WILLEMS IDEALEN Vannavond „Over naar Soestdijk" U dacht dat er voor rokers geen verrassingen meer waren? Ontdek dan de filtersigaret met de derde'smaak! r ARAM De Gouden Cobra „Crock-prijs" dit jaai voor Franse clown Literair banket in Driebergen UIT DE KERKEN Stheepvaarlberichlen Naaldwerk van Cecile Moerdijk in opdracht naar Expo '67 Het filmfestival in San Francisco Beatles taboe in Indonesië VANAVOND Morgen DOOR HENK VAN HEESWUM TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 MAANDAG 24 OKTOBER 1966 Hoofdstuk 6 In 1960 stond Willem Caron op het hoogtepunt van zijn carrière. Van het oude bedrijf, Overduin's Cartonnagefa- briek was feitelijk niet veel meer overgebleven. Alleen het hoofdgebouw stond nog, wat zijn voorgevel betreft, zoals het altijd geweest was. Maar voor het overige, was door het bij bouwen van vleugels en nieuwe hal len en de nieuwe verdieping, die ge plaatst was op de oude fabriek achter het hoofdgebouw het bedrijf vier keer zo groot geworden. Werkten er in de goede tijd veertig tot vijftig man bij Overduin, Willem had er nu honderd twintig. Er reden drie vrachtauto's en vier vertegenwoordigers reisden door het hele land. De kantoorafdeling was al twee keer vergroot. Er was een ruime, zonnige kantine voor de men sen, die tussen de middag niet naar huis konden. Hij had het terrein naast de fabriek gekocht en ingericht als sportveld. Er was een voetbalclub, de „Overduin-Boys", die in de competi tie speelde. Willem had een sociale verzorgster aangesteld, die ook de ontspanning stimuleerde. Het bandje bestond nog steeds, er was een tafel tennisclub, een wandelsportvereniging en een kaartclubje. Nabij het water van het randmeer had Willem onder Nunspeet enkele zomerhuisjes laten bouwen, die beschikbaar werden ge steld 'voor zijn personeelsleden in de vakantietijd.' Jaarlijks werd er met 3 bussen een reisje gemaakt; dan ging ook de baas met zijn vrouw en kin deren mee, dat sprak vanzelf, vond Willem. Hij was populair bij zijn men sen en als er moeilijkheden waren, wist iedereen, dat de weg naar het privékantoor vrij was. In een naburige plaats was een con currerend bedrijfje, dat al lang niet meer rendeerde, misschien ook wel, omdat men veel te goedkoop produ ceerde. Willem had er dikwijls scha de van ondervonden, doordat hij klan ten er alan kwijt raakte of een order misliep, omdat zijn concurrent het voor minder deed. Toen het bedrijf wat liquidatiemoeilijkheden kreeg, reisde Willem naar Oude Pekela, daar had hij een lang gesprek met directeur Goyenga van de „Erica'-strokartonfa- briek. Het resultaat was, dat men ge zamenlijk naar het fabriekje ging en een lang onderhoud had met de direc teur-eigenaar. Veertien dagen later werd bekend, dat Overduin het be drijf had overgenomen en dat de pro- duktie voortaan in Eizekamp zou wor den voortgezet. Wat bruikbaarwas in de fabriek liet Willem overbrengen naar zijn eigen bedrijf. De mensen die had Ria niet de minste argwaan. Uit waarden bij hem komen als zij wil den, waarvan de meesten gebruik maakten. Het lege gebouw was al weldra verkocht, en toen Willem met Van der Zande samen de rekening op maakte, bleek men geen slechte koop gedaan te hebben. Als zakenman was Willem Caron vol komen geslaagd. Hij was nu 47 jaar, in de kracht van zijn leven, kernge zond. Doorgaans begon hij dagelijks gelijk met zijn