelden te noemen, waarin de kunstenaar door zijn visie op het kind iets van het wonder dat een kind is, wist te van gen. Bij meer zelfkritiek kan Ditta van den Bosch tot een goed kinderportret komen als in het reeds genoemde van Ab. Van de bloemstukken zijn de Be gonia's in brede verfstreken gedaan het best. De kersen en aardbeien zijn aan gename oefenbladen. D. Philips De tentoonstelling die tot en met 17 sep tember dunrt is dagelijks geopend van 11.00-12.30 uur en van 14.00-17.00 uur. Ook op dinsdagavond van 19.00-21.00 uur. Op zon- en woensdag gesloten. Ongeveer acht maanden heeft aan de Hoofdstraat een besehermschutting ge staan. Achter deze schutting werd druk gebouwd, maar slechs doordat er een groot bord op stond, kon men weten, dat één van de twee winkels, die echter deze schutting verrezen van Kantoor- machinehandel J. van de Pol en Zn. was. In die tfld was de reeds ongeveer twin tig jaar in Veenendaal gevestigde win kel ondergebracht in enkele lokalen van de oude school op de hoek Nieuweweg/ Achterstraat. Woensdag 31 augustus kon de heer Van de Pol de zaak aan relaties, familie en bekende tonen. In een mooie lichte ruimte stonden verborgen achter tal loze bloemstukken alle machines, die op een modem ingericht kantoor thuis horen. Van het heel kleine kofferschrijf machientje tot een grote elektrische, van een eenvoudige mechanische telmachine tot een ingewikkelde elektronische, alles was er bijeengebracht. Op ongeveer tweederde van de zaak staat een losse wand. De onderkant hiervan bestaat uit kastjes, waarboven ruimte voor demonstratie van de ver schillende machines gevonden wordt. Achter de wand heeft men een kantoor tje ingericht. Los van de winkel is een reparatiewerkplaats gebouwd, waar al le voorkomende werkzaamheden vlot uitgevoerd kunnen worden. Dat de firma Van Je Pol een goede naam heeft in Veenendaal en wijde om geving büjkt wel uit het feit, dat er niet alleen van leveranciers, maar ook van verscheidene cliënten bloemstukken en andere cadeaus gekomen waren. De nieuwe zaak is dan ook wel een felici tatie waard. Wij zijn er van overtuigd, dat de heer Van de Pol in deze zaak, die een der modernst ingerichte op dit gebied van Nederland is, zjjn klanten op de oude bekende wijze zal bleven be dienen. Het kopen als het verkopen wordt in deze fraaie ruimte een feest. OPTICIEN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaipleln) Veenendaal Telefoon 3784 Leverancier voor alle ziekenfondsen De ANWB wil dat de overheid mini- mum-eisen oplegt voor het voeren van de naam Hotel. De kleinere logiesver- strekkende inrichtingen zouden dan de naam Hotel niet meer mogen voeren. Doordat deze een erkend nuttige functie vervullen zullen ze hiervan alleen voor delen ondervinden, aldus de ANWB, die gaarne bereid is suggesties over nieuwe benamingen te doen. In de nieuwe zaak van de firma Van de Pol, liet burgemeester Hazenberg zich alles uitleggen. 11.50 per advertentie t/m 10 woorden Elk woord meer 10 cent Slachthanen te koop. Opslag 2, Eist. Te koop Le.a.b een grote In- terno kolenconvector, kleur grijs. Te bevr. 