WILLEM S IDEALEN Tentoonstelling in brandweerkazerne verdient aandacht Oranje wit was heel dicht bij de winst tegen Odin, 1-1 Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 13 september 1966 3 Jeugdweek geref. kerk Veenendaal Hond veroorzaakt ongeluk Schade aan drie auto's The Royal Rockers luisterden kollekte op Plaatopnamen van „Bovema" MUSKETIERS, CANDIA (zat.) EN V.R.C. BOVENAAN Doyo kon met haar overtuigende over winning van 8—3 toch niet verder komen dan een gemiddelde van 2,3 zodat zij di rect achter de koplopers volgt. Ds. Overduin in jeugddienst: „Een appèl op het geweten" Doorgereden Ongeval in nieuwbouw B.K.V.-avonden Goede vangst Kamper annenkoor naar Veenendaal Goede start van SKF SKF 1 - TCNH 6—4 SCHERPENZEEL Floralia nieuws Burgemeester trapte af Uitslag eindkeuring kalver- club Chr. lagere landbouw school EDE Midgetgolf RESULTATEN VAN DE OPEN WEDSTRIJDEN TE EDE Wandelsport Postduivennnieuws ADVENDO HERSTELD GOED SPEL EN VEEL SPANNING BIJ TENNIS KAMPIOENSCHAP R.T.C. KORFBAL Arena begon competitie met overwinning Postduivennieuws Vrijdagmiddag werd in de brandweerkantine aan de Industrielaan de tentoon stelling Kunst in 't Brandpunt geopend. Op deze tentoonstelling, die is Ingericht onder auspiciën van de Stichting Stichtse Culturele raad te Utrecht, is werk te zien van een aantal vooraanstaande kunstenaars uit onze provincie. Er is werk te zien op diverse gebieden van de hedendaagse kunst; als wandkleden collages, plastieken, olieverven, gravures en tekeningen. De kantine van de Veenendaalse Brandweer is in een fraaie tentoonstellingsruimte herschapen. Een ruimte waarin het goed toeven Is. Het werk is over het algemeen van goede kwaliteit, al zal niet iedereen het gebodene aanspreken. Onder de gasten was burgemeester Korthals Altes uit Zeist. Na een inleidend woord van de voorzitter van de afdeling beelden de kunst van de Stichtse Culturele Raad de heer James, werd de tentoonstelling geopend door burgemeester Hazenberg. De voorzitter van deze afdeling van de Culturele Raad vertelde de gedeputeerde mevrouw U. H. Tellegen-Veldstra te ver vangen. Hij zei verheugd te zijn, dat reeds eerder gebleken is, dat in Veenen- daal niet slechts in wol of sigaren be lang wordt gesteld, maar dat men ook aandacht voor de hogere waarde van het leven heeft. Het doel van deze tentoon stellingen, die de raad door de gehele provincie heen organiseert, is volgens spreker het animeren van de gemeente besturen dit zelf te organiseren voor hun bevolking. Volgens hem zijn de werken, hoewel van zeer verschillend allooi alle van niveau. Hy kondigde aan, dat op donderdag 15 september de gehele dag de heer Jongenelen aanwezig zal zijn, om de leerlingen van de scholen, die in klasse- verband de tentoonstelling bezoeken rond te leiden en een deskundige uitleg te geven. Van deze deskundige uitleg, die tot een beter begrip van de hedendaagse kunst zal kunnen bijdragen, kunnen alle inwoners van Veenendaal profiteren, doordat het geen enkel bezwaar oplevert die dag de tentoonstelling te bezoeken en zich by een groep aan te sluiten. Bo vendien is de heer Jongenelen bereid ook indien er geen klassen aanwezig zjjn toch een uitleg aan belangstellenden te geven. De burgemeester toonde zich verheugd, dat het weer mogelijk was gebleken een dergelijke tentoonstelling in Veenendaai te organiseren. Hij zei, dat indien het beter gedaan kan worden, het gemeente bestuur van Veenendaal altijd bereid is iets zelf te doen. Maar in dit geval laat het gaarne de eer aan de culturele raad, die voor dit werk volgens de burgemees ter beter geschikt is. Hij hoopte dat vele Veenendalers van de gelegenheid gebruik zullen maken met deze kunst in aanra king te komen, door de tentoonstelling te bezoeken. Hij spoorde aan tot aankoop over te gaan, temeer, daar een subsidie verkregen kan worden. Deze aansporing bleek succes te heb ben, want nog voor de openingsbyeen- komst was afgelopen was er reeds een tekening verkocht. De subsidie bedraagt 30% by aankoop van werken tussen 30,en 3.000, met een maximumbedrag van 300, per aankoop. De tentoonstelling is geopend op alle werkdagen van 1417 en 1921 uur. 