Ir. Goudappel is op zoek naar het eigen „gezicht" van Veenendaal Community-singing in de toekomst jaarlijks festijn Succesvol experiment van de eenzangers Sfeervolle bijeenkomst in Pniëlkerk Mevrouw Scholte geïnstalleerd als maatschappelijk werkster Planologie: dienstverlening aan moderne maatschappij Hoe is de stand? REIN KOK CENTRUM MAG GEEN DOORGANG WORDEN KERN: behoefte aan ruimte! Boeiende materie Met Amerikaan AGENDA Uitgangspunt Kennismaking Waarom dit en dat? Vestiging benzinepompen zet B en W van Ede aan 'I denken Ruim honderd eengezinswoningen in nieuw-Ede Kleinvee-show in Edes Marktgebouw Verkeerslicht door vrachtauto onthoofd' Ruim 200 scholieren behaalden diploma schoolzwemmen Jonge pistool held kreeg n flinke bon Bijbelgenootschap exposeert Duurder water in Ede Overbergse dames zagen redders aan het werk DONDERDAG JO OKTOBER 1966 In zijn kantoor aan de Parkweg in Deventer buigt ir. H. M. Goudappel zich over de platte grond van Veenendaal. „Kijk", legt hij ons uit, „u ziet hier duidelijk de structuur. Van verschil lende kanten komen de wegen samen op één hoop dat is deze ster, het eindpunt. Wat over al geldt, ziet u ook hier: de winkels zijn indertijd ontstaan aan de wegen die het best bereikbaar waren. Dat ligt toch voor de hand. Kijk, zo kwam men van alle kanten op Veenendaal-cen trum af. Heel vroeger met de boerenwagen, met de fiets en later met de auto. Het moet daar heel gezellig zijn geweest. Daar in het hart van Vee- Ir. Goudappel is de jonge ingenieur (86), die de laatste jaren grote naam heeft gekregen inet zijn adviezen inza ke verkeersonderzoek en verkeersplan ning. Onlangs is hij door het gemeente bestuur van Veenendaal gevraagd ook voor deze gemeente zijn adviezen te ge ven. Veenendaal is zijn zoveelste gemeen te. Na samen met de befaamde Ame rikaanse stedebouwer David Andrew Jo- kinen het advies te hebben uitgebracht voor de Gemeente Vlaardingen, volgden al spoedig opdrachten voor Apeldoorn, Hilversum, Emmen. Drachten. Gronin gen, Dokkum, Almelo en de hele agglo meratie Twente. Ook werd ir. Goudappel betrokken bij het ontwerp van de nieuwe stad Nieuwe- gein - de samenvoeging van Jutphaas en Vreeswijk. De nog piepjonge wetenschap van de verkeersordening kwam in korte tijd tot bijna explosieve ontplooiing. In het licht van de ruimtelijke ordening in Nederland - een bijzonder boeiend vraag stuk waarover dezer dagen een nota is verschenen - is dat een verheugend verschijnsel. Ir. Goudappel en zijn me dewerkers zullen het nog druk krijgen, want verkeersadviseurs en verkeerspla- nologen zijn in Nderland nog op de vingers van twee handen te tellen.... „Ik was nooit van plan", vertelde ir. Goudappel ons, „om het, na mijn studie in Delft, in de richting van het verkeer te zoeken." Hij studeerde af op een heel ander thema, namelijk irrigatieprojec ten in Suriname. Naderhand kwam ir. Goudappel in de stedebouw terecht en kreeg hierbij uiteraard te maken met verkeersproblemen. Ik werd met die problemen steeds weer geconfronteerd op congressen, in studiecommissies en ja....als je je er dan voor interesseert en je hebt er toevallig twee boeken méér over gelezen dan een ander, ja... dan ben je al gauw verkeersdeskundi- ge. Men vraagt je advies en dan valt de klap. 