Oostelijk zaterdag-elftal veel te sterk voor noordelijk team5-1 Musketiers en Lopik verdeelden de buit Junioren van Veenendaal versloegen DOVO-junioren Renswoude zegevierde in laatste minuten over TOV SVP hield tegen Rhenens Candia '66 punten thuis Scherpenzeel-Hoevelaken ontaardde in voetbalgevecht Grote cijfers bij DVSA-Midlandia Diepeveen (DOVO) scoorde tweemaal PEC sterker dan S.C. Gooiland Statistiek van het zaterdagvoetbal „Vrolijke Jantjes" sloten wandelseizoen af met contactavond Rel na bekerfinale in Schotland Veendam sterker dan Zwolse Boys Kulan moest eer aan Hulshorst laten Ned. tennisteam door Zweden geklopt Topscoresprijs van Zweden voor Kindvall Sportmedewerker Rhenen Zenuwen speelden grote rol Conny Dane kreeg ongeluk Pagina 8 m MAANDAÖ r -- Nico Diepeveen van D.O.V.O. (in donker tenue) scoort hier het eerste doelpunt in de wedstrijd tussen het noordelijk en oostelijk zaterdag-elftal. RIJSSEN Het Nederlandse zaterdag- voetbal had zich zaterdagmiddag gecon centreerd op het terrein van de tweede klasser Excelsior '81, waar de vertegen woordigende ploegen van Oost en Noord en van West en Zuid elkaar partij ga ven. Het talrijke publiek, dat naar het fraai sportcomplex van Excelsior '81 was gekomen, zag eerst West en Zuid een 22 compromis sluiten. Meer genoot het van de oostelyke vertegenwoordiging, die met de ruime cijfers 5—1 de noordelijken aan de verkeerde kant van de score hield. In de eerste helft kwam Noord nog wel tot verantwoorde tegenstand. Het enthousiasme, dat de noordelijken op de grasmat deponeerden, was voldoende om de belangrijk betere techniek van de oostelijken niet in een veldmeerderheid tot uitdrukking te laten komen. De oos telijke formatie telde deze middag tal rijke uitblinkers en wel Henk Kiel (Go ZWOLLE Het was maar matig voetbal, dat P.E.C. en S.C. Gooiland zondagmiddag aan de Vrolijkheid te Zwolle presenteerden. De gasten speel den nog het levendigst door met lange trappen de vleugelspelers aan het werk te zttten. De Zwolse verdediging kon het evenwel klaren en hield zich, mede door het uitstekende werk van doelman Nijland, staande. Reeds direct na het begin moest Nijland in actie komen bij twee goede kansen voor Jansen en Farenhorst. In de 16e minuut nam Gooiland onver wacht de leiding, toen Farenhorst een dieptepass gaf, waarop v. d. Hoogen doorliep en over de uitlopende Nijland de bal in het net deponeerde: 01. Twee minuten later was het gelijk, toen keeper Bakker van de gasten een als voorzet bedoeld schot van Kick verkeerd beoordeelde, zodat de bal in de uiterste bovenhoek verdween. P.E.C. scoorde twee minuten voor de rust met een fraaie kopbal van Carelsz na een voorzet van v. d. Heide, maar Brugmans stond een meter voor het doel hinderlijk buitenspel, zodat scheidsrechter v. d. Kroft dit doel punt terecht annuleerde. Na de hervatting was het aanvanke lijk P.E.C., dat een overwicht had, maar Carelsz en Schuman misten enke le goede kansen. Een kort Gooiland- overwicht werd goed opgevangen en toen ging de thuisclub weer tot de aan val over. Na enkele vergeefse pogin gen hadden de Zwollenaren succes toen in de 38e minuut een door v. d. Heide op links genomen corner door de mee gekomen stopper van Ekeren in het doel werd gewerkt: 21. U.P.V.B. Zaterdag. Eerste klasse; MusketiersLopik 11; Tersch. Boys—V.V.V.M. 3—0; C.S.V. Vi tesseMontfoort 21;Ó.S.O.Vel. Boys 1—6; V.V.J.