CHEVROLET ft R A M i *<#2j 0 P E L VLTC-invitatiewedstrijden op hoger peil en met meer spanning dan voorheen ARAM KRUISWOORDPUZZEL R 103 1 5'/? Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 9 september 1966 10 C B 27-66 V.A.B. KIRPESTEIN LAWN-TENNIS N De Gouden Cobra Gehandicapten gingen uit CJV weer van start DANKLIED VAN DE BEJAARDEN Wedvlucht op Vilvoorde RENTE DOMINEERT NU 51/2% '"9* voor u op tafel. Dat is nu de spaarvorm met de dominerende rente; opzegtermijn tot f 10.000,slechts 6 maanden, daarboven 12 maanden. Ook wanneer deze ter mijn u minder goed past, hoeft u nog niet te „passen". U kunt doorgaan met 41/2% of 31/2% rente met korte tot zeer korte opzegtermijn. De NMB heeft altijd de juiste spaarvorm voor u. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANr JBANK De bank waar u zich thuis voelt! x'f Verschijot als bijlage vso het Correspondentie te richten aan streekblad «DE VALLEI" Tante Jos per adres. Parallelweg 10 Veenendaal onder redactie van Tante Jos ONZE JARIGEN 10 sept. Reijer Demoet 10 Joop van Beek 12 Willy Herikhuizen, Ederveen 15 Inge Harmsen 15 Corrie Bosboom 15 Eric Rijken 10 Jan van Santen Alle jarigen: heel hartelijk gefelici teerd en een onvergetelijke dag toege wenst „ZILVER" VOOR DE BLINDEN Hallo jongens en meisjes, De spaarders van deze week waren: Frineke en Jan Hijzelendoorn, Gertje en Wimpje van Harn en familie, Mar- greet Kampert en de Rijk van Gaas- beekschool. Als je zo naar dit rijtje namen kijkt van „zilver"- en capsule-spaarders, krijg je misschien de indruk, dat er deze week weinig is binnengekomen. Dat is helemaal niet zo. Het is opmerkelijk, dat de spaarders van deze week ieder minstens 3 zak ken hebben meegenomen. De Rijk van Gaasbeekschool heeft het gepresteerd in 3 weken tijds een enorme jute-zak berstens vol „zilver" te krijgen. Alle zes klassen hebben zich eens flink schrap gezet. Het resul taat was verbluffend! Zo zie je maar weer wat je met z'n allen kunt be reiken. Jongelui, dit is waarna wij streven: Een actie die klinkt als een klok! Een extra pluim voor de spaarders van de ze week is dus ook echt wel op z'n plaats. Namens de blinden dank ik jullie heel hartelijk. Tot kijk! Tante Jos. Figuur a. EEN TASJE DAT JE VLUG KUNT BREIEN Hiervoor kun je een dubbele katoe nen draad en breinaalden no. 7 ge bruiken. Maar je kunt ook een andere kwaliteit garen gebruiken of zelfs als je wilt dun koord. Brei voor de achterkant en de over slag (1) een lap van rechte steken van 32 x 30 cm. De voorkant (2) is 30 x 20 cm. De bodem, de zijstukken en de schou derband worden gemaakt van één stuk van 140 cm lang en 5 cm breed. Dit wordt in tricotsteek gebreid, brei 1 naald averecht en 1 naald recht. Naai nu deze lange band om een drooglijn heen, waardoor het tasje ver stevigd wordt (3). Naai de band onder aan het tasje of op één van de hoeken aan elkaar. Naai eerst de band, met de drooglijn er in, aan de zijkant en de bodem van het voorstuk (4). Het beste is om overhandse steken te gebruiken. Naai de band nu aan "het achterstuk van het tasje. De sluiting bestaat uit twee bloemen, met twee knopen als hart aan de rand van de overslag, op 9 cm afstand van de zijkanten daarvan. De bloemen zijn gemaakt van een lange rij kettingste ken, die op het zakje genaaid worden, Figuur b. TOMMY EN HET WAARSCHUWINGSSIGNAAL Tommy was heel erg verwonderd een vogel luide, vreemde geluiden te horen maken terwijl hij van tak tot tak vloog. „Dat zijn waarschuwingssignalen", zei zijn vader. „Zie je die zwarte kat tussen