't Gaat je zó boeien, dat op hetzelfde moment voorgoed de achttien- urige werkdag voor je aanbreekt..." Samenwerking met de Amerikaan Jo- kinen heeft hem tenslotte definitief tot nendaal ligt het ontmoetingspunt. Maar wat is er gebeurd? /s dat hart van Veenendaal nog wel het ontmoetingspunt?" Ir. Goudappel meent van niet. De wegen naar Veenen daal hebben hun oude functie verloren. Het eindpunt is een plaats geworden waar men doorheen sjéést. De win kelstraat is een verkeersweg, een verkeersader geworden, met het gevolg dat de winkels op drukke tijden waarin het juist gezellig kan zijn niet meer. of slecht, bereik baar zijn geworden. De weg is door het verkeer in beslag genomen door het r ij d e n d verkeer en aangezien niet de auto's een functie in het hart van Veenendaal hebben, maar de mensen die er in zitten, is er iets mis gegaan.Niet alleen in Veenendaal. maar vrijwel over al in Nederland waar de mobiliteit van mensen de ge meenschap tot een onsamenhangend geheel heeft gemaakt, 't Is toch eigenlijk te gek. dat we tot de conclusie moeten komen, dat we in ons levensmilieu worden verdrongen door het op zich zelf verheugende verschijnsel van de mobiliteit kristallisering van een samenwerking." Het proces treedt in werking. Dat kunnen allerlei verkeersmaatregelen zijn, saneringen; niet alleen bouwen, maar vaak ook breken. Heden, donderdag. VEENENDAAL Zaal Waterleidinggebouw, 20 uur; Soefi-beweging. Groene-Kruisgebouw: 14.3016.00 uur, 19.3021.30 uur Speelgoed-expositie. AMERONGEN Berghuis, 10.30 N.V.V.H. uur Koffiemorgen BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal: de tijger van Ceylon". .Saudokan, Morgen, vrijdag. VEENENDAAL Groene-Kruisgebouw: 14.3016.00 en 19.3021.30 uur Speelgoedexpositie. AMERONGEN Prinses Ireneschool, 19.30 uur: bruikneming nieuwe lokalen. Inge- BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal: „Saudokan, de tijger van Ceylon". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen: Tot zaterdag 5 november tentoonstelling van aqua rellen, grafieken, gouaches en teke ningen van Ben Lamers en Gert Hes- seling. Dagelijks geopend van 11.00 12.30 uur en van 14.0017.00 uur, bo vendien dinsdagavond van 19.00 21.00 uur. Op woensdag gesloten. het grote werk gezet een werk dat eigenlijk helemaal niet zo technisch is als 't er uitziet, maar dat een sterk menselijke kant heeft. „Het gaat er immers om een klimaat te scheppen voor goede menselijke contacten, voor communicatie tussen mensen". Ir. Goudappel vindt het wel jammer, dat veel mensen de verkeersplanning zien als 'n spel met autotootjes en draad jes over de weg, een gepuzzel over cij ferreeksen en een kwestie van verkeers borden. „Dat kan er allemaal zijde lings wel aan te pas komen, maar het gaat om ordeningsvraagstukken en in die vraagstukken vooral de gedachten achter plannen. In principe maak ik geen plannen, maar leg ik ter beoorde ling de filosofie van een plan. Daarin ligt opgesloten mijn taak om de ge meenschap weer tot een samenhangend geheel te maken en niet te laten ver wilderen door verkeer, dat op vele plaatsen - de specifieke ontmoetings plaatsen - niet thuis hoort". Hoe is het toch eigenlijk met het verkeer gegaan? Ir. Goudappel maakt het niet moei lijker dan het eigenlijk al is. Hij ver klaart kort en duidelijk: „De toeneming van het verkeer staat in geen enkele verhouding tot de toeneming van de be volking. Ook al zou er bij wijze van spreken, geen Nederlander meer bijko men, automobielen komen er steeds méér. Vroeger gingen we met z'n allen naar de Zaan - met een bus, maar al die buspassagiers van toen, gaan nu met auto's. Vroeger gingen we