LEVERTRAAN VITAMINEN HENNY JANSEN P E L CHEVROLET KRUISWOORDPUZZEL R 104 David Hollestelle zingt in Jeugd-appèl RHENEN ARAM Amerongen verdiende puntje in Bunnik Tieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 16 september 1966 10 Ds. Dercksen: „Wie volgen wij in deze wereld?" De R in de maand V.A.B. KIRPESTEIN INGEZONDEN Blijf niet buiten spel staan! De Gouden Cobra Verschijnt als bijlage veD het streekblad „DE VALLET onder redactie van Tante Jos ONZE JARIGEN 17 sept. Mineke van Dijk. Rhenen 19 Freddy van Manen, Rhenen 19 Elsje Verrijs 19 Epie van Zanten 19 Juul van Ravenswaay 22 Mienke van Kooten Alle jarigen van harte gefeliciteerd en een prettige dag toegewenst. ZILVERPAPIER EN CAPSULES Hallo jongens en meisjes, Om meteen maar met de deur in huis te vallen (ik raad jullie aan het niet te doen, daar je je met zo'n val flink be zeren kunt en er minstens enkele blau we plekken van over kunt houden, als het geen gebroken arm of been is) maar in dit geval bedoel ik het na tuurlijk figuurlijk en van deze val hebben wij geen blauwe zere builen overgehouden, maar zakken vol cap sules voor de blinden in Arnhem. Deze week ontvingen wij een hele zending capsules uit Eist. Val van schrik maar niet achter over, want hier volgt een hele was lijst: kinderen van de Chr. School, kin deren van de Chr. Kleuterschool, fa milie Mandemaker, familie Van de Klift, familie Drost. Ada Roks, Ansje van Eek. Gerrie van de Scheur. Uit Amerongen: kinderen Brinkhuis. Het verzamel-adres voor de capsules in de buitenplaatsen is: Mevrouw Vermazen- Pitlo, Vissersweg 6, Eist. Verder ontvingen wij zilver en cap sules van Kleuterschool De Blokken doos, <3ie evenals boven en onder ge noemden vreselijk hard gespaard heb ben. Jullie verdienen een grote pluim hoor: J. Mulder, Cobie de Bree, Willie Schuiling, Sjouke Bos, die samen met zijn oma capsules kwam brengen, van Gerard, Melie en Elle van Ginkel, Paul Hagen, Bert van de Bovenkamp. Soms is Vrouwe Fortuna ons en de blinden in Arnhem bijzonder goed ge zind, zoals deze keer. Op een zonnige dag kwamen twee vriendjes zilver papier en capsules brengen. Bij zo'n gelegenheid wordt gevraagd hoe de naam is, hoe oud iemand is enz., één en ander in verband met de verjaar dagenrubriek. Tegenwoordig wordt de ze vragenreeks uitgebreid met de vraag: Hoe lang sparen jullie eigenlijk om zoveel capsules, respektïevelijk zil verpapier bijéén te garen? Soms .is de juiste termijn precies te noemen, maar een andere keer, zoals in dit geval, is het wel eens moeilijker. Op die betreffende dag werd- de vraag gesteld en voor de jongeman in Correspondentie te richter aan Tante Jos pei adres Parallelweg 10 - Veenendaal kwestie bijzonder moeilijk, de tijd te noemen, want hij had deze capsules overgehouden van een legaat van zijn tante. Zo blijkt weer eens overduide lijk, dat een schijnbaar eenvoudige vraag moeilijk te beantwoorden kan zijn. Aan het eind van dit verhaal komt geen olifantje, die het hele verhaal tje uitblaast,, want ik hoop dat jullie nog lange tijd zullen sparen voor de blinden in Arnhem. Namens deze doen wij jullie de hartelijke groeten en ho pen dat jullie ook deze week vaak langs zult komen. Veel succes en tot de vol gende week. 1 Tante Jos B 36-66 Figuur a. Maak je eigen herbarium Nu de herfstbladeren beginnen te val len veranderen zij ook langzamerhand van kleur en als je zelf 'n verzameling van die mooie bladeren wilt hebben is het nu de tijd om er mee te beginnen.1 Allereerst moet je zoveel mogelijk ver schillende bladeren bijeen zoeken. In een klein opschrijfboekje leg je vast waar en wanneer je al die verschillende bla deren hebt gevonden. Elk blad leg je tussen twee stukjes vloeipapier, waarna je de hele verzameling