—Cobu Hoogerheide—C.S.W. 1—2. Boys 11; Musketiers Tersch. Boys CSW Vel. Boys Lopik Montfoort 9 15 9 15 9 14 9 12 9 11 9 8 Cobu Boys OSO CSV Vitesse VWM VVJ Hoogerheide 0 Tweede klasse A: T.O.V.Renswoude 1; Rood Wit—Hees 0—2; S.V.P.— Candia 20; HulshorstKulan VVZ '49Valleivogels afgelast. Renswoude 8 13 Kulan 8 Hulshorst 8 11 Rood Wit 9 Hees 8 10 TOV 8 VVZ '49 8 10 Candia '66 8 SVP 8 9 NSVS 8 Valleivogels 7 7 4—1; Derde klasse A: S.O.V.A.Stroe 14; ScherpenzeelHoevelaken 32; Zwart WitWoudenberg 02; Roda '46 Veense Boys 1—5; E.F.C. '58—De Post hoorn 12. Veense Boys 9 16 Stroe 9 8 Scherpenzeel 9 15 E.F.C. '58 9 6 Hoevelaken 9 13 S.O.V.A. 9 4 De Posthoorn 9 12 Zwart Wit 9 4 Woudenberg 9 12 Roda '46 9 0 Derde klasse B: Soesterberg—Be- verw. Boys 02; Dold. Boys— Lang broek 52; BunnikAdvendo 26; D.V.S.A.—F.A.K. 2—1. Advendo DEV Dold. Boys DVSA Bunnik Soesterberg 9 14 8 12 8 12 8 9 7 7 8 7 Beverw. Boys Langbroek FAK BVC Valkenheide Ahead), Schinkel (Go Ahead), Anne Jan Bouwman (Be Quick), de vleugelspelers Diepeveen (DOVO) en Wessels (WHC) die deze middag voor vele gevaarlijke momenten zorgden. Verder etaleerde doelman Hove (VVOG) weer eens dui delijk over vele kwaliteiten te beschikken. Bij de noordelijken kunnen doelman Kuik (HZW), Bisschop (HZVV) en Hoekse- ma (Oranje Nassau) op een goede wed strijd terugblikken. Het teamverband bij Noord was overigens niet zo goed als bij Oost. Dat bleek reeds in de eerste helft, toen er van een duidelijk veldoverwicht nog vrijwel geen sprake was. Het duurde tot in de 32e minuut, voordat Diepeveen (DOVO) Oost met een fraaie treffer de leiding kon geven. Hiervoor hadden de oostelijken al heel wat gevaarlijke aan vallen op hun naam gebracht. Lang duurde deze voorsprong echter niet. Nadat Wessels (WHC) twee keer het noordelijke houtwerk had getest, was STOCKHOLM Ove Kindvall, die nu voor Feyenoord speelt, heeft beslag gelegd op de eerste plaats op de Zweedse topscorerslijst met 20 doelpun ten. Kindvall heeft maar 16 van de 22 wed strijden voor zijn Zweedse club, Norr- köping, gespeeld. Roland „Rimbo" Lundblad van AIK Stockholm werd tweede met 16 doel punten, gevolgd door Thomas Nor- dahl van Oerebro, zoon van de beroem de Italiaans-Zweedse profvoetballer Gunnar Nordahl, met 15 doelpunten, Egne Simonsson en Klas Olof Arvids- son, beiden van ögryte, volgen met 13 punten. een foutje in de defensie er de oorzaak van, dat Hoeksema (Oranje Nassau) de gelijkmaker op zijn naam kon brengen: 11. In deze score kwam voor de rust geen verandering meer. Na de hervatting kwam de superioriteit van Oost al direct duidelijk naar voren. De kleine, rappe Arendshorst (Go Ahead), die kort voor de rust ingevallen was voor de gebles seerde Van Vondel (Excelsior '31) bracht nieuw leven in de oostelijke schutters- formatie. Met Diepeveen (DOVO), Kiel (Go Ahead) en Wessels (WHC), bracht Arendshorst heel wat verwarring in de noordelijke defensie. Reeds in de zevende minuut maakte Diepeveen er 21 van en na veertien minuten liep Oost weder om juichend naar het midden, toen na een fraaie combinatie met Arendshorst en Diepeveen de WHC'er Wessels de stand op 31 kon brengen. Wessels kreeg duidelijk de smaak te pakken, want hij slaagde er na twintig minuten in om de stand op 41 te