naar Zandvoort met de trein - nu met de au to. De trein gaat weer terug, maar de auto's blijven een hele dag staan en proberen zich aan het einde van de dag weer terug te wringen in de stroom van vervoersmiddelen." We gaan niet alléén naar de Zaan, nee, duizenden uit het aangrenzende Ruhrgebied gaan óók. De mensen zijn mobiel geworden. Ze gaan gemakkelijk de weg op; ze hebben geleerd aan afstanden te wennen. Per persoon steeds meer kilometers. „Daar om", zegt de heer Goudappel, „is de kern van het probleem duidelijk gewor den: de behoefte aan ruimte. In 20 jaar tijd hebben we de ruimte gesou peerd die eeuwen voor ons was klaar gelegd". Ir. Goudappel ziet zijn werk sterk ideëel. „Verkeersplanning heeft als uit gangspunt de mens, die als sociaal we zen behoefte heeft aan relaties, die als werker contacten moet leggen en die I ontspanning moet zoeken". Daarom ziet ir. Goudappel de ver keersordening als een directe dienstver lening aan de maatschappij - een bij drage tot het laten functioneren van onze 20ste-eeuwse samenleving en om de woongemeenschappen leefbaar te hou den". Wij hebben ir. Goudappel gevraagd hoe nu bijvoorbeeld zo'n verkeersplan voor Veenendaal ontstaat, en groeit. Hij buigt zich over de kaart van Ne derland, van de Utrechtse Heuvelrug en de Gelderse Vallei, van de gemeente Veenendaal en van de kern van de ge meente. „Ik ben nu nog bezig met de kennis making", zegt hij. Dat betekent kaarten en straten bekijken zoals een dokter een patiënt bekijkt. En natuurlijk: dagen rondlopen in Veenendaal zelf („Er is geen straat waar ik voorstellen voor doe, waar ik zelf niet gelopen heb"). Er wordt een diagnose vastgesteld. „Het gaat om het vinden van het eigen gezicht van Veenendaal. Dat is niet eenvoudig, want er komt een vraag bij, namelijk: kan dat „gezicht" ook gelden voor de toekomst? En komt er dan een plan? „Ja," zegt ir. Goudappel. „Er ontstaat een plan, maar niet dan nadat eerst lang gespro ken is met mensen van de gemeente, met stedebouwkundigen met de politie, met vertegenwoordigers van de mid denstand. Anderen worden medespeler in een team en zo is een plan d« uit- Niet iedereen vraagt naar de filoso fie van een plan. denkt er misschien niet eens aan. dat achter het plan een duidelijk antwoord ligt op de vraag: waarom doet ir. Goudappel dit en waarom dat? Ir. Goudappel heeft daarom wel eens bij de aanzet van zijn plannen kritiek ondervonden van „zó-maar" wegge bruikers", die wel „op" een nieuw verkeersbord keken, maar er niet „ach ter". „Ja", grapt hij, „vergeet U niet, dat Nederland twaalf miljoen ver- keersdeskundigen heeft..." Maar goed, we kunnen deze ver- keersplanner de komende maanden nog heel wat keertjes in Veenendaal tegenkomen observerend, bestude rend. Misschien ook wel eens in een vlieg tuigje boven Veenendaal. want een hoog standpunt leidt wel eens tot bij zondere ontdekkingen. Als de verkeersplanner Goudappel zijn rapport aan B. en W. van Veenen daal heeft uitgebracht, hopen wij nog nader terug te komen op liet „ge zicht" van Veenendaal. EDE B. en W. van Ede zullen de Verordening afleveringsinstallaties motor brandstoffen binnenkort in studie nemen om enerzijds deze verordening aan te passen aan de eisen die de huidige tijd verlangt en anderzijds zo mogelijk te komen tot een planning van het aantal pompen in de gemeente. Burge meester dr. P. J. Platteel deelde dit gisteravond mee in de gemeenteraad bij de behandeling van een agendapunt, waarin B. en W. de raad voorstellen een beroep op de weigering lot het stichten van een benzinepomp ongegrond te verklaren. In de raad klonk vanuit diverse kend had. hield de heer Meyer het be- fracties de suggestie om bij de toepas sing van de verordening meer soepel heid te betrachten, vooral ten aanzien van de vele aanvragen van kolenhan delaren, die hun hoofd momenteel soms met moeite boven water kunnen houden. De A.R.