de struiken sluipen?" vroeg hij. 17-66 „Ze zoekt naar vogelnesten met jongen er in, maar de moeder-vogel heeft de kat gezien en nu volgt ze haar en maakt deze doordringende geluiden, die de andere vogels moeten waar schuwen, dat er „een rover" op komst is. Als de kat probeert een nest aan te raken dan valt een zwerm vogels aan en jaagt haar op de vlucht." „Dat is dan net goed", zegt Tommy. Figuur c. HET GEWICHTENPROBLEEM Hier zijn een weegschaal en negen gewichten. Acht er van zijn precies hetzelfde, terwijl het negende een beet je zwaarder is. Kun je. door slechts tweemaal te wegen, het zwaardere ge wicht vinden? Het antwoord luidt: 1. Plaats drie gewichten op iedere schaal van de weegschaal. Als de weegschaal in balans blijft, dan is het zwaardere gewicht onder de drie niet gebruikte. Als de ene of de andere kant van de schaal naar beneden gaat, dan is het zwaardere gewicht tussen de drie op de zwaar dere kant. 2. Je weet nu waar het zwaardere ge wicht is - in een van de drie hoop jes. Neem twee van de drie gewich ten uit het zwaarste stelletje en weeg deze. Als ze even zwaar zijn zoals fig. 5 aantoont. De bladeren, sten gels en de lus, die over de knoop gaat, zijn van groen katoen gehaakt in ket tingsteek. Als je het tasje wilt voeren, zou je het beste katoen kunnen gebruiken en dan kun je een stuk stijf karton 30 x 20 cm tussen de rugkant en de voering aanbrengen (6). B 27-66 Qj dan is het zwaardere het gewicht, dat niet gebruikt is. Als een zijde naar beneden gaat, dan heb je het zwaardere gewicht ook gevonden. Probeer het maar; het is helemaal niet zo moeilijk als je wel denkt. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 102 HORIZONTAAL: 1 polder, 5 lusten, 9 so, 10 liaan, 12 ik 14 toe, 16 meer min, 17 neo, 18 asla, 20 hart, 21 kater, 24 akker, 26 rr, 28 sr, 29 ot, 30 pe, 31 ter, 33 ans, 35 ode, 37 nar, 38 nappa, 39 oksel, 40 atm, 41 ptt, 43 uno, 44 bes, 46 te, 47 me, 48 eo, 50 ti, 51 lente, 53 lakse. 56 eist, 59 slap, 61 nok, 62 knor rig, 65 pre, 66 eo, 68 tokke, 70 el, 71 donker, 72 olijven. VERTIKAAL: 1 poos, 2 ls, 3 eleve. 4 rie, 5 lam, 6 uniek, 7 tt, 8 nier, 9 staart, IJ ark. 13 kotter, 15 elk, 17 nar, 19 aas, 20 het, 22 trappen, 23 rus, 24 ato, 25 koekoek, 27 rente, 30 palet, 32 ram, 34 nat, 36 don, 37 neb, 40 athene, 42 the, 43 uil, 45 simpel, 47 met, 49 oss, 51 lsk, 52 tante, 54 asiel, 55 elp, 57 lood, 58 ork, 60 aren, 63 oor, 64 rko, 67 on, 69 n.v. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Op de invitatiewedstrijden, die het Veenendaalse VLTC gedurende de tijd van 26 aug. tot en met 3 sept. op de banen aan de Dennenlaan organiseerden, kwam duidelijk aan het licht dat het spelpeil van de deelneemsters en deel nemers ten opzichte van voorgaande jaren met een sprong is vooruit gegaan. Zo kon het gebeuren dat diverse andere gezichten in de finales waren te zien dan anders en dat ook andere winnaars konden worden genoteerd. Vooral de deelnemers uit Rhenen en Amerongen beten fel en goed van zich af en kon den in enkele finalepartijen uitkomen en zelfs winnen. Dit alles is een zeer verheugend verschijnsel, hetgeen ons inziens hoofdzakelijk te wijten is aan het feit dat vrijwel alle speelsters en spelers sinds kort aan de competitie deelnemen, waarin uiteraard het nodige is geleerd aan routine en vooral het taktisch inzicht duidelijk is verscherpt. Het is ondoenlijk om de bijna hon derd partijen te noemen en we willen volstaan met de finales aan te tippen De grote verrassing viel al in het he ren-enkelspel. Hierin