Liverpool volgende rivaal voor Ajax in Europa Cup Intertoto en Europa Cup II Londense autoshow toont -ondanks overlast en recessie- grote veelzijdigheid Jong Oranje ondervond van Israël geen tegenstand: 4-1 Sparta plaatst Doesburg op de transferlijst Regen en wi nd d rukten prestaties in Mexico City Nico Diepeveen (DOVO) scoorde voor oostelijk elftal Ploesti Petrolul met 2-0 verslagen „Buitenstaander" nam de bal mee.... Televisieflitsen uit Liverpool-Petrolul Dode bij autoraces Zuid-Slavië won van Tsjecho-Slowakije Grote les Snelle voorsprong Ajax-Liverpool op 7 en 14 december DOVO-familie zag fascinerende film Nieuwe Cortina uitgebracht Korter werken of ontslagen Vitaal en gevarieerd Nieuwe Cortina De Sprite Triumph modellen „ALS IK DE KANS KRIJG Stevig Oranjeshirt Pagina 15 DONDERDAG 20 OKTOBER 196/» BRUSSEL „Als se zo spelen zyn we niet kansloos". Voorzitter Van Praag van Ajax zei het temidden van zyn spelers niet zonder optimisme, onmiddeliyk na het beslissingsduel tussen Liverpool en Ploesti Petrolul. Goed, de Ajacieden kregen hun zin niet. Vóór de wedstryd hadden ze in koor de vurige hoop uitgesproken, dat die Roemenen zouden «Innen. „Van Ploesti moeten we kunnen winnen, maar Liverpool, neenSjaak Swart had het donkere hoofd geschud en veelbete kenend de zin niet afgemaakt. Liverpool dacht er niet aan rekening te houden met die Amsterdamse wensdroom. Met 20 versloeg het de Roemeense kam pioenen. En toch verlieten de spelers van Ajax, trainer Rinus Michels en voorzit ter Van Praag de tribune niet als diep teleurgestelde mannen. „Dit is het Liver pool van twee jaar geleden niet meer", concludeerde Klaas Nuninga en Piet Kei zer stond er wel z«ijgzaam bij, maar op zyn gezicht was eep uitdrukking te lezen als: „Wat die Hunt en St. John kunnen, kan ik ook". Trainer Michels stak zich zelf nog eens een riem onder het hart: „We zyn niet kansloos" zei hy. „Maar je ziet toch wel wat witjes", zei een man achter hem, die zyn regenjas opensloeg en snerend het Feyenoordspeldje op zyn revers liet zien. Een ding is duidelijk: Ajax mag zich gelukkig prijzen, dat het de eerste wedstrijd voor eigen publiek speelt. Want voor de Engelse supporters moet het beangstigend zijn geweest, hoe de spelers van Liverpool zich lieten inti mideren door de haatdragende Belgi sche toeschouwers. Heel duidelijk werd het, dat die Belgen nog niet vergeten zijn, dat dit Liverpool nu alweer bijna twee jaar geleden Anderlecht in Enge land met 3-0 versloeg en tot overmaat van ramp de Belgen op eigen veld nog eens met 0-1 deed verliezen. En ook moet het die Belgen nog altijd dwars zitten, dat ditzelfde Liverpool later in de Europa Cup voor bekerwinnaars Standaard Luik vernederde door twee nederlagen. Pas na de rust kwam het ressenti ment goed los. Hatelijk dreunde het boe-geroep van de tribunes, iedere keer als een speler van Liverpool een voet aan de bal had. En hysterisch bijna werden de massale juichkreten als een Roemeen de bal in het bezit kreeg. Het leek zonder twijfel een thuiswed strijd voor Ploesti. En zie wat gebeur de. Liverpool werd nerveus als een on ervarene in het Cup-voetbal. Nu kwa men er corners voor de Roemenen en vrije trappen onmiddellijk voor en naast het strafschopgebied. En hoe zou de uitslag zijn geworden, als de Belgi sche scheidsrechter Loraux niet als 'n beginneling had geoordeeld bij die ene vrije trap? Dridea nam die vrije trap. Hard sloeg de bal over het Britse muurtje in de bovenhoek. Stopper Yeath kon niet anders doen dan de bal met de hand uit het doel slaan. Sner pend kwam