a r a w e l chevrolet Sterker DOVO kon niet tot winst komen tegen Nunspeet 14 Veenendaal iets meer aanvallend in energiek duel 2-2 VRC overklaste het Nijmeegse FHS, 0-4 GVVV-voorhoede stelde teleur tegen RWH, 3-0 Candia hield één punt in Rhenen Kulan haalt eerste punten binnen tegen TOV, 5-2 Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 4 oktober 1966 2 Pech en slecht richten van DOYO-aanvallers behoedden Nunspeet voor groot verlies NSYS en SVP delen de punten, 1-1 Scheidsrechter had handenvol werk tijdens slotfase Gelijkspel voor Merino's tegen hoger geklasseerd IJFC, 1-1 Beukhof naar ziekenhuis met verdraaide enkel NYLONS C. VAN DE PAVERT ARAM De Gouden Cobra VOLLEYBAL Panters-dames naar gemakkelijke zege op Shadows (30) V.A.B. KIRPESTEIN 0 Prima eerste helft bezorgde Renswoude overwinning op Candia '66 Scherpenzeel won in matige wedstrijd van Rhoda, 2-4 Valleivogels kon het niet bolwerken tegen Hulshorst 0—2 Scherpenzeel verloor zondag in Utrecht van DSO, 43 4 DOVO kon zaterdag j 1. geen overwinning bevechten op het dapper tegenstand biedende Nunspeet, dat nu uit zes wedstrijden zeven punten heeft behaald tegen DOVO negen uit evenzoveel ontmoetin gen. DOVO was gedurende de gehele wedstrijd de betere ploeg, het aanvalswerk werd gevaarlijk en snel uitgevoerd, terwijl de Veenendaalse defensie weinig moeite had met de schaarse tegenaanvallen. Vele kansen kregen deDOVO-voorwaartsen, maar pech en herhaaldelijk slecht richten verhinderden doelpunten en daardoor bleef de ploeg uit Nunspeet hopen op een tegentreffer en dapper tegenstand bieden. Het spel van de mannen met de shirts die veel leken op een bekend pakje sigaretten was niet slecht, maar het ging allemaal niet Zo snel, niet zo gevaarlijk als bij DOVO, hetgeen waarschijnlijk ook zijn oorzaak vond in de drie invallers in de voorhoede. Het was een vrij spannende wedstrijd, voor al nadat Nunspeet in de tweede helft de gelijkmaker scoorde, hetgeen haar inspireerde tot hernieuwde aanvallen, die overigens door de DOVO-achterhoede beheerst werden opgevangen. Onder grote publieke belangstelling be gonnen de twee hooggeklasseerde ploegen om kwart over vier aan het negentig mi nuten durende gevecht om de bal. De eerste periode liet een sterk aanval lend DOVO zien en Nunspeet ging diverse malen door het oog van de bekende naald Een schot van Kroesbergen werd door de keeper juist nog tegen de lat getikt, daar na was het een combinatie tussen Diepe- veen en Visser die de laatste hard en scherp in het zijnet deed schieten. In de 10e minuut viel het eerste doel punt. Nico Diepeveen naderde over links het Nunspeetdomein, terwijl keeper Beer- ning aarzelend zijn doel uitkwam. Hij wierp zich nog wel voor de voeten van de DOVO-aanvaller, maar deze aktie werd niet resoluut uitgevoerd en Diepeveen om speelde hem snel en beheerst, 10. DOVO bleef het overwicht behouden, verscheidene keren doken er levensgrote kansen op maar pech en slechts richten verhinderden doelpunten. In de 15de mi nuut schoot Schoeman uit een corner van dichtbij rakelings naast. Heel langzaam kwam Nunspeet iets on der de» druk vandaan, maar haar aanvals- spel bevatte nauwelijks het element ge vaar en de DOVO-achterhoede had weinig moeite nodig om het te klaren. Het waren de offensieven over links die het meeste gevaar met zich mee brachten. Hiewel Van Hall zich diverse keren ook vast dreef, kwamen er uit de akties die lukten toch scherpe voorzetten voort, malr zijn mede-aanvallers misten enkele keren