„Rhenen mag geen speeltuin van het Westen worden" Scheidende gemeente-secretaris kreeg als eerste gouden penning VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Kleine gemeente met flinke yvorsprong I talschool houdt ouderavond Benoemingen bij gemeente Geslaagd Oproep directeur Gemeentewerken Mej. Glastra gaat school verlaten Vlam in 't haar Waterschap schouwt vanaf 15 oktober Middenstandsbeurs trok veel bezoek Sociaal werkster spreekt voor H.V.G. SOS-driehoeken bejaarden Aanrijding op Grebbeberg Bromfietser contra Gestolen auto terug, maar cognac op Velen bewezen laatste eer aan organist Auto reed links Amerongs meisje soliste bij U.S.0. Adr. P. de Kleuver spreekt voor Overbergs Belang Spaaroverzicht Moed Dankwoord Cadeaus ASSURANTIEKANTOOR MULDER Zendingsmiddag gaal dit najaar niet door DINSDAG 18 OKTOBER 1966 VW/^/'e op Je grens van het Gelderse en Utrechtse de Vallei en de Heuvel rug in de gemeente Rhenen rondgaat eerst rondom de oude, ge plaagde Cunera in het ommuurde stadsgedeelte en dan in de nieuwe, brede zoom er om heen die begrijpt wel iets van de trots, waarmee burgemeester Bosch van Rosenthal zijn gemeente aan de bezoeker presenteert: ,,Hier in Rhenen hebben we op allerlei gebied een ruime voorsprong!" Hij bedoelt daarmee verschillende stedelijke voorzieningen die niemand eigenlijk verwacht in een gemeente met 14000 inwoners. Het is een accommodatie waarop heel wat grotere gemeenten al jaren met smart zitten te wachten zoals: een over dekt instructiebad, een prachtig bejaardencentrum, een verzorginssflat en een sportpark, voorzieningen die buiten het eigenlijke stadsgedeelte liggen tegen de glooiende coulisse van Rhenen Hoog. „Er is iets in onze stad na de oor log wakker geworden", zegt de burge meester. „De bevolking heeft een gro tere openheid gekregen en mede dank zij een goede sfeer in de samenwerking bij de opbouw van onze kleine stadsge- meeschap 'n samenwerking die vooral binnen het gemeentelijk apparaat sterk gedragen wordt door nieuwe, jonge men sen zijn we tot mooie dingen geko men". Natuurlijk, ook ,deze burgemeester heeft nog wel wat wensen. Bepaald te- leuurgesteld is hij over het feit, dat de overheid, uitgaande van het standpunt dat Rhenen een sterke recreatieve func tie heeft, de rem gezet heeft op verdere industrialisatie van Rhenen. Er was een flinke opgang merkbaar, maar.... „hoe wel ook wij wel weten dat Rhenen geen uitgesproken industriestad mag worden", zegt de burgemeester, „is het toch wel jammer dat we niet verder kunnen gaan". „Zijn we dan alléén de speeltuin voor het Westen - de volle Randstad?" Burgemeester Bosch van Rosenthal zegt met stelligheid: „Nee, zeker niet. We beschouwen ons, als een stedelijk gerichte gemeenschap: We hebben prachtige voorzieningen met ruime func ties, maar de eigen gemeenschap moet vóórgaan in het eigensoortige. Dat wil zeggen: als men het oog richt op Rhe nen - ja graag, maar dan aanpassen, inpassen en méédoen!" Over de oriëntatie van Rhenen naar buiten zegt de burgemeester, dat die in het verleden voornamelijk gericht was op Amersfoort en Nijmegen, maar na de opheffing van het oude spoorlijntje is er toch wel sprake van een sterke verschuiving naar de Gelderse hoofd stad. -> (Aver de ontwikkeling van Rhenen in de toekomst, zoals die schetsmatig is aangegeven in de pas verschenen No ta over de Ruimtelijke Ordening van Nederland, kan burgemeester Bosch van Rosenthal nog niet al te veel zeggen. Die