het fluitsignaal. En wat werd de beslissing? Neen, geen penal ty. De vrije trap moest alleen maar overgenomen worden. Het Engelse muurtje zou een stap naarvoren heb ben gedaan op het moment, dat de bal geschoten werd. Als het wel een penal ty was geworden en als die benut was, zou de stand 2-1 zijn geworden. Het ge- intimideerde Liverpool zou dan mis schien verrast zijn. Voor de Amsterdammers was het in leder geval de grote les: zelfs dit in 't DEN HAAG Oergryte Göteborg heeft dinsdagavond in zijn eerste wed strijd in de tweede ronde van het toer nooi om de Jaarbeursstedenbeker ge lijk gespeeld (00) tegen Ferencvaros Budapest. De returnwedstrijd in Boe dapest op twee november biedt daar om voor beide ploegen nog perspectie ven. Lausanne Sports heeft dinsdagavond In Lausanne een 1-3 nederlaag geleden tegen FC Burnley in de eerste wedstrijd van de tweede ronde. De ruststand was 1-2 in het voordeel van de Britten. La Gantoise heeft in Gent zijn eerste bekerwedstrijd in de 2e ronde tegen Bor deaux met 1-0 gewonnen. De ruststand was 0-0. La Gantoise speelt op 25 okto ber de uitwedstrijd. Het Franse Toulou se versloeg Dinamo Petesti uit Roeme nië met 3-0. Eintracht Frankfurt heeft zich woens dag in het Frankfortse Waldstadion door een 3-1 zege op IFK Norrköping in de halve finales van het toernooi om de Coupe Rappan gespeeld. De eerste In- tertoto-ontmoeting was namelijk in een 2-1 overwinning voor de Zweden geëin digd. Bij de rust was de stand nog dub- belblank. De eerste treffer kwam pas in de 53c minuut van de Zweedse rechtshalf Hult. die van 20 meter on houdbaar inschoot. Zes minuten later scoorde middenvoor Bronnert de ge lijkmaker, waarna dezelfde speler ze- vv» minuten later Eintracht de leiding gaf (2-1). Linksbuiten Lotz zorgde in de 73e minuut tenslotte voor de winnende goal (3-1). De wedstrijd, die in een druilerige regen werd gespeeld, trok slecht 2.500 toeschouwers. Cupvoetbal geharde Liverpool is kwets baar als het het publiek tegen zich weet. Nog niet zo lang geleden heeft de Bulgaarse scheidsrechter Dinov na het duel van Ajax in Istanboel tegen Besik- tas gezegd, dat de Amsterdammers nog amateurs in het Cupvoetbal zijn. We hebben die opmerking gisteravond voorgehouden aan Sjaak Swart. „Nou geloof me, we hebben al heel wat ge leerd. We moeten inderdaad anders, harder en sluwer voetballen dan in de Nederlandse competitie. We weten er weer iets meer van. Liverpool is inder daad erg gehard in het Cupvoetbal. In het seizoen 1964 schakelde het achter eenvolgens Reikjavik, Anderlecht en FC Köln uit. Pas in de demi-finale ver loren de Liverpoolspelers van Interna- zionale, nadat ze op eigen veld met 3-0 gewonnen hadden. Ook in het Cup voetbal voor bekerwinnaars zijn ze ge hard. Maar Ajax zal Liverpool veel sterker tegenstand kunnen bieden dan Ploesti het gisteravond deed. Wie gis teren het fantasieloze, technisch en tac tisch broodarme voetbal van de Roe menen heeft gezien, vraagt zich ver bijsterd af hoe dit Liverpool in Roeme nië met 3-1 verloor. Misschien ook een bewijs, dat de Britten te intimideren zijn. In ieder geval, Ajax kan veel be ter dan de Roemenen". Bovendien heeft Ajax nog een voor deel. De kans op onderschatting door Liverpool is grioot. Een tiental Liver pool-supporters kon ons gisteravond niet één naam van een Ajaxspeler noe- VEENENDAAL Vele leden en niet-leden van de voetbalvereniging DOVO hebben na afloop van de wed- CIJD DOVO-SSC'55 en ook nog de- daaropvolgende dagen voor de som van f 45 hartelijk kunnen lachen. Nadat de strijd tussen DOVO en SSC'55 