's Zondags is de tentoonstelling, die duurt tot en met woensdag 21 september, ge sloten. Vrijdag om 5 uur 's middags verliet een vrachtwagen van Van Gend en Loos, be stuurd door J. K. uit Arnhem, Rijksweg 12. Volgens de mededeling van de chauf feur moet er plotseling een hond de weg overgestoken zijn, die hij door krachtig het stuur naar links te trekken, trachtte te ontwijken. Door deze handeling beland de de wagen in de berm, vanwaar hij la ter werd weggesleept. Controle van de politie toonde aan dat de stuurinrichting in orde was. Vrijdagsmorgens om 10 uur stopte P d. B. uit Veenendaal voor de oversteek plaats op de Kerkewijk. Achter hem na derde een auto bestuurd door T.O. uit Ede, welke achter P v. d. B. stilhield Een derde auto, met als bestuurder G uit Gendringen wilde eveneens achter bei de auto's stoppen, maar niet tijdig rem men veroorzaakte een kettingbotsing, waardoor de drie wagens behoorlijke schade opliepen. Vrijdagavond j.l. luisterde de Veenen daalse beatband een kollekte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds op De muziek van deze band trok vele mensen, vooral jongeren naar de Markt, hetgeen ten gunste kwam van de kollektanten. Ge heel belangeloos werkte de band mee aan deze kollekte, een gebaar dat bijzonder op prijs gesteld werd. De opbrengst is nog niet bekend, evenals die van de lijstkol- lekte die enige weken geleden gehou den werd. LEDENAANTAL Het aantal leden van het Koningin Wil helminafonds is nu 1400, terwijl dat ver leden jaar slechts 163 bedroeg. Toch hoopt het bestuur dat er in de toekomst nog meer leden en donateurs zich zullen aan sluiten bij dit fonds, dat een zo groot aan deel heeft in de kankerbestrijding. Traditioneel getrouw houden de Geref. Kerken in Nederland elk jaar hun jeugd week, een week waarin al het mogelijke wordt gedaan om de jeugd in het mid delpunt te doen iaten staan. Zondag j.l., op de jeugdzondag, werd hiermede een begin gemaakt. In de Vaartbrugkerk was Ds. Overduin voor ganger in een jeugdienst, waar hij sprak over het onderwerp: „Gij wilt toch ook niet heengaan?" De avond daaraan vooraf werd de „Soos" voor het nieuwe seizoen officieel geopend. Het verdere verloop van de jeugdweek is als volgt: Dftisdag 13 sept.: Installatie van de Tussenclub in de „Soos". Woensdag 14 sept.: Voetbalwedstrijd op het Panter-terrein. Aanvang: 6.30 uur. Dit wordt een wedstrijd van jeugd tegen Kerkeraadsleden. Hier zal de voetballer van het jaar bekend gemaakt worden. Donderdag 15 sept.: Grote G.J.O. bal lonwedstrijd op camping „De Batte rijen". Aanvang 18.15 uur. Hieraan voor af worden er wat sportwedstrijden ge houden. Vrydag 16 sept.: Foto-puzzeltocht en grote G.J.V.-feestavond. De start vindt plaats om 7.15 uur, bij het Trefpunt. Zaterdag 17 sept.: Om 8 uur feest avond in gebouw 't Trefpunt. Zondag 18 sept.: Jeugd-Appèl in de Petra-Kerk. Voorganger: Ds. H. M. Dercksen van Rotterdam-Charlois. Solist: David Hollestelle. Aanvang om 8 uur. Samenzang vanaf kwart vóór acht. Dit Appèl is meteen de sluiting van de jeugdweek. De Platenmij. „Bovema" uit Heem stede gaat omstreeks de maand novem ber vier langspeelplaten op de markt brengen van koor-, gemeentezang en orgelsoli. De koorzang wordt verleend door: het Herv. Zangkoor te Ede, het Herv. Zang koor te Lunteren, het Herv. Zangkoor „Con Amore" ten Renswoude en het Ger. Kerkkoor „Soli Deo Gloria" uit Veenen daal. Al deze koren zullen onder leiding staan van Hennie Pomp. De organisten die hieraan medewerken zijn de heren Bob van Stempvoort en Leo van Stemp- voort. Woensdag, 14 september a.s. zal de koorzang van „Soli Deo Gloria" worden opgenomen. Dit geschiedt NIET in de Petra-Kerk, maar in de BETHEL-KERK, aan de Beatrixstraat. De dag daar op volgend zal er een op name worden gemaakt in Renswoude. Na het afgelopen weekeinde zijn er di verse veranderingen gekomen in de tabel van het beste doelgemiddelde. Unitas is teruggevallen terwijl VRC en Musketiers zich goed handhaafden door resp. met 4-0 en 4-1 te winnen. Candia zaterdag deed het beter dan Can- dia