Europees kampioen Pessoa gaf een staaltje ruiterkunst weg Panters I en II moesten hard vechten tegen SV V en Valbovol Dames van Panters moesten eer laten aan Spirit Bij WA sneuvelden diverse atletiekrecords IR en sm de korf SKF op tweede plaats door volle winst tegen Zwaluwen Amateurs bespraken agenda bondsvergadering Nederlands korfbaltwaalftal zeer fortuinlijk tegen België Volleybaluitslagen in de Nederlandse top John Surtees eerste Nederlanders zwak tegen Belgen Post-Pfenninger op de tweede plaats NSVS had gelijk spel verdiend Spanje-lerland (0-0) voor Europa Cup JUMPING AMSTERDAM Panters 2-SVV 2: 3-0 Panters 1-Valbovol 4: 2-2 Motocross Reserves Beter te laat in huis, dan te vroeg in 't ziekenhuis Edese jury prijs vraag Lionsclub Pagina 8 MAANDAG 24 OKTOBER 1966 AMSTERDAM De Duitser Hans Günther Winkler, de Ier Seamus Hayes, de Braziliaan Nelson Pessoa en de Duitser Alwin Schöckemöhle zijn de grote winnaars geworden van het weekeinde Jumping Amsterdam, het internationale concours hippique in de RAI, dat nimmer tevoren zo'n grote publieke belang stelling kende als ditmaal. Op de in ons land niet onbekende Saila, die op nationaal niveau met Willy Scheeren als berijder ook menig succes behaalde, zegevierde Winkler zaterdagmiddag in het springconcours „Speel Uw Spel". Hayes won zaterdagavond voor overvolle tribunes het puissancespringconcours en op weergaloze wijze zegevierde de Europese kampioen Nelson Pessoa in het jachtspringconcours, welke overwinning behalve met 1650,werd gehono reerd met een auto en tenslotte schreef Schöckemöhle de Grote Prijs van Amsterdam, het met 15000,hoogst genoteerde springconcours, op zijn naam. Onvergetelijk zal voor elkeen, die hiervan getuige was, blijven de solo, die Nelson Pessoa ten beste gaf in de Grote Prijs van Nederland. Met de schimmel Cangaceiro als strijdros gaf de Europese kampioen een staaltje van zijn kunnen ten beste, zoals wij zelden van hem hebben gezien. Na eerst met Caribe zijn kandidatuur voor de auto, waarop hij duidelijk zijn zinnen had gezet, te hebben gesteld, welke kandi datuur werd overtroefd door Harvey Smith, die in 60.9 sec. foutloos rond kwam, tegen Pessoa met Caribe in 62.8 sec., kwam Pessoa terug met Can gaceiro. Welk een begaafd ruiter de Braziliaan is kwam het duidelijkst in deze winnende rit tot uiting. Hij had het precies uitgekiend: „Om binnen de tijd van Smith te blijven moet ik in minder dan 45 seconden bij de eerste dubbelsprong zijn". Een vluchtige blik op de klok sterkte hem in de overtui ging te kunnen slagen. Hij was binnen de limiet. En voort ging hij in een prachtige stijl, volkomen zeker van zichzelf en van de capaciteiten van Cangaceiro. Met geraffineerd korte wendingen galoppeerde Gangaceiro geen centimeter teveel en hoog hièld Pessoa het tempo in zijn jacht naar de zege. Geen moment brak de cadans en als een prachtige eenheid gleed de Braziliaanse combinatie in vloeiende bewegingen door het parcours, dat rui ter en paard alle gelegenheid bood tot een glansprestatie. KEIZER. Het „gangetje", dat nogal eens tot moeilijkheden had geleid, trok Canga ceiro in galop door zonder in te hou den. Drie sprongen restten hem nog, waarvan de laatste een dubbelsprong. Terwijl de duizenden met ingehouden adem de jacht van Pessoa volgden, ging de Braziliaan onverdroten voort, geen moment van weifeling kennende. Toen hij door de finish ging wist ieder een en ook Pessoa, de man met „de gouden handen", die zich ook als re kenmeester had doen kennen, dat de „coup" was geslaagd. Met 59.9 sec. had hij Smith met precies een seconde verslagen. Hoe groot de prestaties van verscheidene andere ruiters waren wij noemden reeds Harvey Smith, maar ook diens landgenoten David Broom en Marion Coakes (als een veer tje dwarrelde de kleine stroller door het parcours), de Braziliaanse leerling van