tot een einde gekomen was, werd het relaas van één der terreinknechten bekend. Welnu, ver in de tweede helft ontston den er op het voetbalveld tal van inci denten, voor het grootste gedeelte bui ten de krijtlijnen. Maar ook daarbin nen speelden zich woelige tonelen af. Of het opzet was of slechts een kwestie van slecht richten, in ieder geval schoot één van de verdedigers van DOVO de bal met een prachtige boog over publiek en struiken, waarna hij terecht kwam op de parkeerplaats van auto's en bromfietsen. Dat voorval is nu niet direct iets om veel woorden over vuil te maken. Spoedig verscheen namelijk een andere bal en het spel kon hervat worden. Eén van de terreinknechten wandelde het sportveld af, belast met de taak de bal te gaan zoeken. Inder daad ontdekte hij op een bepaald mo ment de bal, maar hij bevond zich on der de arm van een man, die op de fiets wegspoedde. De terreinknecht poogde door een sprint de boosdoener te achterhalen, hetgeen hem echter niet lukte. „En dan te bedenken", zo zei een speler van het eerste elftal van DOVO „dat de bal pas voor de derde maal gebruikt werd en dat hij maar liefst f 45 gekost had. Enfin gelachen hebben we wel!" HILVERSUM Via Nederland I zijn vanavond flitsen te zien van de wedstrijd Liverpool-Petrolul Ploesti, die woensdagavond te Brussel werd ge speeld, n.l. in het N.T.S.-sportprogram- ma „Mensen in de sport" van 19.35 tot 20.00 uur. Tot die flitsen behoren ook korte vraaggesprekken met trainer Rinus Mi chels en spelers van Ajax over hun te genstander in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup. Afgezien van het feit, dat de wed strijd niet is aangeboden zou de N.T.S. geen toestemming hebben gekregen van de K.N.V.B. een televisie-uitzending te verzorgen, zulks met het oog op Jong Oratije-Israël, welke wedstrijd gister avond te Leeuwarden werd gespeeld. Een van de vele aanvallen van Liver pool op het doel van Ploesti Petrolul. Links Hunt en rechts St. John. men. Op welke plaats op de ranglijst Ajax staat wist ook niemand, zelfs drie Britse verslaggevers konden geen na men van een Ajaxspeler bedenken. Dat bewijst: Ajax wordt gezien als een on bekend clubje uit Holland. Liverpool beheerste voor de rust de strijd volkomen. Ploesti speelde prak tisch met acht man in de verdediging. St. John opende reeds in de twaalfde minuut, na een prachtige pass -van Hunt, de score. Liverpool bleef daarna aanvallen en twee minuten voor de rust scoorde Thompson de in feite be slissende treffer. Na de rust beperkten de Engelsen zich voornamelijk tot sterk verdedigen, maar er kwam plot seling, na ongeveer een kwartier, een periode, dat ook Liverpool nerveus en paniekerig ging spelen, al toen de Bel gische supporters de Roemenen te hulp kwamen. Het kwam er niet van, Liver pool bleef met 2-0 leiden. BRUSSEL. Ajax. dat in de tweede ronde van het voetbaltoernooi om de Europese beker voor lands kampioenen tegen Liverpool uitkomt, heeft met de Engelsen overeenstem ming bereikt over de data van de beide wedstrijden. De eerste wed strijd zal woensdag 7 december in Amsterdam worden gespeeld, waarna een week later, 14 december, in Liver pool de return volgt. VEENENDAAL Woensdagavond werd door de Ontspanningscommissie van de voetbalvereniging DOVO de film „Tokio Olympiade" gepresenteerd. Ongeveer 100 belangstellenden waren naar de kantine van het Sportpark Pan huis gekomen om daar de beelden van de Olympische Spelen, vastgelegd door de grote Japanse regisseur-kunstenaar Kon Ichikawa, te bekijken. Ondanks de vele kilometers film die ter