Candia '66 leed 1-2 nederlaag tegen Veenendaal CHEVROLET Gelukkigste van twee niet best spelende ploegen behaalde overwinning ARA ARA DOVO heer en meester in Utrecht, 3-8 Veel spanning in streekderby Scherpenzeel - RK Unitas, 4-3 Na twee keer gelijke stand toch zege voor Renswoude, 3-2 VZC had bijzonder goed seizoen ondanks matig weer Candia '66 klopt Kulan met overtuigende cijfers Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsuag xo september 1966 2 Sterker VRC wint met 40 in matige wedstrijd tegen ESA De Gouden Cobra Merino's-DOSC: Bikkelhard gevecht om de punten, 13 Nico Diepeveen scoort vier maal tegen SSVU Valleivogels buigt 31 achterstand om in gelijkspel 3—3 OVERDEKT BAD V.A.B. KIRPESTEIN Scherpenzeel (zat) had meer verdiend dan 10 nederlaag Nieuwe handbalsuccessen voor R.H.C. Enkele duizenden voetbalenthousiasten uit Veenendaal, Rhenen en omgeving waren zondagmiddag naar het zonovergoten sportpark Candia op de Grebbeberg gekomen om getuige te zijn van de streek- derby die daar tussen Candia '66 en Veenendaal plaatsvond. Resumerend kunnen we zeggen dat Can dia in de eerste helft een zeker overwicht had en dat de 1-0 voorsprong voor de Rhenenaren dan ook volkomen was verdiend. De Candia aanval heeft in deze eerste helft echter verzuimd door te drukken en zich voor de rest van de wedstrijd veilig te stellen door deze voorsprong met enkele punten te ver groten. De tegenstanders zouden dit toen beslist niet hebben kunnen verhinderen want het Veenen daal elftal hing als los zand aan elkaar. In de voorhoede zat in deze periode van de wedstrijd niet veel verband en de achterhoede was in slechte vorm. In de tweede helft kwamen de Veenendalcrs er beter in en viel Candia stukken terug. Dat Veenendaal met twee punten naar huis kon gaan was mede te danken aan het feit dat vrouwe Fortuna de Veenendalers wat gunstiger gezind was. De wedstrijd begon al enkele minu ten te laat, want toen de gasten zich in voetbalcostuum zouden gaan ste ken, bleek, dat men shirts en kousen in de bus had laten liggen en de chauffeur bevond zich tussen het vele publiek Candia trapte af en vóór beide ploe gen begon toen even het verkennen. Bij een directe vrije trap voor Vee nendaal trapte Derksen de bal langs het muurtje en ook langs het doel. Imbosch kreeg uit een pass van Derk sen een mooie kans, maar de bal ging over het Candia doel. Candia ging nu in de aanval en een kogel van Jaap Mol kon door keeper Blankespoor nog net worden gestopt. Ook Bep van Willigen probeerde het enkele keren, maar hij kon de goede richting niet te pakken krijgen. Na een kwartier spelen deed Jan ten Braak het echter beter en met een mooi schot bracht hij Candia aan de leiding. Bij een Veenendaal aanval - over het algemeen werden ze slecht afgewerkt en kwam de bal meestal bij een tegenspeler terecht - kreeg Teus Heikamp een mooie scoringskans, maar het doel was niet groot genoeg, want de bal ging naast. Na een half uur spelen nam Vee nendaal de eerste hoekschop. Geurt van Veenendaal omspeelde even later op prachtige manier enkele tegenstanders, maar het schot dat hij op doel loste was niet krachtig genoeg om resulta ten op te leveren. Mooi en op de koop toe gevaarlijk voor de Candia doelman was ook het schot dat Teus Heikamp tegen de buitenkant van de doelpaal loste. Na vijfendertig minuten spelen kreeg Na de wedstrijd van zaterdagmiddag j.l. tegen ESA uit Arnhem, heeft VRC uit drie wedstrijden vijf punten behaald. Het was geen bijzonder imponerende ontmoe ting. Van beide kanten werd rommelig voetbal tentoongespreid en slechts weini ge aanvallen werden goed opgebouwd en uitgevoerd. VRC