Reizende tentoonstelling van Nederlandse Sport Federatie Boeiende staalkaart van de sport(situatie) in ons land Herenteams van Panters favoriet G.V.V.V. ontvangt Quick Boys, DOVO naar Apeldoorn Strijd om titels bij V.A.V. SK0DA1000MB Elftallen voor zaterdag topscorers alles Zweeds tennisteam Nederland tegen Kampioenschap ereklasse kader47/l SP0RTHUIS „C0CKY" n met cetaHir velpon tJ Post-Pfenninger in Dortmund in actie Nederlandse teams Rinus Buytelaar leidt voor Europese wintertraining tennis titelstrijd pentathlon Ex-Ajacied Cees Smil op transferlijst Militair elftal oefent woensdag GVVV-QUICK BOYS Dames en heren van Rhevo ongeslagen Vivian Woodward Favoriete ploeg in sleutelringen Prijsklaverjassen bij Veenendaal en DOVO Geen succes voor Veense dammers Tweedeklassers KNVB Vierdeklassers KNVB Afdeling Utrecht 'n felle (0-80 km in 14 sec.) snelle (125 km/u) sterke (kooiconstructie) zuinige (1 op 14) mooie ruime vierdeursauto voor 'n schappelijke prijs Na dropping bindt SKF strijd aan met Zwaluwen Pagina 15 VRIJDAG 21 OKTOBER 1966 ADVERTENTIE ADVERTENTIE ZEIST Dezer dagen werd in het Sportcentrum van de KNVB in Zeist de tentoonstelling „Vrije t(jdsport" geopend. Nadat de tentoonstellingseenheid van de Nederlandse Sport Federatie reeds in de Haagse Dierentuin en in de vlieg tuighangar van Teriet was geweest, deed men op de rondreis door Nederland ook het Sportcentrum aan. De voorgaande keren was de tentoonstelling slechts open gesteld geweest voor sportofficials, ditmaal was ook het publiek welkom in de entreezaal, waar vele foto's, teksten, statistisch materiaal, maquettes en hijzonder interessante sportattributen een leerzaam geheel vormden. De bezoeker krygt een duidelijk beeld van wat de sport in Nederland inhield en inhoudt, wat er aan accommodaties ter beschikking staat van de sportmensen, welke organi saties er bestaan enz. Ook heeft men niet vergeten de tekortkomingen op velerlei gebied te doen uitkomen. Niet alleen de tentoonstelling is de moeite van een bezoek waard. Vele mensen hebben tal van keren gehoord en gelezen over dit sportcentrum in Zeist. Velen hebben echter nog nooit met eigen ogen gezien, wat hier ten be hoeve van de Nederlandse sport is ge daan. Deze plaats is het centrale punt van de Nederlandse sport, waar de elite uit de sportwereld samen komt voor training of wedstrijden. Kortom, een kennisma king met dit sportcentrum zal voor een ieder boeiend en interessant zijn en men komt tevens tot de conclusie dat niet alleen het buitenland tot een re spect afdwingende accommodatie kan komen. Met de tentoonstelling heeft men aan dacht besteed aan de sport in het alge meen en aan voetbal in het bijzonder. Tot en met zaterdag 29 oktober elke dag, 's middags van 2 tot 4 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur (zaterdags van 10 tot 5 uur) kan men bezichtigen wat in de entreezaal en op de galerij van de sporthal uitgestald is. Historie, folklore, jeugd en sport, organisatie schema's van de Nederlandse Sport STOCKHOLM Nederland, dat we gens gebrek aan spelers twee jaar lang verstek heeft moeten laten gaan in het toernooi om de koning Gustaafbeker, zal in Zweden niet behoeven aan te tre den tegen Jan Lundquist, een van de meest geduchte spelers ter wereld in indoortennis. De naam van Lundquist ontbreekt in het Zweedse team, dat op 29 en 30 oktober a.s. in Stockholm te gen Nederland uitkomt. Het Zweedse team bestaat uit Tomas Halsberg (playing captain), Christer Holm en B. Holm-Ström. Tom Okker, Evert Schnei der en Niek Fleury