arbeiders. Liep om kwart voor acht al door de hallen, had voor iedereen een vriendelijke groet, net zoals in de eerste tijd, toen hij directeur was geworden. Omgekeerd evenredig evenwel aan zijn zakelijke successen ging het met de opvoeding van zijn kinderen. Een feit, waarover hij zich altijd weer op nieuw verbaasde en dat dikwijls een onderwerp van gesprek was tussen hem en zijn vrouw. Jan Willem was, na het met veel vallen en opstaan doorlopen van de la gere school, overgestapt naar de HBS. Doch na een jaar bleek, dat deze op- gave voor hem te zwaar was, zodat hij in Eizekamp terugkwam om het op de Ulo te proberen. Dat ging twee jaar goed. Op 16-jarige leeftijd even wel had hij plotseling een affaire met een vijf jaar ouder meisje. Toen het uitkwam, was de liaison al ruim een half jaar aan de gang. Aanvankelijk had Ria niet het minste argwaan. Uit school vandaan maakte hij nauwgezet zijn werk af, leerde zijn lessen, om na het eten op zijn fiets te stappen en weg te rijden. Soms kwam hij wel eens laat thuis, waarover Ria of Wil lem hem dan onderhanden nam. Maar hij had altijd wel een aanneme lijk excuus. „Ik ben wat te ver ge reden en werd moe. Toen heb ik er gens wat gedronkenm Maar ik ging ook pas om kwart over zeven weg..." Willem had wel eens gevraagd, of hij altijd alleen fietste, doch daarop antwoordde Jan Willem: met een ka meraad. Dan vroeg hij verder maar niets, want Jan Willem was niet erg getapt in het dorp en had eigenlijk nooit vrienden. Op een avond evenwel was Ria nog even met de kleine auto die ze sinds een paar jaar tot haar beschikking had, naar Apeldoorn ge weest en besloot binnendoor terug te rijden. Halverwege zag ze een jongen en een meisje in de schemering over de hei lopen, hun armen om elkaar heen. Scherp van gezicht als ze was, herkende ze onmiddellijk haar oudste zoon. Doch ze wilde geen schandaal, dus reed ze door. Om half elf was hij thuis en zei, dat hij weer met een kameraad gefietst had. Fluitend ging hij naar boven, naar zijn kamer, Ria enigszins ontgoocheld achterlatend. Hij liegt me voor, was haar eerste ge dachte. Als het een net meisje is, waarom zegt hij het dan niet? De volgende avond volgde ze hem met haar wagentje. Tien km bui ten het dorp zag ze een meisje op hem staan wachten. Ze omhelsden elkaar en gingen, met de fietsen aan de hand het bos in. Ria ging ergens een kop koffie drinken, reed nog wat rond en vatte post op enige afstand van het uitgangspunt. Tegen tienen kwam het tweetal uit het bos. Er volgde nog 'n lange omhelzing, waarna de jongen wegfietste en het meisje een andere kant uitging. In het donker volgde ze de fiets. Voorbij het dorp Woorder- veld net op een kruispunt, ging ze het erf op van een boerderij. Van 'n voorbijfietsende boerenjongen kwam ze te weten, dat daar een zekere Hoot- selaar woonde. Die avond zei ze nog niets tegen Willem, doch toen Willie, het kamer meisje, dat al lang niet meer als zo danig fungeerde, en nu eerste dienst bode was, bij haar kwam zitten voor de koffie, vroeg Ria zo langs haar neus weg: „Zeg .Willie, jij komt uit Woorderveld. Ken jij een dochter van boer Hootselaar op het kruispunt van de weg naar hier?" Willie schudde haar hoofd. „Kan niet. Hootselaar en zijn vrouw hebben geen kinderen". „Is er helemaal geen dienstbode of zo?" „Jawel, Bep werkt daar al een jaar of vijf." „Bep, wie?" „Bep