WILLEM S IDEALEN ARAM De Gouden Cobra matser fï Majoor vervalst papieren om academicus te lijken Koningin en Prins bij filmpremière K?&Dampo UIT DE KERKEN HtNNY JANSEN J j'( L1JJ i' i 'iVU' ,l i ii U *1* 1'1,'i ii/ij'Wïi'i'iJ liiTTrtt i i ;l li hi Van Gogh-expositie te Belgrado Scheepvaartberichlen Miss Sarah Churchill komt naar Nederland Bronchi letten Dick Houwaart nam ontslag bij NCRV 2 modelwoningen Parfumverstuivers Raadslid door eigen partij geroyeerd Voorruit barstte: auto tegen boom; twee doden VANAVOND Morgen DOOR HENK VAN HEESWIJKI In Kesteren Tot eind november TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 VRIJDAG 28 OKTOBER 1966 Ze respecteren elkaar, omdat door al die narigheid hun liefde zich verdiepte. Als je je toestemming wei gert, zal de kantonrechter je in het ongelijk stellen. Alsjeblieft. Willem, realiseer je, dat het gaat om het le vensgeluk van twee jonge mensen, van wie één jouw zoon is, onze zoon." Hij dacht na, met zijn vingers trommelend op het bureaublad. Ik verlies het. In dit geval is Ria's wil sterker dan de mijne. Ze zal me trot seren tot het bittere einde. Wij zijn het niet meer eens met elkaar, zoals dat vroeger altijd het geval was. Har ry betekent alles voor haar. Hij is steeds haar lievelingskind geweest. Maar door hem is de verwijdering ontstaan tussen ons en dat vergeef ik hem nooit. Ik wil hem niet meer zien en die meid nog minder. Hij loosde een diepe zucht. „Ik ben ook verantwoordelijk voor het wel zijn van mijn kinderen. Jij niet al leen, als je dat soms denkt. Ik acht die... eh ...die dochter van Bal geen geschikte partij voor mijn zoon. Ik denk er nog net zo over als verleden jaar. Als jullie desondanks zo eigen wijs willen zijn om jullie zin door te drijven, dan is dat voor jouw verant woording. Besef dat goed. Ik trek me vanaf dit ogenblik uit deze affaire te rug. Als het later misgaat en dat het mis zal gaan, daarvan ben ik rotsvast van overtuigd kom dan niet bij mij je nood klagen. Ik heb je gewaarschuwd. Weet goed wat je doet." Hij zuchtte en zocht naar een sigaret. Nadat hij rookte, vervolgde hij: „Je was altijd een verstandige vrouw. We hadden een goed leven sa men. Onze liefde was vol hoogtepun ten. Tussen ons bestond een volko men harmonie. Op een enkele uitzon dering na, spiegelde die eenheid tus sen ons af in ons gezin. De kinderen voelden de band, die er tussen ons allen bestond. Ondanks de fouten die we maakten, deden we ons best de kinderen op te voeden tot behoorlijke mensen. Neem Jan Willem. Neem on ze dochter. We mogen er dankbaar voor zijn. Waarom moet Harry het buitenbeentje zijn? Waarom gehoor zaamt hij mij niet? Ben ik zijn va der of niet?" Hij trok zenuwachtig aan zijn siga ret. „Enfin, laten we er maar niet meer woorden aan vuilmaken. Je gaat je gang maar. Hij krijgt mijn schriftelijke toestemming voor dit on zinnige huwelij .kEn dat zal ook het laatste zijn, dat hij van mij krijgt. Hij hoeft niet te rekenen op één cent. En natuurlijk evenmin op mijn tegen woordigheid. Verzin maar een ex cuus. Ik smeer 'm wel die dag. Doe me een plezierlaat die trouwerij zo sober mogelijk blijven, zodat ze er hier geen erg in hebben. Het is al erg genoeg. En breng ze goed aan het verstand, dat ik ze hier nooit wil zien. Wat jij doet, moet jij we ten. Ik ga jou natuurlijk niets verbie den. En bedank her.'1 uit mijn naam, dat hij mijn ideaal zo mooi in stuk ken heeft gegooid: later mijn beide zoons in het bedrijf om me op te vol gen." Ze schudde haar hoofd. „Waarom ben je zo verbitterd, Willem Waar om blijf je zo koppig? Misschien wil je in je hart niets liever dan Harry aan je hart drukken. Maar valse schamte weerhoudt je. Je principes zijn je meer waard dan het geluk van je zoon." „Houd je mond, Ria. Is het al niet erg