Verrassend goed Veenendaal overrompelde K.D.S. volkomen Wim Derksen in het ziekenhuis H.V.C.-Roda J.C.: puntenverdeling RHC sloot eerste helft van competitie af met overwinning op Spirit Candia '66 niet opgewassen tegen snelheid van Amsvorde Sterk aanvallend Unitas kreeg geen punten Veel „slachtoffers" bij 31e KNMV-kampioensrit Aantal strafzaken in betaald voetbal weer toegenomen Wageningen verraste De Baronie: 0-1 Scherpenzeel liet zich overrompelen door Utrechtse Boys Salamanders moest in Union zijn meerdere erkennen Oranje Wit moest in Utrecht nederlaag incasseren Gerben Karstens won bergcriterium Jacques van Eekelen won in Putte Eindelijk Hongarije versloeg Oostenrijk: 3-1 Amateurs Pu^i.ia 7 Twee van de elf harde werkers van Veenendaal, te weten Henk Stuivenberg en Dick van Dijk, belagen het domein van keeper De Hoogt. De laatste plukte de bal echter boven de hoofden van de jonge geelblauwen weg. VEENENDAAL Dat de ontmoeting tussen koploper KDS en naaste belager Veenendaal spannend zou worden, was te voorzien. Dat de vele toeschouwers een wed strijd zagen, die hen nog lang zal heugen, dat werd niet verwacht. Een herboren geelblauwe ploeg nam direct na het be- ginsignaal van de Joegoslavische scheidsrechter het initia tief en heeft dat niet meer uit handen gegeven. Zeker tachtig minuten zijn de Veenendalers in de aanval ge weest en hebben ze de viermansverdediging van KDS als het ware uitgeput. Steeds maar weer werden verrassend knappe combinaties opgebouwd en stormde men op het doel van keeper-aanvoerder De Hoogt af. De ruststand was 1—1. KDS had na vijf minuten een voorsprong ge nomen; het imponeerde de Veenendalers niet. Na ruim een half uur maakten zij gelijk. De geelblauwe ploeg be hield het overwicht. Ook na de rust. Koploper KDS werd steeds verder in de verdediging gedrukt. De Veenendalers hielden een ongelooflijk hoog tempo aan, er werd door alle elf zonder ophouden gezwoegd en tenslotte kreeg KDS bijna geen schijn van kans meer. De Utrechters werden volkomen weggespeeld. Het bleef voorlopig 11. Een doelpunt wilde niet vallen. Had KDS met één van zijn niet van gevaar ontblote uitvallen een goal gescoord, dan was Veenendaal, na zo lang een hoog tempo aan gehouden te hebben, waarschijnlijk ineengestort. Maar dat gebeurde niet. De vele supporters schreeuwden om een doelpunt. Het zat erin, maar de KDS-verdediging wilde voorlopig niet bezwijken. Na 35 minuten brak het lang verwachte moment toch aan. „Vechter" Imbos ving de bal goed op de borst op en nam hem mee. Dat betekende de winnende goal. Ein delijk moest de verdediging zwichten. Alleen voor de kee per gekomen scoorde de Veenendaalse middenvoor uit een nog vrij moeilijke hoek. VEENENDAAL. Wim Derksen, de rechtsbuiten van Veenendaal, heeft in de wedstrijd tegen K.D.S. waar schijnlijk een hersenschudding opge lopen. In de tweede helft kwam hij in botsing met een der Utrechtse ver dedigers en verliet, na nog enkele minuten verder te hebben gespeeld, het terrein. Er werd een dokter ge waarschuwd, die overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. De arts heeft waarschijnlijk vergeten de ambulance te waarschuwen, want na dat de geblesseerde Derksen ander half uur had liggen wachten kwam de ziekenwagen het veld pas oprijden. „Om kwart voor zes werd Wim naar het ziekenhuis gebrachtvertel de zijn moeder zondagavond. „De dokter had gezegd, dat hij niet met een gewone auto vervoerd mocht worden, ja, en toen konden