was de sterkere ploeg en drukte het overwicht in vier beslist verdiende doelpunten uit. t eerste kwartier bleek al gauw Jolbers wederom het grootste gevaar in de voorhoede was. Listige passes, fel door zetten en een hard schot gaven de ver dedigers handen vol werk. In de vijftien de minuut schoot hij van verre afstand prachtig in de rechterbovenhoek, 10. Nog geen minuut daarna zette Aalbers weer verbeten door en hij schonk rechts buiten Verwoerd een droomkans: deze schoot over. De periode die op het doelpunt volgde gaf een verwoed aanvallend VRC te zien, maar de aanvallen waren te rommelig om tot resultaten te leiden. Hierna zakte VRC terug en het spelpeil, dat overigens de hele wedstrijd minimaal was, zakte bij zonder laag. Enkele minuten voor rust kreeg Verwoerd de bal voor en Schoe- man nam hem op de slof. De bal trof de lat en voerde daarna enkele zig-zag be wegingen tussen lat en grond uit. De grensrechter besliste dat de bal de lijn gepasseerd was, 20. De tweede helft was niet van een beter gehalte dan de eerste. Het was VRC dat steeds ver opgedrongen stond en als het de Veenendalers meer meegezeten en het houtwerk hen niet in de weg gestaan had, dan zouden er beslist meer doelpunten gevallen zijn. Daarentegen kon ESA slechts sporadisch tot een tegenaanval komen en keeper Cornelisse heeft dan ook vrij weinig na rust te doen gehad. Na een kwartier schoot Pauw Reber- gen tweemaal achter elkaar tegen de lat. Met behulp van het houtwerk kon ESA het doel schoon houden. De keeperskwa liteiten van Garsen zorgden er eveneens grotendeels voor dat VRC niet verder uit liep. Verder was spil Reickaard de twee de grote man in de verdediging. Na ruim een half uur schoof Verwoerd langs de back en snelde op het doel af. Door de spil werd hij ten val gebracht, penalty, welke feilloos genomen werd door spil Piet Hasselaar, 3—0. Enkele minuten later was het Aalbers die op een foutieve terugspeelbal razend snel reagerend er 4—0 van maakte. •Resumerend een matige wedstrijd wat het spelpeil betreft. Bij ESA waren kee per Garsen en spil Reickaard de grote mannen, bij VRC was het vooral links half Kees Rebergen die veel werd op het middenveld en in zijn achterhoede ver richtte. De punten gaan verdiend naar VRC. (50) In het sombere duister van het kerkergewelf verwenst Aram zijn eigen voortvarendheid. Te laat beseft hij, dat hij in zijn verlangen om Ambre te bevrijden teveel risico heeft genomen. Tevergeefs zullen straks de mannen van El-Seiff wachten op het gehuil van de hyena, het afgesproken teken, dat de poort open is en dat zij het zoutmeer kun nen oversteken Zijn sombere gedachten wor den afgebroken door een zacht, zagend geluid Candia de eerste hoekschop te nemen, direct gevolgd door een tweede, waar bij de bal prachtig was geplaatste maar net op de bovenkant van de doel- lat belandde. In deze fase van de wed strijd speelden de Veenendalers een zeer slechte partij voetbal; de voor hoede bleek niet in staat om ook maar een behoorlijke aanval op te bouwen, terwijl de achterhoede telkenmale op een paniekerige manier probeerde weg te werken. Hadden de Rhenenaren toen wat meer druk uitgeoefend dan hadden zij in de laatste tien minuten van de eer ste helft de wedstrijd ongetwijfeld in hun voordeel kunnen beslissen; want nu gaf men Veenendaal dat slechts te gen een 1-0 achterstand aan keek de kans om na de rust terug te komen. Het bleek toen, dat de Rhenenaren het peil van de eerste helft niet meer konden handhaven, terwijl de Veenen- daalse voorhoede die er nu wat beter in kwam enkele keren achter elkaar druk op het Candia doel kon gaan uit oefenen. Candia kwam nog wel opzet ten, want Jaap Mol kreeg nog enkele comers te nemen, maar de Veenendaal aanval combineerde nu wat beter en zo wist Wim Derksen die de bal kreeg toegespeeld zich verder door de ver dediging te werken en in goede schiet positie te komen. De bal ging dan ook in, 1-1. Dit bracht de moed er bij Veenen daal in en met vernieuwde energie ging men door, tegelijk het tempo wat opvoerend. Hiermede boekte men in derdaad resultaat, want Teus Hei kamp zag kans Veenendaal naar de leiding te schieten. 