Prima eerste helft bezorgt Veenendaal de punten tegen J*S*V* 3-2 SPORT in 't KORT DOVO wint van bedroevend slecht spelend Voorwaarts, 4-0 Unitas behaalde één punt uit wedstrijd tegen Maluka Muda, 4-4 GVVV dupe van schandelijke arbitrage en verloor met 2-1 ARAM ARAM Musketiers was goed in vorm en won met 3-0 van CSW Oranje-Wit verzuimde de kansen te benutten, 2-2 De Gouden Cobra 2 Eindsignaal weerhoudt ploeg uit Jutphaas van de gelijkmaker Met hetzelfde elftal als dat de week tevoren tegen Candia '66 uitkwam, ver scheen Veenendaal zondag tegen JSV uit Jutphaas binnen de lijnen. De Vee- nendalers hebben de zege als het ware door de eerste helft binnengehaald. Energiek en met een grote inzet speelden de geel-blauwen, hetgeen in even grote mate voor de ploeg uit Jutphaas gold. Het werden daarom 45 enerveren de minuten, waarin het nagenoeg een gelijk opgaande strijd was, terwijl de Veenendalers door tegen het einde sterker te worden drie doelpunten konden scoren. De tweede helft toonde een geheel ander beeld. Als elftal in zijn ge heel bleek JSV de betere ploeg te zijn; snel en doelmatig werden aanvallen opgebouwd, terwijl de Veenendaalse voorhoede veel minder liet zien en tegen het einde nanwelijks meer aan bod kwam. Alhoewel Veenendaal een 3-0 voor sprong namhad uiteindelijk een verdeling van de punten een meer juiste uitslag geweest. Het eerste kwartier rolden enkele aanvallen over en weer, terwijl de sterkste van de twee zich voorlopig nog niet liet aanzien. Wel moest kee per Blankespoor enige keren in aktie komen, hetgeen hij beheerst deed. In de 16de minuut volgde de eerste treffer. Midvoor Imbosch schoof met een magnifieke pass de bal naar de toesnellende G. Heykamp, die net niet buitenspel stond, en de laatste schoot strak langs keeper Van Straten, 1-0. De hierop volgende periode viel het hoge tempo van het eerste kwartier iets terug, waarbij de Veenendaalse aanvallen minder krachtig werden. De laatste 20 minuten voor de rust lieten echter weer een energieke partij voet bal zien, waarin Veenendaal het ster ker zijn met drie goals uitdrukte. Nadat Imbosch en Derksen enkele keren gevaarlijk op doel hadden ge schoten, was het de eerste die twee keer achtereen goed scoorde. De eerste goal kwam voort uit een prachtige combinatie. Linksbinnen Heykamp tik te door naar K. Henzen op de vleugel en deze zette gaaf voor, waar het tus sen de boomlange verdedigers was, dat Imbosch met een werkelijk prachtige kopbal de stand op 2-0 bracht. Een minuut voor rust was het wederom Imbosch die over links fel doorzette, door een haag spelers kwam en uit een moeilijke hoek scoorde, 3-0. In de tweede helft een volkomen ver anderd spelbeeld. Veenendaal werd al direkt in de verdediging gedrukt en zou daaruit praktisch niet meer te voorschijn komen. De ploeg uit Jut phaas draaide een hoog tempo en bleef schoot, 3-2. ook P. Muller voortdurend op één lijn stond met de verdedigers. De Veenendaalse voorhoede kwam in het eerste gedeelte van de tweede helft nog wel eens tot aanvallen, maar ze mislukten grotendeels. De aanval van de geel-blauwen is nog steeds het zwakste punt, het weinige spel over de vleugels levert veelal weinig profijt op, zodat het telkens midvoor Imbosch en binnenspeler G. Heykamp zijn die voor het gevaar moeten zorgen. In ieder ge val had de ploeg uit Jutphaas, gezien het snelle spel in de tweede helft, zeer zekerrecht gehad op een gelijkspel, waar het ook dicht bij kwam. Na vijf minuten kwam de bal in de doelmond, waar het rechtsbinnen Ep- ping was die de bal meenam en hard scoorde, 3-1. De tweede werd gemaakt door rechter-midden verdediger, aan