Go Ahead nu al voldaan over experiment met jongeren Voetballen belangrijk, maar werk en studie prevaleren Ajax gelijk tegen FC Köln PIKEUR RITMEESTER Toch volksliederen bij Olympische Spelen r bij hondeweer katjesdrop Dammen in en rond Veenendaal Feyenoord tegen Duitse koploper Herstel van Madsen vordert goed Post-Pfenninger een ronde achter MARTINKf- VSW won overduidelijk Schakers klopten Dodewaard Zeges van Rhenense judoka's SP0RTHUIS „C0CKY" TOPSCORERS: EEN JEUGDHUIS VOL TALENT Studie gaat voor Nieuwe regels Resultaten Kloosterbalsem TT» RSICS ...IN HET HELDER GELE BLIKJE KWALITEITSDROP Pagina 11 WOENSDAG 26 OKTOBER 1966 "PREVENTER Meer dan tien jaar betaald voetbal in Nederland heeft niet U van alle clubs met spelersvergoedingen organisaties gemaakt, die in blakende gezondheid verkeren. Er zijn ook nu nog clubs in financiële zorgen, naast verenigingen, die in een morele crisis verkeren. Men kan vaak consta teren: het een houdt verband met het ander. Ook bij het revalideren van de „patiënt" past men vaak een remedie toe, die in beide kwalen tegelijk voorziet en die hoewel verschillend van karakter toch op hetzelfde effect neer komt: de „bloedtransfusie". Men weet geld te vinden (bij een gemeentebestuur, bij bedrijven, bij publiek) en injecteert dat in de vereniging. Of men koopt op de transfermarkt frisse en bekwame nieuwe krachten. Maar even denkbaar is, dat men de „patiënt" helemaal niet zover laat komen dat hij ziek is. Dat men zorgt, dat transfusies van tijd tot tijd niet nodig zijn. Dat men steeds voldoende jong bloed bij de hand heeft: jonge spelers die bekwaam en ambitieus zijn. Dat is een mes dat aan twee kanten snijdt. De mannen van het eerste elftal worden gedwongen voortdurend een aan zienlijke prestatie te leveren ofwel plaats te maken voor een jongere die staat te popelen om tot het eerste toe te treden. Met aanzienlijke prestaties komen de indrukwekkende resultaten plus de goede geest en de gevulde kas. En met voldoende „eigen kweek" in de hiërarchie ontkomt men aan de nood zaak van regelmatige dure aankopen. Er zijn echter nagenoeg geen clubs, die hiervoor een geëigende formule hebben gevonden. De Deventer eredivisieclub Go Ahead meent evenwel op het goede spoor te zijn. Twee jaar geleden is de vereniging begonnen het jeugdpro bleem grondig aan te pakken. Daar vóór had men bij Go Ahead enkele jaren een spelersstop gekend. Daar door was er een gat ontstaan in de voorhanden zijnde jeugdelftallen. Dat gat strekte zich met name uit over de groepen in de leeftijd van 16, 17 en 18 jaar. De Stichting Betaald Voetbal De venter kocht derhalve twee jaar ge leden een herenhuis, Brinkgreverweg 238 in Deventer, dat omgebouwd werd tot jeugdhuis, jongenspension. Scouts zorgden ervoor dat enkele talentvolle jongeren in de zo zeer gewenste leef tijdsgroepen van 16, 17 en 18 jaar in contact gebracht werden met het Go Ahead-bestuur. Zij kregen een con tract en werden ondergebracht in dit jeugdhuis dat zoveel mogelijk een vervanger wilde zijn van het ouder lijk huis. Aan het hoofd van het huis stonden een vader en een moeder. De jongens gingen overdag gewoon naar school of naar een werkkring. In hun vrije tijd trainden zij. Ze stonden on der contract bij de vereniging, maar het accent lag zeer beslist niet op voetbal. Bewust wilde men bij Go Ahead zoeken naar een ander sys teem dan het staatsamateurisme zoals men dat in Oosteuropese landen kent: jongetjes van vier, vijf jaar worden hier van het ene milieu (ge zin) overgeplant in het andere (staatsvoetbalschool) of dan het systeem van de eeuwige (niet stude rende) student aan de Amerikaanse universiteiten. Dat er iets gedaan moet worden, daar kan men nauwelijks over van mening verschillen. Go