Wegenplan Domineesberg onderhands aanbesteden Scherpenzeel bouwt Jong leven voor de door oprichting „Batavieren ponyclub Huizen volgens modern systeem Echtpaar De Haas-Zanen in de (katten)-prijzen Secr. Van den Brink: „Er zit vaart in de bouw B. en W. Rhenen zien voordelen Voorzichtig investeringsbeleid Commissaris voor aterleiding O.B.K. tevreden Dubbele zege voor Kerstarrangement van VVV gereed Grondtransactie IN PLAN-ZUID WORDT HARD GEWERKT Paardesport kweekl discipline" Gemeenteraad Lienden komt dinsdag bijeen Veel plannen hij „Frimarket" WEGENPLAN AANNEMER UITBESTEDING VORM ONDERHANDS Wachtlijst Bedrijvig DINSDAG 25 OKTOBER 1966 RHENEN. Vanavond krtygt de raad van Rhenen een ul tgebreid preadvies voorgeschoteld, dat handelt over de aan leg van nieuwe wegen in het bestemmingsplan „Domineesb erg". Na een zekere aanlooptijd is in de gemeente Rhenen een bouwstroom op gang gekomen, waarvan verwacht mag worden, dat deze de woningproduktie een grote mate van continuïteit zal geven en bovendien de omvang daarvan aa nmerkelijk zal doen stijgen. Het daartoe ingestelde bouw team, waarin alle activiteiten die met de woningbouw verb and houden worden gebundeld, adviseert B. en VV. regelmatig met betrekking tot de ter zake te nemen beleidsbeslissingen. De activiteiten waarop B. en W. doelen betreffen onder an dere het bouwryp maken van terreinen, waaronder wordt b egrepen de aanleg van wegen, riolering en wat daarmee on middellijk verband houdt, alsmede het gereed maken van het bouwterrein, door daar waar dit nodig is grondwerken uit te voeren. Het heuvelachtig karakter van de gronden bin nen het bestemmingsplan „Domineesberg", zo stellen B. en W., geeft in dit opzicht veel moeilijkheden. Het pre-advies stelt verder, dat het aanvankelijk in de bedoeling heeft ge legen om de aanleg van alle binnen het genoemde bestemmingsplan gepro jecteerde wegen als één werkobject tot uitvoering te brengen. Tijdens onder handelingen met de eigenaar van de gronden tussen Domineesberg en Nieu we Veenendaalseweg, de N.V. Mij« Stadhouderslaan in Den Haag, was ech ter gebleken, dat de kapitaalschaarste en de daaruit voortvloeiende hoge ren testand deze maatschappij tot een zeer voorzichtig investeringsbeleid hebben genoopt. Voorlopig heeft dit tot gevolg, dat het opzetten van een bouwstroom van eengezinswoningen in de premie- en de vrije sector wordt getempori seerd. Het is duidelijk, aldus B. en W., dat het geen zin heeft om in deze om standigheden de aanwezige gronden bouwrijp te maken. Met het kweken van renteverlies door voortijdige inves teringen is de woningbouw niet gebaat. Het wegenbouwplan moet in ver band met deze overweging worden ge splitst en de daardoor ontstane partiële plannen moeten worden aangepast aan het tempo van de bouwstroom in de woningsector. Het binnenkort in uitvoe ring te nemen onderdeel omvat de aan leg van de Papaverstraat en aangren zende verbindingen, waarvoor onlangs al door de raad een krediet beschik baar werd gesteld. Omdat naar de visie van B. en W. ter verkrijging van een efficiënte werk wijze nauw verband zal worden gelegd tussen de woningbouw enerzijds en de wegaanleg en het bouwrijp opleveren van de grond anderzijds, wordt het door het college noodzakelijk geacht, dat de genoemde werkzaamheden vol ledig worden gecoördineerd door het bouwteam. Alleen op deze wijze zou het vereiste tempo in de woningbouw worden ge garandeerd. Met andere woorden: het bouwrijp maken der maagdelijke ter reinen in de ruimste zin van het woord wordt ondergeschikt gemaakt aan de woningbouw. Het nauwe verband tussen deze 01 bare werken wordt volgens B. enL aangetoond door het feit, dat veelal grote hoeveelheden