5-2 GVVV bleek sterkste duel tegen SHOt in matig ANTI-SPRUIT HENNY JANSEN CHEVROLET ARAM ARAM Gelijkspel was de juiste afspiegeling van de wedstrijd Zuidvogels-DOVO, 1-1 VRC wint van technisch Ostrabeke, 3-1 Veenendaal liet het afweten tegen Amsvorde, 4-2 Superieur Utrechtse boys verslaat Unitas, 1-4 0 P E L Oranje Wit had gelijkspel verdiend tegen Scherpenzeel, 4-2 Sparta Nijkerk wint na keihard duel van Merino's, 1-4 Musketiers non van snel Hoogerheide, 3-1 Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 27 september 1966 GVVV-voorhoede benutte verslappen van verdediging in tweede helft De handige strooikoker voor uw aardappels FRAAIE PARTIJ VOETBAL VAN SVP TEGEN VALLEIVOGELS, 5—0 De Gouden Cobra Zuidvogels-keeper Vlaanderen wederom magnifiek Hard spelend en veel schietend Rood Wit verslaat NSVS, 4—2 V.A.B. KIRPESTEIN VIER POLITIEMANNEN NA AFLOOP AANWEZIG OM ONGELUKKEN TE VOORKOMEN Politie verwittigd Ries van de Klift ster van het veld 4 De ontmoeting van de twee „staartploegen" SHO en GVVV leverde een zeer matige wedstrijd op, waarin beide elftallen slechts zelden met goed opgebouwde en uitgevoerde combinaties voor de dag kwamen. Het aanvalsspel was van beide partijen uitermate pover, men kon slechts weinig door de ver dedigingen komen en dat had tot gevolg dat er nogal eens geschoten werd van grote afstand, in het bij zonder door de GVVV-voorhoede. Na een rommelige eerste helft volgde een bijna even rommelige tweede helft, tijdens welke wel duidelijk werd dat GVVV de betere ploeg was, hetgeen dan ook re sulteerde in verscheidene doelpunten en daarmee de verdiende overwinning, die GVVV vooral goed kan gebruiken voor het moreel. In deze wedstrijd was midvoor D. van Manen één van de aktiefste spe lers, die telkens een gevaar vormde voor de SHÖ-verdediging Het bleef niet bij gevaar, want deze speler scoorde drie keer. Jan v. d. Bovenkamp, GVVV uitstekende wedstrijd Het was reeds na drie minuten dat een kans die hij met een hard schot rechtsbinnen J. v. Manen een grote ook goed benutte, 3-1. kans kreeg. Hij wrong zich goed door Weer enkele minuten later was het een wirwar van spelers, kwam alleen een lange trap uit de verdediging die voor keeper Merkus, maar zijn schot de SHO-defensie en de GVVV-voor- ging net naast. hoede testte op snelheid. Midvoor D. De nu volgende periode van onge- van Manen bleek de meeste snelheid veer vijftien minuten was een nage- te hebben, zijn doorzetten leverde de noeg gelijkopgaande strijd, waarin de vierde goal op, 4-1. rommedige aanvallen over en weer gingen en waarin veel geschoten werd, o.a. enkele afstandschoten van links binnen Hoedeman, die net naast gin gen. In de 17de minuut kopte De Groot uit een voorzet van dichtbij op het doel, maar op werkelijk prachtige wij ze reageerde doelman Van de Pavert en behoedde zijn ploeg voor erger. Na 35 minuten zette midvoor D. van Manen goed door, één van de ver dedigers was uit positie gespeeld en dat gaf vrije doorgang voor de GVVV- midvoor, hetgeen 1-0 betekende. De grensrechter vlagde voor buitenspel en dat zou dan rechtsbinnen J. van Ma- gegolden hebben. Desondanks keurde de scheidsrechter de goal goed. Lang bleef GVVV de voorsprong niet behouden, want reeds direkt na de af trap kon linksbinnen De Groot een gelijke stand bewerkstelligen, 1-1. Het was een bijzonder matige eerste helft, waarin slecht geplaatst werd en het gehele beeld rommelig was. De tweede speelperiode liet een iets beter GWV zien en deze ploeg kan dan ook verdiend een eindstand van 5-2 bewerkstelligen. Na ongeveer 20 minuten was het D. van Manen die uit een voorzet van rechts de bal hard in het doel kopte, waarbij keeper Merkus geen hand uit stak, waarschijnlijk omdat hem het uitzicht belemmerd werd, 2-1. Enkele ogenblikken later was het Cluistra, ingevallen voor rechtsbuiten Van Limburg, die over de