Ahead ziet de oplossing bij de onderbouw, de jeugd. Natuurlijk is de voetbalvijver in de directe omgeving van Deventer niet groot genoeg om er voldoende talent uit op te vissen. Er is nauwelijks sprake van enige aansluiting van het amateurvoetbal met het hoogste be taalde voetbal (in Deventer is één tweede klas amateurvereniging en in Zutphen is één eersteklasser, voor de rest zijn het amateurverenigingen die in lagere regionen uitkomen). Vandaar dat de „eigen" Go Ahead- jeugd niet altijd even toereikend is, vooral niet door de eerder genoemde ledenstop. Dus moet men in den lan de uitzien naar talentvolle jeugdspe lers, van wie men denkt dat zij in de hoogste jeugdelftallen de geslagen gaten naar behoren kunnen dichten. Het heeft er alle schijn van, dat Go Ahead dit jaar met name het oog heeft laten vallen op de nationale jeugdselectieploegen. De dit jaar aangetrokken spelers Hoekema (Cam- buur), Van Eyck (Vitesse), Derksen (Rolder Boys) en Veerman (Excel sior) hebben vrijwel allen deel uitge maakt van vertegenwoordigende jeugdteams. Bovendien beschikt de Deventer eredivisieclub zelf ook al over een drietal jeugdinternationals, te weten: Schneider, Steenbergen en Warnas. Jonge spelers die van „buiten" aangetrokken worden, vinden in De venter onderdak in het jeugdhuis, wr.ardoor het ook voor de ouders ge makkelijker wordt tijdelijk afstand van hun zoon te doen. Ze weten dat hij in vertrouwde handen is en dat hij door de vereniging bepaald niet geëxploiteerd wordt. Integendeel, men wil bij Go Ahead met nadruk vooropstellen dat de maatschappe lijke positie van de jonge contractant met name na diens actieve voetbal carrière, de meeste aandacht moet hebben. (Een Dick Schneider bij voorbeeld, jeugdinternational en te gen Schotland in Joegoslavië de ster van het veld, heeft het afgelopen sei zoen slechts een keer of vijf in het eerste meegedaan omdat men bij Go Ahead vond dat Dicks studie, dit jaar in de eindexamenklas van de H.B.S., alle voorrang verdiende. Ook met de pas aangekochte „Oekie" Hoekstra eveneens jeugdinternational, wil men consideratie ten gunste van diens stu die betrachten). Go Ahead is van mening, dat de omstandigheden waaronder gevoet bald wordt, voor de betrokkene zo gunstig mogelijk moeten zijn. Pas dan kan er sprake zijn van een goed moreel. Alleen dan lopen de spelers niet weg. Ze weten dat het voetbalklimaat elders niet gauw beter is. Er wordt goed verdiend, de training is hard, maar men wordt niet afgebeuld. Er wordt per soonlijk aandacht aan de jongelui geschonken, zodat zij zich geen eenling in een vreemde stad behoe ven te voelen en hun privé-waarden blijven gerespecteerd. Desondanks is er in het prille voetbalbestaan al uitzicht. Uitzicht op een plaatsje in het eerste. Uitzicht op de hoogste voetbaleer. Ieder talent krijgt bij Go Ahead een kans. Hij wordt stel lig niet op het moment dat hij de hoogste trede van de voetballadder wil bestijgen daarvan verdrongen door de een of andere dure aan koop. In het jeugdhuis vinden het komen de seizoen de volgende voetbaltalen ten onderdak: Boekestein, Hoekema, Van Eyck, Derksen, Van der Ley, Rorije, Tisselink, Veerman en nog enkele aanwinsten. Men heeft nu twee jaar ervaring met het jeugd huis. Het is duidelijk, dat in die twee jaar naast successen ook tekortko mingen aan het daglicht zijn getre den. Zo wil dr. Fadhronc, Tsjech van geboorte, maar al 20 jaar in Neder land woonachtig, het komende sei zoen z(jn ideeën aan de praktijk toetsen. Nog intensiever wil Go Ahead zich met de jonge contractant bezighouden, zonder evenwel opdrin gerig te worden. Men wil hem advi seren en voorlichten, pas daarnaast wil men van hem een voetballer ma ken, die kan geven en die kan nemen. Die sportief