Beroepen op raad om eindelijk gemeentebelangen te gaan dienen VVV Veenendaal heeft weer een tijdelijk bestuur „Ideeënschets belet ontplooiing van de gemeente in de toekomst" Beleid is gericht op functie in de streek KREEFT UIT Z'N VEL Veenendaal gaf bijna 10 mille voor Tibet-actie Notulen vormen handvat voor kibbelpartijen Bejaardenconcert van V eenzangers vond goed onthaal Arts Engel spreekt voor Vrouwenbond N.C.V.B.-koor zingt voor bejaarden Bevordering bij de politi ie Burgemeester Pott van Kesteren meent: Opiniepeiling over Ede's cult, leven Jonge panters in Rhenen Jeugddienst in Andrieskerk AGENDA Geslaagd UIT RHENENS RAADZAAL Niet persoonlijk Openbare werken Getekend Amendement Waterleiding Onderwijs Herindeling Streekfunctie Protest BURGERLIJKE STAND Scherpenzeel Amerongen Veenendaal Amerongen Lunteren WOENSDAG 26 OKTOBER 1966 RHENEN In de gisteravond gehouden raadsvergadering hebben zowel burgemeester Bosch ridder van Rosenthal ais de CHU-afgevaardigde Van Donselaar met klem pleidooien gehouden om nu eens eindelijk met het gemeenteraadswerk serieus aan te vangen en alle kibbelpartyen aan de kapstok te hangen. De burgemeester merkte op dat de notulen tel kens weer worden misbruikt, door er een soort rondvraag aan te koppelen. Dat men opmerkingen maakt naar aanlei ding van de notulen ontmoette bij de voorzitter geen enkel bezwaar. Maar dat men er allerlei zaken aan gaat ophangen, daarmee kon hy zich niet langer verenigen en vanaf de volgende vergadering zal hij stringenter de voorzittershamer gaan hanteren. „We moeten nu eindeiyk eens om de gemeentebelangen gaan denken," zo riep hij uit. Ook de SGP-afgevaar- digde Verwoert was die mening toegedaan. De CHU-afgevaardigde deed uitvoe rig uit de doeken dat de gemeenteraad beneden alle waardigheid werkt. „Je schrikt ervan als je de notulen van de vorige vergadering doorleest. Ze zijn doorspekt van persoonlijke aanvallen. Er wordt vergaderd in een stijl, die de raad onwaardig is. Het spijt me bijzonder dat uit het vertrouwelijk vooroverleg over de wet houdersverkiezing bepaalde zinnen, soms verkeerd uitgelegd, gebruikt zijn In een openbare raadsvergadering dooi de AR-afgevaardigde. Wij achten het beneden alle waar digheid van een raadslid om dergelijke zaken in een openbare raadsvergade ring naar voren te brengen. Wij moe ten strikt zakelijk blijven en dan is 't helemaal niet erg dat het er zeer scherp naar toe gaat. Verder wil ik me stellen achter de woordvoerder van de AR vier jaar ge leden, toen hij wethouder was. Toen heeft de heer Klaassen gezegd één be zwaar te hebben tegen de toenmalige portefeuilleverdeling, namelijk 't ge ven van de portefeuille van Financiën aan iemand, waarvan niet gezegd kon worden dat financiën de sterkste zijde was. De heer Griffioen antwoordde hier op: ik begrijp dat er enige verbittering is bij de heer Klaassen omdat hij niet herkozen is als wethouder. De manier waarop de heer Klaassen de zaak kri tisch naar voren brengt siert de man niet Ik wil aan de heer Griffioen vra gen of zijn wijze van brengen in de vo rige vergadering de geachte afgevaar digde wel siert en onze raad siert. De ze raadsvergadering is zelfs overgesla gen naar één van onze kranten, waar dezelfde stijl gevoerd wordt. Ik doe een beroep op de gehele raad een bepaalde tijd te willen handhaven en construc tief zakelijk hier bezig te zijn!" De heer Griffioen (AR) had er be hoefte aan de heer Van Donselaar te antwoorden. Het speet hem dat in de vorige vergadering, toen hij aan het woord was geweest over de wethou dersverkiezing, de heer Donselaar toen niet direct het woord had gevraagd. „Ik geloof, dat het er toen het moment voor was". Over de