WILLEM S IDEALEN Koningin maakt zandwandeling (ARAM •De Gouden 1 Cobra Edo wij® een stok kaas uit het vuistje Hoge prijzen voor antiek zilver Alex de Haas vijftig jaar cabaretier M RABiO- en VANAVOND 1.vmm'-iwavms HHSHi BtriT ;5isiiuii8i I Morgen Maandag DOOR HENK VAN HEESWIJK1 TELEVISIE TELEVISIE Pagina 2 ZATERDAG 29 OKTOBER 1966 „Als je het niet doet, word ik boos." „Dan word je maar boos". „Oké. Morgen laat ik dit bedrag overschrijven op je bank." Ze stond bij hem en keek op hem neer. „Waarom, Willem?" „Vraag niet naar de bekende weg, Ria. Ik wil niet, dat mijn vrouw zon der geld zit, versta je? Ik schaam me verschrikkelijk, dat ik dit niet ge weten heb. Dat is natuurlijk helemaal niet tot me doorgedrongen. Dat Piet mede-erfgenaam was. Verschrikkelijk stom van me. Als ik nuchter had na gedacht, had ik het kunnen weten. Wil je het niet aanvaarden als zoen offer van een domme man?" Hij keek haar vragend aan. Langzaam kwam er een glimlach om haar mond. Ze streek hem over zijn haar. „Je bent lief", zei ze zacht. „Ik wilde wel, dat je wat van die liefde kon overplanten op je zoon en zijn vrouw. Als je eens wist, hoe een lief vrouwtje Thea is. En ze vraagt altijd belangstellend naar je". Hij schudde zijn hoofd. „Dit kan geen onderwerp van gesprek meer tussen ons worden, Ria. Probeer het te begrijpen." „Zoals je wilt. Goed, ik zal de che que accepteren. Onder één voorwaar de". „Stil maar, ik weet al, wat je zeg gen wilt. Als je het wilt gebruiken voor... voor Anderlo... ik heb het je gegeven. Je kunt ermee doen, wat je wilt. Misschien ben je verstandiger dan ik. Ga je gang. En als je meer nodig hebt, hoef je maar te kikken. Goed begrepen?" Ze boog zich over hem heen en kus te hem. „Natuurlijk, jongen. Dank je wel, voor je zorgen om mij". „Enne, Ria.... als die baby komt... laat het ze aan niets ontbreken, hoor? Kraamkliniek en zo, als het nodig is. En fruit.... jullie vrouwen weten veel beter, wat er moet zijn". Ze knielde bij hem neer, haar ar men om hem heen slaande. „Daarom houd ik zo ontzettend veel van je, mijn lieve jongen. Kun je begrijpen, dat ik met liefde mijn laatste geld heb gegeven?" Hij trok haar naar zich toe. „Je zou in staat zijn je uit te kleden. Juist door dat geweldige grote hart van je, Ria, houd ik van je. Laat het alsjeblieft tussen ons tenminste goed blijven". HOOFDSTUK 12 Op 5 december werd in huize Ca- ron te Anderlo een jongen geboren, die bedeeld werd met de naam Wil lem. Op de een of andere manier was er een geboortekaartje terecht gekomen op het bureau van directeur Willem Caron. Ria had haar beide kinderen streng verboden er iets van los te laten in de huiselijke kring. „Daar heb ik een speciale bedoeling voor," verduidelijkte ze ten dele. „Dus mondje dicht tegen vader." En dus bleef Willem op Sinterklaasdag onkundig van het feit, dat hij enkele uren tevoren grootvader was gewor den. In de avonduren werden de ge schenken uitgereikt, hetgeen vooral voor de zestienjarige Mientje reden tot vreugde gaf. Ria probeerde zo ge woon mogelijk te zijn, maar haar gedachten verwijlden bij de kraam vrouw en haar zoon, de kersverse vader van een gezonde boy van acht pond. Maar de volgende morgen vond Willem het kaartje tussen zijn post. Verwonderd keek hij er naar en maakte pas na enige ogenblikken de envelop los. Terwijl hij las, voelde hij het bloed naar zijn hoofd stij gen. Met blijdschap en dankbaar heid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon WILHELMUS JOHANNES Wij noemen hem Willem. Anderlo, 5 december 1962 Julianalaan 16 H. Caron Th. Caron-Bal. Het eerste wat hij dacht, was: ze hebben hem naar mij vernoemd. Of heet haar vader ook zo? Nee, die heet Arie Bal. Adriaan. Ik weet nog, dat ze hem er vroeger op school mee Uitscholden: Arie-bombarie, je neus staat krom. Een gulden sigaren een stuiver weerom. En dan maak ten ze van dat sigaren: sigarie. Ik hoor het de meiden nog zingen. Arie heeft inderdaad een kromme neus. We noemen hem Willem. Geen Arie, geen Harry, maar Willem. Naar de grootvader. Verdraaid... ik ben grootvader geworden. Hij keek op van zijn werk naar Tonnie, zijn secretaresse. Het meis je zat schijnbaar verwoed de door hem op zij gelegde bestellingen te sorteren voor de verschillende afde lingen. Doch toen ze de stapel post op zijn bureau had gelegd, was haar ook het geboortekaartje opgevallen. Zo discreet als ze gewoonlijk in haar werk was, de vrouwelijke nieuwsgie righeid behaalde ditmaal de over hand Vlug had ze het kaartje eruit gehaald en gelezen, waarna ze het even snel weer terugbracht in de omslag en tussen de andere poststuk ken deponeerde. Zo, de baas was opa geworden. Zou-d-ie wel prettig vin den. Harry was immers het zwarte schaap? Ze was eens op een avond met hem uitgeweest. Een saaie Piet, niks aan. Hij dorst haar ternauwer nood een zoen te geven. Nee, dan Jan Willem, die wist er raad mee. En zo'n slome ging tenslotte het huis uit om dat brutale kreng van Bal. Dat zwartje met haar uitdagende fi guur. Ze gaf de baas groot gelijk, dat hij er nooit over te spreken was ge weest. Zul je z'n gezicht straks zien, als hij het leest: Opa Caron. Om te gillen! Tussen haar oogharen door had ze haar baas bespied. Ze zag hem van kleur verschieten. Nu wist-ie 't. „Sorteer je mijn post tegenwoordig niet meer, Tonnie?" vroeg hij op rup- tige toon. „Neem me niet kwalijk, meneer, ik heb me vanmorgen verslapen. Zo doende was ik enkele minuten te laat en had geen tijd meer om het na te kijken." Ze heeft het kaartje dus niet ge zien, dacht hij. Zoveel te beter. „Het hindert niet, Tonnie. Het gebeurt je gelukkig niet vaak." „Van 't jaar pas de tweede keer, meneer." Hij lachte. „Dan valt het wel mee. En? Heeft Sinterklaas nog een beetje medelijden met je gehad?" „Ik ben goed bedeeld, meneer." Ze toonde een vergulde vulpen. „On der meer dit. En daarvoor ben ik de Sint erg dankbaar." Hij nam de pen uit haar hand en bekeek hem. „Kijk eens aan. De jou we lekte de laatste tijd een beetje, niet? Komt dus goed uit." „Ik ben er erg mee in mijn schik," verklaarde ze nog eens. Nu wist ze het zeker: die heb ik van hem. Dat geheimzinnige pakje, gisteravond om acht uur. Iemand belde aan en liep hard weg. „Voor mejuffrouw Ton nie van Eist" stond er op met hane- poten. Het bevatte twee reusachtige chocoladeletters, een doos marsepein en de vulpen. Behalve thuis wist nie mand, dat haar pen lekte en vader en moeder zouden haar nooit zo'n duur cadeau geven. Dus was het van de baas. Kwart over tien belde hij naar huis. „Ik drink thuis wel koffie, Ria". Een kwartier later betrad hij de salon, zich in de handen wrijvend van de kou, want er stond een gure oostenwind. Ria keek hem vol ver wachting aan. Gelijk begonnen ze te lachen. „Ik dacht zo, dat ik samen maar met oma moest koffie drinken vanmorgen" zei hij op lakonieke toon, terwijl hij haar in zijn armen nam. „Gefeliciteerd met je klein zoon." Ze kuste hem „En jij eveneens, grootvader Caron." Nadat Willie de koffie binnenge bracht had, zei hij: „Waarom heb ben ze hem naar mij genoemd?" „Dat wilde Thea en niemand kon het haar uit het hoofd praten. Ook Harry niet. Hij wilde, als het een jongen was, naar zijn schoonvader noemen. Maar Thea hield voet bij stuk: de jongen zou Wilhelmus Jo hannes heten. En tenslotte is Harry gezwicht." Hij keek verbaasd over zijn kopje naar Ria. „Waarom in 's hemels naam wilde ze hem naar mij noe men?" „Willem, omdat ze van je houdt. Je schoondochter houdt van je." Hij schudde zijn hoofd. „Hou mij een beetje voor