van Viegen. Haar vader werkt hier op de fabriek. Bep heeft hier ook een blauwe maandag geplakt." „Keurig meisje?" „HuWillie stak haar neus in de lucht. „Ik houd er niet van om..." „Stil maar," viel Ria haar in de re de. „Ik weet al genoeg. Hoe oud is ze?" Het meisje dacht na. „Nou, toen ze hier werkte, was ze zestien. Dat is al een jaar of vijf geleden. Ik schat haar op één- of tweeëntwintig zeker. Is er wat met haar? Het meisje keek mevrouw nieuwsgierig aan. Hoewel Ria inwendig geschrokken was, toen Willie de leeftijd noemde, wist ze toch een glimlach te voor schijn te brengen. „Niets bijzonders". „Als ze maar niet hier komt, me vrouw," zei Willie gedecideerd. „Dan smeer ik 'm subiet, ik weet, wel be tere voor u". „Maak je maar geen zorgen, Willie, dat is het niet". Twee avonden later, om goed zeven uur, zag ze Jan Willem naar de ga- rage lopen om zijn fiets te pakken. Ria stak haar hoofd uit het raam. „Jan Willem, als je even geduld hebt, fiets ik met je mee. Het is zulk mooi weer". De jongen, halverwege de garage, keek haar met open mond aan. „Ga nou„Waarom niet? Een half mi nuutje". Zonder verder commentaar af te wachten deed Ria een shawltje om, trok haar handschoenen aan en ging naar buiten. „Pak mijn fiets ook even, wil je?" De jongen stond nog steeds bij de garagedeur. „U gaat toch niet met mij mee?" „Natuurlijk. Ik wil wel eens met mijn grote zoon een toertje maken." Hij had zich nog steeds hiet ver- rperd. „Doe niet zo gek, mam." Ze stond nu vlak voor hem. „O, dank je wel. Is dat zo gek? Om met je moeder een eindje om te fietsen?" „Natuurlijk, dat doe je toch niet." Ze knikte een paar keer. „Ik kan nu merken dat ik ouder word. Mijn zoon begint zich voor zijn moeder te schamen." Jan Willem, die in de grond van zijn hart dol op zijn moeder was, pak te haar bij de arm. „Kom nou. Zo iets mag je nooit denken, hoor? Ik schaam me helemaal niet voor je". Hij keek haar aan van top tot teen. „Je kunt er nog best wezen." Ze lach te geamuseerd. „Dank je, Jan Willem, Dus ik mag niet met je mee fietsen?" Hij dacht even na. „Ik wilde eigen lijk helemaal niet weg, maar was van plan om mijn fiets wat schoon te maken, ziet u?" Ze keek hem aandachtig aan. „Jij lelijke leugenaar, dacht ze. „Ginds staat Bep op je te wachten, maar je wilt je niet laten kennen." „Dan heb ik pech gehad, Jan Wil lem. Enfin, poets mijn fiets dan ook maar een beetje op, als je toch be zig bent. Dan ga ik maar een uurtje rijden in de auto. Gedraag je behoor lijk, Jan Willem..." ze hief haar wijs vinger op. „Maar mam..." Even later reed ze de weg op. In het spiegeltje zag ze de jongen nog steeds bij de garagedeur staan. Dan zal ik zelf maar eens met die jonge dame gaan praten. Met een flinke gang reed ze naar Woorderveld en op het hoekje bij het bos zag ze het meisje al staan kijken in de richting van Eizekamp. Ditmaal was ze zon der fiets. Ria stopte bij het meisje, dat ver wonderd naar de vrouw achter het stuur keek. Ze boog zich naar het portier en opende het. „Goedenavond, bent u Bep van Viegen?" Het meis je knikte. „Ja." „Stapt u dan eens in. Ik ben de moeder van Jan Willem en wil wel eens met u praten." Het meisje begon te kleuren en deed een stap terug. „Ik denk er niet aan." „Zoals u wilt, juffrouw Van 'Vie gen", antwoordde Ria op afgemeten toon. „Dan rijd ik meteen door naar het politiebureau