genoeg, dat die jongen tussen ons ls komen te staan? Dat ons huwelijk in feite kapot is? Dat we sinds die vervloekte Nieuwjaarsdag ieder een andere kant uitgaan?" Ze kwam overeind en liep om zijn bureau heen. Achter hem bleef ze staan en legde haar slanke armen op zijn schouders. „Dat is toch niet no dig, jongen," antwoordde ze zacht. „Ik houd nog net zoveel van je als vroeger. Maar mijn kinderen zijn een deel van me, mijn eigen vlees en bloed. Moet ik dat verloochenen? Dat kan ik niet Willem." Ze boog zich over hem heen en drukte een kus op zijn grijzende slaap. „Dank je, jon gen, dat je je toestemming wilt ge ven. Op den duur zal het allemaal wel ln orde komen. Zie het toch niet zo tragisch. Je maakt het jezelf node loos moeilijk." „Waar werk ik voor?" Hij draaide zich met een ruk om. „Voor jou. En voor de kinderen. Om ze een goede toekomst te kunnen schenken. Als Harry was blijven leren, zou hij te zijner tijd hier zitten. Samen met zijn broer. Wat heeft de moderne jeugd het toch gemakkelijk bij ons vergele ken. Ik heb alles van de grond af aan moeten opwerken. Ze kunnen een ge spreid bedje krijgen, als ze willen." Hij zuchtte voor de zoveelste maal. „Nee, hij trouwt liever met... met... Ze legde haar vinger op zijn lippen. „Stil, jongen. Laten we er niet meer over praten. Kom mee... naar huis. Het is niet goed, dat je hier avond aan avond in je eentje zit. We gaan een kopje koffie drinken." Langzaam kwam hij overeind en keek zijn vrouw aan. Het volgende ogenblik had hij haar naar zich toe getrokken en met zijn gezicht in haar hals fluisterde hij: „Ria. ik houd zo ontzettend veel van je..." In oktober trouwden Harry en Thea. Zonder veel pracht en praal, met een etentje, waarna ze naar hun woning gereden werden door oom Piet. Willem Caron was de dag tevo ren naar Oude Pekela gereisd voor een belangrijke bespreking. Hoewel Ria's hart pijn deed, was ze vrolijk en opgeruimd. Slechts één keer kon ze nauwelijks haar tranen bedwingen. Dat was even voor de jonggehuwden naar hun huisje zouden gaan. Toen sloeg Thea haar armen om de vrouw en kuste haar op beide wangen. „Dank je, mama, voor alles, wat je voor ons gedaan hebt. Harry en ik zullen dit nooit vergeten, echt niet..." HOOFDSTUK 11 In huize Caron was de harmonie gedeeltelijk hersteld. Af en toe heers te er nog wel eens een gedwongen sfeer. Mientje, de flapuit, noemde te hooi en te gras de naam van haar broer. Tijdens de maaltijd, of als men 's avonds bij elkaar zat te kijken naar de TV of te lezen. Willem wist, dat niet alleen zijn vrouw, maar ook Mientje regelmatig naar Anderlo gin gen. En ook Jan Willem was wel eens een paar uurtjes bij zijn broer en schoonzuster. Tussen het echtpaar werd nooit over het jonge paar gesproken. Kort na het huwelijk vertelde Ria het een en ander over de woning aan haar man. Later flitsen van de huwelijks plechtigheid. Aanvankelijk luisterde Willem zwijgend, zonder commentaar te geven, doch op een avond in hun slaapkamer begon Ria er weer over. Hij onderbrak haar en antwoordde op rustige toon: „Ria, als je nu met al le geweld weer verwijdering tussen ons wilt bewerkstelligen, moet je ie dere keer over hem beginnen. Ik wil niets meer over hem horen. Hij heeft zelf de band tussen hem en mij door gesneden. Hij heeft zijn eigen weg ge kozen, tegen mijn uitdrukkelijke wil. Ik wil niets meer over hem horen, versta je?" „Zoals je wilt", antwoordde ze toon loos. „Ik zal er rekening mee hou den". In de zomer van 1962 studeerde Jan Willem af. Hij slaagde cum laude, en zijn vader was daarover'in zijn schik, dat hij ter ere van zijn oudste zoon een feestje gaf. Jammer genoeg zou hij zijn zoon nog niet bij zich kunnen nemen in de zaak, omdat de jongen nu eerst in militaire dienst moest. Hij kocht een goede