rechterwenk opdrong. De verdediging vermoedde waarschijnlijk dat hij de bal zou af spelen, hetgeen hij niet deed. Door het verzuim niet aan te vallen, kreeg hij Na een half uur werd rechtsbinnen J. van Manen in het strafschopgebied ten val gebracht en de scheidsrechter wees resoluut naar de stip. Piet van de Bovenkamp, die weinig opviel in deze ontmoeting, voltrok het vonnis, 5-1. Het bleef een onaantrekkelijke wedstrijd, mooi spel werd niet ver toond. Vlak voor tijd kon rechtsbinnen Van de Linden met een goed gericht schot de stand op 5-2 brengen. Er volgden nog enkele ^choten van o.a. Hoedeman, J. v. d. Bovenkamp en Cluistra, maar ze leverden geen pro fijt op. Daarmee kwam het einde van deze wedstrijd, waarin weer duidelijk is geworden .dat, ondanks de verster king van de voorhoede door D. van Manen en ondanks deze ruime over winning, de voorhoede niet bijster sterk genoemd kan worden. Alhoewel de wedstrijd een vrij spor tief verloop had, werd linkshalf Van de Wetering toch na een te felle charge van het veld gestuurd. Verkrijgbaar bij Drogisterij Zandstraat 7 Veenendaal In een van SVP-zijde zeer goed ge speelde wedstrijd tegen het ook nog ongeslagen Valleivogels, begonnen de Veenendalers direkt met èen. serie goe de aanvallen. Na vijf minuten was het al raak, toen J. Bolderman met een goed schot de Valleivogels-keeper het nakijken gaf, 1-0. Hierdoor gesteund trokken de Veenendalers gelijk weer in de aanval en uit een cornerbal maakte midvoor A. Pol in dezelfde minuut nog 2-0. SVP bleef sterker en er kwamen veel moeilijke momenten voor de Vo gels, maar tot aan de rust konden zij stand houden. Na de hervatting, toen iedereen dacht dat de Vogels wel direkt het initiatief zouden nemen, was het de Panterploeg die in de aanval ging. Het elftal ging steeds beter draaien en speelde in zo'n hoog tempo, dat de Vogels er nauwe lijks aan te pas kwamen. Ongeveer een kwartier na rust was het midvoor A. Pol, die .een voorzet van rechts mooi opving en direkt in schoot, 3-0. SVP bleef aandringen en ongeveer Jf) minuten later was het linksbuiten G. v. d. Bovenkamp die uit een voor zet ineens inknalde, 4-0. De Veenendalers speelden een fraaie partij voetbal in deze periode en het was 10 minuten voor tijd dat J. Bol derman doorzette en inschoot, 5-0. Het was aan de Valleivogels keeper te danken dat er in deze periode geen doelpunten meer vielen, want hij liet prima keeperswerk zien 54. „Jij doortrapte schurk!!" barst Aram woedend ;os, „dus die hele ontsnapping van mij was slechts ïen onderdeel van jouw sluwe plannetje!!" Het ipotlachje op het pokdalige gezicht van de Toua- •egg-sheik verbreed zich tot een grijns. „Begint het Indelijk te dagen in je suffe schildpadbrein", gie belt de dikkerd. „Ik had allang begrepen, dat de In een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarin het geen enkele keer aan span ning en sensatie ontbroken heeft, werden de punten eerlijk gedeeld door Zuidvogels en DOVO. In de eerste helft had Zuidvogels een veldmeerderheid, hoewel tegen het einde van die speelperiode DOVO tot een geweldig offensief kwam, tijdens welke vooral linksbuiten Van Hall een grandioze partij voetbal liet zien. De tweede 45 minuten bracht nagenoeg twee gelijkwaardige tegen standers in het veld, de aanvallen rolden over en weer en beide keepers had den handen vol werk, waarbij in het bijzonder het prachtige keeperswerk van doelman Vlaanderen het publiek tot ovaties bracht. De beginfase was voor Zuidvogels en verscheidene keren moest keeper Har- develd handelend optreden. Ondanks de veldmeerderheid bleek ÜOVO over iets meer elan te beschikken dan Zuid vogels. Na ongeveer tien minuten werd door Zuidvogels de score geopend. Links binnen Visscher viel over rechts aan, Rebergen trachtte hem de bal te ont nemen, maar de Huizense aanvaller stormde door en toen trok Rebergen