's avonds na 8 uur. Rebrandtlaan 71, Vee nendaal. Aangeb. Goggo-scooter. Dwarsweg 18, Overberg, te genover „Kamp Overberg". Aangeb. pracht zeilboot ma teriaal Polyester 9 m! zeil, 360 cm lang, 160 cm breed, 90 kg gewicht. Prijs f 1450,—. Maandereind 47. TeL 8284, Ede, niet na 6 uur. Te koop i.g.st.z. Karmann Ghia t.e.a.b. Panhuis 31, Vee nendaal. Te koop teakhouten bergmeu bel, eettafel en 4 stoelen, al les goed onderhouden t.e.a.b. Rembrandtpark 76 I. Te koop pr cons, aardappe len. Middellaan 54, Veenen- daal. Wegens vertrek te koop: volautomatische wasmach. en centrifuge f 500,—; 2 fauteuils f 50,2 rotanstoelen f7,50; slee f3,50; ligstoel f3,50; 18 m2 linoleum a f35,-; div. lampen; div. kastjes. D. v. d. Meyden, v. d. Duyn v. Maasdamstraat 11, Veenen daal. Te koop aangeb. i.g.st. kolen convector. Schrijverspark 26 III. Te koop Opel rekord 1700, 4 deurs, b.j. 1964, i.z.g.st. Ga rage Walraven, Opheusden, teL 08887-223. Prima Zeeuwse eigenheimers f6,25 p. kist. Dat is 25 ct. p. kg. Huibers Groentehal, Nieuweweg 154-160, Tel. 3337. Te koop pr. aardappelen. Ook uw wintervoorraad kunt u bestellen bij D. Versteeg. Kampjesweg 17, Veenendaal. Te koop zware slachthanen. Dijkstraat 104, Tel. 3385. Te koop plantenkas (2x3) voor tegen de muur f 550,Broei- ramen en bak, lengte 7 m f 150,calmix oliehaard, leiding en tank f 130,—. Ma- rijkelaan 18, Bennekom. Tel. 08379-2137. Te koop pr. bromfiets, 3 versnell. tevens 10 platen- wisselaar met versterker Spoorlaan 9. Te koop nieuwe boeken voor avondschool O.B.A.O. tegen halve prijs. Tel. 2864, Vee nendaal. Te koop wasmachines v.a. f 25,—; z.g.a.n. Passapbreima- chine nu f 100,—; wasfornui- zen v.a. f 60,langzaamwas- ser met electr. wringer nu f 150,Miele langzaamwas- ser f 150,—; z.g.a.n. wascom- binatie met verw. van f 798,- nu f 350,—. Alles onder ga rantie. Wilhelminastraat 53, tel. 08385-3573, Veenendaal. Sparta bromfiets te 'koop. Nieuweweg 181, Veenendaal. Slachthanen te koop. Opslag 2, Eist. Te koop reepinchertjes, 2 mnd. oud. Soetendaalseweg 39, Bennkeom. Te koop grote haard. Frisia 95. Lz.g.st. Eikenlaan 34, tel. 3203. Blokfluiten daar zijn wij ruim in gesorteerd: prijzen v.a. f 7,50 met wisser en hoes je. Muziekhandel A. v. d. Weerd, Beatrixstraat 60, Vee nendaal. Tel. 2102. Te koop i.z.g.st v. kolen- kachel. Janssen, J. v. Goyen- straat 26, Veenendaal. Te koop 1 toom beste big gen. M. Veld, Plantage Wil lem III, Eist. Te koop i.pr.st.z. Fiat Multi ple, bj. 1961. Bij T. F. Baars, Achterbergsestraatweg 50, Rhenen. Te koop nieuw electronisch orgel, 2 klaviers met pedaal. Notenkast. Ook genegen te ruilen voor éénklaviers. Met bijbetaling. Tel. 08386-2924. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, hoog model. Parallelw. 30. Te koop z.g.a.n. bankstel en timmermanswerkbank en 30 schaven, alle soorten. Te be vragen IJssalon Hollandia Achterkerkstraat 30, Veenen daal. Te koop pracht VVV' 1964, mo del 65 met schuifdak, slechts 27.000 km gelopen. Parallel weg 30. Tel. 08385-3850. Moderne praktische fonkel nieuwe engelse kinderwagen aangeb. zeer modern, 1ste kl. merk voor f 85,Nieuweweg 81, Veenendaal. Te koop 11 Nieuwzeelander konijnen, 9 weken oud. Nieuweweg 217, Veenendaal. De R in de maand, koop nu levertraan capsules. Deze week van f 3,35 voor f 2,95 per 100 stuks bij Braber's Drogisterij en parfumerie Schrijverspark 75, Veenen daal. Tel. 4123. Te koop herenschoenen nieuwste model. Speciale aan bieding f 21,50 p.p. De stap pers heren en jongensschoe nen met ijzersterke zolen olie en zuurbestendig. Voor alle schoenwerk Schoenhan- del, schoenmakerij Valken burg, Gortstraat 25, Veenen daal. Tel. 4372. Voor mooie Chr. grammo foonplaten (Langspeel 30 cm) naar Muziekhandel A. v. d. Weerd, Beatrixstraat 60, Vee- nendaaL TeL 2102. Te koop 4 clubjes met tafel en kleed. Parallelweg 