vormen, zoals be kend, de Nederlandse afvaardiging. In het verleden heeft jzweden met het twee tal Jan Lundquist en Ulf Schmidt enke le malen het toernooi om de koning Gustaafbeker de Europese pendant op indoorgebied van de strijd om de Davis-Cup gewonnen. Eerverleden jaar werd Zweden nog tweede en vorig jaar vierde. Beide jaren werd de eind strijd gewonnen door Groot-Brittannië. Van het Zweedse team, dat vorig jaar tot de finale-poule doordrong, is alleen Christer Holm opnieuw opgesteld. De beide anderen, Bengtsson en Andersson, nemen deel aan de Australische toer- nooien-reeks. De winnaar van de ontmoeting Zwe- den-Nederland komt in de tweede ronde in een uitwedstrijd uit tegen de win naar van België-Frankrijk op 12 en 13 november. AMSTERDAM Doordat de jonge Hagenaar Hans Sundquest met het fraaie gemiddelde van 25.15 uit de voor wedstrijden van het kader 47/2 naar de hoogste klasse in die spelsoort is gepromoveerd en hij op grond daarvan gerechtigd is in te schrijven voor de ereklasse 47/1 - moeten hierdoor voor wedstrijden worden gespeeld, want voor de verrassende opkomst van Sund quest waren er precies acht spelers in geschreven, van wie nu alleen titelhou der Tini Wijnen (Oss) direct in de fina le van 1 t/m 4 december in Apel doorn komt. In twee groepen zal moeten worden uitgemaakt wie de overige zeven fina listen zullen zijn. In Amsterdam spelen Flip Beekman en Janus Jacobs (bei den Amsterdam), Hans Sundquest (Den Haag) en Joop Roodenburg (Voorhout). De groep in Eindhoven bestaat uit Henk Scholte (Eindhoven), Hans Vul- tink (Aalten), Lambert van Nijnatten (Steenbergen) en Lambert van Leur (Oss). Federatie, dat zijn enkele onderwerpen die behandeld worden. Tientallen tro feeën als bekers, bokalen, schalen van zilver of van ander waardevol metaal staan trots in vitrines opgesteld. Attributen, door de tijd waardevol en indrukwekkend geworden, doen de be zoeker verrast stil staan. De bal bij voorbeeld, die zo'n grote rol speelde in de onvergetelijke voetbalwedstrijd Ne- derland-Engeland in maart 1913. Daar op staan de handtekeningen van o.a. Just Göbel, David Wijnveldt, Leo Bos- schart, Jan Boutmy, Bok de Korver en Tonny Kessler. Op de galerij van de sporthal liggen drie dikke, vergeelde boeken, waarin de geschiedenis van het Nederlandse voetbal op de voet gevolgd wordt. Eveneens op deze galerij ligt een shirt van de beroemde Engelsman Vivian Woodward, die na een wedstrijd in 1911 tegen Nederland dit hemd aan Lou Os- ten overhandigde. Verder bijvoorbeeld een herinnering aan Stanley Matthews, die met de ope ning van World Cup-strijd '66 't Engel se team het veld op mocht leiden: „Stanley Matthews, the greatest foot baller England has produced, may lead the England team on the field for their first match in the competition. In a footballing career lasting over 30 years Matthews played 52 times for England", zo kan men lezen. Bij de Nederlandse Sport Federatie blij ken volgens een overzicht 64 organisa ties aangesloten te zijn. Ziehier enkele punten van deze ten toonstelling, die reeds, zoals één van de door de NSF aangestelde rondleiders vertelde, overdag door ruim 2200 scho lieren in groepsverband bezocht is. In de avonduren vereerden ongeveer 2500 mensen „Vrije tijd... sport" met een bezoek. Deze cijfers zijn over de eer ste veertien dagen gerekend. Rondleider Otter vertelde onder meer dat vooral de schooljeugd een opvallen de belangstelling aan de dag legt, ver moedelijk omdat zij nu de gelegenheid heeft meer inzicht in de Nederlandse sportwereld te