hier. En zal ik daar eens een boekje over u open doen." Dit schot trof doel. Het meisje schrok. „Wat wilt u dan van me?" „Dat zal ik u wel in de wagen ver tellen. Stapt u in. Ik bijt niet en krab evenmin." Na enige aarzeling kwam het meis je nader en het volgende ogenblik zat ze naast Ria, het portier dichttrekkend. De vrouw achter 't stuur trok de wa gen op en zocht een rustig plekje uit, waar ze stopte en het contactsleutel tje omdraaide. Ze nam een pakje si garetten uit haar tas en bood de an der er een aan. „Sigaret? Dat praat wel zo gemakkelijk." Ria leunde met haar armen op het stuur en zonder het meisje aan te kijken, begon ze: „Juffrouw Van Viegen, ik ben volkomen op de hoog te van het doen en laten van mijn oudste zoon gedurende de laatste we ken. Met andere woorden: ik weet pre cies hoeveel avonden in de week hij u hier ontmoet en dat u dan samen het bos induikt. Ik weet ook hoe oud u bentkortom: ik weet alles. Wat is de bedoeling van het spelletje, dat u al geruime tijd met hem speelt?" „Spelletje? Hoe komt u daarbij? Ik houd van Jan Willem en hij van mij." „Weet u, hoe oud mijn zoon is?" „Achttien." „U vergist zich. Hij is nauwelijks zestien. En nog op de Uloschool." Ze keek haar verbaasd aan. „En hij vertelde me, dat hij achttien was. 5 mei geworden. Ik heb nog wel een ca deautje gegeven." „Dat is heel attent van u. Ik weet best, dat hij groot van stuk is en dat hij er ouder uitziet dan hij is. Ik heb mijn trouwboekje niet bij me, anders zou ik het u wel laten zien." „Ik wil u wel geloven," antwoordde het meisje, nu met minder bravour. Ria draaide zich wat naar haar toe. „Luister eens kind, ik heb niets tegen je. Maar je zult in de eerste plaats wel met me eens zijn, dat het leeftijdsverschil te groot is. En afge zien van dit feit: Jan Willem zit pas in de derde klas van de Ulo. Daarna moet hij nog naar een andere school, drie of vier jaar. Voor hij afgestu deerd is, gaan er wel vijf jaar voor bij. Je zult dan zolang moeten wach ten. Dan ben jij zesentwintig. Ver wacht jij, dat hij je al die jaren zal trouw blijven?" Er was lange tijd stilte in de wa gen. Tenslotte vroeg het meisje: ,Wat wilt u van me?" „Dat je Jan Willem voortaan met rust laat. Hem uit de weg loopt. Hij is een schooljongen van zestien jaar." Er kwam iets van strijdlust in het meisje naar voren. „En als ik dat niet wil?" „Dan neem ik andere maatre gelen. Je zult wel merken, welke die zijn. Ze zullen evenwel niet prettig uitvallen voor Bep van Viegen. Dat garandeer ik je." De ander loosde een diepe zucht. „Veel keus heb ik niet. Ik had het eigenlijk kunnen verwachten. Ik ben niks en hij is Jan Willem Caron van de grote fabrieksdirecteur. Als ik het op de spits drijf, weet ik vooruit, dat ik verlies. Tegen kapitaal is toch niet te vechten." Ria schudde beslist haar hoofd. „Je ziet dat verkeerd, Bep. Dit heeft er niets mee te maken. Het criterium is alleen dit: Jan Willem is nog een schooljongen. Daar gaat het om." (Wordt vervolgd). CAMPIONE Het komt maar bij zonder weinig voor dat clowns serieus zijn. Een keer per jaar echter maken ze eens geen gekheid: op het jaarlijks Clownsfestival van Campione. Dan komen alle belangrijke grappen makers uit de circuswereld bij elkaar en worden de „Grock"-prijzen uitge reikt, die de naam van een van de gro te sterren uit het verleden telkens weer in