Een boekje open over: Mr* JDeent wethouder van onderwijs en openbare werken POLITIEBERICHTEN VEEÏNEND AAL Ritmeester nodigt Veenendaal uit R H K NEN E L S T Burgerlijke Stand OVERBERG Gevonden en verloren EDERVEEN SCHERPENZKEL Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 27 september 1966 De nieuwe raad is in september met haar werkzaamheden begonnen en in de eerste raadsvergadering koos men de beide wethouders, de heren mr. J. Deen en T. van Lienden. Het leek ons nuttig over deze beide personen, die de komende vier jaar zoveel belangrijk werk voor onze gemeente kunnen doen, eens een boekje open te doen, en als eerste van de wethouders is dan mr. J. Deen aan de beurt, die de portefeuilles van onderhoud en openbare werken voor zijn rekening neemt. Jasques Deen werd op 23 oktober 1911 te 's-Gravenhage geboren en huwde in 1944 met een officiersdochter. Er werden uit dit huwelijk drie dochters geboren, resp. in 1946, 1947 en 1950. De oudste dochter is kleuterleidster, de middelste leert voor maatschappelijk werkster en de jongste wil verpleegster worden. De heer Deen woont sedert 1916 in Rhenen; zijn vader was eerst employé by een petroleummaatschappij in Roemenië en later direkteur van een meubelfabriek. GENOTEN ONDERWIJS Dit begon in 1915 met een Fröbel school in Den Haag, daarna lager onder wijs van 19171923 te Rhenen, gevolgd door 3 klassen Rijks H.B.S. te Wage- ningen en 4 klassen Christelijk (Gerefor meerd) Lyceum te Arnhem. In 1930 be- COUP DE LA MONTAGNE RIT De MAC Veenendaal organiseert za terdag 15 oktober a.s.een oriëntatierit om de Coup de la Montagne, een jaar- lijkse wissel pry s. De rit gaat over een afstand van 170 km en kan verreden worden met auto's, motoren en scooters. Het KNMV-reglement 1965 is van toe passing, terwyl de organisatoren een collectieve verzekering hebben afgeslo ten, zodat een verzekeringsbewijs niet behoeft te worden getoond. In de rit is een verplichte rust van een uur ingelast. De start is vanaf 10.01 uur by La Mon tagne. Behalve de wisselprijs, de Coup de la Montagne zijn er vele fraaie prijzen te winnen. Inschrijving staat open voor in- dividuelen en voor teams van 3 rijders. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het se cretariaat, Kerkewijk 126, Veenendaal. De inschryfprijs bedraagt 8,50 (leden 7,00) of 15,00 voor een team van 3 ryders. ONTSPANNINGSMIDDAGEN STARTEN WEER Na een rustperiode van ongeveer vier maanden zal het ontspanningswerk voor de bejaarden weer gaan draaien. De eerste middag staat in het teken van de Vrouw, want deze is alleen voor vrou wen toegankeijk. Hij wordt gehouden op dinsdagmiddag 27 september en tijdens een handwerkje is er de gelegenheid ge zellig met elkaar te praten. Het bestuur hoopt, dat de volgende dichterlijke ontboezeming van een der trouwe deelneemsters: „De vakanties zijn voorbij, d'arbeid gaat opnieuw beginnen, dus stappen we welgemoed 't OCB-gebouw weer binnen." Als alle bejaarden er zo over zullen denken. Het rekent op een goede op komst op alle middagen. Voor het win terseizoen is een aantrekkelijk program ma van films en lezingen weer opgesteld, waarover bijzonderheden binnenkort be kendgemaakt zullen worden. LEZING VAN DS. LANGBROEK VOOR NCVB In een goedgevulde grote zaal van het OCB-gebouw vergaderde de Nederland se Christen Vrouwen Bond dinsdagavond voor de eerste maal. Als spreker voor deze avond had men de Veenendaalse predikant ds. C. Langbroek aangetrok ken ,die een inleiding hield over het on derwerp een der door het hoofdbe stuur verplicht gestelde De welvaart en de Adolescent. Aan het begin van zijn voordracht zei spreker het een moeilijk onderwerp te vinden, maar hij wilde toch proberen al les zo duidelijk mogelijk te maken. Ado lescent, zo zei ds. Langbroek is een be grip uit de psychologie en terwille van een beter begrijpen had hij de titel van zijn lezing veranderd in De moderne tijd en de jongeren. Zijn lezing had hij ver deeld in drie stukken, nl.: 1. Wat zijn eigenlijk jongeren en wat zoeken ze van daag, 2. De moderne tijd met zijn wel vaart en 3. Hoe moet nu onze houding z*jn. De spreker merkte op dat de jongeren (in het algemeen de groep tussen de 15 en 30 jaar) een ander levenspatroon