WILLEM S IDEALEN Publiek had waardering voor uitzending Kamerdebat Braziliaans parlement tegen president UIT DE KERKEN Auto slingerde: dode en 2 gewonden bij botsing Puffin dobberde leeg rond Staking in Zweden gaat toch door Referendum in Zwitserland Liberia wijst een Nederlander uit Predikant te Doorn verongelukt VANAVOND Morgen DOOR HENK VAN HEESWIJK1 -raad wil rapport Syrië-Israël Intrabank vraagt 3 jaar uitstel Bob Kennedy verwacht gezins uitbreiding Brandweerlieden in New York bedolven Benoemd TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 DINSDAG 18 OKTOBER 1966 Het huwelijk werd in alle eenvoud voltrokken. Alleen de naaste familie leden waren uitgenodigd. Geen huwe lijksreis. na de plechtigheden. En daarna naar het nieuwe huis in An- derlo. Het jonge vrouwtje, in haar speciaal voor de huwelijksreis gekocht man telpakje, huilde toch wel even, toen ze met een omhelzing van haar va der in de ouderlijke woning aan de Julianalaan afscheid nam. „Dank je, voor alles, vadertje. Kom eens gauw langs..." Hij klopte haar bemoedigend op de schouders. „Natuurlijk, Ria. Veel ge luk in je mooie huis. Ik kom jullie spoedig opzoeken". Van Willem nam hij met een stevi ge handdruk afscheid. „Wees goed en lief voor haar, jongen. Ze is het waard. Je krijgt een juweel in huis". „Ik weet het, vader. Ik zal alles doen, om haar gelukkig te maken". Op weg naar het station lachte ze door haar tranen. „Tranen op je hu welijksdag, dat brengt geluk, vrouw tje". Ze drukte innig zijn arm. „Ik weet dat ik met jou gelukkig zal zijn, jon gen. Maar je moet begrijpen... dit was mijn thuis..." „Natuurlijk begrijp ik het. Je krijgt er een nieuw thuis voor in de plaats. Helemaal van jezelf". In de laatste trein van Anderlo za ten ze zwijgend naast elkaar, hand in hand. Er waren geen andere passa giers in de tweede klas coupé. In de ondergaande zon zagen ze het land schap langs hen heen verglijden. Over de weg ging een colonne Duitse leger wagens. Dat is de enige schaduw over ons geluk, dacht hij. De bezetting. Wat Wat gaat het worden met de fabriek? Zal ik door kunnen draaien? Van het station liepen ze in de val lende schemering buiten het dorp om naar hun nieuwe woning. Op uitdruk kelijk verzoek van Willem Caron wa ren er geen versieringen aangebracht. Het personeel had een vrije dag ge kregen en de volgende dag wilde hij een deputatie in de gelegenheid stel len om het geschenk van allen te over handigen. „Als we geen oorlog hadden gehad en geen bezet gebied waren, zouden we er gezamenlijk een feest dag van gemaakt hebben, mensen", had hij enkele dagen geleden in de fabriek gezegd. „De tijden zijn te ernstig, dus gaat alles zonder enige ophef. Ik heb gehoord, dat het perso neel ons een geschenk wil aanbieden. Dat stellen wij natuurlijk ontzettend op prijs. Kies een deputatie uit uw midden. Die zullen mijn vrouw en ik dan heel graag ontvangen". Bij hun huis gekomen was het al bijna donker. Hij stak de sleutel in het slot, opende de deur en tilde zijn vrouw over de drempel. „Dat hoort zo", zei hij ernstig. „Welkom in uw woning mevrouw Caron". Voor hij haar neerzette, kuste hij haar teder, en ze beantwoordde de kus._ „Dank je, jongen". In de slaapkamer, die ze nu ont sloot, keek hij rond en zag tegenover het bed een grote plaat hangen. Het was een vergrote foto van zijn eerste bedrijf in de schuur aan de Stations weg. Hij herinnerde zich nog, dat één van de arbeiders die foto gemaakt had. Er stonden vier mannen te wer ken. Zelf was hij er ook met een voor schoot voor en stond gebogen over de bordschaar. Getroffen bleef hij staan kijken. „Dat was... laat eens kijken... be gin zevenendertig", zei hij zacht. „We waren toen met ons zessen. Hoe ben je daar aan gekomen, Ria?