Bondscoach Georg Kessler op „verkenning" in Engeland Nederlands elftal wordt pas daarna bekend gemaakt Biljarters van „Driehoek" verloren van Hamsche Brug Financiën en Economie Motocross in Maurik DVSA klopte FAK met 2-1 VOOR WINTER EN ZOMER TEGEN VORST EN ROEST! Winst KLM weer hoger Post-Pfenninger op kop in Frankfurt Feyenoord te sterk voor Eintracht (Br), GVAV klopt Köln Lokomotiva Leipzig wipte F.C. Luik Hanneman (ex-Rapid) vijf jaar geschorst Engels elftal in kampioens-opstelling Jong Oranje tegen Tsjecho-Slowakije Radakovic (30) kreeg hartverlamming Tsjechische selectie Laatste ronde beslist over Nederlands lot Zware straf voor jeugdvoetballer MET ESSO BENT U BETER UIT! Akkertjes Weinig succes voor Valleivogels Na rust dirigeerde Advendo het spel Sport in 't kort Bij interland tegen Tsjecho-Slowakije De Roo-Nijdam in Madrid vierde Eerste trekking in Valleivogelsloterij EMS lager en Hoogovens Winstmarge Hoogovens gehandhaafd WISSELMARKT I.C.I. wijst aanbod Courtaulds af Geen lesauto's in binnenstad van Enschede Vragenlijst Voor 't eerst Schaakolympiade Neem nü de anti-vries met dubbele functie: Esso Anti-Freeze Coolant. Beschermt tegen vorst èn roestGa voor veilige koelsysteemservice naar een Esso dealer Pagina 11 WOENSDA© 2 NOVEMBER !9éC (Van onze sportredacteur) r ZEIST R.N.V.B.-bondscoach Georg; Kessler is vanmorgen naar Engeland ver- trokken. H(j bezoekt er de wedstrijd EngelandTsjecho-Slowakye, die vandaag wordt gespeeld in het kader van de str(jd om de Europa Cup voor landenteams. f| Een uitstapje voor z\jn plezier Nee, stellig niet. Kessler gaat vooral en op de eerste plaats het spel bestuderen van de Tsjechen, die zondag a.s. de tegenstanders z(jn van het Nederlands elftal. „Dit is een van de zaken, waarvoor ik het bestuur van de K.N.Y.B. byzonder dankbaar ben", zo zei Kessler ons gistermiddag, toen we een praatje met hem maakten over de voorbereidingen en de plannen m.b.t. het Nederlands elftal, „dat het me alle gelegenheid biedt overal waar ik het nodig acht m(jn licht op te ste ken, zowel in binnen- als buitenland wedstrijden te bezoeken om de tegenstanders te beoordelen en me op de hoogte te stellen van (nieuwe) trainingsmethodes en coaching". FRANKFURT In de eerste jacht van de vyfde nacht van de Frankfurtse zes daagse kwam dinsdagavond een uit vier koppels bestaande kopgroep tot stand onder leiding van Post-Pfenninger. De stand was: 1. Post-Pfenninger 310 pnt; 2. Bugdahl-Sercu 272 pnt; 3. Renz-Boel- ke 120 pnt.; 4. Kemper-Oldenburg 81 pnt; op een ronde: 5. Eugen-Simpson 103 punten. En daarmee was Kessler aangeland op een terrein, waarover hij uren kan pra ten. We hadden iets meer willen horen omtrent het Nederlands elftal, dat zon dag in het veld komt en met name over de samenstelling daarvan. Daarover evenwel kon Kessler nog geen medede lingen doen. De opstelling hangt name lijk voor een belangrijk gedeelte af van de indruk, die hij vandaag van het Tsjechische elftal krijgt, want „men moet bij het opstellen van een elftal ter dege rekening houden met de tegenstan der". Kessler houdt donderdagmiddag in Zeist nog een centrale training en maakt na afloop daarvan het Nederlandse elftal voor de wedstrijd van zondag a.s. be kend. Met de spelers hoopt hij vrijdag in de N.T.S.