Veenendaal blij met gelijk spel tegen Zwaluwen Vooruit: 1-1 SKF nestelde zich op tweede plaats door zege op Waterland Nieuwe regel bij ingooien Volleybalteams van De Panters waren bijzonder succesvol Candia '66 bleef met 2-0 baas over Bunnik DVSA had geen medelijden met SVP en won met 1-8 Oranje-Wit in zijn opmars gestuit Unitas bood DSO grote tegenstand: 4-2 Drie jaar schorsing RHC-handbal: wisselend succes Hemur-Enge nam tweede plaats van Austerlitz over Arena op valreep door RDZ verslagen Candia '66 dwong T.O.V. gelijk spel af DINSDAG OKTOBER 1966 ELST. Oranje-Wit is zondagmid dag in zijn opmars gestuit door Dom stad. De Elstenaren hebben deze ne derlaag geheel aan zichzelf te wijten. Voor de rust hadden zij zeker afstand van hun tegenstanders uit Utrecht moeten nemen. Dit gebeurde niet, on der meer door het voortreffelijke kee- pen van de Utrechtse goalie. Na de rust stortte het Elster team na kapita le verdedigingsfouten als een kaarten huis in elkaar. UTRECHT. Unitas kon 't zondag jl. niet bolwerken tegen 't sterke DSO en moest, ondanks dappere tegenstand, een neder laag incasseren. De opstelling van de Veenendalers was op twee plaatsen ge wijzigd. Voor Corjanus speelde de jon ge Van Diggelen mee en voor de ge blesseerde Mering stond Selhorst opge steld. In de eerste helft kreeg Unitas ver scheidene kansen, meer zelfs dan DSO. De Veenendalers waren in deze periode ook iets sterker dan hun tegenstanders. Toch nam de ontvangende ploeg de lei ding, toen na enige verwarring in de Veenendaalse achterhoede keeper Bre- kelmans kansloos was bij een onver wacht schot. Na de rust kwam DSO met vrij goe de combinaties fel opzetten en de beslist niet allerbeste ploeg van Unitas kon niet verhinderen, dat DSO de overwin ning in deze tweede speelperiode greep. Na acht minuten werd het 2-0. Toch gaven de Veenendalers de moed niet op en via een goede aanval over links kon Nuiten scoren: 2-1. De wedstrijd bleef een spannend ver loop houden, maar na een half uur ver grootte DSO de voorsprong. Via een werkelijk prachtige omhaal van een der voorwaartsen: 3-1. Unitas wilde niet opgeven en het was via de jonge Molmans, die de bal ineens op de schoen nam, dat de stand weer iets rooskleuriger werd voor de Veenenda lers: 3-2. «Kort voor het einde kwam DSO fortuin lijk aan zijn vierde doelpunt, hetgeen de genadeklap betekende voor Unitas. Uit een voorzet stompte keeper Brekel- mens de bal tegen een eigen speler aan, vanwaar hij in het doel sprong: 4-2. RHENEN Het zaterdagelftal van Candia deelde in Baarn na een sportieve wedstrijd de punten met T.O.V'. Vooral in de eerste helft was deze stryd het aankijken ten volle waard. Direct na de aftrap ging Candia in het offensief, hetgeen in de vijftiende minuut resulteerde in een doelpunt van Jan Derks, die uit een zeer moeilijke hoek de bal onhoudbaar in de Baarnse touwen schoot (01). Geleidelijk aan werkte de Baarnse ploeg zich onder de Cahdia-druk uit, waardoor ook het Rhenense doel meer malen in gevaar kwam. De gelijk maker kwam in de dertigste minuut tot stand door de middenvoor, die een be keken vrije trap met een kopbal af rondde (11). Direct daarop kwam er echter weer 'n offensief vau Candia en 'n zeer goed genomen hoekschop van Jan Derks werd door Karei van den Berg beheerst ingekopt (2—1). Met deze stand brak de rust aan. Na de thee nam T.O.V. bezit van het middenveld, waardoor de Rhenense ach terhoede zo nu en dan alle zeilen moest