de gek! Als ze een gloeiende hekel aan me had, zou ik het kunnen begrijpen. Ik heb haar, nadat ze op de fabriek weg is gegaan zelfs nooit meer gezien." „En toch is het zo, Willem. Een poosje geleden hadden ze op een avond samen meningsverschil, Harry en Thea. Het ging natuurlijk weer over de zorgen, die ze hebben. Hij zei iets over jou, dat niet door de beugel kon natuurlijk. Je had Thea moeten zien. Weet je wat ze zei? „Harry, zo spreek je niet over je va der. Ik wil dat tenminste nooit meer horen. Je vader is een hoogstaand mens voor wie ik alle respect heb." „Je neemt me in de maling." „Eerlijk, Willem. Harry is niet zo gauw te overtuigen. Voor de zoveel ste maal zinspeelde hij op de gebeur tenis rond het huwelijk. Dat je je nooit had laten zien, enzovoort. Thea antwoordde toen: „Daar zal vader ja, ze zegt altijd vader als ze het over jou heeft wel een gegronde reden voor gehad hebben. Het past ons niet, daarover te oordelen. Ik houd veel van mijn eigen ouders, maar ik houd eveneens veel van mijn schoonouders. Vader heeft in ieder geval zijn toestemming gegeven tot ons huwelijk, zij het dan ook schrif- telijk, en daar ben ik hem erg dank- baar voor." Willem had zwijgend geluisterd. En toen zijn vrouw niet verder ging, dronk hij zijn koffie leeg, waarna hij een sigaret opstak. „Hoe is het met Thea?" vroeg hij, voor het eerst de naam van zijn schoondochter noemend. „Goed. Ze is een flink vrouwtje. Hoe denk je er over? Een jongen van acht pond! En 't is zo'n schat, Willem. Twee druppels water met Harry. En de jongen is dol gelukkig. Hij heeft drie dagen extra verlof ge- kregen. Weet je nog, hoe blij wij waren, toen Jan Willem geboren was?" Hij knikte zuchtend. „Met ons was het anders, Ria. Wij hadden de ja- ren. Wij hadden zelfs voldoende geld om alles in te richten. Wij hadden niemand nodig, omdat wij ons ver- stand gebruikten." „Dat zeg je nu wel, jongen, maar wat had je gedaan, als je me drie of vier jaar eerder had leren kennen?" „Gewacht natuurlijk. Toen was ik nog bezig met de opbouw van m'n eigen zaak." „Ja, ja," meesmuilde ze, „ik hoor het je zeggen. De eerste de beste avond, dat je bij me was, toen we elkaar gekust hadden, sprak je al over trouwen. Als ik jouw zin gedaan had, waren we de volgende morgen al naar het gemeentehuis gegaan." „Kom nou, Ria, je kent me. Ik op twintigjarige leeftijd vader. Wat zeg ik? Harry wordt de volgende week pas twintig. En hoe oud is Thea heel?" „Een en twintig. Maar dat doet er helemaal niet toe. Ze houden van elkaar en ze zijn zielsgelukkig. Er is slechts één schaduw over hun huwe- lijk, Willem." Hij knikte. „Ja, ja, ik weet het. De boze schoonvader. Alsjeblieft, Ria heb geduld met me. Ik kan het nog niet. Het zou capituleren betekenen." „Je ziet het verkeerd. Dat is niet zo." - Hij kwam overeind. „Sorry, maar ik heb nog veel te doen." „Moet je geen koffie meer?" Hij onderkende de teleurstelling in haar stem. „Nee. Tot vanmiddag." Terug in zijn kantoor zag hij het envelopje nog liggen tussen de an- dere post, die hij opzij had gelegd. Hij borg het achter in een der bu- reauladen. Toen riep hij: „Tonnie, neem eens een paar brieven op. Ver- draaid, alweer een half uur verloren tijd. Kom schiet een beetje op..." Hoofdstuk 13 Tussen de familie Caron in Adnerlo en Pa Caron in Elzekamp bestond se- dert de geboorte van kleine Willem een soort gewapende vrede. Af en toe vertelde Ria nu in de huiselijke kring over de vorderingen van het jongste familielid. Alles heel terloops. Willem luisterde, maar gaf nimmer enig com- mentaar, als Mientje er bij was. Al-1 leen vroeg hij één keer aan z'n vrouw „Zeg, heb je nog voldoende geld?" Haar antwoord was, terwijl ze hem lachend aankeek: „Zeg, zie je me voor zo'n verkwister aan Maak