Pessoa, Simoes, de Duitser Kurt Janesinski en niet te vergeten de Ne derlander Lance Huet met Medrano, reden heel mooie jachtritten zij .ver bleekten bij die ene ongeëvenaarde rit van Nelson Pessoa, de keizer onder de ruiters. De dag tevoren in het „Speel Uw Spel" en in het puissance springcon- Nelson Pessoa op Cangaciero, die winnaar werd van de Grote Prijs van Nederland, tijdens zijn fantastische rit. cours was Pessoa in de schaduw van andere grote ruiters gebleven. In het behendigheidsspel, waarbij elke hinder nis een waarde had van tien tot hon derd gulden, had de Britse routinier Harvey Smith de beste kansen op de zege, waarvoor hij twee ijzers (Sea- hawk en Harvester) in het vuur had. De in de internationale ruitersport nog meer ervaren oud-Olympisch en we reldkampioen Hans Günther Winkler zou hem echter beide uit handen slaan. Met Siala reed hij in een zeer hoog tempo een prachtig uitgekiend par cours, waaruit hij tevoorschijn kwam met een puntentotaal van 1000. De ze ge was hem. GEEN CLIMAX. Het puissance springconcours, dat in voorgaande jaren immer uitgroeide tot een van de hoogtepunten van Jumping Amsterdam, miste nu de climax. Toen van de 15 combinaties, die zich voor de eerste barrage hadden geplaatst, er voor de tweede slechts vier overbleven, was daarmee de strijd tot te enge pro porties teruggebracht om interessant te kunnen blijven. Met een verhoging van de muur met 15 centimeter tot 1.95 meter, bonden de vier combinatiès de strijd aan voor de overwinning. Slechts een bleef hierin overeind, de Ier Sea mus Hayes, met Donneraile, welk paard voor het eerst in dit milieu een puissance sprong. De overige drie, w.o. de Nederlander Anton Ebben met Kai- rouan, struikelden op de muur. Zy mochten onder elkaar f4700,- verdelen. Hayes kreeg alleen f 2800,-. De eerste prijs van f 5.000,- in de Grote Prijs vafi Amsterdam, een twee manches tellend zwaar springconcours, waarmee dit zeer geslaagde Jumping Amsterdam werd afgesloten, werd al eveneens fel betwist in een barrage met 12 combinaties. En wederom za ten Hayes en Pessoa in de hoofdrollen. Zij moesten echter buigen voor de Duitser Alwin Schöckemöhle, die met Athleet foutloos en in de snelste tijd het zes hindernissen tellende parcours aflegde. Met lastige galopsprongen leg de Athleet de lange weg van hindernis twee naar drie af en boekte op dit tra ject zoveel tijdwinst, dat toen hij met heel korte wendingen verder zijn weg door het parcours ging, de basis die Seamus Hayes voor de overwinning had gelegd, bij elke sprong verder werd ondergraven. Met een tijd van 36.6 sec. was hij viertiende sec. snel ler dan Hayes, die op zijn beurt Pes soa met zestiende sec. had overtroefd. Als laatste ruiter deed Peter Schmitz nog een krachtdadige poging om zijn landgenoot de zege te ontnemen. Wel was hij sneller met zijn machtige springer Monodie, maar een fout op de driesprong kostte hem niet alleen de zege, maar ook enkele plaatsen in het klassement en daarmee een klein kapi taaltje. DEN HAAG De uitslagen van de voor de eredivisie van de Nederlandse Volleybal Bond gespeelde wedstrijden luiden. Dames: SOSKweekschool 1510, 157, 15—1; Celebes—HML 15—8, 1&- 7. 15—11; Achilles—Be Fair 9—15, IS IS, 1517, 1416; BoemerangRapid 15—4, 13—15, 3—15, 154, 12—15; Ar mada—PSV 8—15, 6—15, 7—15. Heren: BlokkeerOranje Nassau 15 11, 15—11, 15—11; Orawi—HML 9—15, 15—3, 15—12, 15—5; SOS—Cito 15—16, 15—10, 13—15, 15—5; Hevok—AMJV 15—12, 7—15, 10—15, 15—5, 14—16; Va- luasOlhaco 13—15, 15—13, 7—15, 15— 1, 815; ValbovalLibanon 1315, 13 —15, 17—15, 15—13, 815.' MEXICOSTAD De Brit John Sur tees heeft zondag met een Cooper-Mase- rati de „Grote Prijs van Mexico" gewon nen. Op de ranglijst voor het wereld kampioenschap neemt hij nu de tweede plaats in. De huidige wereldkampioen, Jack Brabham, die zoals gewoonlijk in een racewagen van