is in het winnen, maar zo mogelijk nog sportiever in verliezen. natuurlijk de meest ideale oplossing is. De pinnen zoals de Go Ahead-lei- ding die voor het komende seizoen met betrekking tot de jeugdspelers in het algemeen en het jeugdhuis in het bijzonder heeft en aan de details waarvan Go Ahead liever nog niet al te veel i-uchtbaarheid wil geven zijn: 1. De huishoudelijke leiding van het jeugdhuis zal het komende jaar berusten bij een moeder, die de jongens verzorgt als waren het haar eigen kinderen; 2. De bestuurlijke leiding zal geheel in handen komen bij trainer dr. Fadhronc; 3. Een arts, die de jongens medisch begeleidt en hen (ook seksueel) voorlicht, zal aan het huis verbon den worden; 4. Er zal iemand aangesteld worden die toezicht moet houden op de schoolgaande jongens en de op gezette tijden bij de schoolhoofden naar hun prestaties informeert en bij slechte resultaten daarvan de oorzaak opspoort en van advies dient; 5. Er zal iemand moeten komen die de werkende jeugd in de gaten houdt en geregeld contact opneemt met de werkgever; 6. Drie trainers, dr. Fadhronc, Brand en Gerwen zullen steeds voor de jongens gereed staan. Natuurlijk vallen de eigen gecon tracteerde jeugd dezelfde zorgen ten deel, alleen, deze vindt onderdak bij eigen ouders in de onmiddellijke om geving van of in Deventer, hetgeen Het gezellige interieur van Go Aheads- jeugdhuis aan de Brinkgreverweg te Deventer. Het moet zo wil het be stuur van Go Ahead een echt te huis zijn. Wat denkt men bij Go Ahead met het jeugdhuis en het hele systeem annex te bereiken? De resultaten in het afgelopen jaar mogen misschien enig houvast bieden. Het eerste van Go Ahead heeft in het afgelopen sei zoen maar liefst 38 officiële wedstrij den gespeeld, te weten: twee wed strijden voor Europa Cup II (Celtic Glasgow verloren met 6-0 en 2-1), 30 competitiewedstrijden, zes wed strijden om de KNVB-beker, naast de wedstrijden in de Intertoto-competi- tie, waarin Go Ahead poule-winnaar werd. De overige eredivisieclubs speelden veel minder wedstrijden. Het is duidelijk dat bij deze hoeveel heid wedstrijden een groot reservoir reservespelers voorhanden moet zijn. In de nationale competitie bereikte Go Ahead na een slechte start een vijfde plaats. De reserves van Go Ahead, Go Ahead II dus, werden kampioen van Nederland. De betaalde jeugdselectie eindigde in haar afdeling op de twee de plaats, resultaten die er mogen zijn. Tijdens de jongste transferperiode kwamen zich dagelijks bij de Go Ahead-velden voetballers uit eerste elftallen van andere eredivisieclubs melden. Zij wilden graag een con tract bij de Deventer vereniging. On der hen bevonden zich toch echt wel spelers van naam. Niet alleen eerste- elftalspelers kwamen naar Deventer, maar ook de jeugd was rijk verte genwoordigd. Menige jongere uit het land heeft bij Go Ahead een proef- training gemaakt. Waarom? We weten het niet. Wel weten we dat Go Ahead niet veel brood meer ziet in het aantrekken van dure spelers, waardoor eigen spelers de keien op moeten. Niet zel den blijken dure aankopen een fias co, of wordt door één nieuwe kostba re man de stemming in de ploeg in een handomdraai vernield. Derhalve ziet men bij Go Ahead als oplossing: zorg voor een ploeg met een goed moreel, met een goe de sportieve inslag en kneed er een homogeen elftal van zonder uit schieters misschien, maar de re sultaten zullen voor zich spreken. De plannen zoals die door het Go Aheadbestuur, de Stichting Betaald Voetbal Deventer en trainer dr. Fadhronc zijn uitgewerkt, moeten nog aan de praktijk worden ge toetst. Pas over één of enkele ja ren zullen de resultaten van deze nieuwe plannen bekend zijn. Dan wil men het betaalde voetbal in Nederland een uitgewerkt, gede