1-2. Er kwamen nog wel enkele Candia aanvallen, maar de fut was eruit. Geurt Veenendaal moest het in de voorhoede te veel al leen opknappen. Het is de zwakheid van dit Rhenen- se elftal, dat er goed wordt gespeeld zolang alles naar wens gaat, maar dat men bij tegenslag er mentaal niet meer tegenop kan en het spel meteen veel minder wordt Veenendaal behaalde in deze derby de overwinning dank zij een beetje meer geluk dan Candia, maar mooi en werkelijk goed spel hebben geen van beide ploegen zondagmiddag laten zien. Gelukkig was het. dat op het veld door de spelers in deze derby over het al gemeen sportiever werd gestreden dan enkele bezoekende dames het langs de lijn met hun mond deden. Vóór de wedstrijd en tijdens de pau ze werden loten verkocht waarvoor als prijs een fiets beschikbaar was. De opbrengst is bestemd voor het club huis. De fiets werd gewonnen door de bezitter van lot 1111. Spelmoment uit de wedstrijd Candia '66 Veenendaal. Rechtsback Anton Muller van Veenendaal onderschept een aanval. SPANNING COMPENSEERDE SLECHT VOETBAL In een bikkelhard voetbalgevecht, waarbij de grenzen van de sportiviteit dikwijls werden overschreden, moest Merino's zijn meerdere erkennen in het Den Dolderse DOSC. Deze ploeg toonde over alle linies een beter spel inzicht (beide vleugels kregen veel te doen), terwijl De Merino's vaak met onbesuisde hoge ballen het DOSC-doel wilde doorboren. Na het beginsignaal van scheids rechter Leguit had DOSC direkt het beste van het spel. Vooral rechtsbuiten Roos viel deze eerste periode op door zijn snelheid en doortastendheid. Het voorhoedespel van Merino's was daar entegen onsamenhangend. Nadat keeper Klaassen enkele ge vaarlijke ballen onschadelijk had ge maakt, was hij in de vijfde minuut machteloos. Rechtsbuiten Roos werd bediend met een dieptepass en tegen zijn snelheid had Merino's geen ver weer. 0-1. Merino's trachtte de bakens te ver zetten. maar door het te vele defen sieve spel van de midden spelers ont ving de voorhoede te weinig steun. DOSC kreeg ondertussen de beste scoringskansen bij een volledig falende achterhoede van Merino's. Het was keeper Klaassen die veelal als redden de engel moest optreden. Na deze periode kwam Merino's enigszins opzetten en het was rechts buiten T. v. d. Berg die na een half uur enkele tegenstanders omspeelde en de stand op 1-1 bracht. Men ging er nu onstuimig hard te genaan en omdat DOSC ook bepaald niet kinderachtig was, ontstonden er onvriendelijke situaties waaraan ar biter Leguit slechts met moeite het hoofd kon bieden. Het spel speelde zich meestal op DOSC-grondgebied af, maar als de ploeg uit Den Dolder een aanval op zette, dan was deze gevaarlijker dan drie van erino's. Na tien minuten kreeg Merino's- midvoor Gaasbeek de kans van zijn leven. Op twee meter van het doel kreeg hij de bal toegespeeld van Van de Berg. Op jammerlijke manier miste hij, omdat de bal van zijn schoen sprong. Daarop ging DOSC in de aanval. Een schutterende achterhoede kon links binnen Schotman niet houden, waar na ook 'Klaassen een geslagen man werd, 1-2. Het spel werd nu nog harder