uit bouwputten vrij komend zand worden gebruikt bij de wegaanleg. Omgekeerd wordt het bij de wegaan leg overtollig gebleken zand gebruikt voor ophoging van bouwterreinen. Zo als gezegd geeft het heuvelachtige ter rein in dit opzicht veel moeilijkheden, maar ook veel mogelijkheden. De ge noemde werkzaamheden kunnen niet altijd na elkaar worden gepland, doch veelal lopen zij parallel. Met name levert het voordelen op, nog steeds aldus de mening van burge meester en wethouders, dat een aanne mer op een ogenblik, dat met de weg aanleg nog niet is aangevangen, reeds bepaalde voorbereidingen voor de ega- lisering van bouwterrein treft en om gekeerd, dat hij ook na afloop van de wegaanleg nog grondverzet in het ka der van de woningbouw uitvoert. 3pv B. en W. achten het daarom uit een oogpunt van efficiency wenselijk, dat een plaatselijk aannemer, die elk ge wenst ogenblik kan worden ingescha keld doordat hij personeel en mate rieel in de buurt beschikbaar heeft, het totale werk kan aannemen. Een derge lijke combinatie zal de prijsvorming ten goede komen. In de nota wordt geconstateerd, dat gesplitste aanbesteding van wegaanleg en grondwerken zonder meer duurder is. Als een belangrijke factor in dezen wordt ook gezien, dat een grote aanne mer van buiten veelal delen van het werk uitbesteedt (b.v. graafwerk), het geen de overzichtelijkheid bij de uitvoe ring niet bevordert. De controle op het werk moet dan worden geïntensiveerd. Daar de betreffende aan te leggen wegen moeten worden geasfalteerd, zal een belangrijk deel van het werk door de gemeente worden uitbesteed. Op gronden van efficiency en prijsvorming zal deze uitbesteding volgens het rap port geschieden aan de Arnhemse as- faltfabriêk. Als een ander voordeel bij onderhandse aanbesteding noemen B. en W. de materiaalkeuze die recht streeks door de gemeente plaats vindt. RHENEN In de gemeenteraads vergadering van hedenavond moet ge stemd worden over de benoeming van een commissaris voor de N.V. Water leiding Mij „Rhenen". De burgemees ter is aangewezen als vertegenwoordi ger van de gemeente in de aandeelhou dersvergaderingen van de maatschap pij. In de eerstkomende aandeelhouders vergadering moet worden voorzien *-in de vacature van een commissaris, ont staan door de periodieke aftreding van de heer dr. ir. P. C. Lindenbergh. Bij de benoeming van een commis saris moet de beslissing van de ge meenteraad in acht worden genomen. De raad van commissarissen acht het gewenst dat een technisch deskundige op waterleidinggebied hiervan lid uit maakt en stelt om deze reden een her benoeming van de heer Lindenbergh op prijs. De raad van commissarissen heeft de volgende niet bindende aanbeveling opgemaakt: 1. dr. ir. P. C. Linden bergh te Amsterdam; 2. ir. J. J. Plaet te Rhenen. De gemeenteraad wordt voorgesteld door stemming te bepalen welke per soon door de burgemeester als com missaris kan worden benoemd. Aannemerswinst, zo stellen zij, zal op de materialen komen te vervallen, evenals omzetbelasting. Doordat voorts met een open begroting wordt gewerkt, wordt ook de zogenaamde „opzet" ver meden. Kortom, B. en W. zijn van me ning dat een gunstiger prijs kan wor den bedongen wanneer, behoudens ho gere goedkeuring en overigens gespreid in de tijd, de uitvoering van de rest van het wegenbouwplan in uitzicht kan worden gesteld. De voordelen van een onderhandse aanbesteding in vergelijking tot een openbare, springen volgens het college duidelijk in het oog. Minder goed zicht baar zijn deze bij een keus uit de twee vormen van onderhandse aanbe steding. Het gaat hier volgens B. en W. om de zuiver onderhandse aanbesteding aan één aannemer en vervolgens om de zogenaamde