eigen ontwerp, een Brab- ham-Repco, reed, moest met de tweede plaats genoegen nemen. De Brit Dennis Hulme kon in de laatste ronde nog net langs de Amerikaan Richie Ginther glippen en legde beslag op de derde plaats. Hij bereed eveneens een Brab- ham-Repco. De Amerikaan Richie Gin ther werd vierde in een Honda. VEENENDAAL Zaterdagmiddag heeft het in de /.aal van het Chr. Lyceum niet aan spanning ontbroken bij de herenwedstryden van Panters. Panters 2 ont moette de sterkste tegenstander tot nu toe ën produceerde een beter spel dan in voorgaande wedstrijden. Een zeer spannend wedstrydverloop bracht uiteindelijk een fraaie 30 zege voor de Veenendalers. Panters 1 speelde tegen de fanatieke, jonge en goede ploeg Valbovol 4, waaraan Panters 2 verleden week de handen meer dan vol had. Panters 1 speelde by de stand 21 voor Valbovol een ogen schijnlijk verloren wedstryd, maar stug volhouden tot en met het laatste fluit signaal bracht een winst van de vierde en laatste set met als resultaat een letter lijk en figuurlijk uit het vuur gesleept gelyk spel: 22. Panters 2 speelde tegen SW 2 een goede wedstrijd. Beter dan in voorgaan de ontmoetingen. Ondanks het feit, dat de Panters-aanval niet helemaal uit de verf kwam was het SVV 2 meestal wel de baas, zij het dan dat diverse malen een forse achterstand moest worden in gelopen. SVV bleek eveneens van alle markten thuis te- zijn en vergde het uiterste van de Veenendalers. Vooral de verdediging van SVV was een moei lijk te nemen obstakel. In de eerste set gingen de partijen aardig gelijk op, met goede momenten in aanval en ver dediging. Bij Panters ontbrak het veel aan een zuivere pass, waardoor de aan val niet goed kon worden voorbereid. AMERSFOORT Het is het eerste damesteam van Panters niet gelukt om in de nieuwe sporthal de volle winst te grijpen op het Amersfoortse Spirit. De Veenendaalsen kwamen weliswaar met 21 voor te staan, maar daar er in de ze Overgangsklassen een gelijk spel niet mogelijk is, moesten er nog twee sets worden gespeeld, welke belde door VEENENDAAL Zaterdagmiddag kwam, tijdens de op het Sportpark Pan huis gehouden clubkampioenschappen van de Veenendaalse Atletiek Vereni ging tot uiting, dat verschillende VAV- ers vrij talentvol zijn. Bij de meisjes C en D en bij de jongens tot 11 jaar kwa men enkele nieuwe leden tot resultaten, die bewondering wekten. Het meest op vallende in deze leeftijdsgroep was wel de prestatie van Eep van Beek, die drie van *de vier nummers op zijn naam bracht en daarmee clubkampioen werd. Eep van Beek was niet de enige jon gen, die tot opmerkelijke prestaties kwam. Bij de jongens A was het Hans Bovenschen, die een aanwinst voor VAV bleek te zijn. Hij stootte de 6 kilo kogel naar een nieuw clubrecord: 11.10 m. Verder vestigde Jan Harteman, on danks de slechte gesteldheid van de baan, op de 1000 meter een nieuw club record: 2.57.00. Na afloop van de wedstrijden reikte voorzitter Drost de fraaie prijzen uit aan de winnaars, waarna hij een woord van dank richtte tot degenen, die deze kam pioenschappen tot een succes gemaakt hadden. Jammer vond hy het, dat nie mand van de ouderen deze middag in het strijdperk was getreden. Hierdoor blijft Wim ter Haar titelhouder bij de heren. Tot slot richtte de jeugdige H. van Al- fen zich tot de beide trainers, de heren Ter Haar en Zuidema, sprak een woord van dank en overhandigde namens alle atleten een fraai geschenk. De uitslagen luidden als volgt: Meisjes C-D: 1. J. Slotboom en L. Kievit,- beiden met 1425 pnt.; 2. R. van Alfen, 1402 pnt. Meisjes A-B: 1. T. Hiensch, 2589 pnt.; 2. C. Sukkel, 1938 pnt. Jongens tot 11 jaar: 1. E. van Beek, 2. K. Veenendaal, 1158 pnt.; 3. A. van Campen, 1015 pnt. Jongens D: 1. J. Hensbergen, 1905 pnt.; 2. E. Budding, 1570 pnt. Jongens C: 1. J. van Manen, 2020 pnt.; 2. J. Diepeveen, 1449 pnt. Jongens