fi naal. In de 35ste minuut zette Van Hall gaaf voor, Schoeman ving de bal op en gat deze door aan rechtsbuiten Van de Heu vel, die deze aktie afrondde met een hard schot op de lat. Nunspeet bleef dapper tegenstand bieden, maar haar aanvals werk was te pover en hield te weinig ver rassing in. YToch kon midvoor Faber uit een voorzet hard inkoppen. Keeper Har- develd 'reageerde goed. In de rust viel een lichte regen, die S WVÜu&JBfflLjw-" ■'jhÖnJo... MiHfeiSa J ifltarj Doelman Teus Hardeveld springt hoog op om de bal voor de Nunspeet-aan- valler te onderscheppen. Jaap Reber- gen kijkt afwachtend toe om, indien het mis mocht gaan, in te kunnen grijpen. voldoende was om het veld vrij glad te maken en tot die gewaarwording kwamen tal van spelers in de tweede helft Nunspeet bleek na de hervatting iets gevaarlijker te zijn. hoewel DOVO het overwicht vast in handen bleef houden In de 15e minuut kreeg DOVO een vrije trap te nemen, Gijs Slotboom plaatste zich achter de bal en de kogel die even later volgde, werd door de nu beter in vorm komende Beerning uit de uiterste hoek gedoken. Kort na dit wapenfeit volgde de gelijk maker. Rechtshalf Bouw haalde de bal goed om en het leder belandde bij de voortsnellende Ten Brink, die deze plot seling opduikende kans goed benutte en keeper Hardeveld het nakijken gaf, 11. De akties van Nunspeet werden daarna met hernieuwde geestdrift uitgevoerd en het antwoord van DOVO bleef niet uit. De Veenendalers wisten dat de aanval >nog steeds de beste verdediging was en ge stuwd door Schoeman en Kroesbergen, voerde de voorhoede aanval na aanval uit. Van Hall zweefde langs een gave voorzet heen, Schoeman kopte rakelings over, maar geen enkele aktie eindigde in een doelpunt. Ook Nunspeet kwam tot enige snelle en gevaarlijke aanvallen, zij trok met man en macht naar voren en herhaaldelijk ook met man en macht in de verdediging Het spel werd harder en fanatieker, hoewel alles nog bleef bij een duw en wat ob structie van Nunspeet-kant. Het publiek moedigde de gladiatoren aan en schreeuwde om doelpunten. Het werd een eindfase met volop spanning, waarbij Nunspeet de laatste vijf minuten enkele keren gevaarlijk voor het doel van Har develd verscheen. Resumerend had DOVO geziep het snel lere spel en de betere techniek een over winning verdiend. Doordat de Veenenda lers niet tot meer doelpunten konden ko men, bleef Nunspeet een lichtpunt zien en verminderde haar vechtlust niet. DOVO, lijstaanvoerder 2e klasse C voor de wedstrijd tegen Nunspeet. Staand v.l.n.r.: Trainer Ries Hol, Henk van Kooten, Gerard van Beek, Roel Schoe man (aanv.), Jaap Rebergen en Bertus Kroesbergen. Zittend v.l.n.rJan v. d. Heuvel, Klaas van Hall, Teus Harde veld, Nico Diepeveen en Bert Visser. De derby NSVS-SVP werd een niet op bijzonder hoog peil staande wedstrijd, waarin de punten broederlijk gedeeld werden waarmee beide ploegen tevreden kunnen zijn. SVP begon met een fel offensief, het geen resulteerde in enkele fraaie reddin gen van keeper Van Beek van NSVS. Na ongeveer 20 min. spelen werd het 10 voor SVP, toen rechtsbinnen J. Rebergen schuin voor het doel gekomen een hard schot loste dat door keeper Van Beek in eigen doel gewerkt werd. Hierna kwam NSVS enkele malen ge vaarlijk opzetten, maar de SVP-achter- hoede kon meester blijven van de situatie NSVS kwam vlak voor rust fortuinlijk aan de gelijkmaker, toen een voorzet van rechts door spil Van Kooten verkeerd beoordeeld werd en de bal voor de voeten van rechtback W Sas kwam