heb ben, dan zij die voor de tweede wereld oorlog jong waren, tevens hebben zij een andere principevorming. De jongeren zoeken, volgens de inleider, van de we reld, die ze van ons ouderen hebben ge kregen een voor hen bewoonbare te maken. Volgens de provo is er in deze wereld niet te wonen en Hij protesteerd danook tegen alles. De achttienjarige moet echter volgens de spreker ingroeien in de wereld, die de ouderen hebben ge maakt, en dat geeft problemen. De Chris ten jongeren zijn niet anders, ook zij hebben dezelfde problemen, maar ze heb ben één ding, één persoon voor op de anderen: Christus. Het christelijk geloof en de kerk wordt door hen echter zeer kritisch bekeken. Waar het dus op aan komt is dat men aan de ouderen moet kunnen zien, dat het de moeite waard is om in Christus te geloven. Op deze ma nier wordt het jeugdprobleem een ouder probleem. Komend tot de jeugd in de moderne tijd merkte ds. Langbroek op, dat hij zich terwille van de tijd tot twee factoren moest beperken. Dit zijn de grote technische vooruitgang die het hele leven met al zijn aspecten doet verande ren, soms zo snel dat het niet meer bij te benen is en de psychologische factor. Hij vroeg zich af of de jongeren nu wel zo zeker van alles zijn. Hij wijst er dan op, dat in deze tijd van allerlei sociale zekerheden de jongeren nog nooit zo'n onzekerheid, zo'n grote twijfel gekend hebben. In verband met zijn laatste punt, over de houding tegenover de jongeren stelde spreker enkele vragen, als: Moe ten wij ze kopschuw maken tegenover de wereld? Moeten wij ze naast de we reld leren leven m. Christus. Moeten zij zoeken naar het voorleven van wat het is Jezus Christus te kennen als je Hei land. haalde de heer Deen het einddiploma Gymnasium B. -van 1930 tot 1935 (min één jaar militaire dienst) studeerde hij Nederlands Recht aan de Rijksuniversi teit te Leiden en op 17 mei 1935 was hij Meester in de Rechten, gespecialiseerd in economie en militair straf en tucht recht. BURGERLIJKE LOOPBAAN In de jaren 1932 tot 1935 was de heer Deen repetitor in de economie, dit ten einde zijn studiekosten gedeeltelijk te kunnen verdienen. Van 1935 tot 1936 was hij employé op het hoofdkantoor van de Amsterdamsche Bank en ver diende ƒ50,per maand. Van 1936 tot 1964 was hij advocaat en procureur in Veenendaal en van 1949 tot 1956 direk teur van de Waterleiding Maatschappij Rhenen. Van 1950 tot heden is hij di rekteur van enkele en commissaris van een tiental Naamloze Vennootschappen op het gebied van hypotheken, assuran tie, groenten en fruit, transport, pluim vee, mineralen, pharmaceutisch, vlees, water, granen en aannemersbedrijf. MILITAIRE LOOPBAAN In 1931 kwam de heer Deen voor eer ste oefening op by de school reserve officieren bereden artillerie te Ede. In 1933 werd hy bevorderd tot reserve 2e luitenant; in 1936 kwam hij op inzake de bezetting van het Rijnland en in 1938 inzake de bezetting van Oostenrijk. In augustus 1939 volgde de mobilisatie en in mei 1940 de stryd op de Grebbeberg. Van 1946 tot 1949 was de heer Deen hoofd van de afdeling onderwijs militair straf- en tuchtrecht by de Generale Staf te Den Haag en van 1949 tot 1966 was hij lid, officier-commissaris en auditeur militair van verschillende krygsraden. Op 1 januari 1966 volgde eervol ont slag uit de militaire dienst als reserve luitenant-kolonel. Van 1958 tot heden is hij sectie lid voor Nederland in de CX O.R. congressen der N.A.V.O. landen. POLITIEKE LOOPBAAN Zijn politieke loopbaan begon de heer Deen, die ned. herv. is, in 1956 als Na de pauze werden de enkele vragen die er gesteld waren uitvoerig behandeld. Aan het einde van de avond konden de aanwezigen terugzien op een avond, die geheel beantwoordde aan het doel van de NCVB: „geestelijke verrijking en voorlichting geven." Na aanrijding doorgereden Vrijdagavond om 20.45 uur had bij het zebrapad in het midden van de Hoofdstraat een aanrijding plaats. De 34-jarige mevr. K. uit Veenendaal werd op de genoemde plaats ingehaald door een bromfiets, waarbij de laatste haar aanreed, waardoor zij ten val kwam en enige verwondingen opliep. De be stuurder van de bromfiets reed door en is nog niet bekend. De politie vraagt personen die getuige waren