tussen twee sta pels kranten legt. Voor het persen zet je op die stapel weer een zwaar voor werp. Het namelijk nodig, dat het beetje vocht, dat in de bladeren is overgebleven, er uit geperst wordt en daar heb je wel een paar dagen voor nodig. Vervolgens moeten de bladen worden gerangschikt en opgeplakt. Daarvoor koop je wat .vel letjes stevig papier. Elk blad bevestig je met wat doorzichtig plakband op zo'n velletje papier. In de linkerbovenhoek schrijf je op wat voor een blad er op het papier is geplakt, waar je het hebt ge vonden en wanneer. Precies zo dus als in de tekening is aangegeven. Je verzameling is nu echter nog niet klaar. Als je de vele bladeren, die je hebt ingeplakt, goed wilt houden, dien je hen met iets te bedekken. Daarvoor kun je wat blanke vernis gebruiken, die je bij de verfhandel kunt kopen. Je brengt de vernis op met een zachte borstel, waarbij je er dan voor moet zorgen, dat de ver nis het gehele papier bedekt. Natuurlijk moet je ook de bladeren zelf goed onder de vernis zetten. Als deze deklaag droog is, berg je de papieren stuk voor stuk op, bij voorkeur in een ringmap. En dan zul je een fijne verzameling hebben, die je zo nu en dan nog eens herinnert aan de wandelingen, die je deze herfst in de bossen hebt gemaakt. Figuur h. Tommy en de kwekerij voor het bos Toen Tommy en zijn vader een wande lingetje maakten, kwamen zij terecht bij een prikkeldraadversperring. Toen Tom my verbaasd keek, zei zijn vader: „Als er bomen zijn omgehakt is het nodig nieuwe te planten. Dat wordt gedaan in een boomkwekerij. Deze kwekerij moet echter goed worden afgeschut gedurende een paar jaren, namelijk totdat de kleine boompjes sterk genoeg zijn om minder aantrekkingskracht uit te oefenen op de in het wild levende bosdieren, die de jon ge, sappige blaadjes opeten en daardoor de bomen vernielen. Als zo'n grote op pervlakte van het bos wordt afgescho ten van de rest wordt er wel eens een wild dier binnen de omheining opgeslo ten. Daarom wordt er in een hoek een heuveltje opgeworpen, dat het dier als „springplank" kan gebruiken om weer in het vrije bos te komen. Je zult wel heb ben opgemerkt, dat de mazen van het netwerk aan de bovenkant van de schut ting heel wat groter zijn dan aan de voet. Die kleine mazen aan de voet be letten de hazen binnen de schutting te komen." Figuur c. Een tekenpuzzel Neem een stukje doorzichtig papier en trek daarop de lijnen over, die je in de tekening ziet. Vervolgens knip je langs de lijnen uit. Als je de aldus verkregen figuurtjes tegen elkaar legt op de juiste manier krijg je vier huisdieren, die je allemaal op de rug ziet. Figuur d. Dit zijn de dieren, die je volgens de aanwijzingen op pagina hebt gekre gen. In het eerste Jeugd-Appèl van het nieuwe seizoen, te houden op zondag 18 sep tember a.s. in de Petra Kerk, hoopt Ds. Dercksen van Rotterdam-Charlois voor te gaan, terwijl de J.-A.-Kommissie het zeer op prijs stelt dat de heer Holle- stelle zQn medewerking aan deze avond heeft toegezegd. Verder verlenen mede werking: de organist Bob van Stempvoort en de trompettisten de Heren De Jong en Stunnenberg. Zoals ieder jaar worden er in de Petra Kerk regelmatig Jeugd-Appèls gehouden voor kerkelijken en niet-kerkelijken. Als gewoonlijk duurt een dergelijk Appèl een goed uur. Ook de liturgie wordt meestal gelijk gesteld aan de voorgaande Appèls. De lituyjie houdt o.m. in: een toespraak van ca. 15 minuten door de betreffende predikant, het optreden van een bekend zanger (es) of koor, terwijl de samen zang wordt ondersteund door een orga nist en een tweetal trompettisten. Het eerste Appèl van elk seizoen vindt altijd plaats in de Jeugdweek, die lande lijk wordt georganiseerd. Zondag 11 sep tember j.l. is deze