die het leer hard in eigen doel werkte, 11. SVP kwam hierna sterk opzetten en enkele mooie kansen gingen verloren om dat ook het houtwerk wilde tonen dat het er was. Na rust werd het een gelijkopgaande strijd, waarin NSVS hardnekkig de gelij ke stand trachtte te behouden tegen het hooggeklasseerde SVP. Soms trokken vele NSVS-ers terug in de verdediging en er was voor SVP geen doorkomen aan. Niettemin was ook het aanvalswerk van NSVS gevaarlijk en le verde het enkele kansen op. Toch vie len er geen doelpunten meer en beide par tyen kunnen zich tevreden stellen met deze uitslag. i 'i Onder grote publieke belangstelling traden Vreeswijk en Veenendaal zondag aan, terwijl ook de regen zich spoedig liet aandienen, hetgeen de terreingesteldheid niet ten goede kwam. Wat verwacht werd, is uitgekomen. De wedstrijd moest, gezien de hoge posities, van beide ploegen op de ranglijst, een span nende ontmoeting worden. Al gauw bleek dat beide teams sterke formaties vormden en, al was het spelpeil niet bijzonder hoog, een energiek duel werd het in ieder geval wel. Veenendaal was iets meer in de aanval, maar tweemaal moest het een voorsprong uit handen geven door de ijver van de tegen stander. De opstelling van Veenendaal was: Achter: Blankespoor (doel); A. Muller, K. Gerritsen en P. van Soest. Midden: P. Muller en G. Heijkamp. Voor: W Derkscn, B. Konings, H. Imbos, D. van Dijk en T. Heijkamp. Het openingsoffensief was voor Vee nendaal. Twee achtereenvolgende voor zetten boden fraaie kansen aan Imbos en Konings, maar beide spelers faal den. Vreeswijk bleek al gauw over een hechte eenheid te beschikken, waarbij vooral het resolute spel van de ge baarde Van der Guns opviel. Ook de geel-blauwe defensie was solide en daarin was het optreden van links back Van Soest dat direkt in het oog sprong. Ook de beide andere verdedi gers gaven de tegenstander weinig vrij heid. Na het overwicht van Veenendaal, dat ongeveer twintig minuten duurde, kwam Vreeswijk langzaam tot het beste spel. De aanvallers waren snel en de offensieven werden flitsend uitgevoerd. Bij Veenendaal kwam men enkele ke ren tot schoonheidsfouten en dat be tekende direkt groot gevaar, omdat de schietgrage schoenen van de Vrees- wijkers niet aarzelden. In de 35ste minuut viel de eerste goal. Linksbuiten Heykamp liet van behoorlijke afstand een hard, diagonaal schot los en keeper Daalhuizen was een geslagen man, 1-0. Het verdere verloop van de eerste helft was een nagenoeg gelijkopgaande strijd met twee ploegen die met een volle inzet speelden. De tweede speelperiode gaf weder om een gelijkopgaand gevecht te zien met een iets meer in de aanval zijnd Veenendaal. Toch maakte de Veenendaalse ver dediging nog weieens een fout, o.a. door te lang te wachten met ingrijpen, den kend dat een andere verdediger het zou opknappen. Dat leidde in de 20ste mi nuut tot de gelijkmaker, toen de kleine, vinnige Van Berkel met een mooie rush door de verdediging drong en de stand in evenwicht bracht, 1-1. De kansen waren weer gelijk en de 22 gladiatoren gooiden nog eens een extra portie energie in de arena. In de 30ste minuut was het links buiten T. Heykamp die een voorzet af leverde, die bij zijn mede-buitenspeler Derksen terechtkwam. Deze zette op zijn beurt voor en het was G. Hey kamp die de bal prachtig inkopte, 2-1. Vreeswijk ontplooide weer een grote elasticiteit en kwam met felle offen sieven op het Veenendaalsê doel af. In de 32ste minuut schoot Van Berkel nog op de lat, in de 40ste minuut