-fractieleider R. Bos deed de suggestie de bepaling omtrent de vér- eiste relatie van benzinepomp met ga ragebedrijf en die, waarin een aan vraag afgewezen kan worden in ver band met de reeds in de nabije omge ving gevestigde pompen, uit de veror dening te schrappen. Ook uit andere fracties klonk de wens de verordening op de helling te zetten. Voor de N.V. Gelderse Kolen- en Olie handel die het beroepschrift had inge diend, hielp het niet veel. Met 27 stem men voor en 3 (van de 5 aanwezige Boeren) tegen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. CLUBJE De fractie van de Boerenpartij, die in de Edese gemeenteraad tot nu toe slechts opvalt door het veelvuldig uiten van de wens een voorstel in stemming te brengen, blies een nogal vals wijsje door het Bennekomse harmoniegezel schap „Oefening Baart Kunst" de een malige subsidie, die B. en VV. wilden geven, te misgunnen. Woordvoerder van de B.P., G. Meyer, kon in het muziekgezelschap onmoge lijk een vereniging voor het algemeen belang zien, zoals wethouder Weigra ven O.B.K. schilderde, 't Is maar een clubje, meende de B.P.-er, die de ver kwisting van het huidige subsidiebeleid aan de kaak stelde. Wethouder Weigraven, die kennelijk op de tegenstand van de Boeren gere- EDE De gemeente Ede zal in het uitbreidingsplan Veldhuizen I 144 een gezinswoningen gaan bouwen. De wo ningen, die 4 slaapkamers bevatten, zijn gelijk aan het complex van 128 huizen, dat reeds in Veldhuizen gepland is. De woningen zullen worden voorzien van centrale verwarming, waarvan de voeding geschiedt vanuit het centraal ketelhuis. Het complex zal worden aan gesloten op een centraal antennesys teem voor de ontvangst van radio- en televisieprogramma's. Garages zijn in het plan niet gepland. Er is rekening mee gehouden, dat in de directe omge ving voldoende garages aanwezig zullen zijn, namelijk bij de eveneens in het uitbreidingsplan geprojecteerde 438 eta gewoningen. De totale kosten van de bouw van de 144 eengezinswoningen worden geraamd op bijna vijf miljoen gulden. De bere kende huur bedraagt gemiddeld f 24,65 per woning per week, exclusief de ver goeding voor de centrale verwarming. EDE In het marktgebouw te Ede zullen vanaf vanavond de leden van de Edese Pluimvee Vereniging hun klein vee tentoonstellen. Op deze jaarlijkse provinciale expo sitie z(jn hoenders, sier- en watervo gels, duiven en konijnen te zien. Het marktgebouw zal tot en met zaterdag het domein van de dieren zijn. ginselprogramma van de B.P. voor dat zich o.a. uitspreekt voor overheids steun aan culturele activiteiten, maar het maakte geen indruk op de Edese boeren, die blijkbaar anders denken over fanfaremuziek dan in andere de len van ons land. waar deze activiteit cultureel genoeg zal zijn om ook de steun van de B.P. te kunnen genieten. Bij de stemming in de Edese gemeen teraad kregen de Boeren steun van de S.G.P.