Raad herdacht staande over leden directeur gemeentewerken Raad Rhenen Veenendaalse jeugd zoekt naar dansgelegenheden VEENENDAAL Sinterklaasactie in Amerongen Mode van één avond toonde stijl en ideeën voor heel seizoen AMERONGEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 30 september 1966 In de jongstleden dinsdag gehouden raadsvergadering, waarbij de publieke tribune weer flink was be zet, herdacht de raad staande de overleden directeur van gemeentewerken de heer Nanne Souwerbren. In korte trekken schetste de voorzitter de levensloop van de heer Souwerbren en hij zei, dat de overledene een stempel op zijn werk en op de gemeenschap had gedrukt, terwijl hij ook de schepper van de Vrijwil lige Brandweer was. De voorzitter sprak verder nog woorden van dank voor alles wat de heer Souwer bren voor de Rhenense gemeenschap had gedaan. Vervolgens nam men enkele ogenblikken stilte in acht. De portefeuilleverdeling werd door de voorzitter bekendgemaakt, waarbg de burgemeester o.m. be heert financien, grondbedrijf en planologie en sociale zorg tot 1967; de heer van Lienden: beheer lande rijen, huisvesting, waarbij t-z.t. sociale zaken en de heer Deen o.m. onderwgs,. sportzaken en openbare werken. FUNCTIEVERDELING WETHOUDERS De heer Griffioen ging wanneer hij hieraan dacht terug naar zijn jeugdja ren, waarin hij als jongste uit het gezin mocht meespelen met de ouderen, maar „voor spek en bonen". Zo krijg ik ook de indruk aldus spreker dat de heer van Lienden ook mee mag spelen voor spek en bonen. Dit is volkomen in overeen stemming met de verwachtingen die men had, toen negen leden van de raad bij de wethouderverkiezing op de heer van Lienden stemden. Ik zeg van de mens van Lienden geen kwaad, maar in een bespreking met de heer Deen bleek dat v. Donzelaar niet kon, Kerkstra te dom was en Van Lienden dan toch nog maar de beste was. Nauwelijks heeft men de eed of be lofte afgelegd, of men benoemt om partij redenen wethouders; niet om politieke redenen en niet om redenen van gemeen tebelang. Ik beschouw deze negen men sen, die direct na de eedsaflegging deze eed verzaakten als eedsverkrachters en als niet nakomen van beloften tegenover de kiezers. Hier is bewust sprake ge weest van misbruik van macht en niet van het zoeken van het belang van de gemeenschap. Ik voel me principieel ver plicht dit in het belang van de gemeente Rhenen te zeggen. De voorzitter kon hierop geen politiek commentaar geven. De heer Kerkstra vond dat men pas over vier jaar zou kunnen zien of van Lienden als wethou der bekwaam was of niet. De heer A. Jansen (VVD) merkte op, naar aanleiding van de notulen, dat er over zijn voorstel van orde in de vorige vergadering niet op de juiste wijze was gestemd. Ingevolge art. 52 van de Ge meentewet had de heer van Donselaar niet mee mogen stemmen. Ik zal niet te gen de uitgebrachte stemming proteste ren, aldus de heer Jansen, maar toch had ik het in het geval van de heer van Donselaar verstandiger gevonden om voor mijn voorstel van orde te stemmen. Als men weet, voor zich zelf, dat zijn functie de toets der kritiek kan door staan, zou ik zelf nooit tegen een derge lijk voorstel stemmen. Des te steviger is later je plaats in de raad. Verder heeft het mij pijnlijk getroffen, dat de gekozen wethouders geen dankwoord hebben ge uit voor het in hen gestelde vertrouwen. Al is men dan ook met de kleinst moge lijke meerderheid gekozen voor de z.g. coalitie was dit toch wel prettig ge weest. Als het nu nog zou komen, is het als mosterd na de maaltijd. Naar aanleiding van de notulen over de verkiezing van de beide wethouders wilde ik nog het volgende opmerken: De S.G.P. fractie heeft door haar publicatie in de pers, dat zij zich van de zg. coalitie distancieerde, haar kiezers zand in de ogen gestrooid en het bestuur van de SGP kiesvereniging een zeer slecht fi guur laten slaan. Door ingewijden is te constateren dat de SGP fractie zich in werkelijkheid niet distancieerde. Het ts bij de SGP fractie dus zo: Let op mijn woorden, maar zie niet naar mijn daden De SGP fractie zal m.i. haar conclusie hieruit moeten trekken. Een juiste hou ding van de SGP kiesvereniging