Boris Stenin moet Rusland terug brengen op hoog schaatsniveau Momenteel op „spionage Nederland in In beide toto's viermaal 13 goed Aarts buiten Oranje-selectie In Zweden is „onschuldig" men boos Feyenoord op Veenendaal gaat proberen zich naast KDS te werken HVC doet nieuwe poging kop DEOS HEEFT SUCCESVOL SEIZOEN ACHTER DE RUG VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Kindvall besliste zonder enige pressie Roelants verbeterde Van l^nglijst te bei^keO twee wereldrecords Elftallen voor morgen Moeizaam „Geheim" Achterop UPVB Hongaarse trainer eervol ontslagen Prijzenregen van E.M.M. Permanent FORD-show in showroom Eredi ivisie Hongarije: nog geen auto-industrie Paaïns 9 ZATERDAG 29 OKTOBER 1966 Kerkewijk 128 Telefoon Veenendddl (08385) 2244 ADVERTENTIE AMSTERDAM Boris Stenin zei in december 1963 de actieve schaatssport vaarwel. De ingenieur uit Swerdlowsk had een lange staat van dienst, met als top het bereiken van de wereldtitel in 1960. Stenin kwam op zijn hoogte punt in de nadagen van de grote Oleg Gontsjarenko. Hij was de enige Russische favoriet voor de wedstrijden in Davos, die werden gehouden in het licht van de naderen de Olympische Spelen in Squaw Valley. De zeer groten hielden zich rustig. Johannessen, de grote Noorse schaats- crack, werd zevende in het eindklassement, Kositsjkin werd vijfde. Gontsjarenko negende. Toch bleek de Rus sische kracht in deze wereldtitelstrijd nog ongebroken. Grishin won de 500 meter. Stenen de 1.500, Kotow de 5.000 en alleen onze eigen Jan Pesman slaagde erin een bres te slaan in de Russische wal door de 10.000 meter te winnen in16.53.7. Het binnenhalen van de wereldtitel waarvoor hij door een vlagincident nooit officieel is gehuldigd is het laatste grote wapenfeit geweest van all-rounder Stenin. In Squaw Valley kwam hij op de 1.500 meter zijn sterkste afstand tot brons achter Grishin en Roald Aas, die het goud en het zilver deelden. Stenin nam in 1963 zonder veel ophef afscheid van de wedstrijdsport. Zijn laatste wedstrijd reed hij in Göteborg. Hij voegde zich enkele weken later bij zijn vrouw, de veel vuldig wereldkampioene Valentina Stenina. In 1964 beëindigde Boris Stenin zijn studie aan het in stituut voor opleiding van sportleiders te Moskou en werd trainer van de arbeiders-schaatsvereniging Club Trud. die zich speciaal toelegt op de langebaansport. Stenin heeft dat altijd met veel plezier gedaan. Nu evenwel eist het landsbelang hem op. Stenin moet zijn land terugbrengen op de schaatstop. Een terugkeer, die hij in zijn loopbaan al een keer bewerkstelligde. Hij onttroonde de Fin Jaer- vinen als wereldkampioen en trad daarmee in het spoor van Shilkow en Gontsjarenko, jarenlang de grote Rus sische coryfeeën. Boris Stenin geeft het volmondig toe. De Russische schaatsers missen op dit moment de aanluiting met de wereld top. die trots door Nederland wordt# aangevoerd. In twee jaar tijd is ons land van een schaatsnatie, die wel eens voor verrassingen zorgde, geworden tot de plek, waar de Europese en de wereldkampioen de eerste streken op het ijs zetten op weg naar het onbe twiste meesterschap. Stenin windt er geen doekjes om. Mannen als Matoesewitsj, Kositsjkin en Antsson zijn te oud en er is in het Russische