van dit ongeluk zich op het bureau te mel den. bestuurslid van de afdeling Veenendaal van de Parftj van de Arbeid. Van 1958 tot 1966 was hij lid van de gemeente raad van Rhenen voor de Partij van de Arbeid. In 1966 stond hij als no. 1 op de lijst van de Partij van de Arbeid en in de raadsvergadering van september werd hij gekozen tot wethouder. VERENIGINGEN, LIEFHEBBERIJEN SPORT EN DIVERSEN In de periode van 1923 tot 1925 kreeg hij een opleiding als aankomend stof feerder. In het tijdvak van 1924 tot 1932 werd hij enkele malen kampioen in de tenniswedstrijden van de Gelderse Vallei te Veenendaal. In 1929 was hij bestuurs lid van de Chr. Oratorische Lyceïsten vereniging Chrysostomus en in hetzelf de jaar werd hij voorzitter van de Lus trumcommissie van het Chr. Lyceum te Arnhem. In de jaren 1930 tot 1932 was hij doelverdediger in het le klasse team van de Kon. Ned. Hockey Bond, vereni ging Arnhem. Van 1930 tot 1935 was hij lid van het Leidsche Studenten Corps en In 1933 (tot 1935) oprichter, erelid van het bestuur van het Economisch diépuut „Utopia" te Leiden. Vanaf 1933 tot he den beoefent de heer Deen als amateur het skilopen; verder was hij enige tijd voorzitter van de Rhenense Schaakclub en van de Rhenense Tennisclub. Ook is de heer Deen vanaf 1951 al reisleider voor de Nederlandse Reisver- eniging, gespecialiseerd op Zwitserland, Denemarken en Griekenland. Een bijzondere kundigheid is verder nog koken (fijne keuken) en het ma ken van Goudse kaas. geen verdere politieke aspiraties Jan Soldaat en zijn moeder Donderdagavond 22 september hield de Christelijk Gereformeerde predikant ds. C. Langbroek, die lange tyd leger- predikant geweest, is, een lezing voor de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond in Veenendaal. De titel van zfln lezing was: Wat is Jan Soldaat zonder moeder. Deze eerste vergadering in het nieuwe sei zoen stond onder leiding van de presi dente mevr. Van Capelleveen-van Ma nen. De inleider sprak eerst over de zoon in de burgermaatschappij en daarna over de soldatentijd. Hij behandelde, hoe de jongen uit het gezin, waar hij zich veilig weet ineens wordt opgenomen in een geheel andere omgeving, in de ka zerne. Het huis staat altijd open, maar de kazerne is afgesloten. Volgens ds. Langbroek heeft de militair thuis al zijn kameraden achter gelaten en moet zich nu gaan aanpassen bij jongens die hij niet kent en die uit elk milieu komen. Grote verschillen zijn er in levensopvat ting en overtuiging, waartussen hij zijn plaats moet trachten te behouden. Elk vertrouwd plekje is de jongeman kwijt, indien hij onder dienst is, hetgeen voor velen erg moeilijk kan zijn. Als een goede kant van de dienst zag ds. Langbroek het feit, dat ze de moe der, die altijd voor alles zorgt weer gaan waarderen. Het was voor de leden van de vereniging een geslaagde en voldoe ning gevende avond geweest. INGEZONDEN Mijne heren, Gaarne verzoek ik u, het navolgende als ingezonden stuk te plaatsen in de Val lei De Sportfoto's. Het is mij opgevallen dat de sportfo to's in uw blad bijzonder slecht zijn, vooral de laatste tijd. Dit is ook het geval met de foto in uw krant van 20-9-66, waar een spelmoment van de wedstrijd DVSA'KDS zichtbaar zou moeten zijn. Dergelijke foto's kunt u beter hele maal niet plaatsen, als oud papier heb ben ze nog meer waarde. Welke sportliefhebber heeft iets aan zo'n foto. Kunnen er nu echt geen goede foto's gemaakt worden? met sportgroeten, A. v. d. Craats, Beatrixstraat 32, Veenendaal. 't Zal je maar gezegd worden.' U kunt er op rekenen spoedig betere foto's in „De Vallei" te zien! Op de op zaterdag 8 oktober te hou den zangersdag van het Ritmeesterkoor worden 450 supporters en zangers ver wacht. Hierdoor blyven in het Vereni gingsgebouw aan de Eikenlaan 200 tot 250 plaatsen vry, welke het koor gratis ter beschikking wil stellen aan de lief hebbers van de zangkunst in Veenen daal. De uitvoering vindt plaats van 16-18 en van 20-22 uur. De Veenendalers, die dit evenement willen bijwonen wor den verzocht vroegtijdig aanwezig te zijn om van een plaats verzekerd te kunnen zijn. De verwachting van het bestuur van het Ritmeesterkoor is, dat er in de avonduren wat meer suppor ters van de