we niet anders doen dan op die ziekenwagen blijven wachtenLater hoorden we, dat de dokter vergeten had om De Haas te bellen". Derksen zal voorlopig drie dagen ter observatie in het ziekenhuis blijven. Daarna zullen er definitieve mede delingen over zijn toestand gedaan kunnen worden. Ook onze sportredactie wenst hem een spoedig herstel toe. ZEIST Hoogtepunt van de verga dering betaald voetbal, zaterdagmiddag in het KNVB-sportcentrum te Zeist ge houden, was ongetwijfeld de discussie rond de controverse Ajax - FeyenooiY. Besluiten van groot belang zijn er op deze bijeenkomst, waarop de agenda voor de komende bondsvergadering van de KNVB werd besproken, niet geno men. Voorzitter Jos Coler sprak er zijn openingswoord zijn teleurstelling over uit, dat het aantal strafzaken in de thans lopende competitie relatief gezien 7 procent hoger ligt dan vorig jaar het geval was. Hij liet voorts weten, dat het bestuur van de Stichting Nationale Sporttotalisator akkoord was gegaan met een verhoging van de vergoeding aan het betaalde voetbal en dat het ge negen was een bedrag van 1 miljoen gulden aan de semi-profs uit te keren. De val van het kabinet-Cals de mi nisters van Justitie en Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk moeten een dergelijk besluit sanctioneren is er oorzaak van, dat van een eventuele uitkering in de naaste toekomst hoogst waarschijnlijk geen sprake kan zijn. Tijdens de vergadering toonde mr. R. W. Piek, voorzitter van de regle mentscommissie, aan dat het voorstel om bij het staken van wedstrijden we gens abnormale weersomstandigheden een gewijzigde procedure te volgen in strijd is met de bepalingen van de In ternationale Board. De heer J. C. Brinckmann in de zaal als toehoor der aanwezig had bij de vergadering van het amateurvoetbal voorgesteld in een dergelijk geval niet de gehele wed strijd over te spelen, doch de ontmoe ting te zijner tijd te hervatten bij de bereikte stand. Aangezien het voorstel in tegenspraak is met de internationa le voetbalwetten zal het van de agenda van de bondsvergadering moeten wor- ofcftvoérd Na het eerste fluitsignaal nam Vee nendaal het initiatief. Er werd energiek gespeeld, maar het nodige raffinement ontbrak nog. Het was na vijf minuten, dat KDS onverwacht een voorsprong nam. Rechtsbinnen Porton ging er tus senuit en passeerde spil Cees Gerritsen. Hij sprintte de rechterhoek in en zette toen scherp voor naar twee vrijstaande spelers, waarvan het linksbinnen Up- pelschoten was, die de bal voor het in leggen had: 01. Veenendaal scheen niet aangeslagen. Het ging in de aanval en uit een voor zet van linksbuiten Teus Heykamp schoot de toelopende rechtsbuiten Derk sen ineens hard in. De bal stuitte af op een verdediger. De geelblauwen waren in de meer derheid en zijn dat in het verdere ver loop van de wedstrijd voortdurend ge weest. Toch kon KDS het meeste ge vaar in de eerste helft bezweren en was het in de tegenaanvallen nog vrij gevaarlijk. De Veenendaalse achterhoe de had het nogal eens moeilijk. Na 32 minuten kwam de verdiende gelijkmaker. Imbos kreeg de bal in be zit en gaf een goede pass weg naar Derksen. Deze snelde toe en nam hem met het hoofd mee. Linksback Kragten liet hij achter zich en alleen voor de keeper miste hij niet: 11. KDS werd door deze goal duidelijk gedeprimeerd. Veenendaal werd er door geïnspireerd. Er volgde een hevig offensief. Enkele gevaarlijke voorzetten werden door de hoogopspringende Im bos