Nieuwsblad voor Veenendaal u. Omstreken Grote ledenwerfaktie Ned. Roode Kruis Instructiebad aan Rondweg in april gereed VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERDEN Oranje-Wit won in bijzonder faire wedstrijd met 2-0 van Maluka Muda Wal nu weer A G E N 9 A Bent al lid? ROODE KRUIS Kooroptreden afgelast wegens sterfgeval Nieuws uit de omgeving ELST Grote brand in Eist Wordt U ook lid? ROODE KRUIS In 2e lielft scoorde Musketiers vijf maal tegen WJ, 1-6 x RENSWOUDE EDERVEEN ASSURANTIEKANTOOR MULDER 40e JAARGANG DINSDAG 4 OKTOBER 1966 Nr. 78 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Yeenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel De plaatselijke afdelingen van het Nederlandsche Roode Kruis te Veenendaal, Rhenen en Renswoude houden deze week een grote aktie in het kader van de ledenwerfaktie die de landelijke organisatie deze week inzet. Het Nederlandsche Roode Kruis hoopt volgend jaar, bij het honderdjarig bestaan een ledental van 1 miljoen te bereiken, hetgeen betekent, dat er over het gehele land nog een 200.000 leden geworven moeten worden. Het Roode Kruis dat altijd paraat is indien er om hulp gevraagd wordt, rekent nu op de hulp van het Nederlandse volk om ook in de toekomst de vele taken, die het op zich genomen heeft, te kunnen blijven behartigen. Voor de som van één gulden 's jaars is men reeds lid van deze belangrijke organisatie, al is een hogere contributie natuurlijk niet verboden. Alle op eigen wyze haken de plaatselijke afdelingen in op de landelijke aktie, die het Nederlandsche Roode Kruis woensdagavond inzet met een televisie-programma, waarin de taken die het Roode Kruis vervult zal worden ingegaan. In Renswoude en Rhenen is de aktie reeds gestart, in Veenendaal sluit het begin aan op de televisie-uitzendyig. TELEVISIE GEEFT WOENSDAGAVOND STARTSEIN Velen zullen op de hoogte zijn met veel taken die het Rode Kruis behartigt. De meest in het oog lopende is wel de boottochten met de Henri Dunant. Dit hospitaalschip in feite gebouwd om in geval van rampen of oorlog snel een volledig ingericht nood-hospitaal bij de hand te hebben maakt ieder jaar va kantiereizen met aan boord chronisch zieken. Indien men jaren achtereen tus sen vier muren ligt en er komt dan plotseling de kans een boottocht te ma ken dan is dat iets bijzonder. Dan is dat een zo bijzonder iets, als een gezon de, die ieder jaar met vakantie gaat zich niet kan indenken. Honderden van deze zieken krijgen ieder jaar de kans de vakantie van hun leven te genieten. Dit werk kost veel geld. De zieken aan boord zijn gasten en gaan dus gratis mee. De plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis betalen ervoor, maar dit kan alleen voortgezet worden met de hulp van de gehele bevolking. Men re kent bij het Rode Kruis op uw hulp, op uw lidmaatschap. Opdat men bij het honderdjarig bestaan werkelijk kan zeg gen dat het Rode Kruis een nationale instelling is, streeft men ernaar een miljoen leden te krijgen. Vergelijkbaar, met wat op landelijk ni veau gebeurt niet de Henri Dunant en met de vakantieweken, die er georgani seerd worden in het Dunanthuis te Zeist, waar veel invaliden een vakantieweek doorbrengen is het werk, dat het Vee- uenuaalse korps jaarlijks verzet voor de vakantieweek chronisch zieken in Otter- lo. Het comité uit de burgerij, dat ieder jaar deze vakantieweek organiseert, zou dit niet kunnen zonder de steun van de Rode Kruis-colonne. Verscheidene leden hiervan staan een deel van hun vakantie af om deze chronisch zieken een prettige week te bezorgen. Dat