Drie scholen en overdekt bad in Rhenen officieel geopend Huisvuil-tarieven in Scherpenzeels raad Ernstige botsing in Achterberg Telegram aan G.S. over toestand alteikanaal Rhenens naar de burgerij stem bus Objecten hebben zes en een halve ton gekost Druk weekend Veenendaalse voor de politie Vluchtelingenhulp KLEUTER-ZWEMLES: PRIMEUR VOOR NEDERLAND Met de neus gekeken Interessante lezing over Overberg Met huurauto uit de bocht Gemeente bouwt garage voor bode Reberger Blijspel in Renswoude f 800,in eigen zak gestoken Met z'n vieren tegen 't wegdek DEMONSTRATIE DOOR PLASTIC DEUR HALF WOORD VOORUITSTREVEND SPROOKJE Bij oversteken door auto geschept MEER SPORTUREN iï Extra Grond Bij Remmerden Pagina 3 MAANDAG 24 OKTOBER 1966 RHENEN Het was zaterdag feest In Rhenen. In tegenwoordigheid van zo'n honderd genodigden, waaronder het voltallig college van burgemeester en wethouders, talrijke raadsleden, ver tegenwoordigers van het ministerie van onderwijs en van gedeputeerde staten, alsmede vele afgevaardigden uit de on derwijswereld in Rhenen zelf, werden in de ochtenduren twee nieuwe kleu terscholen, een openbare lagere school en het overdekte instructiebad officieel geopend. Met deze objecten is 650.000,gemoeid. Veel geld. maar welbesteed! Reeds om half tien 's ochtends had zich een groot gezelschap verenigd in de nieuwe éénklassige kleuterschool in Achterberg. Enkele jaren geleden werd daar pas met kleuteronderwijs begonnen. Als tijdelijk onderdak deed een lokaal dienst in de openbare lagere school. De nieuwe zogenaamde „houtbouw"-school aan de pas aangelegde Ruiterweg was feestelijk versierd. De kleuters droegen hoedjes met opschrift „Leve de kleuter school". Rhenen's Burgemeester Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal zag in dit gebouw een voor uitgang voor Achterberg. Hij hoopte dat aan een verdere ontwikkeling van deze Rhenense buurtschap zal kunnen worden doorgewerkt. Uit naam van de vereni ging „Achterberg's Belang" sprak de heer A. M. v. d. Waal woorden van vol doening. De kleuters Betsie Scholtus, Kees van Hunnik, Gerda Bunnik en Leo van Bergen zongen een toepasselijk liedje, terwijl de echtgenote van de bur gemeester een prachtig bouquet bloemen in ontvangst mocht nemen. Toen men de school had bezichtigd vertrok men naar het uitbreidingsplan „Dominees- berg" in Rhenen, waar op de „Lyster- berg" de nieuwe zesklassige openbare lagere school, de tweeklassige openbare kleuterschool en het overdekte instruc tiebad volop in de belangstelling ston den. Alle aanwezigen kregen volop de ge legenheid al deze complexen te bezich tigen. Leerlingen, voorzien van feest- mutsen en -toeters vormden een erehaag tussen de gebouwen. In de kleuterschool werd een demonstratieles gegeven en ook in het zwembad onder deze school was één van de badmeesters bezig met het geven van zwemles aan de kleuters. Zoals we later hoorden uit de mond van de provinciaal adviseur voor de lichamelyke opvoeding en de sport, heeft Rhenen hiermee een primeur voor Ne derland. Er zijn nog géén tien van deze instruc- tiebaden in ons land en nog nergens ont vangen kleutertjes zwemles. Zowel de scholen als het bad mogen gezien wor den. Alles bij elkaar heeft veel geld gé- kost, maar het is bijzonder goed besteed en heel Rhenen mag er bijzonder trots op zijn. Er is zelfs gedacht aan een kunstzinnige versiering. Op het gazon voor één van de gebouwen staat een bronzen beeld, in opdracht van het ge meentebestuur vervaardigd door de Arnhemse beeldhouwster mevrouw Wa- melink, voorstellende twee touwtjes springende kinderen. Het scholencom plex is een ontwerp van de jonge aan komende ingenieur Everdij, destijds als praktikant werkzaam by gemeentewer ken. Zowel mevrouw Wamelink als de heer Everdij bevonden zich onder de tal rijke gasten. De officiële opening verrichtte de Burgemeester. Samen met zijn echtge note stapte hy