omgebogen tot gevaarlijke kopbal len. Profijt leverde het felle offensief niet op. Het werd langzamerhand een eenzij dige wedstrijd, hoewel dat de spanning niet weg nam. Aanval op aanval werd door Veenendaal vakkundig opgebouwd, de kanthalfs Stuivenberg en Heykamp hadden het middenveld volkomen in handen en dat had tot gevolg, dat de voorhoede voortdurend aan het werk gezet kon worden. Ondanks het overwicht viel er geen tweede doelpunt. Vooral niet, omdat de voorhoede niet met voldoende raffine ment te werk ging. De verdedigers van KDS konden veelal zien wat er ging ge beuren. Daarom konden de Utrechters, alhoewel ze er alle mogelijke inspan ning voor moesten doen, toch de mees te aanvallen onderscheppen. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. Veenendaal bleef met goede combina ties opdringen en het was eigenlijk al leen de achterhoede van KDS, die werkte. De voorhoede geloofde wel haast niet meer in een overwinning. Toch waren de uitvallen niet altijd zon der gevaar. In de twintigste minuut zette linksbuiten Bloemink goed voor en rechtsbinnen Porton wipte de bal van dichtbij gevaarlijk op. Keeper Blanke- spoor kon de bal nog net stoppen. Aan de andere kant was het Teus Heykamp, die langs zijn bewaker ging. Zijn schot ging echter recht op de keep er af. Na een half uur kopte Imbos de bal door naar Teus Heykamp. Deze sprintte op het doel af. Zijn schot werd door de keeper nog net aangeraakt en de bal huppelde vrolijk evenwijdig aan de doellijn verder. Veenendaal gaf KDS geen schijn van kans meer. Een doelpunt moest vallen, dat was zeker. Alleen met meer raffi nement zouden de geelblauwen er ech ter door komen. Ze schenen dat ook te beseffen. Heykamp op links en Derksen op rechts, kregen telkens kans hun sprintcapaciteiten te tonen, maar ook de beide bewakers wisten wat hard lo pen is. Eindelijk viel de verdiende treffer. Imbos kreeg de bal toegespeeld en bracht die met de borst onder controle. Hij snelde weg en schuin voor het doel gekomen, miste hij niet. Keeper De Hoogt moest uiteindelijk dan toch zwichten, alhoewel hij een zeer grote rol speelde in deze wedstrijd. De strijd werd harder. Tien minuten voor het einde verliet Wim Derksen ge blesseerd het veld. Hij werd vervangen door de jonge Teus Lansing. Na dit doelpunt kwam KDS in een wanhoops offensief fel opzetten en de achterhoede van Veenendaal kreeg het enkele keren vrij moeilijk. Toch gaven de Veenenda- les de zege niet meer uit handen. Zij hielden beide punten door een verras send knappe partij voetbal in eigen huis. 4de klasse H, west: V.V.IJ.—S.V.F. 5—1; MidlandiaD.V.S.A. 7—4; Candia '06Amsvorde 13; VreeswijkJ.S.V. 40; Zwaluwen VooruitE.M.S. 00; VeenendaalK.D.S. 21. KDS Veenendaal Amsvorde Zwaluwi/2 V. JSV EMS 8 12 8 12 8 12 8 12 8 9 8 9 WIJ Vreeswijk Candia '66 Midlandia DVSA SVF U.P.V.B. - Zondag. Utrechtse BoysScherpenzeel 20; Maluku MudaRivierwjjkers afgekeurd; R.K. UnittasOdin 22; St.-Maarten Spel. Domstad 23; D.S.O.Oranje Wit 2—0. Utr. Boys DSO Scherpenzeel Spel. Domst. Odin 9 16 7 12 8 11 7 10 8 10 Oranje Wit Maluku M. R.K. Unitas St.