bijzetten om doelpunten te voorkomen. Tien minuten voor het einde werden de vele acties, die de gastheren vanaf het middenveld hadden opgebouwd, tenslotte bekroond met een treffer, die evenwel lichtelijk naar buitenspel rook (22). Gezien de prestaties van beide ploegen kon iedereen zich met deze puntenver deling verenigen. Hierden 2Candia 2 02 Candia 4Dovo 8 3 komst bij een schot van rechtsbinnen Moutaan. Langzaam kreeg Veenendaal iets meer vat op de Utrechtse voor waartsen en kon het zelf enige aanval len opbouwen. Linksbinnen Van Dijk bediende linksbuiten Teus Heykamp van enkele goede passes, maar ze leverden niets op. In de 27e minuut viel de eerste tref fer. Een houdbaar schot van linksbin nen Poulissen liet Blankespoor glippen: 0-1. Blankespoor kreeg na enkele minu ten reeds de kans om zich te herstellen. Moutaan gaf een goede pass weg naar rechtsbuiten Smit en deze kwam alleen voor de keeper. Blankespoor stopte de bal goed. In deze periode aarzelde de verdedi ging nogal eens en Blankespoor moest enkele malen redding brengen bij goe de doorbraken van Zwaluwen Vooruit. Na de rust een zelfde spelbeeld. Veel werk kwam neer op de schouders van de Veenendaalse verdediging. In de geel- blauwe voorhoede was het linksbinnen Dick van Dijk, die nog weieens tot een goed gericht schot kwam. Na tien mi nuten braken de Utrechters goed door over rechts en na een schot van Poulis sen belandde de bal op de lat. Veenen daal wilde de achterstand wegwerken en gaf zich niet gewonnen. De aanval len werden gevaarlijker en enkele snel le acties over de rechtervleugel resul teerden in redelijke kansen. In de 25ste minuut viel de gelijkma ker. Bij een snelle aanval belandde de bal bij rechtsbuiten Kees Henzen en met een hard schot bracht deze zijn ploeg op gelijke hoogte: 1-1. De Zwaluwen gingen nu met man en macht in de aanval en het spel werd harder. De eindfase toonde een fel en boeiend gevecht, waarin Veenendaal weinig onderdeed voor zijn tegenstan der. Aan beide zijden ontstond een fraaie kans. De razendsnelle Broeksz ging door de verdediging, maar alleen voor de keeper gekomen schoot hij de bal nog naast. Aan de andere kant schoot Derksen van dichtbij over de lat. DEN HAAG Rondspringen of geba ren maken om een voetballer, die de bal moet ingooien, af te leiden of te be lemmeren de bal in te gooien, dient te worden beschouwd als wangedrag. Daar voor dient (en) de overtreder (s) een waarschuwing te krijgen. Dat is beslist door de „international board" van de FIFA. Verder bepaalde de „I.B.", dat breedte en dikte van doelpalen en de frondbreedte en dikte van doellatten niet minder dan tien en niet meer dan twaalf centimeter mogen bedragen zij mogen vierkant, recht hoekig, rond, half rond en ovaal van hout of metaal zijn. Bij onderling goedvinden mag in een vriendschappelijke of competitiewed strijd het spel worden hervat, indien de doellat uit haar stand raakt of breekt. De doellat moet echter worden verwij derd om geen gevaar voor de spelers op te leveren. Gaat bij het hervatten van •het spel zonder doellat de bal (hoog) door het doelvlak dan is de scheids rechter bevoegd uit te maken, of het wel of geen doelpunt is. Tot nu toe moest een wedstrijd worden gestaakt. De spil van Veenendaal, Kees Gerrit sen, werkt hier resoluut de bal weg voor de voeten van de gevaarlijke linksbuiten Broeksz (geheel rechts), die de geel-blauwe verdediging keer op keer te snel af was. Piet van Soest