58, Veenendaal. Te koop kinderfietsje, z.g.ajn. voor 4 5 jr. Kostverloren 89, Veenendaal. Te koop Hyline jonge hennen 900 van 25 weken, 900 van 23 weken, 3800 van 18 w., 400 van 13 w., 700 van 12 weken. Broederij „Schoonoord", Vee nendaal. Tel. 08385-2823. Ruim 2 ha. nagras te koop onder Bennekom. Te bevr. Klomperweg 89, Tel. 390 Ederveen. Te koop een leuke dames- sportfiets en een herensport- fiets.' Groeneweg 19, Rhenen. Koopje. Zeldzaam mooi ra diotoestel. Speelt schitterend alle stations (le klas merk), klankkleur, pick-up aanslui ting, afstemoog enz. voor f 55,—. Dr. Schokkingstr. 21. Te koop Pelgrim gastoestel, 4 pits z.g.a.n. 4 mnd gebruikt tegen redelijke prijs te koop. Zonnebloemstraat 32 I. Te koop 250 baaltjes pr. hooi, een z.g.a.n. vorkje- schudder, een melkmachine (Miele) een partij mest. W Hoonhorst, Overberg. Solex oto de luxe. Wie is liefhebber van pracht solex bromfiets geh. luxe chroom uitvoering met verzekering enz. voor f 150,Nieuweweg 81, Veenendaal. Te koop Renault-Dauphine, lederen bekleding, schuifdak. Voorzien van koni schokbre- kers, vaste prijs f 800, Schrijverspark 170 II. Voor soepgroenten groot of klein moet u vrijdags of za terdags in Huibers Groente hal zijn. Nieuweweg 154-160, Tel. 3337. Let op! 1 fles vruchtenwijn f 1,95 100 zegels extra. 1 fles jus d'orange f 1,25 20 zegels extra; 1 gr. pot abri kozen f 1,25. Uw kruidenier R. v. d. Brink, Middellaan 99 Tel. 2437. Te koop gevr. man- en pop- kanaries, rode vogels speciale prijzen, zebravinken, Japanse meeuwtjes. Blankestijn, Dah liastraat 39, Veenendaal. tel. 2367. Te koop wegens overcompleet Davo haard, z.g.a.n. Dahlia straat 63, Flat. Te koop Renault R 4, 1962 i.pr.st. Dennenlaan 55 bis. Gevr. flinke hulp voor 1 mid dag p. week, liefst donder dag. Mevr. v. d. Heuvel, Nij verheidslaan 25. Juffrouw, 20 jr. zoekt werk als zelfst. hulp i.d. huis houding Bekend met bejaar denverzorging. Br. o. nr. 1394 a. h. bur. v. d. bl»d. Gevr. nette, flinke manl. ca- fetariabediende. Bij voor keur enigszins met vak be kend (doch niet noodzakelijk). Aanm. Café „De Blokhut". Dorpsstraat 205, Lunteren Tel. 08388-2939. Nette eenv. dame, 70 jr. zoekt betrekking als huish. bij al- leenw. heer, ong. zelfde leeft. G.G. of N.H. Veenendaal of Wageningen. Liefst eigen zit- sl. kamer (flat of bungalow). Br. lett. R. boekh. Waiboer Rhenen. Gevr. wegens huwelijk der tegenwoordige net meisje voor de hele dag, niet bene den 18 jaar. Acacialaan 1, Veenendaal. Salonwagen te koop of te huur gevr. met vaste stand plaats. Br. o. nr. 1374 a. h. bur. v. d. blad. Net meisje zoekt betrekking voor dag en nacht als hulp id. huishouding. Br. o. nr. 1390 a. h. bur, v. d. blad. Gevr z.s.m. zelfstandig meis je, liefst boven 18 jr. voor dag of dag en nacht in een gezin met 3 schoolgaande kin deren. A. M. v. d. Fliert, Postweg 76 a, Lunteren. Tel. 08388-2268. Wie kan ik 3 avonden i. d. week assisteren met boekh., adm. of typewerk. Br. onder nr. 1391 a. h. bur. v. d. blad. Werkster gevr. voor 1 mor gen of middag p. week. Mevr. Groeneveld, J. Roeckplant- soen 44 III, Veenendaal. Gepens. Rijksambtenaar P.G. zoekt in Rhenen zit-sl. kamer met volledig pension. Event, kunnen in overleg de kamers geheel of gedeeltelijk gemeu bileerd worden. Br. lett. S. Boekhandel Waiboer, Rhenen Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg 3, telef. 