tailleerd plan voorleggen. ROTTERDAM Feyenoord speelt dinsdagavond 1 november niet tegen de kampioen van de Duitse Bundesliga München '60, maar tegen Eintracht Braunschweig, dat momenteel de lei ding heeft in de Bundesliga. München '60 de club van trainer Max Merkel zag zich namelijk ge noodzaakt af te zien van een bezoek aan Rotterdam door de zware straf die de club heeft gekregen van de Westduitse voetbalbond, waardoor o.m. enige spe lers werden geschorst. Kampioen München '60 werd verant woordelijk gesteld voor de ongeregeld heden tijdens de wedstrijd tegen Borus- sia Dortmund op 8 oktober j.l. De club moet een wedstrijd zonder publiek spe len omdat er geen maatregelen waren genomen om de orde op het terrein te handhaven. De speler Wagner werd drie maanden geschorst, de produktieve voorhoedespe ler Konietzka een half jaar, terwijl de achterspeler Patzke vijfhonderd mark boete kreeg. Onder die omstandigheden ziet München voorlopig af van het spe len van buitenlandse wedstrijden. ADVERTENTIE Heilzame, diepwerkende verzacht en verlicht aandoeningen van huid en spieren ADVERTENTIE ItttHI"!-.,..,. Om te kunnen geuren met telt deze Amerikaan graag 10 dollarcent (36 cent!) neer. Wees blij dat in Nederland woont. U koopt - zonder invoerrechten - zo'n echte Ritmeester-Pikeur voor 17 cent. Waarom zou u er dus vandaag al niet van genieten? Pikeur is in Nederland overal verkrijgbaar. M vmmm- PIKEUR-INTERNATIONAAL IN 82 LANDEN VERKRIJGBAAR MEXICO „De vlaggen zullen ook in de toekomst blijven wapperen tijdens de Olympische Spelen", verklaarde dins dag de president van het Internationaal Olympisch Comité, de 79-jarige Ameri kaan Avery Brundage na afloop van de I.O.C.-vergadering, die in Mexico-City werd gehouden. „Wij blijven vasthouden aan het be sluit van Madrid, om zoals tot dus ver gebruikelijk de vlaggen van de deelnemende landen te hijsen, terwijl bij de ceremonie protocolair het volks lied zal weerklinken", aldus Brundage, die eraan toevoegde, dat het voorstel om alle nationale vlaggen door Olym pische dundoeken te vervangen door het leidinggevend orgaan van het IOC met overgrote meerderheid werd afgewezen. In Grenoble en in Mexico zullen dus de vlaggen wapperen en de volksliede ren in de Olympische stadions klinken. Tijdens de zitting van het IOC-be- stuur werden vele organisatorische pro blemen behandeld betreffende Grenoble en Mexico, terwijl tevens voorbereidend werk werd gedaan in verband met het komende IOC-c.ongres in Teheran. Voorts was het presidium van mening, dat het aantal regionale spelen, als de Aziati sche, de Pan-Amerikaanse, of de Zuidafrikaanse zouden moeten worden verminderd, aangezien het onmogelijk is voor een amateur aan zoveel wed strijden deel te nemen en eveneens zijn beroep uit te oefenen. Over de rassen kwestie werd duidelijk gesteld, dat het niet onmogelijk is, dat op de komende spelen Zuid-Afrika weer zal deelnemen. In januari zal een bijzondere commissie in Zuid-Afrika zelf de problemen onder de loep nemen. Er werd tevens van be stuurszijde op gewezen, dat in vele lan den met de definitie van het woord „amateur" nogal ruim werd omgespron gen. Het IOC wil ;jich dan ook ster ker dan tevoren met het begrip „ama teur" bemoeien en hiervoor strenge reglementen opstellen, die voor alle landen gelden. ADVERTENTIE Als andere middelen gefaald hebben, neem dan het middel waarop nog zelden vergeefs een beroep is gedaan 's werelds beste hoestsiroop KOPENHAGEN. Vernomen is, dat het herstel van de Deense voetballer Ole Madsen van het Rotterdamse Spar ta goed vordert. Verwacht wordt, dat hij deze week zijn bed in het ziekenhuis in Kopenhagen mag verlaten en dat hij binnen een week of drie uit het zieken huis kan worden