ANBEEK GVVV haalde twee kostbare punten binnen tegen ZCFC 3-2 A RA M CHEVROLET Jan van Manen scoorde winnende treffer in laatste minuten Vdaal sloeg in Amerongen hard toe, 1-7 ARAM VRC verloor voor het eerst op eigen terrein, 2-4 D0V0 moest in Harderwijk eerste nederlaag incasseren, 3-0 Beide herenteams van de Panters wonnen eerste duel 0 P E L Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 11 oktober 1960 2 Mer •mo s won verdiend van Ned. Lloyd, 3-1 De Gouden Cobra Unitas-Oranje wit enerverende wedstrijd 1-3 Tweede overwinning voor Kulan, 3-1 Oh moeder wat je daar ook beetpakt alles is even mooi bij Hoofdstraat 66a Veenendaal Musketiers won wederom, 2-1 V.A.B. In een niet op een bijzonder hoog peil staande wedstrijd heeft GVVV op eigen terrein een overwinning be vochten op middenmoter ZCFC uit Zaandam. Tot kort voor het einde was de stand 2-2 waarschijnlijk hadden toeschouwers en spelers zich met deze score al grotendeels verenigd, omdat het een juiste uitslag geweest zou zijn. Het liep echter anders; twee minuten voor het einde zette GVVV-rechtsbuiten Van Limburg goed voor en het was linkshalf Jan van Manen die bliksemsnel tevoorschijn dook en met een kopbal de overigens opmerkelijk goede keeper De Joode versloeg. Resumerend was het een ontmoeting die een zeer lome start had. Verscheidene spelers van GVVV beseften nog niet dat er punten te verdienen waren. Na ongeveer twintig minuten kwam er van weerskanten wat vaart in de aanvallen en werd er voldoende ijver aan de dag gelegd. Deze ijver zou de gehele wedstrijd gehandhaafd blij ven, zodat het een energiek duel werd- Het meeste van het spel werd echter op het middenveld afgehandeld, een gevolg van het feit dat de voorhoede van beide partijen niet de sterkste linies waren. GA paste tegen ZCFC voor de tweede keer dit seizoen het 4-2-4 systeem toe. Het betekent voorlopig be slist nog geen verbetering. Hoewel het in de tweede helft iets beter ging, waren er in de eerste speelperiode momen ten dat er geen of slechts een gedeeltelijke voorhoede opereerde. De eerste twintig minuten betekenden vermoedelijk een inwerktrjd, want in deze periode werd er nagenoeg niets gepres teerd. Na tien minuten loste GVW-links- binnen Cluistra het eerste gevaarlijke schot, dat net naast ging. Weer tien mi nuten later volgde de eerste corner. De bal werd goed voorgezet en Hoedeman kon rakelings langs de paal koppen. ZCFC liet zich niet onbetuigd. Het bleek al gauw dat de verdediging van de Zaandammers de sterkste linie was, ter wijl in de voorhoede de rechterwing, ge vormd door Dekker en Van Dongen, veel al voor het gevaar moest zorgen. De mid denvoor, Van de Dongen, was een inval ler en met hem heeft de GWV-verdedi- ging niet zoveel te stellen gehad. Toch was het ZCFC die de score opende, toen de GVW-verdediging de bal uit een corner niet goed wegwerkte en Ducker tussen de benen van de kluwen spelers voor het doel door kon schieten, 0—1. Na een licht overwicht van ZCFC, waaruit nog een zeer gevaarlijk schot juist over de kruising van paal en lat voortkwam, begon GVW eindelijk op volle toeren te draaien en het was uit een pass van de hardzwoegende Jan van de Bovenkamp dat Cluistra een goede sco ringskans kreeg voorgeschoteld. Met een draaiend schot bracht hij de st^nd in evenwicht, 11. De strijd ging nagenoeg gelijk op, waarby beide ploegen zeer weinig ge vaarlijk konden worden voor het doel. In de 30e minuut was het Jan van de Bovenkamp die 'n goede voorzet van zijn broer Piet onderschepte, maar door de bal te ver voor hem uit te spelen bleef de ze kans zonder resultaten. Even later probeerde linksbuiten Piet van de Boven kamp het alleen. Hy