was het wel raak. Rechtsbuiten Van Raay besloot een doelworsteling met een on houdbaar schot, 2-2. De laatste vijf minuten bezorgden de scheidsrechter handenvol werk. De belangen botsten nogal eens en er vie len onnodig dreunen. Na een botsing tussen Imbos en'kee per Daalhuizen, moest de laatste ge blesseerd het veld verlaten en werd vervangen door De Kruik. Resumerend een goede uitslag van een energieke wedstrijd, waarin het spelpeil, mede door de gladheid, niet bijzonder hoog was. Voor de eerste keer in dit seizoen heeft VRC in een uitwedstrijd een over winning weten te behalen. Dat kon deze keer ook niet anders, want FHS had alle voorgaande wedstrijden met een grote nederlaag moeten besluiten. Toch stond het met de rust nog 00, hoewel de Racingclub gezien de kansen, wel met 50 had kunnen voorstaan. In de tweede helft beeft VRC ongeveer zes minuten ouderwets gedraaid en in deze periode vielen er vier doelpunten. Het begint voor Merino's zo langzamer hand traditie te worden om in uitwed strijden tot betere resultaten te komen dan op eigen terrein. Dat is zaterdag weer gebleken, toen het hoger op de randlijst staande IJFC in een spannende wedstrijd onder leiding van scheidsrechter Dukro niet verder kon komen dan een 11 ge lijkspel. Merino's zou een groot gedeelte van de wedstrijd met twee invallers spelen, want Blankesteyn was ziek en werd vervangen door J v d Bovenkamp terwijl rechtshalf W. van Wakeren tijdens de wedstrijd ge blesseerd zou raken en vervangen worden door Hendriks. Hoewel Merino's goed tegenstand bood en de kansen gelijk verdeeld waren, kwa men de Veenendalers toch na ongeveer tien minuten achter te staan, toen kee per Klaassen een hard schot in eerste instantie stopte maar toch het leer niet voldoende in bedwang had en het de beruchte lijn passeerde, 10. Merino's trok in de aanval en haar of fensieven hadden in de 20ste minuut suc ces, H Gaasbeek werd in het strafschop gebied aan zijn been vastgehouden en de scheidsrechter wees resoluut naar de witte stip Het vonnis werd doeltreffend voltrokken door T. van de Berg, 11. Het verdere verloop van de ontmoeting was een over en weer gaande strijd met diverse kansen aan beide zijden, hoewel er, geen treffers meer genoteerd konden worden De 11 stand is een goede uitslag van een spannende wedstrijd. Het zaterdag voor het eerst toegepaste 4-2-4 systeem bij GVVV heeft geen vruchten mogen afwerpen. Het was vooral de voorhoede die volkomen faalde, waardoor het meeste werk op de schouders van de verdediging terechtkwam. Het werd overigens een boeiende wedstrijd voor de meer dan 2000 toeschou wers op het prachtige Sportpark in Ridderkerk. Voor rust was RWH met de wind in de rug de overheersende ploeg, na de hervatting was het een vrijwel gelijkopgaande wedstrijd. Het bleek al gauw dat RWH de hoge positie op de ranglijst volkomen waard was, want de Ridderkerkers vormden een prima eenheid, waarin het met name de linkervleugel was die veel gevaar met zich meebracht. Meteen na het beginsignaal kwamen de Ridderkerkers met open aanvallen voor het GVVV-doel, maar de achter hoede wist het voorlopig te klaren. De uitvallen van GVVV waren te doorzichtig en verder dan een enkel schot van Piet van de Bovenkamp en een kopbal van Jan van de Boven kamp kwam men niet. Na een half uur nam RWH de lei ding doordat de defensie van GVVV de bal uit een vrije schop voor de keeper liet gaan en het Van de Loon was die een ieder te slim af was en inkopte, 1-0 GVVV kwam de resterende