ruimtelijke toekomstvisie zal door hem en zijn medewerkers nog bestu deerd worden, maar het eerste gezicht op de kaarten, zoals die er nu liggen, tonen volgens de burgemeester een beeld, dat voor Rhenen niet onaantrek-, kelijk is. Rhenen ligt binnen het gebied van één van de vier geplande stedelij ke zones. Die stedelijke zone zal geen aaneengesloten stenen massa worden, maar worden opgebouwd uit zelfstandi ge steden, agglomeraties en stadsgewes ten. Dat is wat in de Nota wordt ge noemd: gebundelde deconcentratie, waarin de gemeenschappen niet aan el kaar zullen klitten, maar als geogra fische eenheden zullen blijven spreken. Burgemeester Bosch van Rosenthal houdt van dynamiek. In de ontwikkeling van Rhenen naar het „planologisch jaar" 2000 zal hij zich wel even kunnen uit leven. Het klinkt wat paradoxaal, maar wij hebben de indruk dat zijn dynami sche kracht zich vooral zal richten op het behoud van de eigen gemeenschap, die naar zijn inzichten moet prevaleren boven een inbreng van bui tenaf zonder gemeenschapsbinding. jyiet de secretaris van Rhenen, de heer W. C. Pieters, hebben we nog even in „sight-seeing" Rhenen Hoog be zocht: het instructiebad, dat vele om liggende gemeenten al heeft doen water tanden; het sportpark „Candia" met ten nisbanen, voetbalvelden, een korfbal- veld, oefenterreinen, een geasfalteerde promenade voor bezoekers en moderne clubgebouwen; de nieuwe sterflat in aanbouw, de verzorgingsflat en maar dat heeft Rhenen van nature meegekre gen de prachtige natuurlijke entoura ge. Met het instructiebad voorop zijn het een stelletje gemeentelijke parade- paardjes! Tn de raadzaal van Rhenen maakte onze fotograaf nog een foto. Burge meester en secretaris voor het schilde rij van de „Meester van Rhenen", voor stellende de inneming van Rhenen in het jaar 1499. Over dat schilderij is de burgemees ter overigens niet zo best te spreken. Het is namelijk een kopie van het ori ginele schilderij, dat jaren geleden zo luidt althans de anekdote in ver band met de restauratie van de Cunera- kerk naar het Rijksmuseum verhuisde en daar sindsdien gebleven is RHENEN Maandag 24 oktober wordt in de openbare Halschool, hoofd de heer G. B. Runge, een ouderavond gehouden. Naast de gebruikelijke pun ten, zoals verslagen van secretaris en penningmeester staat een verkiezing van leden voor de oudercommissie op de agenda. Aftredend en herkiesbaar zijn de da mes M. van den Berg-Van Ingen en J. Cijs-Nicolaas en de heren P. J. G. van Dijk, H. van Kooten en J. Slabber. Als nieuwe kandidaat is toegevoegd de heer G. Lubout. Eventuele andere kandida ten kunnen vóór de aanvang van deze vergadering worden ingediend bij me vrouw Cijs. De heer D. van Zuilekom, hoofd van de openbare v.g.l.o.-school in Rhenen, zal een causerie houden over de nieu we streekschool voor de middenstand. Na de pauze worden twee interessan te geluidsfilms vertoond, nl. „Kruispunt Europa" en „Land beneden de zee spiegel". RHENEN B. en W. van Rhenen hebben benoemd tot hoofd van de afde ling sociale zaken ter gemeentesecreta rie de heer Moorman te Asten (N-Br.). De heer Moorman, die in Asten even eens de leiding heeft van de afdeling sociale zaken, krijgt in Rhenen de rang van commies-A. In de rang van commies werd be noemd aan de afdeling algemene za ken de heer Wouda uit Joure. RHENEN - Voor het examen wiskun de l.o. slaagde aan het Instituut voor Technisch Onderwijs van de Leidse Onderwijsinstellingen de heer -C. Mos selman