dwars door een plastic deur. Toen hij en zijn vrouw uit het plastic „kropen" stond daar de 6-jarige Anita Kryger, die mevrouw Bosch een bouquet bloemen overhandigde. Dit was een bijzonder aardig moment op deze feestelijke ochtend. In één van de ruime lokalen van de nieuwe lagere school hielden verschil lende sprekers toespraken. Als eerste Burgemeester Bosch, die herinnerde hoe belangrijk voor heel Rhenen het woord „berg" is. „Men woont hier onderaan de berg, boven op de berg en in Achter berg. Vroeger was het stadje gedrukt tussen Rijn en berg. Met die besloten heid is gebroken en nu zijn we al over de berg heen. Die doorbraak is pas na de oorlog gekomen. Rhenen is totaal veranderd. Mensen en kinderen zien er heel anders uit dan twintig jaar gele den. Men is opener en de kinderen zijn vroiyker. De Rhenense gemeenschap mag met dankbaarheid terugzienop wat hier gebeurd is. „Uitvoerig stond de Burgemeester stil bij de totstand koming van het overdekte instructiebad. „Er was eerst een plan om onder de school, gebouwd tegen de berghelling, een fietsenkelder te maken. Later een bergplaats voor alle mogelijke doelein den. Toen iemand van de inspectie van het. onderwijs echter het idee opperde om er een zwembad Jn te maken, was dat halve y/oord genoeg voor ons om vol energie hieragn te beginnen. Er zijn veel fouten gemaakt, veel te lage begrotingen bij de raad ingediend, ver geten allerlei vergunningen aan te vra gen, maar ondanks al onze domheden staat het er nu dan toch maar. En dét is het belangrijkste." Rhenen's eerste burger bracht dank aan allen die hun medewerking hebben verleend, inzonder heid de inspecteur voor de lichamelijke opvoeding, de dienst van gemeentewer ken, gedeputeerde staten van Utrecht, die de bouw financieel mogelijk hebben gemaakt en niet te veel hebben ge vraagd. Ook de heer Everdij werd in de dank betrokken. De Burgemeester sprak tenslotte de hoop uit, dat deze materiële voorzieningen een geestelijke reveille zullen geven in Rhenen. Uit naam van het provinciaal bestuur van Utrecht bood de adviseur voor de lichamelijke opvoeding en de sport in ons gewest, de heer J. C. F. Coers, de gemeentf Rhenen de gelukwensen aan. Het overdekte instructiebad noemde hy een bijzonder feit. „Er zijn er nog géén tien in Nederland. Rhenen is by zonder vooruitstrevend en zorgt bovendien voor een landelijke primeur, omdat hier kleu tertjes al is het dan nog maar bij wijze van een proef zwemles krijgen!" Zeer belangrijk vond de heer Coers de mogeiykheid voor gehandicapten om hier in beslotenheid te kunnen zwemmen. Hy verklaarde dankbaar te zijn aan dit project te hebben mogen meewerken. Een byzonder groot compliment gaf hy de dienst van gemeentewerken, die grote bekwaamheid heeft getoond. „Wanneer we verder zien naar wat er op „Candia" nog gebeurt, dan mogen we vaststellen dat het in Rhenen wat de sport betreft wel zal gaan." Nadat de inspecteur voor het lager onderwijs, de heer M. A. C. Lindeman, zijn grote voldoening over de totstand koming van de schoolgebouwen en. het bad had uitgesproken, zei de heer L. J. Heugen, inspecteur voor de lichamelijke opvoeding en sport, dat het niet alleen voor de Rhenenaren maar ook voor hem een geweldige feestdag was. „Het in structiebad is net een sprookje", waar mee de heer Heugen overduidelijk aan toonde dat op dit gebied in Rhenen iets fantastisch is opgebouwd. „In Rhe nen weet men problemen en moeilijk heden binnen korte tijd op te lossen. Dit is een grote verdienste en wel één van de belangrijkste oorzaken dat zoiets tot stand kan komen. Bad- en Zwemwater hebben een activerende en verfrissende invloed op de mens. Als men een douche neemt ontpopt men zich als een ware operazanger. Als u aan de kinderen op school vraagt, wat is het fijnste vak, dan zullen ze u antwoorden: zwemmen! Zwemmen draagt by tot de ontwikke ling en de ontplooiing van het