-ers, die van mening waren dat elke vereniging moet proberen zoveel mogelijk haar eigen boontjes te doppen. VEENENDAAL Gistermiddag heeft een grote truck met oplegger het stoplicht op de hoek Nieuweweg en de Zandstraat beschadigd. De truck kwam, met de heer H.Z. achter het stuur, de Nieuweweg af. Voor het stoplicht stond een grote vrachtwagen. De heer Z. wilde zijn wa gen rechts van deze vrachtauto neer zetten en raakte bij deze manoeuvre met het dak van de oplegger de licht bak van het verkeerslicht. De schade aan het stoplicht bleek moeilijk te herstellen, zodat de dienst gemeentewerken de bak tijdelijk ver vangen heeft door het „voor"-licht op de hoek Hoofdstraat en de Hoogstraat. ADVERTENTIE van uw huisapotheek Het is nu de tyd om uw voorraad aan te vullen Straks komt de grieptijd! DROGISTERIJ PARFUMERIE Gelderland hoek Hoogstr. Veenendaal. Tel. 2656 VEENENDAAL Ter gelegenheid van liet 40-jarig bestaan van het Veenendaal- se mannenkoor „De Veenzangers" vond gisteravond in het verenigingsgebouw aan de Eikenlaan een samenzang plaats. De avond, waarvoor men aanvankelyk verf In-langstelling verwachtte, werd helaas bezocht door niet meer dan ongeveer tweehonderd mensen. Toch kan dit Veenendaalse experiment, dat werd georga niseerd in navolging van het in Engeland zo populaire community-singing, wel als een succes gezien worden. VEENENDAAL. Aan het diploma- zwemmen hebben in Veenendaal deze zomer in totaal 263 leerlingen van di verse scholen deelgenomen. Hiervan wisten 218 leerlingen een van de drie diploma's te behalen. Voor het diplo ma A slaagden 150 van de 180 deelne mers. voor het diploma B 61 van de 75 en voor C 7 van de 8. VEENENDAAL Van de 14-jarige E.Z. uit Leersum heeft de Veenendaal se politie gistermiddag een alarmpi stool in beslag genomen. De jongeman verklaarde, dat het pistool van zijn va der was, maar dat hij het geleend had, overigens zonder zijn vader ervan in kennis te stellen. Tegen Z. is proces-verbaal opge maakt volgens art. 91 van de algemene politieverordening, waarin staat dat het verboden is hinderlijke last te veroor zaken aan ingezetenen. De heer H. Stoffels, ere-voorzitter van de zangvereniging, zei in zijn ope ningswoord: „Het is een gewaagd ini tiatief. Wij zijn zo brutaal geweest om te veronderstellen dat we ons jubileum zouden kunnen vieren met de hele Vee nendaalse bevolking. De samenzang is een bescheiden bijdrage van de Veen- zangers tot het culturele leven van Vee nendaal Bovendien is het geheel nieuw voor u en voor ons. De reputatie zal moeten bepalen of iets dergelijks voor herhaling in aanmerking kan komen." Naar de geestdrift van het publiek te oordelen, zal dit zeer zeker het geval zijn. Men verzekerde ons dat het in de bedoeling ligt jaarlijks deze samenzang te organiseren. Hierbij zou dan even tueel een artiest als centraal figuur kunnen optreden. De zangeres Vera Lynn heeft in Engeland en ook ver daarbuiten op deze wijze een grote ver maardheid gekregen. Dirigent Jaap Zwart uit Amersfoort bleek de community-singing bijzonder goed te liggen. Zijn ongedwongen ma- VEENENDAAL De expositie die door het Nederlands Bijbelgenootschap van 25 tot en met 28 oktober in een der gebouwen bij de chr. geref. Pniëlkerk zal worden gehouden is geopend van 's morgens 9 tot 12 uur, 's middags van 2 tot 5 uur. en 's avonds van 7 tot 9 uur. De expositie wil een beeld geven van het ontstaan en de ontwikkeling van de Bijbel. VEENENDAAL In aanwezigheid van een groot aantal genodigden en be langstellenden werd woensdagavond 'n „bijzondere interkerkelijke bijeenkomst" ge