verkrijgen. VEENENDAAL Nog steeds is de sleutelringenrage niet geluwd. Steeds weer zijn er mensen die iets origineels verzinnen, hetzij uit commercieel oog punt, hetzij als service voor de klant. Enige tijd geleden verscheen er tus sen het publiek, dat bij een voetbalwed strijd van DOVO stond te kijken, een man met een doos, waarin hij een groot aantal sleutelringen had. In hard plastic bevond zich aan deze sleutelringen het in felle rode shirts gestoken favoriete team van DOVO. De verkoop verliep vermoedelijk niet al te best en daarom besloot de verko per nagenoeg alle sleutelringen in zijn zak te steken. Slechts enkele ringen liet hij in de doos en al roepend „De laat- sten, de laatsten, wees er snel bij", trachtte hij zijn waar aan de man te brengen. Telkens wanneer de doos leeg was, gooide hij er een handjevol in. Het voorbeeld bij de voetbalvereniging DOVO heeft navolging gevonden. Ook de korfbalclub SKF heeft 't eerste twaalf tal aan de sleutelringen verbonden. Bin nenkort zullen zij in de handel ko men. VEENENDAAL Sinds kort worden elke vrijdagavond in de kantine van de v.v. Veenendaal op het sportcomplex „De Salamander" klaverjasavonden ge houden. Zowel leden als niet-leden kun nen vanaf 8 uur meedingen naar de door de voetbalvereniging beschikbaar gestelde prijzen. Ook de voetbalvereniging DOVO or ganiseert regelmatig klaverjasavonden. Hedenavond kan er in de kantine weer door leden, donateurs en andere belang stellenden om mooie prijzen geklaver jast worden. Kerkawijk 35. Vtanandaal Talefoon 4335 Mandersloot (Scherpenz. - zat.) 13 Westerneng (Scherpenz. - zat.) 11 Aalbers (VRC) 11 Van Kessel (Unitas) 10 Van de Berg (Merinos) 9 Diepe veen (DOVO) 9 C. van Ommeren (DVSA - zond.) 8 Donkelaar (Advendo) 8 Greuter (Advendo) 7 Van de Bovenkamp Scherpenzeel - zaterdag) 7 Schoeman (VRC) 7 Cor Henzen (Musketiers) 7 Cees Henzen (Musketiers) 7 Jan Henzen (Kulan) 6 J. Veldhuizen (Renswoude) 6 T. Heykamp (Veenendaal) 6 Rebergen (Scherpenz. - zondag) 6 le prijs voetbalschoenen; 2e prys trainingspak; 3e prys sportkleding. Overige zeven topscorers ontvangen een mooie attractie. VEENENDAAL Zaterdag spelen de beide herenteams van Panters in eigen huis. Om vier uur is de wedstrijd van het tweede team tegen het Utrecht se S.V.V.-2. Panters kan hier winst uit halen. Valbovol uit Woerden is de tegen stander van heren 1. Deze wedstrijd, die eveneens een positief resultaat voor Panters kan opleveren, begint om vijf uur. Voor het team van heren-2 is er zater dagmiddag de kans tegen S.V.V.-2 te de monstreren, dat het veel beter kan. In de twee voorgaande wedstrijden onder vond men nogal eens moeilijkheden met de eenheid in het team. Men moet lang zamerhand ingespeeld raken, anders gaan er al te vroeg in het seizoen pun ten verloren. Dat is voor dit team beslist niet nodig. Heren-1 kan zich tegen Val- bovol-4 uitleven. Deze Woerdense jon gens toonden verleden week heel duidlyk wat volleyballen is, maar een goed draaiende aanval van Panters moet de aan het net wat slordig opererende Val- bovolploeg eronder kunnen houden. Vóór deze wedstrijden speelt om drie uur de meisjes-jeugd van Panters tegen die van Valbovol. Ongetwijfeld een moeilijke opgave voor de Veenendaalse ploeg. De jongens-jeugd gaat naar Woerden om de Hercules-jeugd te be kampen. Een zeer zware taak voor de zeer jonge Veenendalers. De reserve-da- mes gaan op reis naar De Meern om op het op te nemen tegen Kracht en Vlug- heid-1. De mogelijkheid op een punten verdeling is aanwezig. Dit damesteam zal hard moeten