kind." De heer Heugen besloot met een extra woord van dank aan de heer Klaver van de dienst gemeentewerken en twijfelde er niet aan of Rhenen's burgerij zal dit instructiebad bijzonder waarderen. Wel nu, dét is al gebleken want alle leskaar- ten zijn totaal uitverkocht. De heer G. B. Runge, hoofd van de Halschool, feliciteerde het hoofd van de nieuwe openbare school, de heer J. Litz, met de prachtige aanwinst. Hij deed dit namens de onderwijzersvereniging. Ook het gemeentebestuur mocht zijn geluk wensen in ontvangst nemen. Verder deed hij een beroep op de men sen van de politieke partijen, zich niet te verschuilen achter de naam van een menee^ „Grebbemans" (een anonieme schryver in een huis-aan-huis-blad) maar te proberen om niet alleen te kij ken naar wat ons scheidt, maar vooral te denken aan wal ons bindt. „Onder aanvoering van Burgemeester Bosch ridder van Rosenthal is duidelijk gebleken, dat in Rhenen zéér construc tief werk kan worden gemaakt." aldus de heer Runge. Nadat de voorzitter van de Rhenense RHENEN Op de Nieuwe Veenen- daalseweg werd tegenover het wijkge- bouw de zesjarige P. J. M. S. uit Wa- mel geschept door een passerende per sonenauto, bestuurd door de Veenenda- ler J. A. De knaap was voor de ge parkeerde auto van zijn vader de rij baan opgelopen, pardoes voor de nade rende wagen van A. Hij kwam op de motorkap terecht en werd 20 meter ver der gewond aangetroffen. In het wijk- gebouw constateerde dr. Wijchers een hersenschudding, inwendige kneuzingen en enkele schaafwonden. Per ziekenau to kon de jongen naar huis worden overgebracht. De wagen van A. ver toonde aan de voorkant een deuk. RHENEN In de nacht van zater dag op zondag is de 18-jarige J. v. V. te Amerongen, met een in Driebergen gehuurde personenauto nabij „La Mon- tagne" vanwege een te grote snelheid uit de bocht gevlogen. Hij ramde een paal, een verkeersbord en vloog daar na over de verkeersdruppel heen. Zelf mankeerde v. V. vrijwel niets. Zijn au to was aan de voorzijde echter lelijk bfvhndlpYi Zwem- en Poloclub „De Forellen", de heer A. J. Bovenschen, uit naam van zijn vereniging de dank aan het ge meentebestuur had overgebracht voor de totstandkoming van het prachtige overdekte bad, waarvan de vereniging reeds met een kleine tweehonderd leden, gebruik maakt, bood de heer K. van Gelderen, voorzitter van de oudercom missie van de „Lijsterbergschool" de heer Litz een fraaie bandrecorder aan voor onderwijsdoeleinden. Toen hij de recorder inschakelde dankte een kin derstemmetje voor dit fraaie geschenk. He* initiatief voor dit cadeau was des tijds gekomen van de oud-wethouder van onderwys de heer G. van Gesink, die ook de eerste bijdrage had geleverd. De heer J. Litz was deze ochtend de laatste spreker. Hij was vol lof voor de nieuwe schoolbehuizing. Ook de moge lijkheid om nu overdekt zwemles te ge ven vond hij zeer belangrijk, omdat het in de openlucht met het oog op de slechte zomers vaak maar zes of zeven keer kan gebeuren. Nu kan dat het ge hele jaar door. Het speet hem, dat de lesuren voor lichamelijke opvoeding en sport nu waren bekrifbbèïd, omdat er het halfuur zwemmen van was afgeno men. Hy drong er bij de* autoriteiten op aan met ingang van het nieuwe cursus jaar de uren voor lichamelijke opvoe ding op het lesrooster weer wat uit te breiden. Hij dankte voor de recorder en voor de vele bloemen die waren bin nen gebracht. In feestelijke stemming bracht het grote gezelschap nog enige tijd door in de nieuwe school van de heer Litz, on der het genot van een drankje en een gebakje. 