persoonlijke aanvallen spre kende, herinnerde de heer Griffioen er aan, dat hij uitdrukkelijk had gezegd niets te hebben tegen de persoon van de heer Van Lienden. Hij had zelf ge zegd te zullen hopen dat zijn gezegde geen persoonlijke verwijdering zou brengen. „Wat ik gezegd heb, is juist. Dat is door niemand ontkend, tenzij men er nu nog mee komt. Maar dan zal men met bewijzen moeten komen. Voorlopig is nog niet bewezen dat ik in strijd met de waarheid heb gespro ken. Het is heel goed om de zaken dui delijk en scherp te stellen, omdat ik meen dat door het scherp stellen van de zaken bij een inwerkperiode men de grootste arbeidskracht van de wet houders kan verkrijgen". „Dat is net als by een paard, dat je de sporen geeft", riep voorzitter Bosch uit onder grote hilariteit van de raad! De heer Griffioen bestreed nogmaals dat hij persoonlijk was geweest. Hij had aangevallen hetgeen was geschied en daarmee waren nu eenmaal ménsen bij betrokken. „Wat U over de krant zegt, meneer Van Donselaar, ik kan ge lukkig verklaren dat ik daarvan totaal geen weet heb". „Zullen we maar niet aan het werk gaan?", verzuchtte de voorzitter. „Ik geloof dat dit méér in het gemeente belang is, meneer de voorzitter", al dus beaamde de SGP-afgevaardigde Verwoert. De burgemeester vestigde er de aan dacht op, dat de notulen niet moeten^ worden aangegrepen om een soort van rondvraag te scheppert. Hij zal er in 't vervolg nauwlettend op toezien of de bepalingen in het reglement van orde niet worden overschreden. Is dat wel het geval dan zal hij het betreffende raadslid het woord moeten ontnemen. De heer Griffioen kreeg toch nog 't woord om te protesteren tegen het ant woord in de vorige raad aan de heer Van Donselaar gegeven over een amb tenaar, die in de pers beleidskwesties had behandeld tijdens een interview met een journalist. „Het was niet no dig om de ambtenaar deze beschuldi ging in de schoenen te schuiven. Vol gens de betrokken journalist was de oud-wethouder Van Gesink bij het in terview aanwezig geweest en die zou «ich in het gesprek hebben gemengd, toen het om beleidskwesties ging. Ik neem direct aan, dat de heer Van Ge sink volkomen te goeder trouw is ge weest. Met het antwoord van de vori ge keer zijn we met een kluitje in het riet gestuurd". De heer Van Gesink (PvdA) ant woordde misschien wel een paar din gen te hebben gezegd. „Maar wat de journalist beweert lap ik aan mijn laars". De heer Griffioen bleef bij zijn mening, dat men een ambtenaar niet iets moet aanwrijven, wanneer men niet weet hoe de vork aan de steel zit. De heer E. P. van Dijk (Vrije Par tij) had ook onjuistheden uit een ant woord van de voorzitter gedestilleerd. Hier ging het om de bijstandsnormen, naar aanleiding van een vraag van de heer De Jong. „Het publiek zou er uit hebben kunnen afleiden dat de com missie van advies voor de uitvoering van de algemene bijstandswet niet zou werken. Dit is onjuist, want er liggen al lang voorstellen bij B. en W. om de bijstandsnormen met f 2,- per week te verhogen". De burgemeester verontschuldigde zich door op te merken nog maar pas wethouder van Sociale Zaken te zijn, althans deze portefeuille te beheren, doch dat er binnenkort een rapport komt over de nieuwe bijstandsrege ling. RHENENS BURGEMEESTER niet praten, maar doen Verhoeks (SGP) afwezig. Hij had een bedankbrief geschreven voor het lid maatschap van de raad. De heer De Jong (PvdA) legde over dit bedanken namens zijn fractie een verklaring af. Daarin wordt het aftreden van de heer Verhoeks betreurd. Niet alleen omdat naar de mening van genoemde fractie de heer Verhoeks kan worden gezien als een vertegenwoordiger van de ar beiders die over kennis