brengen. Noord, dat nog door Bisschop (HZVV) en Hoeksema (Oranje Nassau) vele po gingen deed, speelde een verloren wed strijd. Enkele minuten voor de finish bracht Henk Kiel (Go Ahead) de eind stand op 51. De oostelijke formatie zag er als volgt uit: doel: Hoeve (VVOG); achter: De Ruiter (Be Quick), Fijn (WHC), Schin kel (Go Ahead) en Veldman (Oranje Nassau); midden: Bouwman (Be Quick '28) en Schipper (Be Quick '28); voor: Diepeveen (DOVO), Van Vondel (Excel sior '31), Kiel (Go Ahead) en Wessels (WHC). Na 31 minuten werd Van Vondel ver vangen door Arendshorst (Go Ahead). De westelijke formatie startte tegen Zuid bijzonder sterk. Van de Biezen (Ter Leede) en De Ronde (DOTO) gaven West een 20 voorsprong. In de tweede helft kwam Zuid echter terug en via treffers van Dieleman en Van de Heuvel werd een 22 eindstand bereikt. ELST Musketiers speelde zater dag tegen nummer drie van de rang lijst, Lopik. Dat dit voor de Elstena- ren geen makkelijke strijd zou worden stond bij voorbaat vast, omdat de Els- tenaren dit stoere, soms wat hard, voetbal spelende team uit Lopik in het geheel niet ligt. De uitslag was de enig juiste. Reeds in de eerste minuten kreeg Musketiers een tegenvaller te incasse ren. De rechtsbinnen van Lopik raakte in de 2e minuut de roos. De Elstena- ren speelden hierna veel vlotter en ge makkelijker en schiepen zich mooie kansen. Lopik's goalie had echter zijn dag en kon met goed opstellen vele po gingen om op gelijke voet te komen verijdelen. In de 23e minuut gelukte het de Elster aanvalsljnie ineens wel. Linksbuiten Cor Hensen kopte prachtig in, de bal kwam via de paal voor de schietgrage voet van Cees Hensen en de stand was 1-1. Alhoewel er voor de RHENEN. De Wandelsportvereniging „De Vrolijke Jantjes" te Rhenen besloot dezer dagen het wandelsportseizoen met een contactavond, die in „Eigen Gebouw" werd gehouden. Niet alleen de leden wa ren in groten getale opgekomen, ook vertegenwoordigers van zusterverenigin gen uit de omgeving en afgevaardigden van plaatselijke verenigingen, alsmede hoofdbestuursleden van de K.N.B.v.L.O. waren aanwezig. Voorzitter W. Bochane verwelkomde allen op deze contactavond en zei, dat de senioren in het afgelopen seizoen aan 12 marsen hadden deelgenomen resul taat 7 eerste prijzen en dat de junio ren er tienmaal op uit waren getrokken. Door de gezellige muziek van „The Bico's" uit Dodewaard zat de stemming er al spoedig in, temeer omdat er twee bruidsparen aanwezig waren de heer en mevrouw Bos-van Zetten herdenken dezer dagen hun 40-jarig huwelijksfeest en mej. J. Opperman en de heer G. Brie- ne treden dezer dagen in het huwelQk. Doch het was niet alleen muziek wat de klok sloeg, want tussentijds hield men een verloting, waarvoor 200 prijzen be schikbaar waren. Deze waren geschon ken door Rhenense ingezetenen. Verder waren er enkele leden die hun kunnen toonden op het gebied van voordracht. Tot laat in de avond bleef men gezel lig bijeen. Elstenaren beslist wel kansen waren, kwam er voor de rust geen verande ring in de score. Dat Lopik na de rust het accent op de verdediging legde was aannemelijk. De Elster aanval wist met de schaarse kansen geen raad. Het werd vooral in de eindfase span nend. GLASGOW De finale van het toer nooi om de Schotse League Cup, zater dag in Glasgow voor 95.000 toeschou wers