DVSA-VVVIJ eindigde in stevige maar onbesliste kloppartij Amateurvoetbal in cijfers Na rust kon SVF tempo van Veenendaal niet meer bijhouden Ondanks overwicht toch nederlaag voor Unitas: 1-3 Candia zakte na de rust terug Geen positief resultaat voor Oranje-Wit in Utrecht Salamanders speelde gelijk tegen Kromhouters 31-1 Vijf kansen door Scherpenzeel benut Contactavond DVJ Verregend weekend voor RHC-handbal Hemur-Enge kon niet op tegen SKF 4 Wageningen bleef baas over Veendam Arena-junioren aan de kop Scherpenzeel sloeg Slagvaardig Amateurrenners in Keulen succesvol Rijdt niet met een glaasje want u bent het haasje Veenendaalse judoka's versloegen Nijmegen Dapper Stroe moest Scherpenzeel winst laten Geen alkohol bij snelverkeer Pagina 6 MAANDAG 24 OKTOBER 1966 AMERONGEN. Op een door de vele regen moeilijk bespeelbaar terrein traden zondagmiddag DVSA en WIJ uit IJsselstein tegen elkaar aan op de Burgwal. Na de succesvolle overwin ning van DVSA een week tevoren wa ren de Amerongers ook deze keer voor nemens hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Direct na de aftrap gingen de Ame- rongse voorwaartsen in de aanval, het geen meteen al in een net naast gaand schot van C. van Ommeren resulteerde. WIJ, dat zich in de eerste periode iets liet terugdringen, kwam al snel on der deze lichte druk vandaan. De aan vallen van de mannen uit IJsselstein werden vrij vakkundig opgebouwd en na ongeveer tien minuten ontstond er voor de bezoekende ploeg een levens grote kans. De geblesseerde spil Van Viegen kon nog juist op de doellijn red den. De openingstreffer kwam op reke ning van Amerongen. Na ongeveer 25 minuten zette Jan Buis zo scherp voor, dat de vijandelijke keeper onder de bal door liep: 1-0. WIJ werd door deze treffer geïnspireerd tot een fel offen sief. Het overwicht van de IJsselstei- ners werd door een kopbal van midden voor Stout in een doelpunt uitgedrukt: 1-1. Na de hervatting speelden de Ame rongers zodanig, dat de supporters de schrik om het hart sloeg. Een vol kwartier bestormden de IJsselsteiners de verdediging van DVSA. Rechtsbuiten Adelaar van WIJ zag toch kans door het cordon heen te komen, maar alleen voor de keeper gekomen faalde hij en schoot naast. Een uitval van de Ame rongers leverde succes op. Een in het nauw gebrachte IJsselsteinse verdedi ger restte niets anders meer dan de bal met de hand te spelen en de scheidsrechter wees resoluut naar de witte stip. C. van Ommeren benutte de strafschop goed: 2-1. Het spel werd nu ruwer en bij een van de vele botsingen raakte de DVSA-speler E. van de Wa ter dermate geblesseerd, dat hij het veld moest verlaten. De strijd ging in tussen verder en na een schot van B. van Ommeren tegen de paal kreeg WIJ zo de schrik te pakken, dat het spel vooral van die kant te ruw werd. Gevolgen konden dan ook niet uitblij ven en na enige tijd werd de WIJ- speler Adriaans van het veld gestuurd Enkele minuten voor het einde werd een doeltrap van DVSA door midden voor Stout direct geretourneerd, het geen de stand op 2-2 bracht. De gemoe deren werden nog verhitter, toen WIJ een doelpunt scoorde, dat door de scheidsrechter niet werd toegekend, om dat hij reeds voor het einde gefloten had. Er ontstond na dit voorval een al gemene vechtpartij. Supporters en spe lers gingen elkaar te lijf en ook de scheidsrechter wilde men het ongenoe gen van deze uitslag hardhandig ken baar maken. Enkele mensen, die het hoofd koel hielden, konden alles nog in goede banen leiden en daarmee kwam dan voor DVSA weer een woelig einde aan een woelige wedstrijd. 