arsenaal, dat toch altijd nog groter is dan dat in ons land, op dit moment geen aanvulling te vinden. Dat is een fout, die Rusland de eerste jaren nog niet te boven zal zijn. Het heeft coach Koudriatsjew zijn functie aan het hoofd van de Russische trai ners gekost. Boris Stenin wereld kampioen in 1900 is hem opgevolgd. Koudriatsjew is nu trainer van een weliswaar belangrijke groep van ze ven man, maar Stenin maakt de dienst uit als het gaat om de samenstelling van de afvaardiging naar de grote wedstrijden en hij, nij alleen, bepaalt of de kwaliteit van een rijder voldoen de is om hem op te nemen in een der trainingsselecties. Het gesprek met Boris Stenin ver loopt moeizaam. Zijn tolk Misja moet de in het Engels gestelde vragen ver talen en de antwoorden uit het Rus sisch in het Engels weergeven. Op be paalde momenten zien we Boris Stenin geëmotioneerd gebaren als we spreken over de Russische ..schaatsschool", maar in het antwoord van Misja kun nen we niets meer van die emotie re gistreren. Die Russische schaatsschool is lange tijd toonaangevend geweest. Men had een bepaalde stijl ontwikkeld de mooiste manier van schaatsenrijden en rijders, die niet aan die bepaalde „schoonheids-eisen" voldeden, kwamen er in het Russische land niet aan te pas. Die school is een soort cultus ge worden. Sportjournalisten behoefden niet in het programma te kijken om te weten, dat er een Rus in de baan was. Van verre was dat al te zien. Edward Matoesewitsj is jarenlang het grote stijlvoorbeeld geweest. De Rus sen hielden deze cultus tot voor kort nog vast. In Nederland bestond al veel langer de stroming om rijders te laten schaatsen op die manier, waarop zij zich het prettigst voelden. Kees Ver kerk heeft dan niet zo'n mooie stijl, maar gaat als een kat over het ijs en werd er wereldkampioen mee... Matoe sewitsj werd èn in Deventer èn in Os lo zesde. De ogen van de Russen zijn toen wijd open gegaan. „Wat is het geheim achter deze Nederlandse schaatssucces- sen? Waarom was Valery Kaplan de enige man, die met een medaille thuis kwam en dan nog maar een bron zen van de twee grote internationa le toernooien van 1966?" Koudriatsjew moest nederig knikken, toen hem werd verweten, dat hij vergeten had aan dacht te hebben voor de jongeren. Had hij toch te veel symphathie voor man nen als Kositsjkin, Matoesewitsj, Ants son, Grishin, die al in 1960 de parade paarden van het Russische schaatsen rijden waren? „Het roer moest om", zegt Boris Ste nin, „als er geen verandering zou ko men, raakte het Russische schaatsen eden nog verder achterop. Er kwam een reorganisatie. Die is op het ogen blik nog in volle gang en ik twijfel er aan, of de resultaten dit jaar al merk baar zullen zijn. Volgens mij zal het nog een jaar duren. We hebben nu drie trainingsgroepen, elk met een eigen trainer. Koudriatsjew heeft een groep van zeven man, waar in onze belangrijkste rijders zijn opge nomen. Boris Shilkow, in 1954 wereld kampioen te Davos, heeft eveneens een groep van zevea man, terwrjjl Ewgeny Orishin, die ook nog actief rijder is, met drie jongeren optrekt. Terwille van de objectiviteit, om alle vriendjespoli tiek uit te sluiten, heb ik geen trainings groep en bepaal dus in overleg met de- Boris Stenin„spionage' ze