Zeister automobilist gebruikte Kerkewijk als race-circuit Wilhelm ina-ziekenverpleging bouwt een nieuw gebouw Damnieuws Kantongerecht Wageningen 0 P E L CHEVROLET J. Bovenschen onze redacteur in H henen Weer 31 woningen onbewoonbaar Duitse diplomaat met de schrik vrij Grondaankoop voor „Salamander* R A I FF EIS E N SPAARWEEK Nieuw benzinestation officieel in gebruik S.G.P.-er Van Deelen wnd. wethouder Bekendmaking C.H.-voorzitter up de groslijst Tweede Kamer Driejarig; Jantje nam rijles Commissie benoemd inzake conflict gemeente-De Ruiter Film en variété in vakantiewerk van ,.de Instuif" ^agen kantelde op kruispunt Nieuwe kleedruimte op Panhuis Geslaafd Vrouw in gezin en maatschappij was onderwerp van CPB-discussie Winkeliers in Eist komen weer met St.-Nicolaasactie Unie-collecte V.A.B. KIRPESTEIN nog tot en met 31 oktober Fa. J. F. Tak lllJ |jjk aan rfat yan dp vor|ge A||e Fagii.a ZATERDAG 29 OKTOBER 1966 WAGENINGEN Hulpmonteur K. J. de V. uit Zeist had de Kerkewyk in Veenendaal onveilig gemaakt. Met een vaartje van liefst 81.8 km was hy door de bebouwde kom geraced. Tot zyn verweer voerde verdachte aan: „.Je kunt niet al- tyd op de teller kyken, dat brengt de veiligheid van het ver keer in gevaar." De kantonrechter mr. H. P. Jager voedde echter weinig voor deze zienswyze van verdachte. Daar de hulpmonteur ook bij zyn brommer het gashandel moeilijk kon hanteren hjj was hiervoor reeds driemaal bekeurd eiste de officier mr. .J. A. Kopp f 120.of 12 dagen. Nadat verdachte te kennen had gegeven, dat hy het „be- trekkelyk veel'-' vond, vonniste de kantonrechter met f 100. of 10 dagen en de voorwaardelyke ontzegging van de rybe- voegdheid voor 8 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De Veenendaalse monteur W. H. had ln Ede op een kruising brokken ge maakt. Met een personenauto had hij een bocht veel te ruim genomen, waar door een geparkeerde bestelauto links van de weg na de gedwongen kennis making minder fraai uit de strijd was gekomen. Verdachte beweerde in Ede onbekend te zijn; toen hy bij de kruising kwam was hij ineens verrast door een verkeersbord waarop de bekende witte pijl stond. Hij moest zijn stuur toen corrigeren, daar hij juist de andere richting wilde inslaan. Daar waarschijnlijk de snel heid van de wagen te groot was ge weest had hij de bestelauto niet meer kunnen ontwijken. De officier eiste f 60 of 6 dagen. De kantonrechter, die van verdachte te horen kreeg dat hij financieel krap zat vonniste met f 50 of 5 dagen. De Prins Bernhardlaan in Veenendaal was fabrieksarbeider W. A. W. uit Zoe- len noodlottig geworden. Hij had met zijn auto 80 in plaats van 50 km gere den. Bovendien kwam bij de routine controle van de politie aan het licht, dat de wagen geen deugdelijke rem bezat, de achterlichten niet functioneer den en de wagen niet verzekerd was. Het verweer van verdachte was met simpelheid doorspekt. Hij dacht name lijk dat hij wel verzekerd was. Zijn wagen had hij drie weken geleden ge kocht tegen betaling van een bepaald bedrag en de inruil van zijn oude kar retje, dat wel was verzekerd. Verdachte was nu in de stellige over tuiging dat deze verzekering „automa tisch" werd overgeschreven zonder dat hij de verzekeringsmaatschappij hier van op de hoogte behoefde te stellen. Nadat verdachte duidelijk was ge maakt dat verzekeringsmaatschappijen ook niet helderziend zijn, eiste de offi cier voor de overtreding van de maxi mumsnelheid f 90 of 9 dagen, de ge constateerde gebreken aan de auto zag hij gaarne beboet met 2 x f 30 of 3 da gen, terwijl hij voor het niet verzekerd zijn van de auto f 80 of 8 dagen eiste. De kantonrechter die toch wel met simpele zielen rekening