's Middags werd de burgerij van Rhe nen gedurende enkele uren in de gele genheid gesteld om onder andere het overdekte zwembad te bezichtigen, waarvan door velen gebruik werd ge maakt. Aan iedere bezoeker werd een door het gemeentebestuur ontworpen boekje uitgereikt, waarin alle bijzon derheden over het bad zijn te vinden. Deze zaterdagochtend was zéér bevor- derlyk voor de public relations tussen gemeentebestuur en burgery. Moge het by voorkomende gelegenheden in de toe komst nog vele malen geschieden. Er is tot nog toe niets of te weinig aandacht aan besteed. VEENENDAAL Op de Fluiter straat stond zaterdagavond een auto geparkeerd, die toebehoort aan de Veenendaler J. Automobilist J. C. H. W. uit Veenendaal draaide vanaf de markt de Fluiterstraat in en wilde een aldaar gelegen inrit inrijden. Dat lukte, waarschijnlijk vanwege het gladde wegdek, niet al te best wan! de auto schoot door en botste tegen de geparkeerde, wagen aan. De heer W. stapte de auto uit om de schade met eigen ogen op te nemen. Toen hij in de gaten kreeg, dat. de aanrij ding nauwelijks iets te betekenen had en hij zelfs geen schade kon ontdek ken besloot hij maar weer te vertrek ken. De heer J., die even later eens poolshoogte kwam nemen, dacht er echter anders over. Hij constateerde wel blikschade en stelde zich in ver binding met de onfortuinlijke W. De heren besloten de zaak onderling te regelen, waarbij W. pertinent te ken nen gaf te goeder trouw te hebben gehandeld. Hij had, heel simpel, niet goed gekeken. Of met z'n neus ge keken, zoals de typisch Veenendaalse uitdrukking voor een dergelijke situ atie, luidt! SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel zal zich morgen avond bezig houden met het ophalen van het huisvuil en de huisvuilbelasting. In de raadsvergadering van 6 september zijn deze onderwerpen al aan de orde geweest en naar aanleiding daarvan zeker vele verrassingen te wachten... Oosteinde-Druivenkamp. De kosten wor den geraamd op 36.000.-. Het college stelt de raad voor bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten een le ning van deze grootte aan te gaan. B. en W. zijn verder van plan grond heeft het gemeentebestuur overleg ge- aan de heer Hennevelt te verkopen, ge pleegd met de firma Spitman. Er is nu overeengekomen dat de grofvuilophaal- dienst door die firma zal worden over- legen aan de Graslaan. De aspirant-ko per is voornemens er garage-boxen te bouwen. In de vergadering zal tevens genomen. Dit werk zal geschieden met afscheid genomen worden van de heer een „kraakauto", waarover wij al eer der berechtten. De vergoeding die de gemeente voor deze uitbesteding zal moeten betalen bedraagt 1500.- per jaar. Teneinde verschil te maken tussen de kosten van de ophaaldienst voor een groot en een klein gezin, is besloten het vuil eens per week op te halen. Grote gezinnen zullen in de gelegenheid worden gesteld een tweede emmer aan te schaffen. In de vorige vergadering B. Valkenburg Tzn (CHU), die de raad om persoonlijke redenen verlaat. SCHERPENZEEL In "de gemeen- OVERBERG Leden en belangstel lenden, die de geheel belangeloos ver zorgde causerie van de bekende veld- bioloog, de heer A. P. de Kleuver, ge organiseerd door de vereniging „Over- berg's Belang", bijwoonden, hebben daar geen spyt van gehad. Reeds bij binnen komst werd de aandacht getrokken door allerlei vreemd gevormde zwerfstenen, die op een lange tafel lagen uitgestald. Tijdens de uiteenzetting bleken deze stenen echter stuk voor stuk een ge schiedenis te bevatten uit de voorwereld lijke tyd. De oudste naam in Overberg is Van Ginkel, zo wist De Kleuver te vertellen. De causeur beantwoordde vervolgens de vraag „waarom is juist Overberg bij uit stek zo'n toeristische trekpleister?" Als voornaamste reden noemde hij de bossen, de zeldzame flora. Overberg heeft als buurtgemeenschap, waarbij een ieder op zichzelf aangewezen is, haar eigen karakter behouden. Verder weidde hij uit over de oorzaak en het ontstaan van deze bijzonder mooie plantengroei. De geologie toonde aan, dat de Ryn heel vroeger anders heeft gelopen, n.l. dwars door de Gelderse Vallei, over de bodem van wat nu de Noordzee is. Deze Val lei was geheel gevuld met ijs van een enorme dikte; boven Overberg moet zeker 60 m dik ijs hebben gelegen, aldus de spreker. Deze buitengewoon zware ijslaag heeft een geweldige werking ge had op de ondergrond. Deze ging schui ven en er vormde zich heuvels, de z.g. heeft de heer H. K. Berendse (Gemeen- teraad van morgenavond zal het voor- tebelangen) enige voorstellen gedaan, stel van B. en W. aan de orde komen die het college van B. en W. nader on- om een krediet van 2.500.