B; 1. B. van Ravenhorst; 2. G. van Viegen, 1212 pnt. Jongens A: 1. J. Zuidema, 1950 pnt.; 2. J. Harteman, 1696 pnt. HILVERSUM Het was een uitste kend korfbalweekeinde voor de Veenen daalse 3e klasser S.K.F., dat zelf won van het gerenommeerde Zwaluwen en na afloop van deze wedstryd hoorde, dat het ongeslagen D.S.V. in Amsterdam tenonder was gegaan tegen T.C.N.H. De achterstand op D.S.V. werd daar door teruggebracht tot 1 punt en de stryd om de bovenste plaats ls nu pas goed ontbrand. De Veenendaalse korfballers en korf- balsters waren naar Hilversum getogen met een bezwaard hart. Verleden jaar verloor men daar met 41 en ln de thuiswedstrijd had S.K.F. eveneens het loodje moeten leggen. Ook nu behoorde ZEIST „De naleving van de ama teurbepalingen geeft ons veel zorg", stelde praeses J. J. Egberts, toen de amateurs dit weekeinde in het K.N.V.B.- Sportcentrum te Zeist de agenda voor de komende bondsvergadering bespra ken, nadrukkelijk vast. „Er zijn over schrijvingen", zo vervolgde hy, die ons ernstig te denken geven. Wanneer een speler, die bij het betaalde voetbal 3.000 tot 7.000 gulden verdiende, zyn contract opzegt om vervolgens ver van zyn woon plaats voor een am«.teurclub te gaan spelen, dan vinden wQ dat een vreemde zaak". De woorden van de heer Egberts wa ren er mede oorzaak van, dat de ama teurs zich enigszins schaarden achter het voorstel de amateurbepalingen te verscherpen. Volgens het nieuwe regle ment kan het K.N.V.B.-bestuur reeds wanneer het de overtuiging heeft, dat een speler niet langer tot de amateur klasse behoort, deze op advies van de Commissie voor Amateurisme op de lijst van beroepsspelers plaatsen. Kracht van wet krijgt het nieuwe reglement ech ter Das als od 12 november de leden van de bondsvergadering, waarin amateurs en semi-profs gelijkelijk vertegenwoor digd zijn, er hun stem van geven. De opiniepeiling ten aanzien van een verhoging van de contributie daarente gen boor de bestuurderen weinig per spectief. In een toelichting wees het bondsbestuur er op, dat er weliswaar een reserve van 1,5 miljoen gulden is, doch dat dia op zich grote bedrag bij jaarlijkse vaste lasten van 1,2 mil joen tulden aan de lage kant is. De heer Egberts voerde bij herhaling aan, dat zeker voor de toekomst op belangrijke inkomsten uit de sporttoto niet zonder meer gerekend mag worden. In tegen stelling tot sommige afgevaardigden toonde hij zich lang niet optirfustisch. „Er zijn instanties, die de sportoto rus tig zouden laten verdrinken zonder ons een hand toe te steken", zei hij, „en er zijn aanwijzingen, dat invloedrijke per sonen naar andere mogelijkheden uit zien". De argumenten van de heer Egberts konden de weerstand niet breken, waar door kwam vast te staan, dat een verho ging van de contributie in de nabije toe komst kansloos is. Zwaluwen tot de kanshebbers, zjj het dan dat het van D.S.V. had verloren. Onder leiding van scheidsrechter Ten Voorde pakte Zwaluwen direct energiek aan en zeker in het begin moest S.K.F. alle zeilen bijzetten om erger te voorko men. Het gevaar in de eerste aanval moest voornamelijk komen van schutter Jan Honing, die direct a{ enkele malen dichtbij een doelpunt kwam. Gelukkig voor S.K.F. sprong de bal echter twee maal uit de mand. Toen dit eerste wat nerveuze begin achter de rug was bleek al spoedig, dat S.K.F. zeker niet de mindere was. Het spel golfde lange tijd heen en weer zonder dat er doelpunten vielen en het leek er op, dat de rust met 00 zou ingaan. Weliswaar had Wout van D(jk eindelijk van afstand succes, maar scheidsrechter Ten Voorde was onver biddelijk en keurde het doelpunt af we gens duwen van Breunis v. d. Pol. Veertig minuten na het begin kreeg v. d. Pol recht voor de paal een schiet kans en eindelijk had S.K.F. succes (0—1). Na de rust werd de bal direct na de uitworp naar Wout van Dijk geplaatst, die