aanbesteding op uitno diging, waarbij drie of vier aannemers prijsopgave kunnen doen. Een deel van de hiervoor opgesomde voordelen vooral in de prijsvormingssector gaat met de laatste oplossing verloren, doch het is volgens B. en W. mogelijk dit af te remmen door een niet-plaat- selijk aannemer bij de uitnodiging te betrekken. „Maar", en wij citeren letterlijk „hierbij loopt men echter de kans, dat andere voordelen zoals soepele aanpassing van personeel en materieel en de omschakeling van de wegenbouw naar grondwerk zowel voor als na de uitvoering van het hoofdwerk, weer te niet worden gedaan". De conclusie van het uitgebreide be toog komt er op neer, dat B. en W. de voorkeur geven aan een zuiver on derhandse aanbesteding. De mening wordt niet gebaseerd op de toestand op de wegenbouwmarkt, maar wordt bepaald door praktische overwegingen als efficiënte werkuitvoering, goede ma teriaalkeuze en soepelere mogelijkhe den van toezicht. Het gaat B. en VV. niet in de eerste plaats om de gelde lijke voordelen hetgeen in eerste instantie uit het rapport zou zijn af te leiden maar om een goed uitge voerd wegenplan. Tegengeworpen kan worden, aldus B. en W., dat een formele uitvoering en navolging van bestek en tekeningen ook tot goede resultaten kunnen leiden, doch daarbij wijzen zij erop, dat dit mogelijk is bij een groot werk, waar bij één of meer speciale opzichters kunnen worden aangesteld. Met het huidige personeelsbestand, zo menen B. en W., biedt de door hen voorgesta ne werkwijze de meeste voordelen. In principe wordt de raad dan ook voorgesteld te besluiten de aanleg van wegen binnen het bestemmingsplan „Domineesberg" onderhands aan te be steden, onder de voorwaarde dat: a. wanneer dit wegenplan in afwij king van de verwachtingen als één werkobject zal worden uitgevoerd, open bare aanbesteding zal plaats vinden; b. voor elk partieel plan tot wegaan leg een afzonderlijk raadsbesluit zal worden uitgelokt. op- ba- de RHENEN Maandag werd de brengst bekend gemaakt van de zaar die de laatste drie dagen van vorige week door de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" werd gehou den in „Het Eigen Gebouw". Die op brengst is netto f 1350,De heer W. v. d. Pol, secretaris van de vereniging, verklaarde zeer tevreden te zijn met dit bedrag. RHENEN In de Judo-competitie Midden Nederland kwam Rhenen II uit tegen Renkum I in de derde klasse B. Rhenen II won de wedstrijd met 5-0. Rhenen I moest het opnemen tegen Ede I in de tweede klas en won met 17-10. RHENEN Ook dit jaar wordt de goede traditie gehandhaafd om de hotelgasten in Rhenen en de ove rige plaatsen langs de Zuid-Veluwe- zoom rond de Kerstdagen en Oud en Nieuw de gelegenheid te bieden om „thuis zijnde" in hun eigen hotel, „te gast" te zijn in een ander hotel, zon der dat hieraan extra kosten zijn ver bonden. Er is door de Streek VVV Zuid-Veluwezoom voor de gasten het volgende programma samengesteld Zaterdag 24 december 14.30-16 uur Natuurwandeling door 't schilderachti ge winterlandschap onder leiding van een ervaren gids. Vertrekpunt „Klein Zwitserland". Dinsdag 27 december 14.30 uur Bridgedrive in de sfeervolle lounge van hotel „De Bilderberg". Woensdag 28 december 18-22 uur Ja vaanse rijsttafel in het Indisch kelder restaurant van hotel „De Wageningse Berg". Donderdag 29 december 12-14 uur „Jagersbrood" in hotel „Nol in 't Bosch"; wildspecialiteiten in het hart je van het Veluws jachtgebied; 15.30 uur Thé-dansant voor jong en oud in het pittoresk gelegen hotel „De Buunder- kamp". Vrijdag 30 december 11 uur Post- koetstoer van de oude pleisterplaatsen hotel „Campman" naar hotel „De Lee- ren Doedel", waar de erwtensoep op traditioneel