is in dit geval zeer gewenst, mede met het oog op de toekomst. Nu de heer Deen wethouder is gewor den en nu beleid gaat voeren, zullen we in de toekomst de vele schriftelijke vra gen. die hij in het verleden in de raad stelde, moeten missen. Ik geloof wel dat de heer Deen voldoende tijd voor zijn wethouderschap zal weten te vinden, vooral nu hij twee zeer zware portefeuil les: onderwijs en openbare werken, op zich heeft genomen. Meestal is het be zwaarlijk als men twee dinge tegelijk moet doen. De heer Deen schijnt deze gave toch te bezitten. Ik begrijp echter niet dat de CHU, voorstander van bij zonder onderwijs, geen aanspraken heeft gemaakt op de portefeuille van onder wijs. Als ik het goed zie loopt de CHU in het college van b en w een zeer onder geschikte rol zal gaan spelen. Met het zakelijk inzicht van een nadere woord- voèrder van de CHU hebben wij bij de aankoop van de woningen aan de Wil- helminastraat, in de vorige vergadering reeds kennis gemaakt. Toch ben ik er zeer content mee, dat de heer Deen de portefeuille van open bare werken gaat beheren. Ik hoop dat we nu een actieve bouwperiode tegemoet gaan. Graag herhaal ik hier de verkie zingsleuzen van de P.v.d.A. „Achterberg moet vooruit, daarom woningwetwonin gen en riolering in Achterberg. Stemt Deen." Daar zou ik nu toch wel de heer Deen op vast willen houden. De wethou der van openbare werken heeft nu de kans om dit waar te maken. Ik wil hem bij voorbaat reeds nu hiervoor mijn steun toezeggen. Dan kan de P.v.d.A. later zeggen: Mede dank zij de hulp van de VVD is Achterberg vooruitgegaan. Zeer waarschijnlijk gaan we nu, nu de P.v.d.A. beleid gaat voeren een periode tegemoet, waarin de verhouding tussen de gemeente en de burgerij sterk zal wor den verbeterd en worden geen ingezete nen, om met de heer Deen te spreken, met een kluitje in het riet gestuurd. Ik verwijs hiervoor naar de verkiezings krant .Dan zal het ook niet meer mogen voorkomen, dat op de publieke tribune behalve misschien voor de regelmatige toehoorders, plaatsen kunnen worden ge reserveerd. Als ik nu nog hier de woorden van de heer Deen mag herhalen, die hij meen de te moeten uitspreken bij een plaatse lijke spreekbeurt van de heer v. d. Ploeg, waarbij de heer Deen stelde dat de burge meester dikwijls bazig en autoritair op treedt, dan hoop ik toch werkelijk, dat we nu in Rhenen niet met twee bazen te maken krijgen. Dat zal nooit goed kun nen gaan twee kapiteins op een schip. De voorzitter deelde hierop mede te hebben geaarzeld over het meestemmen van de heer van Donselaar, doch wan neer men art 52 ruim interpreteert, dan gaat het over een oommissie en dan is zijn meestemmen niet verkeerd. Mr. Deen merkte wat het niet uitspre ken van een dankwoord door de wethou ders betreft, hij een geheim moest ver klappen. Hij had dit namelijk niet ger daan, doordat hij hier gekozen en geko men was omdat hij, voor het eerst in zijn carriere als raadslid, op zichzelf had gestemd. Hij vond het onjuist, als men stelde dat de portefeuilles die wethouder van Lienden heeft, minder zouden zijn dan die van .hem. Het is wel zo, dat Rhenen zo zachtjes aan naar een toe stand groeit dat men meer wethouders nodig zal hebben. Instelling commissie openbare werken De heer Jansen kon tot zijn spijt op het ogenblik de noodzakelijkheid niet in zien van de instelling van een commissie openbare werken. Nu wij een politiek verantwoordelijk wethouder van open bare werken hebben is die noodzakelijk heid er m.i. niet meer. Al jaren is die commissie niet nodig geoordeeld. De wet houder van openbare werken heeft een staf. van deskundigen ten gemeentehuize, waardoor hij zich kan laten voorlichten en adviseren. Dan vraag ik me nu toch echt af of de wethouder zich, door het instellen van deze commissie, zichzelf al niet bij voor baat een certificaat van onbekwaamheid geeft ten aanschouwe van de gemeente. Hij is zich toch «eker wel van zijn kwa liteiten bewust, dat dient iedere wethou der te zijn. De CHU fractie schijnt nu opeens ook een commissie openbare wer ken voor te staan. Haar eigen ter azke deskundige, het oud raadslid de heer Klaassen, werd echter eerst