-studio te Bussum de filmopna men van de wedstrijd in Engeland nog eens te kunnen zien en naar aanleiding daarvan zijn „krijgsplan" op te stellen. Wij kwamen dus terecht op het pro bleem van de training en selectie en wat die selectie betreft vertelde Kessler ons, dat hij voor zichzelf een aantal punten heeft opgsteld, die hij bij Tiet kiezen van zijn kandidaten in acht neemt. Hij heeft ze samengevat in een groot aantal vragen, die hij voor zichzelf be antwoordt en die hij ook behandelt bij de trainingscursussen, die hij geeft. M.b.t. de wedstrijdbeoordeling van z(jn kandi daten komt hij dan wat het aanvallende spel van de spelers betreft tot de volgen de vragen: le: Wat kan iedere speler met de bal doen? Met andere woorden, hoe is zijn technische vaardigheid? 2e is de betrok ken speler onder moeilijke omstandighe den, dus onder de druk van zijn tegen stander^), toch nog in staat zijn techni sche kwaliteiten tactisch toe te passen? 3e. Hoe handelt de speler, wanneer zijn elftal in het bezit van de bal is (of komt) Loopt hij op de juiste manier vrij (positiespel zonder bal), ook als de bal niet in zijn naaste omgeving is? Houdt hij daarbij voldoende overzicht over het speelveld? Tenslotte, hoe z(jn zijn acties, wanneer zijn directe tegen stander in het bezit van de bal is of komt? Bezit hij dan de lichamelijke kracht, de behendigheid, de wilskracht en de overige eigenschappen, die nodig zijn om de tegenstander door middel van een duel van de bal te verdringen? Ook m.b.t. het verdedigende spel van de kandidaten heeft hij een aantal vra gen voor zichzelf te beantwoorden, zo als: Wat doet de speler, wanneer de te genstander in het bezit van de bal is of komt? Schakelt hij meteen om van aan vallen op verdedigen? Doet hij dat op het juiste moment en past hij dan een goede mandekking en/of een goede ruimte- en positiedekking toe? Hoe gedraagt de speler zich in het algemeen, als de tegenstander in het bezit van de bal gekomen is en hoe valt hij de bal bezittende tegenstander aan? En ten slotte, hoe is de onderlinge samenwer king in aanvallend zowel als in verdedi gend opzicht? Al deze vragen lijken zo simpel en lo gisch, maar wanneer men ze stuk voor stuk moet beantwoorden om een speler te beoordelen en daardoor een juiste se lectie te krijgen, dan wordt de zaak toch moeilijker. In elk geval blijkt eruit, dat ROTTERDAM Feyenoord heeft dinsdag in eigen stadion voor 19.500 be- «oekers de vriendschappelijke wedstrijd tegen Eintracht Brunswijk met 2-1 ge wonnen. Alle doelpunten werden na de rust gescoord. In de 55e en 65e minuut zorgde de Zweed Harry Bild voor 1-0 en 2-0, waarna Dulz in de 69e minuut de Duitse tegentreffer maakte. Feyen oord was bij deze wedstrijd meer in de aanval, maar Kindwall miste enkele kansen. Na de rust besliste Bild met 2 prachtige solo's, waarbij hij Schmidt en Meyer omspeelde, in feite de wedstrijd. Bij Feyenoord was verder Rinus Israel goed op dreef. Bij de Duitsers viel in de eerste helft linksbuiten Maas op door zijn grote snelheid. Het Groningse GVAV heeft dinsdag voor eigen publiek de vriendschappelij ke wedstrijd tegen FC Köln met 2-0 ge wonnen. Vorige week dinsdag speelde Ajax tegen dezelfde Duitse Bundesliga- club met 1-1 gelijk. Bij de rust stond GVAV reeds met 1-0 voor door een doelpunt van Van Tilburg in de 35e mi nuut. Zes minuten voor tijd bracht de Deen Ole Fritsen de stand op 2-0. Er was weinig krachtsverschil. De verdedi ging van GVAV met Breinburg als be waker van Overath speelde een bijzon der goede wedstrijd. De Duitsers, die zonder de Zweedse rechtsbuiten Mag- nussen uitkwamen, waren technisch iets beter, maar waren in de aanval zelden gevaarlijk. Het was opvallend dat Schuhmacher, die in de tweede helft als vervanger van Soscic bij de Duit sers onder de