wilde houden vonniste met f 90 of 9 dagen (max. snelheid), f 30 of 3 dagen (rem), f 20 of 2 dagen (achterlichten) en f 50 of 5 dagen (ontbreken verzekering). Vertegenwoordiger F. G. uit Harder wijk had het gewaagd om met een oudkarretje de weg Renswoude-Plan- ken Wambuis onveilig te maken. Een buitenband van de wagen was ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE RHENEN. \Vy hebben de heer Joop Bovenschen (46) in het dagelyks leven hoofd van de afdeling algemene zaken van de gemeente-secretarie van Rhenen bereid gevonden zyn mede werking te verlenen aan de redactie van ons dagblad. De heer Bovenschen heeft maar één hobby en dat is de journalistiek. Hij be oefent die in zijn vrije tijd. Hij was reeds eerder verbonden aan de vooroorlogse „Standaard", het vooroorlogse .Nieuws van den Dag", „De Telegraaf", „Trouw", „Het Parool", „Het Nieuw Utrechts Dag blad", het „Algemeen Handelsblad", de voormalige „Grebbepost", „Het Vrije Volk" en het vroegere weekblad „De Vallei". Laatstelijk werkte hij voor de „Rhe- nense-Betuwse Courant". Daarnaast is hij al jarenlang correspondent voor het Algemeen Nederlands Persbureau „A. N. P.", in welke functie hij werkzaam zal blijven. Nauwe contacten heeft hij met de journaaldienst van de Nederlandse Tele visie Stichting en wekelijks schrijft hij al acht jaar de verhaaltjes over Ouwe hands Dierenpark. Per 1 november zal de heer Boven schen uitsluitend voor ons blad en het A.N.P. werkzaam zijn. Wij ontvingen al enkele bydragen van zijn hand. Voortaan kan men dagelyks kennis nemen van het wel en wee in Rhenen op pagina drie van ons dagblad. Men kan de heer Bovenschen voor het doorgeven van berichten, verslagen e.d. bereiken onder telefoonnummer 2226. glad, de stuurinrichting vertoonde spe ling en de claxon voldeed niet aan de door de wet gestelde eisen. Verdachte beriep zich erop dat hij dit wagentje de volgende dag zou inrui len; een moeilijke situatie had hem ech ter doen besluiten het wagentje toch maar even te gebruiken. „Het was een noodgreep, edelachtba re", verduidelijkte verdachte. „Als het dan maar geen dure noodgreep wordt" verduidelijkte de kantonrechter. De officier eiste f 60 of 6 dagen voor de versleten band. f 60 of 6 dagen voor de ondeugdelijke stuurinrichting en f 15 of 2 dagen voor de niet functionerende claxon. Rijksweg 12 leverde chauffeur N. A. v. I. uit Werkhoven toch nog geluk op. Hij zou daar met zijn combinatie gere den hebben en op het moment dat een personenauto hem wilde passeren met zijn wagen naar links zijn uitgeweken, waardoor de auto de berm in moest. Als getuige k charge was de bestuur ster van de personenauto, mevr. S. S. uit Arnhem komen opdagen. Ook een jongedame A. P. A. een buurmeisje van mevr. S. S. fungeerde als getuige. Daar het verhaal van het buurmeisje niet uit de verf kwam zij kon zich praktisch niets meer herinneren en de getuige k decharge door verdachte meegebracht, beweerde, dat hij als bij rijder geen beweging naar links had op gemerkt. volgde vrijspraak, daar teveel ongewisse factoren aanwezig waren. De officier had f 70 of 7 dagen geëist. ADVERTENTIE VEENENDAAL. De by onbewoon baarverklaringen regelmatig aangevoer de bezwaren van psychologische aard tegen het als wettelijk vereist uitvloeisel van de onbewoonbaarverklaring aan te brengen bord „onbewoonbaar verklaarde woning" is onszes inziens overtrokken. B. en W. van Veenendaal schrijven dit aan de raad in het voorstel om weer een aantal oude woningen op de lyst van de onbewoonbaar verklaarde woningen te zetten. „Ook zonder dit bord", zo schrij ven B. en W. is de oude vervallen toe stand van de woning een zo duidelijk kenmerk van de onbewoonbaarheid, dat