uitgeran geerd. De CHU fractie heeft ook in dit geval geen vooruitziende blik. Als de commissie er zou gaan komen, heb ik gezien dat b en w mij de eer te beurt willen laten vallen om in die com missie zitting te nemen. Ik weet echt niet hoe de andere heren, die voor deze commissie zijn voorgesteld, erover den ken. Ik wil U wel het volgende zeggen. Ik ben verplicht al datgene te doen wat het belang van de gemeente Rhenen van mij vraagt. Alleen op de manier waarop dit moet gaan gebeuren, daar verschil len schijnbaar b en w met mij over van gedachten. Mijn plaats zie ik in dit ge val niet in de commissie openbare wer ken, maar in de raad en daar zal ik U, zoveel als in mijn vermogen is advise ren. Tot mijn spijt kan ik mij momenteel nog niet beschikbaar stellen om als rug dekking van de huidige wethouder van openbare werken te worden bestemd en ben ik ook nog niet van plan om mij voor een bepaald karretje te laten spannen, waardoor het voor mij onmogelijk gaat worden om tot een discussie over open bare werken in een raadsvergadering te komen, daar ik hierbij een vrije openbare meningsuiting voorsta. De voorzitter merkte op, dat een der gelijke commissie in kleihere gemeenten weinig zin heeft; wanneer zo'n commissie moet worden ingesteld is een zaak van de raad. Het is echter wel een kwestie van doelmatigheid van bestuur. Men kan met meer deskundigheid in de raadzijn werk doen als men de achtergronden van een zaak kent. De heer Deen wilde de heer Jansen een lesje in politiek geven en zei dat de raad aan het hoofd van de gemeente staat en dat het college het beleid uit oefent, dat de raad uitstippelt goede verhoudingen tussen college en raad, college en burgerij en raad en burgerij zijn nodig om de zaak goed te laten lo pen. De plicht van het college is om voor al niet autotitair op te treden. Het is de taak van ieder raadslid ook van U mijnheer Jansen een steentje bij te dragen in het werk van de gemeente. Wat ook deze commissie zou mogen ad viseren, verantwoordelijk blijft de be treffende wethouder of het gehele col lege. De voorzitter zei dat het in een advies commissie bepaald niet zo is, dat een raadslid daarmede de mond wordt ge snoerd voor wat hij in de raad zou wil len zeggen. Ook de heer Griffioen had geen waar dering voor dit voorstel. Hij zou wel veel voelen voor een planologische commissie, want men moet vooruitdenken. De mees te commissies zijn moordend voor de democratie, want de openheid van de raad tegenover het publiek lijdt eronder Met negen stemmen voor en vijf tegen werd deze commissie ingesteld. De heer Griffioen vroeg zich af, waar om het college het nodig vond de Meent commissie met één lid uit te breiden. Het bleek dat dit kwam door de moder nisering van de commissie, waardoor de voorzitter ook een stem uit kon bren gen. Dan was er een even aantal stem men en daarom was het gewenst tot de voorgestelde uitbreiding over te gaan. De heer Griffioen was echter de me ning toegedaan, dat uitbreiding van deze commissie in werkelijkheid was bedoeld om de heer Verwoert aan zijn zilverlin gen te helpen. Benoeming leden commissies Vervolgens moest er een aantal malen worden gestemd om commissieleden te benoemen. Tot leden van de onderwijs commissie benoemde de raad de heren H. Griffioen, H. v. d. Spoel, D. de Jong en W. Verhoeks. Tot voorzitter van deze commissie had b en w aangewezen Mr. J. Deen. Tot leden van de commissie van bijstand voor het woningbedrijf werden in de bestaande vacatures benoemd de heren E. P. van Dijk en C. Hensen. Tot lid van de commissie van toezicht op de handelsavondschool werd in de vacature benoemd de heer H. v. d. Spoel. Tot leden van de commissie voor geor ganiseerd overleg benoemde de raad de heren J. van Donselaar en D. de Jong, terwijl tot plaatsvervangend lid werd benoemd de heer P. Kosters. Door het college was als voorzitter aangewezen mr. J. Deen en als plaatsvervangend voorzitter T. van Lienden. De heer H. v. d. Spoel werd herbe noemd tot lid van de commissie van advieg voor de verlening van studietoe lagen. Tot leden van het openbaar lichaam voorlichting en vreemdelingenverkeer benoemde de raad de heer