bezoekende koren zullen komen, dan 's middags, zodat dan iets minder Veenendalers gelegenheid zul- hebben van de zang te genieten. De koren, acht in totaal, zullen elk drie werken uitvoeren. Dit zijn vrije werken, met dien verstande dat ze voor uitvoering op deze zangersdag zijn uitgekozen door de deskundige van de Koninklijke Nederlandse Zangers Bond de heer Ber Joose, die die dag de prestaties van de koren zal beoor delen. BROMFIETSEN UIT VERKEER GENOMEN Er zijn door de Rijkspolitie te Rhenen weer enkele bromfietsen uit het verkeer genomen: H.A.V. uit Lienden had aan zijn voertuig geknoeid; de 15-jarige J.H. uit Eist was beneden de toegestane leef tijd. AANRIJDING Vrijdagavond 8.15 uur vond op de Geertesteeg een aanrijding plaats. De bromfietser R.v.d.V. uit Rhenen wilde naar links een uitrit inrijden toen van achteren een personenauto naderde, be stuurd door N.deK. uit Leersum. Deze kon v.d.V. niet ontwijken. Er ontstond een aanrijding met lichte materiële scha de. IN DE PRIJZEN De reserve-wachtmeester van de Rijks politie te Rhenen C. Eickhoff kwam voor het ressort Amsterdam uit voor de landskampioenschappen pistoolschie- Daarbij kwam nog, dat Vreeswijk onder de zwakke leiding van scheidsrechtei Jagtenberg die zeer veel overtredingen over het hoofd zag en veel te lankmoe dig was met veel meer inzet speelde. Zeist 4Cafidia 2 3—1 CDN 6—Candia 3 9—3 BVC 5—Candia 4 4—4 In de zaterdagafdeling werd een twee tal wedstrijden gespeeld. De uitwedstrijd tegen Hees leverde voor het eerste za terdagelftal niet meer dan één punt op, want bij deze wedstrijd was de stand toen het eindsignaal klonk 1—1. SDCP 2—Candia 2 4—1 MAJORETTES GAVEN DEMONSTRATIE Op uitnodiging van de Muziek vereniging „Oefening Baart Kunst" wa ren zaterdag een vijftiental majorettes van een korps uit Roosendaal in Rhe nen te gast. Zij maakten, gevolgd door OBK een rondgang door Rhenen, waarbij het pu bliek werd getoond, dat het mede door de fleurige pakjes en sjako's zeer aan trekkelijk kan zijn hiernaar te kijken door de staaltjes van show die deze meisjes lieten zien. Men had dan ook zeer veel bekijks, voor O.B.K. een reden te meer om door te werken aan de plan nen die men in deze richting heeft. Pistool op voetbalveld Zaterdagmiddag om 17.45 uur werd politie assistentie gevraag^ i.v.m. het feit dat een supporter van Nijkerk Sparta, dat tegen Merino's speelde, een pistool bij zich had. Deze man werd inderdaad aangetroffen, maar een pistool kon de politie niet vinden. De man, B. uit Nijkerk, ontkende ook deze revolver gehad te hebben. Nadat een politieman ter ore was gekomen dat het pistool zich in de autobus moest bevinden, was het wapen gauw gevon den. Het bleek een soort alarmpistool met 14 patronen te zijn, hetgeen in be slag genomen werd door de politie, terwijl eveneens proces verbaal tegen de man werd opgemaakt. Vermoedelijk heeft B. kans gezien het pistool, nadat men dat opgemerkt had op het veld, in de autobus weg te smokkelen. VROLIJKE BAZAAR IN EIERHAL pet Leger des Heils organiseerde vrij dagavond en zaterdag een bazaar in de Eierhal In Veenendaal. Op lange tafels lag een keur van artikelen uitgestald, die. voor ledereen iets van uitstekende kwaliteit tegen lage prys omvatten. Bo vendien waren er vele sportieve attrac ties waar door velen met graagte werd deelgenomen. De opbrengst van deze ba zaar was, naar de voorlopige ruwe schatting, ongeveer 350,meer dan vorig jaar en bedraagt ca. 2.250, Volgens de commandant van de plaatselijke afdeling van het Leger des Heils, luitenant van de Harst is de op brengst van deze bazaar vooral te dan ken aan de bereidwilligheid van de mid denstand om goede artikelen voor dit doel af te staan. Met grote spontaniteit is er gegeven, hetgeen wel blijken mag, dat ondanks de zeer goede verkoop men nog voor een waarde van 450,aan goederen heeft overgehouden, die het volgend jaar weer verkocht kunnen wor den. Dat hy hier dankbaar voor was behoeft geen betoog. De stemming was beide dagen uitste kend. Jong en oud verdrong zich om de verkoopstands en de diverse attracties. Vooral het balgooien en schieten was zeer in trek. Ook de non-stop lotery met het speerwerpbord zorgde voor de nodi ge spanning. De loten