beschikt en over ontwikkeling, maar ook omdat 't voor onze gemeente met een overwe gende arbeidersbevolking van wezen lijk belang is deze groepen zoveel mo gelijk in de raadsfracties vertegen woordigd te hebben. Verder omdat, nu er behoefte bestaat aan verjonging van de raad een jong raadslid gaat vertrekken. Vermoede lijk zal hij voor een veel oudere plaats moeten maken. De heer De Jong ver klaarde verder, dat de heer Verhoeks in verschillende artikelen ten onrechte als zondebok wordt aangemerkt. De af spraak over de wethoudersverkiezing kwam tot stand in overleg en met toe stemming van 't bestuur van de plaat selijke SGP, dat de heer Griffioen, op grond van bepaalde eigenschappen, on geschikt acht voor het wethouderschap. De heer Griffioen vroeg zich af of de heer De Jong de bedankbrief van de heer Verhoeks wel goed had gelezen, waarin staat dat hij spyt heeft vanwege het feit dat hij het principe van de partij niet goed naar voren had gebracht. Alleen daarom zou hij zich teruggetrokken hebben uit de raad. „Dat heeft de heer Verhoeks geschre ven en ondertekend", aldus Griffioen. Op grond hiervan constateerde de heer Griffioen dat de verklaring van de PvdA-fractie zinloos is. Bij inter ruptie merkte de heer Van Gesink op, dat de heer Verhoeks het briefje zelf niet zal hebben getikt. „Maar dan heeft hij het toch in ieder geval wél onderte kend", dupliceerde de heer Griffioen. (Grote hilariteit.) De benoeming van de heren Van Ge sink en Lodder (Boerenpartij) tot lid van de commissie voor publieke wer ken had ook nu weer veel voeten in de aarde. Er volgden talrijke politieke debatten. In deze vergadering was de heer W. VEENENDAAL Dinsdagavond werd in gebouw Eltheto een „generale repetitie" gehouden door de jubilerende Veenzangers. Dit concert, dat speciaal voor de bejaarde inwoners van Vee- nendaal bedoeld was werd door onge veer 350 personen bygewoond. Voor die bejaarden in de Engelenburgh, die de uitvoering niet konden bywonen werd er een bandopname gemaakt, die later in de week zal worden afgedraaid. Over het gebodene waren de aanwe zigen zo enthousiast, dat van de gele genheid om kaarten te kopen voor het concert op donderdag a.s. in Het Ver enigingsgebouw, tegen een gereduceer de prijs, druk gebruik gemaakt werd. Het concert werd geopend met het Wilhelmus. Blijkbaar had niemand de ze opening verwacht, want het duurde enige ogenblikken, voordat de eerste opstond. Hierna zongen de Veenzangers „Wilt heden nu treden" en „Blijf bij mij Heer". Een van de nummers die bij de aanwezigen het beste in de smaak viel was de uitvoering van „Old black Joe", want op verzoek van een groot deel der aanwezigen moest hier van na de pauze nog een herhaling worden gegeven. Tot de „top-evenementen" van de avond behoorde het optreden van het bejaardenkoor. onder leiding van de heer C. Budding. Dat men nooit te oud is om een lied in het hart te hebben bewezen deze dames, waarvan de ge middelde leeftijd, rond de 70 jaar ligt. Een vijftiental oud-leden lang niet allen oude leden boden het jubileren de koor een geschenk aan, bestaande uit een optreden, onder leiding van de heer C. Budding. Aan de piano zat de heer Roel v.d. Wal, die ook het be jaardenkoor voortreffelijk begeleid had. Het publiek reageerde zeer dankbaar op het optreden van „The Three Hap pies" die moderne melodieën en later veel werkjes uit de oude doos speel den. Op de melodie van „Zilveren dra den tussen het goud" werd van harte meegedeind. De leiding van „de Veenzangers" be rustte in de bekwame handen van de dirigent Jaap Zwart, die moeite zal hebben om het peil van deze uitvoe ring donderdagavond wéér te halen bij het officiële Jubileumconcert. De