week ingegaan en wordt besloten met een Jeugd-Appèl op zondag 18 september. „Wie volgen wy?" Voorganger in dit Appèl is Ds. H M. Dercksen van Rotterdam-Charlois. Ds. Dercksen werd op 17 april 1926 geboren. In 1951 werd hij tot Ger. predikant be vestigd in de Zeeuwse plaats Oostkapelle. Hij verwisselde in 1956 deze plaats voor Barneveld, waar hij tot november 1960 heeft gestaan. Inmiddels heeft Ds. Derck sen het beroep aangenomen naar de Pietertje Pietertje plukt een appel. Of: wie niet groot is, moet sterk zijn. Ds. H. M. Dercksen. kerk in Ede, waar hij binnenkort be vestigd zal worden. Naar aanleiding van enkele bijbelge deelten uit Filippenzen 3 en Lucas 9 draagt zijn toespraak als titel: „Wie vol gen wij in deze wereld?" Van Marine naar podium Geboortig uit Den Helder, is David Hollestelle eerst werkzaam geweest bij de Marine. Na typograaf en ambtenaar te zijn geweest begon hij zanglessen te volgen. Bij de Marine waren de Holle stellers geen onbekenden, daar de vader van David Hollestelle de zanger van de Marine werd genoemd. David Hollestelle had als leermeester de zeer bekende Laurens Bogtman. In 1947 kwam hij bij het Omroepkoor. Wem in 1952 de eerste prijs op het Nationaal Concours. Sinds 1953 treedt hij geregeld op in binnen- en buitenland, op concer ten en voor radio en televisie. Ook heeft hij menigmaal solistische medewerking verleend op Kerkconcerten in de Ger Kerk te Bennekom (o.l.v. Gijsbert van Zanten). Hij zong onder bekende dirigen- OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 103 Horizontaal: 1 al; 3 oksel; 8 To; 10 tik; 12 econoom; 14 rol; 15 kaketoe; 16 ko ran; 17 nel; 19 vol; 21 kop; 23 rek; 25 kas; 26 keg; 28 gal; 329 las; 31 la; 32 baseren; 34 tent; 35 ander; 37 ver; 38 lente; 39 Uden; 40 saneren; 42 Ee; 43 weg; 44 bar; 45 Nel; 46 gen; 47 lef; 48 per; 50 wel; 52 nar; 55 kijker; 57 ka viaar; 60 fok; 61 laveren; 63 tol; 65 lk; 66 mater; 67 tl. Verticaal: 1 at; 2 lik; 3 oct; 4 koon; 5 Sneek; 6 eo; 7 lok; 8 ton; 9 ol; 11 ka ros; 12 eed; 13 mop; 14 ratelen; 18 lo geren; 19 vaandel; 20 mes; 22 pan; 24 kanteel; 25 klauw; 26 kar; 27 gevaren; 30 steen; 32 ben; 33 ren; 34 ten; 36 de gelijk; 38 lel; 40 sap; 41 rel; 46 gevat; 49 raket; 51 tel; 53 rare; 54 vin; 55 kok; 56 ram; 58 ver; 59 rot; 60 fl; 62 va; 64 11. Horizontaal: 1. bloem 6. nauwelijks 11. duw 12. lor 14. soort bij 16. geestdrift 18. zuidvrucht 19. oevergewas 21. geestelijke 23. vaartuig 24. jaargetijde 25. titel 26. onaangenaam 27. hoefdier 28. selenium (afk.) 30. vreemde munt 33. boomloze vlakte 36. speer 39. gewicht 40. pers. vnw. 41. bevestiging 42. voorzetsel 43. jongensnaam 46. varen en vliegen op geluid 49. hoge berg 52. eerste persoon (afk.) 54. beschaving veinzer 55. steenmassa 57. uitroep 58. voedsel 60. Bijbelse naam 62. waterroofdier 64. japon (Fr.) 65. koningin (Fr.) 66. vensterglas 67. boom 69. verbinding 70. gevuld 71. bekende dierentuin 72. piraat Verticaal 2. spet 3. laten zien 4. bijwoord 5. reinigingsmiddel 7. medisch doctor (afk.) 8. kostbaar sieraad 9. land in Europa 10. soort stof 12. jonge koe 13. beddek 15. bouwmateriaal 17. jong dier 20. wandversieiang 22. zeer ernstig ongeluk 24. slim 29. schildersgerei 31. landbouwwerktuig 32. snedig 33. vogelziekte 34. insect 35. houding 36. sluis 37. elektrisch geladen deeltje 38. Sociaal Economl- sche Raad (afk.) 44. slot 45. namelijk (afk.)» 47. jongensnaam 48. uitheems zoogdier 49. boom 50. vorstelijke titel 51. verschiet 53. voor 54. plaats in Utrecht 56. tegenvaller 57. werktuig om palen in te slaa 59. kelner 61. rijgsnoer 63. soort stof 68. onmeetbaar getal 70. vanaf (afk.) ten als: Van Beinum, Haitink, Van Ot- terloo en vele anderen. David Hollestelle. „Du bist mein" Getuigend van zijn