houden in de Pniëlkerk. De bijeenkomst was belegd door het Christelijk Sociaal Centrum, en bedoeld om de leden van de bij het Centrum aangesloten kerken te laten kennismaken met de ingang van ljuli j.l. In-noemde maatschappelijk werk ster, mevr. J. M. D. Scholte-Zytveld. Onder de aanwezigen waren afgevaardigden van zusterorganisaties, diverse kerken, de gemeente en het provinciaal orgaan voor Maatschappelijk Werk. Namens het college van B. en W. was wethouder M. Bast mei jer aanwezig. Tijdens de bijeenkomst werden een tweetal inleidingen gehouden nl. door ds. G. C. Vyzelaar over liet onderwerp „de achtergronden van het diaconaat" en door mevr. Scholte over kerkelijk maatschappelijk werk. De avond werd geopend door de voor zitter van het C.S.C. de heer L. Boon. In zijn toespraak bracht hij naar voren, dat het Idee voor deze avond was geko men van mevr. Scholte, „Het bestuur is er blij mee, omdat hieruit blijkt dat het werk gebeurt vanuit de kerk en niet een privé hobby van enkele mensen is" aldus de heer Boon. Ds. Vijzelaar begon zijn rede met te zeggen: „Dit is een avond van dank baarheid en blijdschap, maar ook van een gevoel van schuld. Dankbaarheid en blijdschap omdat we hier vanavond als verzamelde kerken bijeen zijn, maar tegelijk voelen we ons schuldig, omdat het nu pas mogelijk is". Aandacht. In het vervolg van zijn rede zei hij onder meer: In tegenstelling tot voor heen is er weer aandacht voor 't leven nu en hier, terwijl eeuwenlang alleen be langstelling voor 't leven na dit leven heeft bestaan. Het was de tijd, dat men zong „Oog omhoog, hart naar boven, hier beneden is 't niet", of de vrome ver zuchting slaakte „Here Jezus maak mij vroom, dat ik in de Hemel koom". Nu ziet men het leven als een ge schenk van God, dat als zodanig onder houden moet worden. Van dit onder houden is het Maatschappelijk werk een belangrijk onderdeel. Ook speelt nu de herontdekking van het feit, dat de mens een twee-eenheid is. We zijn niet alleen verantwoordelijk, voor het geestelijke, maar ook het lichamelijke moet aandacht hebben. Ten opzichte van de stoffelijke be langen zijn we niet alleen verantwoor delijk voor onszelf, maar ook voor el kaar. Bovendien hebben we weer ont dekt, dat we met elkaar op weg zijn, en dat we elkaar moeten helpen. In de tijd. dat de kefk uit enkelingen bestond, had de diaconie geen eigen lijke functie. De functie, die ze had werd uitgevoerd op een wijze waarvoor we ons moeten schamen. Gelukkig heeft men nu begrepen, dat het diakenambt net zo belangrijk is als elk ander ambt in de kerk, aldus ds. Vijzelaar. Mevrouw Scholte-Zjjtveld schetste in korte trekken het ontstaan en de groei van het kerkelijk maatschappelijk werk. Na de oorlog bleven veel gezinnen va derloos in kommervolle omstandigheden achter en vaak bleken de vrouwen niet opgewassen tegen de moeilijkheden van hun dubbele taak in 't gezin. Toen heeft de kerk beseft dat ze midden in de wereld moest staan. Schaamte. Volgens mevrouw Scholte in men al tijd bevreesd om te laten blijken, dat men hulp van een maatschappelijk werk ster heeft gehad. Een goede arts, wijk verpleegster of gezinsverzorgster wordt nog wel aanbevolen, maar een maat schappelijk werkster nooit. Zij vond dit wel begrijpelijk, omdat men moeilijkhe den liefst zelf oplost en niet graag er kent, dat men er hulp bij nodig heeft. Men schaamt zich om van deze dienst gebruik te maken. „Het kerkelijk maatschappelijk werk" zo zei