minu ten voor rust wat los, maar de RWH achterhoede loste alles vakkundig op, terwijl ook de Veenendaalse defensie met een goed spelende Beukhof tot de rust gesloten bleef. Onze kersverse vierde klasser zal op het gebied van hardheid en tempo nog heel wat bij moeten leren om een behoorlijke plaats te gaan innemen in de 4e klasse H. Toch hielden de Rhenenaren zondag een sterk Zwaluwen Vooruit in bedwang door een verdiende 2-0 achterstand, die in de eerste speelhelft was opgelopen, te niet te doen. Zwaluwen Vooruit speelde een open spel, waar bij de vleugels regelmatig zeer gevaarlijk werden gelanceerd. Het antwoord van Candia was niet voldoende. Te traag in opbouw en afwerking slaagde de Rhenenaren er zelden in de stootkracht te vinden, die nodig was om de Zwa luwen verdediging te verontrusten. De aloude fout (hebben onze mannen ei genlijk wel voldoende conditie?) het middenveld leeg te laten en aan de te genstander prijs te geven werd ook ditmaal herhaaldelijk door de rood-witten begaan. De tweede helft was rijk aan inter mezzi, Jan ten Braak, die op weg was naar een doelpunt, werd in het straf schopgebied dusdanig door zijn tegen standers toegetakeld, dat hij op een brancard van het veld moest worden gedragen. Scheidsrechter C. Jacobsen, die overigens zeer redelijk floot, legde de bal buiten het strafschop gebied en gaf Candia nota bene een indirecte vrije schop. Invaller R. A. Evers was nauwelijks aan de bal gekomen, of hij stelde met een fraaie pass Bep van Willigen in de gelegenheid de stand op 1-2 te bren gen Ineens kwam er vuur en zelfver trouwen in de Rhenense ploeg, die nu duidelijk liet zien, dat ze ook wils krachtiger en steviger kon spelen. John Eibers passeerde enkele tegenstanders en scoorde met een fraai diagonaal schot, 2-2. FHS had de wind tegen en dat hielp VRC mede met een serie aanvallen. Door non chalant voetbal weiden er echter veel kansen om zeep geholpen. Na een kwartier schoot linksbuiten Has selaar tegen de lat, even later kopte mid voor D. Rebergen tegen de paal en vijf minuten later was het een voorzet van rechts die middenvoor Rebergen net over de lat kopte. Kansen voldoende, maar geen treffers. De tweede helft lie een zelfde VRC zien Enigszins lusteloos, „de doelpunten komen er wel" Na een kwartier dan eindelijk die tref fers. De Rebergen gaf door Schoeman en deze kogelde hard in, 10. Drie minuten later een pass van Verwoerd naar G. Has selaar en ook zijn schot trof doel, 02. Een minuut hierop kreeg Schoeman de ban van R. Rebergen en ook het schot van de eerste ging tegen de touwen, 03. In de 21ste minuut een aanval over links, een voorzet en het was D. Rebergen die de zaak afrondde, 04. VRC geloofde het wel weer en schakelde over tot het lome spel Een gemakkelijk verdiende overwinning. Dorpsstraat 23, Renswoude 56. De gedachte, dat hij ten koste van alles de Zlass- krijgers moet waarschuwen voor de val die hij zelf in zijn onwetendheid heeft helpen opstellen doet Aram alle voorzichtigheid vergeten Zonder zich een moment te bedenken rent hij het zoutmeer op. Enkele pijlen fluiten door de lucht en boren zich op slechts korte afstand in de bodem. Verder snelt Aram over de ne velige vlakte; nu en dan golft de korst onder zijn voeten beangstigend op en neer, maar zijn snelheid redt hem telkens weer van een verschikkelijk einde Daar duiken uit de zwavelnevels enkele schimmige gestalten op en direct herkent Aram aan de brede gevederde hoeden de krijgers der Zlass „Terug!! Te rug!!" schalt