voor dit evene ment waren steeds binnen de kortst mo gelijke tyd uitverkocht. Een nieuwtje op deze bazaar was het worstschieten. Aan een vry dunne draad hing een worst op gehangen en de bedoeling was het touw door te schieten. Indien dit lukte was men eigenaar van een hartige versnape ring. Veenendaal blijkt vele goede schut ters te bezitten, want de worst werd verscheidene malen losgeschoten. Al met al kunnen de organisatoren op een geslaagd festijn terugzien, wat re den geeft om het volgend jaar met frisse moed weer een bazaar ten bate van de Yvereldzending van het Heilsleger te or ganiseren. CANDIA VOORUIT Onlangs is een supportersvereniging van Candia '66 opgericht, die de naam draagt van „Candia Vooruit". Suppor ters die zich als lid willen opgeven, kun nen dat doen bij D. v. Thuyl, Juliana- straat 57. INGEZONDEN Geachte Redactie, Bij toeval kreeg ik Uw blad in handen waarin ik een artikel las „Uit de oude doos", een stukje geschiedenis over Jan Verhoef. Hij noemt hierin een zekere Toontje. Deze Toontje was ik, toen ongeveer vijf jaar oud. Jan Verhoef vertelt dat Dr. Hek ster ons uit het water heeft gehaald, maar ik meen dat het een zekere Jan Droppie was, die aan de kiosk, bij de Straatbrug een pakje tabak kocht. Hij rende op ons toe naar ons hulpgeroep, en haalde ons uit het water. Ik geloof wel dat dokter Hekster op hetzelfde moment ook aan wezig was. Ik weet nog dat Jan Droppie (Jan Ver hoef moet maar uitzoeken wie dat was) 's avonds bij ons thuis van mijn vader sigaren en een paar borreltjes kreeg. Ik vond het prettig om een stukje ge schiedenis te lezen van mijn geboorte dorp. Veenendaal blijft nog altijd trekken. Soms is het of ik er toch nog bij hoor. Ik wens U, redactie, nog veel toegewijde lezers toe voor „Uit de oude doos". Hoogachtend, A Stip Rijksweg 125, Glanerbrug. i- - DODEN, TWEE GEWONDEN GILZE-RIJENEen personenauto, die passeerde, is op de weg tussen Gilze- Rijen en Molenschot gaan slippen en met grote snelheid een andere wagen tegen een boom gereden. Hierbij wer den vier inzittenden gedood en twee gewond. INGEZONDEN Iemand, die nog in de veronderstelling mocht leven, dat wij met ons allen nog een NATIONAAL PARK rijk zijn, moet daar maar eens een bezoek brengen. Het blijft bij, op een rijtje achter elkaar op de verharde weg rijden en zulks ook nog maar voor een gedeelte, want die mooie vlakte bij oud Reemst is nu ook totaal afgesloten (kettingen over de weg). Ontelbaar zijn de lelijke' rode borden met bevel dat we op de harde weg moe ten blijven. Een fietstocht of wandeling is er zo goed als niet meer bij. In de wild baan helemaal niet meer. Dat zal pas weer mogen op 12 oktober vermoed ik. Dan pais als u uw winterjas en paraplu nodig hebt, of als de najaarsstormen weer beginnen. Nu met het mooie najaarsweer, nu de grote stroom toeristen verdwenen is, nu krijgt de echte natuurliefhebber, die nooit één hert zal opjagen, geen kans meer. Die z.g. rustgebieden waren mij met velen al een doorn in het oog, doch tij dens de grote stroom toeristen in juli en augustus kan men zich daar het doel nog tot op zekere hoogte van voorstellen, want daar zit uiteraard het percentage vandalen tussen. Maar zoals gezegd met 2 maanden juli en augustus is dat ruim voldoende. Men kan alles overdrijven en daar is men in „ONS" Nationaal Park nu sterk in ver vallen. Een enkeling kan er nu misschien nog van genieten b.v. een bevoorrechte vriend van directeur of bestuurslid of wildschut, maar straks na de slacht (jacht) partij als ouderen door de weers gesteldheid er niet meer over kunnen denken, dan is „ONS" Nationaal Park weer open. 