-Maarten Rivierwijkers 9 AMERSFOORT HVC is er tegen de naaste concurrent Roda J.C. niet in- geslaagd de zo fel begeerde en hoog gehonoreerde er stond een premie van f 300 op de winst zege te beha len. In een vooral voor de rust aan trekkelijk duel hebben de Amersfoor- ters vrijwel voortdurend een overwicht gehad, maar de uitstekende Limburg se defensie, met doelman Pinckers aan het hoofd, gaf geen krimp. Welis waar had de geroutineerde Roda-doel- man tweemaal assistentie van het doel- hout en eenmaal van zijn medeverde digers, Engelf en Fischer, nodig om zijn doel schoon te houden, maar dat neemt niet weg, dat hij het in eerste instantie geweest is, die een Limburg se nederlaag heeft weten te voorko men. (00). Die nederlaag zat er trouwens aan vankelijk dik in. Ruim 7000 toeschou wers zagen Marcus, Temming en Van der Lugt hun kruit op Pinckers ver schieten, maar toen na 16 minuten rechtsbuiten Van Dijk door Temming alleen voor de Roda-goalie gebracht werd, leek men het eeste doelpunt te kunnen gaan begroeten. Van Dijk re kende echter buiten de waard, in dit geval stopper Engelen, en verknoeide door te haastig schieten deze opgeleg de kans. Temming had kort daarna pech met een onverwachte inzet, die via de vuisten van Pinckers op de doellat afketste. Daarna was het plot seling met het Amersfoortse offensief gedaan. Verdediger Akkerman hield namelijk aan een botsing met Stevel- mans zo'n diepe beenwond over, dat hij zich door Van Empelen moest laten vervangen. Hoewel deze invaller zich niet onverdienstelijk weerde, ondervon den de Amersfoorters toch onmiddel lijk de terugslag van deze aderlating. Vooral in het begin van de tweede helft kreeg HVC het moeilijk. De snel le Limburgse ploeg drong de Rood-Wit- ten in die periode in de verdediging en zelfs leek Roda succes te hebben toen doelman Heeres de bal na een af standsschot van Langenhuizen niet on der controle kon krijgen. De bal ver dween tot zijn opluchting juist buiten de palen. Het laatste half uur was weer voor de thuisclub. De Jong trof met een verrassend schot buiten be reik van Pinckers de paal en linksback Maas voor de wedstrijd gehuldigd in verband met het feit, dat hij zijn 250e competitiewedstrijd voor de Amersfoorters speelde zag een ko- gelharde inzet op de doellijn door Fi scher gekeerd. WAGENINGEN Een doelpunt van Frans van Arnst, dat hij in de tweede helft scoorde, heeft Wageningen tegen de Baronie de volle winst opgeleverd. Het is in Breda een wedstrijd gewor den, waarin de verdedigingen excelleer den. Bij Wageningen waren Tonny van de Weerd en Piet Dielissen de struikel blokken. De eerste tien minuten kwam het Bredase doel onder Wageningse druk te staan, maar verder dan een goed schot van Joop van Viegen kwa men de groen-witten niet. De thuisclub kreeg daarna wat meer vat op het spel en Wageningen moest het accent op de verdediging gaan leg gen. De Bredase linksbuiten kwam dicht bij een doelpunt, maar keeper Quint liet zich niet verschalken. De rust ging met een dubbelblanke stand in. Wageningen had in de thee kennelijk inspiratie gevonden, want er werd nu, vooral op het middenveld, be ter gespeeld. Joop van Viegen leidde het enige doelpunt in. Hij won een duel met de Bredase stopper, gaf een goede pass naar Van Ernst die, hoewel zwaar op de huid gezeten, het net wist te raken. Wageningen weerstond daarna de zwa re druk. Bij een uitval werd Broeksz in het strafschopgebied ten val ge bracht, maar Wageningen hield er niet meer dan een indirecte vrije trap aan over. Het laatste kwartier ging de strijd ge lijk op. Wageningen keerde, niet onfor tuinlijk met twee punten huiswaarts. RHENEN. Voor de handballers zit de eerste helft van de veldhandbal- competitie erop. Er volgen nu nog en kele inhaalzondagen en voorbereidende toernooien, alvorens op 20 november de zaalhandhalcompetitie van start gaat. Zondag speelden alleen de heren van de Rhenense Handbalclub nog een wedstrijd en wel tegen Spirit uit Utrecht. Een Spirit dat door vier ach tereenvolgende overwinningen de laat ste tijd sterk opkwam. Door een misverstand waren echter twee Spiritspelers in Utrecht gebleven en daarom kwam er van de verwachte spannende en gelijk opgaande wedstrijd weinig terecht. Het mannetje minder in de Spirit-aanval was er de oorzaak van, dat de solide R.H.C.