zijn stem over de vlakte. „Ons plan is mislukt!! De Touareggs Verder komt hij niet want achter hem hoort hij het woedende geschreeuw van enkele achtervolgers die zich op de zoutkorst ge waagd hebben. Een lans suist recht op hem af, Aram doet een wanhopige zijsprong om het wapen te ont wijken en voelt hoe de bodem onder zijn voeten weg zaktfWordt vervolgd) Zaterdagmiddag speelde de dames van de Panters de eerste competitie wedstrijd van het nieuwe seizoen op eigen grond tegen de Shadows uit Har derwijk. De Veenendaalsen ondervon den van deze tegenstander maar wei nig tegenstand en met een gedecideer de 3-0 nederlaag werd deze ploeg dan ook huiswaarts gestuurd. De Panters waren oppermachtig zodat er van een mooie strijd geen sprake kon zijn. Op alle onderdelen van dit spel was men beter, waardoor Shadows met drie maal een 15-5 setnederlaag genoegen moest nemen. GOEDE VOORUITZICHTEN De punten werden door de Panters allemaal gescoord in situaties die men bij een eerste treffen in een hogere klasse zo graag wil zien. In de aanval werd bijna elke sat-up goed afgerond, in de verdediging speelde men op vrij wel elke bal en alleen bij de serve liet men nogal eens een steekje vallen Maar wat vooral belangrijk is. is dat men in technisch en tactisch inzicht een goede vooruitgang heeft gemaakt Zonder ook maar iemand van de Pan- tesploeg iets te kort te willen doen kunnen wij opmerken dat vooral de jonge Ditty Hiensch een zeer sterke all-round speelster zal gaan worden en dat de eveneens jonge Jos Jansen in de aanval haar smashes heeft ver scherpt. Margriet van Otterlo opereer de verdienstelijk als spelverdeelster en de drie oudgedienden Ada Siefkes, Li- neke van Hardeveld en aanvoerster Wil Schoem^fter speelden als vanouds. Al leen aan de condities van enkele speel sters moet nog wel wat worden ge schaafd, maar in het verloop van de competitie zal hierin ongetwijfeld ver betering komen. Al met al een aantal verheugende factoren, welke er in de toekomst toe kunnen leiden dat deze Panters damesformatie wederom hoge ogen kan gaan gooien naar een zeer goede prestatie in de pas behaalde overgangsklasse. VEENENDAAL CITY-MOTORS EDE Ook deze zelfde factoren deden Sha dows diep in het zand bijten. Ondanks een groot enthousiasme van elke Har- derwij kse speelster kon men toch niet een peil bereiken het de Panters moei lijk te maken. Zeer regelmatig en zeer rustig liepen de Panters steeds weer uit en met drie maal een heel ruime 15-5 setoverwinning werd een ruim schoots verdiende 3-0 zege geboekt Een mooie prestatie in een eerste compe titieduel hetgeen perspectieven biedt voor de toekomst. Verder reikte de actieradius niet meer, er kwamen nog heel wat Rhe- nènse spelers op de grond te liggen, die met kunst en vliegwerk weer wer den opgelapt. Zwaluwen Vooruit kwam nog enkele keren gevaarlijk voor het doel, waar keeper Kok in de tweede helft niet over geluk te klagen had, maar doelpunten bleven uit. Na de hervatting een bijna gelijkop gaande strijd met RWH echter als een veel gevaarlijker ploeg. GVVV produ ceerde soms verrassend goed veldspel, maar kwam de bal in de voorhoede, dan was het mis. Cluistra had weinig steun, terwijl de rechtervleugel, ge vormd door J. van Manen en D. van Limburg, het deze middag lieten af weten. De solo's van Jan van de Bo venkamp werden op het laatste mo ment gestuit en enkele harde schoten van Hoedeman misten de goede rich ting. RWH bleef op haar beurt ge vaarlijk voor het doel van GVW ver schijnen en