Hollandse wijze wordt ge serveerd; 20.30-23 uur Franse wijn avond met muzikale omlijsting in het gezellige chalet „Neder-Veluwe". Zaterdag 31 december 22-04 uur Vie ring jaarwisseling in de feestelijke en tourage van hotel „De Wageningse Berg", muziek, dansen en hors d'oeuvres variés. Het programma wordt in'zijn geheel aangeboden door het Rhenense Res taurant „Koningstafel", hotel paviljoen „De Grebbeberg" Rhenen, alsmede door de hierboven genoemde overige hotels in de streek. RHENEN In de gemeenteraads vergadering van hedenavond komt een voorstel van B en W aan de orde om een perceel bouwterrein, gelegen aan de Ericalaan ter grootte van 553 m2, te verkopen aan de Rhenenaar W. B. Colenbrander voor de somma van f 15.000,—. 4Ï - .V 111 1 WÊÊÊ wam MH Op deze foto zijn duidelijk de resul taten van de systeembouw te zien. De kant en klare elementen behoeven op het bouwterrein alleen nog maar als een legpuzzel „in elkaar te worden gepast". Het uiteindelijke systeembouw in resultaat van het plan-zuid de te Scherpenzeel. Enige huizen zijn al be woond. RHENEN De heer en mevrouw De Haas-Zanen, die met hun Cattery „Haymostam" al talrijke kampioenen onder hun katten en poesen hebben, na men deel met niet minder dan tweeën twintig exemplaren aan de tentoonstel ling van de Nederlandse Vereniging van Kattevrienden, die het afgelopen weekeinde in de Rotterdamse Rivièra- hal werd gehouden. Op deze internationale tentoonstelling, met inzendingen uit Frankrijk, België, Italië, Zwitserland, Nederland en nog talrijke andere landen, beoordelen Fran se en Engelse keurmeesters de deelne mende katten en poesen. Het echtpaar De Haas-Zanen kwam weer als gebrui kelijk met verschillende fraaie prijzen uit de bus, waaronder zelfs enkele in ternationale kampioenen. De Rhenense Cattery beschikt thans over niet minder dan zes exemplaren, met de hoogste titel. Mevrouw De Haas vertelde na afloop nog, dat zij één van haar dieren had verkocht aan de pre sidente van de Franse kattenvereniging. De prijzenkast is weer met ettelijke lintjes en certificaten verrijkt. De belangrijkste resultaten die met de tweeëntwintig katten, waaronder 3 katers, werden bereikt, waren de vol gende: 1. Kater „Du-Bu Gallivanter" werd internationaal kampioen kortharen; 2. Poes Athena van de Haymostam", werd eveneens internationaal kampioe ne; 3. Poes „B«na Dea", een Blue Point Siamees, die al kampioen was bij ADVERTENTIE een eerdere gelegenheid, werd nu inter nationaal kampioen. Het was bovendien de beste poes van de hele tentoonstel ling; 4. Poes „Fudo", eveneens een Blue Point Siamees, was de beste kort- harige poes van de hele tentoonstelling. „Fudo" is eveneens van de „Haymo stam". Behalve de uitgebreide inzending van het echtpaar De Haas was er uit Rhe nen nóg een Siamees, namelijk „Beau ty Désiré" van mevrouw Wegh. Deze poes werd kampioen en bleek de bes te Siamees van de tentoonstelling te zijn. OPHEUSDEN. In Opheusden is men op het ogenblik druk doende een pony club op te richten. De ruitersport, die op het ogenblik in deze streek belangryk af neemt, zal hierdoor in dit gedeelte van de Betuwe weer opnieuw tot bloei kunnen komen. De ponyclub zal deel uit gaan maken van de reeds bestaande landelijke ryvereniging „De Batavieren". Deze ryvereniging heeft grote bekendheid in de streek en werd tweemaal achtereen winnaar van de Grebbe-beker, als de beste vereniging. Instructeur van „De Batavieren" en tevens mede-initiatiefnemer tot het oprichten van een ponyclub, de heer <J. den Hartog uit Opheusden vertelde ons: „Wy zjjn van plan het komende voorjaar al met de ponyclub te starten. Binnenkort wordt een oprichtingscomité gevormd, dat zal bestaan uit de heren