tweedehands wagen voor zijn zoon en zei: „Nu neem je maar een paar maanden vakantie, dat heb je wel verdiend. Ga wat toe ren. Als je geld nodig hebt, zeg je het maar. Ik wil niet, dat je op een paar centen moet kijken". Doch Jan Willem, hoewel kennelijk blij met zijn autootje, bleef in de buurt, ging eens een avond met een meisje uit, slen terde overdag een uurtje door de fa briek en zat vaak buiten te lezen. Eén en ander tot grote verwondering van zijn vader. Op een middag, na het eten, zei hij dan ook. „Waarom ga je geen buiten landse reis maken? Koop een tent, kampeergerei en trek er op uit". De jongen keek voor zich uit. „Nee, heb ik geen zin in". „Waarom niet?" „Nou, gewoon, omdat ik er geen zin in heb. Wat geeft 't. Ik vermaak me toch wel". Willem keek hem nog enige tijd aan en haalde toen zijn schouders op. „Zoals je wilt. Je moet het natuur lijk zelf weten". Af en toe zag hij de jongen 's mid dags na het eten wegrijden. Ria naast hem in het wagentje. Ze gaan weer naar Anderlo, dacht hij. Ik sta in mijn verzet helemaal alleen. Ze heb ben allemaal partij gekozen voor Thea. Op een avond, toen Jan Willem weg was en Mientje op haar kamer zat te lezen, keek hij op van zijn krant naar zijn vrouw. Ze was bezig iets te breien. Plotseling viel het hem op, dat Ria al wekenlang elke avond be zig was. „Wat maak je eigenlijk? Een vest voor mij soms?" Er kwam een glimlach op het ge zicht van de vrouw. Ze schudde haar hoofd. „Jij houdt immers niet van gebreide vesten? Nee, dat is het niet". „Wat dan? Voor wie is dat?" Ze legde haar werk neer en zette de bril af, die ze sinds enige tijd bij dergelijke arbeid droeg. „Ik kan er niet over praten, Willem". Zijn verbazin g groeide. „Waarom niet Is het soms een Sinterklaasver- rassing?" Opnieuw lachte ze. „We hebben pas juli. jongen". „Het kon toch. Waarom ben je zo geheimzinnig Mag ik het niet we-1 ten?" Ze spreidde haar handen uit. „Na-1 tuurlijk mag dat. Maar je wilt het niet". „En ik vraag het je". „Oké, je vraagt het. Het zijn baby- kleertjes". Hij begreep haar helemaal verkeerd. „Bedoel je.... bedoel je, dat jij... .Ben je in verwachting?" Toen schoot ze in een schaterende lach. „Die Willem! O, lieve jongen, wat ben je toch naïef. Natuurlijk niet, domme schat. Ik ben vorige maand zesenveertig geworden". „Nu ja.... het zou toch kunnen... je 5 hoort het wel eens". „Er woont een jonge vrouw in Ede, die in december haar eersteling ver- wacht". Langzaam drong het tot hem door, wat ze bedoelde. „O, is het dat. En maak jij het allemaal Kan ze het zelf niet doen Dat werk heeft ze na- tuurlijk nooit geleerd". „Je vergiet je, Willem. Ze kan het wel. Ze kan' het zelfs uitstekend. Maar ze werkt nog, zo lang ze kan. Haar man is in dienst en wat de staat uit- betaalt aan zijn gehuwde dienstplich- tigen is teveel om te sterven en te weinig om te leven. Zeer zeker, als er een baby op komst is. Daar wordt geen rekening mee gehouden. Van-1 daar, dat ik een handje help". Hij schraapte zijn keel. „Je moet het zelf weten, maar je bederft je ogen met dat priegelwerk. Steek ten- minste een lamp aan. Waarom koop je dat spul niet?" „Om de eenvoudige reden, Willem, dat er geen geld voor is". „Onzin. Je hebt geld genoeg van jezelf!" Ze schudde haar hoofd, haar bril weer opzettend. „Dat had ik, Willem. Maar het is op. Schoon op. Piet moest zijn helft hebben en niet te vergeten de fiscus. De successierechten, die we betaald hebben, waren op zichzelf al een klein kapitaaltje. Ik heb Piet ook de helft van het geld, dat het huis waard was, moeten uitkeren. En daarmee waren mijn fondsen uitge- put. Dus help ik op deze manier". Hij keek haar ontzet aan. „Bedoel je, dat je geen cent meer van jezelf hebt „Precies. Maar dat is helemaal niet erg. Ik kon daardoor twee lieve