heren Van Donselaar en Kerkstra (C.H.U.) wilden de commissie combine ren met die voor de planologie. Er werd door de heer Van Donselaar een voor stel van gemaakt, dat echter met 5 te gen 9 stemmen werd verworpen. Daar op werden beide kandidaten gekozen, doch de heer Lodder verklaarde de be noeming niet aan te nemen. In de vol gende raad komt men wéér op deze zaak terug. De heer De Jong maakte een aanmer king op de samenstelling van o.a. de sportcommissie. Daarin moeten volgens hem afgevaardigden zitten van de Prot. Chr. groeperingen in de gemeente die aan de totstandkoming van de sportac commodaties hebben meegewerkt. De heer P. Kosters (Vrije Partij) trok zich vrijwillig terug, om een kandidatuur te scheppen. De heren Griffioen, Van Gesink en Van Donselaar werden gekozen in de commissie van onderzoek voor de be groting 1967. De raad kon zich' goed verenigen met het standpunt van B. en W. over de aanleg van wegen In het bestemmings plan „Domineesberg". De heer Jansen V.V.D.) was verheugd, dat eerst de wegen zullen worden aangelegd en dan pas de woningen zullen worden ge bouwd. Overigens wenste hij een aan vulling op het voorstel van ondershandse aanbesteding, m die zin, dat wanneer de tijden veranderen alsnog tot openbare aanbesteding kan worden overgegaan. De raad nam dit amendement over. Uitvoerig besprak de raad het finan cieel overzicht van de waterleiding maatschappij, waarbij door talrijke le den bezorgdheid werd uitgesproken over de in petto zijnde tariefsverhoging. Wethouder Deen (P.v.d.A.) toonde aan dat Rhenen in vergelijking met omlig gende gemeenten ver achteraan komt en dat de tarieven in Rhenen een sterke sociale inslag hebben. De heer Jansen (V.V.D.) wenste dit gecontinueerd te zien, evenals de socia listen De Jong en Hensen. Ook de heer Van Donselaar (C.H.U.) sloot zich bij deze sprekers aan. Het voorstel om de benoeming van onderwijzend personeel te delegeren aan B. en W., teneinde deze zaken te kun nen bespoedigen, werd aangenomen met de stemmen van de heren Van Dijk en Kosters (Vrije Partij) tegen. De heren waren van mening dat er toch al te veel aan B. en W. wordt gedelegeerd. Tot uitbreiding van de bijzondere school Eist met twee lokalen werd me dewerking verleend. De heer De Jong (P.v.d.A.) brak echter wel een lans om ook zo spoedig mogelijk te beginnen met'een openbare school in de nieuwe wijk van Eist. Desnoods moeten B. en W. in Den Haag maar eens met de vuist op tafel gaan slaan. SCHERPENZEEL Donderdag avond 27 oktober is er een bijeenkomst van de afdeling Scherpenzeel van de Nederlandse Christen Vrouwenbond in gebouw Philalethes, achter de Ned. Herv. kerk. Spreker op deze avond zal zijn de heer C. P. Engel, arts te Amerongen, over het onderwerp: „Waarheid en leu gen in de geneeskunde". De mogelijk heid bestaat hierover in de pauze schriftelijk vragen te stellen. VEENENDAAL Dinsdag 1 novem ber zal er weer een ontspanningsmiddag voor de bejaarden in het OCB-gebouw georganiseerd worden. Aan deze middag wordt meegewerkt door het koortje van de Nederlandse Christen Vrouwenbond onder leiding van mej. D. Davelaar. Me vrouw Mooijbroek en mej. Davelaar zul len aan het optreden solistische mede werking verlenen. VEENENDAAL De Veenendaalse bevolking heeft voor de Vluchtelingen- actie 1966 een bedrag van 9710,83 bijeengebracht. Een prachtig resultaat, dat ook landelijk gezien bijzonder goed is. Door leerlingen van het Chr. Ly ceum, de Talniaschool, de Ichtus-ulo en de Hervormde ulo II is maandag avond huls aan huis gecollecteerd en al gauw konden de organisatoren van de collecte, de heren drs. H. Hiensch, Griffioen, Verheul en De Vries, de conclusie tTekken dat Veenendaal