4e klasse H, West: SVFVeenendaal O—3; DVSA—WIJ 2—2; Amsvorde— Midlandia 3—3; JSV—Candia '66 3—1; EMS—Vreeswijk 7—0; KDS—Zwalu wen Vooruit 00. KDS Amsvorde 7—12 WIJ 710 Vreeswijk 7—7 7—6 Veenendaal 710 Candia '66 75 Zwaluwen V 79 JSV 7—9 EMS 7—8 DVSA Midlandia SVF 7—4 7—3 7—1 ZONDAG EP VB Tweede klasse B: ScherpenzeelRi- vierwijkers 51; OdinMaluku Muda (afgelast); UnitasSt.-Maarten 13; DomstadDSO (afgelast); Utr. Boys Oranje-Wit 2—1. Utr. Boys 814 Orapje-Wit 87 DSO 610 Maluku M. 66 Scherpenz. 79 R.-K. Unitas 84 Domstad 68 St.-Maarten 84 Odin 78 Rivierw. 82 COTHEN Veenendaal vertrok zondagmiddag naar SVF in Cothen om slag te leveren tegen deze hekkesluiter in de vierde klasse van het KNVB-zondag- voetbal. De Veenendalers waren vr\j zeker van een overwinning, gezien de uit slagen van twee voorgaande wedstrijden. DVSA verloor met 71 van Veenendaal, DVSA won met 81 van SVF! Toch duurde liet tot na de rust, voordat Veenen daal tot doelpunten kwam. In de eerste speelperiode wilde weinig lukken, deels door het gladde veld, deels ook door het onzuivere plaatsen in de voorhoede. VEENENDAAL Ondanks het feit, dat Unitas zondagmiddag bijna de ge hele wedstrijd de meerdere was van de jonge ploeg St. Maarten, kon het op een door de regen in een „circusveld" herschapen veld van het Sportpark Panhuis niet tot winst komen. Voortdurend trok Unitas energiek in de aanval, want de ploeg wilde zich niet laten kloppen door het niet bijster sterke elftal van St. Maarten. Toch kon den de Veenendalers slechts één keer tot scoren komen, deels door het uit stekende keeperswerk van Krachten, deels ook door het spekgladde veld, dat een zuivere afwerking van de aanval len in de weg stond. Door dit opdrin gen van Unitas werd het spelersveld uitgerekt en daarvan profiteerden de Utrechters. In hun uitvallen maakten ze het de Veenendalers tamelijk moei lijk. Drie keer echter lukten de uitval len en dat betekende verlies voor Uni tas. Unitas nam al gauw de leiding. Uit een voorzet kopte Bert Nuiten onhoud baar voor keeper Krachten in: 0-1. Niet lang zouden de Veenendalers zich mo gen verheugen in deze voorsprong. En kele minuten later was het rechtsbin nen Verwey, die voor zijn ploeg de ge lijkmaker scoorde: 1-1. Beide elftallen vochten fel om de voor hen zo belang rijke punten. Deze felheid en strijdlust, gekoppeld aan een in een moeras ver anderd veld, zorgden dikwijls voor de meest komische capriolen. Feilloze buik landingen en magnifieke snoekduiken waren een normale zaak. Toch bleef de wedstrijd sportief en de scheidsrech ter had een zeer gemakkelijke middag. SCHERPENZEEL Het kostte Scherpenzeel zondagmiddag niet bijster veel inspanning om het bezoekende Ri- vierwijkers uit Utrecht met ruime cij fers te kloppen. De gasten hadden een hard zwoegen de, maar weinig stootkracht bezittende ploeg, welke de blauwwitte defensie niet voor al te grote moeilijkheden plaatste en slechts kon scoren dank zij een treffer van spil Veldhuizen in eigen doel. Scherpenzeel daarentegen kreeg via goed opgezette aanvallen vele mo gelijkheden op treffers en benutte er daarvan vijf, waardoor het een 51-ze- ge behaalde. Hadden de blauwwitten echter wat intelligenter gespeeld, onge twijfeld