jon- ge mensen gelukkig maken. Dat is de beste rente, die mijn geld kan opbren- gen". De man stak een sigaret op. „Laat 5 je ze dan geen huur betalen?" „Nee, voorlopig niet. Ik probeer op deze manier het evenwicht te behou- den. Jij zorgt voor Jan Willem, ik voor Harry. Te zijner tijd zien we wel, hoe we het met Mientje doen". Hij kwam overeind en begon door het vertrek te lopen. „Waarom heb je me dat niet eerder gezegd?" De vrouw haalde haar schouders op. „Zo belangrijk was het niet. Tenslot- te was het mijn geld en kon ik er mee doen, wat ik wilde. Dat hadden we toch afgesproken, toen we trouw- den?" „Ja, natuurlijk". De vrouw ging verder met haar werk. Op een gegeven ogenblik zag 5 ze hem de kamer uitgaan. Twee mi- nuten later ging het licht aan in zijn kantoor. Nu is hij weer boos, dacht ze, en zie ik hem de hele avond niet meer. Ze zuchtte, ik word er zo moe van. Waarom moet het zo blijven? Waarom accepteert hij de feiten niet? Doch na vijf minuten was hij weer terug in de salon. Hij legde een che- que voor haar neer. „Ik wil niet, dat mijn vrouw zonder geld zit. Hier heb je vast wat. Als je meer nodig hebt, wil ik, dat je me dat zegt. Je kunt het op je eigen bank laten overschrij- ven. Je kunt het ook in contanten op- nemen, net zoals je wilt." Ze boog zich over het waardevolle stukje papier. Even knipperde ze met haar ogen en zette haar bril wat rechter. De cheque had een waarde van duizend gulden. Resoluut kwam ze overeind, pakte de cheque en legde het papiertje voor hem neer. „Dank je wel, maar dat wil ik niet". „Waaromniet?" „Ik heb het niet nodig. Ik heb mijn huishoudgeld en mijn kleedgeld. Meer heb ik niet nodig. Erg lief van je, maar ik zal het niet accepteren". (Wordt vervolgd). AMSTERDAM H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden zijn gisteravond aanwezig geweest bij de Nederlandse première van de Fran se film „Brandt Parijs" in het Tu- sehinski Theater in Amsterdam, 't Ko ninklijk paar werd bij aankomst ver welkomd door burgemeester G. v. Hall van Amsterdam en door de commissa ris der Koningin in de provincie Noord- Holland, mr. F. J. Kranenburg. Tevens was aanwezig de filmster Leslie Caron, die vandaag speciaal voor deze voor stelling naar Amsterdam was gekonten. Tijdens de pauze had zij een ontmoe ting met de Koninklijke gasten. In de film speelt zij de rol van de vrouw van 'n Parijse verzetsstrijder, die door dt Duitsers wordt vermoord. In de film hebben diverse internatio naal bekende spelers, 700 figuranten en een niet te tellen aantal Parijzenaars hun medewerking verleend, om een zo juist mogelijke weergave van de histo rische gebeurtenissen te krijgen, die hebben geleid tot de bevrijding van de Franse hoofdstad van het Nazi-juk op 25 augustus 1944. De film beleefde zijn wereldpremière drie dagen geleden in het Palais de Chaillot in Parijs. De baten van deze voorstelling ko men ten goede aan de nationale federa tieve raad van het voormalig verzet Nedecland en de Nederlandse vereni ging van ex-politieke gevangenen. ADVERTFNT1F Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Scherpenzeel (Fr.): T. J. Drent te Middelbert (Gr.); te Melis sant (toez.): P. H. van Harten, kand. te Woubrugge,. Geref. Kerken. Beroepen: te Hollandseveld: P. S. Veld huizen te^t Harde; te Zuidland: W. H. de Boer, laatstelijk vrijgem. pred. te Vlaardingen. Bedankt: voor Tiel: P. van der Veen te Roosendaal; voor Wormerveer (vac. P. Noomen):J. Goldschmeding te Dus- sen. Geref. Kerken (vrygem.). Aangenomen: naar Bergentheim (2e pred.pl.): M. Heemkerk te Zevenber gen. ADVERTENTIE Cl1 yjQi lüliitfi ie Zandstraat 7 - Veenendaal 68. Totaal overdonderd staart de commandant van de wacht naar het meisje, dat hem zo behendig het zwaard uit de hand geslagen heeft. Dan schreeuwt hij