werd de grote kanshebber Henk van Schuppen in de halve finale gewipt door René Lodder uit Rhenen. Henk van Schuppen had reeds drie jaar achtereen dit onder deel op zijn naam gebracht en speelde thans onder een zware druk tegen langzamerhand betere tegenstanders. Hij verloor met 6-4 en 6-4 van de sto- icijnse René Lodder, die altijd vanaf de base-line opererend overal het oog in had en met passeerballen en vol leys zijn tegenstanders bijna altijd de baas is. Dit ondervond ook Jan Bek- ker in de finale die met 6-3 en 6-4 eveneens aan het kortste eind trok. Bij het dames-enkelspel werd het een Amerongse aangelegenheid, want mej. Meijer en mej. De Vries bestreden el kaar de titel. Anja Meijer won ten slotte met 6-2, 3-6 en 6-3. In het heren-dubbel stonden de Vee- nendalers Henk van Schuppen en Jan PIETERTJES VOGEL HUISJE En daarvoor maak je nou zo'n mooi huisje! Bekker tegenover de Amerongers Meij er en Dorpema. Het laatste paar had onverwachts het paar uit Rhenen Lod- der-Alberda weten te verschalken in drie sets. Dit alleen al was een goede prestatie. Maar in de finale moesten zij toch het hoofd buigen voor de Vee nendaalse combinatie met 8-6 en 6-4. Wilma en Hanny de Haas konden het in het dames-dubbel echter niet bolwerken tegen de Amerongse meis jes Meijer en De Vries. Laatstgenoem de wonnen vrij gemakkelijk met dui delijke cijfers 6-2 en 6-2. In het gemengd-dubbel tenslotte geen Veenendalers in de finale. Het Rhenense paar René Lodder en mej. Deen moesten het opnemen tegen we derom een Amerongse combinatie Dor pema en mej. Meijer. Het werd één der mooiste finales van deze wedstrij den. Dorpema-Meijer wonnen de eer ste set met 6-3 en men gaf niet veel meer voor de kansen van Lodder- Deen. Het werd 4-2 voor de Ameron gers, maar René Lodder bracht vrij wel onmogelijke ballen toch nog over het net en het werd 4-4. Via 5-5 trok ken Lodder-Deen met 7-5 aan het langste eind. In de beslissende set stond bij de stand 4-2 voor de Rhenen se combinatie het er niet fraai bij voor de Amerongers. Toch werd het weer 4-4 daar Lodder de service verspeel de. Het werd 6-5 voor Rhenen en toen Dorpema zijn service-game verloor was het pleit beslecht. René Lodder en mej. Deen werden kampioen in het mixed-dubbel. Al met al goed georganiseerde wed strijddagen, met als belangrijkste fac tor een spelpeil dat zich duidelijk in opgaande lijn beweegt. 49. „Jij zoon van een woestijnvos!!" schreeuwt de dik ke Sheik tot Aram. „Zeg op, waar heb jij deze Gou den Cobra" weggekaapt?! Spreek of, bij de baard van de profeet, ik laat je zo een dracht stokslagen geven dat Je voor de rest van je leven op je handen moet lopen„Die hoofdband vond ik bij een van uw stamgenoten, nadat ik hen in een tweegevecht ver slagen had", zegt Aram kalm „Jij aartsvader der leu genaars!!" sputtert de Sheik. Driftig slaat hij enkele malen op een gong. „Werpt hem in een kerker", schreeuwt hij tot de gewapende Touareggs, die op het geluid van de gong binnentreden. En even later wordt Aram onzacht een donkere trap afgeworpen en draait het traliehek knarsend achter hem dicht. Inmiddels loopt de sheik in gedachten over de wallen van het palels. Joessef, die hem gevolgd is, spreekt hem aar zelend aan. „Hebt U er al eens aan gedacht, O grote Sheik, hoe deze kerel hier is kunnen binnendringen?" „Natuurlijk heb ik dat", snauwt de dikkerd. „Enkelen der Zlass-stam kennen de weg over het zoutmeer. Het zou mij niet verbazen als jouw stamgenoten aan de rand van de zoutkorst liggen te wachten op een teken