herinnering brengt. De Clown van het jaar is zondag aan gewezen. Achille Zavatta, een Frans man, was de gelukkige. Hij kreeg de prijs voor „vaardigheid en techniek" en de „pure circusstijl". De tweede prijs ging naar de Bulga ren Tosco Kosarov en Venceslav Pa- lov, die zonder de traditionele witte maskers hun beroep uitoefenen. De der de prijs tenslotte werd toegekend aan de Italiaanse veteranen Zeze en Paoli no. Een speciale gouden medaille werd uitgereikt aan de 19-jarige Zwitserse Clown Domino. UTRECHT In het gerestaureerde en in 18e eeuwse stijl gemeubileerde gemeentehuis „Sparrendael" van Drie- bergen-Rijssenburg wordt op 28 okto ber een literair banket gehouden. De afdelingen Gelderland, 't Gooi - en Utrecht van het comité Benelux organi seren het banket, waaraan twee letter kundigen (Marnix Gijsen en Hubert Lampo) over hun werk zullen spreken. Burgemeester en baronesse van Boet- zelaer treden als gastheer en gastvrou- we op. Ned. Herv. Kerk Bedankt: voor Waddinxveen: C. Vos te Gouda. Geref. Kerken Beroepen: te Dalfsen: W. Wierenga te Zuidbroek. Chr.-Geref. Kerken Bedankt: voor Schiedam: G. J. Buys te Murmerwoude. Vandaag, op de dag der Verenigde Naties, worden in zestien Europese landen acties gehouden om geld in te zamelen voor vluchtelingen in Azië en Afrika. Nederland zal, met Duits land, Noorwegen en Zwitserland hulp ADVERTENTIE mm uu Avrrr Cl 1 CS"*','*' lllir Gold Dollar is de filter sigaret metdederdAmaalc de smaak die bijna verge ten was, de pure sm aak van echte tabak. Elke tokerl aan zijn trekken met de stevige, net iets dikkere Gold Dollar. Proef! De filter helpt mee U te laten genieten van het beste: Gold Dollars echte tabr' 64. Hol klinken Arams sandalen over de stille bin nenplaats. Angstig kijkt hij over zijn schouder. De slang, een reusachtige cobra, glijdt in lange kron kelingen achter hem aan... en uit het modderige bassin duiken andere reptielen op!! „Stom", flitst het door Aram heen. „Het koord. Ik had meteen het koord moeten grijpen." Dan ziet hij vlak boven zich een kleine gebeeldhouwde vensterbank en trekt zich op. Het openstoten van de houten ramen is het werk van een ogenblik... en dan kan Aram een kreet van verrassing niét onderdrukken. „Ambre!" „Aram!" Het is Aram of zijn krachten verdubbeld zijn als hij haastig naar binnen klautert. Een Toua- regg-meisje, de enige die bij Ambre in het vertrek aanwezig is, wijkt geluidloos achterwaarts, haar grote, donkere ogen op de onverwachte indringer gevestigd. Een ogenblik staan Aram en Ambre roerloos tegenover elkaar. Dan snellen zij naar el- kaar toe en vallen in eikaars armen. Het Touaregg- jj meisje sluipt ongemerkt het vertrek uit. •iuiiuutuuuiiiiUiiiiUUiiiiiiimiuinimiiuiiuiiiiiiiuiiu/nuiinmuuuuimiiniiuiHMiuuuuniuuiiiiiuiiiiiuuiiuiuiU/uwiWiJUUiiJUiiwiiii. Kleine vaart: Anne Christina 20 125 ono Benghazi nr Tripoli; Antartica 19 te Stettin; Calchas 21 te Rotterdam; Imke 20 vn Valencia nr Gandia; Mar- garetha Smits 20 te Rotterdam; Marti- nistad 20 vn Rotterdam nr Cork; Philetas 20 vn Valencia nr Alicante; Steenbergen pass 20 Casquets nr Le Havre; Vega 20 50 w IJmuiden nr Sodertalje; Zus 20 te Hamburg. Grote vaart: Aagtekerk 20 te Genua; Acila 20 70 zo Maria Theresa rif nr Curagao; Aegis 20 vn Kingston nr Port au Prince; Alkmaar 20 600 no Pto Rico nr Landsend; Aristoteles 21 te Matara- ni; Balticborg 