wentelde mooi om rechtsback Dekker en deze paste daarna een niet volkomen correcte sliding toe en het feit dat deze aktie zich afspeelde in het strafschopgebied deed (de veel, te veel fluitende) scheidsrechter Heineman naar de gevreesde witte stip wijzen. Hoe deman nam de penalty correct, 21. Onder leiding van scheidsrechter S. Polak speelde Merino's zaterdagmiddag tegen het laaggeklasseerde NedLloyd een bijzonder goede wedstryd, die met 31 gewonnen werd. Hoewel de Veenendalers in de eerste helft niet verder konden komen dan een I0 voorsprong waren z(j telkens opere rend op het vijandeiyk gebied. Een van de gevaariykste Veenendaalse voor- waartsen was de fel doorzettende Van de Voort. Merino's drong na het beginsignaal van scheidsrechter Polak direkt ver op en de defensie van NedLloyd had over gebrek aan werk niet te klagen. Na ongeveer twintig minuten werd het overwicht van Merino's door Bertus Blankesteyn uitge drukt in een doelpunt, 10. Daarna speelde Merino's opvallend voorzichtig verder. Desondanks waren de Veenenda lers doorlopend op NedLloyd-helft in ak tie. De schaarse tegenaanvallen van Ned Lloyd konden gemakkelijk onderschept worden en anders was het keeper Klaas- sen, die soms zeer ver uit zijn doel kwam, om resoluut in te grijpen. In de rust scheen NedLloyd wat men tale injecties gehad te hebben, want de spelers waren nu opvallend aktiever dan In de eerste helft. De aanvallen werden snel uitgevoerd, hoewel het weinig ef- fekt sorteerde want de Veenendaalse ach terhoede ving deze aanvallen goed op en de Merino's namen het initiatief over. Uit één van deze offensieven kopte Ton van de Berg tegen de paal. Daarna was het NedLloyd dat een te genaanval op touw zette en hieruit zou de gelijkmaker gescoord worden. De linksbuiten schoot hard langs keeper Klaassen, 11. Merino's schrok en viel fel aan, waarbij het veel paniek zaaide in de vijandelijke achterhoede. Tot doel punten kwam men echter niet. Wel kopte midvoor Cees Gaasbeek uit een voorzet van Cees Sukkel juist over. Na deze overrompelende offensieven zakte Merino's wat terug en het duurde tot het laatste kwartier dat de Veenen dalers weer met man èn macht kwamen opzetten. Het in de lucht hangende doel punt viel, toen Ton Nagel een vrije trap van ongeveer 35 meter afstand goed in zette. Midvoor Gaasbeek bracht met een goede kopbal de stand op 21. Aan alle NedLloyd illusies op een gun stiger uitslag werd enkele minuten voor tijd een einde gemaakt, toen Ton van de Berg uit een pass van Nagel de stand op 31 bracht en daarmee de zege vei lig stelde. Na de hervatting twee ijverige ploegen die evenwel slechts zelden tot mooi voet bal kwamen mede veroorzaakt door het spiegelgladde veld ZCFC startte energiek en kreeg een licht overwicht. In de 10e minuut kon linksbinnen Laks van twee meter afstand scoren, 22. Daarna weer twee gelijkwaardige ploe gen, die beide enkele kansen wisten te scheppen, die voorlopig geen goals ople verden. Van GVVV was het linksbinnen Cluistra die dé man werd geacht voor het benutten van kansen. Hij stond veelal scherp opgesteld, waardoor hij nogal eens, evenals rechtsbuiten Van Limburg, in de buitenspelval liep. Na een half uur een mooie solo-aktie van Piet van de Bovenkamp. Na vier man zijn rug te hebben laten zien gaf hij goed door aan het familielid Jan, van wie hij de bal op zijn ren weer terugontving. Er ont stond een kans, maar een verdediger wist deze kwestie goed op te lossen. Robbie Cluistra kwam nog tweemaal alleen voor doelman Joode maar eerst schoot hij in het zijnet, daarna in handen van de keeper. Toen de meeste mensen zich reeds met de 22 stand verzoend hadden, viel, twee minuten voor het