dit op prpys wordt gesteld, blijkt wel uit de aanvragen, die het comité ieder jaar lang voordat de eigenlijke organisatie begint ont vangt van personen, die graag wéér mee willen. Deze vakantie is uitgegroeid van Zaterdagavond 1 oktober j.l. zou het Kamper Mannenkoor een uitvoering ge ven in de Pniëlkerk aan de Hoofdstraat in Veenendaal. Voor dit muzikale evene ment bestond een dermate grote belang stelling, dat de kerk tot in alle hoeken gevuld was. Een deel der aanwezigen stelde zich met een staanplaats tevreden. Door dit grote aantal mensen steeg de temperatuur in het kerkgebouw vrij snel en waarschijnlijk is deze hoge tempera tuur een der aanwezigen noodlottig ge worden. Enige minuten voor het begin van het concert het koor kwam reeds op werd er een dokter of ehbo'er gevraagd. Na het eerste programmapunt, samen zang van enkele verzen van psalm 66. verscheen de predikant van de Pniëlkerk. ds. J. Keuning, op de kansel, die- mee deelde, dat deze avond opgeschort werd in verband met het overlijden van een der aanwezigen. Later bleek dit de heer v. d. B. uit Bennekom te zijn. De heer Van de B. was 47 jaar oud. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. De voor deze uitvoering verkochte kaarten blijven geldig. Met het Kamper Mannenkoor is een afspraak gemaakt, dat deze avond over enkle maanden her haald zal worden. Nadere mededelingen volgen nog. DRIEBERGEN: In Driebergen zijn reeds lang plannen voor een over dekt zwembad. Tijdens een bliksem- aktie heeft de burgerij voor dit doel een ton op tafel gelegd, maar nu be gint men ontevreden te worden, om dat men niets hoort over nadere plan nen. De ambtelijke molens blijken langzaam te malen, maar naar ver luidt wel zeker, kant een goedkeuring kan binnenkort verwacht worden. BARNEVELD: De gemeenteraad van Barneveld heeft vorige week nog niet besloten tot opheffing van de Eiermarkt in Voorthuizen. De zaak is naar de desbetreffende commissie terugverwezen en zal later opnieuw aan de orde komen. een evenement voor 15 mensen in het eerste jaar, tot bijna 40 dit jaar. Dank zy het grote aandeel van het Rode Kruis was dit mogelijk. Het nationale Rode Kruis heeft onge veer 55 taken op zich genomen. Voor de plaatselijke afdelingen wordt dit aantal soms nog uitgebreid, zie het hierboven aangehaalde werk van de afdeling Vee nendaal voor de chronisch zieken. Plaatselijke akties De vorm, waarin men de ledenwerf aktie voert loopt in de drie plaatsen, Renswoude, Rhenen en Veenendaal eni germate uiteen. Het doel van de aktie is echter hetzelfde: de niet-leden lid maken. In Veenendaal gaat, aansluitend aan de televisie-uitzending van woensdag 5 oktober om vijf minuten voor acht, een groep medewerkers de straat op. Die avond zal het gehe-1 Schrijverspark, het Jan Roeckplantsoen en de Engelen burg bewerkt worden. In de volgende dagen komt men in de andere wijken van Veenendaal. Huis aan huis belt men aan om te vragen, of men lid wil worden. Indien men zich als lid opgeeft en dat geldt voor alle plaatsen dan wordt alleen een aanmeldingsfor mulier ingevuld. De rekening komt la ter, zodat u nu nog niets behoeft te be talen. In Renswoude wordt deze week en ook nog de komende weken gebruikt voor een huis-aan-huis aktie. In Rhenen is een ploeg van twintig personen op de been gebracht, die alle niet-ledeh zal bezoeken. De eerste da gen van de week wordt bij al deze men sen een folder, voorzien van een ant woordkaart in de bus gedaan. Na de uitzending van woensdag en op donder dag zal men deze adressen weer afgaan, om de antwoorden te vernemen. Ook