het bord nauwelijks vermag hier iets aan toe te voegen. Anderzijds zijn de borden (ook voor de bewoners) een indicatie, dat het gemeentebestuur haar sociale taak ten opzichte van deze materie on derkent. Onbewoonbaarverklaring ge koppeld aan een ontruimingsplan ver schaft aan de bewoners immers de zeker heid, dat aan de behandeling van hun huisvestingsbelangen wordt gewerkt. Al dus de gedachtengang van het college van B. en W. Zy komen in de eerstvol gende raadsvergadering met het voor stel de volgende woningen onbewoonbaar te verklaren: Van de Pollstraat 68 tot en met 88 (even nummers), Heuvel 1 tot en met 11, uitgezonderd Heuvel 7, Be nedeneind 7, 9. 11 en 13, Prins Bern- hardaan 162, 164 en 166, Valleistraat 107, Brinkersteeg 2 en Vendelseweg 13. VEENENDAAL Graf H. von D.. eerste secretaris van de landbouwattaché van de Duitse ambassade in Den Haag kreeg donderdagavond een aanrijding op Rijksweg 12 waarby zijn wagen zwaar werd beschadjgd. Het ongeluk gebeurde even voorbij Maarsbergen op de rijbaan naar Arnhem. Een voor de graaf rijdende vrachtauto zwenkte plotseling naar links en kon niet meer ontweken worden. De Duitse diplomaat kwam met de schrik vrij. VEENENDAAL. Teneinde het be stemmingsplan „Salamander" te kunnen realiseren, is B. en W. van Veenendaal met de heer D. Meijer tot overeenstem ming gekomen inzake de aankoop van een perceel grond aan de Beukenlaan. De heer Meijer is bereid dit perceel grond aan de gemeente te verkopen voor een prijs van f 12.835,inclusief schade vergoedingen, met dien verstande, dat de gemeente de belastingnadelige gevol gen. tengevolge van deze transactie, voor zover het betreft inkomstenbelas- tingschade, voor haar rekening neemt. Voorts heeft de heer Meijer de voor waarde gesteld, dat hij het perceel gratis kan blijven gebruiken zolang de gemeen te dit nog niet nodig heeft. ELST, Irenestraat 5 AMERONGEN. Kon. Wilhelminaweg 59 LEERSUM, Ryksstraatweg 188 OVERBERG Dat ook de groei in Overberg niet stil staat is gisteren weer eens bewezen toen het nieuwe Total- benzinestation aan de Heuvelsesteeg werd geopend. De heer R. Ploeg, die reeds een tiental jaren een pomp bezat, heeft nu zijn station uitgebreid tot een volledig programma op het gebied van motorbrandstof bestaande uit vier pom pen voor respectievelijk super, normaal mengsmering en diesel. De officiële openingsplechtigheid werd op traditionele wijze verricht door mevrouw Ploeg die haar man steeds trouw terzijde staat. In de vier maanden dat het station reeds onofficieel draait is gebleken, dat een servicestation aan deze weg in een grote behoefte voor ziet. In de toekomst zal dat nog steeds meer het geval worden vooral in de be langrijke noord-zuid verbinding Tiel Barneveld. VEENENDAAL. Het S.G.P.-raads- lid, de heer G. J. van Deelen, zal, als de raad met het voorstel van B. en W. in stemt, in de toekomst als plaatsvervan gend wethouder optreden. In de vergadering van 5 oktober j.l. besloot de raad het aantal wethouders van drie op vier te brengen. Men be noemde toen de heer M. Bastmeijer. B. en W. zijn van mening dat een plaatsvervangende wethouder voldoende is nu het totaal aantal wethouders op vier is gebracht en draagt voor die be noeming de heer Van Deelen voor. De burgemeester van Veenendaal maakt bekend: Dat met ingang van he den ter gemeentesecretarie, 2e afde ling, Hoofdstraat 92 alhier, voor een ieder kosteloos ter inzage ligt de door de .minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk vastgestelde lijst van onroerende monumenten in de ge meente Veenendaal, alsmede een exem plaar van de „Monumentenwet". VEENENDAAL Dezer dagen heeft de plaatselijke afdeling van de C.H.U. vergaderd, waarop ondermeer aanbeve lingen zijn gedaan voor de groslijstver- kiezing. Bovendien werd het bestuur aangevuld met twee nieuwe leden. De afdeling Veenendaal wil proberen haar voorzitter, de heer Van Dam op de kandidatenlijst van de Tweede Kamer te zetten. Om dit doel te bereiken heeft zij de heer Van Dam op de groslijst ge plaatst waaruit de afdelingen de kandl- datenlyst samenstellen. De plaatselijke C.H.