eindsignaal, het win nende doelpunt van GVVV. Linkshalf Jan van Manen was naar voren opge trokken en toen Van Limburg op rechts enkele mannen passeerde en toen scherp voorzette kon hij met een kopbal kee per De Joode passeren, 32. De wedstrijd DVSA-Veenendaal op de Burgwal in Amerongen beloofde een in teressante streekderby te worden. Gezien de posities van beide verenigingen op de ranglijst, betroffen het hier geen gelijke krachten. Toch kon het een wedstrijd met verrassingen worden. Die verrassingen zijn ook niet uitgebleven. Bijna de gehele eerste helft heeft Veenendaal achtergestaan. Na de rust echter, na en kele wijzigingen in de opstelling, brak het Veenendaalse geweld los en DVSA werd totaal onder de voet gelopen. Ondanks de slechte weersomstandigheden waren er nog talrijke bezoekers naar de Burgwal gekomen om getuige te zijn van deze krachtmeting. Alvorens scheidsrechter Jagtenberg het beginsignaal liet horen werd de Amerongse speler E. A. van Viegen een bouket bloemen aan geboden voor het feit dat hij deze middag zijn 300ste wedstrijd in het eerste elftal zou spelen. In het begin leek het erop, dat Ame rongen een vrij grote overwinning zou gaan boeken. Direkt vanaf de aftrap werden er goede aanvallen opgebouwd en voordat keeper Blankespoor wist wat er gebeurde scoorde C. van Om meren met een strak laag schot, 1-0. Groot was de bijval van het Ameron- se publiek en gestimuleerd door de aanmoedigingen van de supporters- schare trok men fel in de aanval. Voor al het eerste kwartier had de Veenen daalse verdediging het moeilijk. Veenendaal begon zich te herstellen en tot aan de rust werd er een stevige, niet onsportieve partij voetbal ge speeld. Na de rust kwam er een gewijzigd elftal van Veenendaal in het veld. Eén van de belangrijkste veranderingen was wel dat Piet Muller naar zijn ver trouwde linkshalf plaats verhuisde en daardoor beter zijn voorhoede kon stu wen. Het bleek al gauw dat de linker vleugel, gevormd door de aktieve Van Dijk en linksbuiten Teus Heykamp, de gevaarlijkste linie vormde. Henk Stuivenberg en Dik v. Dijk pro beren met gezamenlijke inspanning de bal te bemachtigen in de wedstrijd DVSA Veenendaal. Dik van Dijk vormde samen met Teus Heikamp een gevaarlijke en trefzekere linker wing. In de eerste de beste aanval scoorde Henk Stuivenberg voor de geelblauwen en bracht daarmee zijn ploeg op gelijke hoogte, 1-1. Langzamerhand begon Veenendaal een overwicht te krijgen en vooral het samenspel van het duo Van Dijk-Hey- kamp was van prima kwaliteit. Samen wisten zij niet minder dan vijf maal te scoren. Heykamp drie keer, Van Dijk twee keer. Ook rechtsbuiten Derksen wist één keer te scoren en zodoende kwam de stand op 1-7 in het voordeel van de Veenendalers. In een voor deze afdeling bijzonder aantrekkelijke wedstrijd heeft Oranje Wit uit Eist uiteindelijk de zege tegen R.K. I'nitas opgeëist. Nadat de tegen standers lange tijd tegen elkaar opge wassen waren (ruststand 1—1) was het Oranje Wit dat in de tweede helft iets sterker werd in de aanval, hoewel Unitas technisch de meerdere was van de Eiste- naren. Er werd in een hoog tempo gestart. Reeds na twee minuten kon Oranje Wit- aanvaller Hans Slok door verkeerd uit lopen van keeper Brekelmans scoren, 0—1. Unitas liet het er niet by zitten en kwam fel terug, zodat de krachtsverhou ding in evenwicht kwam. Na ongeveer 18 minuten schoot Corjanus langs het doel en het was de over links toesnellende Van Kessel die hard inschoot, 11. Doordat enkele regenbuien het Sport park Panhuis met een bezoek kwamen vereren, werd het veld spekglad en val- partyen kwamen dan ook veelvuldig voor. Na rust gingen de Elstenaren sterk in