hier rekent men op een groot aantal nieuwe leden van' üw Rode Kruis. X- Vrijdagmorgen trad de heer De Koning in het huwelijk met mej. Legemaat. Collega's van „Kil" de Koning wachten op de stoep van het gemeente huis op de komst van het bruidspaar, voorzien van keurige borden met o.m. als opschrift: Je hield het geheimmaar je ziet dat we er zijn, en Liefde Overwint.. Het bruidspaar had echter lont geroken en verdween door de Tuinstraat. De „erehaag" had het nakijKen. Reeds enige jaren geleden is opdracht gegeven plannen te doen ontwerpen voor het bouwen van een sporthal, overdekt zwembad, overdekt instructiebad, openluchtbaden ,pn zonneweide op een perceel grond gelegen op de hoek Rondweg-west en de Sportlaan, zo schrijft het,college van B. en W. aan de raad van Veenendaal De totale bouwkosten van dat project worden geraamd op een bedrag van meer dan 5 miljoen gulden en de jaarlijkse exploitatie zou een tekort opleveren van 4 ton. Dit was de reden, dat de goedkeuring op deze plannen nog steeds niet kon worden gekregen. Bovendien verwacht het college, dat de goedkeuring op deze plannen ook nog wel enkele jaren - men denkt in een termijn van 5 a 8 jaar - uit zal blijven. Naarstig is gezocht naar een oplossing, die in ieder geval een deel van de plannen zou realiseren. En, gelukkig voor Veenendaal is die oplossing gevonden. In ieder geval het in structiebad kan nu gebouwd worden. De kosten .ervan bedragen f 400.000,en men hoopt het bad in april ingebruik te kunnen nemen. Het ontwerp voor het nu te bouwen instructiebad is oorspronkelijk gemaakt voor een andere gemeente. Door een niet-sluitende begroting kon dit in die andere gemeente niet uitgevoerd wor den, waarna de gemeente Veenendaal de kans kreeg het bad te bouwen. Door verschillende instanties, als het advies orgaan voor bad- en zweminrichtingen van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten, de provinciale adviescom missie voor de lichamelijke opvoeding en sport, de inspecteur van de licha melijke opvoeding in de inspectie Amersfoort en de insp'ecteur van de Volksgezondheid, is het plan reeds gunstig beoordeeld. De provinciale directie voor de volks huisvesting en bouwnijverheid heeft mondeling toegezegd, dat een rijks goedkeuring spoedig te verwachten is. Het plan wordt gerealiseerd op het terrein aan de Rondweg, dat reeds voor de sporthal-zwembadcombinatie be doeld was. Het college van B. en W. zal zich met de Sportstichting beraden NAGEKOMEN PREDIKBEURT Veeneind: 5 oktober 7.30 uur dhr. Van Oostende van Opheusden. VEERTIGSTE KINDERZEGELSERIE Eerstdaags beginnen <le schoolkinde ren weer met de verkoop van Kinder zegels. Aangeboden worden weer mapjes prentbriefkaarten en velletjes zegels te gen een bedrag van 2,50. Het zal dit jaar voor de veertigste maal zijn, dat kinderzegels worden uitgegeven. Zoals bekend is moet op deze zegels een toeslag betaald worden. Het netto bedrag van deze toeslag komt op allerlei manieren ten goede van het Nederlandse kind. Een deel van het bedrag "wordt bij voorbeeld besteed aan projecten om ge handicapte kinderen op te leiden of te verzorgen. Ook voor de ontspanning van de kinderen wordt een gedeelte van het geld besteed. Zo ontving het Veenendaal- se jeugdwerk De Instuif een bijdrage in de kosten die gemaakt werden in ver band met de verhuizing naar het nieuwe gebouw, dat vorige week geopend werd. De zegels fonen dit jaar beelden van kinderen in verschillende levensstadia. Als enige tekst komt voor: 'Nederland' en de prijs. over de mogelijkheden die er zijn op ditzelfde perceel grond