zou de zege groter zijn gewor den. De eerste aanval was voor de gasten en leverde hun al meteen een hoek schop op, welke echter geen resultaat bracht. Hierna ging Scherpenzeel zich veelvuldig in de richting van het door keeper Vermeulen goed verdedigde doel der gasten bewegen en zette dit onder zware druk. In de 13e minuut leidde dit tot succes. Na een pass van Vermeulen schoot Van de Broek fraai in. Keeper Vermeulen kon slechts met moeite redden. De van zijn lichaam te rugspringende bal kwam daarna op nieuw voor de voeten van Van de Broek, die met een simpele voetbewe ging scoorde: 10. De hard werkende gasten bleken hierdoor niet ontmoedigd, maar hun aanvallen waren zo doorzichtig, dat keeper Van Geel geen moeilijk werk kreeg te verrichten. Zijn collega aan de andere kant kreeg het heel wat moei lijker en moest in de 22e minuut op nieuw zwichten, nu voor een prachtige inzet van de als linksbuiten opererende Vermeulen: 20. Kort hierop werd hij weer gepasseerd door een listige schui ver van rechtsbuiten Van Oostrum, maar spil Trentelman kon de bal nog net van de doellijn halen. Kort voor de rust werd het toch 30 toen Van Oostrum goed werd gelanceerd en fraai inschoot. Ook na de rust behield Scherpenzeel het beste van het spel en gaf de ver dediging der gasten handen vol werk. In de 16e minuut was deze linie echter volkomen uit positie gespeeld en de vrijgekomen Van Oostrum kon met een mooi schot de stand op 40 brengen. Kort hierop kwamen de gasten tot hun enige treffer toen spil Veldhuizen en keeper Van Geel elkaar niet goed begrepen en de terugspeelbal van Veld huizen in het door de keeper verlaten doel belandde: 41. Daarna was het weer de beurt aan de thuisclub, die via een fraaie schuiver van middenvoor Rebergen de stand op 51 bracht. RHENEN De wandelsportvereniging „De Vrolijke Jantjes" gaat evenals voor gaande jaren ook dit winterseizoen voor haar leden weer enkele contactavonden organiseren. De eerste van deze con tactavonden wordt vrijdagavond 28 okto ber om 8 uur in het „Eigen Gebouw" CP-houdtLn- Unitas, nagenoeg weer compleet na en kele blessures, drong constant ver op. De zeer jonge ploeg van St. Maarten beschikte echter telkens over voldoende reserves om, na met man en macht verdedigd te hebben, toch terug te ko men. Dit spelbeeld typeerde in het bij zonder de tweede helft. Zo kon het gebeuren dat Unitas, hoe wel het op zijn minst recht had op een gelijk spel, met 1-3 verloor. Na een half uur in de eerste helft werd een scherpe voorzet door Kuitenbrou wer van een goed sluitstuk voorzien: 1-2. Vijf minuten na de rust was het Verwey, die uit een goede pass kon scoren: 1-3. Het werd ditmaal ook voor de hand ballers een verregend weekend. Het bes te kwamen ongetwijfeld de heren eraf, voor wie de wedstrijd tegen het Utrecht se UD werd afgelast. Vreemd was het daarom, dat de adspirantenwedstrijd eveneens in Utrecht tegen UD, wél door ging. Een spekglad veld en dito bal maakten goed spel moeilijk. Gezegd moet worden, dat vooral de RHC-jon- gens zich voortreffelijkhebben aange past aan de moeilijkheden, waardoor het toch nog een leuke, partij handbal werd. Zij waren hun tegenstanders dan ook op alle spelonderdelen duidelijk de baas. Het duurde echter tot in de tweede helft, voordat deze meerderheid in doel punten kon worden uitgedrukt. Met de rust was de stand 1-4 in het voordeel van RHC, maar in