goed uit de (collecte)-bus kwam. Het bedrag, dat vandaag door de echtgenote van de burgemeester be kend werd gemaakt, zal nog worden aangevuld met de stortingen die bij de AMRO-bank zijn binnengekomen. Mevr. Hazenberg zei: „We zijn veel dank verschuldigd aan de collectanten, aan het personeel van de bank, dat zo enthousiast aan het tellen is geslagen, ja, eigenlijk aan iedereen die zich heeft ingezet om deze actie zo bijzonder te laten slagen".. Volledigheidshalve moet nog wor den meegedeeld, dat nog niet alle col lectebussen leeggeschud zijn, zodat het bedrag dat huis aan huis is opgehaald de tienduizend gulden welhaast zeker zal overschrijden! VEENENDAAL Dinsdagavond is de eerste bijeenkomst geweest van de door de Veenendaalse Winkeliersvereni ging „Handel en Nijverheid" geïnviteer de personen om zitting te nemen in het voorlopige bestuur, dat een VVV in Veenendaal moef heroprichten. Een van de eerste taken van dit comité was om zich te institueren. Dit resulteerde in een voorlopig bestuur, bestaande uit de heren H. M. Zilstra, voorzitter, H. Vroon, secretaris, A. de Zeeuw, pen ningmeester en de dames Tak, De Haas en de heren Van Hardeveld en D. Hup, leden. Bij deze eerste vergadering was aan wezig de voorzitter van de Provinciale WV in Utrecht, de heer Hollerd. Met hem werden verschillende problemen rond de oprichting van een VVV in Veenendaal besproken. Uit deze bespreking kwam naar vo ren, dat een VVV in Veenendaal zeker levensvatbaar kan zijn. Het doel van een VVV in Veenendaal zal moeten zijn het geven van voorlichting aan de vreemdeling en het stimuleren van het Vreemdelingenverkeer in deze gemeen te. Men zal in de toekomst waarschijn lijk de verblijfsrecreatie in Veenendaal sterk gaan stimuleren, al is over de wijze waarop dat gebeuren kan nog niet gesproken. Het voorlopig bestuur stelt zich voor nog eind dit jaar een ledenvergadering uit te schrijven. Binnenkort komt het weer bijeen om de activiteiten rond onder meer een ledenwerfactie te be spreken. Ook over de eventuele VVV- activiteiten is nog niet gesproken, al moet het geenszins uitgesloten worden geacht, dat men in Veenendaal volgend jaar in navolging van Rhenen een aan tal excursies zal organiseren onder lei ding van de Veenendaalse veldbioloog de heer Adriaan P. de Kleuver. De mogelijkheden die Veenendaal heeft op het gebied van logiesruimte zullen zo spoedig mogelijk geïnventa riseerd worden. VEENENDAAL De agent van poli tie, de heer J. J. de Bree is met ingang van 1 oktober j.l. bevorderd tot hoofd agent. Door een misverstand werd gisteren verzuimd de foto op te nemen van de katten familie van het echtpaar De Haas- Zanen uit Rhenen. De poesen sleepten in het afgelopen weekeinde talrijke prijzen in de wacht tijdens een tentoonstelling die te Rotterdam werd gehouden op initiatief van de Nederlandse Vereniging van Kattevrienden. De foto toont een aan tal bekroonde katten, die bereidwillig voor de lens poseren. KESTLREN De Ideeënschets voor het Gelders Rivierengebied geeft een duidelijke afremming te zien voor de ontplooiing van de, op het ogenblik nog snel groeiende gemeente Kesteren. Niet Kesteren, maar Ochten wordt in de schets, die onlangs verscheen, aangewezen als centraal punt, waarop de industrie zich in de toekomst zal moeten gaan oriënteren. De spontane groei van de gemeente Kesteren is zeer zeker niet gebaat met dit plan. Industrieën kunnen zich echter nog blijven vestigen tot de beschikbare grond op het industrieterrein van Kesteren is bebouwd. De gevestigde industrieën blijven echter de mogelijkheid tot uitbreiding behouden. Momenteel heeft de gemeente Kesteren nog de beschikking over drie hectaren bouwrijp