Jansen, met als plaatsvervanger de heer G. van G sink en de heer J. Baars met als plaats vervanger de heer J. Waiboer terwijl uit het college was aangewezen de burge meester met als plaatsvervanger de heer Mr. J. Deen. Tot leden van de commissie openbare werken werden door de raad benoemd de heren J. van Donselaar, E. P. van Dijk, H. Griffioen en A. Jansen. De heer E. P. van Dijk wilde de beslissing of hij deze functie zou aanvaarden .voorlopig aanhouden, evenals de heer Jansen, ter wijl de heer Griffioen deze functie niet vyenste te aanvaarden. In zijn plaats werd door de raad benoemd de heer Verwoert. Bij deze benoeming van de leden van de Meentcommissie merkte de heer Grif fioen op dat de uitbreiding van deze commissie nodig was om een belofte na te komen bij de wethoudersverkiezing aan de heer Verwoert gedaan, waardoor men hem aan zijn zilverlingen wil hel pen. De heer Verwoert weet echter net zoveel van landbouw af als.een ezel van meubelen. Benoemd voor deze commissie werden de heren G. van Gesink, P. Kerk stra, M. Lodder en G. J. Verwoert, ter wijl de heer T. van Lienden door het college als voorzitter was aangewezen. Stichting gymnastieklokaal De voorzitter vond de plaats die men u voor dit gymnastieklokaal had gevon den maar tweede keus: het was planolo gisch niet zo gelukkig, maar men kan beter dit meepikken en een iets mooiere plaats nemen dan nog een groot aantal jaren te moeten waohten. De heer Griffioen was van mening, dat als men een gebouw op een bepaalde plaats zet, het er jaren moet blijven staan. Naar zijn mening was het beter een jaar te wachttn dan met een minder plaats genoegen te nemen, bovendien vond hij het dirigisme uit Utrecht dat nergens op lijkt. Aanleg speelweide De raad ging accoord met het voorstel van het college om een gedeelte van de gemeentelijke weide ten noorden van de Loswal te benutten als een speelgelegen- heid voor de jeugd. Men zal voor dit doel 5000 6000 m2 gemeentelijk weiland aan haar bestemming onttrekken en er een heining omheen en doelen op plaatsen. De kosten hiervan worden geraamd op 2600,— Vragen: De heer De Jong had vragen gesteld over het omhooggaan van diver se uitkeringen en de voorzitter kon hier op mededelen aan de dienst sociale za ken te hebben gevraagd eens na te gaan hoe dit ligt bij andere gemeenten. Vervolgens kwam de vraag van de heer Jansen aan de orde over de stag natie bij de bouw van het kleedgebouw ten behoeve van de voetbalsport. Wethouder Deen vond dat de bewoor dingen van deze brief wat minder pret tig aandeden voor de voorzitter omdat het publiek toen nog niet wist dat er een verantwoordelijk wethouder is. De heer Deen gaf vervolgens een toelichting en zei dat het kleedgebouw voor de voet balsport met de nodige voortvarendheid wordt afgebouwd. De aannemer levert behoorlijk en deugdelijk werk, maar is misschien nog wat onervaren. Boven het gebouw komt de cantine, die wordt be kostigd door de voetbalvereniging. De aannemer was er mondeling van op de hoogte gesteld dat er een wijziging in de dakconstructie zou komen. Dit dient m.i. echter voortaan schriftelijk te worden vastgelegd. Maar wat is er nu gebeurd, de tekening was door de constructeur niet naar de aannemer gezonden.'De aannemer heeft de technische dienst niet om een andere tekening gevraagd en is in verwarring geraakt en heeft toen maar twee dagen gewacht met het ver der bouwen. Er is in dit geval een be paald misverstand geweest en ik moet beslist stellen dat de technische dienst niet overbelast is, door de langdurige ziekte en het uitvallen van de directeur van gemeentewerken is er echter wel een bepaalde krapte in technisch personeel, maar het werk is behoorlijk doorgegaan, misschien is het daardoor toch zo dat er vereenvoudigingen zijn aangebracht in bepaalde dingen. De heer Jansen kon zich met de uitleg van de heer Deen verenigen. Vervolgens ging men in geheime vergadering omdat het college de raadsleden twee belang rijke dingen had mede te delen. De ASsOs-groep, die de eerste beatkelder uit Veenendaal bespeelt. Nu reeds dansen op een zolder en in een kelder „Op een feestje van Hans Hiensch, gitarist van The As203 