aan de noodrem, oftewel hij bracht Visscher ten val. Resoluut wees scheidsrechter Van Rheenen naar de witte stip en resoluut schoot midvoor Van Galen zijn ploeg naar een 1-0 voorsprong. In de nu volgende periode had Zuid vogels het overwicht en het duurde tot ongeveer een kwartier voor rust dat DOVO, ziende dat het zo niet ging. tot een werkelyk geweldig offensief kwam, waarbij vooral de akties van linksbuiten Van Hall opzien baarden. De akties resulteerden in enkele hoek schoppen, maar verder dan dat kwa men de Veenendalers niet, in het bij zonder dankzij keeper Vlaanderen die op grandioze wijze zijn doel schoon hield. KI. van Hall, DOVO ouderwets op dreef Na rust een gelijkopgaande strijd, waarin de aanvallen over en weer rolden en waarin voor beide ploegen verscheidene kansen opdoken, maar evenzovele keren faalden de afron- ders. Na 5 minuten schoot Schoeman di rekt vanuit een voorzet op doel en zijn kogel maakte op dat moment ook een machteloze man van keeper Vlaande ren, 1-1. DOVO kreeg ook nog een penalty te nemen, omdat Van Hall tot tweemaal toe te fel werd aange vallen. Kroesbergen zou het vonnis voltrekken, maar zijn zuivere, echter te zachte schuiver, werd door Vlaan deren schitterend naast getikt. Het pleit voor Kroesbergen's sportiviteit dat hij de doelman vriendschappelijk een klap op de schouder gaf. Overigens had de gehele wedstrijd een sportief karakter. De wedstrijd bleef boeiend en het aankijken volkomen waard. In de loop Er bestond in wezen weinig verschil in krachten tussen Rood Wit en NSVS, maar door hard spel, fel doorzetten en veel schietwerk konden de Puttenaren de zege behalen. Voor rust doken er voor NSVS nog wel enkele kansen op, maar ze bleven onbenut. Het Veenen- daalse gevaar moest vooral van de linkervleugel komen. In de 28ste minuut viel de eerste goal. Een foutieve terugspeelbal stelde de linksbuiten van Rood Wit in de ge legenheid te scoren, 1-0. Vooral door toedoen van linksbuiten Bleyenberg ontstonden er enige kan sen, maar profijt leverden ze niet op Met de 1-0 stand brak de rust aan. Reeds 2 minuten na de hervatting maakte Roelofs (ingevallen voor de rust voor Ewijk) uit een voorzet van P. Bleyenberg de score gelijk. 1-1. Na dit wapenfeit zouden er onge veer een kwartier lang geen doelpun ten vallen. Daarna waren het in de 16de en 20ste minuut schoten resp. van de linksbuiten en linksbinnen die Rood Wit naar een 3-1 voorsprong brachten. Hierna kreeg NSVS een levensgrote kans voor een tegentreffer. De Ruiter kwam alleen voor de keeper, maar zijn schot belandde tegen de paal. Toch zou het 3-2 worden en wel door rechtsbuiten Van Kesteren. Na een mooie solo, waarin hij enkele Rood Witten voorbijliep, bracht zijn schot de stand op 3-2. Kort voor het einde werd een even tuele overwinning zeer klein gemaakt. Spil Gaasbeek schoot de bal tegen de midvoor en daardoor kreeg deze vrij wel open spel en doelpuntte dan ook, 4-2. Terwyi De Merino's alleen maar de uitwedstryden met goed gevolg doorkomt, zo schynt VRC op eigen veld slechts tot goede resultaten te kunnen komen. Het werd een verdiende overwinning voor de racingclub, vooral in de eerste helft behielden de Veenendalers het overwicht, ondanks het feit dat wat be treft de techniek Ostrabeke boven VRC stond. De gasten voerden het echter te ver door en daardoor bleven resultaten veelal uit. Na een kwartier schoot H. Schoeman burg, stond een zeer goede partij te spil- uit een voorzet van Verwoerd zijn ploeg len. Uit het offensief kwam geen doelpunt naar de 10 voorsprong. Ostrabeke werd ook verscheidene keren gevaarlijk, waarbij het vooral rechtsbin nen Cornelisse was die een gevaar vorm de voor de verdediging. Een kwartier na de eerste goal viel de tweede en dit was een juweel. Van zeker 20 meter schoot midvoor Aalbers de bal prachtig langs keeper Gertsen, die overi gens een