beschikking stonden van Ichikawa, ontbraken er tal van belangrijke krachtmetingen, maar niemand ver wachtte ook een compleet beeld van de Spelen van 1964. Wat deze film zo groots maakt, is de onvergetelijke wijze waarop de mens in de sportbeoefening tot leven gebracht wordt. Een epos van strijd, teleurstel ling, wilskracht, vreugde en overwin ning. De film toont hoe zeer de sport een volwaardige menselijke levens uiting is, die veel meer omvat dan sterke longen of soepele spieren. De film is een echt stuk Japans vak manschap. De gelaatsuitdrukkingen van mensen, actief of passief betrokken bij een sportgebeuren, zijn onthullend en waarheidsgetrouw weergegeven. Sfeervolle muziek prent de kleurenfrag- menten diep in de geest van de kijker. Men kan o.a. zien hoe de Amerikaan Billy Mills na een afstand van 10.000 meter nog eens tot een verbluffende sprint kan komen, waarmee hij de Australiër Ron Clarke achter zcih laat. Men kan nog eens het machtige gevecht van twee van 's wereld sterke judoka's zien, Anton Geesink en de Ja panner Kaminaga. Men kan zien hoe Anton Geesink de iets kleinere Japan ner met een houdgreep vloert. Dit zijn slechts twee onderdelen van deze onge veer twee en een half uur durende film, waarvoor de opnamen reeds in mei 1964 begonnen onder leiding van Ichikawa. Niet minder dan 164 opera teurs werkten aan de opnamen mee, terwijl de filmploeg bestond uit 500 le den. Er werden 1031 camera's gebruikt en in totaal werd materiaal met een vertoningsduur van ruim 70 uur opge nomen. De produktiekosten beliepen ruim een miljoen dollar. LEEUWARDEN. Geen moment heeft het Israëlische bondsteam woens dagavond in Leeuwarden Jong Oranje kunnen bedreigen. De jeugdige pupillen van bondscoach George Kessler zege vierden op deze koude herfstavond in het stadion van Camhuur zonder al te veel moeite met 4-1. Zelden zijn de Is raëlische acties gevaarlijk geweest. Het eerste schot, waarop doelman Ton Thie zijn talenten moest tonen, viel bijvoor beeld pas in de twintigste minuut van de tweede helft. Tien minuten later konden de Israëliërs eindelyk een cor ner afdwingen.... Door de beperkte talenten waarover de gasten bleken te beschikken, heeft de ontmoeting voor de bondscoach niet al te veel waarde gehad. Ook de 7000 toeschouwers, die in de eerste zeven* minuten getuige waren van twee vroe ge Nederlandse treffers, toonden maar bij hoge uitzondering hun waardering voor het spel van de jeugdige oranje- ploeg. De tegenstand van de gasten, die niet gewend zijn bij kunstlicht te spe len, was te zwak om van een ware krachtmeting te kunnen spreken. De aanvallen van de Israëliërs waren te simplistisch van opzet en veelal eerder een oorzaak van louten in de Neder landse defensie dan van eigen kracht. Bij Nederland zorgde Klijnjan, ver vanger van Rob Rensenbrink, die niet beschikbaar was, nog voor de meeste geestdrift bij de kleumende toeschou wers. Met felle schoten stelde hij doelman Michaeli op de proef. Helaas had hij slechts eenmaal succes, mede doordat een keer de lat redding bracht. Opmerkelijk teleurstellend was de prestatie die Lambert Verdonk leverde. De passes van de PSV-er waren steeds zeer onzuiver en met zijn individuele acties vertraagde hij het tempo veelal. Gezegd dient te worden, dat Israël onfortuinlijk startte. Al in de tweede minuut tikte verdediger Shvager een scherpe pass van de naar voren getrok ken Suurbier in eigen doel. Een hard schot van Klijnjan bood de Israëliërs ROTTERDAM Doelman Pim Does burg wordt door Sparta aangeboden voor de wintertransferperiode van 1 tot