ontslagen. Daarna moet hij nog vier weken rusten. Madsen heeft in het ziekenhuis een groot aantal brieven van bewonderaars ontvangen, zowel van Nederlanders als van Denen. „Ik ben overladen met fanmail in het ziekenhuis. Helaas kan ik de brieven niet allemaal beantwoorden, want dan zou ik een privésecretaris nodig heb ben. Maar als ik weer uit het zieken huis ben, hoop ik mijn Nederlandse sup porters met goed spel te kunnen bedan ken. Ik verlang er erg naar weer te kunnen voetballen", aldus Madsen, die zei te verwachten, dat de trainer en de voorzitter van Sparta hem eind deze week bezoeken. DORTMUND. De stand /an de zes daagse van Dortmund te middernacht was: 1. Rudi Altig/Renz, 303 pnt.; 2. Bugdahi/Sercu, 200 pnt. Op een ronde: 3. Kemper/Oldenburg, 346 pnt.; 4. Post/ Pfenninger, 253 pnt.; 5. Lykke/Rudolph, 144 pnt. Op drie ronden: 6. Boelke/Gros- simminghaus, 58 pnt. De overige koppels hadden acht of meer ronden achterstand. :*ii! Hm M.S.V., de Montfoortse voetbalclub zal niet veel profijt trekken van de ont moeting Ajax-FC Köln, die dinsdag voor slechts 9500 toeschouwers werd gespeeld. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel: 1-1. Beide doelpunten werden na de rust gescoord. In de 49e minuut werd het 0-1 door een doelpunt van Overath en in de 77e minuut bracht Hulshoff via het been van Rumor de partijen op ge lijke voet. Ajax, dat zonder de inter nationals Swart, Nuninga en Cruyff aantrad, was geheel gelijkwaardig aan de Duitsers. De foto toont een aanval van Ajax op het Keulse doel. VEENENDAAL In de tweede klas se A is V.S.W. de competitie uitstekend begonnen. Het won met 7-3 duidelijk van het sterker geachte STV-Climax. Voor al Van Beek was goed op dreef. Hij was de enige speler, die deze avond ongeslagen bleef al ging hij tegen Van de Berg met 23-21 en 24-22 wel door het oog van de naald. Ook Rietstra kwam goed voor de dag, maar Van Eist had een antwoord op z'n verraderlijke harde opslag en keiharde smashes. De Koning verloor van Van Eist en van Invaller Van de Brink, maar bezorgde een in deze ont moeting wel erg tegenvallende Van de Berg z'n derde nederlaag. Dat ging, zoals de cijfers 22-20, 20-22 en 22-20 uit wijzen wel op het nippertje. Ook in het dubbelspel zegevierde de V.S.W.-combi- natie. In de derde klasse behaalde STV-Cli- max 4 drie punten uit twee wedstrij den. Bij Kr. en Vr. in Renkum werd het een puntenverdeling. Hekelaar bleek voor alle Veenendalers een onoverko melijk struikelblok. Hol en De Kleuver wonnen beiden van Van Dam en Meeu- wis, terwijl Veluw tegen Meeuwis het vijfde punt scoorde. Ook in het dubbel spel zegevierden de Renkumse spelers. Tegen RTTV 5 uit Rhenen behaalde STV-Climax 4 met 7-3 de volle winst. Hol leed twee nederlagen, terwijl Ve luw één tegenstander geluk moest wen sen. Voor deze week staan de volgen de ontmoetingen op het programma: Eerste klasse B 1: vrijdag 29 okto ber Oldra—RTTV. Eerste klasse B2: woensdag 26 okto ber PanterKr. en Vr. Tweede klasse A 1: donderdag 27 ok tober RTTV 3—Nizo. Tweede klasse A 2: woensdag 26 ok tober SwiftOldra; donderdag 27 okto ber Tios 3STV-Climax 3. VEENENDAAL Het eerste tiental van de Veenendaalse Schaak Vereniging is de nieuwe competitie goed begonnen. Men kwam uit tegen Dodewaard 1, dat pas gepromoveerd is naar de eerste klas se van de Oostelijke Schaakbond. Het werd een zeer spannende wedstrijd, die een voorlopige uitslag te zien gaf van 4-4. De twee afgebroken partijen bieden weliswaar voor het Veenendaalse team gunstige perspectieven, maar het ziet er naar uit dat de eindstand toch wel ge- lQk zal bl(jven. De gedetailleerde uit slag was als volgt: J. B. Griffioen—W. G. Jansen Van Doorn C. J. Vink—F. van Schaik 1-0; J. N. ElenbaarsA. van Ommeren 0-1; F. LuchtzingerG. van Dorland af gebroken; H. HeykampK. Hendriks 1-0; G. R. KetsG. Jansen Van Doorn 0-1; M. DiepeveenA. Jansen Van Doorn 0-1; G. Achterberg—M. Geurts afgebroken; C. TerhogtD. Peters van Tong V2-Vk; M. de KleuverH. Hen driks Fintelman 1-0. RHENEN. In de derde klasse B speelde Rhenen 2 een wedstrijd tegen Renkum 2; met de cijfers 5-0 in het voordeel van de Rhenenaren werd deze ontmoeting besloten. Rhenen 1 moest het in de tweede klasse opnemen tegen Ede 1 en ook dit team van Judoschool Stolk won en wel met 17-10. '-.