prima wedstrijd keepte. VRC bleef aanvallen, maar toch was het Ostrabeke dat een treffer kon laten noteren. Het was rechtsbinnen Cornelisse die met een fraaie solo de ruststand op 2—1 bracht. De tweede speelperiode bracht twee na genoeg gelijkwaardige ploegen in het veld, hoewel het eerste kwartier voor Ostrabe ke weggelegd was, want toen ontketende deze ploeg een fel offensief, dat VRC enigszins in de verdediging drong. Spil Hasselaar was in deze wedstrijd niet van de partij, omdat hij de week tevoren te gen Blauw Geel vrij ernstig gebleesseerd werd. Zijn plaatsvervanger, Van Engelen van de tweede helft besefte DOVO dat, wilde zij de zege grijpen, het tot een fel offensief moest komen. En dat ge beurde. En kwartier voor het einde gingen de DOVO voorwaartsen begin nen aan een serie aanvallen, die de Zuidvogels defensie onder grote druk zetten en weer was het Vlaanderen die keer op keer tot daden moest ko men, die werkelijk het toevoegsel grandioos verdienden. Ongeveer zes minuten duurde dat Veenendaalse offensief, daarna nam het af en was het Zuidvogels dat de aanval overnam en de Huizenaren ble ven tot het einde toe het doel van Hardeveld belagen. Hoewel er diverse kansen opdoken, bleef de stand toch ongewijzigd. De puntenverdeling vormt een juiste afspiegeling van de krachts verhouding. voort, hoewel linksback Rebergen op een gegeven moment in paniek de bal rake lings langs de goede kant, voor VRC dan, van de paal schoot. Daarna golfden de aanvallen over en weer en was het tenslotte H. Schoeman die weer een beetje meer eer op zijn schouders laadde. Uit een voorzet van P Rebergen, bracht hij de stand op 31. Daarmee kwam het einde van deze wed strijd, die uitstekend geleid werd door scheidsrechter Van Hunen. Veenendaal heeft in de derde wedstrijd van deze competitie geen overwinning kunnen behalen op Amsvorde en moest met een 4-2 nederlaag genoegen ne men. In de voorhoede waren het vooral Imbosch en G. Heykaihp die tot goede akties kwamen, terwijl de rest van de aanvallers niet best op dreef was. Voor al de slechte mandekking van beide middenspelers verhinderde een goede on derbreking van de Amsvorde aanvallers. De achterhoede, zonder K. Gerritsen, die geblesseerd was, vormde een vrij solide geheel en het waren vooral de backs Van Dijk en A. Muller die een goede parten stonden te verdedigen. Het openingsoffensief was van Vee nendaal en al gauw bleek dat Imbosch één van de aktiefste spelers van deze middag zou worden, terwijl G. Hey- kamp dikwijls goede akties inleidde of uitvoerde. Na ongeveer tien minuten kwam Amsvorde onder de Veenendaalse druk vandaan en was het de geel-blauwe defensie die handenvol werk gratis kreeg voorgeschoteld. Voorlopig kon een doelpunt voorkomen worden, hoe wel het na enige tijd toch raak was. De Amsvorde rechtsbuiten passeerde linksback Van Dijk, schoot keihard op doel en daar was het rechtsback A. Muller die terugsnelde en door zijn vaart de bal niet meer kon ontwijken en vervolgens de bal het doel inliep, 1-0. Veenendaal bleef gedurende een pe riode van ongeveer 15 minuten een aangeslagen ploeg, maar kon met veel geluk het doel schoonhouden, vooral dankzij het goede werk van beide backs. De middenlinie had haar middag niet en de slechte mandekking die zij toe paste had tot gevolg dat Amsvorde tel kens gemakkelijk kon oprukken. Vlak voor rust werden er enkele goede Vee nendaal aanvallen opgebouwd en door een prima combinatie tussen Imbosch en G. Heykamp kreeg "de laatste een Ook Unitas zal na zondag begrijpen dat Utrechtse Boys alle tot nu toe ge speelde wedstrijden gewonnen heeft. De Utrechtenaren vormden een goed geheel, dat van begin tot einde het overwicht in handen hield en met een ver diende 4-1 overwinning Unitas het zwijgen op legde, ondanks het energieke, maar weinig secure spel van de Veenendalers. Vooral in de tweede