- beschik- der de loep heeft genomen. De heer Be- baar te stellen voor de aankoop van een rendse is er een voorstander van dat de bedrijven voor de grofvuilophaal- dienst extra betalen. Ook vindt hij, dat iedereen een deel van het bedrag, dat de emmer kost zelf moet bijpassen. Hij noemt in dit verband een bedrag van ƒ5,—. Het college deelt deze zienswijze van de heer Berendse niet, zo schrijft het aan de raad. Men blijft er voor de reeds beschikbaar gestelde emmers niet in rekening te brengen. Wel vindt men het billijk dat de bedrijven een extra vergoeding voor het ophalen betalen. Vijftien gulden per jaar acht men verantwoord in dit verband. Het college stelt verder voor de mo gelijkheid te scheppen dat personen, die alleen A.O.W. of een gelijkwaardig In komen genieten, minder betalen. De raad heeft al eerder besloten een perceel grond van de heer Hooyer aan het Oosteinde aan te kopen ten behoe ve van de verbetering van de hoek RENSWOUDE Het toneelgezelschap „T.I.P." presenteert op zaterdag 29 ok tober een blijspel, dat getiteld is „Het witte schaap van de familie". De uit voering wordt in gebouw Rehoboth ge geven en begint om half acht. Er zal deze avond ook een grote verloting wor den gehouden, waardoor vele prijzen beschikbaar zijn. Het blijspel, dat on der regie staat van de heer Piet van Manen heeft nogal snode inhoud, stuwwallen. Daar het ijs mettertijd ging famiije Winter waar alles om draait smelten moest dit water een uitweg heb ben tussen de ontstane gletchers en het zand en zo dwong de natuur de Rijn van richting te veranderen, zonder dat er mensenhanden aan te pas kwamen. Men heeft dan ook zeldzame vondsten ge daan, die de kenners veel vertellen over mens en dier uit deze prae-historische tijd. Het zou te ver voeren deze in dit verslag allemaal op te noemen, maar aan de hand van een roestig geheel ver steend stuk palmhout, dat de heer de Kleuver toonde, is bewezen, dat Europa een tropisch klimaat moet gekend heb ben. Overberg had een enorme planten- schat. Hij betreurde het echter, dat deze flora thans zo verarmd is. Als voor naamste redenen noemde hy de onoor deelkundige behandeling. Zo zijn de qu- antarellen bijna uitgeroeid, daar deze voor de stadsmensen een handelsobject betekenden. Andere oorzaken zijn on gunstige beïnvloeding van de water stand door de waterschappen en onjuiste bespuiting. Na de koffiepauze ontstond een le vendige en humoristische discussie over het behandelde onderwerp. Een voorstel om volgend voorjaar b.v. 's avonds een excursie in Overberg te houden, vond na instemming door de veldbioloog gretig bijval. Tevens zal Overberg's Belang stappen ondernemen om verdere ver arming van de veelbesproken planten groei af te remmen. Aan het eind van zyn boeiende lezing was een ieder wel overtuigd van de lief de van de heer De Kleuver voor alles wat groeit en bloeit. kar. zich niet beroemen op een grote dosis degelijkheid, integendeel; de heer des huizes is een gewiekst inbreker, zijn vrouw een vingervlugge winkeldievegge, dochter Pat verstaat de kunst van het zakkenrollen uitstekend en zoonlief Pe ter is de beste vervalser van heel Lon den. Als hij zich gaat verloven met de dochter van de commissaris van Scot land Yard ontstaan de problemen en wordt de situatie hachelijk. Daarom staan de bezoekers van de toneelavond VEENENDAAL De heer K. uit Veenendaal zou voor zijn plaatsgenoot S. een som van enkele duizenden gul dens innen. Bij