de tweede helft bleek het te zijn gedaan met de tegenstand van UD. De Rhenenaren waren toen op permachtig en hoewel de schèidsrechter vijf minuten te kort liet spelen, kwam 't einde met een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende 3-17 overwinning. Co Janssen (6x), Willem van Buitene (6x), Oeno Cuperi (4x) en Jan Hoksber- gen (lx) waren de schutters, die het vonnis over UD voltrokken. Tijdens de dameswedstrijd tegen For tissimo en Cothen waren de weersom standigheden nog slechter. Het regende tijdens de gehele wedstrijd. De dames konden hier hun reeks overwinningen niet continueren. En zo werd het nu een 4-2 nederlaag, die overigens verdiend was, want aanvallend bracht het RHC- damesteam er niet veel van terecht, ter wijl enkele zwakke momentjes van de keepers in het begin van de wedstrijd ook enkele doelpunten betekenden. Voor de dames en voor de adspiranten is de eerste helft van de veldhandbal- competitie nu voorbij. De heren spelen zondag op Candia de laatste thuiswed strijd. Daarna is aller aandacht gericht op de zaalcompetitie. JUTPHAAS In een sportief ge speelde wedstrijd moest Candia in Jut- phaas zijn meerder erkennen in J.S.V., dat in de tweede helft beslist de betere ploeg was. Weliswaar nam J.S.V. na 30 minuten de leiding, maar Candia liet gedurende lange tijd beslist het beste spel zien. De voorhoede speelde in een hoog tempo en wist met lange passes over de vleugels herhaaldelijk gevaar lijk voor het Jutphase doel te komen. Verschillende gevaarlijke schoten misten net die precisie, of juist dat geluk dat nodig is voor een doelpunt. Slechts één minuut voor de rust kwam het verdien de doelpunt. Geurt van Veenendaal, die al een paar keer verrassend goed was doorgebroken, kreeg de bal uit een verre pass over links en njet een fraai schot zorgde hij voor de gelijkmaker. De kansen waren nu weer volkomen open en vele toeschouwers voorspelden een overwinning voor Candia aan de hand van het vertoonde spel. De tweede helft bleek echter een ont goocheling, want de Rhenenaren hadden hun kruit verschoten. De vele Candia- supporters zagen een onsamenhangend en slordig spel, waardoor J.S.V., goed combinerend, reeds na vyf minuten z'n kans greep, toen de rechtsbuiten een prachtig doelpunt scoorde: 21. De Rhenense voorhoede schrompelde in tot 2 of 3 man en heel Candia moest gaan verdedigen! Hierdoor konden Veenen daal en Ten Braak niet anders dan pro beren met solo-acties de bakens te ver zetten, maar hiervoor was de J.S.V.-ver- dediging te veel paraat. Na 15 minuten buitte J.S.V. zelfs het betere positiespel met een fraai derde doelpunt uit. Can dia kon niet echt gevaarlijk meer wor den. Slechte passes, het elkaar in de weg lopen en het falen van de rechter vleugel waren er de oorzaken van, dat J.S.V. zich al tijdig zeker voelde van de overwinning. UTRECHT Oranje Wit ging zon dagmiddag op bezoek bij leider Utrecht se Boys. Dat de Elstenaren ondanks se Boys. Dat de Elstenaren ondanks hun waarts keerden, was voor een groot ge deelte te wijten aan het slechte scheids rechterlijke optreden. In de eerste helft werd er bijzonder aantrekkelijk voetbal gespeeld. Na mis- trappen van de Elster spil kreeg A. de Jong een open kans, die dan ook de openingstreffer betekende: 1-0. Oranje Wit kwam opzetten en na ongeveer een half uur leidde een over rechts opge zette aanval tot een corner. Deze werd goed