op zijn beurt snel naar de vrijstaan de v. d. Pol wierp. Zonder bedenken schoot de laatste het tweede doelpunt door de korf (02). Het spel werd nu wat feller. Wout v. Dijk, die de nog altijd snelle Hijneman verdedigde, nam te veel afstand en dat kostte hem een tegenpunt. Hijneman kon n.l. rustig richten en scoorde feil loos (12). Ongeveer 7 minuten voor het einde scoorde Mieke Farber (13). Dit be- EDE In aansluiting op eerdere be richten ten aanzien van de door de Lionsclub Ede georganiseerde opstel lenwedstrijd over „de vrede" wordt meegedeeld dat thans de samenstelling van de jury bekend is. Behalve het lid van de Lionsclub pastoor J. C. H. Bernsen hebben daarin zitting mejuf frouw Mirjam Spiering, redactrice Ede- se Courant en H. Snoek, conrector Mar- nix College. tekende de genadeslag voor Zwaluwen. Door dit succes staat S.K.F. nu vast op de tweede plaats. Aanstaande zater dag krijgt het Welgelegen uit Utrecht op bezoek en het ziet er naar uit, dat ook deze wedstrijd een overwinning zal opbrengen. De stand aan de kop is nu als volgt D.S.V. 7—12; S.K.F. 7—11; T.C.N.H. 79; Zwaluwen 68. De overige 12-tallen van S.K.F. be haalden de volgende resultaten S.K.F. 2—Vinken 1 2—8; S.K.F. 3— Avanti 1 6—4; S.K.FA 4—Hemur E. 61; S.K.F. jun. 1Vinken jun. 1 102 Adsp.: Midlandia aSKF a 40; Spar ta aS.K.F. c 81. Pup.: Arena b S.K.F. e 0—2. Panters werden verloren. Over het ge heel genomen kwam de overwinning te recht bij de ploeg, die er in deze strijd het meeste recht op had. Gezien de thans waargenomen verhoudingen be hoeft dit damesteam van Panters later in de thuiswedstrijd echt niet te verlie zen van Spirit. Tevens was deze neder laag een zeer goede les en zal men er in de nabije toekomst op bedacht moe ten zijn meer van deze- tegenstanders te ontmoeten in de competitie. Panters had in geen maanden een competitie duel verloren, zodat de Veenendaalsen nu goed weten waar ze aan toe zijn. De eerste set in deze strijd tegen Spi rit had een vrij rommelig karakter. Bei de ploegen haddenmoeite om een be hoorlijke aanval aan het net te brengen en in de verdediging werd nog niet de juiste mate van precisie bereikt. Spi rit liep verdiend uit tot 125 en won even later de eerste set met 157. In de tweede set kwam de Pantersploeg er steeds beter in. Ze had nu het bes te van de aanval en dat bracht veel punten binnen. Wil Schoemaker en Ada Siefkes konden vrij veel aan het net worden gelanceerd hetgeen de stoot kracht vergrootte. Met 915. ging deze set naar de Veenendaalsen en de stand was gelijk: 11. In de derde set kon Panters zich op trekken naar het peil wat eigenlijk in deze klasse is vereist. Wederom sterk in de aanval, maar nu met een hechte verdediging, werd Spirit eigenlijk over klast. Bij de stand 26 voor Panters, kwam Wil Schoemaker op de serve plaats en bleef daar tot en met het laat ste punt van deze set. Haar serves wer den te onnauwkeurig door de Spirit-da mes opgevangen en als de bal wel ge retourneerd werd nam Panters het ini tiatief feilloos over. De spelverdeelsters Ditty Hiensch en Margriet van Otterlo hadden nu de dankbare taak om in al le rust de overige aanvalsters, Lineke van Hardevelden, Jos Jansen, van gave set-ups te voorzien. Panters ging heel gemakkelijk door en Spirit bleef het antwoord schuldig. Met maar liefst 15- 2 werd deze set overtuigend door Pan ters gewonnen: 12. Maar Spirit had de moed nog lang niet laten zakken. Verwoed beten de da mes zich vast in de strijd, met als re sultaat, dat het nu Panters was dat te vergeefs naar de cadans en de vorm van zojuist liep te zoeken. Spirit had het geluk om te beschikken over mej. Barendregt. die met haar geweldige serves keer op keer paniek zaaide in de Panters-veste. Vele gestopte ballen vlogen in de tribune of ver uit het be reik van medespeelsters. Panters kon bijblijven tot 107, maar