* Ze verheugde zich in zijn verba zing. „Is dat geen leuke verrassing? Daarom wilde ik niet, dat je op de slaapkamer kwam, zie je?" „Hoe wist je dat?" „Iemand vertelde me een keer van Je eerste schuur. Ik ging toen infor meren. Joosten, één van je eerste ar beiders, bezat de foto en van hem leende ik hem. Ik heb hem in Anderlo laten vergroten. Is-ie niet goed?" „Fantastisch. Daar heb je me een groot plezier mee gedaan". „Het heeft een doel, Willem", zei ze zacht. „Als je 's morgens je ogen open doet, zie je deze foto. Het is be doeld, je er altijd aan te herinneren, dat je klein begonnen bent. Misschien heb jij het allemaal niet nodig. Je bent altijd pezelf gebleven en ik weet, dat je zelf, al ben je directeur, nog aanpakt in de fabriek, als het druk is. Gewoon, met een voorschoot voor. Dit bedrijf zal blijven groeien, daar van ben ik overtuigd. Onder jouw be zielende leiding. En al hebben we nu oorlog en zullen we misschien moei lijke tijden krijgen, er zal ook weer eens vrede zijn. En als je dan telkens naar deze foto kijkt... ik bedoel... ik hoop, dat je me niet verkeerd be grijpt, Willem". Hij nam haar in zijn armen. „Hart je van me, ik begrijp je zo goed. Ik ben je er dankbaar voor. En als ik het soms mocht vergeten, moet jij me er aan herinneren, zul je daaraan den ken?" „Natuurlijk, lieve Jongen. Maar ik denk, dat het niet nodig zal zijn". TWEEDE DEEL HOOFDSTUK I Vijf moeilijke oorlogsjaren vorm den de ouverture van het huwelijk van Willem en Ria. Een begin met niet altijd vrolijke muziek. Hoewel de liefde tussen deze beide jonge mensen groot was. waardoor alle narigheid aan het einde van iedere werkdag te ruggebracht werd tot hele kleine pro porties. En de epiloog uiteindelijk ein digde in een volledige harmonie, in een één zijn van lichaam en geest. Nee, het ging niet altijd even ge makkelijk. Op het kantoor had Wil lem zijn zorgen. En die groeiden met de duur van de bezetting. In de loop der maanden regende het voorschriften, beperkingen, maat regelen en nog meer voorschriften. Op de duur kon hij er zelf niet meer uit wijs worden en nadat hij één keer een fikse boete had moeten betalen, omdat hij één der vele verordenin gen had overtreden, hakte hij de knoop door en zette een ambitieuze jonge man in het kantoor, die alleen maar de taak had alles te controleren en er op te letten, dat In alles aan de voor schriften, bepalingen en verordenin gen werd voldaan. Hoewel hij bij het uitbreken van de oorlog beschikte over grote voorraden grondstoffen en materialen, werd al spoedig een inventarisatieplicht opge legd, waarbij iedere papier- en kar- tonverwerkende industrie moest opgeven, hoeveel hij in voorraad had. Bepaalde artikelen werden gebonden aan een distributiesysteem en kreeg je mondjes-maat toegewezen. Ergens in een donkere zolderhoek van het bedrijf sloeg Willem op een avond, daarbij geholpen door zijn eer ste arbeider Freek, een flinke partij karton, papier en andere materialen op. Voor als de nood aan de man komt, zei hij. Je kunt nooit weten. En het gaat niemand wat aan, dat ik nog een extraatje achter de hand heb. Gelukkig waren de grondstoffen voor de vervaardiging van strobord in Nederland nagenoeg voldoende aan wezig, zodat de produktie aanvanke lijk normaal doorging. Doch naarma te er gebrek begon te komen aan be paalde materialen, ging men zijn toe vlucht nemen tot vervangingsmidde len en zo werd de vraag naar stro bord, bewerkt of onbewerkt, steeds groter. Van de vroege morgen tot donker werkte Willem om te proberen het bé- drijf zo economisch mogelijk te laten draaien. Andere moeilijkheden kwa men: de bezetter wilde arbeiders voor de Duitse oorlogsindustrie en arbei ders tot een bepaaide leeftijd moes ten zich opgeven. Zo raakte Willem geleidelijk aan waardevolle vaklieden kwijt, die óf zich zonder meer meld den en naar Duitsland vertrokken, óf voor de eer bedankten en onderdoken of ergens een baan kregen met een Ausweis, die hen vrijwaarde voor de arbeidsinzet. Na veel moeite gelukte het Willem ook een paar van die be geerde vrijstellingen voor zijn voor naamste en belangrijkste arbeiders te bemachtigen. De ontstane leemtes trachtte hij zo goed mogelijk op te vullen door oudere mensen aan te stellen, of vrouwen. En als het zo uit kwam, stak hij zelf de armen uit de mouwen om de achterstand in het werk te doen inlopen. Zoals hij als leerjongen aan een der stanzmachines had gestaan, zo