Group, werd het idee geopperd om iets te maken van de vroegere wijnkelder in de Hoofdstraat, onder het pakhuis van de firma F. Diepeveen. Hans Hiensch en Cees'van Harde- veld, de laatste bassist bij The As203 Group, wisten van het bestaan van deze kelder af en direkt waren w(j allen één en al oor. Onze gedachten gingen uit naar een dansgelegenheid, het zwalken over straat trok ons niet aan en daarom waren wij blij dat hier een kans opdook om op gezellige wijze vertier te zoeken". Ilit zijn woorden van Jan Slagman, general-manager van The As 203 Group. The Group is een nog vry onbekende Veenendaalse band, waarvan de leden veelvuldig bijeen komen om te oefenen. Jan Slagman zit in het schemerdonker van de kelder, ongeveer vier bij tien meter, en licht toe wat er de laatste tyd zoal georganiseerd en uitgewerkt is door het bestuur van deze danskelder. AKTIEF Dit bestuur is niet het enige dat de organisatie van een dansgelegenheid op zich heeft genomen, want boven het pakhuis van de fa. Diepeveen bevindt zich de „Kolder-zolder", waar ook ge- shaked, getwist en gerock-and rolled wordt en ook dat wordt geleid door en kele jongeren. Hiermee houdt het niet op, want er gaan zelfs al weer geruchten dat enkele andere jeugdige organisatoren met een leegstaande boerderij aan de Prins Bern- hardlaan bezig zijn. Het blijkt dus wel dat de Veenendaal se jeugd aktief is wat betreft het zoeken naar dansgelegenheden, hoe bouwvallig en klein die ook zijn en daarom zullen er vermoedelijk in de toekomst wel her en der nieuwe gelegenheden (hoewel zonder veel tam-tam) geopend worden. Straat Het pakhuis van Diepeveen is te be reiken via een pad dat tussen Hoofd straat en Fluiterstraat loopt. De toe gangswegen zijn niet geplaveid, de in gang is niet helder verlicht, maar daar gaat het volgens de dansliefhebbers niet om. „Het gaat om het vertier en de we gen die daar naar leiden doen niet ter zake". Het bestuur van de „beatkelder" be staat uit Frans Albers, Jacob Breder- veld, Hans Hiensch, Cees van Hardeveld en Jan Slagman. De laatste zegt: „We hebben nu zo'n vijftig ingeschreven le den d'e één gulden betalen. Daarmee be doelen we niet dat anderen niet mogen komen, hoewel we een grote toeloop, ge zien de ruimte, onmogelijk kunnen heb ben". Jan Slagman vervolgt: „We zijn blij dat de eigenaren van dit pakhuis ons gelegenheid hebben gegeven om gebruik te maken van de kelder en de zolder. We bekostigen alles zoveel mogelijk zelf hoewel we gratis stroom mogen aftap pen voor de pickups en bandrecorders De heren Diepeveen vinden het blijkbaar een prima idee, want zij zijn eens per soonlijk komen kijken". Een van de andere bestuursleden zegt: „De mensen denken gauw iets slechts hiervan, dat is niet waar, het is alleen maar een kwestie dat wij niet door de straten willen zwerven, wtf willen niet in een kroeg zitten en daarom zijn we hiermee begonnen". Selecte groep „Is het een selecte groep die hier mag komen en worden anderen geweerd?" „In het begin was dat wel zo, je zou het een besloten kring kunnen noemen, te kunnen blijven verrichten. tegenwoordig mag iedereen komen, mits het aantal maar niet te groot wordt, want de beschikbare ruimte is maar ge ring". Jan Slagman: „De meesten die hier komen zijn nog op school, enige tijd ge leden werden er ook doordeweeks dans avonden georganiseerd, nu is het de studie die dat niet meer mogelijk maakt en komen wij alleen op zaterdag en zon dag bijeen". Als de muziek in de kelder ophoudt, dalen van bovenaf enkele muziektonen neer in de kelder. Het komt van de zol der boven het pakhuis, de „Kolder-zol der", die men bereikt langs een aantal leuzen en kreten aan de muren, die niet direkt fijnzinnig genoemd kunnen wor den. Ook de „Kolder-zolder" heeft een be stuur, bestaande uit Arian van Harde veld, Frans Diepeveen en Arie Kroes- bergen. „Als steeds meer dansliefhebbers zich aanmelden is het mogelijk dat, wanneer wij de beschikking kunnen krijgen over een ruimere dansgelegenheid, wij niet zullen aarzelen", eindigt Jan Slagman. Volgende week Hoogelandcollecte Tussen 3 en 8 oktober wordt door de stichting Het Hoogeland weer een be roep gedaan op de offerbereidheid