2463. Alles prima ma teriaal en gratis thuisbe zorgd. Aangeb in Amersfoort ruime ééngezinswoning. Gevr. derg. woning in Veenendaal. Br. o. nr. 1397 a. h. bur. v. d. blad. Aangeb. woning Westersingel met riant uitzicht voor huis in het Franse Gat. Br. o. nr. 1395 a. h. bur. v. d. blad. Aangeb flink huis in Eist, Rijksstraatweg. Ruilen met Veenendaal. Br. o. nr. 1396 a. h. bur. v. d. blad. Dames zoekt u een goede naaister voor uw wintergar- derobe? Inl. bij Boekhandel Waiboer, Rhenen. Aangeb prima kalkkuipen voor bouwwerken en regen tonnen alle soorteD kulp- werk en ook kisten Beleefd aanbevelend P van Beek Van Reenenweg 177 Zeist teltl 03404-13102 Agentschap fa J Buitenhuls Nieuwe Veenendaalseweg 20" Rhenen, tel 2031 Te huur 2 gestoffeerde ka mers met afzonderlijke kook gelegenheid. Centrum van Veenendaal. Br. o. nr. 1399 a. h. bur. v. d. blad Te huur 1 of meerdere ka mers, met gebruik van keu ken en douche, voor alleen staande dame of 2 vriendin nen Br. o. nr. 1398 a. h. bur. v. d. blad. Aangeb. Veenendaal ruime 4 kamerflat met ruim uitzicht. Gevr. in Veenendaal of om streken tot 20 km: woning m. tuin. Schrijverspark 170II Aangeb. bovenetage Jan Evertsenstraat te Amsterdam. Gevr. ééngezinswoning of be- nedenetage te Veenendaal. Br. o. nr. 1393 a. h. bur. v. d. blad. Aangeb. Veenendaal ruime 4 kamerflat met ruim uitzicht Gevr. in Veenendaal of om streken tot 20 km woning m. tuin. Schrijverspark 170 II Wie ruilt mijn benedenflat Jan Roeckplantsoen met vrij uitzicht voor eengezinswo ning of flat 2 of 3 hoog geen bezwaar in Veenendaal on verschillig waar. Br. o. nr. 1392 a. h. bur. v. d. blad Nu op uw spaargeld hogere rente dan ooit! Tlis de ren te op de nieuwe Bouwfonds- couponschuldbrieven (stuk ken van f 1000,— nominaal) Profiteer van deze extra winstgevende uiterst veilige beleggingsmogelijkheid (met bovendien soepele looptijds bepalingen)! Inschrijvingen en inlicht.: Veenendaal J de Vries, Rembrandtpark 58 II tel 08385-2406 BG kantoor Amersfoort, Regentesselaan 4 tel 03490-18841 Voor f 2,85 zet u zelf een onberispelijke permanent wave. Verkrijgbaar bij Huize Chic. Maak zelf uw schrijfbureau, commode enz. Inl. bij „De Houtspecialist" Patrimonium laan 55, Veenendaal. tel. 3520. Voor schoorsteenplaten naar ,.De Houtspecialist" Patrimo niumlaan 55, Veenendaal. tel. 3520. Mals mager paardevlees f 1,79 krabbetjes f0,59; kookworst f 1,75; schapevlees v.a. f 1,25 Alles per 500 gr. Slagerij Van Rhee, Valleistr. 23, V'daal. Plastic vloertegels voor ka mer en keuken enz. vanaf f 6,55 p. m2. IJzersterk Vebo- tex, Kerkewijk 37, Veenen daal. Voor autoplaatwerk naar Jaap Admiraal, Middelbuurt- seweg 34 a, Veenendaal. Tel. 2870. Heerlijk Casata IJs in ver pakking, die enkele uren goed blijft, iets bijzonders. Alleen verkoop Veenendaal Cafetaria Het Grote Dorp, Hoofdstraat 09, Tel. 2258. Voor tekenbehoeften en schil derbenodigdheden naar E. A v. d. Broek, Hoofdstraat 52, Veenendaal. Kapstokhaken in 20 verschil lende soorten. Vebotex, Ker kewijk 37, Veenendaal. Heerlijk zitten onze Lycra bustehouders, step-ins en corselets. De nieuwste mo dellen. Piet van Beek, Em- malaan 8, telef. 2039, Vee nendaal. De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- oüe bezorgt Jan Henken, Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal. Laat uw schoorsteen vegen door Schoonmaakbedrijf G. v. Barneveld, Boslaan 62, Vee nendaal, tel. 3303. Bruiskbaar Ijzer. Platen rij platen, balken, pijpen, enz. Uw voordeel Metaalhandel Heuvelman voorh. Van Dijk NS-emplacement en Dijkstr. 