daarna stoom de Spirit gedegen door tot 157 en de stand was weer gelijk: 22. De les, die Panters Spirit had gele zen in de derde set ging nu als 'n boe merang werken, want nu was het Spi rit dat Panters volkomen de wet ging voorschrijven. Weer was mej. Baren dregt van Spirit, die met haar weergalo ze serve Panters volkomen op de knieën dwong. De Veenendaalsen hadden geen enkel verweer op dit geweld. Men gaf zich weliswaar niet zomaar gewonnen, dat was duidelijk te zien, doch men mis te nu eenmaal op dat moment de ca paciteit om een afdoend antwoord te geven. Eveneens met de duidelijke cij fers 151 konden de Spirit-dames deze beslissende set in hun voordeel beëin digen. De eerste nederlaag sinds lang voor Panters, dat uit deze wedstrijd veel lering kan trekken. SVV nam een 79 voorsprong, maar Panters kwam terug en nam een klei ne voorsprong van 109. Weer drong SVV sterk aan en kwam voor met 10 13. Maar ook nu verdedigde Panters uitstekend en werd menige aanval ge retourneerd. Niettemin werd het voor Panters bij de stand 1214 heel pre cair. Toch drukten de Veenendalers goed door en wisten de eerste set nog onverwacht te winnen met 1614 (1-0). In de tweede set keek Panters alweer snel tegen een achterstand aan van 1 5. Maar de partijen kwamen weer ge lijk op 6—6. Via 88 kon Panters daar na door goed voorbereide aanvallen door Tuinstra en Willemsen uitlopen en uit eindelijk de tweede set met 1510 thuis houden (20). In de derde set was het weer SVV, dat een forse voorsprong nam van 17 Ondanks alle moeilijkheden raakte Pan ters niet in paniek en vocht verbeten terug. Langzaam maar zeker kwam de ploeg terug. Roel Sipkema werd helaas minder bediend van gave set-ups, maar zijn geplaatste ballen brachten vele ma len verwarring in de SW-verdediging. Dick Bovenschen speelde een goede partij en vooral zijn serves waren weer van een prima kwaliteit. De spelverde lers Henk van Schuppen en Hedda Buys hadden het moeilijk met al die onnauwkeurige passes, doch sloegen zich er goed doorheen. Bij de stand 1010 was de strijd weer in evenwicht en van af dat moment drukte Panters door. SW had weliswaar enkele malen pech maar Panters gaf geen duimbreed meer toe en won deze derde set wederom met 1510. Een fraaie 30 overwinning voor de Pantersploeg, die daardoor on geslagen bleef. De jonge ploeg uit Woerden, Valbo vol 4, die het verleden week Panters 2 zo moeilijk had gemaakt, legde ook nu Panters 1 het volleybalvuur na aan de schenen. De Pantersploeg kon er in de eerste set maar niet inkomen. Zeer slordige aanvallen werden door Valbo vol gemakkelijk opgevangen en dan toog die ploeg wfeer fanatiek in de aan val. Zij nam dan ook meteen een 1 10 voorsprong zonder dat Panters er ook maar iets aan kon doen. Panters kwam daarna nog goed terug tot 912, maar deze set werd een prooi voor Valbovol met 915 (01). In de tweede set kwamen de Veenendalers er wat be ter in. In de aanval werd met wat meer overleg geopereerd, terwijl de aanvallen van Valbovol goed werden afgeblokt. Panters kwam voor met 14- 10, maar Valbovol liet het niet er bij zitten en kwam terug tot 1413. Een plaatsbal van Gert Hulsebos bracht de set naar Panters en het was 11. De derde set was weer geheel voor Valbo val. Fraaie aanvallen en snelle verde digingsacties toonden dat het zonder meer de betere ploeg was. Met 715 trokken de Woerdenaren aan het langste eind en hadden weer een 12 voor sprong. De vierde en laatste set was de spannendste van de hele wedstrijd. Allereerst liepen de Valbovol-mannen regelmatig uit en namen telkens weer een ruime voorsprong. Het werd zelfs 710 in hun voordeel en de wedstrijd scheen voor Panters verloren. Maar HECHTEL De Belgische motocros sers hebben zondag in Hechtel de inter land BelgiëNederland met ruim ver schil gewonnen. In de 250 cc-klasse ver gaarden de Belgen 48 punten