Rhenen nam afscheid van geliefde onderwijzeres Veel V eenendalers bij intrede-dienst ds. Bos Veertig jaar brandweerman LANDBOUWBELANGBOEKTE POSITIEVE RESULTATEN Amerongen vanaf St. Andrieskerk Rijnbrug was spiegelglad sport+c£fera Bouw bejaardencentrum Kesteren bijna voltooid Candia '66 hoopt op een kwart ton voor clubhuis Verkeerd gereageerd Ds. W. de Bruin jubileert Ds. P. v. d. Bijl beroepen Hulde voor P. Verwoerl Jaarvergadering in Achterberg Binnenkort benoeming directrice Aeensé Jehova's naar Arnhem \eertig jaar in dienst bij Panter GEVONDEN EN VERLOREN Uitvoering van „Les Amis" „JUF" GLASTRA MET PENSIOEN DIENEN GOUDEN BROCHE Ouderavond van Bantuinschool Nieuwe agent in Rhenen Collecte van Astma Fonds Vlaardingen blij inct predikant DYNAMISCH ^^.edereen jZS&fëg, Snel VERSTERKT BESTUUR \REEMD GELD KANSEN AUTO HOOFDPRIJS VAN LOTERIJ MAANDAG RHENEN Zaterdagmiddag werd tijdens een receptie in het prachtige Paviljoen „De Grebbeberg" afscheid genomen van mejuffrouw J. F. Glastra. Naast de oudercommissie, die deze gelegenheid mogelijk had gemaakt, kwa men talrijke oud-leerlingen (het zijn er misschien wel méér dan 2000), col lega's, hoofden, onder wie de reeds lang met pensioen zijnde heren C. van Ommen en B. Heijsman, het voltallige college van Burgemeester en wethou ders, de schoolarts en de inspecteur van het lager onderwijs de heer M. A. C. Lindeman en de scheidende onderwijzeres van de openbare „Bantuinschool", de hand drukken. De muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" zorgde voor een muzikale verrassing, door vóór het hotel een taptoe te brengen, die door mej. Glastra, vanaf het terras werd beluisterd en bekeken. Nadat de post aan telegrammen was bekeken, waaronder er één was van een klasgenote uit 1907, sprak burgemeester Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal juffrouw Glastra toe. „U hebt de wens te kennen gegeven uw afscheid simpel te willen vieren", zei hij. „Dat ligt geheel in de sfeer van uw leven, een leven van dienen. U hebt uw taak steeds in alle stilte gedaan. Namens alle leerlingen, namens de gehele Rhe- nense gemeenschap, die door uw handen is gegaan, die u gezien hebt als ze on deugend was en als ze lief was, die u hebt moeten troosten, hartelijk dank." Juf Glastra, die zesenveertig jaar on afgebroken onderwijzeres is geweest aan de openbare „Bantuinschool", werd daar na op hartelijke wijze toegesproken door het huidige hoofd van deze school, de heer H. A. W. Nab. „Ik zal geen mooie dingen van u zeggen", zo begon de heer Nab, „want dat hebt u mij verboden, maar ook geen lelijke dingen, want die zijn er niet. Toen is gisteren tegen u zei: morgen is het feest, toen verklaarde u mij voor gek. U vindt het helemaal geen feest. Wij vinden het wél een feestdag, omdat wij in de gelegenheid zijn afscheid van u te kunnen nemen, afscheid te kun nen nemen van een onderwijzeres die uit het goede hout is gesneden. Het kind heeft bij u steeds centraal gestaan bij alles wat u deed. Wij willen u daarvoor vandaag allemaal hartelijk komen be danken. U hebt niet alleen de harten van de kinderen gestolen, maar ook van de ouders. Er kon geen leerling ziek zijn of u bracht een bezoek. Nooit kwam u dan met lege handen. Ook wanneer u hoorde dat een moeder of een vader van één van uw leerlingen ziek was, bezocht u hen." De heer Nab prees juffrouw Glastra ook om haar bezonken oordeel tijdens schoolvergaderingen. „Wanneer wij als jongeren met bepaalde voorstellen kwa men, dan bleek soms uit uw vermanende woorden, dat we belangrijke zaken over het hoofd hadden gezien. U zette ons dan nog net op het rechte spoor." Daarmee 1 had de heer Nab meteen een verklaring