te zijner tijd een overdekt en/of openluchtbad te bouwen. Uitvoering Het bad wordt gebouwd in een ge bouwtje met een oppervlakte van 12'/i x 30 meter. Van de vier muren zullen er dri,e "vrijwel geheel uit glas bestaan, terwijl de vierde (een der lange mu ren, rechts indien men ervoor staat) geheel uit baksteen zal worden opge trokken. Het bad krijgt een oppervlak te van 8 x 16.67 meter, terwijl de diep te zal variëren van 80 tot 160 cm. Er wordt een tank bijgeplaatst, die het mogelijk maakt de waterstand in het bad in zeer korte tijd 40 cm lager te maken. Evenals het bad is ook die tank aangesloten op de pompen vaD de wa terzuiveringsinstallatie. Behalve het bad zal het gebouw kleed- en doucheruimten, toiletten, technische ruimten en een badmeesters cabine bevatten. De bouwkosten zullen gedekt wor den uit het sport- en recreatiefonds, terwijl waarschijnlijk ook de provincie een bijdrage zal verlenen. De exploi tatie-opzet sluit op een bedrag van f 55.000,Hiervan zal per jaar onge veer f 20.000,ten laste van de ge meente komen in verband met de ver goeding voor schoolzwemmen. De ou ders zullen per les een bedrag van f 0,25 moeten betalen. Zo zal het instructiebadje eruit gaan zien, indien de raad de plannen goed keurt. Politieschietwedstrijden Zaterdag is het jaarlijkse schiettour- nooi tussen reserve- en beroepspolitie te Veenendaal gehouden. In de avond uren werden de prijzen, in aanwezig heid van de Hoofdinspecteur-Korpschef, de heer W. C. H. Dekker uitgereikt door de burgemeester mr.. dr. J. Hazenberg. Na afloop hiervan was er een gezellig samenzijn onder leiding van The Mood- makers. De uitslagen waren: Groep A. Wis selbeker Gemeente Veenendaal: Be roeps 232, Reserve 215. Groep B. Wis- In Eist heeft zondag een grote brand gewoed, die de brandweren van Eist en Rhenen handen vol werk gekost heeft. Het duurde uren voor men de brand meester was en vrijwel de gehele dag is men met de blussingswerkzaamhe- den bezig geweest. De brand ontstond omstreeks acht uur in de morgen in het pakhuis van de firma Van Baren aan de Rijksstraat weg, dat thans in gebruik is bij de Maalderij De Bruin uit Raamsdonk. In dit pakhuis lagen grondstoffen voor mengvoeders opgeslagen, en wel voor namelijk blauwmaanzaad. Waarschijn lijk ten gevolge van broei brak er in dit moeilijk te blussen goedje brand uit. De verenigde korpsen hebben uren met een transportband gewerkt om enkele honderden balen uit het pak huis te halen, waarbij zelfs nog van een landbouwwerktuig uit Kesteren ge bruik gemaakt moest worden om al het losse meel,, dat uit de gedeeltelijk door het vuur aangevreten zakken stroom de, weg te werken. De brandweermannen konden het niet langer dan ongeveer vijf minuten in het brandende gebouw uithouden en moesten dus regelmatig worden afge lost. Liters melk zijn er verzwolgen om vergiftigingsverschijnselen te voor komen. Het juiste bedrag van de aanzienlijke schade kon nog niet genoemd worden, maar de goederen waren verzekerd. Wederom heeft Musketiers een over winning geboekt, waarmee zü de enige ploeg uit de direkte omgeving is die alle tot nu toe gespeelde wedstrijden gewon nen heeft. Ditmaal moest het Utrechtse VVJ het geloven, hoewel het er na 45 minuten spelen nog lang niet naar uit zag, want pas na de rust kwam Muske tiers los en scoorde vyf maal. De eerste helft liet een matig spelend Musketiers zien, terwijl VVJ zonc^gr twij fel het beste van het spel had. Na ongeveer tien minuten kwamen de Elstenaren fortuinlijk aan de voorsprong, toen een in 't nauw gebrachte verdediger in eigen doel