drie, wie wij in grote evenementen naar voren zullen schuiven. Er zijn wel enkele mensen, van wie wij grote ver wachtingen hebben. De 25-jarige Tsja- gin bijvoorbeeld. Htj heeft wel deel uit gemaakt van onze nationale selectie, maar hij is nog nooit uitgekomen in Europese- en wereldkampioenschappen. Dan hebben we nog een jongen van 19 jaar, Kerchenkow, die wij tot grote dingen in staat achten." Blijft de vraag, of Boris Stenin ach ter het „geheim" van de Nederlandse schaatssuccessen is gekomen. De Rus mag overal kijken. Naar de ijstrai- ningen/en naar de conditietraining op het CIOS. Maar noch Ben Helleboom, noch Wim de Graaf of andere echaats- leiders laten het achterste van hun tong zien. Kees Verkerk, nog steeds voort- trainend op het schema, dat Anton Huis- kes hem indertijd gaf, doet erg vrien- deltfk tegen Stenin, maar vertelt toch niet meer dan hij kwijt wil zijn. De Rus: „Ik zie erg veel in de ma nier, waarop Nederlandse rijders wor den getraind, maar het zal moeilijk in te passen zijn in het schema, dat wij op dit moment volgen. Ik geloof, dat de fy sieke voorbereiding van uw rijders veel intensiever is dan bij ons. Op de Jaap Edenbaan wordt onder alle omstandig heden getraind. Storm, regen, goed ijs, slecht ijs, het maakt allemaal niets uit." Is dat dan het geheim? Zyn de Rus sen „mooi weer-rflders" Op dit mo ment bivakkeert de groep Koudriatsjew in Oost-Berlijn, op de laagland-kunst ijsbaan. Rusland heeft op dit moment twee kunstijsbanen in het laagland in aanbouw. Tot nu toe moest men het doen met de (beschutte) kunstijsbaan van Moskou of met de hooglandbaan van Alma Ata, die ligt ingekapseld in een muur van hoge bergen. In ons vlak ke land, waar storm en regen vrij spel hebben, worden onze rijders gehard onder alle omstandigheden te rijden. In de internationale kampioenschappen maakt het voor hen geen indrukwek kend verschil of het ijs en het weer gunstig z(Jn of niet. Voor de Russen (nog) wel. In het winderige en natte Deventer kwamen een lange Matoesewitsj en Kositsjkin maar moeizaam rond, ter- w^l de kleine Kaplan naar het brons slipte. Kaplan is al geen man meer uit de Russische schaatsschool. „Ook wij zijn overgestapt op het dynamisch schaatsenrijden, het rijden zoals je zelf het prettigst vindt. Kijk maar naar on ze zwemmers. Bij ons hadden die al tijd een afgemaakte stijl, maar ze won nen nooit wat. Daar zit nu ook veran dering in." Een paar vragen aan conditie-trainer Ben Holleboom maken duidelijk, dat de Russen in hun trainingsmethodes toch nog wel achterop zijn, hoewel de ver schillen miniem zyn. In de Sovjet-Unie wordt nog intensief gewerkt met ge wichtheffen, hoewel het minder wordt. Ook bij de conditie-training van de Ne derlandse rijders worden nog gewich ten gebruikt van 30 tot 40 kilogram. De Russen gebruiken ook nog de rol schaats als trainingsmiddel. Al ruim 2 jaar is die bij ons uit de mode. Daar voor in de plaats heeft Ben Holleboom de „schaatssprongen" gekozen, ter ver sterking van de door schaatsen zwaar belaste dijbeenspieren. Niet echter ver telt Holleboom aan Stenin, hoe hij zijn mannen leert de altijd voorkomende in zinking, die op de 10.000 meter onge veer halverwege optredende marteling, het hoofd te bieden of zelfs te verleg gen naar een minder ongunstig moment van de wedstrijd. Zulke dingen vertelt de slimme Holleboom, die een gedeelte van ons gesprek met Stenin heeft bijge woond, niet. Dat zijn geheimen •s-GRAVENHAGE Voor voetbal toto nr. 15 werd door 675060 deelnemers 'n totaal bedrag ingelegd van f 864.051.