trainen, om in deze over het algemeen vrij zware 2e klasse van de bond, punten te verzamelen. ADVERTENTIE jlakken vraag lijmwijzer in de winkel. hi DORTMUND. Ten aanschouwen van 6000 toeschouwers is donderdagavond de 25e zesdaagse van Dortmund, waarin Peter Post zijn rentree maakte, begon nen. Veertien koppels nemen aan de 144-uren-rit deel. Zij bestaan uit de vol gende renners: Rudi Altig/Sigi Renz (Did), Peter Post/Fritz Pfenninger (Nederl./Zwits), Klaus Bugdahl/Patrick Sercu (Did/Belg), Dieter Kemper/Horst Oldenburg (Did), Marcel Seeuw/Romain Deloof (Belg), Wolfgang Schulze/Ron Baensch (Dld/Austr.), Ehrenfried Ru- dolph/Palle Lykke (Dld/Denem), Hen nes Junkermann/Freddy Eugen (Did/ Denem), Winfried Boelke/Clemens Grossimlinghaus (Did), Karl Kunde/ Rolf Roggendorf (Did), Winfried Peff- gen/Peter Kanters (Did), Fredy Riigg/ Karl Heberle (Zwits), Dieter Puschel/ Willi Altig (Did.) en Bern Rohr/Dieter Dieseler (Did). Een stayerswedstrijd voor amateurs, bestaande uit twee manches over 20 en 15 km., werd gewonnen door de Duitser Bennewitz. De uitslagen waren: Eerste manche (20 km): 1. Van der Vlieren (Belg) in 19 min. 34.7 sec. 2. Bennewitz (D.) op 25 m. 3. Weil (Did) op 50, 4. Giskoos (Frank rijk) op 100, 5. De Wit (Nederland) op 225 m. Tweede manche (15 km): 1. De Wit in 14 min. 57.1 sec., 2. Ben newitz op 30 m., 3. Giskoos op 55 m., 4. Weil op 170 m., 5. Van der Vlieren op 330 m en 6. Romijn op 405 m. Eindklassement 1. Bennewitz (Did) 34.945 km., 2. Weil (Did) 34.880 km., 3. Giskoos (Fr.) 34.845 km.. 4. De Wit (nederl.) 34.775 km., 5. Van der Vlieren (Belg) 34.670 km., 6. Romijn (Nederl.) 34.345 km. DEN HAAG De K.N.L.T.B. heeft de wintertraining van de topspelers en -speelsters in handen gegeven van de he ren H. C. H. Buytelaar voor de slagen training en G. J. Smit voor de conditie training. Voor zover zij niet genoeg tijd beschikbaar hebben, is de scheidende bondsoefenmeester, de heer De Mos be reid gevonden de bond te helpen. De training duurt tot maart 1967. Uit bo venstaande mededeling blijkt, dat de heer Buytelaar vooralsnog niet dezelfde functie zal vervullen als de heer De Mos bekleedde. De heer Buytelaar is een aan tal jaren Nederlands kampioen bij de tennisleraren geweest, zowel op indoor- banen als in de oor AMSTERDAM De technische com missie van de KNBB heeft voor het Europees kampioenschap pentathlon voor teams, dat van 7 tot en met 11 december in de Amersfoortse sporthal wordt gehouden, twee ploegen samen gesteld. Nederland A bestaat uit: Libre: Hans Vultink (Aalten), kader 47/2: Henk Scholte (Eindhoven), bandstoten: Henk de Kleine (Kampen), kader 71/2: Tini Wijnen (Oss) en driebanden: Jan Dog gen (Heerlen). De tweede ploeg komt alleen aan bod wanneer er niet voldoende landen er zijn zes plaatsen inschrijven. VEENENDAAL Na een enerveren de damwedstrijd die dinsdagavond in Woerden werd gespeeld, zijn V.D.C. I, dat met twee invallers uitkwam en het leidende Woerden I nog niet tot 'n be slissing gekomen. Twee partijen moesten worden afgebroken. Het is lang niet onwaarschijnlijk, dat de eindstand 119 voor de Veenendalers zal worden, omdat Schaap op winst staat tegen Maassen en De Kleuver wel remise zal behalen. In ieder geval is de uitslag voor de V.D.C.-ers zeer bemoedigend voor de ko mende zware wedstrijden! J. van DrielJ. Vermeer J. G. GuysH. v. d. Brandhof H. v. IngenJ. v. d. Vliert J. EndeE. de Kleuver H. A. HeuvelmanW. v. d. Hor E. v. VoortbergenD. Bouman A. v. MourikB. Valkenburg J. MaassenE. Schaap A. de BruinA. Kalter E. Bolk—N. Valkenburg 0—0 0—2 1—1 afgebr. 