-leden zijn er van overtuigd, dat de heer Van Dam een goed figuur als Kamerlid zou slaan en zy zullen allee in het werk stellen om te bevorderen dat hij op een verkiesbare plaats komt. Door het aftreden als secretaris van de heer H. van Wagensveld was een vacature ontstaan terwijl het bestuur tevens met een man werd uitgebreid. De opengevallen functie werd vervuld dooi- de verkiezing van de heer H. van Doorn, terwijl voor de nieuwe functie werd benoemd de heer H. G. Veldhui zen. De heer Van Wagensveld moest af treden als secretaris omdat de C.H.U. te Veenendaal de functies van bestuurs lid van de afdeling en raadslid onver enigbaar acht. De heer D. van de Scheur, die als eerste opvolger op de kandidatenlijst voor de gemeenteraad van Veenendaal voorkomt en reeds lang deel uitmaakt van het bestuur van de C.H.U., volgt hem op als secretaris. ADVERTENTIE Drog. Ass. Apolh. Hoofdstraat 106 Telefoon 2576 De langst gevestigde drogisterij te Veenendaal VEENENDAAL De bouw van het contingent Eurowoningen gaat steeds meer en meer gestalte geven aan het bestemmingsplan „de Engelenburg". Enkele flat woningen zijn al glasdicht terwijl met andere complexen al de vereiste bouwhoogte is bereikt. Nog steeds domineren naast Veenendaals hoogste flats de bouwkranen maar het moment komt nu langzamerhand in zicht, dat deze reuzen het veld moeten ruimen voor de bewoners van de flats, die voor een heel ander leven in de brouwerij gaan zorgen. Met het tempo waarmee thans wordt gebouwd Iaat dit moment niet zo lang meer op zich wachten. SCHERPENZEEL Deze week hield de Wilhelmina-ziekenverpleging Oran je-Groene Kruis Scherpenzeel haar jaralijkse ledenvergadering. De voorzitter, burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg verzekerde de opgekomen leden blij te zijn met de belangstelling. Van de 1300 leden was er een tien tal aanwezig buiten het bestuur. Dit bleek al een groter aantal te zijn dan vorige jaren. Hij sprak de hoop uit, dat het met de jaren steeds beter mocht gaan met de belangstelling. Na het financieel verslag volgde het jaarverslag over 1965 van het werk van de zuster. In 1965 heeft een be langrijke gebeurtenis plaats gevonden, namelijk het vertrek van zuster Smit, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, en de komst van zuster Hubeé. Per 1 september werd zuster Hubeé benoemd, die intussen met jeugdig ew thousiasme nu al weer meer dan een jaar, haar werk verricht. In 1965 werd 2238 maal hul verleend aan zieken, 52 gezinnen bezocht, 7 maal hulp verleend na overlyden, 19 bezoeken voor tbc-bestrijding, 248 be zoeken voor zuigelingenzorg en 3U1 voor kleuterzorg. Per 1 januari 1965 waren 444 zuige lingen en kleuters ingeschreven. 