-, waarvan aan prijzen f 310.136.- wordt uitgekeerd. Er kwamen vier meldingen van dertien goed binnen. Voor de eerste prijs is beschikbaar een bedrag van f 156 824,80, zodat per kolom wordt uit gekeerd f 39.206,20. Voor de tweede prijs groot f 85.540,80, kwamen 44 meldingen binnen. Per kolom wordt bruto uitge keerd f 1944.-.De derde prijs bedroeg f 42.770,40. Hiervoor meldden zich 162 deelnemers, die per kolom ca. f 262,50 ontvangen. De extra prijs van f 25.00,- moet worden gedeeld door 584 totoïsten, die elk ca. f 50,- ontvangen. Voor toto nr. 16 werd ingelegd f 505.707,60, door 441.037 deelnemers. Uitgekeerd wordt in totaal f 191.883,-. Er meldden zich vier deelnemers met alle uitslagen goed. Het bedrag dat elk ontvangt is f 91 785.65. Voor de twee de pr(js, groot f 50.064,90, meldden zich 179 gegadigden. Dat wordt per kolom ca. f 279,-. Voor de derde prijs, groot f 20.032,45_ meldden zich 187 deelne mers, hetgeen per kolom neerkomt op ca. f 50,-. De extra prys van f 25.000,- moet worden gedeeld door 93 deelne mers, die elk ca. f 300,- ontvangen. ZEIST. Bondscoach George Kess- ler heeft vijftien spelers uitgenodigd voor het driedaagse trainingskamp, dat voorafgaat aan de wedstrijd Ne derland - Tsjecho-Slowakjje, die zon dag 6 november in Amsterdam wordt gespeeld. De ADO'er Kees Aarts, die behoorde tot de oorspronkelijke groep van zestien, maakt geen deel uit van Kessler's nieuwe selectie. De vijftien uitgenodigde spelers zijn: Eddy Pieters Graafland, Cor Veldhoen, Rinus Israël, Coen Moulijn (allen Fey- enoord), Tonny van Leeuwen (GVAV), Wim Suurbier, Bennie Muller, Klaas Nuninga, Johan Cruijff, Sjaak Swart (allen Ajax), Miel Pijs, Daan Schrij vers, Willy van der Kuylen (allen PSV), Piet de Zoete (ADO) en Willy Dullens (Sittardia). Gisteren is de jaarlijkse kampioens-1 rit van de K.N.M.V. begonnen en de deelnemers hadden het daarin niet gemakkelijk, zoals deze foto van Frits Selling bij de oversteek" in Beutenaken toont. Selling wordt op enige afstand gevolgd door de Duit ser Wagner. ROTTERDAM In Zweden Is men boos op Feyenoord, omdat Ove Klndvall IS november niet van de party is in de wedstryd PortugalZweden te Lissabon In het toernooi voor de Europese voetbalbeker. „Niet onbegrypeiyk", zegt men by Feyenoord, „maar Ove Kindvall heeft dat zelf beslist en de Zweedse voetbalbond daarvan schriftelyk op de hoogte gesteld." Nadat Kindvall de Zweedse voetbalbond had laten weten zich, voorlopig althans, niet meer beschikbaar te stellen voor het Zweedse elftal, is de vice-voorzitter van de Zweedse voetbalbond toch nog naar Rotterdam gekomen voor een onderhoud met Feyenoord. „Het bezoek van de heer Tore Brodd had eigeniyk geen zin", zegt Feyen- oord-manager Brox. „en dat be greep hy ook wel. We hebben over de toekomst gesproken. In juni volgend jaar staan de Zweden ook voor een paar belangrijke wedstrijden. In prin cipe hebben wij alle medewerking toe gezegd". De