'n Abónné, die zich wel bedenken zal voor verlenging van zijn abonnement. G. H. van Schuppen, „De Grens", BENNEKOM. RENSWOUDE Ondertrouwd: J. G. van Loenen en J. van de Vliert; A. Versteeg en G. Leppers. Koningsvisser '66 Zaterdag 1 oktober zal het ontspan ningscomité Oranje Wit voor de laat ste maal in dit seizoen de vissers in de gelegenheid stellen om enkele exem plaren in het IJsselmeer te verschal ken. Het belooit een spannend duel te worden, want na deze wedstrijd wordt bekend gemaakt wie de Koningsbeker 1966 in de wacht zal sleepen. De vorige keer stond J. de Kievit nog aan kop, M maar de onder hem staande wist maar liefst 1050 gram op hem in te lopen, zodat de achterstand nog maar 135 gram is. De inzet is met deze wedstrijd de Kievitbeker, alsmêde andere waarde volle prijzen. Men kan zich opgeven oij A. Geurtsen, Rijksstraatweg 188, terwijl de start zaterdag om 5 uur zal plaatshebben. Iedereen kan aan de wedstrijd deelnemen. DANSLESSEN STARTEN WEER Vanaf maandag 10 oktober zal het untspanningscomité Oranje Wit we derom met de danslessen ^oor begin ners en gevorderden in café „De Mor genster" oeginnen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij en daarom is het zaak zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de bekende adressen. a.s. zaterdagmiddag 1 oktober gereden. Ieder van 12 jaar en ouder mag aan deze rit deelnemendie uitgezet is in Ederveen en de uitgestrektheid van de kerkelijke gemeente zal tonen. Onge twijfeld zal men over wegen fietsen die men nog nooit gereden heeft. De rit is heel gemakkelijk gemaakt en kan door iedereen gereden worden. De deelname kost vijftig cent. Men kan zich van te voren in laten schrijven bij de heer L. Post, Hootsenstraat 21 of bij W. Berkhof, Poelweg 7 en anders op zaterdagmiddag vanaf 2 uur. De start vindt plaats om 2.30 uur. CLUB 500 PRESENTEERT De Stichting voor Gehandicapten, die reeds talloze malen geheel belangeloos uitvoeringen heeft verzorgd voor die grote groep van mensen, die zelf niet in staat zijn voor ontspanning te zorgen, treedt thans op onder de naam Club 500. Na reeds 96 uitvoeringen dit jaar hebben de jongens van „Kamp Over- berg" en belangstellenden j.I. zaterdag middag weer kunnen genieten van een goed verzorgd programma. Na opening door de directie gaf de organisator, de heer Lohuizen, een korte uiteenzetting over de aan te bieden mu zikale schotel en de hoge kosten, die het vormen van een beatgroep met zich mee brengt. De eerste klanken, waarmee de zaal gevuld werd, waren afkomstig van de beat-band Bob Revvel and the A-ones, bestaande uit drie gitaristen, drummer en een zanger. Men kon direct merken, dat ze niet voor het eerst optraden. Goed op elkaar ingespeeld en zeker van zich zelf. De nummers werden zonder enige aarzeling en daardoor vlot ten gehore gebracht. Jammer dat enerzijds door waarschijnlijk te hard gestelde verster kers en anderzijds de slechte accoustiek van de zaal de zang gedeeltelijk verloren baar stil in de zaal. Iets meer aandacht bij de voordracht zou niet overdreven zijn. Ter afwisseling van het muzikale ge deelte toonde de goochelaar Janito uit Zwanenburg enkele goocheltrucs uit zijn ongetwijfeld veelzijdig goochelrepertoi- re Enkele heren uit de zaal moesten op het podium plaats nemen om zich te la ging. Hierna trad Anne Monster uit Oostvoorne, Neerlands le protest-zan geres, op. Zij zong haar zelfgemaakte liedjes, zichzelf op gitaar en mondorgel begeleidend. Verschillende mistoestan den in de maatschappij hekelde zij op een verfijnde manier. Jammer, dat haar schroom en aarzeling nog merkbaar wa ren, iets waar veel artiesten in het be gin mee kampen. Wordt zij dit de baas dan zal dat zeker het geheel teh goedé komen. Het volgende punt van het pro gramma vormde het zangduo uit Utrecht „Crangin Subjects", twee jongens, waar van er een op een gitaar begeleidde. Hun liedjes, welke een mengeling vormden van beat en het vroegere rock en roll zong dit tweetal op pittige wijze. Duide lijke en goed in elkaar overvloeiende stemmen, waardoor het prettig was om ernaar te luisteren. Vooral bij het liedje ir you don t look around was het merk ten beetnemen. Verbluffende staaltjes met touw en kaarten werden vertoond waarbij vooral speelkaarten een gelief koosd onderdeel schijnt te zijn. Nadat de artiesten nog enige malen haddon opgetreden, zorgden The A-ones voor het nagerecht. Hierbij was de ver houding muziek-zang veel beter en gaven deze veelbelovende jongelui blijk door hun prestaties over muzikale kwaliteiten te beschikken. Na een dankwoord door de directie, hetwelk zijn vertolking vond in de aanbieding van een bloemetje en versnapering gaven The A-ones nog een INGEZONDEN Blitz Veenendaal De grootsteedse neigingen van Veenen daal komen niet alleen tot uiting door de grote fabrieken, winkelpanden