20 te Delfzijl; Bengalen 20 1100 no Pto Rico nr Curagao; Blitar 20 te Barcelona; Ceres 20 thv Varne vs nr Hamburg; Cinulia 20 110 w Azoren nr Rotterdam; Dinteldijk 20 te Antwer pen; Dorestad 20 200 zw Cobh nr Curagao; Gaasterdijk 20 te Bremen; Gaasterkerk 20 50 no Ouessant nr Port Said; Garoet 20 vn Guayaquil nr Callao; Karimun 19 te Napier; Kennemerland pass 20 Ouessant nr Amsterdam; Kermia 21 te Aden; Koningswaard 20 200 o Paramaribo nr Buenos Aires; Langkoeas 21 te Hamburg; Merseylloyd 23 te Whangarei; Musilloyd 20 61 z Kp Del Gado nr Durban; Oostkerk 20 640 wnw Perth nr Aden; Provenierssingel 20 vn Hiiarmey nr Tumaco; Purmerend 20 140 o Trinidad nr Pto Miranda; Randfontein 20 te Lorenzo Marques; Sloterkerk 20 175 wnw Mekka nr Suez; Solon 21 te Georgetown; Spaarnekerk 20 400 w Minicoi nr Aden; Tero 20 t.a. rede Huacho; Vitrea 21 te Singapore; Zaankerk 20 125 no Las Palmas nr Kaapstad. verlenen aan de Tibetaanse vluchte lingen in India en Nepal. Aan het begin van dit programma de film „Onvoltooid verslag", een do cumentaire van Jan Wiegel over de Ti betaanse vluchtelingen, gevolgd door een gevarieerd programma o.a. vanuit een circustent in de tuin van Paleis Soestdijk. In aanwezigheid van de ko ninklijke familie en 2.000 gasten, zal de uitzending de aandacht vestigen op de actie. Aan dit programma, waarvan ge deelten door buitenlandse televisiesta tions worden overgenomen, werken o.a. mee: Mies Bouwman, Toni Boltini, Willem Duys, Nic Heizenberg, Frans de Kok. mr. G. B. J. Hiltermann, H. J. Neuman, Koos Postema, René Slees- wijk en Pier Tania. Een groot aantal bekende artiesten, onder wie: Cora Canne Meyer, bege leid door George van Renesse, Johnny Lion, Rob de Njjs, leden van het Ne derlands Danstheater, Fred Kaps, Mil- ly Scott, 'orkest van Max Woisky, Cor- ry Brokken, Frans Briiggen, Anner Bijlsma en Gustav Leonhard, presen teert een show van circus, ballet, goo chelen, klassieke en lichte muziek. Het programma wordt vanavond om 20.20 uur door de Nederlandse televi sie uitgezonden over Hilversum I. AMSTERDAM De Amsterdamse naaldkunstenare» mevr. Cecllo Drees- mann heeft iu opdracht van de Stich ting Wereldtentoonstelling Montreal 1967, de stamboom van het Huis van Oranje geborduurd. De historie van het Oranjehuis heeft de vorm gekregen van 28 panelen, elk circa 30x25 cm groot, waarop ln silhouet de 41 personages z(Jn uitgebeeld. Zowel de mannelijke als de vrouweiyke lijn is gevolgd. De panelen werden geborduurd in mo nochrome kleurspelllngen met zijde en met verwerking van borduurvreemde materialen, welke op verscheidene der materialen als glas, papier-maché voor de Oranjeboomfiguraties welke op verscheidene der panelen voorkomen en hier en daar wat goud. Elk van de uitgebeelde Oranjes, die werkelijk heeft geregeerd, draagt een gouden appeltje. De panelen krijgen een plaats ln de officiële ontvangsthal van de Expo 1967. Daar worden zij opgehangen in een ruimtelijke boomstructuur, die mevrouw Dreesmann heeft ontworpen en in de ateliers van Geesinks produktie wordt vervaardigd. Volgende maand worden deze kunst werken naar Montreal verzonden. Ze z(jn thans, tot 6 november, in het Am sterdamse atelier van mevrouw Drees mann (Anna Vondelstraat 1) tentoonge steld. SAN FRANCISCO Het jaarlijkse filmfestival van San Francisco, dat nu voor de tiende maal georganiseerd