de aanval en kregen een licht overwicht op het technisch betere Unitas. Na onge veer een kwartier was het Onink van Oranje Wit die met een schot zyn ploeg aan de voorsprong hielp, 12. Unitas ving deze teleurstelling op door wederom hevig op te dringen. Hoewel de Veenendaalse voorwaartsen diverse ke ren gevaariyk voor het doel kwamen, bleven positieve resultaten uit. Aan alle Unitas-illusies op een betere uitslag werd vrijwel een einde gemaakt toen ver in de tweede helft Hans Slok na een snelle aanval de derde treffer scoorde, 13. Unitas bleef nog wel door vechten, maar tot doelpunten kwam zy niet meer. Het werd een eervolle neder laag voor de Veenendalers. Kulan heeft zaterdagmiddag de tweede overwinning van dit seizoen behaald. Vo rige week won de ploeg met 52 van TOV en deze keer was het het sterke SVP dat tot de conclusie moest komen dat Kulan aan een grondig herstel bezig is. Met een grote inzet en met veel en thousiasme begon Kulan en na ongeveer tien minuten leidde dat tot een goed doel punt. Uit een pass van Jan Henzen kon linksbuiten Van de Broek met een schot keeper Van Kooten passeren, 10. SVP probeerde alles om de achterstand te niet te doen. Het lukte echter niet en Kulan nam door rechtsbuiten Bruis zelfs nog een grotere voorsprong, 20. Na de hervatting kwam SVP geladen in het veld en direkt na de aftrap trokken zy fel op naar het Kulan-heiligdom. Het was Aart ~>1 die met een kopbal zyn ploeg de iende tegentreffer bezorg de, 2—1. Deze stand bracht met zich mee dat er nog van alles mogeiyk was en er was dan ook volop spanning aanwezig. Scheidsrechter Commu uit Utrecht hield de lyntjes strak en stond geen en kele te felle charge toe. Het was uiteindeiyk Jan Henzen die twintig minuten voor het einde fel op drong. Zgn schot werd evenwel nog ge keerd door een back. Even later was het echter wel raait, de binnenkant van de paal schoot Jvfcff Henzen zyn ploeg naar een veilige voorsprong die tot het einde in handen gehouden kon wordeh. IN LAATSTE KWARTIER BESLISTE VALLEIVOGELS DE ONTMOETING In een stevige wedstrijd heeft de Vee nendaalse NSVS lange tUd stand gehou den tegen Valleivogels uit Scherpenzeel. Een kwartier voor het einde zakte de Veenendaalse ploeg om onverklaarbare redenen ineen en in deze periode scoorde Valleivogels drie maal kort achtereen. De eerste goal viel na ongeveer 25 mi nuten uit een voorzet van Van Manen die door Van Eist resoluut afgerond werd, 0—1. Uit één van de eerste aanvallen na de aftrap was het wederom Van Eist die uit een vrye trap van ongeveer 20 meter de tweede treffer liet noteren, 02. Met man en macht trokken de Veenen dalers nu in de aanval en kort voor het rustsignaal kon Paul Bleyenberg met een schot de achterstand verkleinen, 12. Na de hervatting trok NSVS direkt in de aanval en het enthousiasme werd na vijf minuten beloond door een schot van Bleyenberg, 22. Nauwelqks was de vreugderoes om dit doelpunt bedaard of Idzerda bezorgde Vallei vogel wederom de voorsprong, 23. Nadat NSVS nog geruime tyd stand gehouden had, zakte de ploeg een kwar tier voor het einde ineen. Achtereenvol gens was het twee keer Rootselaar en één maal Idzerda die de eindstand op 26 brachten. Lunteren-rechtsbinnen Gert Vis scoorde drie keer Voor de eerste keer in deze competitie heeft VRC op het eigen terrein aan dt Brinkersteeg een nederlaag moeten incasseren en wel tegen Lunteren. Lunteren, dat ook een goede positie op de ranglijst innam, bleek over een homogene ploeg te beschikken, waarin enkele spelers bijzonder snel ivaren. Vooral linksbinnen Vis was een aanvaller die telkens de VRC-defensie handenvol werk bezorgde. Na een openingstreffer van deze