een onverstaanbaar bevel en de zwaarden van zijn manschappen flitsen uit de sche deTegelijkertijd geeft Aram een der Touareggs een fikse opstopper en ontrukt de achteruitwanke- lende man diens zwaard. „Vooruit, Ambre, we zul len ze eens tonen wat we kunnen!!" roept hij. De ogen van het meisje beginnen te fonkelen en met een grimmig lachje springt zij naast Aram vooruit. Tot hun geluk is de gang zo nauw, dat de Toua reggs weinig voordeel hebben van hun grotere aan tal. Overrompeld door de flitsende uitvallen van het tweetal deinzen de voorste Touareggs achter waarts, er ontstaat verwarring, sommigen struike len en zetten het schreeuwend op een lopen Spoedig volgen ook de dappersten der Touareggs dit voorbeeld en vluchten de gang door, in paniek gebracht door de onnavolgbare schermkunst van Ambre en de krachtige slagen van Arams zwaardDaar, lafbekken!!" schreeuwt Ambre uitdagend, „ga je makkers maar halen, dan zullen we die ook een lesje geven!!" li:* I :i l| i' i1 I 1 I I t- PIB 1 MOCO KESTEREN Bij de ingekomen stukken bevond zich een brief van de kiesvereniging „gemeente Belangen'*, waarin werd bericht, dat het raadslid de heer T. van de Pol per 1 oktober 1966 is geroyeerd als lid van genoemde kiesvereniging. Een en ander vindt zijn oorzaak in het feit, dat de heer Van de Pol zich niet aan gemaakte afspraken met zijn fractie heeft gehouden. Dit was met name het geval tijdens de wethoudersverkiezingtn. De neer Remmeling nam tijdens de afgelopen raadsvergadering een duide lijke houding aan. „De kiesvereniging Gemeente Belangen wil omtrent deze affaire niets onder stoelen of bankeD steken. Wij nemen geen enkele verant woording meer voor wat de heer Van de Pol zegt en hebben ons dan ook vol komen van genoemd raadslid gedistan tieerd". De heer Remmeling stelde de raad in de gelegenheid vragen te stellen omtrent de royering van de heer Van de Pol als lid van Gemeente Belangen. Ook vroeg spreker de heer Van de Pol om commentaar, die dit echter weiger de. Ook de fractie van de P. v. d. A. wenste niet meer met het geroyeerde lid van Gemeente Belangen samen te werken. „Het is onmogelijk voor ons om met edheer T. van de Pol belang rijke democratische beslissingen te ne men." aldus de heer R. de Jongh. De heer L. van Eldik (Boerenpartij) verklaarde op geen enkele wijze meer met de heer Van de Pol te willen sa men werken. Het geroyeerde lid, dat alles stilzwijgend aanhoorde weigerde ook na afloop van de vergadering com mentaar te geven. DEN HAAG In het kader van de intensivering van de culturele betrek kingen van Nederland met Zuid-Slavië, in het perspectief van het met dat land af te sluiten cultureel verdrag wordt van 30 oktober 1966 tot 20 decem ber 1966 een Van Gogh-tentoonstelling gehouden in het Narodni-museum te te Belgrado in Zuid-Slavië. In op dracht van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk .heeft drs. R. W. D. Oxe- naar, directeur van 't rijksmuseum Kröller-Müller deze tentoonstelling geor ganiseerd. Voor de expositie stelt het rijksmuseum Kröller-Müller in bruik leen af 42 schilderijen en 41 tekeningen en waterverven van Vincent van Gogh. De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk, en de directeur-generaal voor culture le zaken van zijn departement, dr. J. Hulsker, zullen aanwezig zijn bij de opening van de tentoonstelling op zon dag 30 oktober a.s. Minister Vrolijk zal de tentoonstelling openen. Kleine vaart: Anne Christina 26 60 zzo Kp Bon nr Marseille; Breehorn 26 420 zw Azoren nr Guayaquil; Calchas 26 30 zw Lissabon nr Gibraltar; Lifana 27 te Harlingen; Margaretha Smits 26 vn Brest nr onbekend; Martinistad pass 26 Cork nr Avonmouth; Noordborg 26 te Utrecht; Philetas 26 40 zo Kp St Vincent nr Rotterdam; Rijnborg 26 te Delfzijl; Zus 26 40 n