schoot, 01. Deze stand bleef tot de rust gehand haafd. Na de hervatting trok Musketiers ten aanval en direkt na de aftrap maakte G. v. d. Klift er 0—2 van. Nog geen vier minuten later was het linkshalf Diteweg die met een afstandschot de VVJ-keeper kansloos liet, 03. Hierna was het midvoor Cees Henzen die tot enkele opmerkelijke wapenfeiten kwam. Uit twee goede voorzetten van rechtsbuiten Jansen wist hij te scoren, 5-0. Een paar minuten voor het einde was het Van de Klift die nummero zes liet aantekenen en de overheersing van Mus ketiers nog eens duidelijk tot uiting liet komen. Toch kwamen de gastheren tot een verdiende tegentreffer, hoewel ze er zelf geen aandeel in hadden, want spil Slotboom werkte de bal in de laatste se conde in eigen doel. In het begin van de tweede helft kreeg VVJ nog een penalty toegewezen, die door keeper Kees Kranenburg goed gestopt werd. COLLECTE DIERENBESCHERMING Deze week wordt er in Eist de jaar lijkse collecte voor de Dierenbescher ming gehouden. Elk jaar omstreeks dierendag wordt er een beroep op u gedaan het dier in nood te gedenken. Het comité rekent ook nu weer op een goede opbrengst. r Ontspanningscomité opgericht Vorige week donderdag, werd in hotel „Buitenlust" te Amerongen een ont spanningscomité opgericht. Een voorlopig comité had reeds vorig seizoen enkele avonden verzorgd. Het doel van de opgerichte vereniging is voor alle leeftijdsgroepen, jeugd zowel als bejaarden, ontspanning op velerlei ge bied te brengen. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren W. van Eist, voor zitter, Mej. Schipper, secretaresse en M. G. Harinck als penningmeester. Het comité organiseert op zaterdag 1 oktober en op zaterdag 22 oktober a.s. een beatavond in het Dorpshuis. Goede kerkmuziek in Andrieskerk In de St.-Andrieskerk in Amerongen werd zaterdagmiddag een kerkmuziekuur gehouden, dat geslaagd genoemd kan worden. De prestaties van de uitvoeren den waren van dien aard, dat het initia tief van het SIO, de Stichtse Interkerke lijke Orgel- en kerkmuziekkring, voor herhaling vatbaar is. De medewerkenden aan dit program ma waren de organist van de kerk, de heer Jan Wijkhuizen uit Utrecht, de heer J. Vrieling uit Den Dolder, trompet en het koor van de Andries o.l.v. de heer Joh. C. Meischke uit Zeist. Het. koor zong zuiver, terwijl de in zetten gaaf waren. Vooral het overbe kende Wohl mir dass ich Jesum habe (in een Nederlandse vertaling) werd goed gebracht. De heer Vrieling liet zich te zamen met koor en orgel horen in een tweetal nummers. Voor deze uitvoering verdient hij lof, al moet van het hart, dat de trompet wel eens wat teveel do mineerde in het geheel. Het orgel werd op overtuigende wijze bespeeld, zowel in de soli, als tijdens de begeleiding. Jammer was, dat de heer Wijkhuizen de registratie zelf verzorgde. Indien hij iemand had laten helpen bij het instellen hiervan, dan zou de uit voering nog beter geworden zijn, dan ze was. Nu werd bijv. de Toccata van Boëll- man in stukjes geknipt, wat aan het ge bod ene enige afbreuk deed. Ondanks ech ter .deze „Schönheitfehier", is het te ho pen, dat het SIO dergelijke middagen herhaalt. Hemur-enge nieuws Hemur-enge 1 speelde zaterdag 1 ok tober j.l. thuis tegen Midlandia uit Bunnik en had hier een zware tegen stander aan. Na een kwartier spelen was de stand 1-1. Door een botsing werd een van de heren van Midlandia gewond. Wim van Engelenburg, die de verbanddoos wilde halen, struikelde en brak zijn arm. Na een half uur opont houd werd de wedstrijd voortgezet hoe wel de leden van Hemur-enge niet veel