van de Veenendaalse bevolking. De op brengst van de collecte is bestemd voor het verzorgings-, opvoedings- en reclas- seringswerk van deze stichting. Behalve voor het uitgebreide werk in de 5 inrichtingen en 4 tehuizen van de stichting, waarin per jaar honderden personen van alle gezindten worden ver pleegd, vraagt men dit jaar speciaal de aandacht voor de nieuwe verpleeginrich ting Hullenoord te Beekbergen. Dooi de ze uitbreiding kunnen 180 patiënten meer worden verpleegd, en wel relatie gestoorden, lichamelijk en geestelijk minder-validen, die hulp behoeven in ge- riatrisch-psychiatrische zin. Aan deze vorm van hulp-verlening bestaat in ons land nog een grote behoefte. Ondanks financiële steun van de over heid blijven er nog veel kosten die de stichting zelf moet dragen. Voor dit ho ge bedrag, dat ermee gemoeid is doet 't bestuur van deze stichting dan ook een beroep op de offervaardigheid van de bevolking om dit noodzakelijke christe lijke maatschappelijke en sociale werk Bejaarde dames gaan weer zingen De stichting OCB te Veenendaal heeft het programma voor de wekelijkse ont spanningsmiddagen bijna gereed In het vervolg worden de middagen belegd op dinsdag, op de gewone tyd, 14.30 uur. De eerste bijeenkomst zal gehouden wor den op dinsdagmiddag 11 oktober, als ds. Overduin komt vertellen over zyn werk tijdens zijn Amsterdamse tijd. Woensdagmiddag 5 oktober starten de repetities van het Dameskoor weer onder leiding van de dirigent de heer Gijsbert van Zantent Gezien het enthou siasme waarvan de deelneemsters vorig seizoen blijk geven rekenen de organi satoren weer op een goede opkomst. In een dezer dagen gehouden leden vergadering van de winkeliersvereniging te Amerongen zyn de plannen voor de komende St. Nic.olaastyd bekendge maakt. Het uitvoeren ervan hangt nog voor een deel af van het verkrijgen van de nodige vergunningen. Het program ma is in grote lijnen gelijk aan dat van vorig jaar. Ook dit jaar hoopt men bij besteding van een gulden weer een lot te kunnen uitreiken. De hoofdprijs van deze grote loterij is evenals vorig jaar een reis voor twee personen, ditmaal per trein naar Karinthië-Oostenr. Behalve deze prijs zullen er nog een zestigtal andere fraaie prijzen zijn, waarvan gememoreerd mo gen worden een gouden dames- of he renhorloge en de nieuwste polaroidca mera, waarmee men binnen tien secon den de foto gereed heeft. Donderdag 6 september zal de trekking van deze lo terij reeds plaats hebben, zodat nog in de St. Nicolaasweek de gelukkigen be kend zullen zijn. Een andere aktie is gepland onder het motto; Uw geluksgetal isEen onbe kende zal in de drie weken, die de actie duurt de zaken van de deelnemende win keliers binnengaan en alle mensen, die op dat moment in de winkel zijn een geluksgetal uitreiken. Nadere bijzonder heden over deze ongetwijfeld aantrek kelijke actie volgen nog in de speciale St. Nicolaaskrant. die de winkeliers ook dit jaar uitgeven. Trekking eveneens op 6 december in het Verenigingsgebouw. De avond van 6 december zal met vrolijke muziek worden opgeluisterd en de prijzen zullen gratis meegenomen kunnen worden. Op 19 november zal de Goedheiligman weer per boot arriveren. Ook dit Is niets nieuws in het programma. Wel nieuw zyn de feestverlichtingsplannen van de winkeliers. Voornamelijk in de Overstr. zullen van half november tot eind de cember vele lampjes het winkelen aan trekkelijk maken DIEPEVEEN'S NAJAARSCOLLECTIE: De wintercollectie, die de firma Diepeveen woensdag en donderdag in eigen zaak toondewas duidelijk romantisch van %tijl en verfijnd van allure. Een keur van modellen welke uitmuntten door perfecte afwerking, goede kwa liteit en modieuze lijn zagen wij aan ons oog voorbijgaan. Het onvolwassen meisje, alsmede de vrouw die haar twen-jaren reeds lang achter de rug heeft, kwam volop aan haar trekken. Na de zakjurken en rechtneervallende kleren (die deden denken aan onder jurken), zagen wij weer japonnen, die lijn hebben gekregen. Wie de Minischok over zich heen heeft laten gaan en onberoerd eigen smaak voorrang heeft ge geven, die zal de wintermode herkennen als weinig opzienbarend. Afgezien van een enkel