gegeven van zijn symbolische stelling, dat antiek en modern in één vertrek sa mengebracht heel modieus en harmo- i nieus kan zijn. Oudere en jongere onder wijskrachten kunnen heel goed samen werken en elkaar aanvullen. Zij kunnen een uitstekend team vormen. De ouderen 1 kunnen de jongen wat afremmen wan- RHENEN Een oudercommissie moet volgens de geldende rijksvoor schriften bestaan uit drie, zes of negen leden der ouders, voogden of verzor gers, het hoofd der school en één der onderwijzers. Het gemeentebestuur van Rhenen heeft voor de openbare „Ban tuinschool", hoofd de heer H. A. W. Nab, het aantal gesteld op zes. In ver band hiermede moet een zesde lid wor den benoemd. Dit zal gebeuren tijdens de vergadering, die op dinsdag 8 no vember in het oude gymnastieklokaal van de school wordt gehouden. De ou dercommissie stelt als candidaat de heer J. Booms, Achterbergsestraatweg 6a. In diezelfde vergadering treedt mevrouw Bonnema af, doch zij is herkiesbaar. De te houden ouderavond wordt verder op geluisterd door de heer Van Duin, één van de medewerkers van Ouwehands Dierenpark, die aan de hand van tal rijke kleurendia's allerlei bijzonderhe den en wetenswaardigheden over het Rhenense park hoopt te vertellen. RHENEN De groep Rhenen van de rijkspolitie is uitgebreid met de wacht meester C. S. Reijneker. Hij is afkom stig van de politie-opleidingsschool. neer ze een beetje te hard van stapel lopen en de jongere krachten kunnen frisse ideeën inbrengen. „U vond het de laaste jaren nog wel eens moeilijk om aan te passen, ik denk dan aan de onderwijsfilm en aan de schoolkrant. Maar u hebt zich er kranig doorheen geslagen en er ten volle aan meegewerkt." Uit naam van oud-leer lingen, ouders, onderwijscommissie en personeel bood de heer Nab zijn schei dende onderwijzeres talrijke geschenken aan, waaronder een prachtige gouden broche. Juffrouw Glastra dankte niet een enkel woord. „Ik heb méér ontvangen dan gegeven. Ik ben dankbaar, dat ik dit allemaal voor Rhenen heb kunnen doen." RHENEN Van 13 tot en met 19 november wordt de jaarlijkse openbare inzameling gehouden ten bate van het Nederlands Astma Fonds. Vrij ademen is voor de meeste mensen de gewoonste zaak van de wereld. Dat geldt echter niet voor iedereen. Zeker 80.000 Neder landers, die lijden aan astmatische ziek ten, moeten dikwijls vechten tegen adem nood. Zij kennen ernstige benauwheids- aanvallen, die hen vaak voor lange tijd uitschakelen, die normale ontplooiing en werkzaamheden belemmeren, die hun levensgeluk bedreigen. Het Nederlands Astma Fonds, waarin alle instellingen van astmabestrijding samenwerken, heeft zich voor deze grote groep land genoten ingezet. Het kan de astmabe strijding echter alleen doeltreffend aan pakken, wanneer ons gehele volk daar aan meewerkt. Daarom bevelen de orga nisatoren van de collecte in Rhenen alle ingezetenen deze inzameling warm aan. Aan juffrouw Glastra verliest de Rhe nense onderwijswereld een kracht, die aan menig jong onderwyzer of onderwij zeres ten voorbeeld kan worden gesteld. YVy sluiten ons graag aan by de wens die door talrijke aanwezigen ter receptie werd geuit, namelijk dat mej. Glastra nog vele jaren In goede gezondheid zal mogen genieten van een welverdiende rust. RHENEN Mevrouw B., die zondag ochtend met haar auto onderaan de „Thijmse Hught" linksaf wilde slaan om een inrit op te rijden en op het laatste moment een andere automobilist achter zich zag naderen, trok het stuur onmiddellijk weer naar rechts, met als gevolg dat de achterop komende wagen, waarvan de chauffeur rechts wilde pas seren, boven op haar auto terecht kwam. Niemand werd gewond, de schade was beperkt. De hervormde