Hanstholm nr Londonderry. Grote vaart: Aagtekerk 27 vn Mar seille nr Antwerpen; Acila 26 680 nw Paas eil. nr Curasao; Aegis 26 te La Romana; Alnitak 26 240 o New York nr Beiroet: Bengalen 27 vn Balboa nr Papeete; Blitar 29 te Rotterdam verw.; Cinulia 27 te Teesport; Dinteldijk 26 te Rotterdam; Dorestad 26 900 o Bermuda nr CurasaoGaasterdijk 27 te Rotter dam; Garoet 25 te Matarani; Goeree 27 vn Lorenzo Marques nr onbekend; Hol- landsdiep 26 75 no Brisbane nr Zuid- Australië; Kennemerland 27 te Ham burg; Kermia 26 260 0 Socotra nr Singapore; Koningswaard 26 500 no Rio de Janeiro nr Buenos Aires; Kopionella 27 150 zzo Cochin nr Mena; Koudekerk 27 te Livorno; Ladon 27 te Amsterdam; Lankoeas 26 vn Hamburg nr Ant werpen; Mainlloyd 26 250 ono Saigon nr Hongkong; Medon 26 vn Grenada nr Port of Spain; Merseylloyd 28 vn Whangarei nr onbekend; Merwelloyd 25 vn Mombasa nr Djibouti; Mississippi- lloyd 26 vn Akaba nr Djibouti; Musilloyd 26 vn Durban nr Luanda; Oostkerk 27 759 zo Socotra nr Aden; Parthenon 26 260 no Aruba nr Oranjestad: Purmerend 26 600 o Miami nr New York; Rand- fontein 24 te Durban; Rondo 24 vn Aden nr Akaba; Schouwen 22 te Nagoya: Sepia 25 te Bonny; Sloterkerk 26 te Genua; Solon 26 300 ozo Bahamas nr Charleston; Spaarnekerk 26 te Akaba; Straat Freetown 26 250 zo Saigon nr Durban; Tero 26 te Matarani; Utrecht 25 te Montreal; Vitrea 26 50 wzw Colombo nr Mena; Zaankerk 26 650 n St. Helena nr Kaapstad. U/IIHIUJtlllUJ. ADVERTENTIE OLIFANT IN FLES Er was een oude zeeman. Ruwe bolster, blanke pit en zo meer. Vereelte handen prutsen zesmastertje in fles. Hobby van hem. Blauwe watjes, witte watjes... scheepje zeilt in fles. Knap Prutswerkje. Zee man grijpt andere fles. Wat daar in zit is minstens even knap, weet h(j. En véél lekkerder. Olifant Vieux, de enige Hol landse cognac die hij goed vindt. Aaaaaah... smek... proost (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Verdacht van het ten onrechte voeren van de beschermde ti tel doctorandus en van het plegen van valsheid in geschrifte om die titel waar te maken, is het hoofd van de sociaal- psychologische afdeling van de Opperof- ficier Personeel van de Koninklijke Landmacht, de tijdelijk majoor H. W., donderdag op staande voet van zijn functies ontheven en teruggeplaatst in de rang van kapitein. Wanneer het de ze week begonnen onderzoek van justi tie en marechaussee deze strafbare fei ten aantonen, zal hij terecht moeten staan voor de krijgsraad. De door onze woordvoerder van de Legervoorlichtingsdienst als een „knap pe kop" gekenschetste W. heeft welis- AMSTERDAM Miss Sarah Chur- chil. actrice, dochter van Sir Winston Churchill komt midden november naar Nederland. Het ligt in haar voornemen in ons land 'n serie voorstellingen te geven van haar zang- en voordrachtprogr.: ,,A matter of choice" waarmee zij dit jaar een succesvolle tournee door En geland heeft gemaakt. ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm.Q^H- SCHOONOORD Een ernstig ver keersongeval op de Tramstraat in Schoonoord (gem. Sleen) heeft donder dagavond het leven gekost aan de 84- jarige G. J. Hadders uit Schoonloo en de 68-jarige weduwe Wassen-Hadders uit Rolde. De auto, waarin -zij met nog twee familieleden zaten, reed frontaal tegen een boom, toen de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte doordat de voorruit van de auto plotse ling barstte. Alle vier inzittenden wer den overgebracht naar een ziekenhuis in Assen waar twee van hen aan hun verwondingen bezweken. De bestuurder 'en zijn echtgenote liepen ernstige ver wondingen op. 0 Donderdagmorgen is het zesjarig zoontje van de familie Van Middendorp uit Barneveld door een verkeersonge luk om het leven gekomen. Het knaap je stond met zijn fietsje een tijdje voor een voorrangsweg te wachten en stak de weg over, terwijl een vrachtwaren, beladen met meel, naderde. De chauf feur kon het jongetje niet meer ont wijken. Het kind werd overgebracht naar een ziekenhuis, waar het korte later bezweek. In Rijswijk, behorende tot de Gel- se gemeente' Maurik, is donderdag middag omstreeks halfeen de ongeveer 72-jarige T. Jansen uit Rijswijk veron gelukt, toen hij zonder uit te kijken de provinciale weg overstak en door een auto werd aangereden. 