geloof heeft hij on telbare malen in allerlei kerken gezon gen. Zondag komt hij met twee bekende gezangen en twee werken van Joh. Seb. Bach, n.l. „Jesu, deine Liebeswunden" en „Jesu, Jesu Du bist mein". Bob van Stempvoort Al op zeer jeudige leeftijd speelde Bob van Stempvoort reeds op een harmonium, waarna hij op 8-jarige leeftijd, mede op advies van de toen in Den Haag wonende organist Feike Asma, aan orgelstudie is begonnen. Toen van Stempvoort elf jaar was begleidde hij al de gemeentezang in de kerk. Zijn studie-opleiding ontving hij van: Henk van Eek, Karei Borgers, Mees van Huis (contrapunt) en aan de mpuziekschool „Ars Musica" te Veenen daal. Momenteel is hij vaste organist van de Chr. Ger. Bethel-kerk, waar Van Stemp voort dit al ruim twintig jaar doet. De orgelsolo die hij zondagavond ten gehore zal brengen bestaat uit een niet in'de handel verkrijgbaar werk. Het is een werk van de Nederlandse Orgelvir tuoos Jan Zwart, n.l. Postludium en Ko raal „Alle roem is uitgesloten". Jeugd in aktie In het Appèl van zondag hopen twee jeugdige medewerkers hun aandeel in de liturgie te verzorgen. Een meisje zal twee gedichten voordragen van Inge Lie- vaart, terwijl een jongen de schriftlezing op zich zal nemen. Aan het Appèl dat om precies acht uur begint gaat een kwartier samenzang vooraf. De deuren van de kerk gaan om half acht open. Iedereen is van harte welkom. Bob v. Stempvoort. nu weer tijd voor en DROGISTERIJ Zandstraat 7 - Tel. 2472 DANSEN IN DE MOLEN Zaterdag 17 september zal er in de Molen te Rhenen een beatavond gehou den worden, waarop de Magic Strings uit Nijmegen voor de muziek zullen zorgen. Een week later, 24 september, zullen de Magic Strings weer spelen in de zelfde gelegenheid. Deze eerste avonden betekenen het begin van het winterseizoen, waarin men van plan is herhaaldelijk bekende bands uit Nederland te laten optreden. Het is een mooi initiatief in een omgeving waar betrekkelijk weinig gedanst kan worden. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Dit is een slagzin, die ik enige jaren geleden in verband met een actie voor de. radio hoorde. De inzender hiervan won er een eerste pr|js mee. Ook hij (of zij) hielp mee om het gestelde doel te bereiken. Maar, een doel wordt slechts bereikt wanneer ieder bereid is er aan mee te werken. De plasmadienst van het Roode Kruis afd. Veenendaal heeft zich tot doel ge steld zóveel bloed in ontvangst te nemen, dat de behoefte wordt gedekt. DOET U OOK MEE? Kijk even op de klok en let op de datum, 't Is vandaag dinsdag 13 september. Dus de dag, waarop u in de gelegenheid bent u voor een goed doel in te spannen. Komt U tussen half 7 en haif 10 ook even naar de kantine van de Chr. Technische school? Geruisloos sluipt Aram door het paleis der Touareggs. Als hij een hoek om slaat en op een grote gallerij komt, klinkt onder hem stemmengerucht. Voor zichtig gluurt hij over de balustrade en mompelt een gesmoorde verwensing. Aan de voet van de brede trap staan twee Touareggs te praten de weg naar de poort is dus afgesneden. Mis- moedigd keert Aram op zijn schreden terug. Elk ogenblik kan de schildwacht wakker worden en alarm slaaner staat hem dus slechts één ding te doen: zich verbergen, maar *waar? Bij een kleine zijgang hangt een zwaar gordijn -lat 'tehtjep ipbolt in de wind Aram trekt het behoedzaam ter zijde. Voor hem liggen de wallen en transen Van het paleis. Een koele wind strijkt door zijn haren als hij, voorzichtig om zich heen spiedend, de wallen oploopt. Daar \linkt van achter een der hoektorens het ge luid van naderendp voetstappen Gej°agd kijkt Aram om zie1, heen naar een schuilplaats. Dicht bij hem staat tegen de muur een groot aantal aarden krui ken. Haastig schuift Aram