voerder Broekhuizen. Bij een storm loop op het doel van Blankespoor was hij het tenslotte die net onder de lat dat volhouden tot de laatste minuut, terwijl Veenendaal deze offensieven met een verkeerde taktiek opving. Ve le Veenendalers trokken in de verde diging, rechtshalf K. Gerritsen stond telkens naast spil P. van Soest, terwijl JSV bleef sterk opdringen, werd tel kenmale gevaarlijk en schoot zelfs nog een keer op de lat. Zo was het ten slotte het eindsignaal van scheidsrech ter Smit dat Veenendaal de volle twee punten deed behouden. JAN HENZEN GEHULDIGD NAAR AANLEIDING VAN 200STE WEDSTRIJD Wederom verlies voor Kulan 12 Voor de wedstrijd Kulan-Hces werd Jan Willem Henzen gehuldigd naar aanleiding van het feit dat de komende ontmoeting zijn 200ste zou worden als eerste elftal speler van de voetbalvereniging Kulan. Voor dit mooie resultaat, werden hem door voorzitter Van de Haar enkele ca deaus uitgereikt. CAECILIA ZORGDE VOOR MUZIKALE NOOT Onder grote publieke belangstelling leerden de Veenendalers de landskampioenen van '66 een harde les. Zonder iets van de prestatie van DOVO af te willen doen, moet allereerst opgemerkt worden dat de tegenstanders, die de Veenendalers zaterdagmiddag overwonnen, een droevig stel vormden, vooral in de tweede helft. De landskam pioen van '66. Iedere toeschouwer zal bij dit feit gelachen en zijn schouders opgehaald hebben- Hard, defensief spel, lange trappen zon der richting naar de voorhoede, onzuivere schoten op doel die dik wijls huizenhoog overgingen, nauwelijke één goede combinatie, dat zijn ongeveer de kenmerken van deze ploeg uit Vriezenveen. Het grootste gedeelte van de eerste helft werd de DOVO voorhoede keer op keer „beschadigd" door de te hard spelende verdedigers. Het leek er een tijdlang op dat deze spelopvatting de Veenendalers „de mond zou snoeren", maar spoedig na de rust kon ook het ruwe verdedigen de DOVO spelers niet weerhouden van doelpunten. Jan van de Heu vel scoorde tweemaal snel achter elkaar en daarmee luidde hij een periode in tijdens welke de mannen uit Vriezenveen totaal overspeeld werden. Jan Henzen. Bij Kulan waren zaterdagmiddag W. Buddingh en L. Roks weer van de partij en was de geblesseerde T. Beier vervan gen door W. A. Blankesteyn. Vanaf de aftrap ging Hees direkt in de aanval en het was Van Hall die ten koste van een hoekschop redde. Na ongeveer een kwartier kreeg Hees de eerste sco ringskans, maar de middenvoor schoot hoog over. Even later zou Kulan de leiding nemen. W. A. Blankesteyn zette goed door en onhoudbaar schoot hij in, 10. Kulan bleef opdringen, maar doelpun ten leverden de offensieven niet op. Vlak voor rust was het Hees dat binnen een minuut twee keer scoorde 1—2. In de eerste speelhelft was het verder nog de voor de wedstrijd gehuldigde Jan Henzen die een reële kans kreeg, maar hij kwam niet verder dan de bal in de handen van de keeper te schieten. Na rust voch Kulan voor de gelijkmaker; uit voorzetten van Blankesteyn kregen Van de Broek en Henzen doelrijpe kansen, maar beide faalden in de afwerking. Wederom een verlies voor Kulan, ter wijl ze in deze wedstrijd stelling een punt verdiend hadden. Het eerste kwartier toonde een wei nig overzichtelijk spelbeeld, waarin beide ploegen aan elkaar gewaagd wa ren. DOVO kreeg enkele corners te nemen, maar deze werden door rechts buiten Jan van den Heuvel slecht voor het doel gewerkt. In de twintigste minuut volgde het eerste gevaarlijke schot van de wed strijd. Diepeveen dwong de keeper naar de uiterste hoek. Vijf minuten later was het Visser die door het weg glijden van een verdediger vrij spel kreeg, beheerst passeerde