-verdediging dit maal een bijzonder gemakkelijke mid dag had. De Rhenense voorhoede had het slechts op te nemen tegen vier ver dedigers en ondanks pover aanvalsspel ontstonden er zoveel kansen, dat een zeer grote overwinning mogelijk leek. Vele kansen werden echter verknoeid, zodat de schade voor Spirit na een 7-1 ruststand beperkt bleef tot een 15-8 ne derlaag. Het was prettig te constateren UTRECHT Een in de aanval on machtig Scherpenzeel verloor zondag middag verdiend van koploper Utrecht se Boys, dat twee van zijn schaarse aanvallen doeltreffend afrondde en daardoor de punten thuis hield. De blauwwitten, die met invallers aantraden voor de geblesseerde Lou- wers en de geschorste Van de Broek, hebben het grootste gedeelte van de wedstrijd een overwicht gehad, maar door onsamenhangend spel in de aanval leidde dit niet tot doelpunten. In de eerste helft werd er slechts een maal gedoelpunt en dat gebeurde in de 9e minuut. Middenvoor Kranenburg kreeg toen door een verdedigingsfout de kans keeper Van Geel kansloos te passeren. Scherpenzeel zette wel vele aanvallen op, maar het duurde allemaal veel te lang en het gebeurde doorgaans te on samenhangend, waardoor de verdedi ging der gastheren steeds tijdig kon in grijpen. Ook na de rust behielden de blauw witten een veldmeerderheid, maar on danks vele en vaak goede kansen slaag den zij er niet in te scoren. De gasten hadden bij hun schaarse re pogingen meer succes, want zij pas seerden 6 minuten voor tijd keeper Van Geel opnieuw en kwamen daar door op 2-0 waarmee het einde kwam. BOEDAPEST Het Hongaarse voet balelftal heeft zondag in Boedapest Oostenrijk met 31 verslagen. De rust stand was 10 in het voordeel van de Hongaren. Drie doelpunten van links buiten Janos Farkas in de 9e, 73e en 85e minuut bracht het Hongaarse elftal zondagmiddag de 56e overwinning in de tot nu toe gespeelde wedstrijden tegen Oostenrijk. Slechts 20.000 toeschouwers zagen deze ontmoeting, die onder miserabele omstandigheden stromende regen in het Nepstadion van Boedapest werd gespeeld. Oostenrijk, dat tot dusver 33 nederla gen leed 22 wedstrijden eindigden in een gelijk spel liet een matige indruk achter. Reeds bij de rust keek het tegen een 01 achterstand aan en terwijl de Hongaren door Farkas en dank zij bij zonder goed spel van doelman Gelei, stopper Meszoly en Albert de voorsprong uitbouwden, duurde het tot een minuut voor het eindsignaal alvorens Wolny de eer redde. dat alle RHC-aanvallers ditmaal, een aandeel in de score haddem. Kees van de Pol scoorde vijf maal, Theo Mekking vier keer, Hennie van de Broek vier keer, Albert Pluygers één keer en Ber- tus Wegh één keer, alhoewel moet wor den gezegd, dat met name laatst ge noemde spel er veel te veel kansen no dig had om tot dit resultaat te komen. Door dit resultaat is RHC op de twee de plaats gebleven. Het damesteam had reeds vorige week de competitie afgesloten met een derde plaats. De adspiranten sloten de eerste competitie helft het meest