je geen zorgen, jongen". „Als je het nodig hebt, sta ik er op, dat je me het laat weten, Ria." „Dat weet ik lieverd. Doch nu Har- ry weer uit dienst is, verdient hij meer. En Thea heeft af en toe thuis een schnabbeltje." „Hoe? Wat doet ze dan?" „O, ze tekent voortreffelijk. Ze krijgt zo nu en dan opdrachten. Het wordt goed betaald. Ze heeft vorige maand een boek geïllustreerd. Voor een uitgever. Men was er zeer tevre-1 den over. Ze heeft talent." Jan Willem kwam op gezette tijden thuis. Hij was bij de luchtmacht in- gedeeld en sinds kort vaandrig. In 5: AMSTERDAM Op de enige dagen durende kunstveiling bij Paul Brandt in Amsterdam is onder zeer grote be langstelling uit binnen- en buitenland een uitgebreide collectie antiek kinder speelgoed, juwelen en gouden werken en antieke zilveren kunstvoorwerpen ge veild. Er werd door de kunsthandela ren en particuliere verzamelaars tegen zeer hoge prijzen gekocht. Ook Nederlandse musea behoorden tot de kopers. Een verzameling antiek kinderspeelgoed bracht per stukje tus sen de 350 en 400 gulden op. Een zilve ren terrine met deksel ging weg voor 6500 gulden, een zilveren warmwater kan voor 620 gulden, een gouden da- mesring bezet met twee saffieren, drie robijnen en een briljant voor 5000 gul den en een witgouden damesring be zet met briljanten voor 4300 gulden. DEN HAAG De Nederlandse ar tiestenwereld biedt cabaretier/conferen cier Alex de Haas zaterdagnacht 5 no vember een galavoorstelling aan in het Amsterdamse Tuschinski-theater. Zulks ter gelegenheid van diens gouden ar tiestenjubileum. Voor deze galavoorstelling, die 's nachts twaalf uur begint, hebben zich een groot aantal artiesten aange boden onder meer: Toon Hermans, Bob Scholte, Herman Tholen, Joop de Leur, Shirley, Fred Kaps, Bep Ogte- rop, Willy en Willeke Alberti. Voor de muzikale begeleiding zorgt het Tuschinski-theaterorkest onder lei ding van Jan Mekkes en de organist rené de Jong. \et laarzen aan kan het wel wat lijden, moet koningin Juliana gedacht hebben, toen zij gister middag een wat ongewone wandeling maakte tijdens haar bezoek aan het westelijk haven gebied van Rotterdam. Op de West plaat, waar nieuwe havens zullen worden aangelegd, kwam Hare Majesteit op een gegeven moment bovenaan een ho'ig zandtalud te staan. Omdat zij het graag allemaal van wat dichterbij wilde zien, maakte zij, tot schrik van haar begeleiders, opeens aanstalten om de zanderige helling af te dalen (foto links boven). Hoewel zij tot de enkels door het zand moest waden, zette Hare Majesteit vastberaden door, terwijl ir. H. P. Meijer, technisch onderdirecteur van het Havenbedrijf nog een poging deed haar daarvan af te brengen (foto rechts boven. De Koningin gaf hem echter halverwege de helling te kennen, dat zij zich wel zelf kon redden en zette vervolgens de afdaling alleen voort. m HILVERSUM I 18.00 Licht ensemble met zangsoliste, zijn buitenmodel uniform was hij een 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Zingening: knappe jongen. Dat vond Tonnie van liedjesprog. 20.30 Verzoekplatenprogr. Eist ook en als ze hem een enkele 22.10 Roulette: een spelletje met gram- keer zag, als hij met verlof thuis was, mofoonpl. 22.30 Nws. 22.40 Overweging, dan loosde ze een diepe zucht. Tweede 22.45 Goal...!: muzikaal sportprogram- Paasdag was ze de hele dag met hem ma met comm., report. en gekruide uit geweest. Ze was zo trots als een nieuwtjes. 23.55-24.00 Nws. pauw naast hem in zijn mooie uni- form. En Jan Willem was die dag ont- HILVERSl M II zettend lief voor haar. 18 00 Nws. en commm. op het nieuws. (Wordt vervolgd). I 18-20 Klass. balletmuz. (gr.). 19.15 Boe- kenwijsheid. 19.35 L. ensemble. 19.55 Nws. 20.00 Nordring-Tour 1966: lichte muz. uit Brussel. 21.00 Het huis des aanstoots, hoorspel. 