gespeeld, is een enerverend duel geweest. Na felle strijd zegevierde Cel tic, Schots kampioen, op Hampden Park met 10 over Glasgow Rangers. De spanning eiste kennelijk te veel van de zenuwen van de supporters. Te gen het einde van de derby ontstonden op diverse plaatsen op de tribunes vechtpartijen en werd er met flessen ge gooid. Voordat de politie kon ingrijpen werden 25 toeschouwers zodanig gewond dat zij naar het ziekenhuis moesten wor den vervoerd. Voorts moesten 30 heet hoofden hun vrije weekeinde op het po litiebureau doorbrengen. Zij werden ge arresteerd en zullen pas in de loop van vandaag op vrije voeten worden gesteld. RHENEN. In de zaterdageditie van ons blad is melding gemaakt van het feit, dat per 1 november het nieuws van Rhenen verzorgd zal worden door de heer A. J. Bovenschen. Hieraan dient toegevoegd te worden, dat alle nieuws de sport in Rhenen be treffende, verzorgd zal worden door onze medewerker de heer D. C. Arends, Gou denregenstraat 1, telefoon 2135. ZWOLLE Eerst in de tweede helft kwam er in de strijd tussen Veendam en Zwolse Boys enige tekening. Daar voor was het een vrij matige verto ning, waarin de thuisclub niettemin de toon aangaf. Weliswaar kreeg de Zwolse midden voor Sietse de Vries enkele malen een kans, doch snel ingrijpen van de thuis club-verdediging voorkwam doelpunten. Aan de andere kant kwam vijf minu ten voor de rust de paal doelman Mul der te hulp bij een schot van Lacrois. Lacrois deed het vijf minuten na de rust beter en gaf Veendam toen een verdiende voorsprong: 10. Het duur de lang voor Veendam weer succes had, maar in de 39e minuut schoot Lacrois nogmaals raak, terwijl hij en kele minuten later de eindstand zelfs op 30 bracht. VEENENDAAL In een gespannen sfeer werd zaterdag de junioren-wed strijd gespeeld tussen DOVO A en Vee nendaal A. Er was bijzonder veel be langstelling voor deze ontmoeting, ech- RENSWOUDE In de allerlaatste minuten van de wedstryd tegen het Baarnse TOV is het Renswoude gelukt de volle buit binnen te halen. Op het prachtige sportpark „Ter Eem" was byna iedereen ervan overtuigd, dat de punten gedeeld zouden worden toen plotseling C. Vink net iets sneller dan z\jn tegenstander bleek te zyn en de bal hard in de richting van het Baarnse doel schoot. Keeper Pijpers kon deze kogel niet onder controle krijgen en de toestormende van 't Foort maakte aan alle onzekerheid een einde: 01. Lang hebben de talrijke toeschou wers moeten wachten voor het zover was. Met de laag staande zon in 't ge zicht moest Renswoude beginnen. Een verre pass van Dijkstra werd goed mee genomen door B. Velthuizen, die daarop een sprint begon, de TOV-back omspeel de en juist langs de verkeerde kant van de paal schoot. Het was een goed begin dat gevolgd zou worden door talloze aanvallen van Renswoude. Door sterk defensief spel van TOV werd voorname lijk op het middenveld geopereerd. TOV beperkte zich tot enkele niet ongevaar lijke uitvallen. Renswoude bleef sterker, maar de Baarnse keeper Pijpers wist de vele schoten van G. Vink keer op keer te stoppen. Vlak voor de rust mocht Har deman juist buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen, maar opnieuw toonde Pijpers zijn klasse en maakte de goed ingeschoten bal onschadelijk. Na de hervatting bleek, dat TOV met een gelijk spel al wel tevreden zou zijn. Het