en met 15 december. Gedurende de zomertranferperiode was Doesburg op eigen verzoek op de transferlijst ge plaatst. Bij gebrek aan serieuze „ko- zomertransferperiode was Doesburg op contract voor een jaar. Behalve Pim Doesburg zal Sparta ook doelman Versluis, alsmede achter spelers De Groot en Ter Horst op de transferlijst plaatsen. Als doelman voor het eerste elftal heeft Sparta het oog op de van Em- men overgenomen Jan van Beveren, die in de betaalde jeugd een vooraan staande rol speelt. Of Pim Doesburg inderdaad in de cember Sparta zal verlaten hangt van hemzelf af: hij kan er namelijk op staan, dat zijn contract dit seizoen nor maal wordt afgewikkeld. even later nog maar weinig perspectie ven op een gunstig resultaat. Doordat Nederland het daarna iets rustiger aan ging doen bleef een derde treffer veroorzaakt door 'n afstands schot van Willy van der Kuilen lan ge tijd uit. Ook na de rust had het er alle schijn van dat Oranje genoegen nam met een 3-0 voorsprong. Pas toen aanvoerder Jarig op de rand van buitenspel Israël twaalf minuten voor tijd een te- genpunt had kunnen geven, keerde de vechtlust bij Nederland terug. Een tref fer van Jansen in de voorlaatste minuut (4-1) was daarvan het gevolg. De opstelling van Jong Oranje: doel: Thie (ADO); achter: Suurbier (Ajax), Warnas (Go Ahead), Mansveld (ADO) en v. Duivenbode (Ajax); mid den: De Zoete (ADO) en Hanegem (Xerxes); voor: Van der Kuilen (PSV); Jansen FeijenoordKlijnjan (DFC) en Verdonk (PSV). Klijnjan werd in de 75e minuut ver vangen door Geurten (MW). BUENOS AIRES De 19-jarige Li- dia Babel Annan vond de dood toen hij de race om de grote prijs van Argentinië voor opgevoerde standaardauto's een wagen van de weg raakte en tussen het publiek verdween. De bestuurder liep, evenals vijf toeschouwers, verwondingen op. Kort na de start van deze 780 km lange rit tussen Pilar en Villa Carlos reed een andere wagen op het publiek in. 14 pers. moesten met meer of minder ernstige verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Na het ongeluk nam de coureur weer aan de race deel. r~|E internationale Motor Show in het Londense Earls Court wordt van daag officieel geopend door Edward Heath. Het is ongetwijfeld opzet, dat de oppositieleider hiervoor is aange zocht, want de Britse automobielindus trie is zwaar de dupe van de actuele regeringspolitiek. De autoproducenten hebben te kampen met afzetmoeilijk- heden. De verwachte produktiestijgging is uitgebleven en de exportcijfers zijn teruggelopen. Tot september werden er 80.000 per sonenwagens uitgevoerd, ruim 22.000 minder dan in dezelfde periode van 1965. Allerlei stakingen hebben het al gemene recessiebeeld nog somberder gemaakt. Verscheidene fabrieken heb ben kortere werkweken ingevoerd en aangekondigd dat duizenden arbeiders moeten worden ontslagen. Op een persconferentie oefende Sir Patrick Henessy, president van de Ford Motor Company en voorzitter van de Engelse vereniging van automobiel firma's, scherpe kritiek uit op de dras tische regeringsmaatregelen, die vooral de auto-industrie hebben getroffen. „Het is niet de eerste keer dat de industriële vooruitgang wordt tegenge houden door toedoen van de regering, maar in lange tijd zijn de bemoeiingen niet zo ingrijpend geweest als nu. Nie mand kan zeggen hoe lang het zal du ren voor de industrie zich van de ge volgen daarvan heeft hersteld. Gewel dige inspanning zal nodig zijn om de periode van naweeën door te komen. De intussen teruggebrachte produktie betekent een bedreiging van onze prij zen in binnen- en buitenland. De