0 Donderdagmorgen is op de splitsing Doesburgseweg - Noordeinde in Zeve naar de 76-jarige heer A. A. Lamers uit Zevenaar bij het oversteken van de weg aangereden door een auto, be stuurd door de heer K. uit Babberich. De man was op slag dood. waar colleges gevolgd aan de Universi teit va, Amsterdam, maar nooit een examen afgelegd. Hij zou papieren van de Amsterdamse Universiteit hebben vervalst. Met deze papieren deed hij het voorkomen alsof hij de titel van doctod randus in de sociale psychologie en pe dagogie had behaald. Het behalen van deze „titel" was aan leiding hem te bevorderen en hem hoofd te maken van de sociaal-psychologische afdeling. Volgens de woordvoerder van de Legervoorlichtingsdienst, heeft hij veel goed werk verzet in die functie en tevens veel gedaan voor de Stichting Vakantiefaciliteiten voor Militairen. On der zijn leiding werden diverse reorga nisaties doorgevoerd, die ten gunste van de sociaal-psychologische afdeling heb ben gewerkt. Tegenover de Opperoffiecier Personeel luitenant-generaal J. G. Smit, heeft „drs." H. W. bekend, dat hij in het ge heel niet was gerechtigd de titel te voe ren. Hij had nog niet bekend hiervoor de papieren van de Amsterdamse uni versiteit te hebben vervalst. De justitie is getipt door iemand die ervan op de hoogte was, dat „drs." in dit geval slechts een schijntitel was. Of de tipgever een militair is kon onze woordvoerder niet meedelen. HILVERSUM Dick Houwaart, chef redacteur van de N.C.R.V.-actualitel- tenrubriek „Attentie" heeft vanmid dag zijn ontslagbij de N.C.R.V. inge diend. Hij zal reeds vanaf morgen zijn functie neerleggen. De aanleiding tot dit gebeuren vormt een uitlating van de heer Houwaart op een jongerencongree in Heemskerk, dat afgelopen weekein de werd gehouden. Hij zei daar dat jongeren het recht hebben het bestaan de partijwezen af te breken en in plaats daarvan een nieuw op te bouwen. De N.C.R.V. verlangde van hem dat hij deze woorden zou verantwoorden. De heer Houwaart weigerde dat en nam ontslag. ADVERI ENT IF. Uitbreidingsplan de Engelenburg. GEOPEND: iedere woensdag 2-6 uur; donderdag 2-6 en 7.30-10 uur; vrijdag 2-6 en 7.30-10 uur; zaterdag 10-6 uur. interieurverzorging binnenhuisarchitect uur kunstnijverheid lid goed wonen veenendaal wageningen HOOFDSTR. 16 - VEENENDAAL. HILVERSUM I 18.00 Mod., klass. en gewijde muz. 18.55 Op het woord af, praatje. 19.00 Radiokrant. 19.30 - 20.00 R.V.U. De ar cheoloog aan het werk, door Prof. Dr. F. L. Bastet. NRU: 20.00 Radiorama: gevar. cult, progr. 20.15 Grand Gala du Disque classique 1966. In de pauze: Wie was Edison, kinkbeeld. 22.30 Nws. 22.40 Muziek uit films en musicals (op name). 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Comm. uit de V.S. 18.20 Lichte pianomuz. 18.30 Jazz-rondo. 18.50 Informatie over informatie. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Kunstkroniek. 20.00 Nws. 20.05 Jazzmuz. VARA: 21.00 Waar de wijsjes zijn: liedjesprogram ma. 21.15 Ik loop door het land, licht progr. 21.40 Vragenvuur. 22.00 Moderne kamermuz. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Gr. muz. 23.55 - 24.00 Nws. NEDERLAND I NTS/NOT: 10.45 - 11.35 Schooltelevi sie. 12.00 - 12.30 Teleac: De boerderij als onderneming (6). NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. AVRO 19.05 The Thunderbirds, TV-film voor de jeugd. 