predikant ds A. A. Bos, met de kerkeraad feest te maken in die veertien dagen geleden afscheid nam de wijk". Ds De Jong doelde hierbij van de buitengewone wijkgemeente in op de vele „randkerkelijken" die Vlaar- wording „Sola Fide" is zondag in de dingen telt. Nieuwe Kerk tt Vlaardingen bevestigd door ds W. J. Schouten, toen de voor malige Veenendaalse predikant daar zijn intrede deed. De dienst werd door vele plaatselijke predikanten bijgewoond, als- Namens de wijkgemeente van de Nieu we Kerk, sprak broeder Tol. „U heeft mede door ongeveer vijftig inwoners van de rust van Veenendaal achtergelaten. U gaat nu in de grote, dynamische stad Vlaardingen werken, ik wens u daarbij veel zegen toe". Staande werd daarna gezang 94 ge zongen. Ds Bos sprak tenslotte 'n woord van dank uit: Waarbij hij begrip vroeg voor het feit dat hij tijd nodig zal heb ben om zich in Vlaardingen in te wer ken. Veenendaal. Ds Schouten koos als tekst voor deze bijzondere dienst Exodus 33 vers 14 b. „Zal ik zelf met u mede gaan om u gerust te stellen". De predikant legde er de nadruk op hoe God zijn volk had vergezeld, toen het de woestijn door trok. „Samen met God, dat is nodig, ook in de gemeente. De predikant en de gemeente moeten samen met God optrekken". Na de bevestiging en nadat ds Bos staande was toegezongen, hield hij zijn intrede-predikatie. Als tekst had hij hier voor Lukas 10 vers 41 en 42 gekozen. „Jezus zei tot Martha: Gij maakt u druk over vele dingen, doch slechts één ding is nodig." Ds Bos zei dat hij in Vlaar dingen ook druk zal zijn met vele din gen. „Maar daarbij zal het nodig zijn dat wij ons naast Martha aan de voe ten van Jezus neerzetten." En hij vervolgde: „Een nieuwe voor ganger is op zichzelf niet belangrijk, verwacht daarom niet te veel van mij: Alleen Christus is van belang, alleen in Zijn Gemeenschap is het leven goed." Na de dienst werd door ds De Jong de praeses van de centrale kerkeraad het woord gevoerd. Hij zag de intrede van ds Bos als een feestelijke gebeur tenis, „Uw opdracht is het om samen Daarna volgde nog een bijeenkomst, waar vele genodigden het woord voer den en ook bracht ds Bos dank voor de warme ontvangst. EDERVEEN Woensdag 2 novem ber zal het vijfentwintig jaar zijn ge leden, dat ds W. de Bruijn uit Ermelo werd bevestigd als predikant in de Ne derlandse Hervormde Kerk. Willem de Bruijn werd op 1 novem ber 1917 uit een godsdienstonderwijzers gezin te Ederveen geboren. Hij bezocht eerst het christelijk gymnasium te Utrecht, waar hij ock aan de Rijks Universiteit theologie studeerde en in 1940 zijn kandidaats- en ongeveer een jaar later zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Nadat de heer De Bruijn in 1941 door het provinciaal kerk bestuur van Overijssel was toegelaten tot de evangeliebediening in de Neder landse Hervormde Kerk werd hij op 2 november van datzelfde jaar (1941) door zijn zwager, ds J. C. Stelwagen uit Zwijndrecht, toen nog predikant te Opheusden, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Otterlo. Op 31 maart 1946 verwisselde de ju bilaris deze gemeente met die van Lex- mond (Achthoven en Lakerveld), van waar hij op 31 oktober 1948 naar die van IJsselmuiden vertrok. Sinds 26 april 1948 dient ds De Bruijn de hervormde gemeente van Ermelo, waar hij toen is bevestigd door zijn zwager, ds H. Roelofsen uit Zeist. Ds De Bruijn is o.a. praetor van het breed ministerie van de ring Putten en voorzitter van het bestuur van de her vormde schoolvereniging te Ermelo. Naar wij tenslotte nog vernemen zal ds De Bruijn woensdag 2 november a.s. in een kerkdienst in de Nieuwe Kerk te Ermelo het feit herdenken, dat hij vijf entwintig jaar geleden