zondag en behaalde een 71 overwin ning. De rangschikking per 11 september 1966: Candia 66 (zat.)3 Musketiers3 VRC 3 DOVO 2.3 SVP 2 R.K. Unitas2 Valleivogels 1,5 Merino's 1 Veenendaal 1 DVSA (zaterdag) -1 Ter opening van de jeugdweek van de Geref. Kerk te Veenendaal werd er zon dagmorgen j.l. in de Vaartbrugkerk een jeugddienst gehouden waarin Ds. J. Overduin voorging en waarbij naast or gelspel van de heer J. M. Buddingh de bekende trompettisten van 't Jeugd- Appèl hun medewerking verleenden. In een stampvolle kerk sprak Ds Overduin over het onderwerp: „Gij wilt toch ook niet weggaan?" Dit n.a.v. het volgen van Jezus. De jongelui van vandaag, zo begon spreker, hebben het nu veel moeilijker dan vroeger, maar ook gemakkeiyker. (Welvaart!) Moeilijker omdat men nu veel kwetsbaarder is dan vroeger. Vroe ger leefde men meer beschermd. Alles wat er nu te koop is komt onze huis kamer via Radio en T.V. binnen tippe len. Ook via de lektuur komt men met vele afkeurenswaardige dingen in aan raking. Jezus gaat Zyn prediking niet bepalen door wat de moderne mens wil. Hy ge raakt niet in paniek. Al zouden we alle maal weglopen, Hij blyft trouw aan de Vader. Jezus laat zich niet voor ONS karretje spannen, maar wy moeten voor de wagen van Jezus gespannen worden. Dit is, aldus ds. Overduin, het ontzetten de dat de mensen meer vertrouwen heb ben in Jan, Piet en Klaas, maar niet in Jezus Christus. „Gy wilt toch ook niet weggaan?" Het is een keuze. Aan meelopers heeft Jezus niets. Hij wil discipelen van ons maken. Ds. Overduin besloot met te zeggen dat de ontspaning alleen dén ontspan ning is als er een inspanning mee ge moeid is. JAARVERGADERING PETRUS DATHEEN De studievereniging van de afdeling der Staatkundig Gereformeerde Partij in Veenendaal, Petrus Datheen, is voorne mens op woensdag 14 september haar 6e jaarvergadering te houden. De byeen- komst wordt belegd in de consistorie van de kerk der gereformeerde gemeente aan de Fluiterstraat en begint om 19.30 uur. De voorzitter van deze vereniging, de heer G. v. d. Berg, zal tijdens deze avond een inleiding houden over het onderwerp: De Staat Israël. Vrijdagmiddag om circa 2 uur werd de politie telefonisch op de hoogte ge steld van een aanrijding die plaats had in de Hoofdstraat. De geparkeer de stationcar van Van S. werd geraakt door een vrachtwagen, die echter zon der te stoppen zijn weg vervolgde. De schade was vrij ernstig. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Vrijdag had er op het bouwterrein in De Punt een ongeval plaats. Een nog niet gereed zijnde brandtrap van een flat werd die dag gebruikt door Van O., ondanks de waarschuwingen. Toen Van O. gebruik maakte van deze trap, brak een trede af en hij viel, waarbij hij enkele gekneusde ribben opliep. De man werd overgebracht naar het Ju- lianaziekenhuis. De Arbeidsinspectie en de politie stellen een onderzoek in. De Bijbel Kiosk Vereniging te Am sterdam verzorgt binnenkort twee zangavonden, t.w. in Veenendaal en in Ede. In Veenendaal op maandag 31 ok tober a.s. (Lutherdag) in de Chr. Geref. Pniëlkerk aan de Hoofdstraat. De vier Veenendaalse koren staan dan o.l.v. de heer W Hornsveld. Het orgel zal be speeld worden door de heer C. Bud ding. Op 24 november a.s. wordt er een B.K.V.-avond gehouden in Ede. De heer H. Pomp dirigeert op deze avond de Edese koren. Wim Modderkolk hoopt dan het orgel te bespelen. Op beide avonden verleent Kees Deenik solis tische medewerking. KAAP KENNEDY: Een genoeglijk on deronsje in ,£000"-stijl: Gemini-11 as- stronauten rusten even uit van een oefening in een vueht-nabootser. Over enkele dagen wordt het ernst: dan zal de driedaagse ruimtevlucht plaatsvin den. V.l.n.r. William Anders, Richard Gordon, Charles Conrad en Neil Arm strong. Vorige week, in de nacht van donder dag op vrydag zyn W S. en J. J. H. door de Rijkspolitie van Rhenen en de Ge meentepolitie van Veenendaal aangehou den. Deze aanhouding werd veroorzaakt door het gedrag van beide heren: bele digingen. bedreigingen en verzet leidden tot hun aanhouding, welke pas kon ge beuren na een lange achtervolging La ter bleek