wordt en waarhij 31 landen vertegen woordigd zullen zijn, zal niet in de stad zelf geopend worden, maar in het Mek ka van de- Amerikaanse „movie"-indus- trie, Hollywood. Hedenavond zullen ongeveer 90 gro ten van het witte doek met een TWA- vliegtuig naar de filmstad vertrekken, om daar, temidden van de in avondkle ding gestoken bezoekers, de film „A funny thing happend on the way to the forum" bij te wonen. De schrijver-acteur Peter Ustinov zal vanavond als ceremoniemeester optre den. Het door de kamer van koophan del in het leven geroepen festival zal tot 30 oktober duren. Uit het gemeen tefonds hotelbelangen wordt 25.000 dol lar opzij gelegd om de kosten van het internationale filmfestival te dekken. Iedere avond zullen twee films ver toond worden, waaronder veel buiten landse films. Vrijdag zijn dat bv. „Lang leve de republiek", een Tsjechische in zending en „De jonge Toerless", een Westduitse film. De Verenigde Staten, Frankrijk, Ita lië, Denemarken en Japan hebben elk twee inzendingen op het festival en 11 andere landen zijn met een produktie vertegenwoordigd. De resterende 15 lan den hebben of korte films ingezonden, of films ln meer gespecialiseerde cate gorieën. DJAKARTA De politie van de Westjavaanse hoofdstad Bandoeng heeft vandaag duizenden foto's en grammo foonplaten van het Britse kwartet „The Beatles" in beslag genomen, aldus het Indonesische persbureau Antara. De campagne tegen de Beatles is be gin deze week begonnen. Reden van de ze actie is dat de vier langharige zan gers „on-Indonesisch zijn." Rotterdam overweegt orA de trams en bussen van de Rotterdamse Elek trische Tram uit te rusten met mobilo foons. B. en W. zullen bij de gemeente raad voorstellen een proef te nemen. HILVERSUM I 18.20 Uitzending van de Boeren Par tij. Spreker: De heer E. J. Harmsen, secretaris van de Boeren Partij. 18.30 Voor de tieners. 18.55 Op de man af, praatje: 19.00 Nws. en weerpr. 19.10 Ra diokrant. 19.30 Dubbelkwartet met orgel. Geestelijke liederen. 20.00 Het vonnis, hoorspel. 20.35 Stereo: Lichte gr. muz. 21.30 Muz. en dienst, een informatief progr. over kerkmuziek. 22.15 Avond- overdenking. 22.30 Nws. 22.40 Boekbe spreking. 22.50 Lichte gr. muz. 23.00 Studio 2300: gevarieerd progr. 23.55 - 24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Licht instr. trio. 18.50 Stereo:Melsjts- koor. 19.15 Als ik het voor het zeggen had, praatje. 19.20 Melodieën uit shows en musicals. NRU: 19.50 Cursus Open baar kunstbezit. 20.00 Nieuws. 20.05 In leiding progr. Vluchtelingenactie 1966. 20.15 Klankbeeld over de Tibetaanse vluchtelingen. 20.50 Schakelprogram ma Vluchtelingenactie 1966 met onder breking voor concert t.g.v. de Dag der Verenigde Naties. 22.30 Nws. 22.40 Ne derland in de Verenigde Naties, gespr. 23.00 Amusem. muz. (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I NTS: 19 00 Nws. in het kort. 19.01 Pi- po de Clown. CVK/IKOR/RKK: 19.05 Kenmerk, de wekelijkse informatieru briek van de kerken. NTS: 19.35 Holly wood a Go Go: beatshow. 20.00 Journ. en weer overz. 20.20 Over naar Soest dijk: gevar. progr. 23.00-23.05 Journ. NEDERLAND ÏI NTS: 20.00 Nws in het kort. KRO: 20.01 Jazz 625: jazzprogr. 20.25 Alibi, speelfilm. 22.10 Epiloog. NTS: 22.15- 22.20 Journaal. 