van Merino's kant. De Veenendalers kre gen goede kansen, maar slecht schie ten was er de oorzaak van dat doel punten uitbleven. Vlak voor het einde viel de beslis sing. Doelman Klaassen zag een fout afgestraft door linksbuiten Jansen, 1-3. Een verdiende nederlaag voor een slecht spelend Merino's. Zaterdag J.l. speelde DOVO in Utrecht tegen SSVU. Het werd een verdiende zege. DOVO was op alle linies de sterkere ploeg. Hadden de rood-witten na rust het tempo van voor de rust aangehouden, dan zouden de cijfers nog groter zijn geweest. Technisch en tactisch waren de Veenendalers veruit superieur en ook in snelheid waren ze telkens de Utrechtenaren de baas. Na zeven minuten nam Bert Visscher de eerste goal voor zijn rekening. Een gave voorzet van rechtsbuiten van de Heuvel stelde hem daartoe in de gelegenheid, 0-1. Kort daarna was het Diepeveen, die kee per Van Ledden passeerde, 0—2. Weder om kwam de bekeken pass van Van de Heuvel, 0—2. Bij SSVU was het voornamelijk Feith die het gevaar met zich meebracht, maar linksback Van Kooten zette hem voorlo pig de voet goed dwars. Na twintig minuten viel reeds de derde treffer, alhoewel het door een penalty moest gebeuren. Diepeveen schoot tegen de hand van een back en hierin zag de zwak leidende scheidsrechter Van Heyst een strafschop. Kroesbergen achter de bal, 0—3. Scherpenzeel revancheerde zich zondagmiddag voor de in Barneveld geleden nederlaag door het op bezoek zijnde RK Unitas uit Veenendaal met lege handen huiswaarts te zenden. De blauwwitten wonnen deze wedstrijd met 43 maar deze uitslag geeft maar een matig beeld van de verhoudingen want vele kansen werden niet benut en bovendien stond het houtwerk tot driemaal toe een treffer in de weg. De gasten kregen heel wat minder kansen op tref fers maar dankzij enige zwakke momenten in de verdediging wisten zij toch driemaal te scoren, hierby dient te worden opgemerkt dat hun derde treffer door middenvoor Corjanus met de hand werd gescoord hetgeen arbiter Schou ten ontging. In de eerste fase van de wedstrijd be laagden de Veenendalers met snelle aan vallen de Scherpenzeel veste en wisten soms gevaarlijk door te dringen waarbij de onzeker ingrijpende defensie der blauwwitten soms raar stond te schut teren. Toen de Scherpenzeelse ploeg wat op toeren was gekomen begon zij het spel naar de andere helft te verplaatsen en kreeg de verdediging der gasten handen vol werk om zich de blauwwitte aanval van het lijf te houden. In de 14e minuut leidde zo'n aanval tot de eerste treffer, na een snelle aanval kwam de bal bij de mee naar voren gegane linkshalf Hoefak- ker welke met een fantastich schot kee per Brekelmans kansloos liet duiken. 1-rO. In dezelfde minuut werd het echter al weer gelijk, bij een Unitas aanval over links werd de bal verkeerd op keeper van Geel teruggespeeld en linksbuiten Nuijten kon onhoudbaar inschieten. 1—1. Hierna ontspon zich een strijd waarin Scherpenzeel het beste van het spel had en het was dan ook volkomen verdiend dat in de 44e minuut rechtshalf van de Broek met een bekeken treffer de stand op 2—1 bracht. Na de rust had Scherpenzeel meteen weer het initiatief en wist in 10 minuten tijd via linksbuiten van Oostrum en rechts half van de Broek de stand op 41 te brengen. De Veenendalers werden toen een tijd lang overspeeld en wisten zich slechts met kunst en vliegwerk en bijzonder hard ver dedigen staande te houden. In de 22e minuut kreeg Scherpenzeel een unieke kans om de score te verhogen toen men voor een handsbal uit nood van back Christiaans een strafschop kreeg te ne men; deze werd door rechtsbinnen Vonk echter tegen de