trok zich terug in de verdediging VEENENDAAI, In een op vrij hoog niveau staande wedstrijd heeft SVP zijn vorm blijkbaar teruggevonden. Bij na de gehele wedstrijd was SVP ster ker en de schaarse aanvallen van Can dia '66 konden door de achterhoede vrij resoluut tot staan gebracht worden. De Veenendaalse voorhoede, die aanmerke lijk beter draaide dan de week tevoren, kon na ongeveer 25 minuten het eerste doelpunt doen aantekenen. Een goede actie over rechts leidde tot een scoringskans voor rechtsbuiten Jan Rebergen. Met een prachtig schot trof hij doel: 10. De Veenendalers drukten door en de Rhenense achterhoede kwam onder gro te druk te staan. Het tweede doelpunt werd een feit, toen na 10 minuten recht- binnen Jan Bolderman doorbrak en langs de keeper ging. Deze bracht de Enkele S.V.P.-aanvallers (in donkere shirtstrachten door de Candia-ver- dediging heen te breken. Veenendaalse aanvaller ten val en de scheidsrechter wees onverbiddelijk naar de witte stip. De strafschop werd door Bruis van de Pol beheerst benut: 20. Candia zette nu alles op alles, maar het was een goed sluitende SVP-verde- diging, die het gevaar kon bezweren. Na de hervatting werd het spel ste viger en herhaaldelijk moest de scheids rechter ingrijpen, hetgeen hij niet al tijd even feilloos deed. De Veenenda lers behielden het beste van het spel, maar middenvoor Aart van de Pol tui melde keer op keer in de buitenspelval. Aan beide zijden ontstonden nog wel enige kansen, maar doelpunten kwa men hier niet meer uit voort. en vormde een geduchte muur voor de Renswoude-aanvallers. Aanval op aan val golfde op het TOV-doel af en ook de rood-witte achterhoede trok ver mee naar voren. Dit werd de thuisclub bijna noodlottig, want tweemaal trok de TOV- rechtsbuiten door om alleen op keeper Van Ommeren af te gaan. Door op zijn schoen te duiken kon de uitstekend keepende Van Ommeren echter zijn doel schoon houden. Aan de andere kant belaagde Renswoude vrijwel onaf gebroken het Baarnse doel. Vink bleek steeds weer sneller dan zijn tegenstan der, spil Luwe. De juiste richting ont brak aan de schoten van Vink en on danks de vele kansen bleef de score blank. In de slotfase begon Renswou de een ware stormloop op het doel van TOV. Aanvankelijk zonder succes, maar enkele minuten voor het einde kwam dan de reeds vermelde actie van Vink en van 't Foort. Overgelukkig verlieten de Renswoudenaren het speelveld, met de zeer verdiende punten in hun bezit. Men blijft hierdoor aan de kop van de ranglijst gaan, met twee punten voor sprong op het goed volgende Hulshorst, dat komende zaterdag in Renswoude op bezoek komt. Het tweede elftal van Renswoude heeft ook gewonnen en daarmee hopelijk de weg terug gevonden. Het wist een goe de prestatie te leveren door Kulan 3 op eigen terrein te kloppen. Verdere uit slagen Kulan 3Renswoude 2 23. Rens woude 3DOVO 6 32. Renswoude Adsp. A - VRC B 120; Advendo - Renswoude welpen 6O. HULSHORST Kulan heeft op het kleine, maar goed bespeelbare terrein van en in Hulshorst een verdiende ne derlaag geleden. Bij Kulan was de ge schorste Smaling vervangen door Faber. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub en werden meestal geleid via de snelle en gevaarlijke middenvoor Klompenburg. Na tien minuten kon Van Leeuwen alleen nog maar redding bren gen door de bal met de hand uit het doel te werken toen keeper Van Wake ren al was gepasseerd. Klompenburg voltrok het vonnis zonder aarzelen: 1-0. Kulan kreeg daarna door Bruis en Hensen enkele kansen om op gelijke hoogte tekomen, maar doelman Den Besten toonde uit het goede hout gesne den te zijn. Een inzet van Klompenburg was hem tenslotte toch te veel: 20. Ook na de rust was de thuisclub het meest in de aanval en dat resulteerde in de dertiende minuut in opnieuw een strafschop. Ditmaal was het Eissens, die hands moest maken om doorboring van het doel van Kulan te voorkomen. Klompenburg belastte zich opnieuw met het voltrekken van het vonnis, maar keeper Van Wakeren ranselde de bal uit zijn doel. Dat gaf zijn medespelers zoveel moed, dat zij vol energie ten aanval trokken en de stand door Faber op 21 brachten. Er zat voor Kulan nog alles in, maar toen een fout van Van Wake ren door de thuisclub met een derde treffer werd afgestraft Was het pleit be slecht. Kulan moest Hulshorst zelfs nog een vierde doelpunt toestaan, dat ge scoord werd door rechtshalf Pap. De overige uitslagen: Kulan 2SDCP 2 02; Kulan 3Renswoude 2 03. Jeugdderby DOVOVeenendaal. Aan voerder Jan Achterberg van D.O.V.O. (donker shirt) en Gert Stam van Veenendaal gewikkeld in een kopduel. ter juist de aanwezigheid van zoveel pu bliek heeft wellicht het spel van de bei de teams geen goed gedaan. Nerveus en slecht spel was het resultaat. Al vanaf het begin van de wedstrijd maakte Veenendaal duidelijk, dat het niet van plan was iets aan DOVO ca deau te doen. Er werd steeds weer 'n aanval opgebouwd, maar veel verder dan het middenveld kwam men voor lopig niet. DOVO heeft een sterke mid denlinie en vooral in de eerste helft kwam Veenendaal er slechts met de grootste doorheen. Dat gebeurde bij voorbeeld in de 15e minuut, toen men echter de bal rustig naar keeper Veen- hof zag rollen. Alleen de attente Co van Barneveld sprintte plichtsgetrouw mee. Veenhof liet de bal uit zijn vin gers glijden en dat was voor Van Bar neveld juist voldoende om het enige doelpunt van deze wedstrijd te scoren: 0 1. De aanvallen van DOVO waren te traag van opzet, zodat steeds weer inge grepen kon worden voor men gevaarlijk werd. Alles ging te angstig en stijf, er werd weinig risico genomen en hoewel DOVO technisch zeker beter speelde, kon het dit in de aanvallen niet door voeren. Bij Veenendaal waagde men meer, maar de DOVO-verdediging was in staat vrijwel iedere aanval tot staan te brengen. In het Veenendaalse elftal was aanvoerder Jan Henzen veruit de beste man. Knap technisch spel en goed opstellen waren zijn sterkste troe ven, snelheid kwam hij echter tekort. Hoewel in de tweede helft beide ploe gen verscheidene kansen kregen bleven doelpunten uit. In de slotfase kwam DOVO sterk opzetten en even later zag het ernaar uit, dat de gelijkmaker, die het eigenlijk wel verdiende, gescoord zou worden. Het lukte evenwel niet en de punten waren voor de Veenendaal- junioren. AMERONGEN D.V.S.A. heeft in het afgelopen weekeinde weinig plezier beleefd van de wedstryd tegen Midlan- dia. Voor de wedstryd hadden de Ame- rongers goede hoop op twee punten om dat de Utrechtse club op de ranglijst de op een na onderste plaats bezet. De Midlandia-voorhoede bleek echter plot seling het goede schot gevonden te heb ben. De Utrechters bleven ln