stond hij er nu ook nog vaak achter als directeur, blad voor blad inleggend en uithalend. Dik wijls dacht hij: Wat een geluk, dat ik dit vak door en door ken. Mijn han den staan nergens verkeerd voor. Maar 's avonds thuis en gedurende de weekeinden, probeerde hij alle zor gen en moeilijkheden van zich af te zetten. Dan was hij alleen maar de man, die zijn vrouw verafgoodde, de minnaar. In die eerste maanden van hun huwelijk stoeiden ze nog vaak als vroeger in het huisje aan de Juliana laan. Nauwlettend zag Ria toe, dat alle gordijnen gesloten waren en voor alle zekerheid temperde ze nog de lichten. Niemand hoeft te zien, hoe gek we soms met elkaar zijn, dacht ze. Ik moet aan het prestige van mijn man denken. Evenwel, als beiden zo'n bui hadden, dan leefde Ria zich geheel uit, liet met zich sollen, rende hem achterna door het huis, todat ze, hij gend van opwinding en moeheid, naast elkaar op de brede divan lagen, elkaar kietelend en plagen. In het kantoor evenwel, als ze hem eens een enkele keer bezocht, of hem daar zijn koffie bracht, als hij het te druk had om naar beneden te komen, was ze de statige mevrouw Caron, vriendelijk tegenover iedereen, of dat nu meneer Van de Zande was, de hoofdboekhouder, of Pim, de mahus van alles in het oudpapierenhok. Toch een zekere afstand scheppend. Enkele dagen na hun huwelijk stel- de Willem zijn vrouw voor, dat ze maar een dagmeisje moest nemen, doch Ria had beslist haar hoofd ge- schud. „Geen sprake van, zo min mo- gelijk vreemden hier over de vloer. Ik heb vrijdags al een werkster en de rest kan ik zelf wel doen. Wil je soms dat ik de hele dag ga zitten luieren?" „Nu, ja," antwoordde hij een beetje ontgoocheld, „ik dacht, dan heb je het wat gemakkelijker. Het is zo'n groot huis." Ze trok hem naar zich toe en kuste hem. „Je bent een schaf, mijn jon- gen, doch er mankeert niets aan mijn handen, thuis heb ik wel werken ge- leerd. Of je moet over me te klagen hebben... dan zeg je het maar..." Doch toen Willem zich uitputte in een reeks verontschuldigingen, greep ze hem beet en draaide een paar keer met hem in het rond. „Houd op, je doet net of ik de koningin ben..." „Je bent ook mijn koninging," ant- woordde hij zacht. In de vroege ochtend van de vijfde mei van 1941 werd in huize Caron een zoon geboren. Hij werd Jan Wil- lem genoemd, naar de beide grootva- ders. Willem was opgetogen van geluk en kwam die dag bijna niet op kan- toor. Hij was bijna niet uit de kraam- kamer te slaan, totdat tenslotte de jonge moeder kort en bondig comman- deerde: „Er uit, vader, en aan je werk. Denk er om, dat je nu voor moeder en zoon moet zorgen." Twaalf dagen later was de verpleeg- ster vertrokken en was Ria weer op de been, wat bleekjes, maar zo mo- gelijk nog mooier dan voorheen, dacht Willem. Soms stonden ze, met de ar- men om elkaar heen, naar de slapen- de baby te kijken. Het kind was drie weken oud toen Willem opperde: „Wat zal ik morgen eens voor hem kopen „Niets!" besliste zijn moeder. „Jan Willem heeft nog niets anders nodig dan zijn wieg, op tijd zijn drinken en een schone luier. Maar goed, dat wij, moeders er zijn. Jullie vaders zouden zo'n hummel van de geboorte af ver- wennen." Willem schoot in de lach. klinkt dat deftig: wij, moeders „Nou ik ben toch zeker zijn moe- der?" Hij zoende haar in de nek en ant- woordde: „Je bent het schattigste moedertje, dat er maar te vinden is. Ik haal morgen de fotograaf, moet hij maar eens een plaatje van jullie tweeën maken." „Van ons drieën, bedoel je." „Goed. Maar ook één van jullie tweeën. Zet ik 'm op m'n bureau." Aanhalig legde ze haar wang tegen de zijne. „Blij met je zoon, papa Ca- ron'" HILVERSUM. televisie-kijkers in het land hebben het zeer gewaardeerd dat de NTS besloot het debat in de Tweede Kamer uit te zenden tot het laatst: dat was tot vrijdagochtend half vijf, nadat het kabinet-Cals was afgetre den. Dat is de indruk bij de NTS, gezien de veie reacties. Zo belden in de loop van donderdag avond en later in de nacht van donderdag op vrijdag vele kijkers de NTS op met het verzoek of er tijdens