21.45 L. gramm. muz. 21.55 Weerkl., muziekrevue. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: L. instrum. kwartet. 22.50 Rakelinks: licht prog. 23.25 Ba bysitten: lichte gramm.muz. met praat je. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I VARA: 16.00 Voor de vrouw. 16.30 Ko ning klant: prog. voor de consumenten. 17.00-17.30 Voor de jeugd. NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. VARA: 19.05 Rawhide, TV-film uit het Wilde Westen. 19.55 Reactie op reacties. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Ach ter het nieuws. 20.45 Thérèse: muzikaal show-prog. 21.25 Tel uit je winst, hobby quiz. 22.00 Opus 13: amusementsprog. NTS: 23.00-23.05 Journaal. NEDERLAND II NS: 20.00 Nws. in het kort. NCRV: 20.01 Amerikaanse blues- en volksliedjes 20.15 Farce majeure, satirisch progr. 20.35 Verlaat gesprek, TV-spel. 21.35 At tentie. 21.55 Morgen is het zondag. NTS: 22.05-22.10 Journaal. 69. Aan het einde der gang blijven de gevluchte Touareggs staan, dreigend zwaaiend met vuisten en zwaarden. Een storm van verwensingen en bele- digingen worden Aram en Ambre naar het hoofd geslingerd. „Kom, we moeten hier snel vandaan, voor ze ons de hele Touaregg-stam op de nek stu- ren," zegt Aram, het meisje meetrekkend. Hij opent op goed geluk een deur, die uitkomt op een lange smalle wenteltrap. Even later betreedt het tweetal een galerij, die aan één kant door een zwaar gordijn wordt afgesloten. Vanachter het gor dijn klinkt vaag het geluid van opgewonden stem men tot hen door. Geruisloos sluipt Aram naar een spleet in het gordijn en gluurt erdoor... Hij kijkt neer in een grote hoge zaal. Onder hem, op een met slangenmotieven bewerkte zetel, zit breeduit Dahouddin, de dikke Sheik der Touareggs. En voor hem, de polsen aan elkaar vastgeketend, staan Ab- dullah en Ares, het tweetal, dat Ambre's ontvoe-1 ring op hun geweten heeft „Je kunt ons uitleveren aan de vader van Klei- ne-Kim, Dahouddin," schreeuwt juist Abdullah, „maar denk niet, dat ik zal verzwijgen, dat jijzelf destijds de jongen als slaaf aan mij verkocht hebt!" HILVERSUM I. KRO: 8.00 Nws. 8.10 Klass. muz. 8.55 Inleiding Hoogmis. 9.00 Hoogmis. 10.00 Audio: muz.progr. 12.00 Licht ensem ble. 12.30 Nws. en mededelingen. 12.37 Buitenlands commentaar. 12.50 Bel Canto progr. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Harrewarren, licht progr. 15.00 Moderne gr.muz. (stereo). 16.30 Caval cade: licht muz.progr. CVK: 17.00 Ge reformeerde kerkdienst. IKOR: 18.30 De liturgische ontwikkeling in de Gere formeerde kerken in Nederland. 19.00 18.45 Waar blijft het Wilde Ganzen- geld? 18.52 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.07 Klass,1 en mod. kamermuz. (opn.) 19.26 Brusselse kanttekeningen. 19.30 Geestelijke liederen. 20.00 Daar en nu, lezing. 20.15 Klass. gr.muz. KRO: 21.00 De dame uit Carthago, hoorspel. 21.40 Licht instrumentaal trio: jazzmuz. 22.00 Liedjesprogr. 22.25 Actualiteiten. 22.30 Nws. 22.40 Geloven in morgen: bezin ning en gebed. 23.00 Het nieuwe Bra bant, documentaire (II). 23.30 Jazzru- briek met commentaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. VARA: 8.00 Nws., sportmededelin- gen en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd progr. (9.00 Sportmedede- lingen). 9.45 Nws. IKOR: 10.00 Het Ge laden Schip. 10.30 Lutherse kerkdienst. 11.30 Balans, gebeurtenissen en opinies, gewogen en getoetst. AVRO: 12.00 Mu zikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de we reld, lezing. 13.20 Radar: radio-perio diek. 14.00 Cosmopolitain-orkest en zangsoliste. NRU: 14-30 Marathon: sportrevue I. VARA: 17.00 Zondagclub: gr.muz. voor tieners. 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorspel. 