2—0 0—2 1—1 afgebr. 2—0 1—1 Voorlopige uitslag 88 Verlies V.D.C. II bracht het er tegen U.D.G. III, dat met een aantal jeugdige spelers uitkwam, minder goed af en ver loor met 119. Men had meer van de reserves verwacht. Wellicht speelt „on derschatting" van de jeugdige Utrechte naren hier wel een belangrijke rol! De stand in de 2e klas Is: Zenderstad I 3 6 Woudenberg I 3 5 Austerlitz I 2 4 U.D.G. III 4 4 Ons Gen. (Z.) III 2 3 V.D.C. II 3 2 O.K.K. II 3 2 Houten I 2 0 Woudenberg II 2 0 Amerongen II 2 0 Maandagavond zal in ,,'t Trefpunt" de damwedstrijd V.D.C. ICulemborg I plaats vinden. De Culembörgers zijn vrij sterk en zullen ongetwijfeld hoge ogen gooien voor het kampioenschap. AMSTERDAM De 25-jarige Haar lemmer Cees Smit (ex-Ajax), die de laatste jaren bij de Zaanse eerste-divi- sieclub Eü Zaanstreek speelde, heeft DEN HAAG Het Nederlandse mi litaire voetbalelftal, dat woensdagavond 26 oktober in Brunswyk een vriend schappelijke wedstijd speelt tegen Ein- tracht Braunschweig, de leider van de Westduitse Bundesliga, is als volgt sa mengesteld: doel: Van der Wekke (Ex celsior); achter: Smit (N.E.C.), Suur- bier (Ajax), Peis (Haarlem) en Van Eg- mond (Telstar); midden: Jansen (Feyen- oord) en Van der Vall (Feyenoord); voor: Veenstra (Go Ahead), Mulder (An- derlecht), Van der Kuylen (P.S.V.) en Graaumans (N:A.C.). De wedstrijd is bedoeld als voorbe ding op de tweede wedstrijd tegen Frankrijk (23 november op Corsica) voor het internationale militaire voetbal kampioenschap. VEENENDAAL Zonder meer kan gezegd worden, dat de Veenendaalse KNVB- zaterdagamateurs een zware middag tegemoet gaan. Op het eerste gezicht zou gezegd kunnen worden, dat DOVO het tegen het op één na laagstgeklasseerde Apeldoorn in de uitwedstrijd wel zal rooien, hoewel op een hardnekkige tegen stand van de gasten gerekend kan worden. De drie thuisspelende KNVB-ploegen, te weten Merino's, VRC en GWV, zullen stellig morgenmiddag hard moeten vechten om de punten. GWV moet tegen de altjjd vrij hechte formatie van het Katwijkse Quick Boys aantreden. De mannen van GVVV-trainer Baams zullen de bezoekers bestrijden met een voor hen nieuw systeem, namelijk 4-3-3. Dit naar aanleiding van het feit, dat GWV een groot aantal tegendoelpunten heeft moeten incasseren. VRC en Merino's zullen, ondanks het voordeel van het eigen veld, van het begin tot het einde met volle inzet moeten vechten, daar de tegenstanders, gezien hun hoge positie op de ranglijst, niet kinderachtig zijn. Verder kan de ontmoeting van koploper Musketiers en naaste belager, Terschuurse Boys een interessant duel worden. Ook in de tweede en derde klasse van de afdeling Utrecht zal een aantal streek- derbys weer voor de nodige spanning zorgen. GWV zal op het Sportpark Panhuis een oude bekende, Quick Boys, ontvan gen. Heerjansdam, lange tijd lijstaan voerder, werd door de Katwijkers met 31 verslagen. Dit zegt wellicht reeds genoeg over de kracht van de Kat wijkse ploeg. GWV zal in deze wed strijd voor het eerst het 4-3-3 systeem toepassen en zal dus het accent leggen op de verdediging. Zaterdag maken Hoedeman en Schinkel (de laatste speel de enkele zeer goede wedstrijden in het tweede) hun rentree. Misschien zal GWV met deze opstel ling eindelijk een vertrek uit de onder ste regionen kunnen bewerkstelligen. GWV Quick Boys DOVO zal in Apeldoorn tegen de ge lijknamige ploeg uitkomen. Gezien de prestaties van beide ploegen tot nu toe moeten de Veenendalers beslist tot een overwinning kunnen komen. Onder schatting blijft altijd