genomen en Slok kopte de bal door naar Bos. De laatste scoorde, maar de scheidsrechter keurde deze treffer af. Na de hervatting namen de Elstena ren het initiatiéT en na enkele minuten was de stand gelijk. L. Hage profiteer de van een foutieve terugspeelbal. De keeper liet de bal glippen en daardoor was het een kleine moeite voor Hage om de stand in evenwicht te brengen: 1-1. Even later weer een lange pass in de richting van het Utrechtse doel. Hage en de Utrechtse goalie testten el kaar op snelheid. Het was de doelman, die met een mooie safe het gevaar keerde. De Elster middenvoor werd echter door de scheidsrechter naar de kleedkamer gestuurd. De arbiter acht te het doorzetten van Hage niet geoor loofd en ondanks het feit, dat de doel man van Utrechtse Boys zelf vertelde niet door de Elster middenvoor geraakt te zijn, werd Hage uit het veld ge stuurd. Tien minuten voor het einde maakte spil De Vlies hands en de scheidsrechter zag hierin een penalty. Deze werd door W. Gelhardt goed ge nomen: 2-1. Van voetbal was hierna hoegenaamd geen sprake meer en zo kwam een woelig sluitstuk aan deze wedstrijd. Zo werd het voor de rust een gelijk- opgaande wedstrijd. De Veenendaalse linkervleugel had het deze middag bij zonder moeilijk, hetgeen' vooral kwam door het resolute spel van de rechts back van SVF. In deze speler had links buiten Teus Heykamp dan ook een ge lijkwaardige tegenstander, die hij maar heel moeilijk voorbij kon komen. Rechtsbuiten Wim Derksen kon voor de rust nog weieens.tot een goede ac tie komen, maar ook van hem bleven doelpunten uit en de supporters begon nen zich langzaam aan af te vragen, wat hier nu precies aan de hand was. Na de hervatting kwam een feller Vee nendaal in het veld. Het tempo, dat de geelblauwen gingen en bleven draaien, kon tenslotte door de SVF-ers niet wor den bijgehouden. Ook de combinaties lukten beter. Het was na ongeveer 20 minuten, dat Veenendaal een voorsprong nam. Wim Derksen speelde zich op rechts goed vrij en uit zijn gave voorzet werd de bal door middenvoor Imbosch vallend jjigekopt: 01. Korte tijd later was het wederom 'n voorzet van Wim Derksen, die tot een vergroting van de voorsprong leidde. Eén van de achterspelers liep de bal namelijk in eigen doel: 02. Weer enige tijd later was het Derk sen, d»e de bal afgemeten bij Imbosch bezorgde. Deze behoefde het leer al leen nog in het doel te schieten ,03. RHENEN De wedstryd, die de Arena-junioren zaterdag tegen R.D.Z. speelden, was voor de Rhenenaren uiter mate belangrijk. Door een overwinning zouden zij namelijk de bovenste plaats van de ranglijst gaan bezetten. De junio ren grepen deze kans met beide handen aan en gingen meteen in de aanval. Dat zij hiermee succes hadden bleek wel uit de voorsprong, die bij de rust 31 was. Na de hervatting viel R.D.Z. echter sterk aan en het lukte de achterstand te verkleinen (32). Nu zat er voor de RD.Z.'ers nog een gelijk spel in de lucht maar ondanks hun aandringen hielden de Rhenenaren stand. Arena staat nu bovenaan met 9 punten uit vyf wedstrij den. De doelpunten in deze wedstrijd kwamen van R. v. d. Berg, D. v. Ingen en H. Verbeek. Gelria IArena II 64; Arena pup. S.K.V. 0—2. VEENENDAAL Vrfjdag j.l. won nen de judoka's van het tweede team van Sportschool Van de Velde in de thuiswedstrijd tegen Nijmegen met 2010. In totaal werden vijf partijen op de mat uitgevochten. De