Lunteren-speler, zag hij in de tweede helft nog twee maal kans doelman Cornelisse te passeren en daarmee zijn ploeg de verdien de overwinning te bezorgen. Het openingsoffensief was voor de Luntenaren. Snel werden de aanvallen uitgevoerd en de Veenendaalse verdedi ging had de grootste moeite om doelpun ten te voorkomen. Het overwicht van de Lunterse ploeg werd na ongeveer vyf mi nuten uitgedrukt in een doelpunt. Uit 'n vrye schop schoot linksbinnen Vis gewel dig hard in, 01. VRC kwam langzaam onder de druk vandaan en by een van de aanvallen van de Veenendalers maakte de Lunterse rechtsback hands in het strafschopge bied. De penaly werd genomen door spil Piet Hasselaar, maar de scheidsrechter besliste dat de strafschop overgenomen moest worden. Piet Hasselaar schoot de bal keihard langs De Weyer, 11. De nu volgende periode liet een sterk aanval- Invaller Verhoef schoot voor VVOG twee keer raak Zaterdag jl. heeft DOVO in Harderwijk een alleszins verdiende nederlaag ge leden. Er kon geen enkel excuus voor deze debacle worden aangevoerd, zelfs nog niet gezegd worden dat de meer dan voortreffelijke keeper Hoeve van VVOG de wedstrijd voor zyn ploeg heeft gewonnen. Eenvoudig omdat dit DOVO eigeniyk geen tegenpunt verdiende. De roodwitten (zonder de geschorste Visscher) speel den vaak stuntelig, van een constructieve opbouw was geen sprake en er zat noch verrassing noch vaart in het spel. Praktisch de gehele wedstryd en dat was de basis van de VVOG-zege was het middenveld een dankbare prooi voor de halfspeiers Poel en Goossensen. DOVO in het veld. Het spelpeil daalde naar een bedenkeiyk laag niveau en het was na vyf minuten dat invaller Verhoef na slecht wegwerken van de verdediging uit een voorzet kon scoren. 10. De groenwitte Harderwykers bleven, doordat zy vrywel het gehele middenveld in handen hadden, doorwerken aan de opbouw van tal van aanvallen. Na onge veer 25 minuten verliet Jaap Rebergen het veld. Hy werd vervangen door A. van Manen. Invaller Van Manen bleef even later voor vermeend buitenspel staan en Ver hoef kon wederom scoren. 20. Nadat rechtsback Van Beek enige ke ren op het laatste nippertje moest ingry. pen, scheen DOVO wakker geschud te worden. Van Hall zag een goede voorzet nog net onderschept worden, Kroesber gens schot werd ternauwernood gestopt en een voorzet van linksbuiten Van de Heuvel moest keeper Hoeve.er prachtig uit duiken. Deze doelman groeide uit tot één van de beste spelers van het veld. Slechts een harde kopbal van Gijs Slot boom had hy niet direkt klemvast. Zes minuten voor het einde maakte Nummerdoor aan alle DOVO-lllusies een einde door van dichtby Van Hardeveld te passeren, 30. Zo werd DOVO in de wedstryd tegen een „staartploeg" met de neus op de waarheid gedrukt, namelyk dat het de leiderspositie nog niet waard was. In ie der geval toonden de roodwitten zich sportieve verliezers en zaterdag zullen de Veenendalers tegen leider SSC op het sportpark Panhuis stellig trachten tot andere, betere resultaten te komen. Na het beginsignaal van de goedleiden- de scheidsrechter Karei werd DOVO di rekt in het defensief gedrukt en al gauw bleek VVOG-rechtsbuiten Hannesen een gevaariyk man te zyn. DOVO kon zich langzaam van deze druk vrymaken en de voorwaartsen zetten enkele snelle en gevaarlqke akties op touw, maar telken male was het keeper Hoeve die zeer goed ingreep. Nico Diepeveen kwam in deze periode tot enkele goed gerichte schoten en Roel Schoeman trachtte diverse keren met zyn zo bekende kopballen de WOG- keeper te verschalken. Na deze krachtsinspanningen van de Veenendaalers was het wel gedaan. Er kwam een matheid over het spel en er werd ronduit slecht gecombineerd. Het