succesvol af. Zij bleven ongeslagen en staan met de overtuigen de doelcijfers van 93 voor en 19 tegen aan de kop van de ranglijst. NIJMEGEN Wederom kwam zon dagmiddag een gehavend Salamanders- hockey-herenteam in het veld. Nog be ter kon dit team als versterkt junioren elftal gekwalificeerd worden. Het samenspel klopte door de onwen nigheid niet en er vielen teveel gaten in de verdediging. Ook het middenveld was niet in handen van Salamanders en daardoor kon Union X steeds ge vaarlijk doorbreken. Desondanks was de ruststand nog vrij gunstig; 10 in het voordeel van Union. Na de hervatting vielen er door dek- kingsfouten, te wijten aan de onerva renheid van diverse spelers, nog drie doelpunten: 40. Daarna viel Salaman ders sterk aan en het waren achtereen volgens Hans Smit, Frans Albers en Toon Jansen, die de stand een beter aanzien gaven: 43. Vooral het doel punt van Toon Jansen was de moeite waard. Na een prachtige solo scoorde hij listig. Het was overigens een plezierige wedstrijd, die weliswaar geen winst punten opleverde, maar wel aantoonde dat Salamanders een veelbelovende jeugd heeft. De jongeren moeten ech ter nog meer ervaring en inzicht in zwaardere wedstrijden krijgen. MAANDAG VEENENDAAL Weer heeft Unitas op eigen veld een nederlaag moeten in casseren. Hoewel de Veenendalers over wegend in de aanval waren, konden zij slechts één keer tot een doelpunt komen. Vele kansen werden niet benut en niet alleen dat zat de Unitassers tegen. De scheidsrechter nam vreemde beslissin gen (hfl liet door de aanvoerder van Uni tas bijvoorbeeld Van Kessel voor enkele minuten van het veld sturen!) en ook de grensrechter zag er niet tegenop om bij enig gevaar voor zijn eigen ploeg de vlag in de lucht te steken. Kortom, Unitas blijft in de buurt waar de slagen vallen. Volgende week heeft de ploeg rust en kan dan op verhaal komen. Het zag er in het begin helemaal niet naar uit, dat deze wedstrijd voor de Veenendalers verloren zou gaan. Reeds in de eerste minuut namen zij een voor sprong. Uit een voorzet kopte Van Kes sel door en het was de nu als rechts buiten opgestelde Romijn, die goed in schoot: 10. Hierna volgde een periode, waarin Odin een overwicht had, echter zonder gevaarlijk te worden. In de 16de minuut werden evenwel enkele misgrepen in de achterhoede afgestraft en dat betekende 1—1. Unitas trok ten aanval en trachtte nog een doelpunt te scoren. Na onge veer een half uur kreeg linksbuiten Nui- ten een pracht kans, maar hij schoot naast. De Veenendalers bleven goede aanvallen opbouwen en vooral de beide kanthalfs, Selhorst en Van Ojik, vielen op door hun ijver. Ondertussen viel de scheidsrechter op door bijzonder vreem de beslissingen. In de tweede helft maande hij aanvoerder Drost zelfs om Van Kessel voor een afkoelingsperiode enkele minuten van het veld te sturen. Zo niet, dan zou hij zelf Van Kessel buiten de lijnen verwijzen, maar dan voor de gehele wedstrijd. Na de hervatting toog Unitas meteen in de aanval en na drie minuten kreeg Romijn een goede kans. Door te lang wachten ging deze evenwel verloren. Het was Odin, dat na een kwartier een voorsprong nam. Een fout in de achterhoede betekende 12. Unitas bleef dapper terugvechten, maar het scheen de kansen niet te wil len benutten. Kort voor het einde werd Selhorst fel aangevallen en daar hij voor eigen rechter speelde werd hij buiten de lijnen verwezen. EPEN Van de 180 deelnemers, die vrijdagmorgen vroeg in Epen bij Vaals zijn