helft be lemmerde het slechte plaatsen van Unitas een goede opbouw van combinaties en het was dan ook slechts het individuele doorzetten van enkele spelers, dat kansen schiep. Na 10 minuten viel de eerste treffer. Rechtsbuiten De .Jong zette goed door en gaf de bal^ af aan De Koning, die voor een goed'sluitstuk zorgde, 0-1. De beginperiode liet aanvallen van beide partijen zien, waarbij Utrechtse Boys iets meer opgedrongen stond. Langzaam viel het spelpeil wat terug, terwijl het vooral Unitas was dat slor dig plaatste, hoewel de wilskracht er voldoende in zat. Nadat voor Unitas Corjanus een goede kans kreeg na doorzetten en na dat Utrechtse Boys een kans, door misgrijpen van keeper Berkelmans, had gekregen, was het in de 35ste mi nuut raak. Op de huid gezeten door twee verdedigers, zag De Koning kans om zich in schietpositie te krijgen en met een goed gericht schot versloeg hij keeper Berkelmans, 0-2. Vijf minuten hierna greep Boys kee per Hendriks finaal mis en linksbuiten Nuiten benutte deze gratis kans, 1-2. De tweede helft liet Unitas zien als ijverige ploeg, maar het slordige plaat sen werkte een dpeltreffend aanvals spel tegen. Utrechtse Boys bleef ver uit superieur wat betreft taktiek en techniek, alsmede snelheid. Te veel scoringskans. Met een boogbal werd de Amsvorde keeper verslagen, 1-1. Vijf minuten na rust schonk de Ams vorde linksbuiten zijn ploeg de voor sprong, 2-1. Weer maakte Veenendaal een aangeslagen indruk en daardoor viel al zeer gauw de derde treffer, 3-1. Toch kwam Veenendaal onder de druk vandaan en het was linksbuiten T. Heykamp die hard tegen de paal schoot. Deze speler zou in de 15de mi nuut toch scoren. Uit een doelworste- ling maakte hij uiteindelijk de tweede Veenendaalse treffer, 3-2. Weer was het even later linksbuiten Heykamp die met een vlijmend schot op doel schoot, maar de keeper redde prachtig. Tien minuten voor het einde viel de vierde goal. Een voorzet van de links buiten werd door de rechtsbinnen in gekopt en hoewel deze speler buiten spel stond, floot de scheidsrechter niet, 4-2. Dat betekende de eindstand van deze ontmoeting en ook Veenendaal kon, evenals de concurrenten Candia en DVSA, deze zondag geen overwinning behalen. VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE kwam neer op de schouders van de Veenendaalse verdedigers en doelpun ten konden dan ook niet uitblijven. Reeds gauw in de tweede speelperio de scoorde De Koning zijn derde tref fer, terwijl tegen het einde rechts buiten Gellaart de stand op 4-1 bracht. Unitas ontketende als slot nog een aantal aanvallen en had voor de ge toonde ijver ook nog wel een tegen doelpunt verdiend, maar -het was de lat die tot tweemaal toe deze treffer weerhield. Eindstand 1-4. In een niet op hoog peil staande maar wel zeer spannende wedstrijd heeft Scherpenzeel zondagmiddag het bezoekende Oranje Wit uit Eist met lege handen huiswaarts gezonden. Voor de gasten was deze nederlaag wel sneu want zij hadden tweemaal een voorsprong en gezien het spelbeeld wel een gelijk spel verdiend. Doelpunten beslissen echter doorgaans een wedstrijd en aangezien Scherpenzeel er twee meer maakte dan haar gasten trok zij wat de treffers betreft wel aan het verdiende langste eind. Onder leiding van de zeer strak lei dende arbiter Peters uit Utrecht gin gen beide ploegen zeer vlot van start en waren zij beurtelings in de aanval. De gasten waren hierbij het gevaar- Iedereen had verwacht dat vorige week maandag tijdens het Lampegieters- avondfeest een happening zou losbreken, dat gebeurde niet. Toen niet, vijf dagen later wel, dat was op het Merino's-terrein. De Veenendalers kwamen uit tegen Sparta Nijkerk, een sterke ploeg, die verdiend de punten mee naar huis kon nemen. Vooral keeper' Kamphorst was een niet te overbruggen hin derpaal, die resoluut zijn doel stond te verdedigen. Verder