dat de politie een goede vangst gedaan had. want beide mannen werden door de politie van Twelloo gezocht in zake diefstal. Zij hielden zich op in het woonwagenkamp. Op zaterdag 1 oktober zal op uitnodi ging van de orgelcommissie van de chris telijke gereformeerde kerk in de Hoofd straat het Kamper Mannenkoor een con cert geven. Het koor staat evenals twee jaar geleden toen het in dezelfde kerk optrad en velen teleurgesteld moesten worden, omdat de gehele kerk vol was onder leiding van Klaas J. Mulder. Het orgel wordt deze avond bespeeld door Feike Asma. In de eerste competitiewedstrijd en in de nieuwe samenstelling van het eerste twaalftal bleek hewel even wennen te zijn. Na ca 15 min. spelen wist TCNH de leiding te nemen, 0-1. Kort daarna benutte Gert van Schoon hoven een fout in de verdediging van TCNH en bracht de stand op 1-1. Na de vakwisseling bleek het niet moge lijk te zijn een doelpunt te maken. André van Rossen was steeds in de aanval maar hij kreeg van zijn vak genoten niet voldoende steun om zijn aanvallen in een doelpunt om te zetten. TCNH maakte kort voor de rust nog een doelpunt waardoor de ruststand 1-2 werd. Direkt na de rust was het weer TCNH dat scoorde, 1-3. Door een fout bij de tegenstanders kreeg Henny van Jaarsveld een straf worp te nemen wel ke ze feilloos inschoot, 2-3. TCNH kwam nogmaals terug en bracht de stand op 2-4. Tot een kwartier voor het einde bleef de stand ongewijzigd, zodat TCNH begon te geloven de wed strijd gewonnen te hebben. SKF wist echter in dat laatste kwar tier tot een zeer goed spel te komen. Breunus van de Pol wist door een mooi afstandschot de stand op 3-4 te brengen en kort daarna was hij het weer die gelijk maakte, 4-4. Nu kreeg SKF pas goed de vaart er in en de supporters langs de lijn begonnen nog even extra aan te moedigen. Zeven min. voor het einde bracht André van Rossen de stand op 5-4 en kort daarna was het Letty Hament die nog eenmaal scoorde en de eindstand op 6-4 bracht. Al met al een goed gespeelde eerste competitiewedstrijd die dus gelijk twee winstpunten opleverde. Reserve Wout de Jong moest invallen voor aanvoer der Wout van Dijk die kort voor de wedstrijd zijn voet gebrand had. Overige uitslagen: Sen.: SKF 3 - Meeuwen 1 3-4, Gelria 1 - SKF 4 1-3; jun.: SKV 1 jun. - SKF 1 jun. 5-7, Doorn 1 jun. - SKF 2 jun. 2-6, Avanti 1 jun. - SKF 3 jun. 1-2; adsp.: Doorn a - SKF b 1-4. SKF c - Avanti a 1-0, Doorn c - SKF d 0-4, Austerl. b - SKF e 2-1. Zoals wij vorige week reeds meldden, zal donderdag 15 september de Floralia- tentoonstelling officieel worden geopend door de burgemeester van Scherpenzeel. Mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en wel om 7 uur 's avonds. De openingsty- den zyn vrydag en zaterdag van 3 tot 10 uur. Het bestuur hoopt op uw aller mede werking te kunnen rekenen, in de vorm van vrije inzendingen (vazen, schalen met bloemen, planten, bloemstukjes enz.). U kunt deze op woensdag 14 sep tember, des avonds van 7 tot 8 uur in leveren aan de achteringang van de eier- hal. Op de laatste avond, plm. 10 uur, vin den tevens de traditionele bloemenver koop en verloting weer plaats, dit ter ondersteuning van de kas. Tot slot de wens, dat de tentoonstel ling evenals vorig jaar weer druk bezocht zal worden. Zaterdagmiddag nam burgemeester Mr. C. P. Hoytema van Konynenburg van Scherpenzeel actief deel aan het voetbalspel. Dit gebeurde op het nieuwe sportterrein aan de Eikenlaan. De bur gemeester verrichtte de aftrap van de voetbalwedstrijd ScherpenzeelVeense Boys waardoor het nieuwe veld officieel in gebruik werd gesteld. Aanwezig wa ren tevens de wethouders en de gemeen tesecretaris de heer B. van den Brink, alsmede het bestuur van de v.v. „Scher penzeel". nomen door hen, die niet in clubver band spelen, dus door hen, die Midget- Golf in de eerste plaats als spel zien, meer dan als sport. De uitslagen luiden: Dames: 1. mej. Houtenbosch, Doorwerth; 2. mej. Veld huizen, Ede; 3. mej. Snijders, Ede. Heren: 1. G. J. Nijhoff, Ede; 2. Thien, Ede; 3. J. Wijma, Ede. Militairen: 1. P Dijkhorst; 2. J. Pronk; 3. D. de Wit. Junioren: 