paal geknald. Even later werd een nieuwe overtreding bestraft met een vrije trap op de rand van het straf schopgebied welke door spil Veldhuizen door het muurtje heen tegen de paal werd gejaagd. De gasten probeerden met uitvallen op luchting te krijgen en slaagden er in de 36e minuut zowaar in om via een mooie kopbal van Corjanus op 42 te komen. Kort hierop werd het zelfs 43 toen de zelfde Corjanus de bal met de hand langs keeper van Geel werkte hetgeen scheids rechter Schouten niet zag. In de slotfase werd het duel bepaald onvriendelijk door het zeer harde spel van Unitas dat alles op alles zette om nog gelijk te komen. Scherpenzeel hield de defensie nu echter goed gesloten en gaf geen kansen meer weg, de gasten kropen eenmaal nog door het oog van de naald toen een schitteren de kopbal van Louwers via de paal uit het doel caramboleerde. Renswoude speelde zaterdagmiddag thuis tegen het Veenendaalse NSVS en won van deze, altyd moeilijke tegenstander met 3-2. De Rood-witten traden die middag weer aan met de buitenspelers B. Veldhuizen en Jongboom, hetgeen een verbetering betekende. Renswoude speelde een hoger tempo dan de wedstrijd de week tevoren tegen Valleivogels. Mede hierdoor ging de overwinning ver diend naar de gastheren. Het beginoffensief was voor NSVS. De Veenendalers vormden een ver sterkte verdediging om van hieruit snel naar voren te trekken. Maar alras bleek dat spil Koetsier en back Hartog een trapvaste middag hadden en veel aanvallen afbraken. Na enige tijd werd NSVS geheel op eigen grondgebied teruggedrongen en er hing een doelpunt in de lucht. Dat doelpunt kwam ook, alleen aan de an dere kant. P. Bleyenberg kreeg de bal, omspeelde keeper Van 't Foort en bracht daarmee de stand op 0-1. Nu trok NSVS helemaal in de ver dediging en van deze verkeerde tak- tiek zou het later de wrange vruchten plukken. Na rust onmiddellijk verwoede po gingen van Renswoude om gelijk te komen. Het gelukte in de zevende mi nuut door een kopstoot van J. Veld huizen, 1-1. Renswoude ging door en de Veenen daalse ploeg begon te wankelen. In de tiende minuut bleef het niet bij wankelen, toen G. van 't Foort voor een 2-1 voorsprong zorgde. De rood-witten begingen nu de fout om verdedigend te gaan spelen en de gevolgen konden daarvan niet uitblij ven. Na een half uur maakte NSVS daarvan gebruik door de stand 2-2 ge lijk te maken. NSVS probeerde deze stand te hand haven en in de resterende periode rol den de aanvallen op het domein van keeper Van Beek af. Ongeveer acht minuten voor tijd viel de beslissende treffer. Met een effect vol schot passeerde Jongboom de kee per, hetgeen een 3-2 overwinning be tekende voor Renswoude. Voorzichtig sluipt Aram de trap op en gluurt door het traliewerk. Daar. vlak bij, zit de schildwacht, leunend tegen de snuur te snurken! En aan zijn gordel hangt de grote sleutelring, binnen Aram's handbereik Behoedzaam steekt Aram zijn arm door het traliehek en o, zo voorzichtig trekken zijn vingers de gesp van de gordel open De sleutels rinkelen zachtjes als Aram de sleutelring van de gordel trekt maar de wachter slaapt ongestoord door. Het omdraaien van de sleutel in het slot en het openen van het traliehek gaat ge paard met een gekners, dat Aram het hart in de keel doet kloppen Maar de schildwacht snurkt rustig verder en met een zucht van opluchting maakt Aram zich uit de voeten. (wordt vervolgd Valleivogels leverde een goede pres tatie door in Baarn tegen TOV een 3-3 gelijkspel te behalen, na met 3-1 te hebben achter gestaan. In de eerste helft was het een gelijk- opgaande strijd waarin de thuisclub in de 30e minuut door een