het schorsen van de zitting niet een kort fimpje zou kunnen worden gedraaid in plaats van met muziek de pauzes te vullen. Anderen lieten telefonisch merken vooral grote waardering te hebben voor het werk van de camera-mensen. Dat veel kijkers met de gang in de tweede kamer meeleefden, was tijdens de tv-uitzending reeds te horen uit de mond van kamervoorzitter mr. van Thiel, die vele telefoontjes en zelfs telegrammen ontving, omdat de zitting ruim een kwar tier later werd hervat dan de bedoeling was, namelijk kwart voor één vrijdag morgen. In de loop van vrijdag werd de NTS weer herhaaldelijk gebeld om in de avonduren een herhaling of een korte samenvatting te geven. Velen konden de uitzending helaas niet zien, of moesten het laatste gedeelte missen, aangezien zij toch nog een paar NEW YORK De Veiligheidsraad heeft een plaatselijk onderzoek gevraagd naar de oorzaken van het grerisgeschil tussen Syrië en Israël, dat verleden week ontstond. Israël beschuldigt Syrië ervan, dat Syrische guerilla's de Israë lische grens hebben geschonden. Secretaris-generaal Oe Thant heeft de raad beloofd, dat vandaag een rapport vax de oorse generaal Odd Bull, stafchef van de Palestijnse wapenstil standcommissie (UNTSO), aan de raad zal worden voorgelegd. Volgens een te Jeruzalem uitgegeven verklaring hebben Syrische militairen vandaag een klein Israëlisch vliegtuig, dat boven Israëlisch grondgebied vloog, beschoten. Premier Esjkol van Israël heeft in verklaring tot het parlement gewaar- Wat schuwd dat vergeldingsmaatregelen te- gen Syrië zullen worden genomen als moe- dat 'and ziJn sabotagedaden tegen Is- raël niet staakt. „We zouden maatrege len nemen om hen (Syrië) te beteuge len," aldus Esjkol. HALIFAX Het Canadese lucht-zee- reddingscentrum -in Halifax (Nieuw- Schotland) heeft meegedeeld, dat men de roeiboot „Puffin" waarmee twee Hij knikte en streelde het haar van Britten de Atlantische Oceaan vanuit zijn vrouw. „Allicht. Zo'n wolk van een zoon. Maar de moeder is me toch nog 't liefste." „Foei. Ze moeten je beiden even lief zijn." Noord-Amerika wilden oversteken mid den op de Oceaan door een Canadees oorlogsschip leeg heeft aangetroffen. Uit de laatst^ aantekeningen van de twee mannen blijkt dat zij geeii voed- meer hadden en vermoeid en te- LWI „Nee, mijn hartje. Hoeveel kinderen sel mcci imuuBn t-ii verinueiu en te- Wij ook zullen bezitten, jij zult altijd leurgesteld waren over het feit dat zij nummer één blijven in mijn leven. opschoten. Een aantekening nummer één blijven in mijn Ze kuste hem dankbaar. „Dat is ontzettend lief van je, mijn jongen," antwoordde ze getroffen. In december 1942 deed een tweede baby zijn intrede. Opnieuw een zoon, hetgeen Ria in een wilde huilbui deed losbarsten, toen Willem zich over haar boog. „Ik had zo gehoopt voor jou, dat het een meisje zou zijn... en nu is het weer een jongen..." Hij kuste haar teder. „Maar mijn hartje, ik ben ontzettend blij met mijn tweede zoon, hoe kom je er toch bij „Jawel," snikte ze, „dat zeg je om mij te troosten. Je zegt nooit wat, maar ik voelde, dat je graag een meisje, een dochter wjlde hebben. Dat is voor jou toch een teleurstelling?" „Haal je nu geen onzin in dat lieve hoofdje van je. Ik zeg: dank je wel, mijn lieve vrouw, voor dit geschenk, voor deze prachtige zoon. En jij mag zeggen, hoe hij heten zal." „We hadden afgesproken," antwoor- de Ria door haar tranen heen, dat het Harriët zou zijn, als het een meis- je was. Vind je het goed, dat we hem Harry noemen?" Inwendig dacht Willem: een af- schuwelijke naam, doch met een staal gezicht zei hij: Dan wordt het Harry. En zet die gekke gedachte van je af, als zou ik teleurgesteld zijn. Ik ga gauw m'n nieuwe degelpers inwijden met kaartjes drukken. niet opschoten. Een aantekening van 2 september luidt: „waar zijn de sche pen?" Op 3 september meldden zij een groot schip te hebben waargenomen op een ogenblik dat het stortregende. Op die dag vlogen ook drie vliegtuigen over. Door het water konden zij de nat geworden lichtkogels niet meer gebrui ken. De mannen beschikten over een