was rechtsbuiten Doppenberg een opvallend goede vleugelspeler. In de eerste helft zag Sparta drie keer kans keeper Klaassen te passeren en daarmee was Merino's eigenlijk al een geslagen ploeg, die de in zicht komende nederlaag niet kon verkroppen. Geen van de 22 spelers was een lieve jongen, velen, van beide partijen hadden schuld, maar in deze wedstrijd kwam toch vooral tot uiting dat MERINO'S geen goed verliezer is. Het is zaak voor Merino's deze mentaliteit te laten varen, anders zullen er stellig nog veel meer nederlagen volgen. MAASTRICHT: Bü de start van zün Limburgse tournee is TOON HER MANS officieel gehuldigd i.v.m. zyn a.rtiestenjubileum „Tien jaar One Man Show". De burgemeester van Maastricht Mr. W. Baron Michiels van Kessenich zette Toon in een lystje. (boven) Ook een boerenkapel droeg een steentje by aan het in de bloementjes zetten van Toon (onder) 1 1 krijgers van Zlass slechts op een teken van jou wachtten om het zoutmeer over te steken en het paleis binnen te dringen Welaan, dat teken heb je nu gegeven Ar-am en ziedaar, mijn mannen staan gereed om hen hartelijk te ontvangen, hihi- hi!" Hij wijst triomfantelijk omhoog naar de wal len van bet oeJeis. Tot zün ontzetting Aram daar een lange rij Touareggs staan, gewapend met pijl en boog En op datzelfde moment naderen over de verraderlijke zoutvlakte de krijgers van El- Seiff, onbewust van de duivelse val die de Sheik der Touareggs voor hen heeft opgesteld (Wordt vervolgd) Nijkerk was een klasse beter, en Merino's kon hier weinig tegenover stellen. Linksbuiten Bunt nam de eer ste goal voor zijn rekening, midvoor Versteeg de tweede en rechtsbuiten Doppenberg de derde. Merino's kon het tempo niet bij houden en trachtte met hard voetbal tegenstand te bieden, hetgeen, zoals de uitslag doet uitkomen, haar niet lukte. Ook Nijkerk ging er hard tegen aan en kwam dikwijls tot unfaire han delingen. De tweede helft was een toespitsing van alles, Sparta bleef snel combine ren, bleef gevaarlijk, terwijl Merino's armzalig aanvalsspel liet zien, dat, in dien het enig resultaat mocht opleve ren. van alle gevaar werd ontdaan door de beheerste keeper Kamphorst. Beide teams van gladiatoren zagen kans nog eenmaal te doelpunten, Me rino's door linksbuiten Sukkel en Spar ta door rechtsbuiten Doppenberg, zo dat de eindstand op 4-1 kwam. In de tweede helft werd Bunt van Sparta van het veld gestuurd. Intussen had ook het publiek niet stilgezeten; het Spartaanse grensrech teren zinde haar niet en, moedig ge worden door bier, trachtte men de man te lijf te gaan. Ook op andere plaatsen, tussen supporters van beide partijen, ontstonden incidenten. Kor tom, het gehele terrein was onveilig en het leek het Merino's bestuur het verstandigste om de politie te verwit tigen. die prompt tegen het einde, vier man sterk, op het veld verscheen. De sterke arm trachtte hier en daar enkele kemphanen uit het publiek te halen, terwijl er ook sprake was van een revolver die in het bezit moest zijn van een Nijkerk-supporter. Tenslotte is alles nog vrij goed afgelopen. Musketiers trad zaterdag j.l. ongeslagen tegen Hoogerheide in het veld. Na een moeilijk begin is het de Elstenaren tenslotte gelukt dit te blijven. Groten deels is dat te danken aan het uitstekende spel van rechtshalf Van de Klift die, nadat Musketiers tegen een 0-1 achterstand opkeek, met een daverend schot gelyk maakte. Gestuwd door deze speler was het snel gedaan met de Hoogerheide activiteiten en draaide de Elsterse ploeg weer als vanouds. Mus ketiers trad met hetzelfde elftal in het veld als vojpge week. De beginfase was voor Hoogerheide dat een snel spelletje liet zien, waar de Musketiers mensen vooralsnog geen raad mee wisten. Het was duidelijk dat de Elsterse ploeg zijn tegenstander onderschatte. Na een kwartier kwam dan ook het voor Hoogerheide verdiende doelpunt, 