17.50 Nieuws en sportmededelingen. NRU: 18.05 Marathon: Sportrevue II. VARA: 18.30 Vrij entree, cabaretpro gramma. 18.55 Bij nader inzien: dis cussie over gebeurtenissen van de af gelopen 14 dagen. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lu- zern Festival 1966: klass. en mod. or- kestmuz. (opn.). 21.20 Korte boekbe sprekingen, afgewisseld met muz. 21.50 Voordracht. 22.00 Franse chansons. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. TROS: 22.55 Voorgerecht, praatje. 23.00 Op de valreep: felicitaties. 23.10 Stereo: Ge varieerde muz. (gr.). NRU: 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Gevarieerd platenprogr. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Verknipt. 11.00 Nws. 11.02 Lichte plaat jes met gesprekjes. VARA: 12.00 Nws. 12.02 Loco, een progr. zonder motief. 13.00 Nws. 13.07 Beat- en Popfestival. 14.00 Nws. 14.02 Rome - Athene, gr.- platen voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Koperorkest. 15.00 Nws. 15.02 An kara - Madrid: gr .platen voor de bui tenlandse arbeiders. 15.32 Country and Western muz. 16.00 Nws. 16.02 Geva rieerd platenprogr. (16.25 Voetbalto to-uitslagen). 17.00 Nws. 17.02-18.00 Ne derlandse amus.muz. (gr.). NEDERLAND I. NTS: 14.45 Grand Gala du Disque Classique 1966. 15.30 Monitor, met om plm. 15.50 Flipper en om plm. 16.30 sportuitslagen. CVK/IKOR: 17.00 Her vormingsdag: Hervormd - Gerefor- formeerde kerkdienst. CVK/IKOR,/ RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor de kinderen. CVK/IKOR: 19.05 Opspraak, gesprek. NTS: 19.30 NTS-Sport. 20.25 Journaal. KRO: 20.30 Die Tiinzerin Fanny Elssler, operette. 22.20 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II. NTS: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Wie zijn toch die Britten (dl. 2), archeolo gisch progr. 20.00 Journaal. 20.05 Dr. Kildare, TV-film. 20.30 De drie zus ters, toneelstuk. Plm. 23.30-23.35 Jour naal. HILVERSUM i NCRV: 7.00 Nws. en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.15 Li. gr.- 4DVERTENTIE muz. 7.30 Nws. 7.32 Li. gr.muz. 7.40 Ra diokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gr.muz. 8.15 Gewijde muz. (gr.) 8.30 Nws. 8.32 Ste reo: Li. gr.muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.25 Theologische etherleergang. 11.00 Li. gr.muz. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act., rep. en li. gr.muz. 13.30 Stereo: Promenade orkest. 14.05 Negro spirituals (gr.) 14.20 Pianoreci tal: jazzmuz. (gr.) 14.35 Stereo: Li. or- kestmuz. (opn.) 15.00 Mod. muz. (opn.) 15.35 Stereo: Klass. strijkkwartet (gr.) 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Instr. en vocaal ensemble (opn.): oude muziek. 16.50 Moderne muz. (gr.) 17.00 Over- heidsvoorl.: Suriname Journaal. Spre ker: mr. dr. H. J. Roethof. 17.10 Voor de kleuters. 17.25 Voor de jeugd. 17.40 Stereo: Li. orkestmuz. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ocht.gymnas tiek. 7.20 Li. gr.muz. VPRO: 7.55 Me ditatie. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Act. 8.15 Li. gr.muz. (8.30 - 8.35 De groenteman) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klankjuwelen (gr.) 9.40 Stereo: Kinderkoor met pia nobegeleiding. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvit. (gr.) (11.00 - 11.02 Nws.) 12.00 Metropole-orkest (opn.): amusementsmuz. 12.27 Med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Mod. platteland, praatje. 12.35 Li. ork.muz. en zangsolis te. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en beurs berichten. 13.30 De ontwikkeling van de opera: fragmenten uit Italiaanse ope ra's uit de 19e eeuw. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Klass. en mod. kamermuz (gr.) 17.00 Voor de padvin ders. 17.05 Jam-Session: Ned. jazz-en sembles.

De Vallei | 1966 | | pagina 2