en de Ne- derlandres 3. In de halve literklasse ze gevierden de Belgen met 3414. De zij- spanwedstrijd eindigde onbeslist: beide teams behaalden 18 punten. De individuele resultaten zijn: 500 cc-klasse 1. Walter Baeten (Belg.) 5 pnt.; 2. Frans Slechten (Belg.) 8 pnt.; 8. Pol horst (Ned.) 18 pnt.; 9. Gerard van Heugten (Ned.) 21 pnt. 250 cc-klasse 1. Joel Robert (Belg.) 2 pnt.; 2. André Deville (Belg.) 6 pnt.; 3. Sigmans (Ned.) 7 pnt., 4. Van der Hoek (Ned.) 15 pnt. Zijspanklasse 1-. Georges vann Tilt (Belg.) 2 pnt.; 2. Ben Snijder (Ned.) 5 pnt.; 3. Sliep (Ned.) 10 pnt. verbeten kwam Panters terug. Het werd 1010 en na veel wisselingen toch weer 1214. Vanaf dat moment ontspon zich een dramatische en spannende strijd. Het werd 1414. Timo Kroes en Henk Bakker deden aan het net goede din gen en om beurten werd er gescoord. De spanning steeg ten top en via 15 15, 1616 en 1717 werd het na lange tijd uiteindelijk 1917 voor Panters, waardoor deze strijd nog onverwacht gelijk eindigde (22). Henk de Kleu- ver deed na een langdurige ziekte zijn rentree in deze ploeg en kan op een goede wedstrijd terugzien. Ook dit team van Panters blijft door het gelijke spel ongeslagen in de eerste klas van de bond. Het derde herenteam verloor de moei lijke uitwedstrijd te Woerden van Ti- bra 1. Een onbegrijpelijke nederlaag, want zowel in de eerste als in de twee de set stond Panters 3 voor met 10 14, doch beide sets gingen toch verlo ren. In de derde set kwam men op 813 en wederom zakte de ploeg in elkaar en verloor de set en de strijd met 3-0. Heren 4 speelde te Utrecht gelijk (2-2) tegen USS 5, hetgeen de spelverhou- ding goed weergaf. Het meisjes-jeugd- team won thuis met 31 van de jeugd van Valbovol, hetgeen een verrassende uitslag mag heten. Het tweede damesteam tenslotte kon 't in de Meern tegen Kracht en Vlugheid 1 niet bolwerken en verloor met 30. De zeer kleine verschillen in de set standen leren ons, dat een gelijk spel mogelijk was geweest. Maar de gast vrouwen wisten steeds weer met neus lengte voorsprong het eerst de sets te beëindigen. DORTMUND De stand op zondag nacht ip de zesdaagse van Dortmund luidde: 1. Kemper/Oldenburg, Duitsland 223 pnt.; 2. Post/Pfenninger, Nederland/ Zwitserland, 151 pnt.; op een ronde; 3. Altig/Renz, Duitsland, 137 pnt.; 4. Bug- dahl/Sercu, Duitsland/België, 135 pnt.; 5. Lykke/Rudolph, Denemarken/Duits land, 81 pnt.; 6. Eugen/Junkermann. Denemarken/Duitsland 37 pnt.; op 6 ronden: 7. Boelke/Grossimlinghaus, Duitsland, 39 pnt.; op 9 ronden: 8. De Loof/Seeuws, België 63 pnt.; 9. Schulze/ Baensch, Duitsland/Australië, 25 pnt.; op 16 ronden; 10. Kanters/Peffgen, Duitsland, 40 pnt.; op 17 ronden: 11. W. Altig/Puschel, Duitsland, 40 pnt.; op 21 ronden: 12. Rohr/Gieseler, Duitsland 75 pnt.; op 24 ronden: 13. Kunde/Roggen- dorf, Duitsland, 72 pnt. vanmyy OOBelgiëni DEURNE In de modder van het archaïsche Tubantia-veldje van Deurne heeft het Nederlandse korfbaltwaalftal zondag een van de meest fortuinlijke overwinningen behaald van het nu al veertig jaar durende interlandcontact met de Belgen. De prijs van deze 97 overwinning, na een ruststand van A4, was echter bijzonder hoog. In het nauw gebracht door de fanatieke Belgische slotaanval doken bij de stand 68 de debuterende Leo Borghols uit het midden- en Ans van Veen uit het aanvalsvlak met doodsverachting naar de bal. Het resultaat was een angstwekkende botsing. Borghols bleef roerloos liggen. Ans van Veen werd krimpend van pijn naar de kant gebracht. Een half uur na de wedstrijd lag Borghols nog steeds half buiten kennis in de kleedkamer. Hij klaagde over hevige pijn in de rug. Men achtte overbrenging naar een zieken huis noodzakelijk. Het was typerend, dat de frisse krachten, John Boogers en Ineke Klu- ver in de resterende minuten geen en kele rol meer speelden. In feite werd de overwinning