hij de kee per, maar zijn schot kwam tegen de paal. Nauwelijks een minuut later de ver diende goal, want DOVO was inmid dels tot de betere ploeg gegroeid. Klaas van Hal schoof over links langs de verdedigers, zette goed voor en het was een Voorwaarts speler, linkshalf B. Bos, die in eigen doel schoot, 1-0. Even later was het Kroesbergen, die Van de Heuvel een scoringskans be zorgde, maar de laatste schoot in het zijnet. Na enig paniekerig voetbal herstelde Voorwaarts zich, waarbij het de her stellingswerkzaamheden met harde hand uitvoerde, of met andere woor den, de DOVO-aanvallers werden tel kens tegen de schenen geschopt en ge vloerd. Ondanks dat behield DOVO het over wicht, haar taktiek en techniek stak ver boven dat van de Vriezenveners uit. De combinaties van de laatsten waren onzuiver, hetgeen ook gold voor de, overigens weinige, schoten op het doel van Hardeveld. Vlak voor rust was het Diepeveen die drie prachtige scoringskansen kreeg, driemaal alleen voor de keeper, maar driemaal faalde hij. Na de rust was het Voorwaarts dat tot een, heel licht, offensief kon ko men. Het leverde zelfs twee scorings kansen op. Linksbinnen R. Vos kwam alleen voor de keeper, maar zijn po ging op de gelijkmaker mislukte. Een tweede kans dook op. Rechtshalf H. Vos zette goed door over de rechter- wenk, zette voor en daar was het de linksbuiten die door hard naast te schieten een goede kans niet benutte. Dat was het laatste van de weinige wapenfeiten van Voorwaarts. Jan van de Heuvel maakte door twee doelpun ten eigenlijk reeds een slot aan deze ontmoeting. De eerste viel door een scrimage, waaruit Van de Heuvel uit eindelijk scoorde. De tweede ontstond na een mooie rush van Visser langs de doellijn, waarbij hij enkele tegenstan ders prachtig voorbij liep; zijn pass voor het doel langs werd door de toe lopende Van de Heuvel goed afgerond. Keeper Rubbringhof was voor de der de maal een geslagen man. DOVO bleef, het overwicht behouden, terwijl het er nu ook harder tegenaan ging en in deze periode kwam de zwak ke leiding van de scheidsrechter nog eens naar voren. Na een half uur ontving Diepeveen de bal in buitenspelpositie, de scheids rechter floot niet, zodat hij van korte afstand hard in schoot. Zijn schot werd door de keeper gekeerd en nu was het de toelopende Kroesbergen die hard inkogelde. Deze goal kwam hem eerlijk toe; van begin tot einde heeft deze middenspeler gezwoegd, 4-0. DOVO speelde met haar tegenstan der, hoewel toch het vechten om een tegenpunt van de mannen uit Vriezen veen niet vergeten mag worden. Tot het einde heeft de ploeg gestreden om de eer te redden, maar kon zelfs dat streven niet verwezenlijken en had dat niet eens verdiend ook. Eindstand 4-0. Eerste punten voor NS VS in wedstrijd tegen TOY, 20 NSVS kon zich zaterdagmiddag de eigenaar noemen van de eerste twee punten van dit seizoen. In tegenstel ling met de week daarvoor, speelden de Veenendalers met een nagenoeg compleet 'elftal, wa.raan alleen W. v. d. Waal ontbrak. Het spel van tegen stander TOV was weliswaar van een beter gehalte, maar doordat de man nen uit Baarn de combinaties te ver doorvoerden ging de overwinning hun neus voorbij. Voor rust was NSVS de sterkste ploeg en in de 25ste minuut werd dat in een doelpunt uitgedrukt. Een lange trap van spil A. Gaasbeek werd door linksbuiten Bleyenberg meegenomen en na de keeper gepasseerd te hebben, doelpuntte hij, 1-0. Voor rust doken nog enkele kansen op, o.a. voor Van Kesteren en Ewijk, waarbij de laatste tegen de paal schoot. Ruststand 1-0. Na rust werden de Veenendalers ge heel en al in de verdediging gedrukt, waardoor TOV