rub berbootje en reddingsgordels, zodat er een mogelijkheid bestaat dat zij nog in leven zijn. Deze kans is echter zeer klein aangezien de laatste aantekening van 42 dagen geleden dateert. uurtjes wilden slapen alvorens aan hun dagtaak te beginnen. Aan dat verzoek heeft de NTS voldaan. „Het is blijkbaar erg gewaardeerd en dat ia altijd prettig," zo vernamen wy nog bij de NTS: „het was moeilijk plannen, want we wisten tenslotte niet hoe lang het zou gaan duren en hoe laat, beter misschien hoe vroeg het vrijdagmorgen zou zijn afgelopen. Daarom is het altijd prettig te merken dat de kijkers meeleven." Het ls vooral een zware dag geweest voor het studiopersoneel te Bussum en zeker voor de cameraploeg in Den Haag: echt zo'n dag waarop moest worden ge leefd op broodjes en koffie, vooral koffie naarmate het later werd om toch maar fit te blgven en elk spannend moment voor de kijkers te kunnen registreren. STOCKHOLM De staking van 25.000 Zweedse leerkrachten van 24 tot 27 oktober gaat door. Een bemiddelings- poging van een door de regering be noemde commissie is mislukt. De leer krachten zijn gekant tegen de plannen van de staat om aan het academisch jaar één week toe te voegen en om het onderwijzend personeel in de vakantie cursussen te laten volgen voor het op halen van kennis. Ook de nieuwe sala risregeling vindt geen genade in de ogen der leerkrachten. Een sympathiestaking van 10.000 amb tenaren begint op 26 oktober met onbe paalde duur. De al aangekondigde uit sluiting van 20.000 leerkrachten gaat donderdag in. BEIROET Uit rechterlijke bron in Beiroet is vandaag vernomen, dat de zaterdag in moeilijkheden geraakte en gesloten Intrabank heeft aangeboden al haar schulden af te lossen in een perio de van drie jaar. BERN Bij de zondag in Zwitser land gehouden volksstemmingen de 211e en 212e sedert 1948 zijn er voor de van regeringswege voorgestelde aa'n- vulling van de grondwet met een arti kel ter regeling van de wettige status van de in het buitenland wonende Zwit sers, 490.992 stemmen uitgebracht bij 230.415 tegenstemmen. Tegen dit voor stel was tevoren al van geen enkele zij de verzet gerezen. Het wel omstreden voorstel ter bestrij ding van het alcoholisme dat door een onafhankelijke, niet in de regering ver tegenwoordigde, groepering was inge diend, is met 570.132 tegen 174.882 stem men verworpen. Wat de kantons betreft deze spra ken zich alle 22 uit voor het voorstel aangaande de Zwitsers in het buitenland maar tegen dat ter bestrijding van het alcoholisme. Van de ongeveer 1.6 min. stemgerech tigden was ongeveer 48 pet opgekomen. MONROVIA De Liberiaanse pro cureur-generaal heeft maandag een Ne derlander, die wordt aangeduid als A. V. Wiggers, het land uitgewezen, o- dat hij zich beledigend zou hebben uit gelaten over president Tubman en de Liberianen. De Nederlander, die in een rubberfabriek werkte, zou vandaag het land verlaten. NEW YORK De schoonzuster van wijlen president Kennedy en de vrouw van senator Robert F. Kennedy is in verwachting van haar tiende kind. Me vrouw Kennedy, wier meisjesnaam Ethel Schakel is, heeft 6 zoons en 3 dochters. Zij had haar laatste beval ling op 11 januari 1965. NEW YORK Bij een brand in de zakenwijk van Manhattan zijn vanmor gen twaalf brandweerlieden vermist. Gevreesd wordt, dat zij bedolven zijn onder een instortende tnuur. Tweehon derd brandweerlieden, acht artsen en zeven verpleegsters waren naar de plats van de brand gezonden. In het brandende gebouw waren nar verluidt chemicaliën en textiel opgesla gen. UTRECHT In het algemeen zie kenhuis in* Zeist is zondagavond de 54- jarige Utrechtse predikant van de Ned. Hervormde Kerk ds. C. A. de Ridder overleden aan de verwondingen, die hij opliep bij een gecompliceerd verkeers ongeluk in Doorn. Ds. De Ridder stak vrijdagavond de Driebergsestraatweg in Doorn over, na dat hij vermoedelijk uit een bus was gestapt. Een personenauto, bestuurd, door de 30-jarige J. G. van L. uit Doorn, reed de predikant aan, die hier door op de andere weghelft terecht kwam. Hij werd daar opnieuw overre den door een