lust meer hadden, hetgeen zeer be grijpelijk was. Het aanvalsvak speelde nu met één heer minder en kreeg wei nig doelkansen. Midlandia lukte het een doelpunt te maken, zodat de rust inging met een achterstand van 1-2. Na de rust werd er zeer fel gespeeld door Hemur-enge en lukte het gelijk te komen, door een pracht schot van Lettie Diepenveen. Hierna werd er gewisseld. Het aanvals vak van Hemur-enge was nu weer ster ker en hier kwamen 2 doelpunten uit. Stand 4-2 voor Hemur-enge. Na de wissel maakte Midlandia nog één doel punt en Hemur-enge twee. zodat He mur-enge deze wedstrijd won met 6-3. Dit is een prestatie, aangezien er met één invaller en met één heer minder gespeeld werd. De volgende wedstrij den zal Hemur-enge het zwaar krijgen, daar het voorlopig met 3 invallers zal moeten spelen. Het tweede twaalftal speelde uit te gen SVMM 2 in Maarn. Tegen deze sterke ploeg kon het tweede niet op. Hemur-enge verloor de wedstrijd dan ook met 8-0. A.s. zaterdag 8 oktober speelt alleen het tweede twaalftal i.v.m. het lustrum. Damnieuws Donderdag 6 oktober speelt Ameron gen I tegen Ons Genoegen uit Utrecht. Het tweede tiental speelt 4 oktober de uitwedstrijd tegen Auterlitz I. Voor beide tientallen weer een zeer moei lijke opgave. Rode Kruis Renswoude 20 jaar Bestaat het Nederlandsche Roode Kruis volgend jaar een volle eeuw, de afdeling Renswoude heeft deze week een vijfde deel daarvan volgemaakt. In oktober 1946 werd de afdeling opge richt. Een der werksters van het eerste uur is mevr. Gründlehner. Reeds vanaf de oprichting maakt zij deel uit van het bestuur van de plaatselijke afdeling. Aan haar ook is het mede te danken, dat de afdeling in Renswoude de acti viteiten ten toon spreidt, die ze spreidt. Ook in de ledenwerfaktie, die deze we ken gehouden wordt heeft zij een werk zaam aandeel. RONDGANG IRENE EN CAECILIA Woensdag j.l. zou er een rondgang plaats hebben in de kom van het dorp Ederveen door de Ederveense fanfare Ierene en het tamboerkorps van het Veenendaalse Caecilia. Door omstan digheden was Caecilia niet in staat zich aan deze afspraak te houden, zodat woensdag j.l. alleen Irene'te horen was. De rondgang ten bate van de' ball point-actie zal nu gehouden worden op woensdagavond 5 oktober a.s. en men hoopt dan weer veel ballpoints te kun nen slijten, ten bate van het instru mentenfonds. Zondagmiddag bond Oranje-Wit de strijd aan met de Barnevelders Maluka Muda, hetgeen voor de Elstenaren altijd een moeilijke wedstrijd betekend Ook nu was er weer spanning genoeg. De Elstenaren maar ook Maluka Muda hadden enkele invallers. Uitblinker was arbiter H. v. d. Bor uit Bilthoven die de wedstrijd door uitstekende leiding tot een sportief gebeuren verhief. Advendo speelde in aantrekkelijke wedstrijd gelijk tegen DEV, 1-1 Hoewel het Advendo zaterdag j.l. niet gelukt is om een overwinning te behalen op DEV, hebben de toeschou wers zich beslist niet verveeld, want voor hun ogen ontspon zich een vrij wel gelijkopgaande, spannende strijd, hoewel Advendo in de eerste helft, gezien het lichte overwicht, een doel punt verdiend had. Onder prima leiding traden beide ploegen aan en reeds gauw na het be- ginsignaal bleek dat beide teams goed tegen elkaar opgewassen waren. Ad vendo kreeg enkele kansen, maar be nutte deze niet. Onder andere een op gelegde scoringskans voor Greuter, die alleen voor de keeper kwam, maar in diens handen schoot. In de tweede helft een vrijwel iden tiek spelbeeld. Na 20 minuten was het Advendo dat scoorde. Een voorzet van de rechtsbuiten werd door linksbuiten De Fluiter