lat kwam, een betere in druk maakte dan de Zuidslaviër, die niet vrijuit ging bij het eerste doelpunt. Kessler bij het kiezen van zijn kandida ten niet over ijs van een nacht gaat. Er zijn zoveel factoren, waarmee rekening moet worden gehouden, dat voor buiten staanders vaak moeilijk te beoordelen is, of de keuze van bepaalde spelers wel juist is geweest. Zoals gezegd, deze vragen worden ook tijdens de trainingscursussen behandeld. De organisatie van de trainingscursussen zo zegt Kessler, is een bijzonder belang rijk onderdeel van mijn werk. Immers, de trainers zijn belangrijke schakels in het streven om het Nederlandse voetbal op een hoger plan te brengen". Voor het eerst zullen dit jaar bij de opleiding voor het hoogste trainers-di ploma, het A-brevet, drie weken in Zeist worden gehouden en wel eind mei/be gin juni. De kandidaten, die examen voor het A-diploma moeten doen, beginnen zich in de voorafgaande maanden voor te bereiden en moeten o.m. stage lopen bij een club, die een volwaardig oefen- meester heeft. Kessler verheugt zich daarom bijzonder over de goede ver standhouding, die er met diverse vereni gingen bestaat. Na afloop van de drie in terne weken krijgen de kandidaten voor het diploma enkele weken gelegenheid de stof op zich te laten inwerken, waar na het examen volgt, dat ongeveer een week in beslag neemt. Bondsbestuurslid ir. v.d. Ven is voorzitter van de Commis sie voor Trainingsopleiding, waarmee eveneens een bijzonder goede samenwer king bestaat. Er zijn nog talrijke andere problemen, waarmee bondscoach Georg Kessler zich heeft bezig te houden, zoals het Ne derlandse jeugdelftal, dat in feite de op leidingsschool is voor het nationale team, het Nederlands militair elftal en het z.g. Jeugdplan voor spelers in de leeftijd van 14-16 jaar. Over deze zaken hopen wy in volgende artikelen een en ander te vertellen. LUIK Lokomotiva Leipzig heeft het Belgische FC Luik dinsdagavond een 2-1 nederlaag toegebracht in de tweede ronde van het toernooi om de jaarbeursstedenbeker. de ruststand was 1-0 in 't voordeel van de Oostduit sers, die zich door deze overwinning kwalificeerden voor de derde ronde. De eerste wedstrijd in Leipzig, was geëindigd in een gelijk spel (0-0). DEN HAAG. Een schorsing van vyf jaar heeft waarschyniyk een einde gemaakt aan de voetbalcarrière van Huub Hanneman, de eens ze bekende en geduchte linksbuiten van het niet meer bestaande Rapid J. C. Hy kreeg die zwa re schorsing voor het eigen rechter spe len in de wedstryd ChèvremontE.H.C. op 2 oktober j.l. Linksbuiten Hanneman, die met Rapid J.C. in '56 de landstitel veroverde, ging na de fusie van die club met Roda Sport, eerst voor Roda J.C. spelen om een paar jaar geleden als amateur toe te treden tot de eersteklasser Chèvremont en aan voerder te worden van het eerste elftal. Tijdens ChèvremontE.H.C. kwam het tot ongeregeldheden, waarby Hanne man (37) scheidsrechter Pustjens zulke rake klappen gaf, dat de laatste een kwartier nodig had om weer in staat te zijn de wedstrijd verder te leiden. LONDEN. Engeland zal vanavond in de wedstryd tegen Tsjecho-Slowakije uitkomen met hetzelfde elftal, dat enkele maanden geleden wereldkampioen werd. Het team bestaat uit: doel: Banks; ach ter: Cohen en Wilson; midden: Stiles, Jacky Charlton en Moore; voor: Ball, Hunt, Bobby Charlton, Hurst en Peters. ZEIST. Het elftal van Jong Oranje, dat zaterdag op het Haagse A.D.O.