22.30-23.00 Teleac: ge programmeerde Instructie (5). HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte gr.muz. en praatje 755 Overwe ging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz. 8.30 Nws. 8.31 Voor de huisvrouw. (9.30 Conciliepostbus; 9.35 Waterstanden). 10.00 Aubade: gevar. muz.progr. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Musette-orkest en zangsoliste 12.18 Marktberichten voor schippers. 12.20 Voor de landbouwers. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Lichte gr.muz. en praatje. 13.30 Musiësta: licht gevar. muz.progr. 14.20 Schoolra dio. 14.40 Stereo: licht instrumentaal ensemble. 15.00 Pizzicato: licht gevar. muz.progr. 17.00 Overheidsvoorlichting: Onderwatersport in de Nederlandse An tillen. Spr.: H. Hoogerwerf. 17.10 Voor de jeugd. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.55 Deze dag muzikaal, meditatie. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.15 Lichte gr. muz. (8.30-835 De groenteman). 8.55 Morgenwijding. 9.00 Pianorecital (gr.): klass. en mod. muz. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte gr.muz. (11.00- 11.02 Nws.). 12.00 Stereo: Licht ensem ble met -zangsollste. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoor lichting: Uitz. voor de landbouw. 1140 Stereo: Licht instrumentaal sextet met zangsolist. 1300 Nws. 13.10 Actualitei ten. 13.30 't Muzikantenuur: I. Utrechts studentenkoor en -orkest: oude muziek. II. Omroeporkest en solist: mod. muz. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Stereo: Fluit en klavecimbel: Schotse volksmuz. 16.00 Nws. 1601 Spaanse volksliederen (gr.). 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York - calling, praatje. 17.20 Lichte gr.muz. voor de tieners. HILVERSUM III TROS: 9.00 Nws. 9.02 Lichte gr.muz. met horoscoop. VARA: 10.00 Nws. 10.02 Kwink. (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Muzikaal VARA-Va- ria. 1300 Nws. 13.02 Actualiteiten 13.05 Hoor nou's. 14.02 Actualiteiten. (14.00 Nws.). 14.05 Voor de vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Licht ensem ble met zangsolisten. 15.30 Zuid-Ameri kaanse klanken. 16.00 Nws. 16.02 Ac tualiteiten. 16.05 Zorro, progr. voor tie ners. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.0 Verzoekplatenprogr. MAANDAG, 24 OKTOBER 1966 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (Herh. van gisteravond). 10.20 Sportact. 11.40 Skaat en muziek. 12.00-13.30 Act. kroniek.16.40 Nws. 16.45 Filmreportage. 17.20 TV- film. 17.35 Filmreportage. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal progr.: NDR: 18.05 Act. 18.16 Sportjourn. 18.50 Zandman netje. 19.00 Act. 19.21 Comm. Frey- tag. TV-film. 19.59 Progr.-overz. WDR: 18.05 Wetenswaardigh. uit de hele we reld. 18.30 Journaal. 19.10 Die Aben- teuer des Bob Moran, TV-film. 19.40 Filmrep.). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Reportages, analyses en meningen. 21.00 Muz. progr. 21.45 Filmrep. 22.15 Journaal, weeroverz. en commentaar. 22.30 Filmrep. (niet geschikt voor jeug dige kijkers). 23.15 Nieuws. DUITSLAND II 18.10 Nws. en weerbericht. 18.20 Ac tualiteiten en muz. 18.55 Aladin und die Wunderlampe. TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Dagboek uit de Protest, wereld. 20.15 Filmdoc. Aansl.: nieuws. 21.00 Filmre portage. 21.10 Die Passagierin, Poolse speelfilm (Niet geschikt voor jeugdige kijkers). 22.10 Nws. en thema van de dag. 22.35 Filmreportage.

De Vallei | 1966 | | pagina 2