mevr. Scholte, „richt zich altijd op het gehele gezin, omdat als er een lid van een gezin in moeilijkheden is, dit weerslag heeft op alle leden ervan". Tot slot deed zij een beroep op de aanwezigen, haar in haar werk behulp zaam te zijn, door indien er hulp nodig is op het maatschappelijk werk te wij zen, of indien zij een beroep op iemand zou doen voor hulp, dit niet af te wij zen. De avond werd met gebed gesloten door de predikant van de Pniëlkerk, ds. J. Keuning. Na afloop konden de geno digden in een der bijgebouwen van de kerk kennis maken met deze eerste maatschappelijk werkster van het C.S.C. nier van handelen bracht het publiek in een geestdriftige stemming. Er ontstond een sfeer, die vergeleken kan worden met die van een groot familiefeest. Er werd uit volle borst gezongen. Liederen als „Glaasje op, laat je rijden" en „O Suzanna" gaven aan het geheel een feestelijke stemming. Organist Bob v. Stempvoort begeleidde koor en publiek op het elektronisch orgel. Zijn kwalitei ten kwamen ook nu weer duidelijk naar voren. EDE Op de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering hebben B. en W. van Ede de raad een sluiten de begroting over 1967 kunnen aanbie den. Voor onvoorziene uitgaven is zea ton uitgetrokken. Ingrijpende wijzigingen in de verschil lende heffingen hebben B. en W. niet nodig geacht, mede doordat een hogere uitkering uit het gemeentefonds is ge raamd. Wel wil het college van burge meester en wethouders, door de stijgen de kosten die de dienstenverleningen vergen, de tarieven aanpassen, wat in deze begroting alleen betekent dat het tarief van de levering van water met 10 procent omhoog zal gaan. Het totaal van de ontvangsten en uit gaven overschrijdt de f 30 miljoen. OVERBERG. De afd. Overberg van de Chr. Plattelandsvrouwenbond kwam dinsdagavond bijeen. Op het programma stond als hoofdschotel een film over het werk van de Koninklijke Noord- en Zuidliollandse Reddings maatschappij. Nadat de heer Witpen als afgevaar digde van de maatschappij een inlei ding had gehouden en had verteld waarover de film zou handelen, kregen de dames fascinerende beelden te zien van de reddingsmethoden van vroeger en nu. Er komt heel wat kijken eer een drenkeling, nadat de eerste S.O.S.- seinen zijn opgevangen, in veiligheid is gebracht. De film bracht dit alles op boeiende wijze in beeld. De dames hebben onge twijfeld een beter inzicht gekregen in de taak, die de vrijwilligers van de reddingsmaatschappij op hun schou ders nemen. Na afloop bedankte de presidente, mevrouw Hoogendoorn-Van Ingen, voor het gebodene. Zij sprak de heer Witpen op hartelijke wijze toe en be sloot met gebed. Iii"ekonieu en ertrokken AMERONGEN Ingekomen W. Kors van Sliedrecht in Burg. Jhr. H. v.d. Boschstr. 18 b; B. Stadman van Hagestein in Lekdijk 13c; J. H. van Hemert van Hagestein in Lekdijk 13a; J. J. Dorpeina van A'dam in Burg Jhr H. v. d. Boschstr. 12. Vertrokken: J. de Vries van Koene- str. 110 naar Ede Gld.; E. ter Maa- ten van Parallelweg 11 naar Veenen daal; W. Hoonhorst naar Oosterwolde; M. G. Bouwens-Hendriksen naar Reste ren; P. R. Kingma van Hof 7 naar Epe. ADVERTENTIE OLIFANT VERLIEFD Wel eens een verliefde Olifant meege maakt? Groots, man, groots! Stel je voor, een Olifant verliefd op de liefheb bers van een zachte jenever! Liefheb bers van een zachte jenever verliefd op Olifant! Liefde op de eerste nip. Weder zijds, voor het leven. Proost!

De Vallei | 1966 | | pagina 3