heer Brox: „Wij willen de Zwe den op alle mogeiyke manieren helpen. We hebben Ove Kindvall vrij gegeven om mee te spelen in Zweden-Oostenrijk en wij zijn bereid zoveel mogelijk tege moet te komen aan hun wensen. Maar in dit geval en de nabije toekomst heeft Ove Kindvall zelf beslist, zonder enige pressie. En dat was de heer Brodd duidelijk". Voor Kindvall was het niet eens een VEENENDAAL Zonder aan andere ploegen ook maar enige afbreuk te willen doen kan gezegd worden, dat de belangrykste wedstryd morgen wel de ontmoe ting VeenendaalKDS is. KDS uit l'trecht staat reeds geruime tyd aan de kop van de vierde klasse H van het KNVB-zon dagvoetbal. Dat deze positie van de Utrechters onwankelbaar is, kan beslist niet gezegd worden. In deze afdeling ko men namelyk diverse ploegen sterk voor de dag, onder meer JSV, Amsvorde, Zwa luwen Vooruit en niet te vergeten de Veenendaalse geelblauwen. Samen met Ams vorde staat de ploeg van trainer Van de Wiel op de tweede plaats, met slechts twee punten achterstand op de koploper. Deze achterstand kan zondag dus weg gewerkt worden. DVSA uit Amerongen zal de reis naar Utrecht ondernemen, om aldaar aan te treden tegen het op een na laagst ge klasseerde Midlandia. De Amerongers hebben het de laatste wedstrijden niet slecht gedaan en ook uit Utrecht zien wij hen wel wat winst meenemen. Candia '66 zal het bijzonder zwaar krijgen tegen Amsvorde uit Amersfoort. De Rhenense ploeg komt nog niet zo best uit de verf, hoewel ze toch vrij aardig meedraait. Eindigt deze ontmoe ting in winst voor de Rhenenarën, dan is dat niet alleen gunstig voor hen maar ook in het voordeel van Veenendaal. Gezien de uitstekende verstandhouding tussen beide ploegen zullen de Rhene- naren beslist hun best doen. Candia zal, wederom in de 4-2-4 op stelling, zijn krachten meten met Ams vorde. De Amersfoorters waren al eens in onze omgeving, namelijk in Ameron gen. Deze wedstrijd ging voor DVSA met 3-2 verloren. Gezien deze niet zo overtuigende winst op een laag geklas seerd elftal, moeten de Rhenenaren op eigen veld beslist tot goede resultaten kunnen komen. Amsvorde 7-10; Candia '66 7-5. DVSA zal op reis gaan en wel naar Utrecht. De Amerongers herstellen zich van een slechte start. Het is te hopen dat de krachtmeting in Utrecht, zich nu eens zal beperken tot 't sportieve vlak, in tegenstelling met de twee voorgaan de ontmoetingen. Midlandia zal voor DVSA waarschijnlijk geen onoverbrug bare hindernis betekenen. DVSA 7-4; Midlandia 7-3. Veenendaal heeft deze week waar schijnlijk de borst goed nat gemaakt, want in de ploeg van KDS vindt het stellig een op zijn minst gelijkwaardige tegenstander. Toch moet Veenendaal in staat geacht worden om tenminste een punt thuis te houden. Wat alle voorspel lingen ook mogen inhouden, spanning zal er beslist op het sportcomplex „De Salamander" zijn. KDS 7-12; Veenendaal 7-10. Bij Unitas wil het de laatste tijd niet LEUVEN. De Belg Gaston Roe lants heeft gisteren te Leuven twee wereldrecords gebroken: op de 20 kilo meter en het uurrecord. Roelants legde de 20 kilometer af in 58 minuten en 6.2 seconden. Het record stond sedert 27 oktober van het vorige jaar met 59.22,7 op naam van de Austra liër Ron Clarke. Automatisch werd Roe lants