van Veenendaal kon de snelle Moutaan van Zwaluwen Vooruit nog op het laatste moment de doortocht beletten. Er ontspon zich na het beginsignaal een aantrekkelijk spelletje. De Eiste- naren hard werkend, de Utrechters iets beter in de combinatie. Er speel den zich spannende tonelen voor beide doelen af, maar tot scoren kwam het niet. Bij de rust was de stand nog dub- belblank, alhoewel Slok en Onink mooie scoringskansen kregen. Na de thee een geheel ander beeld. .De Utrechters drongen aan en er werden in de Elster defensie kapitale fouten gemaakt. Rechtsbuiten Zwart van Domstad open de de score in de 56e minuut met een keihard schot, 0-1. Even later profiteer de P. Jansen van een fout van de de fensie, 0-2. De Elstenaren zakten hier na weg en berustten in de nederlaag. Op een moment bleef de Elsterse ver dediging staan en G. Klaassen scoorde, 0-3. Dezelfde speler maakte er zelfs 0-4 van. Rechtsbuiten H. Slok redde hierna nog de eer, 1-4. Een verdiende zege voor Spel. Domstad in een van Oranje-Witte zijde zeer slechte wed strijd. DEN HAAG De R.V.V.H.-speler H. Punt uit Heerjansdam is voor drie jaar, van 3 oktober 1966 tot 3 oktober 1969, geschorst wegens zijn gedrag tijdens de wedstrijd R.V.V.H.Heerjansdam op 3 oktober. H. Punt kreeg die zware straf, omdat hij de scheidsrechter bij de keel greep en probeerde hem te slaan. De scheids rechter kwam er, in dit geval letterlijk, VEENENDAAL Het Veenendaalse S.K.F. doet het dit seizoen aanmerkelyk beter dan vorig jaar. Opnieuw won men zaterdag en de ploeg heeft na zes wed- stryden ai meer punten vergaard dan in het hele seizoen 1965/1966. De wedstryd tegen Waterland was weliswaar beter dan die van vorige week tegen Hoger Op, maar toch beslist niet indrukwek kend. Het tempo zakte na de rust be denkelijk en S.K.F. had moeite het dui delijke overwicht in doelpunten uit te drukken. Het begin van de wedstrijd was ver rassend. Binnen zes minuten hadden de snelle aanvallen van de Veenendalers 'n 30-voorsprong opgeleverd. Het zag er naar uit, dat de bewoners van het kleine plaatsje tussen Amsterdam en Purmer- end een forse nederlaag tegemoet gin gen. Zij begrepen dit kennelijk en scoor den een tegenpunt. Voor de statistici zij vermeld, dat de eerste 3 doelpunten van S.K.F. werden gescoord door Wout van Dijk (doorloopbal), Tineke van Beek (eveneens uit een doorloopbal) en Hen- nie van Jaarsveld, die een plotselinge kans, ontstaan door goed uitverdedigen van Kees Heikamp, uitstekend afrondde. Na dit vlotte begin kreeg Waterland gelegenheid de achterstand iets weg te werken, maar de toegekende strafworp werd gemist. De wedstrijd moest daarna worden onderbroken wegens een bles sure van Vrinckx van Waterland, die on zacht in botsing was gekomen met Van Rossen. Hij moest het veld verlaten en werd vervangen door Visser. Na 20 minuten liet invaller Wout de VEENENDAAL Zaterdag was het een succesvolle dag voor de herenploe- gen van de Panters, uitkomende in de le klas van de bond. Heren I toog naar Utrecht om strijd te leveren tegen SOS III en won, evenals heren II ver leden week, met 3-1. Heren II reisde naar Woerden om de „volleybaldegens" te kruisen met de zeer jonge ploeg van Valbovol IV, de fanatieke reserves van eredivisieploeg Valbovol. Panters II, in feite de hoofdmacht van de Veenen daalse vereniging, had meer dan de handen vol aan deze razendsnelle jon ge knapen doch kon uiteindelijk de vol le winst mee naar huis namen. Het won