van onze gevangeneWelnu, dat teken zullen ze krijgen, wacht maar af^«41 vervolgd) Van één dergenen, die zaterdag 3 september de tocht voor de gehandi capten meemaakte, ontvingen w(j on derstaande reactie. Het verhaal is on dertekend met „een passagier van bus 3", die verder anoniem wenst te blij ven, al is het adres by de redaktie be kend. „Het is vele Veenendalers waar schijnlijk wel bekend dat er de laat ste jaren dagtochtjes worden georga niseerd voor gehandicapte personen. Deze activiteiten worden ontplooid door „Oranjedag" en een saluut aan deze vereniging is zeker op zijn plaats. Hartverwarmend is het om te zien, hoe deze mensen zich veel moeite getroos ten om het hun gasten naar de zin te maken. Maar daarbij mag zeker niet vergeten worden, dat zonder hulp deze dag nooit had kunnen slagen. Ik denk aan mannen en vrouwen van het Rode Kruis, EHBO, Philadelphia enz. Namen noemen is moeilijk want dan worden er zo licht enkele vergeten. Zelfs de chauffeurs, die toch enkel maar in het patroon passen als ver voerders, leken er wel toe geroepen te zijn het hunne bij te dr?^»n aan de gezelligheid van de patiënien die zich - meer of minder goed - slechts met een karretje kunnen voortbewegen. Geen moeite was hen teveel, waardoor deze dag voor hen tot een belevenis is geworden, welke men moeilijk zal kun nen vergeten. Daarom een woord van hulde aan allen die het hunne hebben bijgedragen om deze dag zo prachtig te doen verlopen." Tot zover de woorden van deze pas sagier uit bus 3. Wij hebben er niets aan toe te voegen. De route was de zelfde. die ook gereden werd met de ouden van dagen, vorige week woens dag en waarvan in ons nummer van vrijdag j.l. een uitgebreid verslag heeft gestaan. POSTDUIVEN-NIEUWS De EVPV De Luchtreiziger te Vee nendaal nam vorige week deel aan de wedvlucht vanuit Vilvoorden, 145 km. De duiven werden om 7.30 uur losge laten en de eerste meldde zich bij de heer F. Spies om 9.13.24 uur, hetgeen een snelheid van 1403 meter per mi nuut betekent. De verdere uitslag is: F. Spies 1-4-8-10-12-17-20-24; G. Fasse 2-7-9-19-22; G. Muller 3; W. J. v. Dam 5-6; B. J. Kooten 11-14; A. v. Barne- veld 13-18; H. Beijk 15; H. Drost 16- 23; W. Schakel 21. Op zondag 11 september 1966 zal het CJV-werk weer beginnen. Het bestuur heeft voor het seizoen 1966/'67 weer vele aantrekkelijke activiteiten georganiseerd, die zeker by de leden in de smaak zullen vallen. Het roept dan ook alle in aan merking komende jongeren op de zon dagavonddrempelvrees te overwinnen en mee te doen aan deze gezellige club voor jonge mensen. De eerste avond zal de vorm hebben van een ontmoetingsavond, waarop men, onder het genot van een kop koffie, ge zellig met elkaar kan kennismaken en vakantiebelevenissen en ervaringen uit wisselen. Plaats van handeling zal, als gewoonlijk, zijn de benedenzaal van het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. 8 8 HORIZONTAAL: 1 reeds 3 schouderholte 8 meisjesnaam 10 klopje 12 financieel deskundige 14 cilinder 15 vogel 16 heilig boek 17 troefkaart 19 gevuld 21 drinkgerei 23 elasticiteit 25 broeiplaats 26 wig 28 bitter vocht 29 verbinding 31 zangnoot 32 grondvesten 34 linnen huisje 35 telwoord, volgend 37 afgelegen 38 deel v. h. jaar 39 plaats in Brabant 40 zuiveren 42 water in Friesland 43 soort pad 44 hevig 45 meisjesnaam •felijkheidsfactor oed jorzetsel >ron 5l dwaas 55 optisch instrument 57 gezouten kuit 60 soort zeil 61 zeilterm 63 speelgoed 65 maanstand 66 moeder-overste 67 ten laatste VERTIKAAL: 1 Engels voorzetsel 2 