enz., ook bij feestelijke gelegenheden kan men dit zien en aan den lijve ondervinden, mag ik wel zeggen. We schrijven, 19 september 1966. Het gebruik wil, dat op de derde maan dag van september, het Veense volk de z.g. Lampegietersavond viert. Vroeger bestond dit feest uit het drinken van chocolademelk en het eten van beschuit met als hoogtepunt een kleurrijke op tocht van met lampionnen bewapende jeugd, gevolgd door een stoet praalwa gens. De laatste jaren echter, is het hoogte punt verlegd en ik mag wel zeggen, dat hiermede de belangstelling voor Lampe gietersavond wijd en zijd in de omge ving van 't Veen aanmerkelijk is ge groeid. Juist dit 'grootse gebeuren', met als schitterende apotheose het muzikale geluid van het kletsen der wapenstok ken op hoofden, ruggen en billen van 'langharigen', 'kuiven' en persfotografen, heeft aan Lampegietersavond grootse be kendheid gegeven. Maanden van te vo ren kijkt de jeugd en belangstellende reikhalzend naar dit 'Grand gala du ba ton' uit. Plaatsen bij familie en kennis sen in de Hoofdstraat worden gereser veerd, om te zien welk een afschuwelijke mentaliteit de hedendaagse jeugd wel heeft. En-fin, maandag j.I. was het dan zover. De jongeren liepen of zaten op straat en de ouderen hadden onder het genot van een kop chocolade bij het raam post gevat. Helaas kon de politie niet zo goed op gang komen. Maar gelukkig, na een kleine twee uur joelen en jennen kreeg ook zij de smaak te pakken en was de markt in een mum van tijd leeg. 't Was jammer genoeg maar van korte duur. Nee, dan was het vorig jaar wel beter. Ik wil eindigen met voor burgerij en jeugd de wens uit te spreken, dat het jaar 1967 een betere lampegietersavond zal brengen, want dit hoogstaande ge beuren mag vooral nooit verloren gaan. Tot zolang worden dan gummiknuppel en wapenstok veilig opgeborgen, want ze zijn echt wel lief en braaf daar in Veqnendaal. Maar één dag in 't jaar P. J. DE VRIES, Rhenen RENSWOUDE Gevonden: zilveren bedelarmbandje. ten, welke werden gehouden in Drieber gen. Door het team waarvan de heer Eickhoff deel uit maakte werd de eerste prijs behaald. DOORGEREDEN NA AANRIJDING Zaterdagavond plm. 8.15 uur reed de automobilist A.G. de R. te Rhenen over de Herenstraat in de richting Arnhem. Ter hoogte van het viaduct werd hij links ingehaald door een bestelauto, die de heer deR. sneed. De personenauto liep hierbij schade op, de bestuurder van de bestelwagen reed door ondanks claxonneren. De R. zette de achtervolging in en kon de be stelwagen in de buurt van Wageningen passeren. Hier probeerde men de auto te laten stoppen, doch de bestuurder reed recht op de zwaaiende B. (passa-* gier van de R.) in. Na een ingesteld onderzoek via het opgenomen kenteken dat de bestuurder van de doorgereden bestelauto was: G.E. te Soest. De politie maakte proces-verbaal op. HENGELWEDSTRIJD De laatste onderlinge hengelwedstrijd van dit seizoen wordt door de Voorn ge organiseerd op zaterdag 1 oktober. Er zyn extra mooie prijzen te winnen, want een lid heeft een extra bedrag hiervoor beschikbaar gesteld. Men komt om half 3 samen bij H. P. v. Nooit. Het inleggeld is 1,Men kan zich tot en met 30 sept. opgeven. Voor de Veenendaalse leden aan het adres G. Doustraat 24 en voor de Elster- se Beatrixstraat 36. SLECHTE DAG VOOR ZONDAGAFDELING VAN CANDIA '66 Het was zondag een slechte dag voor de zondagafdeling van Candia '66, want uit vier wedstrijden werd slechts één punt binnengehaald en wel door de ve teranen. Het eerste elftal speelde een uitwed strijd tegen Vreeswijk. Wat we hier te zien kregen was een matige wedstrijd met af en toe hard spel. De voorhoede van Candia was onmachtig, terwijl voor al in de eerste helft de verdediging goed sloot, want de stand bleef 00. In de tweede helft waren er een aan tal fouten in de Candia-verdediging; vooral keeper Kok had zeer zwakke mo menten en de gevolgen hiervan bleven niet uit, want in deze helft vielen er vier doelpunten voor Vreeswijk en wel in de 15e, 25e, 35e en 39e minuut. Candia voetbalde in deze wedstrijd echt teleur stellend, want er werd slecht geplaatst De vaart bleek uit de voorhoede te zijn. Derde achtereenvolgende zege van iVdvendo, 4 Advendo heeft zaterdag