industrieterrein, terwijl nog drie hectaren in een voorbereidend stadium verkeren. Ook wat de woningbouw betreft kan Kesteren nog tot 1969 vooruit. Men hoopt dan het gehele toegewezen bouwvolume te hebben gerealiseerd. Na deze, nog ver van ons liggende jaren, is de toekomst voor Kesteren en Opheusden vrij onzeker. Burgemeester D. J. Pott van Keste ren heeft echter nog niet alle moed verloren. Hij zal er voor vechten zijn dorp leefbaarder te maken, zoals hij dit reeds gedaan heeft sinds zijn komst in Kesteren. Met groot enthousiasme werkt het gemeentebestuur van Keste ren aan de, voor buitenstaanders mis schien wat onzekere, toekomst van dit ijverige dorp. Een dergelijk enthou siasme is niet te verdrijven met een ideeënschets. In zijn modern ingerichte spreekka mer hadden wij een onderhoud met burgemeester Pott. Zijn mening over de ideeënschets zette hij als volgt uit een: „Kijk eens, een ideeënschets is eigenlijk een praatboek vol met plan nen, die stuk voor stuk nog wijzigingen kunnen ondergaan. Of dit gedaan zal worden valt natuurlijk te bezien. De schets zal in ieder geval als basis gaan dienen voor een zogenaamd streekplan, dat de toekomst van de gemeente Keste ren en de overige gemeenten in de streek definitief zal gaan bepalen. Wat wij niet kunnen bewijzen, maar wat wel verband houdt met de ideeën schets, is de herindeling van de ge meenten. Dit is ook een van de vele facetten van de ruimtelijke ordening. We komen dit steeds tegen in nota's van de regering en in wetsontwerpen. Ik vind een herindeling van gemeenten trouwens volkomen begrijpelijk. We leven nu eenmaal in een wereld van schaalvergroting. Het hele maat schappelijke leven ondergaat momen teel wijzigingen. Dit vindt zijn weerslag op de samenleving". Alhoewel geen enkele zekerheid be staat of ook de gemeente Kesteren be trokken zal zijn bij een herindeling van gemeenten, is burgemeester Pott een groot voorstander van een gemeentebe leid, dat een functie voor de gemeente in de streek creëert. Zelf heeft hij er altijd naar gestreefd de gemeente Kesteren, naast de leef baarheid voor de plaatselijke bevolking een streekfunctie te geven. Enkele voor beelden hiervan zijn: de streekmuziek- school, twee streek ULO-scholen, een land- en tuinbouwschool voor de gehe le streek, alsmede het in aanbouw zijn de Protestantse Bejaardencentrum. In verband met de te wyzigen samen levingsvormen dienen echter voorzie ningen te worden getroffen op het ter rein van de recreatie, de culturele voorzieningen en het onderwijs. Om dit te kunnen realiseren is het, volgens burgemeester Pott, noodzakelijk, dat, net zo als in het bedrijfsleven en bij het bankwezen, de gemeenten een soort fusie aangaan. Niettemin betreurt burgemeester Pott de stellingen van Gedeputeerde Staten in de ideeënschets bijzonder: „Ik begrijp niet op welke werkelijk reële gronden men Ochten aanwijst al» centrale plaats in de Midden-Betuwe, terwijl Kesteren kan aantonen, dat de industrie zich juist daar wil vestigen. Wij zullen in ieder geval tegen dit beleid van Ged. Staten protesteren. Het liefst doen wij dit in samenwerking met andere gemeenten. Het is daarom dan ook niet uitgesloten, dat wij met een tegennota komen", aldus burge meester D. J. Pott. Kesterens eerste burger merkte ver der op: „Ik hoop, dat ze ons zoveel mogelijk de vrije hand willen laten. Het gemeentebestuur van Kesteren bezit voldoende bestuurskracht. Als men ons hierin tegemoet wil komen zie ik diver se mogelijkheden voor ons dorp. (van onze correspondent) EDE Onder auspiciën van de Cul turele Raad van Ede worden vrijdag avond in het jeugdgebouw „De Open Haard" jong en oud in de gelegenheid gesteld op een openbare