te Rhenen. RHENEN In talrijke technische bladen heeft het gemeentebestuur een oproep geplaatst voor een nieuwe direc teur van de dienst gemeentewerken, ter voorziening in de vacature N. Sou- werbren, die kort geleden is overleden. RHENEN De oudercommissie van de openbare lagere Bantuinschool geeft zaterdag 29 oktober van 's middags 3 tot 5 uur in paviljoen „De Grebbeberg" een receptie, waar afscheid zal worden genomen van mej. J. F. Glastra, die na een zeer langdurige periode het on derwijs in de gemeente Rhenen aan de Bantuinschool te hebben gediend, defi nitief van een welverdiende rust hoopt te gaan genieten. RHENEN Een huisvrouw, wonende in Rhenen-hoog, die de gasoven in de keuken had ingeschakeld, daarvan was weggelopen en later pas tot ontsteking overging, kreeg een uitslaande vlam in haar en gezicht. Overdekt met brandwonden op han den, armen en in het gelaat moest zij zich onder doktersbehandeling stellen. Het hoofdhaar was gedeeltelijk wegge- schroeid. Ede jongen verongelukt EDE Maandagmiddag is op de Nieuwe Kazernelaan te. Ede de 7-jarige Edese jongen Maurits Willem van Rand wijk verongelukt. De jongen die met twee leeftijdsge noten in de berm van de weg speelde stak de rijbaan over op het moment, dat een militaire vrachtwagen bestuurd door de Edese korporaal H. naderde. De jongen overleed in het Julia na- ziekenhuis aan zyn verwondingen. Bij gelegenheid van de verschijning van het Dagblad De Vallei, had een onzer redacteuren een kort gesprek met de burgemeester van Rhenen, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch, idder van Rosenthal. „Gaat u zitten er is hier in Rhenen veel nieuws", was zijn welkom in het stadhuis aan de Herenstraat. De burgemeester juicht de verschijning van een dagblad voor stad en omgeving van harte toe. Bij de sterke ontwik keling van zijn gemeente (met 14100 inwoners op 4300 hectare) is er vooral veel achtergrondnieuws. „Ik zie het als een belangrijke taak van de krant die achtergronden te verklaren en toe te lichten". Het contact tussen overheid en bevolking ligt Rhenens eerste burger na aan het hart. Vooral buiten de muren van deze kleine stad aan de Rijn in de glooiende contreien met panorama's over de Gelderse Vallei en de Be tuwe gebeuren dingen die naar zijn mening voorlichting en toelichting waard zijn! SCHERPENZEEL Door watergraaf en heemraden van het waterschap Hei ligenbergerbeek zal vanaf 15 oktober de najaarsschouw uitgevoerd worden. Dat wil zeggen, dat op 15 oktober alle watergangen waar schouw op rust in het gehele waterschap op de vereiste breedte en diepte moeten zijn gebracht en schoon moeten zijn. Het ontmoette in het verleden prak tische pezwaren voor bepaalde distric ten van 't waterschap bepaalde schouw- dagen vast te stellen. De schouwcom- missie is dus vrij te bepalen met welk district zal worden begonnen. Deze methode die reeds in het voor jaar werd toegepast, gaf in juli aanlei ding tot énig misverstand. Daarom wordt nog eens uitdrukkelijk vermeld dat de watergangen op 15 oktober aan de eisen van de Keur moeten voldoen. SCHERPENZEEL De Seherpen- zeelse expositie-beurs heeft in het afge lopen weekeinde veel bezoekers getrok ken. Donderdagavond werd door burge meester mr. C. P. Hoytema van Konij nenburg deze grote expositiebeurs van de Scherpenzeelse winkeliers geopend, welke gehouden werd in de gemeente lijke eierhal in het kader van de E.M.M.