te Otterlo in het ambt werd bevestigd. RHENEN Ds P. van der Bijl, pre dikant van de Geref. Gemeente in Rot terdam, ontving een beroep naar de Ger. Gemeente van Oud-Beijerland (Z.H.). Ds van der Bijl is jarenlang predi kant in Rhenen geweest. RHENEN De heer P. Verwoert. die aan de Boslandweg woont, hoopt woensdag zijn veertigjarig jubileum te vieren in dienst van de vrijwillige brandweer. Wij werden op dit heuge lijke feit attent gemaakt door de heer W. Rebergen, bestuurslid, die de heer Verwoert bijna al die jaren heeft mee gemaakt en hem beter ként dan wie ook. „De heer Verwoert is een goed ver enigingsman", zegt de heer Reber gen, „die zich nimmer op de voor grond stelde, maar bij al zijn collega's graag gezien is. Hij maakte zich nooit kwaad, bekeek alles heel rustig en had altijd het volste vertrouwen in het bestuur. Hij wist, dat dit be stuur steeds voor alle brandweer mannen van hoog tot laag in de bres staat." De heer Verwoert liet wel eens een enkele keer verstek gaan. „We misten hem dan direct", vertelt Rebergen. „want dan werd er prompt geroepen: waar is Piet, we ruiken geen pijp." De heer Verwoert is namelijk de enige brandweerman, die de pijp trouw is gebleven. De heer Rebergen herinnert zich, dat de heer Verwoert zich toch wel éénmaal kwaad heeft gemaakt. Dat zat zo: Toen hij vijfentwintig jaar bij de Rhenense brandweer zijn dien sten had gedaan, had dat zilveren jubileum in de maand maart gevierd moeten worden. Maar het werd iets later en gecombineerd met een feest- avondje. Nu hij de veertig jaar vol heeft, had men oorspronkelijk dit heugelijke feit in maart 1966 willen vieren. De heren in Den Haag her innerden zich echter nog, dat het zil veren feest was gevierd in november en daarvan uitgaande besloten zij Verwoert in november 1966 in de bloemetjes te zetten. „Kijk", zegt Rebergen, „toen barstte Verwoert bijna uit z'n vel. Maar we hebben hem alles uitgelegd en toen hij begreep dat zijn bestuur er niets aan had kun nen veranderen, nam hij er genoegen mee en was alles weer oké." De gedachten van de heer Reber gen gaan uit naar de pas overleden commandant de heer N. Souwerbren. .Maanden van tevoren was hij al in le pen geklommen om er voor te zorgen dat het jubileum van de heer Verwoert niet vergeten zou worden. De heer Souwerbren was altijd blij, wanneer er een brandweerman kon zeggen dat hij veertig jaar klaar had gestaan voor de gemeenschap. Daar was hij trots op. Zelf stond hij héél dicht bij dit aantal respectabele jaren, doch helaas heeft het niet zo mogen zijn, dat ook onze commandant des wege gehuldigd zou kunnen worden. Maar ja, we moeten verder. En ik weet dat de heer Souwerbren daar trots op is. Hij was altijd erg ver heugd wanneer het goed ging by de brandweer en menigmaal .heeft hij gezegd: als mijn plaats leeg zal zijn. houden jullie dan samen de brand weer hoog. Dus gaan we Piet huldi gen en we gunnen hem van harte een onderscheiding. Ook zijn vrouw komt een woord van lof toe, omdat ze hem al deze jaren trouw terzijde heeft gestaan. Brult 's nachts de sirene, dan vliegt ook zij uit bed om haar man de laarzen, de helm en de brandweer overall aan te sjouwen. Wij hebben mevrouw Verwoert in het vereni gingsleven leren kennen als een echte brandweervrouw. Zij heeft er ten vol le het recht op mee te delen in het jubileum van haar man." „„.re toegangskanen Medewerking verlenen: Stichting ter Bevordering van de Amateurfotograiie. Nederlandse Sport Federatie. Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten KESTEREN Zoals het zich op het ogenblik laat aanzien zullen in april van het volgend jaar de eerste bejaarden hun intrek kunnen nemen in het pro testants bejaardencentrum ,,'t Anker" te Kesteren. Ruim een jaar geleden is men met de bouwwerkzaamheden begonnen. Het gebouw is al geheel glas- en water dicht en de werklieden zyn nu druk bezig met het afwerken van het interieur. Het moderne gebouw, dat nu al de trots van de gemeente Kesteren Is, zal ruim tach tig bejaarden kunnen huisvesten. V(jf van de negen bejaardenwoningen, die bij het centrum heren, zyn reeds sinds april van dit jaar in gebruik. Het bestuur van de stichting Bejaardenzorg Neder- Betuwe-Oost hoopt binnenkort een direc trice te benoemen. In juni 1956 is men met de bouw van het bejaardencentrum begonnen. Er be- stonden reeds geruime tijd plannen in die richting, maar ook bij dit project speelde beschikbare bouwgrond een be langrijke rol. De grond aan de Koningin Emmalaan lag uitermate gunstig. Het plan werd uitgewerkt en weldra kon men met de bouw starten. De struktuur van de grond was van dien aard, dat het onverantwoord zou zijn zonder heien te gaan bouwen. Zo doende werd besloten het bejaardencen trum op palen te zetten. Stuk voor stuk moesten 157 heipalen met afmetingen van ruim vijf meter de grond worden ingeslagen, wat veel tijd, in beslag nam. De bouw ging echter des te sneller. De snelheid, waarmee de bouw vorder de stemde tot volle tevredenheid. De bouw wordt verricht in opdracht van de gezamenlijke hervormde diaconiën van Kesteren, Lienden, Ochten en Do- dewaard, samen verenigd in de Protes tantse stichting Bejaardenzorg Neder- Betuwe-Oost. Het bejaardencentrum bestaat uit een woonvleugel op het zuiden en op het oosten, die beiden loodrecht op elkaar staan. De zuidvleugel zal het eerst in gebruik genomen worden. De apparte menten in deze vleugel bezitten allemaal een wind- en regenvrij balkon. De zuid vleugel bestaat uit twee woonlagen en de oostvleugel uit drie. In totaal heeft net bejaardencentrum 59 éénpersoons- en 12 tweepersoonskamers. Daarnaast heeft men nog de beschikking over twee ziekenkamers en twee logeerkamers. Alle vertrekken worden centraal ver warmd, terwjjl de keukentjes, waarover ieder bejaardenverblijf beschikt, zijn voorzien van warm en koud stromend water. In 't Anker komt een grote re creatiezaal, waar onder andere een bil jart en een televisietoestel zullen komen te staan. Dominee C. Mulder, secretaris van de Protestantse stichting Bejaardenzorg Neder-Betuwe-Oost, maakt zich er hele- ACHTERBERG In het Buurtschapshuis te Achterberg vond vrijdagavond de jaarvergadering plaats van de coöperatieve aan- en verkoopvereniging „Land bouwbelang". Voorzitter Ir G. C. W. Chr. Tergast opende de druk bezochte gaderlng en herinnerde de aanwezigen in zijn toespraak aan de halve eeuw landbouwsamenwerking in Rhenen, welk jubileum onlangs door de vereniging I» gevierd. Vervolgens werd de balans- en resultatenrekening, die een overschot vertoont van 44.000,goedgekeurd. De leden van de vereniging ontvangen hiervan een uitkering die 2'/l% van hun afname bedraagt. De positie van de coöperatieve aan- en verkoopvereniging is door afschrij ving en reservering wederom enigszins versterkt. De resultatenrekening geeft het beeld van stijgende kosten te zien, maar door verhoging van de omzet, die de coöperatie het afgelopen jaar bereik te, was een gedeelte van deze kosten stijging te compenseren. De direkteur van de vereniging, de heer J. van Don selaar. zei over het behaalde resultaat in zijn jaarrede het volgende: „Of wij ieder jaar deze verhoging zullen berei ken is afhankelijk van diverse factoren, zoals veebezetting, trouw van de afne mers en de uitbreiding van het werk terrein. Het belang van een zo groot mo gelijke omzet in verband met de voort durende