enkele kansen kreeg. Vooral linksbinnen-aanvoerder Dijk huizen kreeg tweemaal achtereen le vensgrote scoringskansen, maar hoe goed zijn spel ook was, van afronden had hij geen kaas' gegeten. Pech en onkunde behoedden NSVS voor tegen doelpunten. Na 20 minuten zette Bleyenberg voor, de bal werd teruggedirigeerd, maar in 'tweede instantie was het toch weer Bleyenberg die met een schot de stand op 2-0 bracht. VRC verliest van Blauw- Geel in Ede, 21 Wederom heeft VRC geen overwin ning gunnen behalen in een uitwed strijd. Was het twee weken geleden een gelijkspel tegen SKV in Wagenin- gen, zaterdag j.l. konden de Veenen dalers geen enkelepunt bemachtigen tegen Blauw Geel in Ede. Tegen het einde van deze wedstrijd werd spil Hasselaar wegens een ernstige bles sure aan zijn dijbeen van het veld ge holpen en naar het ziekenhuis over gebracht. In de eerste 20 minuten had VRC het spel volkomen in de hand, was heer en meester, maar verzuimde de kansen te benutten. Doordat VRC ver opgedrongen stond, was het mogelijk dat na ongeveer 25 minuten de spil van Blauw Geel een verre pass naar voren gaf, waar het de middenvoor was die voor de afronding zorgde, 1-0. VRC probeerde gelijk te maken, maar het was de felle achterhoede van Blauw Geel die alle gevaar teniet deed en de voorsprong tot de rust wist te handhaven. VRC opende de tweede helft met een fel offensief, waaruit enkele kansen voortkwamen, maar deze werden te haastig behandeld, zodat doelpunten uitbleven. Het was na twintig minuten weer de middenvoor die de stand op 2-0 kon brengen. Het gevecht om de punten werd harder, maar de goed leidende Van de Maat had het spel prima in handen. Vier minuten voor het einde volgde een aanval over rechts, welke aktie een mooi slot kreeg door een hard schot van W. Verwoerd waarop de keeper geen verweer had, 2-1. Nog enkele spannende momenten hadden plaats in het Blauw Geel ge bied, maar men wist het doel schoon te houden. In de laatste seconden werd spil P. Hasselaar van het veld gelopen wegens een dijbeenblessure. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis. Merino's wint in Zeist met 21 van Jonathan Merino's heeft zich weer hersteld van de vorige week geleden nederlaag en bracht de twee winstpunten mee naar huis. In een niet op een zo hoog peil staande ontmoeting heeft Merino's, gezien de kansen, toch wel een verdiende zege weten te behalen. Er werd vooral door de Jonathan-backs zeer hard gespeeld, zodat verschillende Merino-spelers enigs zins gehavend uit de strijd te voorschijn kwamen. De Veenendalers zetten direkt na het beginsignaal van Scheidsrechter Van de Meyden een offensief in, dat na vijf mi nuten Blankesteyn alleen voor de keeper bracht. Hij schoot echter in de handen van de doelman. Direkt hierna was het J. v. d. Bovenkamp die de bal in de tou wen schoot, maar dit doelpunt werd te recht wegens buitenspel afgekeurd. Na een kwartier nam Merino's de lei ding door Henk Gaasbeek na goed voor bereidend werk van Van de Bovenkamp, 1—0. Deze stand bleef gehandhaafd tot de rust,hoewel de Veenendalers nog veel kansen om de voorsprong te vergroten gehad hebben. Na rust hetzelfde spelbeeld. een aanvallend Merino's. Na vijf minuten schoot T. v. d. Berg tegen de kruising van paal en lat. Vijf minuten later had hij meer succes, toen hij alleen doorgebro ken was en de keeper geen kans gaf, 02. Na een kwartier spelen werd één van de Jonathan-voorwaartsen in het strafschop gebied van de bal afgezet, penalty, be sliste de scheidsrechter. De midvoor vol trok het vonnis, 12. Jonathan merkte dat het nog kon en kwam sterk opzetten het wilde een doel punt forceren, hetgeen