tegen de touwen gewerkt, 1-0. Advendo was in een natuurlijke vreugderoes en daarvan maakte DEV gebruik door enkele seconden na de aftrap de stand in evenwicht te bren gen, 1-1. Er werd nog genoeg om de punten gestreden, maar de verdedigingen wa ren van beide ploegen de sterkste li nies en zo kwam het einde aan een voor deze afdeling prima wedstrijd. In een enorme stortregen werd de wedstrijd precies op tijd begonnen Waarschijnlijk temperde dit in eerste instantie de aanvalslust van beide par tijen, maar toch ^erden zo hier en daar wel even de krachten afgetast. De Muda aanval toonde wederom geen afronder. Technisch speelt deze ploeg selbeker Politie Sport Vereniging Re serve 220, Beroeps 199. Afd. A. Reserve politie C. van Barneveld 48, C. Diepe- veen 46-steun 27, Van Laar 46-steun 26. Afd. B. Reserve politie T. Willemse 45-steun 26, H. van Hardeveld 45-steun 25, H. v. d. Pol 44-steun 28 en Hocus 44-steun 28. Personeel: C. van Barne veld 48, H. A. Hoevens 47, C. Diepe- veen 46-steun 27, Van Laar 46-steun 26. Eigenaar: R R Mulder Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal Tel. 08385-3000 Vertegenwoordiger: H. Logtenberg, Larikslaan 4. Veenendaal. sinds nov 1922 heel aardig, waarin vooral in deze pe riode S. Talapessy heel goede dingen deed. Het gevaarlijkste waren de Oran jemannen. In de 30e minuut diende zich reeds een waarschuwing voor de Muda-spe- lers aan. Een doelpunt door H. Slok werd afgekeurd. De Elstenaren pro beerden door te drukken. Even later wederom een aanval op het Muda doel Onink gaf een gave pass naar de in 't gat sprintende KI. van Burken. die prachtig laag in de hoek schoot, 1-0. Tot aan de thee bleef deze score on gewijzigd. Direkt na de hervatting probeerden de Barnevelders de score een gunstiger aanzicht te geven, maar de Elster de fensie hield het hoofd koel. Halfspeler Hage kon in deze fase midvoor Mesak Titaley op 't laatste moment afstoppen In de 18e minuut ging de Oranje aan val aan 't tweede doelpunt werken Vla 't midden ging de bal ineens dooi naar de voluit sprintende H. Slok. die de bal hoog in de touwen schoot. 2-0 De Muda ploeg heeft hierna alles in 't werk gesteld om een beter resultaat te boeken. Jammer was 't aa4 zij we gens een blessure van hun linksbuiten (trapte n.l. in de grond) een gedeelte van de wedstrijd daarna met 10 man moesten spelen. Vijf minuten voor t einde kreeg Onink nog een kans op zelfs een grotere zege. de inzet was echter te zachtjes. Een verdiende zege van de Elstenaren :n een bijzonder faire wedstrijd. Amerikaanse scheikundigen hebben ontbijtspek, vervaardigd uit Sojabonen en met kleur en smaakstoffen afge werkt, in de handel gebracht. Het produkt zou niet van echt te onder scheiden zijn. In Buenos Aires zijn sinds gisteren geen paard- en wagens meer te vin den. Om hygiënische redenen hebben de autoriteiten het gebruik van paar den in de stad verboden. VEENENDAAL Dinsdag 4 okt.. Ritmeesterkanti ne. 20 00 uur: Kontaktavond EHBO. Woensdag 5 okt., Korenbeurs, 19.30.uur: Raadsvergadering. Woensdag 5 berg: Film CNHV ELST ikt., hotel Stuyven- over Ceylon voor Tentoonstelling: Streekmuseum Rhenen t.e.m. 11 okt. schilderijen en kunstaar dewerk van leden Amateur kunstkring Rhenen. Werk van Fred Bouwman, Geaard van Brussel, Jan Kneepkens. Arnold van de Oosterkamp. Theo Scheffers en Roel Sekeris. Bioscoop: Luxor theater Veenendaal: Woensdag 19.30 uur: Haar, hem en de harem, 14 jaar; donder dag en vrijdag 19.30 uur: De Trein, 18 jaar (verhoogde en treeprijzen) Dinsdags is het theater gesloten.

De Vallei | 1966 | | pagina 1