het was de linksbuiten die tot de beste man van het veld uitgroei de. Linksbinnen Van de Loon was het uiteindelijk die voor de tweede treffer zorgde. G. van de Bovenkamp kwam tegenover twee man te staan en hij kon niets verhelpen aan het schot van de RVVH-aanvaller. Van de Pavert stompte overigens de bal nog wel tegen de paal, maar kon niet meer verhin deren dat het leder de lijn passeerde, 2-0. Na de aftrap nam GVW het initia tief. Een ver schot van J. van Manen werd goed gestopt, een harde inzet van D. van Limburg ging net naast en de doorgebroken Cluistra schoot in het zijnet. Het zou echter nog 3-0 worden, toen de rechtsbuiten na snel doorbreken on houdbaar inschoot. Daarna kwam het ongelukkige moment voor Beukhof. In een overigens onschuldige aktie raakte hij geblesseerd en werd overgebracht naar het ziekenhuis in Rotterdam, waar men een verdraaide enkel con stateerde. Ondertussen ging de wedstrijd met invaller H. Diteweg verder, maar de slotfase liet geen opwindende akties meer zien. De GVVV-voorhoede. waarin duide lijk de geschorste D. van Manen ge mist werd, was deze middag de zwak ste linie, ondanks het 4-2-4 systeem. Voor het eerst in deze jonge voetbalcompetitie heeft Kulan een wedstrijd be sloten met een overwinning. De ploeg schijnt zich nu hersteld te hebben van de bedroevende eerste ontmoetingen en vooral ook het terugkeren van Roks naar de spilplaats betekende een verbetering, terwijl overigens de gehele ploeg goed draaide. Volgende week kan Kulan haar krachten beproeven tegen plaats genoot SVP Na tien minuten was het Henzen die het overwicht van Kulan uitdrukte in een doelpunt, 1-0, Nog geen minuut later was het Budding die uit een pass van Bruis de voorsprong vergrootte tot 2-0. Kulan bleef sterk opdringen en het was Jan Henzen die in de 21e minuut voor de tweede keer deze middag wist te doelpunten, 3-0. Ook TOV liet zich niet onbetuigd en Candia '66 heeft haar eerste neder laag in het seizoen geleden, door met 2-0 van Renswoude te verliezen. Dit is althans een voorlopige uitslag, daar de bijzonder slecht leidende scheids rechter de wedstrijd 10 min. voor het einde staakte Het was een harde en onprettige wedstrijd, die door de fel spelende Renswoude ploeg toch ver diend met een 2-0 stand eindigde. Renswoudenam na 20 min spelen de leiding, een vrije trap werd fraai ingekopt. Candia- was in deze periode beslist sterker, maar tegen de hard ingrijpende Renswoude achterhoede bleken de Candia voorwaartsen niet opgewassen Wel kwamen er enkele kansen, maar deze werden niet benut. In de 40e min. werd het zelfs 0-2 Henk Baars zag zich in snelheid geklopt en de scherpe voorzet die volgde werd in geschoten. Na de thee eenzelfde beeld, alleen werd de strijd nog harder Links en rechts werden waarschuwingen uitge deeld, maar ook dat maakte geen in druk op diverse spelers, die steeds maar met de scheidsrechter in debat gingen om zijn wonderlijke beslissingen Tien min voor het einde toen Jan Derks door 4 man tegen de grond werd ge werkt (binnen de beruchte lijnen) en iedereen een penalty verwachte floot de scheidsrechter af en staakte de wed strijd Het publiek dat het daar niet mee eens was wilde de scheidrevhter molesteren, maar door tijdig ingrijpen van Candia bestuursleden en -spelers werd erger voorkomen Scherpenzeel heeft het tegen Rhoda in Leusden tamelijk moeilijk gehad, want de gastheren werkten hard en enthousiast en wisten hqt de blauw witte defensie soms erg lastig te rr i- ken. Gezien het spelbeeld had Scher penzeel de overwinning verdiend, hoe wel Rhoda met twee doelpunten maar schamel werd beloond In de vijfde minuut nam Scherpen zeel de leiding toen een vrije schop door rechtsbuiten Bovenkamp kundig tot een treffer werd omgebogen. 