verdedi- gingsfout de leiding kon nemen, 1-0. In de 40e minuut werd het gelijk, de Vogels mochten op rechts een hoek schop nemen welke door Van Wijk mooi voor het doel werd gebracht en door Van Eist met een kopbal tot een treffer omgebogen, 1-1. In de eerste fase van de tweede helft was de thuisclub zeer gevaarlijk, met snel uitgevoerde aanvallen werd het Vogelsdoel belaagd en via middenvoor en rechtsbinnen werd de stand op 3-1 gebracht. In de laatste fase van de wedstrijd konden de Vogels weer meer in de aan val komen en door een schot van Van Rootselaar werd de stand op 3-2 ge bracht. De Vogels roken dat er een punten verdeling inzat en bleven massaal aan vallen, maar de TOV defensie wenste niet te capituleren. Twee minuten voor tijd kwamen de Vogels goedkoop op gelijke hoogte: Van Rootselaar kwam binnen de 16- meterlijn ten val hetgeen door de ar biter met een 11-metertrap werd ge honoreerd, een wel zeer zware straf. De strafschop werd door Idzerda tot een treffer omgebogen waardoor de stand gelijk werd. Rest ons te vermelden dat de leiding niet best was en dat J. van Rootselaar een officiële waarschuwing kreeg we gens gevaarlijk spel. De hierop volgende periode gaf een overheersend DOVO te zien. Kroesbergen bediende de in volle sprint zijnde Van Hal met een afgemeten pass, hetgeen na het omspelen van de keeper 0—4 betekende. Een kwartier voor rust volgde het te gendoelpunt. Rechtsbuiten Feith wrong zich door de achterhoede en dat beteken de 14. DOVO bleef heer en meester en het was de actieve Diepeveen die door twee doelpunten de ruststand op 16 bracht. Na rust deed DOVO het wat kalmer aan en daardoor kwamen er enkele tegendoel punten bij. In de tweede speelperiode liet Kroesbergen zich vervangen door G. v. Kooten, die van zeker twintig meter oer- hard rakelings naast schoot. Voor de Vee nendalers waren het Diepeveen en Van Hal die in deze wedstrijd nog kans zagen te doelpunten. Eindstand: 38. Nu de wintersporten weer voor de deur staan en enkele daarvan reeds zijn begonnen heeft de Veenendaalse Zwemclub het seizoen van de zomer 1966 zo juist besloten. Het is een heel goed seizoen geweest, vooral op het gebied van waterpolo. Het eerste heren zevental, verleden jaar gepromoveerd naar de derde klas van de KNZB, eindigde in deze derde klas op een zeer verdienste lijke tweede plaats. Het tweede herenteam werd kampioen en promoveerde. De jongensadspiranten werden eveneens kampioen van hun afdeling. Het enige damesteam werd eveneens kampioen en tuist via promotieduels even eens promotie te bewerkstelligen. In geen jaren heeft VZC een derge lijk goed seizoen gehad. Ondanks de matige zomermaanden en meestal met te koud water heeft men de zaken en thousiast aangepakt en daardoor voor noemde prestaties kunnen behalen. Maar toch waren het weer de te koude weersgesteldheden die vooral op de trainingsavonden veel afbreuk deden aan een honderd procent toe te passen training. Wil men in deze zeer zware sport iets bereiken dan dient men het ge hele jaar door te kunnen trainen en daarvoor dient men dan te beschik ken over een overdekt bad. Voor de zwemmerij in het algemeen en voor een zwemclub in het bijzonder is dat de enige en doeltreffendste manier om vooraan te kunnen staan. VZC heeft in het verleden diverse acties op touw gezet en is betrekke lijk eenvoudig aan het werk getogen in veel te „duur water" in enkele sportfondsenbaden. Maar de geldelijke middelen waren dan weer zo snel uit- VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE altijd op een bescheiden plan moeten zijn. De waterpolos port geniet in Ne derland een grote populariteit en