grof spel in de hand werkte. Vooral keeper Klaassen werd twee keer gemeen aangevallen door de midvoor. Toch kreeg Merino's nog kansen om de voorsprong groter te maken, want schoten van Blankesteyn, Van de Bovenkamp en spil Van de Weerdhof suisden naast of over het houtwerk. Het was een matige wedstrijd, waarin Merino's toch wel het beste van het spel heeft gehad. ERNSTIG INCIDENT IN LAATSTE MINUTEN Unitas is beslist niet de eerste ploeg die tegen Maluka Muda uit Barneveld speelt en het is beslist ook niet de eerste ploeg die met de spelopvatting van dit team te ma ken heeft gekregen. Deze spelop vatting is niet fair. Zo lang de Bar nevelders winnen gaat alles goed, zo gauw een nederlaag in zicht komt, halen ze de sportiviteit met unfaire handelingen een eind om laag. Zondag j.l. heeft dat tot een ernstig incident op het Sportpark geleid, hetgeen het meest tot uit drukking komt doordat de politie jn de zaak betrokken werd. In ieder geval kreeg Maluka Muda de eerste reële scoringskans in de vorm van een penalty. Spil Mering was in het be ruchte gebied op de bal gevallen. Deze strafschop werd echter grandioos gemist. Ongeveer tien minuten later was het Unitas dat een- voorsprong van 20 be werkstelligde. Linksbuiten Nuiten schoot over de keeper heen, 1—0, en Van Kessel kopte de bal uit een voorzet van rechts in 20. Na een half uur werd een onachtzaam heid in de achterhoede door Maluka Mu da aangegrepen om te sco/en, 2—1. Enke le minuten voor rust was 't wederom Van Kessel die doelpuntte en daarmee ook de ruststand op 3—1 bracht. In de tweede helft was het Van Kessel die na plusminus 23 minuten scoorde, ter wijl vóór hem Maluka Muda twee keer een doelpunt liet aantekenen, zodat de stand nu 43 was. Na ruim een half uur maakte Maluka Muda gelijk, zodat de Spelmoment uit de wedstrijd DVSA-KDS. GVVV heeft zich na de teleurstellende wedstrijd tegen De Geuzen met een volledig gewijzigd elftal krachtig hersteld en j.l. zaterdag een uitstekende wedstrijd gespeeld. Dat dit niet werd uitgedrukt in een vlotte overwinning is volledig te wijten aan scheidsrechter Let terman en een beetje pech. Twee schotep van G. Iloedeman tegen de paal, een kopbal van D van Manen tegen de lat en enkele uitstekend gestopte schoten door de Ter Leede keeper voorkwamen zekere doel punten. Echter de grootste teleurstelling was de arbitrage. Zelfs de spelers van Ter Leede waren het er over eens een dergelijke eenzij dige leiding nooit eerder te hebben meegemaakt. 20 minuten voor tijd bereikte dit zijn hoogtepunt toen vanuit het publiek de opmer king „home referee" werd gemaakt en de heer Letterman hiervoor D. van Manen uit het veld stuurde, die echter heftig protesteerde. De aanvoerder van Ter Leede trachtte hierna deze arbiter ook nog te overtuigen deze beslissing in te trekken, maar niets hielp. Ter Leede en GVVV zullen gezamenlijk over dit voorval een rapport naar de KNVB sturen. Na de aftrap was het in eerste instan tie Ter Leede dat met open aanvallen de nog wat onwennige achterhoede van GVVV belaagde. Dit had na 5 minuten reeds succes toen de linksbuiten verras send vrij inschoot, 10. Nauwelijks geimponeerd kwam GVW er wat beter in, hoewel Ter Leede voor lopig nog de toon aangaf. De linksbinnen kwam enkele malen gevaarlijk voor het doel van Van de Pavert, maar op het laatste nippertje kon onheil worden voorkomen. Langzaam veranderde het beeld. Men hield achter de zaak nu goed dicht en GVVV ging fel in de aanval. Een steen hard schot van G. Hoedeman werd door de Ter Leede-keeper via de paal tot cor ner gewerkt. Back Beukhof liep tijdens een te felle charge een officiële