deze wed stryd met 74 ln de meerderheid. Als excuus voor deze nederlaag mag wor den aangevoerd dat het veld moeliyk bespeelbaar was, waardoor de Ame- rongse defensie menige steek liet vallen. Al na zeven minuten spelen keek DVSA tegen een 10 achterstand aan toen Kohier van Midlandia een snelle doorbraak bekroonde met een hard schot, dat doel trof. Wel wist G. Brink man na een goede voorzet van Jan Buis met een kopbal gelijk te maken, maar Van de Akker van de Utrechtenaren zette DVSA weer op een achterstand. Kort hierop werd het zelfs 31 maar een onverwachte doorbraak van C. van Ommeren zorgde er voor dat de achter stand tenminste nog draaglijk was bij het ingaan van de rust. Hoewel DVSA in de tweede helft sterk aanvallend speelde kwam het suc ces aan de andere/ kant toen keeper Veenhof door een vrije trap werd ge passeerd (42). Hierdoor werd het moreel van de DVSA'ers zo sterk aan getast dat Midlandia zonder veel moei te de voorsprong tot 62 kon opvoeren. Halverwege de tweede helft was het dan ook wel duidelijk, dat DVSA een verloren wedstrijd speelde. Wel knab belden de Amerongers een puntje van de achterstand af toen B. van Omme ren, nadat hij in het strafschopgebied was gevloerd, een penalty doeltreffend benutte, maar kort voor tijd bepaalde Midlandia de eindstand op 74. Overige uitslagen DVSA 2— Aurora 2 FAK 2—1; DVSA 2 Jeugd DVSA aGVVV b 2—3; —DVSA a 2—1; DVSA '66 pup. 1—4. 2—0; DVSA za— -DOVO 5 6—2. Musketiers a pup.Candia STOCKHOLM Het Nederlandse ten nisteam, bestaande uit Tom Okker, Niek Fleury en Evert Schneider, heeft de eerste wedstrijd voor de Koning Gus- taafbeker, waarvoor ons land na een afwezigheid van enkele jaren weer had ingeschreven, op het nippertje niet in winst kunnen omzetten. In Stockholm zegevierde Zweden met 32. De beide punten voor Nederland werden veroverd door Tom Okker, die in de openingswed strijd met 62, 108 won van Bo Holm- ström en op de tweede dag Nederland opnieuw een voorsprong gaf door een winstpartij (63 60) op Haakan Zahr. Niek Fleury, die in deze ontmoeting zijn interland-debuut maakte, verloor de bei de enkelspelen: op de eerste dag met 68, 06 van Haakan Zahr en zondag met 57, 68 van Bo Holmström. In het dubbelspel, dat daarna de beslissing moest brengen, zegevierden Krister Holm en Bo Holmström met 63, 911, 79, 75, 63 over Tom Okker en Evert Schneider. In de tweede ronde komt Zweden uit tegen Frankrijk, dat met ruim verschil zegevierde over Bel gië. BEIROET De Nederlandse waterski kampioene Conny Dane is in Beiroet na een ongeluk met brandwonden op haar gezicht, armen en benen opgenomen in het Khoury-ziekenhuis. Het ongeluk ge beurde, toen tijdens de training de boot, waarin zij met de Engelsen Ann Wilton en Robin Becket zat, na een motorsto ring explodeerde. De toestand van Ro bin Becket, die tijdens de Noordeuropese kampioenschappen in Amsterdam een grote rol speelde, is ernstig. Connie Dane was donderdag in de Li banese hoofdstad aangekomen met een vliegtuig van de Jordaanse koning Hoes^ sein. SCHERPENZEEL De topper ScherpenzeelHoevelaken ontaardde zaterdag middag in een keihard voetbalgevecht, dat vaak weinig meer met sport had te maken. Dat dit kon gebeuren was het gevolg van de zeer zwakke leiding van arbiter Agterberg uit Utrecht, die volkomen onbekwaam bleek. Dit had tot ge volg, dat vele