ook Europees recordhouder. Sedert 23 april van dit jaar stond het Europees record op naam van de Duitser Letze- rich met 59.49,6. Het Belgische record u^as met 1.01.37,6 in handen van Aurele Vandendriessche. Op 27 oktober van het vorig jaar had Clarke het wereld-uurrecord op 20 kilo meter en 231 meter gebracht. Roelants legde gisteren in een uur 20 kilometer en 664 meter af. Het Europese record stond met 20 kilometer en 68 meter op naam van Letzerich en het Belgische record met 19 kilometer en 450 meter op naam van Vandendriessche. HVC, dat zondag een punt verspeelde tegen HDVS en daardoor de kans voor bij liet gaan om zich naast FC VVV te werken, dat eveneens een punt moest afstaan, gaat zondag opnieuw een po ging ondernemen om met de ploeg uit Venlo op gelijke hoogte te komen. Dat wordt overigens een bijzonder moeilijke opgave, doordat de Amersfoorters de strijd moeten aanbinden met Roda JC, dat relatief gelijk staat met HVC en derhalve geen kans wil lopen bij de koplopers achterop te raken. FC VVV krijgt het overigens in de streekderby tegen Limburgia ook niet cadeau. Wageningen, dat zondag een verdien stelijke overwinning op Veendam be haalde, gaat op bezoek in Breda bij De Baronie. Wageningen en De Baronie hebben eenzelfde puntentotaal en dat kan na zondagmiddag nog wel eens zo blijven. Met andere woorden, de kans op een gelijk spel is lang niet denkbeeldig. Fortuna VI. gaat zijn goede vierde plaats verdedigen tegen HDVS en dat moet met succes kunnen gebeuren. Haarlem, dat een bijzonder constante vorm demon streert, moet in Zaandam over ZFC de baas kunnen blijven en Veendam acht *4 we thuis te sterk voor Zwolse Boys. Tubantia zal waarschijnlijk de volle winst moeten afstaan aan NOAD, Hee renveen en Helmondia '55 zijn ongeveer van gelijke kracht en PEC houdt tegen Sc. Gooiland de winst in eigen huis. Voor AGOVV, nog steeds kampend met een enorme schotloosheid, wordt de uit wedstrijd tegen EDO een nieuwe gele genheid enige schutters te testen. Go Ahead krijgt in de Eredivisie be zoek van Ajax en dat mag men wel een topper noemen, hoewel de kans groot is dat de Amsterdamse ploeg wegens ve le blessures niet volledig naar de koek- stad kan reizen. De Deventernaren zijn de laatste weken wat teruggevallen en ze zullen tegen de landskampioen zeker willen tonen toch nog mee te willen doen. Hetgeen voor Ajax wel eens on overkomelijke moeilijkheden kan ople veren. Vooral Feyenoord zou bij een neder laag van Ajax baat hebben, want de Rotterdammers moeten met niet al te veel moeite Telstar aan de verkeerde kant van de score kunnen houden en op die manier de eerste positie kunnen overnemen. Sparta, dat nog altijd een bijzonder gunstige derde plaats inneemt, krijgt bezoek van Elinkwijk en behoudt daar door zijn fraaie positie zonder veel moei te. ADO, dat geruime tijd de lijst aan voerde, maar de laatste weken veel punten verspeelde, zal tegen PSV moe ten bewijzen toch nog bij de titelkandi daten te blijven behoren. Het zal voor de Hagenaars een moeilijke opgave blijken te zijn. De overige wedstrijdvoorspellingen in totostijl: DOS - GVAV 3, Willem II - Fortuna '54 2, Sittardia - Xerxes 1, MVV - NAC 3. DWS - FC Twente 1. vlotten. Ook vorige week zondag moes ten de Veenendalers de winst aan het toch niet zo bijster goede St.