waar schuwing op, wat hem stellig enkele wed strijden gaat kosten. GVVV bleef aanvallen, maar maakte de fout te weinig te „vleugelen". Hierdoor ontstonden slechts weinig reeële kansen. Een van deze weinige kansen was voor D v. Manen, maar zijn kopbal werd gestopt. Ook Ter Leede kreeg een goede kans maar de bal ging naast. In deze periode viel het goede werk van de halfspelers (52) Lange tijd zit Aram gehurkt in zijn benauwde schuilplaats tussen de kruiken. Maar de schild wacht laat zich niet meer horen en het enige ge luid, dat de stilte verstoort is het kwaken der Afrikaanse bruikikkers in de poelen van het zout meer, dat geleidelijk aanzwelt tot een oorverdovend concert. Als Aram eindelijk de verstijfd,e knieën strekt is het blauw van de hemel reeds, verkleurd tot een diep karmijnrood. Wel wetend hoe snel in deze gebieden de duisternis invalt beseft Aram, dat snel handelen nu geboden is. Opnieuw sluipt hij de galerij op. Onderaan de trap staat nu nog slechts één wachter. Aram wacht, gedoken achter de balustrade, tot de man in zijn omwandelingen dicht onder hem is. Dan klautert hij snel op de ba lustrade en springt!! Zijn rechtervoet treft met volle vaart de schacht van de lans, die krakend in tweeën breekt. Beide mannen rollen over de grond en als Aram haastig overeind krabbelt ligt de wachter verdoofd op de plavuizen. (wordt vervolgd) Jan van dé Bovenkamp en H. van Manen op en tevens het belabberde fluiten van de heer Letterman. Met een „loei" van G Hoedeman, die echter werd gestopt, brak de rust aan. Na rust kwam Ter Leede er niet meer aan te pas, hoewel het met enkele gevaar lijke uitvallen toch voor het GVVV-doel verscheen. De Veenendalers speelde nu goed constructief voetbal en vochten voor elke meter grond. Op onbegrijpelijke wij ze kwam Ter Leede echter op 20. De linksbinnen kwam volledig vrij voor doel en Van de Pavert was geslagen. Hierna sloot de GVVV-achterhoede als een bus met aan het hoofd Gerard van de Boven kamp en de nu prima spelende G. v. Vee nendaal. Er ontstonden kansen voor GVW, maar men ging te gehaast tewerk. Ondertussen drukte de eenzijdige leiding als een last op de Veenendalers. De uitblinkende mid denlinie met Jan van de Bovenkamp zon der meer als beste man van het veld stuwde en bracht GVVV steeds weer in de aanval. Beide buitenspelers lieten het de ze middag enigszins afweten. Een aanval over rechts bracht een fel doorzettende J. v. d. Bovenkamp bij de doellijn, zijn voorzet op maat kwam bij J. v. Manen, die prima inkopte, 21. GVVV ging nog feller in de aanval en slechts met veel kunst en vliegwerk hield Ter Leede stand. Een kopbal van D van Maneh ketste tegen de lat. Een hard schot van J. v. Manen ging rakelings over, ter wijl een slimme inzet van G. Hoedeman met moeite gestopt kon worden Enkele uitvallen van Ter Leede brachten slechts één keer moeilijkheden voor keeper Van de Pavert op. Met een safe sloeg hij de bal corner J. v. d Bovenkamp werd bij een doorbraak voor het doel door drie man „genomen", maar de scheidsrechter maakte een gebaar van „niets aan de hand" Dit ontlokte aan een der toe schouwers de reeds eerder aangehaalde woorden, waarna de eveneens omschreven incidenten volgden Met tien man streed GVVV verder en wilde geen genoegen ne men met deze nederlaag. Ter Leede trok echter enkele mannetjes terug en er was daarom voor de Veenendalers geen door komen aan Een onverdiende nederlaag voor GVVV, waarover zelfs de gastheren het eens waren. De opstelling van GVVV was: Achter Van de Pavert (doel), G. Beukhof, G. v. d Bovenkamp en G. v. Veenendaal. Midden. J. v. d. Bovenkamp en H. v. Manen. Voor: T. v. d. Bovenkamp, J. v. Manen, D. v Manen, G. Hoedeman en P. v. d. Boven kamp. Zaterdag a.s. om 2.30 uur speelt GVVV thuis tegen SHO. einduitslag 44 werd, hetgeen ook vol komen de juiste verhouding was. Tech nisch en tactisch waren de Barnevelders de meerdere van de Veenendalers, terwijl ook hun snelheid hoger lag. Ernstig incident Vijf minuten voor het einde ontstond er een vrij ernstig incident. Nuiten werd in het strafschopgebied ten val gebracht, maar de scheidsrechter gaf slechts een vrije trap buiten het beruchte gebied. Toen stormde een man (verzorger of ge woon supporter!) van Maluka Muda het veld op, waarschijnlijk had er een woor denwisseling plaats, waarna de Barnevel der de Veenendaler C. Besseling met zijn vingers net onder het oog stak. De Unitas- speler trapte daarop een speler van Ma luka Muda. De wedstrijd ging, nadat de gemoederen enigszins bedaard waren, ver der, terwijl ondertussen de politie ge waarschuwd werd en door Besseling een aanklacht tegen de man, die hem gesto ken had ingediend werd. Weer goéd resultaat SVP in harde wedstrijd, 2-2 In een harde wedstrijd die niet ver stoken bleef van enkele onsportieve in cidenten heeft SVP in Hulshorst tegen de gelijknamige ploeg een 2-2 gelijk spel bevophten. Een gelijkopgaand begin met aan beide kanten enkele mooie kansen, die echter onbenut bleven. Na ongevëer 10 minuten spelen werd het 1-0 door een fout van linksback J. Stuivenberg van SVP. De Veenendalers schrokken kenne lijk hiervan, werden goed wakker ge schud en begonnen met een serie aan vallen, die tot stand kwamen door een aantal opbouwende combinaties, veel al geleid door linksbinnen B. v. d. Pol. Het Hulshorstdoel werd onder zwa re druk gezet en na ongeveer een half uur \verd het 1-1 na een heftig Panter- offensief. Een goede voorzet van rechts belandde op de" voet van linksbinnen Va» de Pol, die keihard in de rechter bovenhoek schoot. Nog geen tien minuten later keek SVP voor de tweede maal tegen een achterstand .aan. Een verkeerde te rugspeelbal van links kwam op de rand van het strafschopgebied. Keeper Van Kooten kwam zijn doel uit, maar door een duel tussen de SVP rechts half en de Hulshorst middenvoor ging de bal met effect over de doelman heen, 2-1. Na de hervatting trok SVP er me nige keer tussenuit, maar uitstekend keepen van de Hulshorst doelman Den Besten voorkwam erger. De wedstrijd kreeg nu ook een hard karakter en menig maal moest een SVP-er opgelapt worden. Toch kwam de verdiende gelijkmaker. Bij een aan val over rechts schoot de naar voren gelopen Sas vanaf de lijn goed voor en de bal kwam precies voor de voe ten van linkshalf Kalter die hard in schoot. In de resterende vijf minuten was het alleen maar een kwestie van ver dedigen daar beide ploegen tevreden waren met de halve winst. Bij een SVP aanval werd Sas nog één maal onderuit gehaald in het beruchte ge bied, maar de scheidsrechter zag er geen penalty in. Musketiers is momenteel uitstekend op dreef. Na de 41 en 40 overwinning op de sterke tegenstanders Cobu Boys en Veluwse Boys, wist men nu in een goed ge speelde wedstrijd CSW aan de zegekar te binden. Vorig jaar verloor Musketiers nog met 41 van CSW op eigen veld. Spil Kranenburg ligt nog steeds in het zieken huis en voor hem moet het weer een, hele opmontering geweest zijh te horen dat z(jn ploeg gewonnen heeft. De opstelling was als volgt: Achter: Kranenburg (doel), T. Kranenburg en J. Kroesbergen. Midden: R. v. d. Klift, Slotboom en A. Diteweg. Voor: D. Jansen, A. Drost, Cees Henzen, G. v. d. Klift en Corrie Henzen. Voor rust was Musketiers reeds overwe gend sterker en vooral de achterhoede