in Veenendaal en omgeving zijn de wed strijden van VZC over het algemeen goed bezocht. Mede door het feit dat men in Veenendaal ook de gehele zo- Scherpenzeel speelde zaterdagmiddag op het nieuwe terrein haar eerste thuiswedstrijd tegen Veense Boys uit Nijkerkerveen en moest toestaan dat de gasten via een 0-1 zege de punten mee naar huis namen. In deze zege had de bijzonder grillig leidende ar biter Naves een groot aandeel want hij onthield de blauw-witten een geheide strafschop toen de doorgebroken Van de Bovenkamp werd gevloerd en liet daarvoor en daarna de vaak te harde charges van de Boys verdediging on gestraft toe. Bovendien schoot Scher penzeel enkele malen tegen het hout werk. Nadat burgemeester Hoytema van Konijnenburg ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe ter rein had afgetrapt ontspon zich een snelle en leuke wedstrijd waarbij bei de ploegen om beurten in de aanval waren. De Boys aanval bleek hierbij een snelle en doortastende linie welke de zeer goed keepende Becker al gauw enige malen op de proef stelde maar van hem geen pardon kreeg. Ook de Scherpenzeel aanval zat niet stil maar de fors tackelende Boys ver dediging gaf hen weinig kans om ge vaarlijk te worden. In de 32e minuut van de eerste helft kwamen de gasten aan de leiding toen hun rechtsbuiten in twijfelachtige po sitie de bal te pakken kreeg en on houdbaar scoorde. Na de rust is Scherpenzeel het meest in de aanval geweest maar men had weinig geluk met schieten en boven dien stond het houtwerk enige malen succes in de weg. In de 27e minuut was Van de Bovenkamp gevaarlijk doorge broken en werd op het laatste moment door spil Van de Heuvel onderuit ge haald hetgeen door de arbiter met een indirecte vrije schop werd bestraft, welke niets opleverde. De wedstrijd bleef tot het laatste toe zeer spannend omdat Scherpenzeel verwoed bleef pogen om gelijk te ko men; de Boys achterhoede wist de zaak echter gesloten te houden zodat het einde kwam met een kleine nederlaag voor Scherpenzeel. mer door blijft voetballen krijgt deze sport overigens weinig kans om tot een groot publiek te komen. Maar daar is men al jaren aan gewend ook al heeft men er via het bestuur van VZC herhaalde malen op aangedrongen tot meer coördinatie van de sporten, voor al in de zomermaanden. Pas na het verrijzen van een overdekt bad zal de zwemsport in Veenendaal tot grote ontplooing kunnen komen. Kulan heeft zaterdagmiddag maar heel weinig plezier beleefd van het be zoek aan Rhenen, want met niet minder dan 71 werd het gepromoveerde Kulan naar Veenendaal teruggestuurd. De wedstrijd zelf was vooral van Can- dla-zUde het aanzien volkomen waard. Kulan daarentegen was vooral wat de achterhoede betreft bepaald zwak en speelde een uitermate paniekerige wed strijd. Dit bleek wel duidelijk uit het feit dat 3 van de 7 doelpunten door de Veenendalers werden gescoord. Kulan mocht gaan aftrappen, maar Candia nam gelijk het initiatief in handen en dit resulteerde al in de tiende minuut in een doelpunt: J. Derks schoot hard in, de doelman keer- geput dat men deze activiteiten moest staken. Dit is zeer jammer en men zal dan ook altijd straatlengten achter blijven bij verenigingen die wel in deze gelukkige omstandigheden verkeren. Tevens gaat door deze gang van zaken veel talent verloren, want ook talent dient wekelijks een paar maal te kun nen oefenen. En talent is er in Veenen daal. De afgelopen maanden hebben ons dit weer eens bewezen door de mooie tijden die er ondanks de be hoeftige training konden worden ge zwommen, vooral door de jongeren. Het ziet er naar uit dat VZC zich de komende wintermaanden