extravagant model biedt de grote lijn geen hevige verrassingen. En dan wat de kleuren aangaat. Allerlei soorten paars, lila, lilapaars, paarsrood. Dat vooral! Zonder iets van paars komt men de winter niet door. Althans, dat schrijft de mode voor. En dan groensoorten in fikse toon, geel in allerlei nuances en rood. Een greep uit zijn uitgebreide collectie toonde ons: zuiver wollen japonnetjes met bouclé-effect, prinsessenmodelletjes, pied de coq motiefjes pantailleurs, bont mantels, regenmantels, Lurex cocktail japonnen. Voor de sportieve jonge vrouw was daar een Knickerbockerdracht en een Bobbie Brooks-combinatie. Lekker opvallend en toch draagbaar. Flannel- jasjes voorzien van dubbele rij knoopjes vertoonde een nonchalant maar toch stijlvol rugceintuurtje. Een levend bewijs dat ook maat 46 slankafkledend kan zijn bewees Desiré met een japon, stralend van allure. Het slangenmotief zorgde voor verrassende effecten. Zeker is dat het in najaar en winter eveneens pakjestijd is. In gure dagen kan men nu eenmaal niet genoeg deux- pièces en prettige sportieve pakjes be zitten. De firma Diepeveen is hierin ruim gesorteerd. Veel jersey zagen wij. Dit is een stof- soort, die niet meer weg te denken valt uit ons leven. Een heel ander chapiter: de lingerie. Een wolk van nijlontule zorgde voor een waar droomensemble. Deze bijna vorstelijke nachtgewaden wist menig hart in extase te brengen en ontketende een éénparig „ohh en ahh" geroep. MENEER 1966. Eindelijk meer nieuws voor de man De ontwerpers van de mannenmode zijn dit jaar druk in touw geweest. Het re sultaat is werkelijk zeer aantrekkelijk te noemen. Om te beginnen mogen alle carrière-makers het monotone grijs voorgoed weghangen. Plots duiken er werkelijk nieuwtjes op. De nieuwe man zoekt het in wilde kleuren, grillige dessins, een splitje hier een plooitje daar. Nette overhemden, met fijne blauwe lijntjes zijn „uit". In plaats daarvan: Sjieke shirts met blikvangen- de strepén. Duidelijk wordt er gestreefd naar een lang, slank silhouet, hetgeen gerealiseerd wordt in een sterk getail leerd colbert met dubbele knoopssluiting. Voor paardesport-enthousiasten, golf- minnaars, voor groot-wild-jagers. Voor hen: een mode van ruige tweed. De costuums zijn allen vervaardigd uit materialen, die in het verleden reeds bewezen hebben ijzersterk te zijn. Van Tergal waren de pantalons. Een eerste klas kwaliteit. Om zelf op het ge bied vah kleding te experimenteren is de fantasie-pantalon jé van hét. Hierop nl. kan alles gedragen worden en het geheel is zeer geslaagd te noemen. Deze show toonde een rustige essentie van het modebeeld. Draagbaar, modieus, klassiek, een tikkeltje gedurfd. Een van de vele vlotte modellen, die dezer dagen bij Diepeveen getoond werden was deze knickerbocker. Nieuws van de damvereniging Voor het eerst in haar ruim dertig jarig bestaan is het de damvereniging „Amerongen" gelukt door te dringen in de hoofdklasse van de Koninklijke Ne derlandse, Dam Bond. Een uitzonderlijke prestatie van deze Amerongse damclub. Voor een klein dorp als Amerongen is het een grote eer in deze hoofdklasse-uit te kunnen komen. Vele grotere dorpen en steden kunnen en zullen jaloers zjjn op de Amerongse prestaties. Nu dus in deze hoofdklasse wordt uit gekomen heeft de Damclub slechts één wens. Een groter aantal leden om de huidige gelederen te komen versterken. Juist deze week wordt huis aan huis een circulaire verspreid om de animo voor het edele damspel en daardoor een gro ter aantal leden op te wekken. Er zijn veel mensen die zeggen dat zij niet kun nen dammen maar zoals we lopen en fietsen hebben geleerd kan ook het dam men aangeleerd worden. Liefhebbers van het damspel doch die nog niet' in verenigingsverband spelen worden uitgenodigd eens een kijkje te komen nemen op de clubavond of avon den welke worden gehouden op de don derdagavonden in hotel Buitenlust. al hier. Men moet het damspel zien als een weldadige ontspanning. Wacht daarom niet langer doch geeft u gelijk als lid op. Voor inlichtingen of inschrijvingen als lid kunt u zich vervoegen bij de heren A. N. Maris, Zandvoort 25 (voorzitter) G. Meijer Kon. Wilhelminaweg 