-najaarsactie 1966. Bij de ope ning waren tevens aanwezig de beide wethouders, de heren J. v. d. Ham en P. de Jonge, alsmede de gemeente secretaris de heer B. van den Brink. De burgemeester zei in zijn openings woord dat er tegenwoordig een tendens bestaat om hoofdzakelijk bij de grote zaken te kopen. Ook de moderne over dekte winkelstraten animeren de men sen de grotere zaken op te zoeken. Van deze beurs is de bedoeling te laten zien dat de zelfstandige winkelier ook wel wat kan. De heer Lemmerman dankte B. en W. voor alle medewerking. De beurs was groots opgezet.Men wilde door middel van deze beurs het publiek laten zien wat er op dit moment zoal te koop is. Het was geen verkoopbeurs maar uitsluitend een aantrekkelijke ex positiebeurs met een gezellige sfeer. Ook waren er nog enkele bijzonderhe den op de beurs te aanschouwen. Ga zelle showde er zijn eerste race-fiets. Deze fiets is eerder in Keulen getoond, maar voor Nederland had Scherpenzeel de primeur. Verder waren er een paar hometrainers opgesteld, waarop de Scherpenzeelse renners, die zo'n succes vol seizoen achter de rug hebben, hun krachten konden meten. Ook stond er de 360-Cz motor waarmee de motorren ner Ton van Heugten kampioen is ge worden. Er werd een grote verscheidenheid aan artikelen getoond van meubelen, textiel, kachels, elektrische en huishou delijke artikelen tot struiken en hees ters toe. Aan de beurs was een vermaakcen- trum verbonden met diverse attracties. SCHERPENZEEL Gedurende de de maand september werd bij de Coöp. Raiffeisenbank ingelegd een bedrag van f 870.944.44 en opgenomen f 1.058.475.48 RHENEN De Hervormde Vrou wen Groep afdeling Rhenen houdt dins dagavond 18 oktober in gebouw „Irene" haar maandelijkse samenkomst. Zuster Haier, sociaal werkster te Rotterdam zal spreken over het onderwerp „Red dingboot evangelisatie". ADVERTENTIE AMERONGEN Zaterdagmiddag heeft de Amerongse gemeenschap op waardige wijze afscheid genomen van de heer F. C. Magendans, die de ge meente gedurende 85 jaar als gemeen tesecretaris heeft gediend. De middag begon met een bijzondere openbare raadsvergadering, die door tal loze belangstellenden werd bijgewoond. De agenda vermeldde als enig agenda punt: ontslag gemeentesecretaris. Na voorlezing van de ontslagaanvrage van de heer Magendans besloot de raad zon der hoofdelijke stemming het ontslag op de meest eervolle wijze te verlenen. Burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch memoreerde in zijn afscheidsre de, dat de heer Magendans bij raadsbe sluit van 31 juli '31 tot gemeentesecre taris werd benoemd„Wij kunnen van daag constateren, dat het overgrote deel van uw zo werkzaam leven is be steed ten bate van de Amerongse ge meenschap", aldus de burgemeester. „Wij hopen vurig dat u en de uwen zullen begrijpen hoe groot de dankbaar heid is, die ons jegens u vervult. Over drijving, pathos, melodramatische per soonsverheerlijking, zij zijn u wel zeer vreemd. Toch zult u niet kunnen voor komen, dat onze erkentelijkheid van daag over u wordt uitgestort." „Uw verblijf hier valt uiteen in drie afzonderlijke perioden,, die men de na men zou kunnen geven van de crisis, de oorlog en de wederopbouw en ontplooi ing. De veranderingen, die dit tijdperk te zien gaven zullen vermoedelijk gro ter en ingrijpender zijn dan later van welke periode in deze eeuw ook zal kun nen worden gezegd." „De crisis gaf de ellende der werk loosheid en episoden van grote beroe ring in de dorpspolitiek. Bezuiniging heette wat men nu bestedingsbeperking