blonk uit in direkt en doortastend spel Beide kanthalfs, Van de Klift en Diteweg, stuurden hun voorhoede steeds weer in de aanval. Lang duurde het dan ook niet of mid voor Cees Henzen bracht Musketiers op een 01 voorsprong. CSW probeerde het ook diverse malen, maar de Musketiers achterhoede was onvermurwbaar en met de dik verdiende 1voorsprong brak de rust aan. Onmiddellijk na de rust nam CSW het initiatief en Musketiers kreeg het even moeilijk Echter bijzonder efficiënt wer den de bakens weer verzet en werd het CSW-doel op de korrel genomen. Hoe goed het vizier was gesteld, toonde A. Drost die met een prachtige kogel 0—2 liet aantekenen. Wat CSW ook probeerde, men kon te gen dit goed draaiende Musketiers-elftal op. Het werd zelfs nog 0—3 toen een CSW- verdediger in paniek voor de klaarstaande midvoor Henzen de bal over de lijn werk te. Een uitstekende overwinning die Mus ketiers ongeslagen aan de kop van de ranglijst heeft gebracht. Volgende week komt Hoogerheide op bezoek in Eist. Oranje Wil heeft in de wedstrijd tegen Rivierwijkers beslist te weinig ge kregen dan het verdiende. Bijna de gehele wedstrijd waren de Elstenaren in de aanval, maar ondoordacht aanvalsspel en volledig falen van de beide buiten spelers voorkwam een grote overwinning. Rivierwijkers toonde zich een elas tische ploeg, die vanuit de defensie verrassende aanvallen ondernam. Twee keer ontkwam het Oranje Wit doel aan een doorboring, doordat de bal tegen de lat ketste. De Elstenaren presteerden dat één keer. Het overwicht van de gasten in de eerste periode resulteerde in een doel punt, 0-1. Oranje Wit liet het er niet bij zitten en ging goed in de aanval, waarbij rechtsbuiten Slok enkele goe de kansen kreeg die hij door onbeheer ste reacties niet benutte. De Elstenaren werkten hard. maar speelden slordig en tastten in de defensie nogal eens mis. Tien minuten voor rust werd het harde werken van Oranje Wit beloond, toen midvoof Onink in duidelijke bui tenspelpositie via de handen van de keeper scoorde Na rust is Rivierwijkers 'er bijna niet meer aan te pas geweest. ,maar wonderwel was deze ploeg in de aan val veel gevaarlijker. Het spel werd geleidelijk harder en dit was de oorzaak van menig inci dent. Het middenveld was nu stevig in handen van de belde kanthalfs Bos en Hage. Twintig minuten voor tijd schoot Onink uit een vrije trap prach tig in, 2-1. Linksbuiten Takken werd getackeld en geblesseerd van het veld gedragen. Rivierwijkers kwam nog met een goed doelpunt van de midvoor op ge lijke voet, 2-2. De zwak ingrijpende keeper Van Rotterdam tastte nog twee keer mis, maar de lat kwam hem te hulp. Nadat enkele spelers nog waren opgelapt, kwam het einde van eert slechte wedstrijd die veel te hard spel liet zien. GESTOLEN Floyd Patterson, eens wereldkampioen boksen, dat hij was totdat hij tegen Cassius Clay in de ring kwam, kwam enige dagen geleden tot de ontdekking dat zijn kroon gestolen was. Deze kroon, met juwelen bezet en een waarde ver tegenwoordigend van ongeveer 150.000 gulden, had hij cadeau gekregen van zijn manager Gus d'Amata. De kroon werd door totnogtoe onbekende inbrekers uit het huis van zijn broer, eveneens een bokser, meegekaapt. BOEK Kortgeleden is een boekje verschenen van de Haagse sportjournalist Hans Mo lenaar, hetwelk de titel „Voetbalwereld kampioenschappen 1930—1966" draagt. De schrijver wil hiermee proberen om vele bijzondere momenten uit die kam pioenschappen vast te houden. Na een voorwoord van de alombekende Eddie P G. volgen dan 216 pagina's tekst, zeer lezenswaardig en rijkelijk ge ïllustreerd met talrijke opnamen.

De Vallei | 1966 | | pagina 2