43 zit tingen voor zuigelingen en 2 voor kleuters werden gehouden door de plaatselijke doktoren. De kinderarts, mevrouw Hey uit De Klomp nam afscheid en werd op gevolgd door mevrouw Lindenberg uit Woudenberg. In 1965 werd ongeveer 500 maal iets uitgeleend uit het maga zijn en het aantal leden bedroeg per 31 december 1965 1325. Op de agenda stond ook een be stuursverkiezing. Door het overlijden van de heer Hoolwerf en het bedanken van de heer Terpstra zijn er twee va catures ontstaan, terwijl de heer M. v.d. Brandhof te kennen heeft gegeven zijn plaats aan een jongere af te wil len staan. Het bestuur had een persoon als kandidaat gesteld, de heer H. Wester huis, die de penningmeesteresse-secre- taresse, mevrouw A. Zwaan reeds een jaar had geassisteerd met de financiën Op verzoek van de voorzitter stelden de heren W. H. Zwanink en J. C. Over- veen zich ook beschikbaar voor een bestuursfunctie. Deze drie heren wer den bij acclamatie gekozen, zodat het bestuur er nü als volgt uitziet: Mr. C. P. Heytema van Konijnenburg, voor zitter, mevrouw A. Zwaan-Den Hartog secretaresse, mevrouw J. van Ginkel- Judels, mevrouw A. v. Vulpen-Harz- mann en de heren W. H. Zwanink en J. C. Overeëm leden, terwijl de heer H. Westerhuis waarschijnlijk door het bestuur als penningmeester aangewe zen zal worden. De voorzitter heette de nieuwe be stuursleden van harte welkom en be tuigde de heer Van de Brandhof dank voor zijn prettige samenwerking. Vervolgens deed de voorzitter enkele mededelingen in verband met de bouw van een nieuw wijkgebouw. Van de gemeente is reeds een stuk grond gekocht naast het nieuwe be jaardencentrum, waarop een prachtig gebouw zal verrijzen. Hierin komt dan tevens het woonhuis voor de wijkver pleegster. Bij het provinciale bestuur van het Oranje-Groene kruis in Arnhem heeft men een subsidie aangevraagd en en kele nuttige aanwijzingen gekregen. Met de subsidie, eigen middelen en de verkoop van het oude gebouw hoopt men zo ver te komen dat men gene leningen behoeft te sluiten. De voorzitter deelde mede, dat hope lijk in het voorjaar de vergunning ver kregen zal worden. Ook vermeldde hij, dat volgend jaar het tbc-onderzoek weer zal plaats vinden, zoals dat iede re vijf jaar geschiedt. De opkomst is steeds goed geweest, ongeveer 80 tot 90 procent. Na het bekijken van de voorlopige tekening van het nieuwe gebouw, waarbij de voorzitter een korte uitleg gaf, werd de vergadering gesloten. Wijziging predikbeurt VEENENDAAL De morgendienst van half tien in de Julianakerk zal zon dagmorgen 30 oktober niet worden ge leid door ds. Langerak maar door ds. Van Assenbergh. In het Bejaardencen trum zal voorgaan ds. Ottevanger. VEENENDAAL De 3-jarige Jan tje van de S. uit Veenendaal zorgde gis termorgen voor een aanrijding tussen een motorcarrier van een slijter van de Vecomi, de heer T. v.d. P. en een gepar keerd staande Volkswagen van de heer Van B. aan de Paulus Potterstraat waar de aanrijding plaats vond. De heer Van de P. stond juist bij een klant aan de deur toen hij een klap hoorde. Hij zag zijn melkwagen tegen de achterzijde van de V.W. staan. Het bleek, dat Jantje de carrier had weten te verrijden. Jantje wordt een goede chauffeur die te zijner tijd vlot zijn rijbewijs zal halen want om de melkwagen te starten moest hij de con tactsleutel omdraaien, een handel op de stand vooruit zetten en het gaspedaal indrukken. De schade die hij aanrichtte viel mee. De kwestie tussen de gemeente Vee nendaal enu De Ruiter Dzn. Handel maatschappij n.v. is in- een nieuw sta dium gekomen. Deze Veenendaalse onderneming is met de plaatselijke overheid in een lang durig conflict gewikkeld om toepassing van de Schadevergoedingsverordening. De directie van dit bedrijf heeft scha declaims ingediend over de jaren 1959, 1960, 1961, 1962, 1963, en 1964 omdat men zich belemmerd acht om te expan deren door een bestemmingsplan voor het terrein waarop dit bedrijf is ge vestigd. De gemeente Veenendaal heeft in het verleden de schadevergoedingsclaims van de firma De Ruiter niet ontvanke lijk verklaard. Tegen deze raadbe- sluiten heeft De Ruiter Dzn. Handel maatschappij n.v. voorziening gevraagd bij Gedeputeerde Staten van Utrecht. Dit college besliste vorig jaar, dat