er enkelen opzij en kruipt weg in de opengekomen plek. Geen seconde te vroeg, want een met lans en schild gewapende wachter passeert op slechts enkele passen af stand. In de eerste competitiewedstrijd van het seizoen 1966/67 speelde DVSA de zware uitwedstrijd tegen EMS te Bunnik. In de eerder tegen deze ploeg gespeelde wed strijden heeft Amerongen nog nimmer een puntje in Bunnik kunnen verdienen. Hoewel deze keer ook niet de volle winst meegenomen kon worden is er toeh een punt verdiend. Misschien niet door mooi en technisch voethal maar wel door zich tot het uiterste in te spannen. Direct vanaf de aftrap namen de mensen uit Bunnik het initiatief in handen en aanval op aanval golfde op het doel van DVSA. De verdediging kon zich met moeite standhouden. Ondanks dit EMS overwicht kwam Amerongen met 10 voor te staan. Uit een genomen cornerbal werd de bal door C. van Ommeren feil loos ingeschoten. goed opgezette aanvallen komen en het is alleen de afwerking van een dergelijke aanval die doelpunten verhinderen. De Amerongers onderschatten het gevaar niet en proberen al het mogelijke om de stand weer gel|jk te krijgen. In de 44e minuut weet van de Water de bal zo scherp voor het EMS-doel te krijgen dat het voor Veenhof uit een wel moeilijke De verkregen voorsprong blijkt echter van een korte, duur te zijn. In de 10e minuut is het de zeer gevaarlijke mid denvoor Kosterman die de stand weer op gelijke voet kan brengen. Deze zelfde speler brengt Amerongen in wanhoop als hij m de 35e minuut de stand op 2~ 1 brengt Een nederlaag lijkt haast onver mijdelijk EMS blijft met zeer snelle en hoek toch met een ferme kopstoot 22 scoort. Na de rust kwam DVSA met een wat gewijzigde opstelling in het veld. On danks deze verandering weet DVSA, hoewel een overwicht hebbend geen doel punten meer te maken. Terwijl de EMS- aanvallen ook niet zonder gevaar zijn weet de verdediging eventuele moeilijk heden thans behoorlijk op te lossen en zagen ook de EMS-mensen geen kans meer te scoren. De uitslag is gezien het vertoonde spel wel een juiste verhouding. De Ameron gers toonden dan ook met deze ene punt best tevreden te z|jn. Zaterdag Het eerste zaterdagelftal moest voor de eerste competitiewedstrijd op bezoek bij Doidese Boys. Een bijzonder zware opgave. Door de huid echter zo duur mo gelijk te verkopen deden de Amerongers wat zij konden om zo mogelijk twee pun ten mee naar huis te kunnen nemen. Dit gelukte dan ook wonderwel. Met 21 werd de eerste overwinning behaald. Het tweede speelde op de Burgwal tegen Renswoude 2. Zij verloren kans loos met 60. Jeugd Van de jeugdelftallen kwamen alleen de junioren in het veld. Zij wonnen verdiend met 2—1 van Candia '66 uit Rhenen. Voor het a.s. week-end staat er het volgende op het programma. Zondag Om half drie speelt DVSA 1 op het sportpark „De Burgwal" tegen KDS uit Utrecht. De hoop wordt uitgesproken, dat alle spelers zich tot het uiterste zul len geven. Dan zit er in deze ontmoeting zeer zeker winst in voor de Amerongers. Afgelopen zondag is gebleken, dat ook Amerongen voor een overwinning kan vechten. DVSA 2 speelt om half drie te Wijk b|j Duurstede tegen Dorestad 2. Zaterdag Het le elftal van de zaterdag, zo goed begonnen de vorige week ontvangt op de Burgwal Soesterberg. Deze wedstrijd be gint om 4.00 uur. DVSA 2 gaat op bezoek bij DOVO 4 te Veenendaal. Zy spelen om 2.15 uur. Jeugd Ook alle jeugdelftallen komen in het veld. Om 2.45 uur speelt Junioren A te Veenendaal tegen DOVO B. Eveneens om 2.45 uur spelen de junio ren a te Eist tegen Oranje-Wit a. DVSA-b speelt op de Burgwal om 2.45 uur tegen GWV-b èn om 1.30 uur wordt eveneens op de Burgwal de pupil- lenwedstrijd DVSAMerino's gespeeld.

De Vallei | 1966 | | pagina 10