behaald door Veine en de gunst van de Engelse scheidsrechter Crossman. Deze kende Nederland een dubieuze straf worp toe. waaruit Jan Wals de openingstreffer scoorde. Tweemaal veroorzaakte de hardhandige Oranje-verdediging daar na strafworpen, maar Van Hemel en Meeussen misten deze opgelegde kan sen. Zelden opereerde een Nederlands twaalftal zo moeizaam aia deze Am sterdam/Den Haag-combinatie. Vooral de aanval, waarin Cees van Lunteren, wegens studie ontbrak, was zwak. Jan Wals en Wil Reuter misten raffinement en Loes van Zee, maakte een uiterma te zwak debuut. Gelukkig voor Nederland was er één speler, die niet in de malaise deelde: aanvoerder Gerard Bos. De HKV-spe ler scoorde viermaal en was in zijn dertigste interland zelfs Munnikes haalde dat aantal niet de grote in spirator van het middenvak, dat de an dere vakken in kwaliteit met klassen klopte. Hij zorgde voor 12 en 13 en nadat de Belgen bij de rust tot 44 waren teruggekomen voor 45 en en 46. Twee fortuinlijke treffers van Ans van der Velde en Jan Wals hielden daarna de voorsprong van twee doel punten onaangetast tot de dramatische botsing, die vijf minuten voor tijd net te weinig beloonde Belgische aanvals- gawald even onderbrak. VEENENDAAL. N.S.V.S. heeft wederom geen positieve resultaten kunnen behalen in de wedstrijd tegen de technische ploeg van V.V.Z. '49. Het grootste gedeelte van de negentig mi nuten waren de Veenendalers in de aanval, maar doordat er geen afronder was bleef de stand dubbelblank. Ook het optreden van de V.V.Z.-keeper vormde telkens weer een niet te over bruggen hindernis. N.S.V.S. kwam met enkele invallers in het veld. Pauw Bleijenberg en Stui- venberg konden niet van de partij zijn. De gehele eerste speelperiode was N.S.V.S. dicht bij het V.V.Z.-domein in actie en er ontstonden ook enkele re delijke kansen. Echter Gert de Ruiter en Hans Voorhout zagen hun schoten of op het houtwerk belanden of nicht op de keeper afgaan. Na de hervatting leek het spelbeeld identiek aan dat van voor de rust te gaan worden. De eerste twintig mi nuten waren de oranje-witten door lopend in de aanval, maar tot scoren kwam men niet. Toen werden plotseling de bakens verzet. V.V.Z. nam het initiatief over en nu was het N.S.V.S., dat zich tot verdedigen moest beperken. Na enige tijd kreeg V.V.Z. een penalty toegewe zen. Deze werd prachtig door Van Gin- kel gestopt. Overigens was deze keeper, net als zijn collega aan de andere kant, gedurende de gehele wedstrijd de ster van het veld. De score scheen zich niet meer te zullen wijzigen, maar net voor het eindsignaal werd een V.V.Z.-aan- val over rechts opgebouwd. Rechtsbui ten Verkerk zette de bal voor en met 'n werkelijk fantastische snoekduik kopte rechtsbinnen Blijmoet in 01. Even later klonk het eindsignaal. De neder laag betekent, dat N.S.V.S. de rij blijft sluiten. Het tweede elftal van de Newo doet het aanmerkelijk beter. De totnutoe gespeelde wedstrijden konden alle met een zege besloten worden. Volgende week heeft N.S.V.S. I rust. DUBLIN Ierland heeft zondagmid dag in een wedstrijd voor groep 1 van het toernooi om het Europese voetbal kampioenschap te Dublin gelijk gespeeld tegen Spanje. In deze ontmoeting werd niet gescoord. Spanje, dat houder is van de Europa Cup voor landenteams, moest in deze eerste wedstrijd zich lange tijd terug trekken in de verdediging. Twintig mi nuten voor het einde was Ierland dicht bij een doelpunt. Een kopbal van rechts binnen Mc. Evoy kon echter door een Spaanse verdediger nog op de lijn wor den gestopt. Ruim 38.000 toeschouwers woonden de ontmoeting, waarin op som mige momenten bijzonder hard om de overwinning gestreden werd, bij. Behalve Spanje en ^Ierland maken Turkije en Tsjecho-Slowakye deel uit van deze groep, waarvan de winnaar overgaat naar da volgende ronde. V

De Vallei | 1966 | | pagina 8