met 3-1. Valbovol 4 - Panters 2 Het zag er in eerste set naar uit, dat Panters een gemakkelijke zege te gemoet ging. De Woerdense knapen konden aan het net vrijwel geen goed doen en werden volledig overspeeld. Panters startte met een overdonderend offensief. Keiharde smashes werden in geslagen door Wim Willemsen, Thedo Tuinstra en Roel Sipkema, die allen op maat werden bediend' door Hedda Buys en Henk van Schuppen. Dick Boven- schen deelde eveneens op de serve- RHENEN Met een elftal, waarin Overeem en v.d. Berg als invallers wa ren opgesteld, moest Candia '66 zon dagmiddag in het veld treden tegen E.M.S. uit Bunnik. De Rhenenaren hadden vanaf het be gin een veldmeerderheid en tot driemaal toe werden er aanvallen opgezet, waar- by Jan ten Braak de bal net verkeerd op de schoen kreeg. De E.M.S.-ploeg kwam er na 'n kwar tiertje spelen beter in en zij kwam wat meer op de Candia-helft. Een vrije schop van de gasten suisde net naast het Rhe nense doel, waarin keeper Kok zich nog wel eens verkeerd opstelde. Een cor ner van E.M.S. leidde tot een schot op het Candia-doel, maar keeper Kok had de bal nu klemvast. Na vijfentwintig minuten kwam de eerste hoekschop voor Candia E.M.S. had er al twee voor zijn rekening geno men Van Estrik kreeg de bal en kopte deze precies in de handen van de keeper. Even later werd Jan ten Braak door twee tegenstanders ten val gebracht in het strafschopgebied. De scheidsrechter kende terecht een penalty toe en Joop van Beek schoot onhoudbaar in:l0. Kort daarna ging een kogel van Overeem langs het vijandelijke doel en door het hogere tempo, dat Candia nu aanhield kwam er meer vaart in de wedstrijd. Na de rust kwam B.M.S. met een in valler in het veld. Na een kwartier spe len miste Geurt van Veenendaal een mnni« Van» vnnr nnpn doctl Da casten zagen echter kans weer wat op te drin gen. Het gebeurde nu diverse malen, dat als Candia de bal naar voren speel de, er slechts één voorhoedespeler «aan wezig was om voor de afwerking te zorgen. In de vijfentwintigste minuut kwam er weer zo'n doorbraak van Can dia, Geurt van Veenendaal werkte zich door de E.M.S.-verdediging heen en zet te met een mooi doelpunt de kroon op z(jn werk: 20. Even later schoot een E.M.S.-voor- waarts de bal tegen de rechterpaal en vandaar stuitte hij achter de verblufte doelman Kok langs in het doel: 21. Candia ging weer in de aanval, waar bij diverse spelers met de spons bewerkt moesten worden omdat zij tegen de grasmat waren gewerkt door te harde tegenstanders. Henk Evers moest zelfs van het veld worden gedragen. Hij werd vervangen door Bep van Willigen. Een goede partij speelde aanvoerder Pierre van Baal, die in deze wedstrijd heèl wat heeft verzet. Candia 2Stichtse Boys Saestum 5Candia 3 H.D.S. 3—Candia 4 2—3 1—2 0—5 De Raad van Bestuur Bouwbedrijf heeft in een brief aan de gemeente besturen de aandacht gevraagd voor de beunhazerij in deze bedrijfstak, die de laatste tijd ernstige vormen heeft aan- wnompn. plaats en aan het net de lakens uit, zo dat al met al Panters vrij eenvoudig met 15-4 de eerste set uitmaakte. Ook in de tweede set ging alles naar wens bij de Veenendalers, totdat de stand 11-4 was bereikt. Wederom werd de ploeg min of meer lam geslagen door een onbegrijpelijke black-out. Bijna niets lukte meer. De aanval kon niet worden afgewerkt daar er geen set-ups meer kwamen en in de verdediging had men met veel pech te kampen, maar ook daar werden er fouten ge