19.55 Popeye, tekenfilm. NTS 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO 20.20 AVRO's Televizier. 20.45 De Dean Martin-show. 21.35 Voor de vuist weg. NTS: 22.40 Journaal. 22.45 - 24.00 Gr. Gala du Disque Classique 1966. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in het kort. KRO: 20.01 Melodie zoekt stem. Liederenpro- gramma uit de galante tijd (17801. 20.25 De onbeschermden (The unprotected): Nr. 20 uit de survival-reeks over de jacht in Engeland. 20.55 Bonanza. TV- Wild-West-film. 21.45 Onze man in Washington. NTS: 22.05-22.10 Journ. 22.30 - 23.00 Teleac: Kernfysica (5). HILVERSUM 1 KRO: 7.00 Nws. 7.10 Med. 7.15 Klass. gramm.muz. 7.30 Nws. 7.32 Geest.lied. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn: gevar. prog. (8.308.32 Nws.; 9.35 Wa terstanden). 12.25 Marktber. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.40 Overheidsvoorl.: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat weer over het verkeer. 12.50 Relig. nws. 13.00 Verzoekplaten voor de militairen. 14.00 P.M. een weekbl. met veel pl.: familieprog. NRU: 16.30 Franse les. KRO: 17.00 Voor de tieners. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws., ochtendgymn. en soc. strijdliad. 7.23 Lichte gramm.mui. VPRO: 7.55 Deze dag, med. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gramm.muz. (8.30-8.35 Van de voorpag., persoverz.) 8.35 Lichte gramm.muz. 9.40 Fanfare-ork.: amuse mentsmuziek. 10.00 Z.O. 135, gevar. pro gramma, met om ca. 10.30 Ik loop door het land. (Om 11.00 Nws.). 12.15 Loon naar werken, lezing. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Tussen start en finish: act. sportnws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-varia. 13.15 Lichte gramm. muz. voor de tieners. 14.15 Voor de twintigers. 14.55 Radio Jazz Magazine. 15.25 Docum. 16.00 Nws. 16.02 Radio Jazz Magazine (vervolg). 16.25 Oosteu- ropese kroniek. 16.45 Licht ork. 17.05 L. muz. (opn.). 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Orkestraal al lerlei (gr.). 9.30 Leger des Heilsmuziek. 10.00 Nws. 10.02 Klass. gramm.muz. 10.30 Lichte gramm.muz. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Variant: act., report, en veel muziek. 13.00 Nws. 13.02 Tiener- rama. 14.00 Nws. 14.02 Velvet voice». 14.30 Glorieus hit-verleden (gr.). 15.00 Nws. 15.02 Kiosk. 15.30 Nederlandse ork. en sol. 16.00 Nws. 16.02 L. gramm.muz. 17.000 Nws. 17.02-18.00 Sportshow: repo tages, uitsl., comm. en lichte plaatjes. VRIJDAG 28 OKTOBER 1966 DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteravond). 10.20 Der fröhliche Weinkeller, film. 12.00 - 13.30 Act. kro niek. 16.40 Nws. 16.45 Leben, lieben Mann und Frau, uitzending voor 14- tot 17-jarigen. 17.25 Jeugdmagazine. 17.55 Progr.-overzicht van middagprogr. in de komende week. 18.00 - 18.05 Nws. (Regionaal progr. NDR:18.05 Actuali teiten. 18.16 Das Freitagsmagazin. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.21 Meine drei Söhne: feuilleton. 19.59 Program ma-overzicht WDR: 18.05 Sportoverz. 18.30 Journaal. 19.10 Lieblinge unserer Eltern: Sybille Schmitz. 19.40 Die klei ne Serenade). 20.00 Journaal en weer bericht. 20.15 Actuele reportages. 21.00 Wer anderen eine Grube grabt, TV- film. 21.45 Journ. en weeroverz. 22.00 Reportage uit Bonn. 22.15 Der Krake, spel (herhaling). 23.45 Nws. DUITSLAND Q. 17.40 Sportoverzicht. 18.10 Nws. en weerbericht. 18.20 Act. en muz. 18.55 Ulrich und Ulrike, feuilleton. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Telezauber, spel. 20.30 Reportage over Amerikaanse diploma ten ln de Bondshoofdstad. Aansluitend: Nws. 21.00 Destry reitet wieder, western musical (Niet voor jeugdige kijkers). 22.20 Nws., weerbericht en thema van de dag. 22.45 Concert.

De Vallei | 1966 | | pagina 2