1. J. Kamphuys, Ede; 2. D. Alleyn, Amsterdam; 3. T. Kamphuys, Ede. door Henk van Heeswyk „Doe dat, Ria. Zo, meneer Caron. Hebt u vuur En waarmee kan ik u van dienst zyn?" Willem ging er eens goed voor zitten. Lachend zei hy „Ik heb niet meer ge noeg aan mijn maandzending Dat is al les. We moesten het maar eens ver hogen en probeert u er dan nog een paar centen af te krijgen." De ander keek verrast op. „Zo? Dan produceert u tegenwoordig heel wat, me neer Caron Hoeveel moet u per jaar meer hebben? Een ton?" „Maak er maar twee van." De vertegenwoordiger floot voor zich heen. „Dat is niet misU begint langzamerhand mee te tellen in het wereldje van Cartonnagefabrikanten. trouwens, uw naam is al bekend gewor den door dat Friese proces." „Wel ten gunste, veronderstel ik." „Integendeel. Dat bedrijf staat niet zo best bekend. Dat u het aanpakte, had ieders Instemming. Tenslotte is het toch uw vinding." „Wat denkt u, meneer van Halen." „Daar zal wel wat op te vinden zyn. Ik zal het maandag bepraten, dan moet ik toch naar Oude Pekela. Apropos, iets anders, meneer Caron, weet u, dat Óver- duin's Cartonnagefabriek praktisch op de fles is?" Willem ging recht op zitten. Natuur- iyk had hy de geruchten over de achter uitgang van de fabriek van zijn vroege re baas in het dorp wel gehoord. Sinds de dood van de oude heer Overduin, verleden jaar zomer, was het misgegaan. Klaas Overduin was totaal ongeschikt als baas. had geen interesse voor het vak en ging liever aan de boemel. In januari waren al tien man ontslagen, wist hy, want één ervan had hy in dienst genomen. Maar dat het zo erg was ,,By myn weten hebben ze toch orders genoeg," meende Willem. „Jawel, meneer Caron, maar het oog van de meester maakt het paard vet. Het bankkrediet is vorige maand al opge zegd. Ze krygen geen plaatje carton meer zonder contante betaling. De fa briek in Oude Pekela zit er ook in met enkele tienduizenden. Willem schudde zyn hoofd. „Maar goed, dat de oude heer dit niet meer be leeft. Zonde en jammer van het mooie bedryf." Van Halen ging verzitten en keek de ander nu van terzijde aan. „Waarom neemt u het niet over, meneer Caron?" Willem schoot in een lach. „U bent mo er eentje, meneer. Waar ziet u me voor aan?" Van Halen boog zich wat voorover en antwoordde zacht, maar op besliste toon: „Dt zal ik u zeggen, meneer Caron. Iken niet alleen ik, maar ook de direktie in Oude Pekela. beschou wen u als een prima vakman enerzyds en een goed zakenman anderzyds In aanmerking nemende, dat u pas een jaar geleden in uw eentje bent begonnen met die eierdozen en ik denk nu aan uw nieuwe bedryf aan de Herenweg in Elze- Bij de eindkeuring van de Chr. lagere landbouwschool te Scherpenzeel werden de volgende prijzen toegekend: Een le prijs ontvingenGerard Blauwendraat, Overberg, beker. Evert van Egdom, medaille; Jan Rui ter, Leusden, medaille; Bertus van Beek. Woudenberg, medaille; Roelof van Ben- nekom, Leersum, medaille. Een 2e prys ontvingen: Dirk van de Vliert, Scherpenzeel; Gijs Donselaar. Woudenberg. Een derde prys ontving Jaap van Gln- kel, Overberg. Op de fokveedag te Barneveld behaal de het eerste vijftal in een interscholaire wedstryd de 6e prys. Individueel kreeg Gerard Blauwen draat, Parallelweg 10, Overberg van alle 40 deelnemers een derde prys met zyn kalf Elsje 13. COöP. RAIFFEISENBANK Saldo per 1 aug. 1966 f 19.183.094,32 Inlagen augustus 1.026.900,04. Opna men augustus 639.284,89. Spaarverschil in de maand augustus 1966 387.615,15. Saldo per 1 sept. 1966 19.570.709,47. Het open tournooi, dat op de midget- golfbaan nabij het Station in Ede ge houden werd, stond bij de dames, he ren en junioren flink in de belangstel ling. Er waren meer dan 200 rondjes van 18 holes nodig om uit de 200 deel- nemers(sters) de prijswinnaars te be palen. Organisatorisch klopte alles als een bus, dankzij de heer A. Hiemstra, die de algehele leiding had en mej. A Koeman, die de arbitrage verzorgde Aan het tournooi werd alleen deelge- kamp methoeveel man hebt u nu Vyftien?" „Zestien. En nieuwhet is maar een oude bedoening, hoor." De ander knikte. „Jawel. Zal ik u eens