noemt. In die tijd'kwam de waterlei ding tot stand, voor een groot deel uw werk." „Uw trouw aan Amerongen is geble ken, dat weten wij. Wij weten ook wel ke tastbare resultaten als vruchten van uw trouw en van uw werkkracht hier achterblijven." „Waar haalde u de energie vandaan die u elke avond aan het gemeentehuis bond. Hoe kan de moed verklaard wor den door u betoond toen u weigerde Amerongse burgers aan te wijzen om te werken voor de bezetter. Een weigering die gevangenschap tengevolge had. U bent een idealist. Over mens en maat schappij hebt u vastomlijnde denkbeel den." „De naoorlogse tijd van opbouw en ont plooiing moet wel de mooiste tijd van uw werk zijn geweest. Zonder u zou Amerongen geen industrieterrein gehad hebben. Veel kwam tot stand, riolering, dorpshuis, de Ridderhof, het nieuwe ge meentehuis, sportterrein en zwembad. De periode Magendans zal voor ons onvergetelijk blijven." „De raad van onze gemeente heeft dan ook gemeend, dat dit nader dient te worden onderstreept. Zij heeft beslo ten aan de heer F. C. Magendans de gouden ere-medaille toe te kennen, als dank voor hetgeen u voor de Amerong se gemeenschap deed. Het is mij een voorrecht u hierbij deze medaille te overhandigen", aldus de burgemeester. Vervolgens bood de burgemeester de fam. Magendans een tweetal foto-boe ken aan, samengesteld door de Ame rongse fotoclub. De foto's geven een beeld van gebeurtenissen en veranderin gen tijdens het verblijf in Amerongen. Hierna werd namens de raad het woord gevoerd door de heer ir. J. Ten- ge. Deze merkte op, dat de adviezen van de secretaris voor de raad steeds zeer waardevol waren. Ook de heer Tenge wees op het feit dat vele avon den op het gemeentehuis licht brandde. Namens de raadsleden bood hij een boekwerk aan. Namens de verschillende fracties werd het woord gevoerd door de heer K. G. Tiel voor de C.H.U., de heer Van Barneveld namens de A.R. en de heer A. van der Veer namens de P.v.d.A. Namens de Gemeenschappelijke Kring voor bouw en woningtoezicht en ge meentewerken van de gemeente Ame rongen, Leersum en Maarn sprak wet houder v. Wolfswinkel uit Maarn. Deze memoreerde 't vele werk dat de schei dende secretaris voor de kringraad ver richtte. En dat was niet altijd gemak kelijk. Hij had te maken met 3 burge meesters, zes wethouders en drie ge meenteraden, aldus spreker. Namens de kring bood hij het boekwerk De Be zetting aan. In zijn dankwoord zei de heer Ma gendans, dat de gemeente in 1931 nog geen 3000 inwoners telde. Nu zijn het er 5300. Haast een verdubbeling. Hij heeft samen mogen werken met drie burgemeesters, namelijk jhr. H. van den Bosch, de te vroeg overleden bur gemeester W. Martens en jhr. mr. O. R. van den Bosch. De verhouding was steeds uitstekend. Met dankbaarheid dacht hij ook aan de prettige samen werking met oud-wethouders, de heren K. de Bonte en W. v. Deelen. Dat een aantal oud-raadsleden aanwezig was, stemde hem eveneens zeer dankbaar. Hij dankte het gemeentepersoneel voor de prettige medewerking en de goede sfeer. Inmiddels kondigde de muziekvereni ging „Ons Genoegen", haar komst aan met tromgeroffel. Het gezelschap begaf zich naar buiten waar de heer Magen dans namens het „Comité Afscheid ge meentesecretaris" werd toegesproken door de voorzitter, de heer C. M. Ploeg. Deze wees vooral op het vele, dat de heer Magendans voor de gemeenschap en de verenigingen heeft gedaan. Nie mand klopte ooit bij hem tevergeefs aan. Vele verenigingen