de afrekening bleek echter een bedrag van 800,- te ont breken. Zaterdag werd K. door de politie ge arresteerd, verdacht van verduistering. K. bekende de 800 gulden in eigen zak gestoken te hebben. Nadat hij was voor geleid en .tegen hem proces-verbaal was opgemaakt is hij weer op vrije voeten gesteld, in afwachting van zijn berech ting. verplaatsbare betonnen garage ten be hoeve van de heer Rebergen, bodecon- cierge van het gemeentehuis. De heer Rebergen was van plan een garage te bouwen, waartegen het college geen-be zwaar had, wel was men van mening dat het bouwwerk van een bij het ge meentehuis passende kwaliteit moest zijn. Na overleg met de betrokkene is dan ook bepaald dat de gemeente de garage zal laten bouwen, de heer Re bergen moet er 4.- per week aan huur voor gaan betalen. RHENEN Bij „Remmerden", daar waar de toeristische autoweg door de Rhenense bossen op de Utrechtsestraat weg uitmondt, kwamen zaterdagavond een motorrijder en een bromfietser met elkaar in botsing. De bromfietser R. uit Eist zou linksaf slaan om de autoweg op te rijden, toen er achter hem aan de motorrijder P. A. uit Bennekom naderde. Doordat R. wat twijfelde, volgde een aanrijding, met het gevolg dat beide be stuurders en hun duopassagiers tegen het wegdek sloegen. A. uit Bennekom moest ter behandeling van een snijwond boven het linkeroog naar het Juliana- ziekenhuis aan de Cuneraweg worden overgebracht, terwijl de echtgenote van R. uit Eist wegens schouderklachten eveneens naar het ziekenhuis werd ge transporteerd. Zij kon later weer naar huis. R. en de duo-passagier van A. wa ren licht gewond. De motor moet wor den afgeschreven, de bromfiets liep lichte schade op. RHENEN In de Aehterbergse .Meent vond in het afgelopen weekein de een ernstige botsing plaats op de kruising Zuidelijke Meentsteeg-Wete- ringsteeg. Bijna gelijktydig arriveerden daar de automobilisten C. S. uit Vee nendaal en H. G. S. uit Rhenen. C. S. reed in de richting van de Wetering- steeg. S. reed over de Zuidelijke Meent- steeg. Daar het zicht ter plaatse zeer slecht is hadden de automobilisten el kaar niet opgemerkt, hetgeen een bot sing tot gevolg had. De wagen van C. S. belandde na langs een paal te zijn gevlogen en over een sloot te zijn ge kanteld twintig meter verder in het wei land. Hij klaag.de over zijn heup, ter wijl z'n echtgenote naar huis moest wor den vervoerd. De Rhenense chauffeur kwam met de schrik vrij. Beide wa gens waren totaal vernield en moesten per kraanwagen worden weggesleept. VEENENDAAL De Veenendaalse politie heeft een werkzaam weekend aehter de rug. Vooral op zaterdag kwa men er vele meldingen binnen, die meest al betrekking hadden op kleine aanrij dingen. Zondag was het minder druk. Ondanks de regen, die de wegen op vele plaatsen nogal glad had gemaakt, nam het aantal ongevallen die dag geen ab normale proporties aan. reet ik/ Zaterdagavond raakte de motorrijder A. van H. uit Veenendaal bij een onge val op de Kerkewijk betrokken, waarvan hij een zwaar beschadigd voertuig over hield. Automobilist G. D. uit Amerongen wilde de Patrimoniumlaan oprijden en kwam daarbij in botsing met de motor. Hoewel de materiële schade aanzienlijk was deden er zich geen persoonlijke on gelukken voor. Op de hoek van de Holleweg en de Nieuweweg maakte automobilist J. H. uit Renswoude dezelfde avond vreemde manoeuvres, toen hij het pleintje dat zich op de kruising bevindt wilde om rijden. Hij stopte eerst, bleef even op de weg staan en gaf toen weer gas, juist op het moment, dat de Utrech tenaar R. W. van de W. met zyn auto naderde. De auto's liepen tengevolge van de aanrijding blikschade op. Zaterdagmiddag zagen patrouillerende agenten een aantal jongens met een luchtdrukpistool op de weg lopen. De politiemannen onderzochten het wapen, en dat de muren met witte verf waren bewerkt. Het vermiste gereedschap werd in de buurt van de