wat vertellen? Als we geen oorlog krygen en ik voor my geloof dat niet dan zit u over één of twee jaar op nieuw te krap. Dan moet u weer uitzien naar een groter gebouw en hebt u mis schien ai dertig man personeel. Of nog meer. En is er nog wel ben groter pand ln Elzekamp te vinden? Ik betwyfel het, of het zou de Eierhal moeten zyn Zo by wijze van spreken. Denkt u er eens over na. Het is wel de moeite waard het serieus te overwegen." De gast begon nu harteiyk te lachen. „Te veel eerwaar zou ik geld van daan moeten halen? Wie weet, wat zo'n bedryf nog opbrengt, als het publiek wordt verkocht." „Ik kyk niet in uw portefeuille, maar ik ken u nu zo'n paar jaar als een snel omhoog klimmende zakenman. En als u wat geld hebt, kunt u de rest lenen. Via bankkrediet. Ik neem aan, dat de schuld eisers liever zien, dat het bedryf onder Wandelsportver. Sport Staalt Spieren SSS te Veenendaal, vierde dit jaar haar 10-jarig bestaan. Dit werd niet met feest avond en dergelijke gevierd, maar in plaats hiervan werden was meer uitstap jes gemaakt, waar de leden uiteindeiyk meer aan hadden. Zo werden aan diverse wandeltochten in de omgeving van Veenendaal deelge nomen: o.a de Heidemars te Ede, waar Groep I op de 20 km, de 3e prys behaal de; op 3 sept. j.l. werd dan deelgenomen aan de Prov. Zeeuwsche Courant Mars te Goes, waar Groep 1 op de 15 km, de 1ste prijs behaalde; terwijl op 10 sept. j.l. deel genomen werd aan de Airborne Mars te Oosterbeek, waar Groep 1 op de 15 km de 5e prijs behaalde. De junioren groep II moest zich tevreden stellen met prachti ge groepsprijzen. Op 24 sept. a.s. hoopt SSS deel te ne men aan de Jan van Schaffelaartocht te Barneveld en op 1 oktober a.s. zal het wandelsizoen gesloten worden door deel te nemen aan de Wandeltocht Ons Genoe gen te Ede. De EVPV De Luchtreiziger nam afge lopen week deel aan de wedvlucht vanaf Mons 207 km. De duiven werden pm 8.10 uur in vrijheid gesetld. De eerste duif meldde zich bij de heer F. Spies om 10.45 uur. De verdere uitslag is F. Spies 1-2-3-4- 6-8; R. J. v. Kooten 5; G. Fasse 7-11; W J. v. Dam 9-10-13; H Drost 12. nend, want de beide dames gaven el kaar geen duimbreed toe. Toch wist mej. v. Egmond de overwinning te be halen met 7-5, 6-4. Ook zij prolongeer de haar titel van vorig jaar. Het heren-dubbel werd in de wacht gesleept door R. Lodder en P. Volten, die heel bekwaam hun tegenstanders, de heren C. en J. van de Pol met 6-4, 6-4 de baas bleven. In het dames-dubbel deed zich een verrassing voor. Hier wist het niet ge plaatste paar, mevr. Deen en mej. K Deen in de finale door te dringen door een overwinning op mej. Bleumink en mej. Pieters. Maar in de finale moes ten zij het onderspit delven tegen de dames Lagaay-De Haan, die een zeer duidelijk overwicht hadden en met 6-3, 6-3 wonnen. Het gemengd-dubbel tenslotte was de spannendste finale. Hier moesten mej. v. Egmond en R. Lodder het op nemen tegen mej. K. Deen en P. Vol ten. De eerste set wisten mej. v. Eg mond en R. Lodder met 6-4 te winnen, maar de tweede set moesten zij met 2-6 afstaan. Toch wisten zij de party in hun voordeel te beslissen door de derde set met 6-2 te winnen. Hiermee werden mej. v. Egmond en R. Lodder dus kampioen in het gemengd dubbel. Aan het einde van de wedstrijden reikte de voorzitter, de heer H. Visch in hotel „Het Wapen van Rhenen" de prijzen uit en dankte degenen die de wedstrijden hebben helpen slagen. Hij zei verder dat het spelpeil vergeleken met een jaar tevoren zeer was geste gen, hetgeen waarschijnlijk was te dan ken aan de competitie. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Van de teleurstellende eerste com petitiewedstrijd heeft Advendo zich za terdag j.l. volledig hersteld en won overduidelijk met 4-1 in de uitwed strijd tegen BVC in De Bilt. In de eerste helft konden de Eder- veners reeds een 3-0 voorsprong ne men. Na een kwartier nam Advendo de leiding door een goede pass van Jan Donkelaar die Greuter via de binnen kant van de paal inschoot, 0-1. Ad vendo bleef in de aanval en na vijf minuten werd het 0-2 toen de keeper een hard schot van J Donkelaar niet klemvast had en het doel in liet glip pen, 0-2. BVC probeerde het met verre trap pen uit de achterhoede, maar de voor hoede kon niet gevaarlijk worden. Het zou voor rust zelfs nog 3-0 worden. Een achterhoede speler kopte de bal precies voor de voeten van Jan Don kelaar die keihard inschoot. Na rust deed Advendo het wat kalmer aan en zodoende kon BVC tot enkele aan vallen komen. Hun slechte schieten was de oorzaak van het uitblijven van doelpunten. Toch zou het 1-3 worden, want op een gegeven moment beoor deelde rechtsback Hunen een voorzet verkeerd en schoot in zijn eigen doel. Hierna maakte de achterhoede geen fout meer en het waren de Ederveners die in de resterende periode de toon aangaven. Kort voor tijd rondde Greu ter zijn doorbreken af met een doel punt. Eindstand 1-4. RENE LODDER OOK DIT JAAR WEER DE UITBLINKER Bij de onderlinge clubkampioen schappen, die de Rhenense Tennis Club van 3 t/m 10 september heeft georga niseerd heeft men van goed spel kun nen genieten. De weersomstandigheden overtroffen alle verwachtingen, vooral op de finaledag. Voor deze wedstrijden was zeer veel animo, hetgeen wel blijkt uit het aantal inschrijvingen. Er waren n.l. 22 inschrijvingen heren-enkel, 14 dames-enkel, 6 dames-dubbel, 12 ge mengd-dubbel en 10 heren-dubbel. Een week lang werd er met veel overgave gestreden, maar natuurlijk ging de meeste belangstelling uit naar de finales, die j.l. zaterdag werden ge houden. Tot deze finales waren in het heren enkel doorgedrongen de jonge spelers R. Lodder, die in de halve finale van R. v. Middelkoop had gewonnen, en P. Volten. na een overwinning op H. Stevens. Onder grote belangstelling werd deze finale gespeeld. De eerste set werd met 6-3 door René Lodder gewonnen. Toen Peter Volten in de tweede set met 4-2 voorstond leek het er even op dat het een tierde set ging worden. Maar René Lodder spande zich tot het uiterste in en wist deze set met 6-4 op zijn naam te brengen. Hij pro longeerde hiermee zijn titel van vorig jaar. In het dames-enkel ontmoetten el kaar mej. I. v. Egmond. die van mej. K. Deen had gewonnen en mevr. La- gaay, na een overwinning op mej. C. Visch Ook deze single was zeer span- leiding van een energiek vakman èn zakenman verder draait, temeer daar diè man toch altyd wel wat geld zal kun nen meebrengen. In een faillissement trekken de schuldeisers aan het kortste eind." Willem Caron dacht een poosje na. Eigenlijk was het idee absurd. Wat zou hij kunnen doen met zyn tienduizend gul den, die hij op de giro had? En wat had hy nog te goed aan vorderingen? Mis schien drieduizend. Voeg daarby zyn voorraden, dan bestond zijn hele kapi taal op nog geen twintigduizend. En zo'n fabriek was het tiendubbele misschien waard. Misschien nog meer. Aan de an dere kant: als hy de beschikking kreeg over een dergelijke oppervlakte met ge schoold personeel en moderne machines, terwyl er ook wel orders zouden zyn, dan kon hij de produktie van zijn dozen binnen één of twee maanden verdubbe len. Ach nee, het was te dwaas om er over te praten. „Ik ben maandag in Oude Pekela. Zal ik het eens voorleggen aan mijn bazen?" Willem grinnikte. „Ze lachen u uit.'" De man in de stoel tegenover hem Arena heeft haar eerste wedstrijd in de competitie weer gespeeld en wel tegen Vinken. Het was een snelle en mooie partij korfbal, waarbij Arena al vlug de leiding nam, 1-0 en al spoedig vergrootte tot 2-0. Na het wis selen had de tweede aanval van Arena minder succes met het maken van doelpunten. Er werden zelfs 2 straf- worpen gemist, de derde was echter raak, 3-0. Vinken kwam soms gevaarlijk op, doch zij hadden weinig succes. Van beide kanten probeerde men nog van alles, doch tot de rust kwam er geen verandering meer. Na rust bleef het een snelle wedstrijd waarbij de stand via 4-0 opliep tot 5-0. De doelpunten kwamen van Dick ter Haar 2, Henk van Vliet 1, Joop Harpe 1 en Peter Padberg 1. De duiven van de PV De Snelpost uit Veenendaal werden dit keer in Mons (België) gelost. Om tien minuten over acht gingen ze de lucht in. De eerstaan- komende duif streek om 10.44.18 neer, hetgeen een snelheid