kostenstijging is voor ons zeer belangrijk, ik zou haast durven zeggen een levensvoorwaarde". De heer Van Donselaar wees er echter op, dat dit niet allleen het geval is bij de vereniging, maal geen zorgen om of het centrum maar 00]{ bij de bedrijven afzonderlijk, wel vol zal komen. „Ik denk zelfs, dat Qm een verhoging van de landbouw- het te klein zal zijn. Op het ogenblik produktie te verkrijgen, is een zekere hebben we al 119 inschrijvingen binnen. Dit aantal stijgt nog iedere dag. Ik ver wacht dan ook dat we binnenkort een wachtlijst moeten aanleggen. De mensen uit deze streek hebben echter ten alle tijde voorrang", aldus dominee Mulder. Het bejaardencentrum heeft 'n streek- functie en is als zodanig niet alleen van mate van automatisering noodzakelijk. Gedeeltelijk is dit reeds geschied. Na de oorlog heeft de mechanisatie in de land bouw een grote vlucht genomen. Na deze mechanisatiegolf zien wij nu een ontwikkeling naar grotere eenheden. Varkens en kippen worden per bedrijf in steeds grotere aantallen gehouden en belang voor de gemeente Kesteren, maar door een zekere automatisering worden gestemd. „Structuurverandering, orga nisatie van de afzet van onze produkten, contractsproduktie en de E.E.G.-ontwik keling zijn vraagstukken, waarmee wij zullen worden geconfronteerd. Door be studering van deze vraagstukken, geza menlijk overleg en een zo groot moge lijke samenwerking van de landbouw in zijn organisaties en zijn coöperaties, zijn er voor de modern opgezette landbouw in deze streek vooral in het kader van de E.E.G.-ontwikkeling grote kansen. Men zal deze kansen echter tij dig moeten aangrijpen, aangezien men anders een moeilijk in te halen achter stand krijgt. De direkteur zei verder, dat de oprichters van de coöperaties aan het einde van de vorige eeuw ook voor grote en moeilijke vraagstukken stonden. „Zij hebben zich er door geslagen en wij plukken daar nu de vruchten van. Wan neer wij de vooruitgang in deze streek bezien vooral de laatste 20 jaar dan geloof ik, dat we de toekomst met vertrouwen tegemoet kunnen zien. Wij dienen er echter ernstig rekening mee te houden, dat de ontwikkeling steeds sneller gaat. In onderlinge samenwer king zullen wij de best begaanbare we gen moeten zoeken om voor allen de best mogelijke resultaten te bereiken onder de leus „Samen sterk", aldus de direkteur van de vereniging „Landbouw belang" in zijn jaarrede. In het bestuur vond slechts één muta tie plaats. De heer E. J. van de Brink was aftredend en niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer G. van Dijk ge kozen. De heer W. de Jong, die aftre dend en herkiesbaar was, werd met al gemene stemmen herkozen. Voorts werd in de commissie van toezicht de heer A. van Dijk gekozen Door het bestuur werd voorgesteld in de toekomst de bestuursverkiezing te laten plaatsvinden door middel van kan didaatstelling. De kandidaten zouden dan door het bestuur worden voorge steld. De vergadering verwierp dit voor stel. Men was van mening, dat de leden de totale samenstelling van het bestuur moeten kunnen bepalen. Na het officiële gedeelte van de ver gadering, die door ruim 50 leden werd bezocht, hield de heer Den Ouden uit Zeist een interessante en bovendien leer zame lezing over het fokken en mesten van kalveren. Ook vond tijdens deze bijzonder geanimeerde bijeenkomst nog een verloting plaats van landbouw ge reedschappen. voor de gehele Midden-Betuwe. Onze fotograaf maakte vanaf de toren van de St.