rege ringspolitiek heeft reeds tot gevolg ge had, dat duizenden werknemers moe ten worden ontslagen of korter moeten werken". Het is begrijpelijk dat de Britse auto industrie niet veel aardigheid heeft aan een salon met een dergelijke ontmoedi gende illustratie. Maar toch hebben de constructeurs hun best gedaan in Lon den de veelzijdigheid en vitaliteit van de Engelse autonijverheid te demon streren. Er staat weer van alles wat, om niet te zeggen veel, van dure luxueu ze prestigewagens tot kleine ge zinsautootjes. De sportieve afdeling is weer rijkelijk gesorteerd. Het aanbod van kleine sportwagens is gevarieerder en de zware knapen zijn comfortabeler en veiliger gemaakt. De automatische versnellingsbak kan op meer wagens worden toegepast. Bij verscheidene merken treffen we hogere vermogens aan. Een van de nieuwste modellen heeft voorwielaandrijving en een anti slip remsysteem, resp. van Harry Fer guson Research Ltd. en Dunlop. Op de Motor Show staan 380 verschillende automobielen bij elkaar. De Amerikaanse dochterondernemin gen van General Motors en Ford hoe ven zich nog nauwelijks te beperken, geleden werd deze populair geworden auto geïntroduceerd. De nieuwe Corti- MEXICO CITY. De Amerikaan Edward Freshley heeft na vier onder delen van de moderne vyfkamp de West duitser Jurgen Julitz van de eerste plaats verdrongen. Freshley bezette in het vierde onderdeel, het zwemmen, d«» tweede plaats achter zijn landgenoot John Dupont. Tweede in het algemeen klassement staat de Mexicaan Tovar en derde de Fransman Gueguen. Een koude wind en een zware regen brachten woensdagmiddag slechts 2000 toeschouwers op de tribunes. De Poolse sprintsters Irena Kirszenstein en Eva Klobukovska, die dinsdag respectieveiyk zilver en goud op de 100 m wonnen, had den woensdag de rollen omgedraaid. Op de 200 m legde Irena Kirszenstein nu be slag op de eerste plaats in een tijd van 23,1 en finishte Eva Klobukovska in 23,8 als tweede achter haar landgenote. Het brons was voor de Cubaanse Miguelina Cobian, die 24,1 voor zich liet afdrukken. In het „Calles"-stadion won de Deense wielrenner Niels Fredborg de sprintwed strijd. In de finale versloeg hy de Ita liaan Antonio Castello in 11,3 en 11,5 sec. Op de derde plaats eindigde de Ita liaan Walter Gorini, die in de strijd om de derde plaats alleen moest ryden, om dat zijn landgenoot en tegenstander Bruno Gonzato wegens ziekte had opge geven. In de halve finales zegevierde Fred borg met 11,6 en 11,3 sec. over Gorini en won Castello met 14,2 en 13,4 van Bruno Gonzato. Vier equipes plaatsten zich voor de halve finales ploegachtervolging op de 4000 m. Het zijn West-Duitsland (Ko- busch, Heinz, Kissner en Leitner) in 4.39.4, Italië (Castello, Pancino, Bor- getti en Ursi) in 4.39.7, Tsjecho-Slowa kije (Daler, Rezac, Wenczel en Kolar) in 4.40.1 en Rusland (Moskvin, Bykov, Kolushev en Bodnieks) in 4.43.6. Mexico en Cuba werden uitgeschakeld. De doktoren, die verenigd zijn in de Internationale Federatie van Sportart sen, zullen by het Internationaal Olym pisch Comité stappen ondernemen om bij de Olympische Spelen van 1968 verplicht gesteld te krijgen, dat de winnaars van een gouden, zilveren en bronzen medaille zich laten onderwerpen aan een labora toriumonderzoek op speeksel, bloed en urine om te kunnen vaststellen, of zij doping hebben gebruikt. Het resultaat van het onderzoek zou binnen 24 uur na de wedstryd bekend gemaakt moeten worden. In geval van gebruik van doping zou de medaillewinnaar moeten worden gediskwalificeerd. Tydens de vergadering van de Fede