spelers de fatsoensnormen verre overschreden en vaak weinig re spect toonden voor het lichamelijk welzijn van hun tegenstanders. Vooral de gasten toonden zich zeer bedreven in onsportieve handelingen en zy kregen hiervoor de rekening gepresenteerd toen hun rechtsback, Van Kommen, wegens natrappen uit het veld werd gezonden. Daarmee kwamen zij er goed af. want met dezelfde moeite had de arbiter rechtshalf Van de Haar en spil Van de Bor uit het veld kunnen zenden. Zy toonden zich niet minder bedreven in het uit oefenen van kwalijke praktijken dan hun uit het veld gezonden medespeler. Ondanks de nare incidenten had de wedstrijd een bijzonder spannend en zelfs sensationeel verloop, want al na tien mi nuten spelen hadden de gasten een 02 voorsprong veroverd, die echter nog voor de rust door Scherpenzeel in een 32 achterstand werd omgezet. Na enige aanvallen over en weer kwa men de gasten in de vierde minuut tot een gevaarlijke actie, die door keeper Sangers knap werd onderbroken, maar hierbij liep hij al meteen een fikse trap op van de fel doorzettende middenvoor Ruitenbeek. De Scherpenzeelse aanval len liepen in deze periode nog niet vlot en werden gesmoord in de zwaar tacke lende verdediging der gasten. In de 7e minuut ondernamen de gasten een gevaarlijke aanval. De verdediging greep hierbij onvoldoende in en de fel doorzettende middenvoor Ruitenbeek knalde de bal hard in de hoek 01. Scherpenzeel trachtte wel wat terug te doen, maar het waren opnieuw de gasten die succes hadden toen in de 10e minuut Ruitenbeek opnieuw kon scoren 02. Hierna gingen de blauwwitten bouwen aan een sterk offensief, dat de verdede- ging der gasten onder zware druk zette. Deze linie kon zich slechts met grote moeite en vaak met behulp van grove overtredingen handhaven, maar moest in de twintigste minuut voor de eerste maal zwichten toen de goed vrijgespeelde linksbuiten Westerneng hard en onhoud baar inschoot: 12. Aangemoedigd door deze treffer bleef Scherpenzeel doorgaan en in de 28e minuut kwam het gelijk, toen de zwaar gehinderde linksbinnen Vlastuin Westerneng opnieuw in kans rijke positie bracht: 22. Het offensief der blauwwitten bleef aanhouden en vele gevaarlijke situaties ontstonden voor het doel der gasten. In de 36e minuut was de verdediging der gasten opnieuw machteloos toen midden voor Mandersloot goed werd vrijgespeeld en met een schuiver in de uiterste hoek zijn ploeg aan de leiding bracht: 32. De tweede helft was nog maar enige minuten oud, toen Van Kommer het ver der meespelen werd ontzegd. Hij trapte openlijk na bij linksbuiten Westerneng en moest het speelveld verlaten. Hij deed dit echter niet alvorens hij tegen de ar biter een niet te miskennen gebaar met de wysvinger naar het voorhoofd had gemaakt, hetgeen zijn straf wel eens on gunstig kan beïnvloeden. Hierna was het hek van de dam en gingen vooral de gasten er op de grofste manier tegenaan. Er werd geduwd, ge trapt en geslagen, maar arbiter Agter berg wenste maar weinig of niets te zien, zodat vele overtredingen onbestraft bleven. Ondanks verwoede pogingen van beide ploegen werd er niet meer ge scoord, zodat de ruststand ook de eind stand werd. Een verdiende zege voor Scherpenzeel, dat volop in de running bleef. Overigens een wedstrijd om maar heel gauw te vergeten.

De Vallei | 1966 | | pagina 8