-x 4DVER 'bNI li ADVERTENTIE <*rk»<v>;k 35. Veene'idaal Telafoon 4335 Mandersloot (Scherpenz. - zat.) 14 Westerneng (Scherpenz. - zat.) 13 Aalbers (VRC) 11 Van Kessel (Unitas) 10 Diepeveen (DOVO) 10 Van de Berg (Merino's) 9 C. van Ommeren (DVSA - zond.) 9 Cees Henzen (Musketiers) 8 Schoeman (VRC) 8 Donkelaar (Advendo) 8 Greuter (Advendo) 8 J. Veldhuizen (Renswoude) 8 Cor Henzen (Musketiers) 7 Jan Henzen (Kulan) 7 Rebergen (Scherpenz. - zond.) 7 v. d. Bovenkamp (Scherp. - zat.) 7 Van Mourik (DVSA - zat.) 6 T. Heykamp (Veenendaal) 6 Rootselaar (Valleivogels) 6 Vink (Renswoude) 6 VEENENDAAL. Hoe weinig de sterkte-verhoudingen tussen de tien tallen in klasse 1 A van de U.P.D.B. eigenlijk zijn, bleek weer overduidelijk in de wedstrijd, die maandagavond in 't Trefpunt tussen de Veense dammers en D.E.Z. uit Culemborg gehouden werd. Erg jammer dat Vermeer en Van de Brandhof nu niet op dreef waren; dan immers zou de revanche voor de in de laatste jaren geleden nederlagen tegen de Culemborgers volledig geweest kun nen z(jn. De gedetailleerde uitslag luidt: V.D.C. I - Culemborg I 1 J. Vermeer-A. Bronk 02 2 H. v. d. Brandhof-J. Holleman 02 3 A. Keijman-C. v. Driel 2—0 4 J. v. d. Vliert-P. o. d. Kelder 1—1 5 E. de Kleuver-D. Lamboo 20 6 W. v. d. Hor-G. Jansen 02 7 D. Bouman-H. v. Haaren 20 8 H. van Beek-J. v. 't Verlaat 11 9 B. Valkenburg-H. v. Kuik 1—1 10 E. SchaapN. Hazendonk 11 Uitslag 10—10 V.D.C. 2 gaat donderdagavond haar krachten meten in Amerongen met de reserves van de hoofdklassers. Het eer ste tiental heeft volgende week rust en kan dan zijn kansen met waarschijnlijk vijf punten uit vier wedstrijden eens gaan berekenen. AMERONGEN. Donderdagavond jl. speelde het eerste tiental van de Amerongse dammers tegen Bussum 1. Nadat aan het einde van de avond de stand was opgemaakt, bleek dat de Amerongers met 119 hadden verloren. Voor de Amerongse punten zorgden de heren H. de Groot (met winst) en A. N. Maris, G. Meyer, S. Faber, G. Veld huizen, A. van de Kolk, M. van de Berg en E. van Zomeren (met remise). Het tweede tiental speelde dinsdag avond tegen Woudenberg en kon het ook niet bolwerken. Verlies van 14—6. Voor de Amerongse punten zorgden de heren E. Plantinga en G. Rebergen, terwyl M. van de Berg en J. Wildeman remise speelden. Morgen speelt het tweede tiental te Amerongen tegen Veenendaal 2. EDERVEEN Maandagavond zette de damclub D.C.E. in het Groenekruis- gebouw de onderlinge competitie voort, j. Lagerwey presteerde het om tegen de sterke dammer S. Vierwinden tot remise te komen, terwijl tegen de verwachting in Vlastuin het loodje moest leggen te gen A. Wegen. De uitslagen luidden: G. J. Dikkenberg-E. Hendriks 2-0; J. de KoningB. Post 2-0; G. J. Dikken- bergG. van Heerdt 0-2; T. Middel manE. Hendriks 0-2; S. Vierwinden— J. Lagerwey 1-1; G. VlastuinA. We gen 0-2; D. van HeerdtE. Hendriks 2-0. Volgende week komt Harskamp naar Ederveen om een wedstrijd in de bonds- competitie te spelen. O LONDEN In Londen werd dinsdag bekend, dat autocoureur John Surtees, achter wereldkampioen Jack Brabham tweede in 1966, het volgend seizoen als r(jder nummer één zal uitkomen voor de Japanse Hondafabriek.

De Vallei | 1966 | | pagina 11