0-1. Musketiers werd wakker geschud en met Van de Klift aan het hoofd ging men de bakens verzetten. Deze speler groeide naar een uitstekende vorm en scoorde na 20 minuten met een „loei" de gelijkmaker, 1-1. Musketiers kwam nu wat los en ging steeds beter spelen. Nadat de Hooger- wachter, 3-1. heide doelman enkele malen reddend was opgetreden en de Musketiers- voorwaartsen enkele kansen hadden gemist was het kort voor rust dat rechtsbuiten D. Jansen de Elstenaren naar 2-1 schoot. Na rust werd het een eenzijdige strijd en kwam Hoogerheide er slechts spo radisch aan te pas. Met kunst en vlieg werk kon men het doel schoon houden en vooral de keeper trad hierbij op de voorgrond. Een kwartier voor tijd brak mid voor Cees Henzen goed door en pas seerde beheerst de Hoogerheide doel lij kst en zij wisten met hun over de vleugels geleide acties'de bluaw-witte achterhoede soms danig te ontwrichten. In de 15e minuut namen zij toch nog onverwacht de leiding, door verkeerd ingrijpen van de verdediging kreeg linksbuiten Slok vrij spel, hij loste een onverwacht schot dat door keeper Geel pas achter de doellijn kon worden ge stopt hetgeen de goed opgestelde ar biter niet ontging, 0-1. Scherpenzeel wist hierna het spel naar de helft der gasten te verplaatsen en in de 21e minuut wist de doorge broken rechtsbinnen Van de Broek keeper van Rotterdam te passeren, waardoor het weer gelijk was, 1-1. Ge leidelijk aan kreeg Scherpenzeel een licht overwicht waaruit enige goede kansen ontstonden welke echter geen resultaat opleverden. In de 38e minuut kwamen de gasten opnieuw aan de leiding toen een goed genomen hoek schop door rechtshalf Quint fraai werd ingekopt, 1-2. Drie minuten later was het opnieuw gelijk, bij een aanval over rechts gaf Vermeulen op maat door naar Van de Broek en deze liet met een simpele voetbeweging keeper Van Rotterdam vergeefs duiken, 2-2. Met deze stand kwam ook de rust. In de tweede helft heeft Scherpen zeel doorgaans wel het beste van het spel gehad maar de gasten wisten met hard zwoegen de balans vrij goed in evenwicht te houden. De thuisclub kreeg in deze periode wel de beste kansen op een treffer, maar de stug ingrijpende verdediging der gasten wist doorgaans tijdig de ge varen te bezweren en zorgde dan met verre trappen naar voren voor gevaar lijke tegenacties. In de 28e minuut kwam Scherpen zeel op fortuinlijke wijze aan de lei ding, bij een blauwwitte aanval werd de bal door spil De Vries onderschept, maar deze wist blijkbaar niet goed wat hij met het leer zou aanvangen, ter wijl keeper Van Rotterdam al uit zijn kooi kwam en op een terugspeelbal re kende trapte De Vries het leer echter hard weg waarbij dil tegen de voet van middenvoor Rebergen belandde en vervolgens met een mooie boog over de keeper heen in het doel belandde, ,3-2. Scherpenzeel putte uit dit succes moed om door te gaan en vier minuten later bracht de goed gelanceerde mid denvoor Rebergen met een strakke schuiver de stand op 4-2. Kort hierop scoorde hij weer maar deze treffer werd ten onrechte wegens vermeend buitenspel afgekeurd. In de slotfase hebben de gasten nog verwoed getracht om verandering in de stand te brengen maar de verdedi ging der thuisclub wist de zaak goed gesloten te houden zodat met onver anderde stand het einde kwam. Rest ons tenslotte te vermelden dat er in vergelijking met vorige ontmoe tingen tussen beide clubs vrij sportief werd gespeeld hetgeen mede voorkwam uit de zeer strakke en welbewuste leiding van arbiter Peters. Musketiers vond 3-1 genoeg en speelde tie wedstrijd met overheersend voetbal uit. Enkele malen kon Hooger heide nog in de aanval komen, maar de Elsterse verdediging had er weinig moeite mee. Een dik verdiende overwinning van Musketiers dat nu op overtuigendo wijze de leiding heeft in de eerste klasse, afdeling Utrecht

De Vallei | 1966 | | pagina 4