maakt. Valbovol voelde deze Veenen daalse opdoffer goed aan en ging volkof men op winst spelen. Het kwam naast de Panters op 13-13. Panters had daar na de set nog kunnen winnen, maar het zat er allemaal niet meer in. Met 14-16 trok men aan het kortste eind en het was 1-1. Ook in de derde set speelde Panters niet voluit. Het kwam zelfs met 1-7 achter en men vreesde reeds een neder laag. Maar men kwam toch nog goed terug, zij het dan, dat bij de stand 13-13 de spanning was te snijden. Ge lukkig bleef op dat moment de rust in de ploeg en ze maakte de set uit met 15-13. De vierde en laatste set zou dus toch nog een overwinning kunnen ople veren. De ploegen gingen gelijk op tot de stand 8-8. Vanaf dat moment was de Pantersformatie weer de betere ploeg. Goed serveren en de nodige rust in de verdediging brachten de volle winst naar de Veenendalers, die deze set met 15-8 wonnen. Met 3-1 werd een zeer zwaarbevochte overwinning behaald op een zeer fanatieke en vechtlustige Val- bovolploeg, die in de toekomst nog me nige ploeg een sportief beentje kan lich ten. 0 SOS 3 - Panters 1 Verleden week won Panters II met 31 in eigen huis van het Utrechtse SOS III, dat zaterdagmiddag gastheer was voor Panters I. Panters I had ver leden week bewezen kwaliteit te hebben en heeft dat ook ditmaal goed laten blijken. Goed voorbereide aanvallen en veel enthousiasme dwong SOS tot het uiterste. Gert van de Bovenkamp en Jan Bekker deden aan het net goed werk waardoor Panters resoluut de lei ding nam en deze niet meer afstond. Met 15-10 wonnen de Veenendalers de eerste set. In de tweede set een beter Pantersteam. Henk Bekker en Frans van der Heyden vochten voor wat zij waard waren en deden menigmaal een flinke duit in de volleybalzak. Job van Hardeveld maakte nu ook in de verde diging een meer betrouwbare indruk en paste volledig in het team. Aanvoerder Timo Kroes spoorde zijn mannen tot het uiterste aan en was overal waar zijn aanwezigheid werd vereist. Al met al speelde dit nog jonge Pantersteam een zeer goede partij volleybal. De 2e set ging eveneens mee naar Veenendaal met 15-9 en het was 2-0. In de derde set kwam SOS nog wel goed terug. Het won deze met 12-15, maar daarna her stelde Panters zich uitstekend. Met veel vertrouwen in eigen kunnen, dwong het SOS daarna op de knieën. Nadat men eerst naast elkaar was opgerukt naar de stand 10-10 verkreee de Panters-een- heid het beste van het spel. Punt na punt werd er gescoord en deze set werd een prooi van Panters met 15-12. De tweede overwinning in successie van dit team in de competitie, waardoor beide herenteams nog ongeslagen zijn. Een tot op heden niet verwacht resul taat. 0 Panters 3 - Shot 2 Het derde herenteam speelde zater dagmiddag in eigen huis een heel goe de partij tegen het pas gedegradeerde Shot II uit Culemborg. Het verloor wel iswaar met 1-3, maar kan terugzien op een geslaagde wedstrijd. Met hetzelfde enthousiasme kan in de toekomst onge twijfeld nog wel eens voor een verras sing worden gezorgd, hoewel dit team bij de heren een zorgenkind zal blijven. Het vierde herenteam, uitkomende in de derde klas van de bond, deed het daarna wat beter en boekte een ver diende 3-1 zege op het Biltse CGSI III. Dit werden dan de eerste punten voor dit seizoen. Het tweede damesteam moest het in eigen huis opnemen tegen het goede Cito III uit Zeist. De meisjes uit Zeist vormden zonder meer de betere ploeg en wonnen derhalve verdiend met 0-3. Het