j.I. de derde achtereenvolgende overwinning ge boekt. Nu was het SVL dat in eigen huis kansloos met 4-0 werd verslagen. Na een kwartier was het reeds 3-0 en speelde Advendo een gewonnen ived- strijd. Na twee minuten nam Advendo de leiding, toen midvoor E. Greuter de keeper met een hard schot passeerde, 0-1. De Ederveners speelden in een hoog tempo verder en SVL was hier niet tegen opgewassen. Na tien minuten werd het Ho-2, toen J. Donkelaar op het middenveld de bal oppikte en door de hele achterhoede van Langbroek liep en de keeper met een hard schot kansloos passeerde. SVL probeerde met hard voetbal het spel te verplaatsen, maar de voorhoede kreeg geen schijn van kans tegen de achterhoede van Advendo. Na een kwartier weer een snelle aanval over rechts. Buitenspeler Speel ziek zette de bal hoog voor het doel, waar het Greuter was die de bal hard inkopte, 3-0. Advendo deed het nu wat kalmer aan en het bleef dan ook 0-3 tot de rust. Na de hervatting een veel sterker Advendo, maar de doelpunten bleven uit. Het duurde 20 minuten voordat J. Donkelaar met een prachtig schot de stand op 0-4 bracht. Kort daarna werd linksbuiten De Fluiter in het straf schopgebied gevloerd en kreeg Adven do een strafschop te nemen, die J. Donkelaar precies in de handen van de doelman schoot. Het laatste kwartier was SVL in de meerderheid, maar doelman Veldhui zen was in uitstekende vorm en liet zich niet passeren Vlak voor tijd schoot J. Donkeiaai nog een keer tegen de paal en daar mee kwam het slot van deze wedstrijd. Advendo heeft nu uit vier wedstrijden zes punten behaald en neemt daarmee een bijzonder goede plaats op de rang lijst in. Verdere uitslagen: Advendo 2 - DOVO 6, 4-2; Advendo 3 - VRC 5, 3-4 Ederveen Puzzelrit voor de jeugd Door de Ned. Herv. Jeugdraad m Ederveen is een puzzelrit georgani seerd voor wielrijders. Deze rit wordt Landelijke brandweer wedstrijden te Zwijndrecht SCHERPENZEELSE BRANDWEER OP DRIE NA DE BESTE Nadat de Scherpenzeelse brandweer .f* voorjaar te Lochem kampioen van Gelderland in haar klasse was gewor den moest zy dezer dagen de strijd aan binden met de andere provinciale kam pioenen van hei land. Zij is hier uitstekend door gekomen. Met een totaal van 419 punten moest dfr ,meerdere erkennen in Hengelo (441), Vïanen (430) en Oudewater (427) en werd vierde. Voorwaar een uitstekend resultaat. Het gemiddeld cijfer van 51 beoordelingen bedroeg 8,2 en de groep welke onder leiding stond van bevelvoer der R. Westerneng, kreeg de kwalifica tie „zeer goed". GLAASJE OP.... De Scherpenzeelse landbouwer De L. wilde woensdag na het wekelijkse be zoek aan de eiermarkt huiswaarts ke ren en vanaf de Barneveldsestraat de Eikenlaan in draaien. Hij belandde ech ter in de sloot. Na deze over een afstand „genomen" te hebben kwam de zaak tot stilstand en wonder boven wonder geen verwondingen en geen blikschade. Met vereende krachten werd alles weer op de weg gezet en daar de Eikenlaan reeds gepasseerd was, besloot Do L rechtdoor over de Haar huiswaarts te hPtS'fi" f,bocht biJ Pe"t was het van hetzelfde laken een pak en de gehele zaak belandde voor de tweede maal in de sloot. Ook ditmaal zonder kleerscheu ren, zodat hij toch thuis kwam, maar vraag niet hoe... Woningbouw vordert snel en goed De woningbouw in het plan Zuid vor dert snel en goed. In maart van dit jaar is men met een complex van 114 wonin gen begonnen en twee blokken van zes woningen zyn reeds door de gelukkige huurders bewoond. Dezer dagen is het derde en vierde blok toegewezen. De 40 woningwetwonin gen van dit plan zijn reeds alle onder de Kap en met de 24 premie-verkoopwonin gen is men volop aan de gang. De we- gen voor de 19 huur-premie woningen en de 31 vrije sectoi woningen worden reeds aangelegd, zodat de gronden voor deze woningen binnenkort ook bouwrijp zijn. KAN KEK BEST RIJDING SCHERPENZEEL De collecte ten behoeve van de Kan kerbestrijding heeft in Scherpenzeel het fraaie bedrag van f 1.523,60 opgeleverd Er is echtei veel geld nodig om deze ge- Vreesde ziekte te kunnen bestrijden. Alle collectanten en gevers wordt door het lomité zeer hartelijk dank gezegd voor het bijeenbrengen van dit bijzonder mooie resultaat.

De Vallei | 1966 | | pagina 2