107a (se cretaris) of bij H. de Groot, Burg. v. d. Boschstraat 59 (wedstrijdleider). DAMESHIT MAC DOORN De MAC Doorn organiseert op zater dag 1 oktober preer de zgn. Damesrit. Deze rit is uitgezet door een viertal da mes, nl. Knoop, Van Laar, Van Spanje en Kwakernaak en heeft een lengte van ongeveer 50 km. Behalve de gewone aantrekkelijke prijzen hebben ook de da mes-uitzetters weer een prjjs beschik baar gesteld Inschrijven is mogelijk "vanat 14 uur n restaurant Flora. waar. ook de start p aatsvindt, vanaf 14.31 uur. GEVONDEN EN VORLOREN VOORWERPEN Gevonden: witte sportbroek, donker bruin jongenscolbert. Verloren: witte damestas, inh. hand schoenen, balpointpen enz.: wiel sierdop van Mercedes; vulpen Parker 17. Kerkmuziekuur in de St Andrieskerk te Amerongen Op zaterdag 1 oktober organiseert de Stichtse Interkerkelijke Orgel- en Kerk- muziekkring te Zeist orgeldag met een speciaal kerkmuziekuur te Amerongen. Na diverse orgels te hebben bezocht ten Den Dolder. Driebergen en te A' foort zal het gezelschap omstreeks vier uur in Amerongen komen om het Batz- orgel in de St. Andrieskerk te bezichti gen en aan te horen. Tevens zal in deze kerk van half vijf tot half zes een kerk muziekuur worden gehouden. Dit con cert is tevens toegankelijk voor belang stellenden uit Amerongen en omgeving Het kerkmuziekuur wordt gehouden onder auspiciën van de Stichtse Inter kerkelijke Orgel en Kerkmuziekkring S.I.O. Medewerkenden zijn Jan Wijkhui zen orgel, Koorzang door Kerkkoor en J. Vrieling trompet. Er zullen werken worden uitgevoerd van Bach, Handel, Boelmann-Franck enz. De toegang van het kerkmuziekuur is geheel vrij. Verwacht wordt, dat een groot aantal kerkmuziekliefhebbers uit Amerongen en omgeving van de gelegenheid gebruik zullen maken. Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Oronsay" (2-10); ms „Ravenstei.n" (3-10); Brazilië: ms „Gra- veland" (4-10); Canada: ms „Prins Ph. Willem" (5-10); Chili: ms „Werrastein" (2-10); Indonesië: ms „Dortmund" (2- 10); Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Pierre Loti' (2-10); Ned. Antillen: ms „Willemstad" (5-10); Nieuw-Zeeland: ms „Tarifa" (3-10); Suriname: ms „So lon" (2-10), ms „Socrates" (4-10); Ver enigde Staten van Amerika: ms „Soest- dijk" (5-10); Z-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.- W. Afrika: ms „Southampton Castle" (2-10), ss „Overijssel" (5-10). Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Najaarsstierenkeuring Te Ommen wordt op donderdag 6 ok tober voor de derde maal een nationale Najaarsstier keuring gehouden, waar- by voornamelijk vee uit Drenthe en Overysel zal worden aangevoerd. De or ganisatie is in handen van de Centrale vereniging van Zwartbontfokkers in de ze provincies. De keuring, waaraan door meer dan 270 stieren van 2 jaar en jonger wordt deelgenomen, biedt een goede gelegen heid zich in één dag op de hoogte te stellen van het aanwezige betere stie renmateriaal. De meeste van de aange voerde dieren zijn voor de verkoop be stemd. Kerstpakketten voor overzeese bestemmingen Met het opg op een tijdige verzending van z.g. Kerstpakketten zijn hieronder voor enige overzeese bestemmingen (hoofdzakelyk emigratielanden) de data opgegeven waarop deze pakketten by rechtstreekse zeepost verzending uiterlijk ter post moeten zijn bezorgd, teneinde onvoorziene omstandigheden voorbe houden vóór Kerstmis te kunnen wor den besteld: Australië 1 nov. Canada 11 nov. Indo nesië 1 nov. Nederlandse Antillen (Aru ba, Bonaire. Curagao, Saba, St. Eusta- tius, St. Maarten (Ned gedeelte) 26 nov. Nieuw-Zeeland 12 okt. Rhodesië 11 nov. Suriname 11 nov. Verenigde Staten van Amerika 18 nov Zuid-Afrika 11 nov. Omtrent do data van verzending met met-rechtstreekse zeepost verbindingen kunnen, in vei band met de tijd van ver werking in de transitlanden, geen in lichtingen worden verstrekt. GEVONDEN EN VERLOREN TE ELST Gevonden: Bromfietssleutel, blauw bruine ceintuur, jute zak met inhoud, portemonnee met treksluiting. bankbil jet van ƒ10,--, bedelkettinkje met wa pentjes bedelarmband met 3 bedeltjes. Verloren: Herenpolshorloge Weggelopen: zwarte poedel.

De Vallei | 1966 | | pagina 5