zijn hem veel dank verschuldigd. De heer Ploeg her innerde zich nog, dat hij 35 jaar gele den, als kleine jongen zeer geïmponeerd was door de fiets van de secretaris. Hij vond dit toen een erg deftige fiets. Namens de burgerij bood hij een af scheidsgeschenk aan. als dank voor het vele werk dat door de heer Magendans is gedaan en als een blijvende herinne ring aan de tijd ln Amerongen. Als eerste geschenk was er een luxe televisietoestel. Vervolgens werd een boom op het bordes gebracht. Deze sinds nov. 1922 Eigenaar: R. R. Mulder Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 Veenendaal Telefoon 083853000 Vertegenwoordiger: H. Logtenberg, Larikslaan 4, Veenendaal. RHENEN De afdeling Rhenen van het Nederlandselie Roode Kruis be schikt thans over S.O.S.-driehoeken. De ze driehoeken zijn bedoeld voor alleen wonende bejaarden en andere ingezete nen, die plotseling in een noodsituatie komen te verkeren en hulp van buiten af nodig hebben, zonder dat zij zelf die hulp kunnen vragen. Het noodsein werd ontworpen in de vorm van een driehoek in een fel rode kleur, waarop een reddingboei voor komt, met daarin de oproep S.O.S. Re gelmatig zijn er gevallen waarbij men sen hulp van buitenaf nodig hebben. Zij die deze hulp nodig hebben, kunnen dit duidelijk maken door dit S.O.S.-teken bijvoorbeeld voor de vensters aan te brengen. De praktijk heeft geleerd, dat vele bejaarden bijvoorbeeld afhankelijk zijn van het bezoek van een kind, een fami lielid of buren. Soms worden deze re gelmatige bezoeken overgeslagen of ver schoven. Bovendien kan een noodsituatie ont staan, waarbij directe hulp noodzakelijk is, zoals bij het springen van de water leiding, het direct nodig hebben van een auto en mogelijke andere gevallen. In al deze situaties kan de S.O.S.-driehoek een uitkomst zijn. Men kan zich daarvoor wenden tot de heer D. Wedzinga, Bruine Engsev/eg 31a te Rhenen. RHENEN J. K. uit Utrecht ver oorzaakte zondagmiddag op de Grebbe berg met zijn auto een aanrijding. Toen hij met zijn auto rechtsaf de in rit van hotel „Van Londen" wilde in rijden, blokkeerde de wagen het fiets pad. Op dat moment naderde van ach teren een bromfiets, bestuurd door D. van D. uit Rhenen. Beide voertuigen werden beschadigd. RHENEN Op het kruispunt Ko ningshof-Herenstraat vond zaterdagmid dag een aanrijding plaats tussen een brorpfiets, bestuurd door J. V. uit Rhe nen, en een volkswagenbusje, bestuurd door P. J. V., eveneens uit Rhenen. De aanrijding ontstond, doordat de bromfietser, komende vanaf het Ko ningshof, de bocht te ruim nam. J. V. werd aan zijn hand gewond. Beide voertuigen liepen schade op. RHENEN In de nacht van zater dag op zondag werd in de Juliana- straat de auto van de heer S. uit Eek en Wiel ontvreemd. De eigenaar had zijn auto niet afge sloten en de contactsleutels in de auto achtergelaten. Toen S. terugkwam bleek de wagen te zijn verdwenen. Na een onderzoek door de politie werd de auto zondag in Tiel terugge vonden. De daders hebben kennelijk niet d|> een droogje gezeten, want uit de per sonenauto waren twee flessen cognac verdwenen. boom was een symbolisch geschenk. De enveloppe, die aan de takken hing, be vatte een cheque, bedoeld voor de aan leg van de tuin bij het nieuwe huis. De heer Ploeg hoopte, dat deze boom als een echte Amerongse boom in de Maldense tuin zou groeien en bloeien. Als derde geschenk bood hij een al bum aan waarin zeer vele handteke ningen verzameld waren van inwoners uit