gevaarlijk en ook DOVO kan daar van meepraten, want het verloor de wedstrijd tegen WOG enkele weken geleden door het onder schatten van de tegenstander. Toch zien we de roodwitten met een zege huiswaarts keren. DOVO Apeldoorn 8 11 8 5 Merinos zal het van vorig seizoen be kende NSC ontvangen. Merinos verloor vorige week van hekkesluiter WOL en zal de schande daarvan stellig willen uitwissen tegen het op de tweede plaats staande NSC. NSC Merinos 8 14 8 9 VRC zal op eigen veld tegen DTS '33 aantreden. De nieuwe opstelling, die vorige week voor het eerst tegen Res teren werd aangehouden, zal morgen VEENENDAAL. Morgenmiddag om 2 uur zullen op het Sportpark Pan huis de clubkampioenschappen van de Veenendaalse Atletiek Vereniging wor den gehouden. Het is de tweede keer sinds de ingebruikneming van 't sport park, dat VAV deze wedstrijden organi seert. Er is de laatste tijd een vrij grote animo voor de atletieksport merkbaar, hetgeen wel het meest tot uiting komt in de toeneming van het aantal leden. Vooral veel meisjes sloten zich de laat ste jaren aan bij de Veenendaalse ver eniging. Hoewel er zich geen topatleten (tes) in de Veenendaalse Atletiek Vereniging bevinden, kan het morgenmiddag toch een interessante en spannende stryd om de titels worden. Bij de A-junioren zijn het Jan Harteman en Joop Zuidema, die bijzonder goed voor de dag komen en het gevecht tussen deze twee Veenen dalers wordt dan ook met grote belang stelling tegemoet gezien. Natuurlijk zijn er nog diverse andere deelnemers, die de tweegenoemde junioren kunnen be dreigen of zelfs verslaan. Ook bij de heren verwacht men een felle krachtmeting. Jammer is het, dat Wim ter Haar kortgeleden geblesseerd raakte en daarom niet kan deelnemen. ADVERTENTIE NU 5695 inclusief verwarming, rolhoes, ruitesproeiers, passeerlicht, parkeerlicht, stuurslot, kindersloten, zonnekleppen, kleer- haakjes, 3 asbakjes, slaapbanken, laadvloer, radiale banden, gereedschap, rubber bumperrozetten, gebittacte carrosserie. ook gelden. De Veenendalers kunnen op sterke tegenstand van de ploeg uit Ede rekenen. VRC 8 11 DTS 7 9 Musketiers zal op eigen veld de kop positie tonen waard te zijn. Dat Ter schuurse Boys geladen in het veld zal komen is zeker. Musketiers heeft drie punten voorsprong op de Boys. Verlies zou de Elstenaren toch aan kop laten, winst zou een voorsprong van maar liefst vijf punten opleveren Musketiers Tersch. Boys 14 11 Renswoude zal om kwart voor vier Rood Wit uit Putten ontvangen, een ploeg die vrij goed geklasseerd staat en verbeten tegenstand kan leveren. Toch zien we een zege voor de gastheren. Renswoude Rood Wit SVB zal tegen Hees moeten strijden. De tegenstanders van SVP doen het niet slecht in de competitie en vooral de techniek staat op een aardig niveau. SVP Hees Candia '66, na een vrij goede start wat afgezakt, zal morgen tegen het op komende Hulshorst aantreden. De Rhe- nenaren doen er goed aan van begin tot einde tegen deze mannen uit Huls horst met volle inzet te spelen. Een gelijk spel zou weieens de uitslag kun nen worden. Kulan, dat de eerste stappen in de com petitie bijzonder slecht deed, schijnt na dat vallen en opstaan nu stevig in de schoenen te staan. Misschien kan ook Valleivogels in Veenendaal niet tot winst komen. Valleivogels Kulan 6 7 6 5 NSVS komt nog steeds niet uit de verf. Het probeert nu met andere opstellin- ADVERTENT1E A.S. ZATERDAG Aanvang 2.30 UUR Sportpark Panhuis. Vraag nadere inlichtingen of gratis proefrit aan bij: Garage M. Huisman, Loolaan 2, Apeldoorn, tel. 16666 