enigszins in conditie gaat houden in het kleine overdekte badje te Rhenen, hetgeen altijd nog voordeliger en dichter bij huis is dan de reizen naar de steden met grote overdekte baden. Het is dan ook vooral voor VZC te wensen dat de plannen voor een overdekt bad anex sporthal in Veenendaal spoedig kunnen worden gerealiseerd. Alleen dit zal de zwemsport tot en met de allerjongsten en vooral een zwemclub ten goede ko men. Al met al toch een goed seizoen voor VZC, dat met het getoonde enthou siasme in deze zomer het in de toe komst wel zal rooien, al zal het dan In de eerste uitwedstrijden van het nieuwe seizoen hebben de heren en adspiranten van de Rhenense Handbal Club duidelijk gemaakt, dat hun over winningen van vorige week geen toe valstreffers waren, want beide teams behaalden opnieuw een zeer duidelijke zege. De jongens adspiranten gaan steeds beter spelen en alhoewel de stand in de wedstrijd tegen Sport Vereent bij de rust nog 6-5 was, wonnen de Rhe nense jongens tenslotte nog zeer over tuigend met 15-6. Co Janssen (6 x), Willem van Buytene (4 x) en Jan Baars (3 x) schoten met scherp, terwijl Wim Snijders na een wat onzeker begin in de tweede helft zijn doel op fantas tische wijze schoon hield. Het herenteam had het aanmerkelijk gemakkelijker dan de week tevoren. Spirit uit Utrecht had weinig in te brengen. Na ongeveer een kwartier spelen was de stand reeds 10-1 in het voordeel van RHC. Daarna was het een lauwe vertoning. Zonder zich bij zonder in te zetten kon de ruime voor sprong gemakkelijk worden gehand haafd. De eindstand was tenslotte 16-5, een score waar Piet de Zwarte (7x), Hennie van den Broek (5x) en Kees van de Pol (4x) met hun doelpunten de basis voor legden, maar die toch ook mede te danken was aan het goede verdedigen van RHC, waarin vooral Bertus Wegh opviel door onvermoei baar werken. Volgende week speelt het herenteam uit, terwijl men om 12 uur op Candia de dames en adspiranten in actie kan zien. de het schot wel, maar de toelopende K. v. d. Berg kopte de slecht wegge werkte bal in het doel, waar de spil de bal met de hand wegwerkte. De hiervoor gegeven penalty werd door P. van Eist goed ingeschoten, 1-0. Een tiental minuten later was het al 2-0 toen K. v. d. Berg in een goede combinatie met R. Koyman inschoot. In de 25e minuut werd het 3-0, want een spherpe voorzet van K. v. d. Pol werd in eigen doel geschoten. Een handbal van J. de Gier binnen de be ruchte lijnen werd met een penalty bestraft en dat betekende 3-1. Nog voor rust werd een schot van P. van Eist van richting veranderd en zo kwam de stand op 4-1. Na rust viel Candia wederom fel aan. Een hoge voorzet op het Kulan- doel werd weer in eigen doel gewerkt, 5-1. Candia liet nu de teugels wat vieren en zo kon. Kulan wat tegen aanvallen opzetten, maar de goed spe lende Candia achterhoede wist met het onsamenhangende spel van de Kulan voorwaartsen wel raad, al kwam de Kulan midvoor nog in vrije schiet positie, maar doelman De Jong redde voortreffelijk. K. v. d. Berg bracht de stand op 6-1. Een schot van J. Derks werd door de lat gekeerd. K. v. d. Pol kopte fraai in, maar de bal werd even fraai gestopt. Tien minuten voor het einde schoot J. de Gier de bal hard in het net, 7-1. Zo kwam,het einde van een wedstrijd die sportief werd gespeeld en goed door de scheidsrechter werd geleid. Boeren uit Beieren kunnen door het draaien van een telefoonnummer op de hoogte gesteld worden van de te nemen bestrijdingsmaatregelen tegen schadelij ke insecten. Tweemaal per week worden de bandjes bijgewerkt, in kritieke pério den zelfs ieder uur.

De Vallei | 1966 | | pagina 2