-Andrieskerk een aantal overzichtsfoto's van Amerongen. Voor bovenstaande opname richtte hij zijn lens op het nieuwe Dorpshuis met daarachter de nieuwbouw overzijde van de Rijksweg. aan de de arbeidskosten per dier zo laag mo gelijk gehouden. Daar men wegens ziekterisico niet on beperkt kan doorgaan met uitbreiding liggen hier de unieke kansen voor het goed ingerichte gemengde bedrijf", al dus de direkteur van de coöperatie. Hij meende dat naast deze kansen echter ook grote vraagstukken onder ogen moeten worden gezien. Volgens zijn zeg gen dreigt de financiering van de mo derne landbouw een knelpunt te wor den. Vooral bij vergroting en overname van bedrijven treden financiële vraag stukken op. „Men zal er in de toekomst aan moe ten wennen met vreemd geld te wer ken. Dit kan zelfs noodzakelijk worden. Verschillende zullen zeggen, dat dit niet hoeft en dat men beter klein kan begin nen met eigen kapitaal en dan langza merhand uitbreiden. Dit stuit dan weer op het bezwaar, dat men dan niet vol doende inkomen van het bedrijf heeft wegens te geringe arbeidsproduktie per man. Gaat men echter met vreemd geld werken, waarvoor de betrokkene zich echt niet behoeft te schamen, want alle grote bedrijven doen dit, dan is goed overleg vooraf echter wel belangrijk". De heer J. van Donselaar wees vervol gens op de adviserende taak van de ver eniging „Landbouwbelang" bij dit soort zaken. De jonge direkteur van de Rhenense coöperatie zei verder over het aangaan van een lening: „Wie nu geld leent en met de extra verdiensten weer aflost, spaart sneller en meer dan wie eerst spaart en daarna pas bouwt of zijn be drijf uitbreidt. Over de toekomst was hij optimistisch RHENEN Vorige week plaatsten dat de winnaar van een niaandprijs ver- \vy een perspectieftekening van het plicht is rijn lot in één keer af te be- een perspectieftekening van clubgebouw dat de sportvereniging Can- dit '66 op het door de gemeente te bou wen kleedlokaal op het gemeentelijk sportcomplex wil oprichten. De vereniging wil dit eigen clubhuis met eigen krachten gaan bouwen. Alle plaatselyke verenigingen zuilen er in de toekomst gebruik van kunnen maken, hetzy voor vergaderingen, hetzy voor ontspanningsavonden. De vereniging staat echter nog voor één probleem en dat zijn de materiaalkosten en de kos ten van inrichting. Dankzij een zuinig beheer en ver schillende acties in de afgelopen jaren beschikt Candia al bijna over de helft van de benodigde geldmiddelen. De rest van het benodigde geld wil men nu bij een trachten te brengen door middel van een grote loterij, waarvoor bereids toe stemming is gevraagd aan de minister van justitie. Het ligt in de bedoeling deze verloting „uit te smeren" over 10 maanden. De hoofdprijs is een luxe auto, merk Fiat 850, ter waarde van f 5040,Bovendien zal er gedurende de tien maanden dat deze loterij loopt, iedere maand een prijs ter waarde van honderd gulden beschik baar komen. De winnaar van 'n niaand prijs blijft zijn kansen op de hoofdprijs behouden. De trekkingen zullen geschieden door een notaris. De verloting zal echter al leen doorgang vinden, wanneer er ten minste 400 loten worden verkocht. Het maximum bedraagt 1000. De prijs per stuk bedraagt f 25, Voor degenen, die het betalen van dit bedrag ineens te bezwaarlijk vinden, be staat de mogeiykheid het lot in tien maandelijkse termtjoen van een rijks daalder te voldoen, met dien verstande talen. Het bestuur van Candia '66 start mor gen met een huis-aan-huis-circulaire, voorzien van invulstroken, die in een later stadium bij de inwoners worden opgehaald. Het gemeentebestuur heeft de afgelopen jaren enorm veel geld uit gegeven voor de verbetering en de uit breiding van de sportaccommodaties in de gemeente Rhenen. We twijfelen er niet aan of bij de burgerij zal er ten volle begrip bestaan voor deze actie van Candia. die zeker kan worden gezien