85, Veenendaal. Toilettafels: hangende en staande, vanaf f 58,Vebo tex, Kerkewijk 37. Veenen daal. Opgelet Uw adres voor de kens en een bed. Piet van Beek, Emmalaan 28, telef. 2039, Veenendaal. Pracht sortering dames- en herenpyama's, satijn flanel Piet van Beek, Emmalaan 28. tel. 2039, Veenendaal. Voor paraplureparatie Ackerman, Klaas Katerstraat 109, Veenendaal. Lijsten voor tekeningen di ploma's, schilderstukken enz. E. A. v. d. Broek, Hoofdstr. 52, Veenendaal. Tel. 217. Spiegels en geslepen glaspla ten worden snel en goedkoop vervaardigd door de glasslij perij van Fa. Zimmerman Zoon, Sandbrinkstraat 1, tel. 2261 te Veenendaal. Bureaux. Keuze uit 10 soor ten. Ook als bouwpakket. Ve botex, Kerkewijk 37, Veenen daal. Een flinke voorraad meube len waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis, Hoogstraat 30. tel. 2209. Voor beter spuitwerk Fa Jaap Admiraal, Middelbuurt- seweg 34 a, Veenendaal. Tel 2870. Tafelkleden, recht en rond vanaf f 6,50. Vebotex. Kerke wijk 37, Veenendaal. Golfplaten! Gegalvaniseerd en plastic golfplaten voor dakbedekking, windscherm, decor, tuinschutting enz. Plastic goten met afvoerpij pen en alle hulpstukken. Nieuw, mooi en de prijs valt mee. Heuvelman Metaalhan del, voorheen Van Dijk, Dijk straat 85, Veenendaal. Elektr verfspuiten geheel ompleet f 195 1 135 f 512.50 en f 735.- Ho gedruk verfpistolen f 89 50 Elektr AmarlUtenen f 181.- Elektrtsche schuurmachlnet 195 - Alles direct uit voor aad Fa Zimmerman Zn Sandbrinkstraat 1. telefoon '261 te Veenendaal Wasautomaten wascombtna- ties centrifuges met 15*/» tot 35*/» korting Indien u geer bezwaar beeft tegen eer rhaast onzichtbaar) schoon heidsfoutje Volledige service en garantie door de fabriek Industrieweg zuid 24 Ame- rongen telef (34341-1945 en 1944 Voor auto-rijles Gebr. Bak- kenes. Meer dan 10 jaar er varing. VAMOR gedipl. Tel 08385-3500. Ede 08380-3558. Naar W. Hootsen voor vak werk. Speciaal ingericht voor het slijpen van grasmachines Tevens het adres voor al uw laswerk. Aart de Gelderstraat 17, Veenendaal. Tel. 4289. Goed nieuws over prettig werk voor vrouwen en meis jes. Inl. bij de personeelsaf deling Confectie Industrie v. Schuppen N.V., Vijgendam 13, Veenendaal. Linnenkasten 1, 2 en 3 deurs Kamer- en keukenkasten ook als bouwpakket. Vebotex. Kerkewijk 37, Veenendaal. Plastic golfplaten. Nu reeds verkrijgbaar vanaf f6,— per m2. Fa. K. v. d Brink Zn Cuneraweg 326 hoek Brin- kersteeg Telef. (08385) 2616. Lichtdrukken en fotocopië- ren Artifoto Hoofdstraat 84 VeenendaaL N V. Confectieatelier Schel- con vraagt voor haar ateliei van damesmantels te Ede ge routineerde en leerling mo dinettes. Meisjes uit Wage ningen. Renkum. Veenendaal en Oosterbeek worden ge haald en thuisgebracht Zeer goed loon. goede soc voorzie ningen. reiskosten worden vergoed, zaterdags vrij. 3 we ken vak per jaar Aanmel den aan het atelier v maan dag tm vrijdag van 8 uur t-m 5 uur 's Avonds na 7 uur Ferd Bolstraat 28 Veenen daal N V. Schelcon. Molen straat 83a te Ede Tel 08380- 2752 JAN DE RUITER Verlaat 8 Tel 2112 VEENENDAAL Neem daarom m.i.v. 8 sep tember des avonds om 7.30 uur theorieles bij VAMOR AUTORIJSCHOOL J. P. C Leinweberstraat 13 Veenendaal - Telef 2310 Voor een ieder toegankelijk, ook voor hen die In het be zit zijn van een rijbewijs of die niet bij ons lessen Les geld per avond: f 2,—. HASSELAARS BRANDSTOFFENMANDEL INGANG PAULUS POTTERSTRAAT Dagelijks geopend van 8-20 uur. Tel 2561

De Vallei | 1966 | | pagina 6