bijeenkomst het hunne te zeggen over „wat er in Ede op cultureel gebied ontbreekt". De Culturele Raad, die o.a. tot taak heeft het gemeentebestuur van advies te dienen, wil zich met deze „mini-teach-in" een beeld vormen van de wensen, die by de burgerij op het terrein van 't cultu rele leven bestaan. Reeds eerder heeft de Raad zogenaam de „hearings" gehouden waarop de ver schillende verenigingen hun problemen naar voren konden brengen. RHENEN Panter „Kispatan", die in 1957 als „kruimel" in Ouwehands Dierenpark aankwam een geschenk van Prinses Marijke is voor de tien de maal vader geworden. De jonge pan- tertjes, drie in getal, zien er uitstekend uit. Moeder „Kora"waakt angstvallig over haar kroost. RHENEN Wij mensen zeg gen wel eens: "Je zou uit je vel springenWelnu, in Ouwehands Dierenpark is dat geschied. Uiter aard niet met een mens, maar wel met een kreeft. Die is letterlijk van top tot teen. met sprieten en al, uit AMERONGEN Zondag 30 oktober wordt in de Andrieskerk weer de maan delijkse jeugddienst gehouden. Vanaf 18.45 uur is er samenzang. Voorganger is ds. G. F. Overgauw uit Leersum. Het onderwerp van zijn preek is: „Iemand, die meer wilde dan alleen maar geloven". Geboren: Nellie E., d. v. E. Willems en A. v. Beek. Stationsweg 352. Marise, d. v. M. K. Zwanink en G. R. Graaf, Wil- laerlaan 49. Hendrik R., z. v. P. R. v. d. Heide en J. H. A. Kikkert, Oosteinde 80. Ondertrouwd: Gerard Vink te Wou denberg en Gerdina v. Ginkel, Stations weg 318. Adrianus J. Gersen te Rens- woude en Adriana D. v. Raay, Doorn boomspark 14. Peter Haanschoten, Bar- neveldseweg 32 en Gretha Veldhuizen. Breeschoten 12. Gehuwd: T. Koudys en N. Vermeulen, Stationsweg 332. G. Methorst en M. Co- zynsen. KI. Gooswilligen 3. Overleden: Cornelis Jansen, 89 jaar. Beukenlaan 7. Geboren Bart Cornelis. zoon van L. J. N. de Kroon en A. C. van der Lee. Ondertrouwd: Cornelis Klaas Versluis en Wilhelmina Johanna Woutrina Schouten; Hendrik Jan Niessen en Teunisje Blaauwendraat. Ingekomen: W. Kors, van Sliedrecht in Burg. Jhr. H. v.d. Boschstr. 18b; B. Stadman. van Ha- gestein in Lekdijk 13c; J. H. van He- mert, van Hagestein in Lekdijk 13a; J. J. Dorpema, van Amsterdam in Burg. Jhr. H. vd Boschstr. 12. Vertrokken J. de Vries, van Koenestr. 110 naar Ede Gld.; E. ter Maaten, van Parallelweg 11 naar Veenendaal; W. Hoonhorst naar Oosterwolde; M. G. Bouwens-Hendrik- sen naar Kesteren; P. R. Kingma, van Hof 7 naar Epe. z'n huid gekropen. Dat omhulsel staat nu bij de heer Ouwehand op z'n bureau. Het lijkt wel of er een echte kreeft staat, zo gaaf is alles gebleven. Elk jaar wisselt de kreeft van huid. Maar ook elk jaar wordt hij groter. Heden, woensdag Korenbeurs, 2021 uur: Receptie Veen zangers. Pniëlkerk, Hoofdstraat: 9—12, 1 en 1921 uur Expositie N.B.G. 17 morgen, donderdag Korenbeurs, 19.30 uur: Lezing voor C.P.B. Verenigingsgebouw Eikenlaan, 20 uur: Jubileumconcert Veenzangers. Pniëlkerk. Hoofdstraat: 9—12, 14—17 en 1921 uur: Expositie N.B.G. Dorpshuis, 14 uur: Emka-show voor N.V.V.H. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: „Vrouwenjagers' Hotel Floor, 19.45 uur: Openbare verga dering N.V.S. afd. Ede/Veenendaal/ Wageningen. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: „Thunderball". TENTOONSTELLINGEN Streekmuseum Rhenen: Tot zaterdag 5 november, tentoonstelling van aqua rellen, grafieken, gouaches en teke ningen van Ben Lamers en Gert Hes- seling. Dagelijks geopend van 11.00 12.30 uur en van 14.0017.00 uur, bovendien dinsdagavond van 19.00 21.00 uur. Op woensdag gesloten. De heer G. Gaasbeek slaagde aan de Vrije Universiteit van Amsterdam voor het kandidaats-examen economie.

De Vallei | 1966 | | pagina 5