0-1 Even later kwamen de gastheren >p gelijke voet toen zij een verdedigings- fout beheerst afstraften, 1-1 Nadat Scherpenzeel door Van Dam wederom de leiding had genomen, ont spon zich een gelijkopgaande strijd waaruit Scherpenzeel tenslotte toch weer een doelpunt wist te scoren na melijk door Mandersloot. 1-3. Na rust was het een over en weer gaande strijd, waarin Van Dam ne een half uur voor Scherpenzeel wist te scoren eri linksbuiten Kruit voor Rho- ''a. zodat de eindstand op 2-4 kwam een vrije trap dwong keeper Van Wa keren tot optreden. Daarna ging Kulan weer ten aanval en nadat Henzen juist over had gekopt, was het even later toch raak. Een goede combinatie tussen Van Hal en Broek deed de bal bij Hen zen belanden, die niet lang wachtte en zijn hattrick scoorde, 4-0. Kulan liet de teugels wat vieren en daarvan maakte TOV gebruik. Het was de rechtsbinnen die de eerste tegen treffer scoorde, 4-1. Bruis was het die Kulan weer verder deed uitlopen, 5-1. Na rust een energiek Kulan, dat eni ge kansen schip, maaï ze niet benutte. Doordat Eimers in het strafschopgebied een overtreding beging, plaatste een goede schutter zich achter de bal op de witte stip. Keeper Van Wakeren liet de bal niet verder dan 11 meter komen! Hij stopte het leer goed. Toch wist TOV nog tot een tweede goal te komen, die evenals de eerste treffer, op rekening kwam van Dijk huizen Eindstand 5-2. Kulan is op de goede weg. Valleivogels kon zaterdag op eigen ter rein niet tot een overwinning komen tegen Hulshorst en moest toestaan dat de gas ten met beide punten huiswaarts togen. De Vogels startten in een vlot tempo en konden ook spoedig een treffer fabri ceren. dieechter door vermeend buiten spel werd afgekeurd Hulshorst wist zich geleidelijk aan de druk te ontworstelen en door een verdedi- gingsfout kon middenvoor Pap scoren, 0-1. Vallei vogels was hierdoor wat aange slagen en Hulshorst maakte hier dank baar gebruik van door sterk op te drin gen. Na de rust wisten de gasten al spoedig de stand op 02 te brengen via een goed schot van hun linksbuiten Kort voor tijd kregen de Vogels een nummerieke meerderheid, nadat de rechts binnen van de gasten wegens vermeend na trappen van het veld gestuurd werd. Toch kon Valleivogels niet meer tot tegendoelpunten komen en Hulshorst nam verdiend de zege mee naar huis. Hoewel Scherpenzeel het grootste ge deelte van de wedstrijd in de meerderheid is geweest, kon zij toch niet tot doelpun ten komen en moest met een 43 neder laag genoegen nemen. Ook de defensie was deze middag het zwakke punt en DSO kon dan ook enkele keren vry gemak kelijk scoren. Al gauw bleek dat. de grensrechter zeer onsportief vlagde want telkens wanneer Scherpenzeel opdrong ging zijn vlag voor buitenspel omhoog Reeds in de eerste minuut viel een doel punt toen aarzelend ingrijpen van de verdediging rechtsbinnen Van Dort een kans gaf welke hen goed benutte, 10. Scherpenzeel kwam terug en via Vonk kwam de stand op 1—1 Spil Veldhuizen speelde verkeerd terug op de keeper, daar bij twee doelpunten van DSO-aanvallers zelf, dat bracht de ruststand op 41. Na rust een fel aanvallend Scherpenzeel dat door twee treffers van spil Veldhui zen tot 43 inliep, maar niet verder kon komen.

De Vallei | 1966 | | pagina 2