als een tegenprestatie. De leden van de vereniging en dat zijn er 400 gaan straks met vereende krachten aan hun eigen clubhuis bouwen. Dat kan echter alleen verwezenlijkt worden wanneer de burgerij het laatste (financiële) stootje geeft. VEENENDAAL Vijfenvijftig Je hova's Getuigen uit Veenendaal zullen in Arnhem een grote vergadering bij wonen, die daar van 9 t/m 11 december gehouden zal worden. Het doel van deze bijeenkomst is, om door samenzang en gebed, elkaar aan te moedigen voort te gaan op weg van de ware aanbidding. Ook zal er gelegenheid zijn zich te laten dopen. De vergadering wordt in de concertzaal van Musis Sacrum ge houden. VEENENDAAL Twee personeels leden van de Panter Sigarenfabrieken, die veertig jaar bij het bedrijf in dienst zijn, zullen tijdens een speciale bijeen komst op woensdag 9 november in ge bouw ,,'t Trefpunt" worden gehuldigd. Het zijn de heren J. van de Weerthof en B. Gazebeek. De bijeenkomst begint om twee uur. VEENENDAAL Gevonden: een zwarte regenbroek en 2 bruine wanten, een gouden schakelarmband, een pas ser, autosleuteltje aan ring, hoog wit kinderschoentje met rose bontje; suède portemonnee inh. geldbedrag, plastic zak, inh. aantal rollen closetpapier, handelaarskenteken HA-19-79; r. glacé handschoen, r. kinderschoentje, een ze jonge kat, r. kinderschoentje, een paar grijze handschoenen, een speel goed paardje op vier wieltjes; 'n paar nieuwe sportkousen in papieren zakje, een muntbiljet, en een bankbiljet. Aankomen lopen een zwarte poedel; een grijze jonge kat; een bruine Siame se poes. Verloren: een meisjesbril met blauw montuur met rood er in, een dubbele zeildoeken fietstas, bruin van kleur, 'n zilverkleurig herenpolshorloge, rond model, merk „Remona" met bandje, een sleutelbos met 9 10 sleutels, een zilveren ring. beige regenjas, een blauw kinderjasje, donkerbruine kin derportemonnee, inh. 3 spaarzegels Raif. bank, zwarte damesportemonnee met knipsluiting, inh. plm. f 40,--, een gouden halsketting met hangertje waarin een parel, doublé herenhorloge, een herenpolshorloge met geel arm bandje, 1 glacé herenhandschoen. Ter- lenka schort (mouw) rood-blauwe ruit, zwarte damesportemonnee met knipsluiting, inh. ongeveer f 15.--, een paar grijze wollen kniekousen, een on dergebit, gouden zegelringetje met in scriptie „Hennie", zwart schort met mouwen, een gouden armbandhorloge, een contactsleutel en sleuteltje v. h. portier Fiat 600, bruine herenportemon nee, inh. f 0,50, zilveren kettinkje met hangertje uit Malmedy. EDE De accordeonvereniging Le« Amis de l'accordéon geeft op zaterdag 11 november in Buitenlust de najaars uitvoering. Op deze avond, die om acht uur begint, zullen orkesten en so listen weer van zich doen horen. RHENEN Het wegdek van de Kynhrug was zaterdagochtend de na fikse nachtvorst van de afgelopen nacht zo glad, dat enkele niets vermoedende weggebruikers er het slachtoffer van zijn geworden. Om half zes kwani de Ha genaar V. uit de richting Kesteren de brug over, die deel nam aan de KLM- nachtrit. Hij wilde afremmen om de richting Zwarteweg in te slaan en werd toen liet slachtoffer werd van de gladheid. Zijn wagen sloeg driemaal in het rond, vloog over de verhoogde rand heen en kwam tegen de brugleuning tot stil stand. Niemand werd gewond, doch de wagen moest zwaar beschadigd worden weggesleept. Even later werd een tweede automobilist het slachtoffer. Ook hij mankeerde zelf niets, doch door de klap tegen de verhoogde brugrand was één van de banden lek gevlogen. De technische dienst van rijkswaterstaat, die al enkele ochtenden om vijf uur de brug had gestrooid, kwam even na het ongeval met de zandwagen.

De Vallei | 1966 | | pagina 3