overwicht van de Harderwykers werd uitgedrukt in een ketsend schot tegen de paal, buiten bereik van keeper Hardeveld. De bal sprong het veld weer in en de daarna volgende doelworsteling werd door Gys Slotboom bekwaam opgelost. Bq een overigens onschuldige botsing werd Boone vervangen door Verhoef en deze speler zou DOVO in de tweede helft de das om doen. DOVO-linksback Henk van Kooten had in Harderwyk een byzonder moeiiyke middag, want meerdere keren zag hy de rug van de man die hy bewaken moest, rechtsbuiten Hannesen. Nog voor de rust had de laatste een groot aandeel in enkele gevaariyke acties, waarby DOVO ver scheidene keren door het oog van de naald kroop. Ook aan de andere kant moest keeper Hoeve bij een rush van Nico Diepeveen tot resolute daden komen. Na de rust kwam een onherkenbaar het is óók een speciaalzaak voor baby tot kleuter lend VRC zien. Tegen het einde van de eerste speelperiode kwam Lunteren even wel weer opzetten, maar doelpunten ble ven uit. Na de hervatting was het in de eerste de beste aanval al dat rechtsbuiten Wim Verwoerd uit een pass van midvoor D. Rebergen de stand naar 21 schoot. Lunteren scheen totaal niet aangesla gen, het bleef met verdubbelde energie terug vechten en de VRC-verde- digers hadden genoeg te stellen met de snelle akties. In de 20ste minuut maakte rechtsback Van Kooten hands in het strafschopgebied. De scheidsrechter ken de een strafschop toe. Midvoor Kroes kweet zich goed van zyn taak. 22. De aanvallen rolden over en weer, maar langzamerhand kreeg Lunteren een licht overwicht. Na een half uur volgde een voorzet en door misgrepen van keeper Cornelisse kon linksbinnen Vis van dicht bij scoren, 23. Lunteren werd steeds gevaarlyker en VRC kon het nog nauweiyks bolwerken. Kort voor het einde volgde een lange pass en rechtsback Van Kooten en linksbin nen Vis moesten uitmaken wie de snelste was. Vis bleek het te zyn en beheerst scoorde hij zyn hattrick, 24. Daarmee brak hét einde aan van een wedstryd met veel bikkelharde aktiviteiten. Zaterdag speelde Musketiers uit Eist op eigen terrein tegen middenmoter OSO. Deze zesde wedstryd werd weder om een overwinning voor de Musketiers, zy het niet in de hoge cijfers van voor gaande ontmoetingen. De Elstenaren schijnen zo langzamerhand te gaan den ken dat zy niet te kloppen zyn, hetgeen echter een zeer gevaariyke mentaliteit is. Niettemin haalde de koploper in een rustige, sportieve wedstryd twee punten binnen zodat nu het mooie totaal op twaalf gekomen is. Musketiers was in de eergte helft de gevaarlykste ploeg. In de 20ste minuut werd het overwicht in een doelpunt uit gedrukt door linksbuiten Henzen. Hy brak goed door en kon daarmee zijn ploeg aan de voorsprong helpen. De Hilversummers bleven dapper te rugvechten, maar tot een tegendoelpunt konden ze voorlopig niet komen. De stand bleef tot de rust gehandhaafd. Na de hervatting was Musketiers weder om de meerdere van OSO en deze meer derheid kon na twintig minuten omgezet worden in een doelpunt van midvoor Henzen, 20. Eén van de sterke Elsterse aanvallers was rechtsbuiten Jansen, maar hij had met zyn schoten byzonder weinig succes. Kort voor het einde werd de aktiviteit van de Hilverspmmers beloond met een doelpunt van hun linksbuiten. Verande ringen in de stand deden zich niet meer voor en zo zette Musketiers haar opmars ongehinderd voort. VOLLEYBAL Panters-2 SOS-3 3—1 Panters-1 Cito-3 31 Het is de beide herenteams van de Panters, uitkomende in de eerste klas van de bond, gelukt om de eerste competltiewedstryden te winnen In thuiswedstrijden. Hoewel het sterkere Panters 2 ruim won van het Utrechtse SOS 3 met 31 kwam het toch niet geheel