de raad van de gemeente Veenendaal alsnog ge houden is een beslissing ten principale te nemen. Er is nu een schadebeoordelingscom- missie ingesteld bestaande uit mr. J. H. Huizenga te Rotterdam (gemeente), mr. A. Th. E. Katzenstein te Rotterdam (De Ruiter) en als derde lid is door de kan tonrechter te Wageningen benoemd prof. dr. A. E. de Lange te Amsterdam. VEENENDAAL. Het begint lang zamerhand traditie te worden, dat de „Instuif" tijdens de vakanties een pro gramma voor de jeugd brengt. Ook de komende herfstvakantie zal de jeugd van Veenendaal weer bezig gehouden worden met 'n aantrekkelijk program ma, telkens om 9.30 uur en 14.30 uur in het Verenigingsgebouw aan de Eikenlaan. Het programma begint dinsdag 1 no vember met de vertoning van twee leu ke films, namelijk „School op stelten" en „De komst van Robin Hood". Woensdag 2 november is er een spe ciale voorstelling, waarvan zeer geno ten zal worden. De kinderen worden dan vergast op een programma van goochelen, buikspreken, clowns en nog veel meer. Het einde van het herfstvakantiepro- gramma komt op donderdag 3 novem ber. Die dag zal men kunnen genieten van Kuifje in zijn nieuwste film „Kuif je en het geheim van de blauwe si naasappel". Deze kleurenfilm is in de ze omgeving nooit eerder vertoond. De voorstellingen kosten 35 cent en alle schoolkinderen zijn welkom, ook de niet-leden van de „Instuif". VEENENDAAL Vrydag vond te gen het middaguur een ongeval plaats op het voorrangskruispunt Westelijke RondwegDykstraat waarby een per sonenauto zo zwaar werd. gesehadigd dat de politie het kenteken innam. Het ongeval ontstond toen een perso nenauto bestuurd door J. B. G. uit Vee nendaal middenop het kruispunt plotse ling moest uitwijken voor een van links komende auto bestuurd door de heer L. C. P. van T. uit Veenendaal. Door de onverwachte zwenking kan telde de wagen van de heer G. maar kwam door de snelheid weer op de wie len terecht. G. bleef ongedeerd. De voortreffelijke sportaccommodatie „Panhuis" heeft er toe bijgedragen, dat het park naast voetbal ook andere spor ten zoals atletiek, honkbal en hockey heeft aangetrokken. Laatstgenoemde sporten zijn hierdoor duidelijk gestimuleerd maar het bete kent ook dat er noodzakelijk enig® kleedkamers bij gebouwd moeten wor den. Op advies van „de Stichting voor 11- chamelyke opvoeding en sport Veenen daal" wil het gemeentebestuur aan de verlangens van de Veenendaalse sport beoefenaren tegemoet komen door' f 45.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van drie kleedlokalen en een berg ruimte. Bij dit bedrag zijn inbegrepen de kosten voor het sanitair, de verwarming en het betegelen van een strook grond voor deze ruimten. SCHERPENZEEL De heer E. M. Verhulst uit Scherpenzeel. is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het examen doctoraal muziek wetenschap. VEENENDAAL Deze week hield de Christelijke Plattelandsvrouwenbond (C.P.B.) weer zijn periodieke vergadering. Op deze avond werd een lezing gehouden door de presidente van het hoofdbestuur van de C.P.B.mej. Van Leeuwen over het onderwerp „De plaats van de vrouw in gezin en maatschap pij". Na de boeiende lezing werd er door de aanwezigen over dit onderwerp vrijmoedig en uitgebreid gediscussieerd, waarbij de verschillende standpun ten, die over dit onderwerp kunnen worden ingenomen duidelijk onder woor den werden gebracht. Mej. Van Leeuwen zag de plaats van de vrouw als een zeer verantwoordelij ke, waarbij ze zich afvroeg, of het hu welijksformulier, dat spreekt over de man, die het hoofd van de vrouw is, nog wel bij de tijd is. Een groot deel van de opvoeding van de kinderen moet door de moeder ver zorgd worden, hetgeen een