meisjes-aspirantenteam toog vrij dagavond naar Utrecht en won heel fraai met 0-3 van SW! Hoewel er nog veel moeilijke wedstrijden op het pro gramma staan voor dit team, kan het thans nog bogen op een ongeslagen po sitie: drie punten uit twee wedstrijden. Voorwaar geen slecht begin. makkelijk stand in de slotfase, al hadden de Waterlanders bepaald pech met en kele schoten die tegen de korf belandden. S.K.F. bleef aandringen en er werd veel geschoten, zowel door Van Dijk, Van de Pol als door de beide dames Hes- seis en Van Beek. Pas na 25 minuten was het raak uit een doorloopbal van Breunis v. d. Pol; 62. Gert v. Schoon hoven bepaalde de eindstand op 72. De wedstrijd had een sportief verloop en daardoor had scheidsrechter Wijnen uit Amersfoort een gemakkelijke middag. D.S.V. won van Watervliet en doordat Zwaluwen niet speelde klom S.K.F. naar de 2de plaats. De stand in afd. 3A van de KNKB ia nu: D.S.V. 6 6 0 0 12 S.K.F. 6 4 1 1 9 Zwaluwen 5 4 0 1 8 T.C.N.H. 6 3 1 2 7 Biko 6 2 1 3 5 Watervliet 6 2 1 3 5 K.C.S. 6 1 3 2 5 Waterland 5 1 1 3 3 Hoger Op 4 1 0 3 2 Welgelegen 6 0 0 6 0 Verdere uitslagen: SVMM 1—SKF 2 6—3; Soesterkw. 3—SKF 3 8—7; SVMM 2—SKF 4 2—4. RHENEN In de voor de bezetting van de bovenste plaats belangrijke wed stryd tegen het Utrechtse Attila, moes ten de Rhenenaren opnieuw aantreden zonder keeper Loet Bijker en zonder schutter Piet de Zwarte. Beiden zyn ge blesseerd en zullen deze competitiehelft niet meer in het veld verschynen. Het is te hopen, dat zij weer beschikbaar zijn als half november de zaalcompeti tie van start gaat. Het vermoeden, dat zonder deze bei de spelers de wedstrijd wel eens een te zware opgave zou kunnen blijken te zijn, is bewaarheid. Attila speelde tactisch zeer goed. Consequente dekking van de gevaarlijkste RHC-aanvallers maakte het de Rhenense voorhoede zeer moei lijk om tot scoren te komen. Dat ge lukte in de hele wedstrijd dan ook slechts zes maal. Jan van de Pol, Kees van de Pol en Theo Mekking namen ieder twee doelpunten voor hun reke ning. Lange tijd kon de RHC-verdedi- ging stand houden tegen de snelle Atti- la-aanvallen, maar een verslapping in de tweede helft deed een 54 voor sprong omslaan in een 57 achter stand. Wel werd onmiddellijk daarna 67 gemaakt, maar toen was het ook praktisch tijd. Een nederlaag, die niet geheel in overeenstemming was met het wedstrijdbeeld. Een gelijk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven, maar een doelpunt is bij handbal gauw gescoord en kan de strijd beslissen. Door deze nederlaag is RHC op een ge deelde tweede plaats gekomen. De dames zetten hun overwinningen reeks voort. Nu was het WWV, dat het onderspit moest delven. De hele wed strijd hebben de RHC-dames een duide lijk overwicht gehad, dat echter verhou dingsgewijs niet in voldoende doelpun ten werd uitgedrukt. Bep van de Broek scoorde eenmaal, Willy Krechting twee keer en Ineke van Laar één keer. WWV wist er slechts twee doelpunten tegenover te stellen. Door dit resultaat beginnen ook deze dames een hartig woordje mee te spre ken in de strijd om de bovenste plaats. De jongens-adspiranten hadden deze keer geen pardon met hun tegenstander, het Utrechtse Achilles. Volkomen re gelmatig liepen zij naar een 164 over winning, met doelpunten van Co Jans sen (5), Willem van Buytene (6), Oeno Cuperi (4) en Jan van Hoksbergen (1). Zo spelend kan er nagenoeg geen twijfel over bestaan of ook dit jaar wordt weer het kampioenschap