van 1338.7 meter p. min. betekent. E. Sukkel 1-9-16-18; G. Heykamp 2-5-6- 8-12-14; A. J. de Kolk 3; A. Voorhout 4-15; G. Diepeveen 7-17; H. L. Spies 10; C. Ginkel 11-13. Zaterdag 17 september is het inkorven voor de duiven naar St. Ghislain H. van 13 tot 14 uur. ZEIST: Zondag vond in Zeist de eer ste kastelenrit van de afdeling Doorn van de Vrienden van het Aange spannen Paard plaats. Liefst 21 oude rijtuigen vertegenwoordigden ieder een stukje geschiedenis. Men kon zowel huifkarren als deftige wagens uit de vorige eeuw, met eigen wy ze hoge wielen, zien. Zondag gingen de Elstenaren de voor hen nog onbekende Utrechters bestrij den. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd die helaas onder zeer zwakke lei ding stond. Vooral toen het Odin-team het tempo niet meer kon bijhouden, werd het spel van hun kant hard tot ongeoorloofd. Op deze na-zomerse middag hebben vele supporters van beide teams een niet direkt mooie wedstrijd te zien ge kregen, maar toch zorgden spanning en sensatie dikwijls voor aantrekke lijke momenten. Reeds in de eerste 20 minuten ont kwam het Oranje Wit doel, goed ver dedigd door Quint, tweemaal aan een doorboring. Maar ook de Elstenaren hadden kansen, een goed schot van Van Burken dook de Odin-keeper uit de hoek, bij een doorbraak van H. Bos man tikte deze speler de bal over de keeper, maar ook over het doel. Het bleef een felle strijd om terreinwinst, waarbij Odin in deze fase toch iets de een oog half dicht. „Zegt u dat niet te hard, meneer Caron. Ik loop zo'n kleine kwarteeuw mee als vertegenwoordiger En ik heb al verscheidene min of meer belankrijke adviezen en suggesties ge geven. Zal ik er eens één noemen Twee jaar geleden adviseerde ik m'n bazen een jaarkontrakt aan te gaan met Ca- ron's Eierdozen in Elzekamp. Ik zei toen en vraagt u dat maar na die me neer Caron is een zakenman èn een vak man. Een goede combinatie om. zelfs in deze crisistijd te slagen. En nu mag u me vertellen, meneer Caron, of ik ge lijk gekregen heb of niet." „Wat zegt dit nu op zichzelf?" „Meneer Caron, als ik de bazen advi seer u te verzoeken de leiding van Over- duin's Cartonnagefabriek over te ne men, tien tegen één, dat ze u naar Oude Pekela roepen om er over te praten." „En dan? Knechtje spelen, hard wer ken om een nagenoeg failliet bedryf om hoog te werken met alle risico's van dien, byvoorbeeld myn eigen geld. dat ik er dan in moet steken, verliezen. Ter wyl ik nu in myn eigen, zy het kleine bedryfje een behoorlyke boterham heb." meerdere was. Het bleef tot aan de rust een dubbelblanke stand. Na rust een geheel ander beeld. Nu kwam toch de betere konditie van de Oranje-Witters aan het licht. In de elfde minuut volgde een mooie aanval, rechtsbuiten Slok zette goed voor, één van de Elster aanvallers miste half, maar de toegesprinte Van Burken maakte het prachtig af, 0-1. Oranje Wit bleef het beste van het spel behouden, er werd aardig gecom bineerd, maar een vuist om een over winning veilig te stellen, was er niet. Met uitvallen probeerde Odin gelijk te komen, hetgeen kort voor het einde uit een corner lukte. Eindstand 1-1. „Meneer Caron, in het zakenleven moet je wel eens risico's nemen. Dat bent u toch wel met me eens?" „Inderdaad." „Als er iemand is, die, laten we zeg gen, negentig procent kans heeft om Overduin weer op poten te zetten, dan bent u het." „Zeer vereerd, maar ik blijf liever eigen baas." „By Overduin zult u het ook zijn. U slaagt en koopt de familie Overduin ge- leidelyk aan uit. Dan is na enkele jaren het hele bedrijf van u." Willem dacht opnieuw een poosje na. „Ik zou natuurlijk eerst een balans moe ten zien. En weten hoe de zaak er mo menteel voor staat De verhouding tus sen credieuren en debiteuren byvoor beeld. Hoe groot de orderportefeuille is, de voorraden, de staat van het machine park. Ik noem maar wat. En hoe is het met de gebouwen Is het eigendom Zit er hypotheek op? En zo ja, hoeveel? Hoe zullen de grote schuldeisers reage ren Het zou allemaal een kwestie van vertrouwen worden. En wie kent my? De vroegere stanzer van Overduin?" I

De Vallei | 1966 | | pagina 3