gedetailleerde uitslag was: Lichtgewicht F. Buddels kwam tot gelijk spel; half-middengewicht: H. Stui- venberg verloor; middengewicht W. Es- senveld behaalde door eerste houdgreep winst; G. Meier bevocht als groene band een overwinning op een zwartebander; zwaargewicht: Kamper lootte vry. Veenendaal liet het bij deze score. SVF kon geen tempo draaien en kwam er met de 03 nederlaag nog vrij ge nadig af. De geelblauwe middenlinie viel door het goede spel deze middag bijzonder op, hetgeen evenzeer gold voor de ver dediging. Volgende week zal Veenendaal gast heer zijn van koploper KDS. Veenen daal doet er daarom goed aan deze week de borst eens extra nat te ma ken. Overige uitslagen: DOS '01 II-Veenen- daal II 34; Veenendaal III - Amsvor de 5 4—7. STROE Op het bijzonder moeiiyk bespeelbare terrein van Stroe heeft Scherpenzeel zaterdagmiddag zijn over winningenreeks voortgezet door de thuisclub met 13 te verslaan. De zege was voor de blauwwitten vol komen verdiend, hoewel de bijzonder hard werkende thuisclub haar niet ca deau gegeven heeft, waardoor de wed strijd vanaf het begin tot het einde een bijzonder spannend verloop had. Na een gelykopgaand begin kreeg Scherpenzeel geleidelijk een licht over wicht, dat na 24 minuten tot de ope ningstreffer leidde, gescoord door links buiten Westerneng: 01. De gastheren bleken hiervan niet onder de indruk en wisten op hun beurt tot enige goede acties te komen, welke keeper Sangers tot optreden noopten, doch geen resul taat opleverden. Scherpenzeel bleek de kunst van doelpunten maken beter te verstaan en in de 38e minuut was het wederom Westerneng, die scoorde: 02. Na de rust gingen de gastheren bij zonder enthousiast in het offensief, maar de Scherpenzeelse verdediging had er goed het oog in en bleek niet van plan kansen weg te geven. De blauw witte aanvallers zaten op hun beurt ook niet stil, maar de stevig ingrijpende ver dediging der gastheren bezwoer ook tij dig alle gevaar. Na een half uur verkleinden de gast heren toch de achterstand, toen hun goed doorzettende middenvoor, Bruine- kreeft, met een hard schot keeper San gers kansloos liet: 12. Door dit succes aangemoedigd, bleven de gastheren fel aandringen, maar succes kwam aan de andere kant. Toen middenvoor Mander- sloot goed werd gelanceerd, passeerde hij met een strakke schuiver keeper Verkaa: 1—3. VEENENDAAL De heren van Salamanders hebben zondagmiddag be zoek gehad van Kromhouters 3 en moesten met een gehavende ploeg aan treden, omdat enkele spelers tengevolge van ziekte of wegens militaire dienst niet beschikbaar waren. Het elftal werd gecompleteerd door vier junioren, die zich voortreffelijk hebben geweerd. Vooral Ane Harting en Arnoud van Enter deden bijzonder goed werk. Kromhouters probeerde onmiddellijk WAMEL De Scherpenzeelse dam mers togen naar Wamel om daar Slag vaardig te bekampen. De thuisclub bleek hierbij niet slagvaardig genoeg, want via een 128 zege nam S.D.V. de pun ten mee naar Scherpenzeel. De persoon lijke uitslagen waren A. W. A. JansenB. Valkenburg 20, R. RintelmanM. J. van Raajj 02, G. SchiltmansJ. Visser 11, H. v. Som menJ. v. d. Vliert 02, A. Duifhuis D. J. Iprenburg 20, R. v. RossumM. Inkenhaag 02, A. VermeulenA.Stui- venberg 02, J. SeghersW. v. d. Brink 02, W. v. Oo(jenL. v. d. Burg 11, H. v. d. HurkJ. Jansen 20. De volgende wedstrijd van S.D.V. wordt gespeeld tegen het Lunterse D.E.S. de