nieuwbouw terugge vonden. Het was eveneens wit geschil derd. Kwajongenswerk, js het oordeel van de politie of misschien, vanwege die witte verf, provo-kuren BARNEVELD Dezer dagen kwam het college van Heemraden en Hoofd geërfden van het waterschap van de Barneveldse Beek in openbare vergade ring bijeen onder leiding van de wnd. watergraaf, de heer G. D. v. d. Brink. Hier werden o.m. zeer uitvoerige me dedelingen gedaan over 't Valleikanaal, dat de grote toeloop van 't water uit de Barneveldse beek niet kan verwerken, reden waarom bij hoge waterval zeer veel gedeelten aan de benedenloop van de Barneveldse beek onder water RHENEN Vanavond staan op vyf plaatsen in Rhenen, Eist en Achterberg grote stembussen met een bordje erop „Vluchtelingenhulp". Deze bussen zijn te vinden: 1. op het gemeentehuis; 2. op het VVV-kantoor; 3. in het postagentschap van de heer Klaassen aan de Valleiweg; 4. in de hervormde kerk van Eist en 5. in de hervormde kerk van Achterberg. De stembussen z(jn er van gemeentewege gebracht. In een oproep aan de burgery heeft burgemeester jhr. mr. Bosch ridder van Rosenthal gevraagd na de televisie- en radiouitzending van hedenavond in die bussen een gift te de- dat er als een speelgoedrevolver uitzag, poneren voor de hulp aan de 6(100 Tibetaanse vluchtelingengezinnen. maar waarmee des ondanks bukskogel tjes afgevuurd kunnen worden. Vandaar dat men het beter vond het „"speelgoed" in beslag te nemen. Zondag werd er aangifte gedaan van diefstal van geAedschap uit een in aanbouw zijnde bungalow aan de Rem- brandtlaan. Na onderzoek ter plaatse kwam aan het licht, dat er ook ruiten vR.n IW nieuwe huis wsw»ti tnceena'd In de radio- en televisieboodschappen zal worden medegedeeld dat de giften bij u aan huis zullen worden afgehaald. Dit zal dus niet geiden voor de inwoners van Rhenen, Eist en Achterberg, aan wie en wty herinneren er voor de laatste maal aan Is gevraagd hun bydrage te brengen op één van bovengenoemde punten. Wy hopen dat de oproep van Burgemeester Bosch alom gehoor zal vinden en dat tilj strak* als opbrengst een flink bedrag zal kunnen noemen. zijn komen te staan.. Naar aanleiding van dit feit en de zeer zware regenval op dinsdag 19 juli 1966 heeft het colle ge van Heemraden een telegram ge zonden naar G. S. van de provincie Utrecht om nogmaals de aandacht te vestigen op het Valleikanaal. Iedereen is er van overtuigd dat verbetering van het Valleikanaal urgent is. Het wa terschap is echter van oordeel, dat de kosten hiervan niet ten laste moeten komen van de diverse waterschappen, daar dit niet te betalen is. De moge lijkheid is echter groot, dat in de toe komst na verbetering van het kanaal de waterschappen meer zullen moeten betalen voor het onderhoud, daar de huidige verdelingsregeling tussen de provincies en waterschappen gebaseerd is op de kosten van het onderhouden van het huidige tracé en de huidige afmetingen. Ook op de vergadering van Vallei waterschappen is deze zaak ter sprake gekomen en ook daar was men alge meen van oordeel, dat er in dezen iets gedaan moet worden opdat niet ieder jaar een gedeelte van de Gelderse Val lei blank komt te staan. Ook de provin cie is hiervan overtuigd, doch het is In verband met de financieringsmogelijk heden helemaal niet zéker of in 1967 de verbetering tot stand zal komen. Wel staat vast. dat een gedeelte van het ka naal uitgebaggerd zal worden. 9 In Stadskanaal heeft vrijdag de di recteur-generaal voor de Volksge zondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, de eerste steen gelegd van het Protestants- Christelijk ziekenhuis, dat een streek- functie zal krijgen. Onder de vele geno digden echter ontbraken burgemeester en wethouders van de gemeente Onst- wedde. Deze gemeente heeft indertijd nogal wat bezwaren aangevoerd over de vestigingsplaats wat tot een conflict is uitgegroeid.

De Vallei | 1966 | | pagina 3