RHENEN De volleybalvereniging Rhevo '65 uit Rhenen neemt dit seizoen met een dames- en een herenteam deel aan de competitie. De resultaten zijn tot dusver zeer verheugend, want beide teams zijn nog ongeslagen. Zoals elke beginnende vereniging moest men in de laagste klassen van de bond starten. Rhevo is duidelijk van plan hiervan vlug afscheid te nemen, getuige de tot dus ver behaalde resultaten. Doch de com petitie duurt lang en men is er nog lang niet. Ook het komende weekend gaan de Rhevo-teams weer strijd leveren in com petitieduels. De dames echter pas vol gende week dinsdagavond in Utrecht, waar USS-3 klaar staat het hun lastig tj maken. De Utrechtse studentenploe- gen komen veelal zeer wisselvallig voor de dag, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat niet altijd dezelfde mensen be schikbaar kunnen zijn. Een volledig Rhe- vo-team kan met volle inzet beide pun ten incasseren, mits het blijft door vechten tot het laatste fluitsignaal. De Rhevo-dames speelden tot heden drie wedstrijden en wonnen ze alle. Een moeizame overwinning van 31 op Kracht en Vlugheid 2 uit De Meern was de ouverture, vervolgens werden vrij eenvoudig PUN 1 uit Zuilen en het Utrechtse SOS 6 met respectievelijk 31 en 30 aan de zegekar gebonden. Het damesteam van Rhevo is als volgt samengesteld: W. Vink, J. Menge, M. Mom, C. Visch, J. M. van Leeuwen, L. Visch en M. v. Moorsel. De heren komen dit weekend twee maal tussen de lijnen. Zaterdagmiddag reizen ze naar Utrecht om het op te ne men tegen het altijd felle Pioniers-2. Maar gezien de Aand van zaken op de ranglijst moet men deze wedstrijd in winst kunnen omzetten. Vervolgens ont vangt het herenteam maandagavond in eigen huis aan de Pr. Bernhardlaan de Utrechtse studentenploeg USS-10. Men moet zich echt niet vergissen in dit laag- genummerde team, want dit duidt enkel maar een jaargang van de studen ten aan. Dit team kan veel beter zijn dan bijv. een derde of vierde formatie. Oppassen is het dus geblazen tegen de studenten. De Rhevo-heren wonnen tot nu twee wedstrijden. De lastige uitwed strijd tegen de Utrechtse politiemensen UPS 3, werd op het nippertje gewon nen met 31, waarvan twee sets met het kleinst mogelijke verschil. De thuis wedstrijd daarna tegen SVV 4 werd overduidelijk met 30 gewonnen met de setstanden 151, 155 en 155. Ook voor de heren dus een ongeslagen posi tie. Dit herenteam van Rhevo is als volgt geformeerd: P. Verwoert, Z. van Thuyl, G. Szabang, J. K. de Jong, W. Wagen voort en H. J. van Oort. gen tot betere resultaten te komen. Mis schien dat morgen tegen het technische WZ een positief resultaat zal worden behaald. WZ '49 NSVS 7 7 7 3 De zaterdagafdeling van Scherpenzeel is bezig aan een opmars naar de hoog ste plaats. Te verwachten is dan ook dat ook Stroe, ondanks het voordeel voor eigen publiek te spelen, een neder laag gaat incasseren. Scherpenzeel Stroe 7 11 7 5 De wedstrijd AdvendoDVSA kan een bijzonder interessante ontmoeting wor den. De Ederveners stoomden resoluut op naar de koppositie. De Amerongers hebben de laatste wedstrijden weinig geluk gehad. Verwacht wordt dan ook een spannende ontmoeting en een pun tenverdeling lijkt ons het meest voor de hand liggend. Advendo DVSA 7 11 6 6 GWV (thuis)—QUICK BOYS Doel J. v. d. Pavert; achter Beuk- hof, G. v. d. Bovenkamp, G. Hoede- man en H. van Manen; midden J. v. d. Bovenkamp, J. van Manen en R. Schinkel; voor D. van Limburg, R. Cluistra en P. v. d. Bovenkamp. DOVO (uit)—APELDOORN Doel T. Hardeveld; achter G. van Beek, J. Rebergen, G. Slotboom