Angelino, J. Budding, W. Scheper en mijzelf. Als voorlopig instructeur is aangezocht de heer J. W. Zyistra uit Rhenen. De belangstelling voor de pony en de daaraan verbonden sport is de laatste jaren ontzettend toegenomen. Pony clubs kwamen als paddestoelen uit de grond. Alleen al in Gelderland zijn de laatste jaren ruim 50 ponyclubs in het leven geroepen, die alle op het ogen blik een bloeiend bestaan hebben. In vele gevallen vervangt de pony zelfs het rijpaard, waarvan het aantal steeds meer afneemt. Dit is met name het ge val in de Betuwe. f Omschakeling van land- op tuinbouw en de toenemende mechanisatie ma ken het paard veelal overbodig. De landelijke rijvereniging „De Batavie ren" telde vijf jaar geleden nog ruim 15 rijdende leden. Op het ogenblik be draagt hun aantal nog slechts drie. Een triest resultaat, waaraan helaas weinig is te doen. De oprichting van een ponyclub zal de rijvereniging „De Batavieren" ech ter weer jong leven kunnen geven. Aan de belangstelling voor de ponysport zal het ook in Opheusden en de omlig gende gemeenten niet ontbreken. Hierover zegt de heer Den Hartog: „Wij hebben veel mensen gepolst en hieruit is gebleken, dat een ponyclub in Opheusden en omgeving beslist be staansrecht heeft. Uiteraard is het een sport voor de jeugd. Financieel behoeft er geen en kel bezwaar te zijn. Bovendien is het bij deze sport ook voor niet agrariërs mogelijk er aan deel te nemen. Indien men niet over een pony be schikt bestaat wellicht de mogelijkheid deze te lenen. Er lopen op het ogenblik zoveel pony's in de weilanden te suf fen, terwijl het voor de dieren zelf be ter zou zijn als ze eens bereden zouden worden." De heer Den Hartog is een enthou siast paardenliefhebber. De Opheusden- se landbouwer is tussen de paarden op gegroeid en kan er moeilijk meer van scheiden. Hij is aan deze edele dieren gehecht. „De omgang met een edel dier maakt de mens ook edel", zegt hij. „Het is mij altijd opgevallen, dat per sonen, die aan de ruitersport hebben gedaan, zich in het leven veel gemak kelijker aanpassen dan de rest. Dit komt waarschijnlijk, doordat men in de omgang met het paard leert besef fen -wat discipline is en bovendien kweekt de paardesport zelfvertrouwen". De heer Den Hartog vindt, dat de ruitersport bij de opvoeding dient te gaan behoren. De omgang van het kind met het paard heeft een ontzaglijke op voedkundige waarde. J. den Hartog is een bekende naam in de ponysport. Als landelijk keur meester heeft de Opheusdenaar reeds vele keuringen verricht, maar ook als instructeur is de heer Den Hartog geen vreemde. Jaren trainde hij „De Batavieren" met goede resultaten. „Toch voelde ik me eigenlijk van het begin af aan meer tot de pony's aan getrokken. Toen de eerste ponyclubs in de Betuwe kwamen volgden weldra de concoursen. Men zat in die beginpe riode vanzelfsprekend verlegen om ju ryleden. Ze hebben mij daar toen eens voor gevraagd en zodoende ben ik me er steeds meer voor gaan interesseren. Ik besefte steeds, dat de ponysport iets zou gaan betekenen, maar dat deze zo enorm snel in de belangstelling zou stijgen had ik zelfs niet durven dro men", aldus de heer Den Hartog. Gezien de belangstelling en de inte resse van de jeugd velen bezitten al een pony ial de ponysport ook in de omgeving van Opheusden binnenkort een begrip zijn. SCHERPENZEEL. De vijftiende augustus van dit jaar was voor de ge meente Scherpenzeel een dag, die een mijlpaal betekende in de na-oorlogse wo ningbouw. Toen betrokken de eerste bewoners de nieuwe woningwetwoningen in plan-Zuid. Een half jaar eerder was het aannemersbedrijf Joh. Overeem uit Scherpenzeel met de bouw ervan begonnen en een eenvoudig rekensomme tje