verdediging van Salamanders te over rompelen, maar slaagde daarin voorlo pig niet. De thuisclub scoorde zelfs het eerste doelpunt, maar dat werd wegens buitenspel afgekeurd. Kromhouters slaagde er daarna in een 01 voor sprong te nemen, maar de thuisclub dacht er niet aan zich gewonnen te geven en kwam door F. Albers weer op gelijke hoogte. In de tweede helft werd niet meer gescoord. Kromhouters was wel wat meer in de aanval, maar de verdediging van Salamanders speelde bijzonder ge degen en gaf weinig kansen weg. De strijd eindigde daardoor in een 11 gelijk spel en dat is voor Salamanders een prachtige uitslag. Immers, Krom houters is lijstaanvoerderDe overige uitslagen waren: Salamanders jongens B-Quick C 14; Salamanders meisjes ZOW: 13;' Salamanders dames— Kromhouters 06. KEULEN Een Nederlandse ama- teurwielerformatie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het Keulse sport paleis met groot verschil een Westduitse formatie in een klassementswedstrijd over 25 ronden verslagen. In de indivi duele rangschikking bezette de Neder lander Henk Nieuwkamp de eerste plaats. Harry Jansen werd tweede en Gert Bongers vierde. Het doel van Salamanders in groot gevaar bij een aanval van Kromhou ters. VEENENDAAL Het tweede twaalf tal van Hemur-Enge, dat vergezeld was van een aantal supporters, heeft het in Veenendaal tegen SKF 4 niet kunnen bolwerken. In het begin moesten de Amerongers nog even wennen aan het gladde terrein en dat kwam hun na een kwartier op een doelpunt te staan. Door Wim Masselink kwamen de par tyen weer op gelyke voet, maar de vreugde in het kamp van Hemur-Enge was slechts van korte duur, Want SKF nam wederom een voorsprong. In de tweede helft was de thuisclub voortdurend in de aanval en hoewel de Amerongse ploeg zich goed verdedigde kon ze toch niet voorkomen, dat SKF de stand tot 61 opvoerde. De adspiranten van Hemur-Enge had den wegens terreinafkeuring een vrije dag. WAGENINGEN Ongeveer twee duizend toeschouwers hebben gezien, hoe Wageningen in de regen een kleine zege op het bezoekende Veendam heeft be haald. zy hebben tot 30 minuten in de tweede helft moeten wachten op een doelpunt, dat van de voet van Joop van Viegen kwam. Deze speler was weer in de groen-witte voorhoede teruggekeerd. Over het algemeen was de wedstrijd niet best, en vooral het plaatsen liet veel te wensen over. Beide ploegen speelden defensief goed voetbal, maar in de aan val waren de prestaties beduidend min der van kwaliteit. De uitblinker in de verdediging was Tonny van de Weerd, die goed terzyde werd gestaan door Piet Dielissen. Het enige doelpunt ontstond na goed voorbereidend werk van Broeksz, die de bal voor het doel plaats te. Loffeld tikte hem door naar Van Viegen, die daarna een open kans kreeg en deze ook doeltreffend afronde. De Veendammer Lacrois kwam daarna dicht bij de gelijkmaker, toen hy een vliegend schot lanceerde, dat keeper Quint echter bekwaam tot corner wist te verwerken. Naarmate het einde van de wedstrijd in zicht kwam daalde het spelpeil, ook vanwege de aanhoudende regen. Joop van Viegen zouden we wil len kwalificeren als de modderigste man van Wageningen. Als een Moriaan ver liet hij het drassige veld. Resumerend kan gezegd worden, dat het een wed stryd is geweest, waarin de verdedigin gen hebben gedomineerd. Trouwens, de uitslag doet niets anders vermoeden

De Vallei | 1966 | | pagina 6