behaald. VEENENDAAL Veenendaal heeft zondagmiddag maar ternauwernood een gelijk spel tegen het technisch sterke Zwaluwen Vooruit kunnen beha len. De bezoekers vormden een hechte formatie, bestaande uit een soepel combinerende, jonge voorhoede en een vrij solide verdediging. De geel-blau- wen werden al dadelijk overrompeld door de snelle aanvallen van de vier- mans-voorhoede Zwaluwen Vooruit paste het 4-2-4-systeem toe) en na en kele minuten schoot de donkere rechts binnen Moutaan tegen de lat. Het duur de enige tijd, voordat de Veenendalers beseften, dat er met deze jongens niet te spotten viel en de verdediging kreeg toen wat lucht. Na een doelpunt in de 30e minuut zakte het peil enigszins. Na de hervatting werd de wedstrijd levendiger. Veenendaal deed alle mo gelijke moeite om op gelijkte hoogte te komen, hetgeen door een enorm hard schot van Kees Henzen ook gelukte: 1-1. Deze stand maakte weer alles mo gelijk en de strijd werd zeer boeiend. De voorhoede van Zwaluwen Vooruit gebruikte als één van de wapenen het switchen. Het was bij Veenendaal wederom de wilskracht van de meeste spelers, die leidde tot dit gelijke spel. Tegen het einde belaagden zij fel doorzettend het Utrechtse doel en keeper De Rooy kon slechts met uiterste krachtsinspanning verdere doelpunten voorkomen. Het openingsoffensief kwam op naam van Zwaluwen Vooruit. De Veenendaal se verdediging werd verrast door de snelle en tactisch uitgevoerde aanval len en na vijf minuten bracht de lat uit- AUSTERLITZ Een dolgelukkig He mur-Enge keerde zaterdagmiddag na een zware wedstrijd huiswaarts. Met een bezwaard hart waren de spelers uit Amerongen vertrokken daar er gespeeld moest worden met 6 invallers en men dus niet veel hoop had op een overwin ning. Desondanks won Hermur-Enge met 3-0, na 'n spannende strijd, met voor de rust 'n klein overwicht voor de Ame- rongers. Dit werd in twee doelpunten uitgedrukt. Het eerste doelpunt werd gemaakt door Jan de Rooij, het tweede door Betsy Kampherbeek. Na de rust lukte het Herman Smit nog een doelpunt te maken, zodat de stand 0-3 voor de Amerongers werd. Hierna kwam Austerlitz sterk opzetten en maakte kort achter elkaar 2 doel punten; 2-3. Toen werd de toestand voor Hemur-Enge tamelijk kritiek. Ge lukkig maakte Henk van Veenendaal een prachtig doelpunt, waarmee weer een tamelijk veilige voorsprong geno men werd. Austerlitz liet dit niet op zich zitten en bracht de stand op 3-4. Toen Jan de Rooij zijn tweede doel punt maakte en daarmee de score op 3-5 bracht, was de energie verbruikt en bleef de stand verder ongewijzigd. Hemur-Enge behaalde de dus de vol le buit en staat nu op de tweede plaats met 7 punten uit 5 wedstrijden. Een pluimpje voor de invallers in deze wed strijd, die uitstekend gespeeld hebben. De adspiranten speelden thuis tegen Amersfoort en konden het niet bolwer ken tegen deze sterke ploeg. De wed strijd werd met 0-10 verloren. Zaterdag a.s. speelt het tweede uit tegen S.K.F.4. De adspiranten spelen tegen Amersfoort. Het eerste is vrij. COTHEN DVSA trok zaterdag met angst en beven naar Cothen, om daar stryd te leveren tegen SVF. Het werd door goed voetbal een uitslag, welke nie mand had durven voorspellen. Met de wetenschap, dat dit een zeer belangrijke wedstrijd zou worden, traden beide hekkesluiters onder leiding van scheidsrechter Jansen aan. Negentig minuten later kon DVSA zich verheugen over een 18 overwinning, waarmee na vyf ongelukkig verlopen