gestart voor de 81e KNMV-kam pioensrit, hebben er slechts 58 de fi nish gehaald. Na de eerste dag was het aantal rijders al gedaald tot 72, waarvan er zaterdagmorgen nog vier de strijd opgaven. Vrijdag en zaterdag moesten de deelnemers in het Zuidlim burgse land een traject van 300 km af leggen, waarin een klassementsproef was opgenomen. De resultaten van deze zware be- trouwbaarheidsrit waren: SENIOREN: Tot 50 cc. 1. Rudi Boom (Amsterdam) Zündapp 1 str.pnt.; 2. Henry Zijdemans (Den Haag) DKW 5 str.pnt.; 3. Gert Jan Tijhuis (Hellendoorn) Rond Sachs 9 str.pnt. 51—100 cc. 1. Schneidewind (O-Duitsland) Simp son 0 str.pnt.; 2. Scheunemann (O- Duitsland) Simpson 0 str.pnt.; 3. Lam- mers W-Duitsland) Zündapp 0 str.pnt; 6. Vermeulen (Appelsga) Batavus 23 str.pnt. 101—175 cc. 1. Brinkman (W-Duitsland) Hercules 0 str.pnt; 2. Jan van Dobben (Zwara- merdam) Maico 0 str. pnt; 3. Lohr (O-Duitsland) MZ 1 str.pnt. Boven 175 cc. 1. Pease (Gr. Br.) Greeves 0 str. pnt; 2. Salesky (O-Duitsland) MZ 0 str.pnt; 3. Frits Selling (Amsterdam) Greeves 0 str.pnt. Zijspan klasse. 1. H. en F. Hartmann (W-Duitsland) BMW 0 str.pnt.; 2. E. Müller en R. Li- lienthal (W-Duitsland) Zündapp 10 str. pnt; 3. Dick Muller en Bak (Holten) BMW 13 str. pnt. JUNIOREN Tot 50 cc: 1. Dreezen (Maastricht) Rond Sachs 0 str.pnt. 51-100 cc: 1. Wielinga (Assen) Her cules 36 str.pnt. 101-175 cc: 1. Delfsma (Noordwolde) RHENEN Ondanks een numerieke meerderheid in het laatste deel van de eerste en de gehele tweede helft, zag de onsamenhangende Candia-voorhoede zondagmiddag geen kans de 12-ach- terstand tegen Amsvorde uit Amers foort in te lopen. De gasten zagen zelfs kans hun voorsprong tot 13 te vergro ten. De snelle Amsvordese ploeg trok al direct ten aanval en uit een corner hadden de gasten al snel een 01 voor sprong. Even later trok Candia ten aanval. Ook de Rhenenaren kregen een corner te nemen, maar helaas kreeg Overeem de bal niet goed op de schoen en schoot hij naast. Even later ging bij een Amsvordse aanval de bal bijna in eigen doel, maar keeper Kok kon hem nog net wegstompen. Toen er na circa 25 minuten spelen weer een aan val van Amsvorde kwam, ontstond er verwarring in de Candia-achterhoede en de gasten wisten hiervan te profiteren, 02. De gasten waren duidelijk sneller, terwijl hun ploeg beter aansloot. Een minuut of zeven voor de rust profiteer de Johnny Eibers van een misgreep van de Amsvordese keeper en plaatste de bal mooi in het net 12. Kort hier op werd een van de Amsvordse spelers van het veld gezonden. De vele Candia-supporters verwacht ten nu toch minstens de gelijkmaker van hun favorieten. Na de rust golfde het spel wat heen en weer. Toen er ongeveer een kwar tier was gespeeld werd Geurt v. Vee nendaal op de rand van het strafschop gebied ten val gebracht. Jan ten Braak nam de vrije schop en schoot de bal keihard door een opening in de muur van de tegenstanders. De keeper wist de bal echter te stoppen. Ondanks het feit, dat de Rhenenaren het tegen 10 man moesten opnemen, bleek de Candia-voorhoede toch niet produktief te zijn, al begon men nog wel even aan te dringen, maar toen de tijd verstreek en resultaten uitbleven, liet men de moed zakken. Toen bij een Amsvordese aanval de bal op het doel werd afgevuurd, dook keeper Kok lang uit naar de hoek maar door een onge lijkheid van het veld en het effect dat de bal had, miste hij: 13. Nog even probeerden de Rhenenaren het, maar het zat er niet meer in. Wel