leert dat deze Scherpenzeelse firma nog geen half jaar nodig had om een aantal huizen, die geheel volgens systeembouw in elkaar werden gezet, kant en klaar op te leveren. Gemeentesecretaris B. van den Brink volgt vanwege zijn functie en ook uit persoonlijke interesse alles wat zich in de Scherpenzeelse bouwwereld afspeelt op de voet. Zijn oordeel over plan-Zuid. dit in totaal de bouw van 114 huizen omvat, laat aan duidelijkheid niets te wensen over: „Er zit vaart in die bouw Scherpenzeel kwam bijzonder geha vend uit de oorlog. Secretaris Van den Brink kan zich de puinhopen, de trieste overblijfselen van het oorlogstumult, nog helder voor de geest halen. Procentueel kreeg het dorp het zelfs het zwaarst te verduren van alle Ne derlandse steden en dorpen. „Er ston den nog geen honderd huizen meer overeind", zegt de secretaris. Vandaar dat de gemeente direct na de bevrijding een moeilijke periode doormaakte. In'1947 kwam de wederop bouw op gang. In de vijver-wijk wer den 32 woningen gebouwd, de eerste stap op weg naar de algehele opbouw en verdere uitbreiding van het huizen pakket. „Wij als gemeentebestuur dachten", haakt de heer Van den Brink in, „als het zo doorgaat zit het, goed, maar het tegendeel bleek de jaar lijkse toewijzigingen waren minimaal... vijf of zes huisjes. We werden met de rug tegen de muur gedrukt." De bomen-wijk werd het volgende stadium in de ontplooiing van de ge meente. De Lindenlaan, Acacialaan. Lijsterbeslaan en nog een aantal ande re „bomen-straten" werden aangelegd. Ze werden omzoomd door woningwet woningen. 1 In 1958 werd begonnen met de aan leg van weer een nieuwe wijk. Twee honderd woningen verrezen in een stra tenplan, dat de geschiedenis als de Oranje-wijk is ingegaan, ook al vanwe ge de straatnaamgeving. Van minder omvang waren de bouw projecten, die onlangs aan de Druiven- kamp werden uitgevoerd. De bijna veertig huizen, die daar werden ge bouwd, zijn nu allemaal bewoond. Van recente datum is het plan-Zuid. Veertig woningwetwoningen, vieren twintig in de premie-sector, eenen dertig in de vrije sector en negentien zogenaamde premie-verhuur-wonin- gen. Voor Scherpenzeel betekenen de ze aantallen nog geen oplossing van het huisvestingsprobleem, dat nu heeft geresulteerd in een wachtiyst waarop de namen van 216 woningzoe kenden genoteerd staan. Daartoe be horen gezinnen, die acht jaar geleden al werden ingeschreven. Velen van hen vinden nu nog steeds onderdak in huizen van inferieure kwaliteit. De heer Van den Brink: „Er zit schot in de bouw. dat is zeker, maar daarnaast is het einde van de woning nood, wat onze gemeente betreft, nog niet in zicht. Ik ben het daarom niet LIENDEN De waarnemend burge meester heeft de gemeenteraad in open bare vergadering bijeengeroepen op dinsdag 25 oktober 's avonds half acht voor de behandeling van een agenda van 16 punten. Enkele van de belangrijkste zijn: verkoop bouwterrein op het Tabaksland te Ingen, enkele maatregelen op het gebied van het onderwijs voor de open bare lagere scholen. Wegens daling van het aantal leerlingen zal aan één vaste onderwijskracht met ingang van 1 ja nuari 1967 ontslag moeten worden ver leend, terwijl een andere onderwijs kracht van de ene naar de andere school moet worden overgeplaatst. B. en W. stellen voorts voor mede werking te verlenen aan de Stichting Christelijk onderwijs te Lienden voor de stichting van een bijzondere kleuter school alsmede tot uitbreiding van de bijzondere lagere school aan 't Molen pad te Lienden. Verdere voorstellen behelzen de op heffing en sluiting van de vuilnisstort plaats te Lienden en aanwijzing van die te Ommeren als centrale stortplaats voor de hele gemeente, kredietverle