wedstrijden eindelijk de volle buit mee naar huis genomen kon worden. Vooral de 17 nederlaag tegen Veenen daal, een week tevoren, vergrootte de behoefte aan een mentale injectie. Jong, die een wat nerveuze wedstrijd speelde, zijn tegenstander zijn hielen zien en zijn schot betekende 41 in het voordeel van S.K.F. Vlak daarna kreeg André van Rossen een unieke kans. Hij miste echter een strafworp. Waterland kwam terug. Met een afstandsschot maakte het er 4-2 van en presteerde het daarna een strafworp te missen. Ofschoon aanvoerder Van Dijk in de rust zijn ploeggenoten tot grotere acti viteit had gemaand, was het spel na de hervatting lang zo flitsend niet meer. S.K.F. geloofde het wel. De 42-voor- sprong was allesbehalve veilig te noe men. Aanvoerder Wout van Dijk gaf daarom na een kwartier zelf maar het voorbeeld door van veraf raak te schie ten: 52. De S.K.F.-verdediging hield vr(j ge- RHENEN Het eerste team van Arena moest dit weekend in de bos rijke omgeving van Zeist tegen R.D.Z. 2 een verwoede strijd leveren. Ondanks goed spelen van Arena wisten de Zeis- tenaren op het nippertje met 6-5 de punten thuis te houden. Arena was gedurende het eerste half uur duidelijk de betere ploeg en tot driemaal toe namen de Rhenenaren een voorsprong. R.D.Z. nam echter langzamerhand een veldmeerderheid en was bij de rust uitgelopen tot een 5-4 voorsprong. Arena, dat voor de rust echt wat was afgezakt kwam in de tweede helft goed terug en het werd weer gelijk. Ongeveer twee minuten voor 't eind signaal werd de stand door een straf worp 6-5 in het voordeel van R.D.Z. Al snel bleek, dat de ploegen fel ge- gebrand waren op een zege. Deze fel heid leidde door de gladheid nogal eens tot botsingen, met alle gevolgen van dien. Na vijf minuten werd C. van Om meren goed gelanceerd en met een on houdbaar schot gaf hij de SVF-keeper het nakijken, 0-1. Amper waren de Co- thenaren van de schrik bekomen, of de stand was 2-0, wederom door C. van Ommeren. Bij een doorbraak van Cothen liep doelman Van Brenk uit en hij werd door een botsing met een te genstander zodanig geblesseerd. dat hij het veld moest verlaten. Besloten werd, dat Veenhof de plaats onder de lat zou innemen en dat reserve Van de Pol het elftal weer compleet zou maken. Het eerste wat de invaller deed was een doelpunt maken. Hem werd in de 26ste minuut de bal toege speeld en hij kreeg alle gelegenheid goed te richten, 0-3. Hoewel SVF nog een enkele maal ge vaarlijk doorbrak, was de invaller goalie steeds present om in te grijpen. Kort voor de rust leidde een misver stand tussen Van Viegen en Veenhof tot de enige tegentreffer van Cothen: 1-3. Na de rust was het DVSA, dat in de eerste minuten de toon aangaf. Langzaam kon Cothen zich herstellen, al kon het niet verhinderen, dat B. van Ommeren tweemaal achtereen scoorde, 1-5. Het pleitte niet voor de mentaliteit van Cothen, dat het nu overging tot on geoorloofde acties. Toen de score door C. van Ommeren (2 maal) en B. van Ommeren werd verhoogd tot 1-8, werd het bepaald zaak voor de Amerongers om op de benen te gaan passen. Onge veer vijf rpinuten voor het einde resul teerde het ruwe spel van SVF in een naar incident. Bij een aanval van Co then ontfutselde rechtshalf Van Dijk de bal van W. M. ten Weerde. De laatste kon dit niet verkroppen en sloeg Van Dijk achter tegen het hoofd. De scheidsrechter verwees hem voor de ze daad resoluut naar de kleedkamer 4

De Vallei | 1966 | | pagina 9