-Maarten uit Utrecht laten. Unitas hoeft beslist niet in de onderste regionen te blijven verkeren. Met de juiste tactiek moeten de Veenendalers tot winst kunnen ko men. Odin 7-8; Unitas 8-4. Scherpenzeel zal op eigen veld als gastheer van Utrechtse Boys fungeren. De Utrechters kunnen er zich op beroe men slechts twee verliespunten in acht wedstrijden opgelopen te hebben. Scher penzeel is echter ijverig bezig aan een opmars en daarom zullen de Utrech ters, die een goede technische ploeg hebben, stellig op flinke tegenstand kun nen rekenen. Utrechtse Boys 8-14; Scherpenzeel 7-9 Oranje-Wit zal zondag naar Utrecht trekken om aldaar uit te komen tegen het op de tweede plaats staande DSO, dat twee wedstrijden minder speelde dan koploper Utrechtse Boys en toch de naaste belager van deze ploeg is. Oranje-Wit doet er goed aan enkele re serve-kruitvaten mee te nemen. We kunnen ons vergissen, maar we zien be slist nog geen winst voor de Elstenaren. DSO 6-10; Oranje-Wit 8-7. VEENENDAAL (thuis)—KDS: doel: A. Blankespoor; achter: A. Muller, C. Gerritsen en P. van Soest; midden: G. Heykamp en H. Stuivenberg; voor: W. Derksen, C. Henzen, H. Imbos, D. van Dijk en T. Heykamp. DVSA (uit)—MIDLANDIA: doel: J. A. C. Veenhof; achter: G. H. van Dijk, E. A. van Viegen en J. van Esterik; midden: G. Breeschoten en C. van Dijk; voor: J. D. Buis, B. C. Drost, C. van Ommeren, B. van Ommeren en G. Brinkman. CANDIA (thuis)—AMSVORDE: doel: M. Kok; achter: J. Overeem, P. van Baal. J. van Beek en H. van Walsum; midden: H. Evers en L. v. d. Berg. voor: J. Eibers, J. ter Braak, G. van Veenendaal en L. van Willigen. UNITAS (thuis)—ODIN: Uit de volgen de spelers zal het elftal bestaan: Bre- kelmans. Van de Haar, Van Kessel, Drost, Van de Broek, Van Odijk, Sel- horst, Romijn, Christiaans, Mering en Nuiten. ORANJE WIT (uit)—DSO: doel: C. v. Rotterdam; achter: J. Haisch, St. van Veenendaal en H. de Vries; midden: J. van Rijn en Quint; voor: H. Slok, T. Drost. L. Hage, K. van Burken en H. C. Bos. SCHERPENZEEL (thuis)—HOEVELA KEN: doel: G. van Geel; achter: H. Schipper, H. Veldhuizen en G. Tins; midden: M. T. Lauwers en H. Hoef ak ker; voor: Vermeulen, W. Vonk, F. Re- bergen, Van de Broek en Wagensveld. BOEDAPEST. Het invloedrijke'Hon- gaarse dagblad „Magyar Nemzet" heeft verklaard dat fiet land niet over vol doende hulpbronnen beschikt om een eigen autoindustrie op te bouwen. Het blad stelde in een redactioneel commentaar, dat Hongarije er beter aan zou doen de Russische autoproduktie te steunen door levering van elektrische auto-apparatuur. Ook beweerde de krant dat het voordeliger is autobussen en voertuigen voor het openbaar vervoer te bouwen. Volgens het blad zal de Hongaarse autobusproduktie tegen 1970 tot 7.000 stuks per jaar zijn gestegen. BOEDAPEST. Aan de trainer van het Hongaarse voetbalteam, Lajos Ba- roti, is op eigen verzoek „eervol ont slag" verleend. Hij is door president Istvan Dobi met de gouden eremedaille onderscheiden, zo is vandaag in Boeda pest meegedeeld. Baroti, die sinds de terugkeer van zijn ploeg van de wereldkampioenschap pen in Engeland op non-actief was ge steld, is vervangen door zijn vroegere assistent, Rudolf