goed uit de verf. Het begon weliswaar veelbelovend, doch later bleek dat dit team nog niet voldoende ingespeeld was. Heren 1 zorgde daarna voor een grote verrassing door het veel sterker geachte Cito 8 uit Zeist me 31 e kloppen. Dit lang niet op voile sterkte opererende team beet zich verbeten in de stryd en hield dit tot het laatste moment toe vol. Het kreeg dan ook loon naar werken. PANTERS 2—SOS 3 De verwachting was dat Panters 2 met 58—25 „Terug. Kim! Terug!" schreeuwt Aram beve lend, als hy de knaap zo-roekeloos op de onheilsplek, waar hy is weggezakt, ziet toestormen. Maar voor het eerst gehoorzaamt Kleine-Kim niet aan het bevel van zyn beschermer. „Hou vast! Hou vol, Ar-am!" schreeuwt de jongen wild. Dan nl? Ataaa. een kreet van ontzetting, waal reeds is hy tot op enkele meters genaderd, als Kleine- Kim plotseling zelf tot aan de knieën wegzakt in de zoutbodem! Op datzelfde moment naderen door de nevels enkele Touareggs. Vooraan gaat de dikke Sheik, voorzichtig lopend over de zoutlaag, waarvan hij de gevaariyke nlekk&n terdege kent. Zodra ha Aram en Kleine-Kim in hun benarde positie in het oog krygt, staat de dikzak verrast stil. „Die jongen!" fluistert hy „het is niet mogelyk dat is Kim!" Dan wedt hy zich met een snauw tot zyn manschappen. „Haal tou wen, snel! We zullen dat tweetal er uittrekken!" SOS 3 niet veel moeite zou hebben, ge wen de verhoudingen van verleden jaar. In de eerste set leek dit er dan ook wel op want er was toen eigeniyk maar één ploeg die speelde. SOS werd bedolven on der een lawine van aanvallen en kon vry wel niet terugslaan. Wim Willemsen en Thedo Tuinstra werden volgens de plan ning bediend van goede set-ups en keer op keer dreunden zy door de SOS-veste. Dick Bovenschen kon wederom zyn ge vaariyke serve afvuren en stichtte daar mee regelmatig verwarring ln de Utrechtse ploeg. Met 155 bleef de eer ste set thuis. In de tweede set min of meer het zelfde beeld, doch de voorbe reiding tot de aanval werd minder goed verzorgd. Niettemin wonnen de Panters ook deze set met 1510 en het was 20. In de derde set klopte het niet meer zo best. SOS kwam er iets beter in en de Panters vergaten diverse malen afdoende in te grypen. Aan het net werd er veel te veel gerommeld en de afwerking van de aanval liet alles te wensen over. SOS maakte dankbaar gebruik van dit falen en won deze derde set met 159 (21). In de vierde en laatste set konden de Panters op tyd de bakens verzetten en toog men weer frekwent ln de aanval. De ploeg speelde weer zoals het moest en overklaste daardoor SOS 3. Met 159 bleef deze set in Veenendaal en Panters 2 won dit eerste competitieduel met 31. Al met al een matige wedstryd van dit Pantersteam. De terugval in de 3e set was ons inziens niet te wyten aan een gebrek aan conditie, zoals werd veron dersteld, doch deze formatie moet nog beter Ingespeeld raken. Het kan in elk geval veel beter. PANTERS 1—CITO 3 8—1 Panters 1, in feite de tweede selectie, zorgde na deze stryd voor een grandioze verrassing. Het was gastheer van Cito 3 uit Zeist, welk team geheel is samen gesteld uit jonge veelbelovende spelers van de ere-divisieploeg Cito. Het werd een zeer geanimeerde en spannende wed stryd. Beide ploegen gaven elkaar geen duimbreed toe en het werd een lang durige aangelegenheid. Ook de jonge Pantersploeg toonde een flinke vooruit gang t.o.v. verleden jaar en speelde alsof zy al jaren in de eerste klas van de bond uitkwamen. De eerste set bleef met 15— 11 thuis en het was 10. In de tweede set bleek by de stand 1010 dat ook Cito van doordrukken wist en vooral de zeer jonge Ryksen was aan het net een voort durend gevaar voor de Veenendalers. Met 1215 