ratie van Sportartsen in Mexico City, waarop de doktoren discussieerden over het gebruik van doping in de sport, ver klaarde de Belgische arts Albert Dirix, dat na een aantal proefnemingen was ge bleken, dat 25 procent van de wielren ners in internationale wedstrijden doping gebruikt. omdat ze in prijspolitiek opzicht en wat de export aangaat minder afhankelijk zijn van Londen. Vauxhall toont in Earls Court de reeds in Parijs gepre senteerde nieuwe Viva. Ford-Dagen ham heeft nu een nieuwe Cortina uit gebracht. Het 1967-model is evenals de Westduitse neef 12/15 M mechanisch verder ontwikkeld en er is een nieuw koetswerk voor ontworpen, dat iets rui mer is uitgevallen. De standaarduitvoering heeft nu een 1.3 liter motor met een effect van 58.5 pk. De krukas is vijfmaal gelagerd. De 1500 heeft 65 pk gehouden en de ge vreesde rally-versie is goed voor 83.5 pk. De vering is verbéterd en de spoor breedte vóór en achter is vergroot, wat de rij-eigenschappen ten goede is geko men. In de benzinetank kan 45 liter. Opmerkelijk klein is de draaicirkel van goed 9 meter. Het Aeroflow ventilatie systeem heeft een grotere capaciteit gekregen. Kortgeleden liep de miljoen ste Cortina van de montage band. 4 jaar na-serie wordt volgende maand officieel in ons land voorgesteld. De „Executive" is een Engelse luxe uitvoering van de Ford Zodiac, met automatische transmissie, stalen schuifdak, veiligheidsgordels voor en vele accessoires. Het instrumentenbord is van notehout en uitgerust met een complete serie meters. Voor 't eerst staan de Crayford cabrioletversies van de Cortina en de Corsair op de tentoon stelling. Opvallend groot is de achter ruit. Met de kap op is de volledige ruimte van de achterbank en de koffer bewaard gebleven. Het grootste Britse automobielcon cern BMC heeft de kleine sportwagens Sprite en Midget een 1275 cc 65 pk mo tor gegeven. De kap is veranderd en met een paar handgrepen gemakkelijk open en dicht te trekken. De Wolseley Hornet en Riley Elf (speciale uitvoerin gen van de Mini's) hebben volwaardige portieren met draaibare raampjes en echte handgrepen gekregen. Verder heeft BMC zich beperkt tot enkele tech nische wijzigingen onder de kap van andere modellen, bijvoorbeeld de 1800. De nieuwe Ford Cortina De met BMC geassocieerde Jaguar Cars heeft in Londen twee nieuwe mo dellen naast de bestaande reeks geëxpo seerd: de middelgrote „420" en de zwa re „420 F" die de Mark 10 vervangt. Als krachtbron fungeert een nieuwe versie van de bekende XK-machine, in de 420 met een inhoud van 4.2 liter en een vermogen van 245 pk, die 190 km/ u presteert. Nieuw is ook de Daimler Sovereign, in weelderige Jaguarstijl, met een 4.2 liter 6-cilinder, die ook 245 pk ontwikkelt. Nog sportiever en zwaarder is de nieuwe Jensen. De Interceptor en de FF hebben een andere carrosserie ge kregen, nu van staal, in plaats van kunststof. Onder de kap ligt een 6.3 li ter Chryslermotor. Het interessant van de FF is de vierwielaandrijving van 'Ferguson. Deze wagen heeft ook het Dunlop Maxaret remsysteem. De Jen sens hebben een ongewoon grote, gebo gen achterruit, die omhoog kan en toe gang geeft tot de bagageruimte. Hier en daar nog een greep. De Roo- tesgroep toont de reeds in Parijs ge presenteerde Hunter, die de Hillman Super Minx vervangt. De 1725 cc kracht bron van 1725 cc heeft 80 pk en de top ligt rond 145 km/u. Het koetswerk is nieuw ontworpen, ruimer en gunstiger gestroomlijnd. Er is ook een krachtiger en luxueuzer versie van de Imp uitge bracht, de Sunbeam Imp. Sport. met een 55 pk 875 cc motor