Illovs.ky, die de ploeg inmiddels naar 60 en 42 overwin ningen op respectievelijk Denemarken en Frankrijk heeft geleid. Zondag komt Hongarije in Boedapest uit tegen Oostenrijk. moeilijke zaak. Hij heeft kortgeleden Zweden voorwei gezegd, hij woont in Rotterdam, wil zich snel aanpassen en voelt zich tegenover Feyenoord verplicht alles te doen en te laten om zich in het eerste elftal waar te maken", aldus de heer Brox. Hij voegde er nog aan toe: „Kijidvall is een bijzonder sympathieke en aardi ge kerel. Hij is zelf komen vertellen het voor zijn conditie en de sfeer niet goed te vinden, wanneer hij zich tel kens moet omschakelen om in het Zweedse elftal te spelen en dat hij daarom had besloten zich voorlopig niet beschikbaar te stellen voor Zweden". Het besluit van Kindval maakte het voor Feyenoord makkelijk, omdat Zwe- den-Portugal op dezelfde dag wordt ge speeld had Ajax-Feyenoord. „In het con tract met Kindvall staat, dat Zweden voor interlands over hem kan beschik ken". Tore Brodd begreep, dat het voor Feyenoord als werkgever moeilijk was Kindvall die dag vrij te geven", zegt manager Brox. SCHERPENZEEL De Sclierpen- zeelse winkeliersvereniging E.M.M. heeft de uitslagen en prijswinnaars van de grote najaarsactie bekend gemaakt. De juiste oplossing van de foto-her- keningwedstrijd „Oud-Scherpenzeel" is als volgt: foto 1: De grote steeg; 2 Huize Lambalgen; 3. het dorp Scher- zeel; 4. Lambalgse brug; 5. Weg naar Renswoude; 6. Dorpsstraat; 7. De Koe pel; 8. Achterstraat; 9. Molenweg; 10. Vrijheidsboom. De prijswinnaars waren: 1. H. Met horst, Dorpstraat 287; 2. H. Methorst, Dorpsstraat 287; 3. G. Voskuilen, Nieuw- straat 2; en C. Wolswinkel, Markt straat 52; 4. J. A. v. d. Haar, Oosteinde 37; Bea Methorst, Schreiderheuvel 10; G. van Ekris, Marktstraat 4; W. Rom- mers. Kerkstraat 3, Woudenberg. De uitslag van de trekking van win kelbonnen is als volgt; Hoofdprijs f 150,L. J. A. v.d. Zant. Doorn boomspark 25; le prijs f 100. -: M. L. v. d. Haar, Nieuwstraat 10; 2e prijs f 50,M. Pater, Lambalgseweg 16; 3e prijzen f 25,—; G. Lansing, Vlieter- weg 15a; J. ten Broek, Arnhemseweg 101, Leusden. Verder zijn er 40 prijzen van f 10. en 30 prijzen van f 5,uitgeloot. De prijswinnaars hebben persoonlijk bericht gehad. VEENENDAAL De wandelafdeling van de Christelijke Sportstichting DEOS heeft een goed seizoen achter de rug. Nadat verleden week zaterdag voor het laatst aan een tocht werd deelgenomen, heeft men de balans opgemaakt. Met inbegrip van de eerste twee prijzen die men een week geleden in Amerongen won, is het totaal aantal bekers geko men op 25. Deze bekers werden in 18 tochten verzameld. Vijf keer legde DEOS beslag op een eerste prijs, tien keer op een tweede en zeven keer op een derde prijs. Het betekende een waardevolle aanvulling van de prljzen- De kleine Rinie Alberti vergezelde in het afgelopen seizoen de wandelver eniging D.E.O.S. op elke tocht. Zo langzamerhand is iedereen hem dan ook als een „mascotte" gaan zien. kast in de Sportzaal van de Ichtus-ulo aan de Westersingel. Niet alleen aan wandelsport doet de ze vereniging. Ook aan verschillende balsporten besteedt men zeer veel aan dacht, onder andere aan volleybal en basketbal L.

De Vallei | 1966 | | pagina 9