verrichtte keeper Kok nog een mooie redding, waardoor hij enkele eerder ge maakte fouten goedmaakte. Uitslagen: Zondag: PVC 3 - Candia 2 1—1: Can- Vele Amsvorde-verdedigers keken toe, hoe hun keeper de bal voor de voeten van de aanstormende Candia-aanval ler weghaalde. dia 3 - Oranje Wit 42. Zaterdag: SVP - Candia 2—0; VRC - Candia 2 5—2; Candia 3 - VRC 7—0; Candia 4 - GVVV 6 4—5. APELDOORN Zaterdagavond be haalden twee leden van de „Veluwse Sportschool Hanekamp" te Utrecht de zwarte band, le dangraad in het judo. Het waren Bert Berends en Tom Lee- neman, die voor dit succes zorgden. De „Veluwse Sportschool Hanekamp" beschikt thans over 8 door haar opge leide zwarte-banders. Maico 64 str.pnt. Boven 175 cc: 1. Jansen (Zutphen) Jawa 6 str.pnt. Merkenprijs: MZ (Lohr, Salevsky- Wagner) 61 str.pnt. Clubteamprijs: Adac Rheinland-West- falen (Ackermann/Hartmann, Müller) 41 strafpunten. UTRECHT Oranje-Wit had zondag de bijzonder moeilijke uitwedstrijd te gen DSO in Utrecht voor de boeg. De Elstenaren hebben deze wedstrijd niet in een positief resultaat kunnen omzet ten. De Utrechters speelden rustiger en hebben de zege verdiend. De eerste helft toonde een gelijkop- gaande strijd met de Oranje-Witters iets gevaarlijker. Toch zou DSO gaan sco ren. Een hoge bal werd na ongeveer 17 minuten door Van Rotterdam met de hand beroerd en uit de vrije trap kopte de DSO-rechtsbinnen prachtig in: 10. Het heen en weer golvende spel leverde verder geen doelpunten meer op. Na de rust ongeveer eenzelfde spel beeld. DSO speelde rustiger en kwam na 21 min. op 2-0. In de 28e min. voorkwam de goed spelende spil Veenendaal een doelpunt door de hard ingeschoten bal over de lat te tikken. De strafschop werd naast geschoten. Back de Vries redde even later bijna de eer. Maar zijn kopbal werd met een prachtige sa fe door de DSO-goalie over de lat ge tikt. De Elstenaren zagen in de resteren de tijd geen kans verandering in de sco re te brengen. BERGAMO Televizierrijder Ger ben Karstens, die zich in de Ronde van Frankrijk ontpopte als een goed rouleur, maar in de bergen geen grote indruk maakte, heeft zondag in Bergamo een van de gedenkwaardigste overwin ningen uit zijn carrière behaald. Kar stens won in deze Italiaanse plaats na melijk een bergcriterium over 70 km voor een veld van louter „azen": Pouli- dor, Gimondi, Zilioli, Bracke Anquetil. De uitslag was: 1. Karstens 2.04.0; 2. Poulidor z.t.; 3. Gimondi z.t.; 4. Zilioli z.t.; 5. Bracke z.t.; 6. Anquetil z.t.; 7. Bart Zoet op 1 minuut 30 seconden. Gerben Karstens en Bart Zoet blijven deze week nog in Italië. Zij nemen vrij dag deel aan de allerlaatste wedstrijd van het seizoen 1966, de Trofeo Barac- chi. Zoz en Karstens vormen in deze 104 km lange wedstrijd voor ploegen van twee man de Nederlandse vertegen woordiging. Het vorig jaar hadden Kar stens en Nijdam goede uitzichten op de eindzege. Nijdam kwam toen echter te vallen. PUTTE - Jacques van Eekelen (Thor, Roosendaal) heeft zondagmiddag in Putte een internationale cross gewon nen. De Brabander legde het 5000 meter lange parcours, dat door de Putse dui nen voerde, af in 16 minuten precies. De Belg Michielsen bezette op tien se conden de tweede plaats. De uitslag luidde: 1. Van Eekelen (Thor, Roosendaal) 16.00.00; 2. Michiel sen (Belg) 16.10.2; 3. Beirens (Belg) 16.39.-; 4. Markusse (Moe, Bergen op Zoom) 16.47.-; 5. De Koning (Dja, Zun- dert) 17.12.-; 6. Quirijnen (Belg) 17.27.-.

De Vallei | 1966 | | pagina 7