en een top van 145 km/u. Triumph heeft naast de fraaie maar dure (bijna 10 mille) 1300, die intussen rijp is voor het continent, een nieuwe tweezitter coupé, de GT6, prijken. Hier voor werd de 2 liter zescilinder van de 2000 opgevoerd tot 95 pk. Als top wordt 190 km/u. opgegeven. Van de Triumph Vitesse is een krachtiger versie ver schenen. ook met de 2 liter motor. De Londense Show is gevarieerd en meer dan volledig. Ondanks de recessie zijn er meer nieuwe modellen gelan ceerd dan vorig jaar. VEENENDAAL Op het terrein van de voetbalvereniging Nunspeet werd een oefenwedstrijd gespeeld tus sen Nunspeet en het voorlopig oostelijk zaterdagelftal. Deze ontmoeting eindig de in een 4-1 overwinning voor de be zoekers. Voor rust hadden de gasten resolute tegenstand geboden en konden zij de score op 1-1 houden. In de twee de speelperiode was het in grote mate de techniek van de „oostelijken", die hen deed uitlopen tot een 4-1 zege. De voorhoede-speler van DOVO, Ni co Diepeveen, stond voor het eerst van zijn leven in een vertegenwoordi gend elftal opgesteld. Zijn plaats was rechtsbinnen, naast de reeds eerder in het Nederlands zaterdagelftal opgestel de Kiel van Go Ahead, Kampen. Om half acht 's avonds traden beide elftallen aan op het door regen spek glad geworden veld. Nico Diepeveen vertelde over deze match: „Hoewel bij Nunspeet wat onenigheid scheen te bestaan, verweerde de ploeg zich toch knap. Voor rust konden de Nunspeters behoorlijk tegenstand bie den. Van ons was het een halfspeler die scoorde. Nunspeet kwam op gelijke hoogte door de middenvoor. Hij ving een voorzet op en passeerde daarna de keeper." De DOVO-speler vond de techniek van het oostèlijk elftal vrij goed. „Toch telde onze ploeg ook enkele vrij stevig spelende voetballers, voor al in de achterhoede." Mede doordat twee spelers van Nun speet na rust vervangen moesten wor den, konden de gasten de eindstand in hun voordeel beslissen. „Nadat Kiel ons de voorsprong had bezorgd, kon ik er met een schot 13 van maken. Daarna was hett weer Kiel die de stand op 1-4 kon brengen." De opstelling van het oostelijk Zater dagelftal was: Doel: Hoeve (VVOG); achter: M. Westerink (WHC), G. Schinkel (Go Ahead Kampen), H. Fijn (WHC); midden: A. J. Bouman (Be Quick) en J. Schipper (Be Quick); voor: R. Arentshorst (Go Ahead Kam pen), N. Diepeveen (DOVO), H. Kiel (Go Ahaed K.) en C. Waas (DES). NICO DIEPEVEEN 'k zou best in het Nederlands elftal willen voetballen De voetbalvereniging DOVO heeft al verscheidene spelers in het verleden voor vertegenwoordigende elftallen ge leverd. Daarbij waren bijvoorbeeld Klaas van Hall, Teus Harde veld, Teus van Laar (n trainer v.v. Advendo) en Ad van Manen. Nico Diepeveen weet zich dit alles nog goed te herinneren. „Eén keer za ten er vier tegelijk in het oostelijk Za terdagelftal. Klaas van Hall, Ad van Manen en Teus van Laar zijn ook in het Nederlands Zaterdagelftal uitgeko men." Gevraagd wat hij zelf zou doen, als hem het oranjeshirt aangeboden zou worden, antwoordt hij: „Als ik de kans krijg, dan grijp ik die. Natuurlijk, wie zou dat niet doen." BELGRADO Het Zuidslavische voetbalteam zegevierde woensdagavond in Belgrado met 1-0 over Tsjecho-Slo wakije, op 6 november in Amsterdam de tegenstander van Nederland. Het enige doelpunt werd reeds gescoord in de twintigste minuut van de wedstryd door linksbuiten Djajic, na een fout van de Tsjechische doelmen Wencl. De beste spelers waren Samardzic en Djajic bij de Zuidslaviërs en linkshalf Adamec in het Tsjechische team.

De Vallei | 1966 | | pagina 15