won Cito en het was 11. In de derde set echter kwamen de Panters nog feller voor de dag en mede door het feit dat vooral de verdediging van Cito het dlkwyis liet afweten kon men deze set met 1511 winnen en het was 21. De vierde en laatste set werd de boeiendste van de hele stryd. Panters 1 kwam met 74 voor te staan. Vervolgens werd het 88. Verrassend snel liepen de Panters daarna uit tot 13—8 en de strijd scheen besUst. Doch zover was het nog lang niet. Cito trok zich op naar een zeer goed peil en sloeg hard terug. Het werd 1311 en de spanning was te snyden. Fraaie momenten wisselden blunders af en de grote vraag was of de jonge Pantersploeg het zou houden. Zij hielden het en wonnen met 1511 en daardoor de stryd met 31. Timo Kroes, Gert v. d. Bovenkamp, Jan en Henk Bekker, Job v. Hardeveld en Frans v. d. Heyden bezorgden de Pan ters de verrassing van de week. Scherpenzeel-St. Maarten 3-1 Scherpenzeel heeft zondagmiddag bij zonder veel moeite gehad om het niet hoog geklasseerde St. Maarten uit Utrecht te bedwingen. De nog zeer jonge ploeg der gasten legde een aantrekkeiyk partijtje voetbal op de door de regen zeer zwaar gewor den VVittenbergse grasmat en gaf de blauwwitte defensie vaak handen vol werk om schade te voorkomen. Scherpen zeel dat met 2 invallers aantrad draaide vooral voor de rust tamelyk stroef en heeft hard moeten werken om tot de volle winst te komen. In de eerste helft werd er niet gedoel punt, in deze speelperiode overheersten beide defensis waardoor de aanvallers weinig scoringskansen kregen. De beste kans kreeg al spoedig de middenvoor der gasten, Klaarenbeek toen hij na 'n mooie aanval alleen voor keeper Van Geel ver scheen, hy faalde echter jammerlyk in de afwerking en schoot naast. Scherpenzeel kreeg ook enige goede mogelykheden maar keeper Kragten bleek uit het goede hout gesneden en wist zyn heiligdom schoon te houden. Na de rust wist Scherpenzeel een licht overwicht te verkrygen hetwelk in korte tyd tot twee treffers resulteerde. In de 5e minuut wist middenvoor Rebergen de bal aan een verdediger te ontfutselen en schoot fraai en onhoudbaar in. 10. Scherpenzeel bleef doorgaan en kwam in de 11e minuut op 20 door een fraaie kopbal van Rebergen na een prachtig voor het doel gebrachte hoekschop van Louwers. Toen de blauwwitten deze voorsprong bereikt hadden dachten zij blijkbaar dat de punten al binnen waren en gingen zy het wat kalmer aan doen waardoor de gasten wat meer in de aanval konden ko men hetgeen in de 28e minuut tot een fraaie tegentreffer leidde van middenvoor Klaarenbeek. 21. Deze treffer schudde de blauwwitten wakker en zy gingen het doel der gasten opnieuw belagen hetgeen tot een fraaie treffer leidde van midden voor Rebergen welke hiermede de hatt rick verrichtte. 3- 1. In c^e resterende tyd onderging deze stand geen wyziging meer en toen de zeer goed leidende arbiter Cor- nelissen het einde aankondigde had de thuisclub een verdiende zege behaald. Hemur-Enge nieuws Hemur-enge 2 was zaterdag j.1. het enige twaalftal dat speelde en wel te gen Gelria uit Kenteren. Deze twee ploegen waren ongeveer van gelijke sterkte/ In de rust stond Hemur-enge achter met 3-1. Na de rust lukte het Henk van Vee nendaal een prachtig doelpunt te ma ken zodat de stand 2-3 voor Hemur- enge werd. Hierna werden er geen doelpunten meer gemaakt, zodat dit de eindstand werd. Zaterdag 15 oktober a.s. spelen de adspiranten uit tegen Amersfoort. Het eerste speelt uit tegen Austerlitz. Dit zal .voor dit twaalftal een zware wed strijd worden, daar er gespeeld moet worden met 5 invallers. Het tweede is vrij. KIRPESTEIN VEF.NENDAAI CITY-MOTORS EDE

De Vallei | 1966 | | pagina 2