personenauto. De bestuur der daarvan, de heer C. K. W. uit Leersum, had de predikant niet gezien, maar stopte toen hij een hevige schok voelde. De bestuurder van een bestelauto uit tegenovergestelde richting zag het onge luk gebeuren en remde krachtig. Een achter hem rijdende auto kon niet tij dig meer stoppen en botste tegen de bestelauto. Beide wagens werden volko men vernield. De bestuurder van laatst genoemde auto, de 56-jarige L. van V. uit Driebergen, is met ernstige verwon dingen in het Algemeen Ziekenhuis in Doorn opgenomen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Aarlanderveen: G. van Doorn, te Sint-Pancras. Geref. Kerken Bedankt voor Pernis: S. D. Lank- huijzen, te Naaldwijk. Beroepen te Oud-Loosdrecht: G. Kers sier te Hollum. HAARLEM Maandagmiddag om ongeveer half vijf is een auto met drie Joegoslaven om het leven is gekomen. De drie mannen waren sinds juni in ons land. Zij wonen in Zandvoort en zijn werkzaam bij een bandenfabriek in Amsterdam. Achter het stuur zat de 27-jarige D. K., die volgens de politie drank zou hebben gebruikt. De man reed aan vankelijk rechts, maar later slingerde de auto, bestuurd door de jarige Haarlemmer Z.K. Een botsing volgde, waarbij de naast de bestuurder van de eerste auto zittende D. Georgief om het leven kwam. De bestuurder liep zelf een hersénschudding op en de Haar lemmer kreeg enige snijwonden in het gezicht. De achter in de auto zittende Joegoslaaf liep geen letsel op. 0 Op de Kanlaan te Staphorst is maandagavond de 38-jarige land- wer H. Talen bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De heer Talen reed op zijn bromfiets vanaf zijn erf de Kanlaan op en kwam in het do nker in botsing met een voetganger, zijn buurman J. van Spiker. Toen beiden op de grond lagen, werden zij overre den door een auto. De heer Talen werd dogelijk gewond. De heer Van Spiker werd met levensgevaarljijke verwon dingen overgebracht naar het zieken- BRASILIA Het Braziliaanse con gres is mni of meer in opstand geko men tegen het bewind van president Humberto Catello Branco. Op een speciale zitting van de Kamer van Afgevaardigden voerden vijf leden van de oppositie het woord, ondanks het feit dat ze vorige week door de president van hun mandaat ontheven en voor tien jaar van hun politieke rechten vervallen waren verklaard. De voorzitter van de Kamer, Adauto Lucio 60. Zonder naar zijn gevangenen om te kijken, loopt de Sheik der Touareggs zijn paleis in. Maar nauwelijks zijn Aram en kleine-Kim, door zijn twee lansknechten geflankeerd, eveneens binnengetreden of de Sheik draait zich snel om en kijkt de jongen strak aan. „Wel, Kleine-Kim, herken je me niet?" zegt hij langzaam. De jongen, die de Sheik nog nauwelijks opgenomen heeft, kijkt nu onderzoekend naar het pafferige gelaat van de Touaregg-hoofdman. Dan deinst hfl plotseling angstig achteruit en grijpt Aram hulpzoekend vast. „Dahouddinü", roept hij ver schrikt. „O, Aram, dat is Dahouddin, de man, die overviel ons dorp en verkocht mij aan boze Abdul lah!!" „Inderdaad", gniffelt de Sheik, „dat is alweer 'n paar jaartjes geleden, maar nu heb ik het beter met je voor, beste jongen. Heus, van mij zul je geen kwaad meer ondervinden." Hij klopt de ver- blufte Kim vriendelijk op de schouder en wendt zich dan tot Aram. „Maar jij wel!! Jij zult mer- ken, dat je Dahouddin niet ongestraft een kaakslag kunt geven!! Mannen, werp die zoon van een hond in de "kerker! 'UUWJIIUW. Cardoso, zei dat alleen de afgevaardig den bij stemming over de mandaat- kwestie kunnen beslissen. De voorzit ter van de Senaat deelt zijn standpunt Er waren maandag overigens slechts 68 van de 409 kamerleden aanwezig. De oppositieleider Tarcilo Vieira de Melo verweet de president en de minis ter van Justitie dat zij zich niet hiel den aan de belofte, een vreedzame at mosfeer te kweken voor de parlements verkiezingen van -e volgende maand. Het optreden tegen de oppositie heeft het land in de ernstigste crisis van de laatste tijd gebracht, zo zei hij. a Politieke waarnemers menen dat de parlementaire „rebellie" de „herde- mocratisering" van het land in gevaar brengt, daar de bewindhebbers hierin aanleiding zouden kunnen zien tot het treffen van scherpe maatregelen, bij voorbeeld het naar huis zenden van het congres. Volgens parlementskringen zijn in Brasilia al „bij wijze van voor zorg" troepen geconsigneerd. Kleine vaart: Argonaut 15 vn Amsterdam nr Udde- valla. Breehorn pass. 17 Casquets nr Guayaquil. Calchas 17 te Antwerpen. Helios pass. 14 Kp. Finisterre n-r La Spezia. Lifana 15 vn Leixous nr Aber deen. Margaretha Smits pass. 15 Oues- sant nr Londen. Martinistad 17 te Rot terdam. Philetas 15 80 zw Barcelona nr Barcelona. Vega 16 te Amsterdam. Vlistborg pass. 15 Brunsbüttel nr Man- tyluoto. Grote vaart Aagtekerk 15 te Tripoli. Alkmaar 15 te Curagao. Bengalen 15 280 w Fi nisterre nr Curagao. Camitia 16 310 wzw Flores nr Mersey. Cinulia 15 460 nn. Guaduloupe nr Rotterdam, Dintel- dijk 17 te Bremen. Gaasterdijk 16 te Rotterdam. Gaasterkerk 13 te Londen. Hollandsdiep 17 780 ztw Tokio nr Z. Australië. Kennemerland 16 150 o Ma deira nr Amsterdam. Koningswaard 16 vn Pto. Miranda nr Buenos Aires. Krebsia 15 360 nno Saba nr Thamesha- ven. Koudekerk 17 te Hamburg. Ladon 16 345 Landsend nr Hamburg. Main- lloyd 14 120 zw Aden nr Singapore. Par thenon 15 te Baltimore. Purmerend 15 140 z Recife nr Trinidad. Rondo 15 vn Penang nr Aden. Spaarnekerk 15 vn Singapore nr Aden. Vitrea pass. 12 Kp. Leeuwin nr Singapore. Wonosobo 16 vn Singapore n onbekend. Zaankerk 14 vn Amsterdam nr Kaapstad. huis te Meppel. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. 0 In het Sophia-ziekenhuis in Zwolle is overleden de 24-jarige W. Knol uit Balkburg. Hij was woensdagavond betrokken bij een verkeersongeluk on der Lichtmis. 0 In een auto in de Laurierdwars straat in de Jordaan te Amsterdam is zaterdag tegen de avond het stoffelijk overschot van de in deze buurt wonen de 50-jarige heer M. H. Steenbakkers aangetroffen. Aangenomen moet worden dat de man, die longpatiënt was, een natuurlijke dood is gestorven. De politie stelt een onderzoek in, maar aan mis drijf wordt niet gedacht. 0 De staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid, dr. A.J.H. Bartels, heeft met ingang van 1 novem ber a.s. drs. D. Roemers te Badhoeve dorp benoemd tot voorzitter van de Ziekenhuiscommissie. 0 De Nederlandse socialistische afge vaardigde, jhr'. mr. M. van der Goes van Naters is maandag in Straats burg gekozen tot vice-voorzitter van het Europees parlement. Hij volgt als zoda nig zijn collega P. J. Kapteijn op, die het Nederlandse en Europese politieke leven heeft verlaten wegens het berei ken van de daarvoor gestelde leeftijds limiet. Als afgevaardigde in het Euro pees parlement is de heer Kapteijn maandag opgevolgd door mr. J. Bur ger, Eerste-Kamerlid voor de Partij van de Arbeid. HILVERSUM I 18.00 Licht ensemble: Country and Western music. 18.20 Uitz. van de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie. 18.30 De Springplank: progr. met jonge artiesten. 19.00 Nws. 19.10 Actua liteiten. 19.30 Conciliepost (herh. van 9.30-9.35). 19.35 Geest. lied. 19.45 Zoe kend geloven, een progr. rond levende geloofsvragen. 20.00 Brabants orkest en solist: klass. muz. 21.00 Gr. muz. met in de pauze voordr. 21.20 Italiaans madrigaalensemble (gr) en oude ka- mermuz. (gr). 22.00 Kunstkron. 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 De Inter land, hoorspel. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Lichte orkestmuz. (opn). 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Pa rijs. 19.05 Hersengymn. 19.30 Liedjes- progr. 19.55 Nws. 20.00 Nordring Tour 1966: licht muz. progr. uit Hamburg. 21.00 Licht instr. ensemble. 21.15 De Citadel, hoorspel (3). 22.20 Volkslied jes uit binnen- en buitenland. 22.30 Nws 22.40 Act. 22.50 Venster op de heden daagse muz., muzikale lezing. 23.30 Licht gevarieerd muz. progr. 23.55- 24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS/NOT: 11.10-12.00 Schooltelevisie 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 Journ. v. gehoorgest. KRO: 19.35 De Flinstones. NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Witboek, documentair pro gramma. 