de gemeente. De heer Magendans was zeer getroffen door dit geweldige huldeblijk van de bevolking. Tot slot van het afscheid vond in de raadzaal een receptie plaats. Vele hon derden maakten van de gelegenheid ge bruik de heer Magendans de hand te drukken. De belangstelling was zo groot, dat de stoet wachtenden reeds op de straat begon. RENSWOUDE. Het stoffelijk over schot van de vorige week door een ver keersongeluk omgekomen organist van de Gereformeerde Kerk, de heer A. Esser, is vrijdag onder zeer grote be langstelling ter aarde besteld. Voor de begrafenisplechtigheid werd een rouw dienst gehouden in de Gereformeerde Kerk, die werd geleid door ds. J. Slin- genberg. De dienst in de overvolle kerk begon met het zingen van Psalm 89:1, ,,'k Zal eeuwig zingen van Gods goe- dertierenheên" en het lezen van enke le verzen uit Psalm 23. Na een korte prediking, welke door de gemeente met het zingen van enke le verzen van Gezang 101 werd beant woord, schetste de predikant het leven van de heer Esser. Hij noemde de overledene een man zonder vijanden en roemde hem om zijn trouw om 30 jaar lang als orga nist op te treden. ELST De bromfietser, Van E. uit Eist, botste zaterdagmiddag op de Franseweg tegen een personenwagen. De aanrijding ontstond doordat een au to, bestuurd door Van K. uit Eist, op de linkerweghelft reed. De heer Van E. had lichte schaafwonden. Beide voer tuigen werden beschadigd. AMERONGEN Dittie Wildeman (13) uit Amerongen, het meisje dat op de blokfluit tot grote prestaties is ge komen, zal op vrijdagavond 21 oktober als soliste optreden bij het strijkersen semble van het Utrechts Stedelijk Or kest tijdens een concert, dat in Bunnik wordt gegeven. Onder leiding van de dirigent Albert In der Maur speelt zij de solo-partij in het concert in G voor altblokfluit en strijkorkest. De heer Chr. Verburg, haar muziek leraar, gaf als toelichting op de eervol le uitnodiging: „Iets dergelijks komt op Dittie's leeftijd bijna nooit voor. Ik hoop en verwacht dat zij, ondanks haar jeugd, door haar ijver en muzikaliteit een uitstekende vertolking zal geven." DRIEBERGEN Dezer dagen werd in Driebergen de vergadering van de classicale zendingscommissie in de classis Doorn van de hervormde kerk gehouden. Op deze vergadering werd bekend gemaakt, dat door omstandig heden de najaarszendingsmiddag 1966 niet kan worden gehouden. Verder werd een aantal besluiten tot active ring en stimulering van de gemeenten genomen. Aan het begin van de vergadering werd een bestuur samengesteld, dat thans uit de volgende personen be staat: dr. C. L. van Doorn, Doorn, voorz.; J. Meijer, Veenendaal, pen- ningmeester-le secr.; D. Tanis, Vee nendaal, 2e secr. Van enige personen werden namen genoteerd, die aange zocht zullen worden om in commissies zitting te nemen. Uit de ingezonden stukken bleek, dat de zendingsgedachte bewust leeft in de gemeentes. Wel werd de opmerking ge maakt, dat het nuttig zou zijn, indien alle gemeenteleden zouden luisteren naar de radiorubriek „Wijd als de We reld" op vrijdagavond 22.15 uur en naar de zondagavondlezing van prof. dr. J. Verkuyl „Daar en nu" om 20.00 uur. Verder werd afscheid genomen van de aftredende secretaris, ds. J. Mooy te Tuil en 't Waal. OVERBERG Overbergs Belang houdt donderdagavond een bijeenkomst in de christelijke school. Op deze bijeenkomst zal de bekende veldbioloog, de heer Adriaan P. de Kleuver uit Veenendaal een lezing houden.

De Vallei | 1966 | | pagina 5