taak is in het gezin, maar ook ten dienste van de maatschappij. Mej. Van Leeuwen was er van over tuigd, dat men in de opvoeding eens wat vaker het woordje „nee" moet la ten klinken, dan het nu gebeurt. Bovendien moeten de ouders de kin deren tot Jezus brengen. Vanaf de ge boorte, tot aan de volwassenheid zijn de ouders verantwoordelijk voor de kinderen, was een van de stellingen, die mej. Van Leeuwen aan haar ge hoor voörhield. Het Is goed de kinde ren niet in een te grote weelde op te voeden, ondanks de welvaart, die er op alle terreinen is. De spreekster vroeg de aanwezigen hoe zij over verschillende dingen dach ten, als bijvoorbeeld het feit, dat in dien jonge mensen gaan trouwen, zij de eerste jaren geen kinderen wensen. Tijdens de discussie werd ook hier over geprobeerd een standpunt te be palen. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie ELST Deze week hebben de mid denstanders in Eist de plannen voor de I komende St.-Nicolaasviering besproken. W' f TRT1 Het programma is in grote trekken gc- kopers zullen weer speculaaspoppen kunnen bemachtigen. Op zaterdagmiddag 19 november om 3 uur zal de Goedheiligman met zijn gevolg per boot arriveren bij de aan legsteiger van het Ingense veer. Als de Sint aan land is, zal het gezelschap per auto een rondrit door het dorp maken, voorafgegaan door „Crescendo". Op diezelfde zaterdag begint de win keliersactie, waarbij iedereen voor elke bestede gulden twee bonnen zal ontvan gen. Opgeplakt op een genummerd vel geven 60 van deze bonnen recht op een grote speculaaspop. Bovendien zullen al deze vellen mee spelen in een grote verloting, waarvan de hoofdprijs een huishoudelijk appa raat ter waarde van ongeveer f 200,- zal zijn. Daarenboven zijn nog een vijfentwin tigtal andere waardevolle prijzen te winnen. De actie loopt tot en met maandag 5 december. De trekking van de verloting zal in het openbaar bij de muziektent plaats hebben op woensdag avond 7 december om 19.30 uur. OVERBERG Zo omstreeks deze tijd van het jaar is het de gewoonte, dat in Overberg de „Unie-collecte" ge houden wordt. U vraagt zich misschien af, of het nog wel zin heeft in deze tijd een col lecte te houden voor het Christelijk on derwijs. Aan alle kanten wordt het on-, derwijs toch gesubsidieerd. Is het niet zo, dat wij ons geld beter aan een an der doel kunnen geven? Denkt u zich eens even de gang van zaken thuis in. Van het huishoudgeld moet het gezin rondkomen. Met veel passen en meten lukt dat meestal wel. Er moet echter geld gereserveerd wor den om grote uitgaven zoals bijvoor beeld kelding en brandstof te kun nen aanschaffen. In de schoolhuishouding is het net zo. De subsidie die wij Rijk en Gemeente krijgen is voldoende om het onderwijs draaiende te houden. Er zijn echter din gen, die noodzakelijkerwijs moeten ge beuren, bijvoorbeeld onderhoud en ver warming gebouwen. Met het oog hierop, durf ik weer vrij moedig een beroep op u te doen, omdat ik weet, dat het Christelijk onderwijs u na aan het hart ligt. De Unie-collecte zal worden gehouden tussen 29 oktober en 12 november door het onderwijzend personeel. We doen het weer net als in vorige jaren. A. Bos, hoofd der school, Overberg. VDC II behaalde donderdagavond 'n stevige overwinning op de reserves van de damclub Amerongen. De volledige uitslag luidt: M. v. d. BergA. Kalter 1-1; M. van Dijk—J. H. de Roder 0-2; G. RebergenW. de Kleuver 1-1; E. PlantingaJ. Th. Tollenaar 0-2; E. v. d. GriftN. Valkenburg 0-2; D. J. van WamelG. Valkenburg 0-2; J. H. Vis serW. de Gooyer 0-2; H. de Groot sr. H. Meerveld 0-2; J. van Essen H v. d. Bovenkamp 2-0; J. H. Derksen- H. Verhoef 2-0. Totaal 6-14.

De Vallei | 1966 | | pagina 3