en G. van Kooten; midden R. Schoeman en B. Kroesbergen; voor B. Visscher, N. Diepeveen, H. van Kooten en KI. van Hall. MERINO'S (thuis)—NSC Doel T. Klaassen; achter J. v. d. Berg, C. Scholts, T. Nagel en W. van Wakeren; midd%: H. Sukkel en P. Blankesteyn; voor T. v. d. Berg, H. Gaasbeek, T. Diepeveen en C. Sukkel. VRC (thuis)—DTS '33 Doel A. Cornelissen; achter P. Re bergen, M. van Engelenburg en M. van Kooten; midden K. Rebergen en P. Hasselaar; voor W. Verwoerd, G. Hasselaar, C. Aalbers, H. Schoeman en L. Rebergen. MUSKETIERS (thuis)—TERSCHUUR SE BOYS Doel C. van Kranenburg; achter A. van Kranenburg, G. Slotboom en J. Kroesbergen; midden M. v. d. Klift en A. Diteweg; voor D. Jansen, C. Henzen, A. van Kranenburg, A. Drost en C. Henzen (jun.). SVP (uit)—HEES Doel J. van Kooten; achter W. van Sas, A. van Kooten en J. Stuiven- berg; midden J. C. van Stempvoort en B. v. d. Pol; voor G. v. d. Boven kamp, J. Bolderman, A. v. d. Pol, A. Kalter en J. Rebergen. NSVS (thuis)—WZ '49 Doel Van Ginkel; achter J. Stui- venberg, A. Gaasbeek en J. van Beek; midden A. Terschegget en Jac. Stui- venberg; voor H. van Kesteren, W. Heykamp, G. de Ruiter, Joh. Bleyen- berg en N.N. RENSWOUDE (thuis)—ROOD WIT Doel Van Ommeren; achterR. Dijkstra, K. Koetsier en J. Hartog; midden G. Vink en M. Hardeman; voor C. Jongboom, G. van 't Foort, C. Vink, J. Veldhuizen en B. Veld huizen. CANDIA '66 (uit)—HULSHORST Doel H. C. Boelhouwer; achter Evers, J. de Gier, H. W. Baars en G. Budding; midden C. v. d. Pol en W. M. Opperman; voor J. Derks, J. C. v. d. Berg, T. van Eist en R. E. Nooy- mans. ADVENDO (thuis)—DVSA Doel M. Veldhuizen; achter H. van Hunen, H. van Beek, en L. A. de Fluiter; midden J. T. van Beek en B. Gaasbeek; voor M. van Beek, C. Greuter, G. Marcus, J. Donkelaar en R. de Fluiter. DVSA (uit)—ADVENDO Doel H. van Ree, achter J. J. van Engelenburg, J. de Bruin, M. Wa- genveld; midden B. v. d. Berg en G. Blankesteyn; voor A. van Soest, G. v. d. Berg, J. G. van Mourik, G. de Kroon en A. van Winterswijk. SCHERPENZEEL (uit)—STROE DoelC. Sangers; achter D. Caljé, J. A. van de Haar en W. Vlaanderen; midden C. Vlaanderen, H. Dijkhorst; voor J. van de Bovenkamp, M. van Dam, H. Mandersloot, G. Vlastuin en W. Westerneng. VALLEI VOGELS (uit)—KULAN Doel J. Vlastuin; achter W. Dorre- steyn, R. van Donselaar en J. Over een; midden R. van Manen en E. Kampert; voorJ. van Rootselaar Gzn., Idzerda, G. van Eist, J. van Rootselaar Hzn. en C. van Manen. KULAN (thuis)—VALLEI VOGELS Doel Van Wakeren; achterVan Leeuwen, Roks en Eimers; midden Van Eden en Blankesteyn; voor Bruis, Smaling, Henzen, Budding en Van de Broek. VEENENDAAL Hedenavond zal er door de korfbalvereniging SKF een dropping georganiseerd worden. Om kwart voor zeven zullen belang stellende senioren, junioren, nieuwelin gen en niet-leden zich moeten verzame len bij Garage Van Schoonhoven. SKF I, dat zich vorige week op de tweede plaats op de ranglijst kon neste len zal morgen de strijd aanbinden tegen het sterke Zwaluwen in Hilversum. Het is lang geleden, dat de plaatselijke korfballers zulke hoge ogen gooiden In de competitie. Morgen zal men de kans hebben om te bewijzen dat de huidige hoge klassering volkomen gerechtvaar digd is. Het volledige programma van oxvi» is; Zwaluwen—SKF 1; SKF 2—Vinken 1; SKF 3Avanti 1; SKF 4Hemur En- ghe 2; SKF jun. 1Vinken jun. 1; Spar ta jun. 1—SKF jun. 2. Het programma van de jonge garde van SKF luidt: Midlandia aSKF a, 16.00 u.; Sparta aSKF c, 16.00 u.; Arena bSKF e 14.30 u.

De Vallei | 1966 | | pagina 15