ning voor de aanschaf van een nieuwe zoutstrooier voor de gladheidbestrijding en vaststelling van een parkeerverbod voor een gedeelte van de Verhulzense- straat te Ingen. eens met minister Bogaers, die heeft voorspeld, dat we de problemen in het hele land in 1970 onder de knie zullen hebben. Scherpenzeel voelt de drang van het Westen. De randstad komt steeds dich ter op ons af. Dat wil men nog wel eens vergeten. De mensen trekken de steden uit en komen naar dorpen als het onze. Vandaar ook dat we indus trie-woningen met tientallen tekort ko men Tja, in 1947 hebben we ook ge dacht dat we iedereen binnen vijf jaar aan een huis zouden hebben geholpen. U weet hoe het is uitgepakt." In het plan-Zuid zijn nu 24 huizen be woond. Het zijn eengezinswoningen, die een woonkamer bevatten en drie slaap kamers, en die door gebruik te maken van fabrieksklare elementen als het wa re in elkaar worden geschoven. De wanden arriveren kant en klaar, even als de voorfronten en de trap. Voor uit voerder A. van de Vliert en zijn man nen is het dan nog een kwestie van precies passen en meten. Op het bouwterrein gonst het van be drijvigheid. Secretaris Van den Brink blijft staan bij het complex woningen, dat het eerst gereed gekomen is en dat al voor een deel bewoond is. „Het gaat in stromen", verduidelijkt hij, „dat is hier goed te zien. Aan d^, ene kant staan al bewoonde huizen, aan de an dere zijde zijn de funderingen pas ge legd." Een noviteit voor Scherpenzeel is de centrale verwarming, die vanuit een nieuw gebouwd ketelhuis wordt be diend. En de huur? „Bijna achtentwintig gulden per week," antwoordt de secre taris. „De centrale verwarming is er bij inbegrepen. Dat is goedkoop, dacht ik zo". Terwijl hij het bouwterrein de rug toekeert, zegt hij peinzend: „De men sen lopen bij de gemeente de deur plat om een huis. Eens per maand houdt de woningcommissie zitting en dan krijg Je wat te horen. Afgaande op de reac ties zou je zeggen dat de situatie hope loos ismaar toch, er is erg veel tot stand gekomen en er gebeurt nog meer. Vanavond komt er een voorstel in de raad om weer twintig huizen te bou wen. Of men daar mee akkoord gaat? Man. wat dacht je dan...? VEENENDAAL Dinsdagavond 1 november houdt de filatelistenvereni ging „Frimarket" weer een ledenver gadering in de SKF-kantine. Deze ver gadering staat in het teken van do doorgevoerde reorganisatie en verbete ring van de vereniging en betere bin ding met de leden. Als gevolg hiervan zal het maandblad „De „Loupe" niet meer verschijnen. Daarvoor in de plaats zal Frimarket zich aansluiten bij de „Nederlandse landse Bond van Filatelisten Vereni gingen. Ieder lid van de vereniging krijgt dan automatische het maandblad „Philatelie". Vanaf 1 november zal de heer H. de Fluiter zorg dragen voor de abonne mentenverzorging. Het secretariaat zal gevestigd zijn Klaas Katerstraat 46. Het ligt in het voornemen van het be stuur ruilavonden tot stand te brengen met andere verenigingen o.a. te Bar- neveld en Opheusden. Er zullen voort aan ook verlotingen gehouden worden met prijzen op filatelistisch terrein. Bij wijze van experiment zal er een veiling op touw worden gezet eventueel met medewerking van enkele handela ren. Bovendien zullen er pogingen in het werk worden gesteld om vanaf no vember op elke ruilavond een zichtzen- ding ter inzage te hebben. Dinsdagavond zal er tevens een nieu we voorzitter worden gekozen. De heer P. A. van Hal stelde zich voor een jaar beschikbaar. Als voorzitter is tevens voorgedragen de heer Cobben. Op de vergadering komen verder nog aan de orde: financieel overzicht, me dedelingen van de secretaris en abon nementsverzorger.

De Vallei | 1966 | | pagina 5