21.05 De wrekers, TV-film. 21.55 Vanavond in Nieuwspoort. NTS: 22.25-22.30 Journaal. 23.00-23.30 Teleac: Kernfysia (4). NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in het kort. 20.01 Don Quichotte, vervolgserie fdl.2). 20.30 Filmrep. over Saoedi-Arabië. 21.00 Het gezicht, speelfilm. (Beide keuringen: 18 jaar). CVK/IKOR: 22.40 Levend ver leden, documentaire over de heden daagse verschijningsvormen van de vroeg-christelijke kerken. NTS: 23.10- 23.15 Journaal. 17.15 Traditionele Griekse volksmuziek (gr.). 17.35 Lichte gr.muz. 17.50 Over heidsvoorlichting: Mens en samen leving. Een uitzending van .het Ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws., ocht.gymn. en so cialistisch strijdlied. *7.23 Li. gr.muz. en rep. (7.30 - 7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Meditatie. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Li. gr.muz. en rep. (8.30 Van alle markten thuis, praatje voor de vrouw). 9.00 Am.muz. (gr.) VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: 10.00 Klassie ke concertwerken (gr.) 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Strijkkwartet (gr.): mod. muz. 12.00 Li. gr.muz. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Tango-rumba orkest en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.10 Act. en kalender. 13.25 Salonork. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Radio Kamer orkest: klass. en mod. muziek. 15.00 Voor de jeugd. (16.0016.02 Nieuws). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Dansorkest en solisten. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Vro lijk ocht.pr. (10.00 en 11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Operettemuz. 13.00 Nieuws. 13.02 Act. 13.05 Gevar. muz.pr. (opn.) 14.00 Nws. 14.02 Eur. sterren op de plaat. 15.00 Nws. 15.02 Platenpr. voor de jeugd. 16.00 Nws. 16.02 Gevar. pla tenpr. voor automobilisten. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 Country and Western music. 17.30 - 18.00 Rhythm and blues (gr.). HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. en herh. SOS-be- richten. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Klass. gr.muz. 7.30 Nws. 7.32 Lichte gr.muz. 7.40 Radiokr. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Mod. or kestmuz. (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.30 Man en vrouw schiep Hij hen, studiodienst. 11.00 Lichte gr.muz. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten, reportages en veel muz. 13.30 Promenade orkest en solist: amus.muz. 14.00 De familie Leenhouts, serlehoorspel (dl. 1). 14.25 Pianoreci tal: klass. en mod. muz. 15.00 Stereo: Mod. orkestmuz. (gr.). 15.50 Bijbelver telling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five o'clock: licht progr. DINSDAG 18 OKTOBER 1966 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteravond). 10.20 Die aktuelle Schaubude. 11.00 Berliner Bilderbogen, reportage. 11.45 Von heute auf morgen. 12.00-13.30 Actualiteiten. 16.40 Nieuws. 16.45 Kinderprogr. 17.25-17.55 Kinder- progr.: Lassie. 18.00-18.05 Nws. (Regio naal progr. NDR: 18.05 Act. 18.16 lm Zeitraffer. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.21 Der dunkle Nachbar. 19.59 Progr.-overzicht. WDR: 18.05 Program ma voor het gezin. 18.30 Journ. 19.10 TV-serie. 19.40 Progr. over Versailles). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Ein Platz für Tiere. 21.00 Das Vergnügen, ansr.andig zur sein, comedie. 22.40 Jour naal, weeroverz. en commentaar. 22.45 Wereldkampioensch. gew. heffen. 23.40 Nieuws. DUITSLAND II 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Actuali teiten en muz. 18.55 Auf der Jagd nach Schlagzeilen, spel. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Sportspiegel. 20.30 Jules Verne, Visio- nar der Technik, reportage. Aansl.: nieuws. 21.15 The Avengers, TV-film, (niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.05 Berichten en meningen uit het culturele leven. 22.35 Nws., weerber. en thema van de dag.

De Vallei | 1966 | | pagina 2