dierenliefkozing 3 octaaf (afk.) 4 deel v. h. hoofd 5 plaats in Friesland 6 en omgekeerd 7 bosje haar 8 inhoudsmaat 9 geogr. aanduiding 11 voertuig' 12 gelofte 13 grap 14 klepperen 18 tijdelijk verblijven 19 banier 20 snijwerktuig 22 keukengerei 24 borstwering 25 deel v. e. poot 26 vervoermiddel 27 bedreigingen 30 bouwmateriaal 32 mandje 33 deel v. e. kippenhok 34 voorzetsel 36 grondig 38 deel v. h. oor 40 vruchtennat 41 opstootje 46 adrem 49 projectiel 51 seconde 53 vreemde 54 deel v. e. vis 55 etenbereider 56 schaap 58 afgelegen 59 bedorven 60 oude munt 62 familielid 64 laatstleden (afk.) We gingen fijn een dagje uit, Dat doen we ieder jaar. En of dat naar genoegen is? O ja, geloof dat maar! De Bilt had regen ons voorspeld, Wat heeft die zich vergist! Geen regenjas was nodig hoor, Ja, er was zelfs geen mist. Bij Ochten hadden wij wat pech, 't Was wachten voor en na, Maar eenmaal aan de overkant. Vergaten we dat 'dra. We zijn die dag heel ver geweest. Tot dicht bij Neerlands grens, Er over mocht natuurlijk niet, Dat weet wel ieder mens. Tweehonderd kilometer haast, Dat is geen kleinigheid! Hulde daarvoor aan de chauffeur Die ons zo prettig rijdt. We hebben o, zo veel gezien Van 't schoon in eigen land, Dat velen 't verder zoeken steeds, Gflat boven ons verstand. In Erica was 't voor elkaar, Met slaatjes, brood en drank. Er was gewoonweg overdaad. Daarvoor ons aller dank. 't Bestuur van de „Oranjedag", Heeft goed zijn best gecLaan, Maar hun gedachten waren toch, Een jaar te vlug gegaan! Want deze rijke maaltijd was. Voor volgend jaar bedoeld, Nu, die vergissing komt wel goed. Dat heeft men aangevoeld. Weer verder ging die fijne reis, Door ons zo dierbaar land, We kwamen ogen haast te kort, 't Was mooi aan alle kant. Nog éénmaal hebben we gestopt Op deze lange baan, De „bonnen" waren nog niet op, Dat kon toch niet bestaan! Die moesten eerst nog opgesnoept Al duurde 't wel heel lang. Maar voor te laat weer thuis te zijn Was niemand onzer bang. Weer aangeland in Veenendaal Stond overal publiek, En bij de Markt daar werden we, Verwelkomd met muziek! We zijn gelukkig nu weer thuis, Van dankbaarheid vervuld, En 'k zeg dus maar uit aller naam: Nu weer een jaar geduld. Tenminste, als ons God dat geeft, En nog een jaar ons draagt; Wij toeten immers niet vooruit Hij doet wat Hem behaagt. Dit is het einde van de pret En 't einde van dit lied. Het is een fijne dag geweest, Vergeten doen we 't niet. Mevrouw Van Nieuw-Amerongen ZO WERD ER GESPAARD In de maand augustus ls er weer heei wat omgegaan aan dè loketten van de Rijks Postspaarbank in onze omgeving. De volgende bedragen werden resp. in gelegd en uitbetaald. Het aantal ervoor benodigde handelingen staat tussen haakjes vermeld. Veenendaal ƒ185.000. (802), ƒ174.000 (335); Veenendaal-Zuid ƒ80.000 809), ƒ23.000 (68), Ederveen ƒ31.000 (131), ƒ6.000 (25); Scherpenzeel ƒ34.000 (156), ƒ22.000 (53); Overberg ƒ9.000 (30), ƒ2.000 9); Renswoude 18.000 (110), ƒ9.000 (13). De PV De Snelpost uit Veenendaal liet haar duiven vliegen van het Bel gisch Vilvoorde naar Veenendaal. Om 7.30 uur werden de duiven ge lost; de eerst aankomende streek om 9.14.54 uur op het hok neer. Dat be tekende een snelheid van 1371.3 meter per minuut. Uitslagen: E. Sukkel 1-4- 5-6-19-23-41; A. Merlijn 2-10; A. D. v. d. Bosch 3-8-9; G. Diepeveen 7; Jac la Poole 11-15-21; A. Voorhout 12-14- 32; C. Ginkel 13-18; A. v. Doorn 16-25- 38-40; G. de Geit 17-23; C. Donkelaai 20. Veenendaal: Maf kt 5. Ede: Breelaan 1 t

De Vallei | 1966 | | pagina 10