-ter- rein tegen de Tsjechische jeugd uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Thie (A.D.O.); achter: Buiten- dyk (Sparta), Warnas (Go Ahead), Hulshoff (Ajax) en Van Duivenbode (Ajax); midden: Jansen (Feyenoord) en Hanegem (Xerxes); voor: Geurten (M.V.V.), Pahlplatz (F.C. Twente), Houwaart (A.D.O.) en Rensenbrink (D.W.S.) Reserves zyn: Hoogeveen (D.O.S.), Vos (A.D.O.Reynders (N.A.C.) en Verdonk (P.S.V.) -4: ADVERTENTIE Georg Kessler: uitvoerige vragenlijst RHENEN. In de klasse Cl van het district Veenendaal van de Kon. Ned. Biljartbond speelde Driehoek I uit Rhe- nen een thuiswedstrijd tegen Hamsche Brug 1 uit Kerk-Avezaath. Hoewel het voor de Rhenenaren een thuiswedstrijd was, werd het toch een MADRID De Belg Robert Lelangue en zijn koppelgenoot Amalio Hortelano uit Spanje hebben na de vierde dag in de zesdaagse van Madrid de leiding. Zij hebben 148 punten na 92 uren. Onze landgenoten De Roo en Nydam bezetten de vierde plaats met 53 punten. De stand na de vierde dag luidt: 1. LelangueHortelano (Belg./Spanje) 148 pnt; 2. Beghetto-Faggin (It.) 143 pnt; 3. Perurena-Rodriguez (Spanje) 123 pnt; 4. De Roo-Nydam (Nederl.) 53 pnt; 5. Baench-Lawrie (Austr.) op een ron de 94 punten. BELGRADO. De vroegere rechts half van het Zuidslavische nationale elf tal, Peter Radakovic, is gisteren op weg naar het ziekenhuis van Rijeka ten gevolge van een hartaanval op 30-jarige leeftijd overleden. Radakovic, die lid was van de eerste- divisieclub Rijeka, is de man geweest, die in 1962 by de wereldkampioenschap pen in Chili in de kwartfinale het doel punt scoorde, waardoor West-Duitsland werd uitgeschakeld. Zuid-Slavië verloor toen in de halve finale. DEN HAAG. De Tsjechische trai ner Janos Stefan zal het Tsjechische elftal, dat zondag in het Olympisch Stadion tegen Nederland speelt, pas donderdag bekendmaken. De ploeg wordt samengesteld uit de volgende selectie: Ivo Viktor, Alexander Vencel, Jan Lala, Alexander Horvath, Jan Popluhar, Bohumil Smolik, Vladi mir Taborski, Jan Geleta, Andrej Kvas- nak, Ladislav Kuna, Ivan Hrdlicka, Frantisek Vesely, Juraj Szikora, Ed mund Schmidt, Josef Adamec en Dusan Kabat. HAVANA. In de zesde ronde van de Schaakolympiade heeft in groep zes Nederland met 3'^gewonnen van Panama en heeft België met 22 gelijk gespeeld tegen Tunesië. De stand in groep zes is: Hongarije 201£, Cuba 17, Nederland 15*4, België 13, Venezuela 9%, Tunesië 8, Panama 6, Libanon 2y2. In de laatste ronde zal worden beslist, of Nederland dan wel Cuba met Honga- rye naar de finale gaat. Nederland speelt In de laatste ronde tegen Venezuela en Cuba, dat ook nog een hangparty heeft, ontmoet in de laatste ronde België. VEENENDAAL Op het Sportpark Panhuis zijn enige tijd geleden vang netten geplaatst. Een juiste handeling. Het zou echter nog mooier zijn als ook de laaggeschoten ballen tegengehouden werden. De vangnetten beginnen name lijk enkele meters boven de grond. nederlaag. J. van Baaren verloor van A. Hardeveld, terwijl H. Logtenberg (Driehoek) gelijk speelde tegen N. Ver meulen. De laatste en meest spannende party van de avond was die tussen L. A. Lieu- wen (Driehoek) en G. Vink (Hamsche Brug). De heer Vink was tweemaal kampioen van Nederland in het kader 57-2. Deze avond maakte hij 400 caram boles tegen de heer Lieuwen 115. Eerst zag het ernaar uit, dat de heer Lieuwen zou gaan winnen met series van 19 en 15, maar later kwam de heer Vink met series van 88 en 90 uit de bus, waardoor hij wat in het voordeel kwam. Echter niet veel, want toen de 400 vol waren, moest de heer Lieuwen in zijn laatste beurt nog slechts 4 caramboles maken. Het werd voor hem helaas een poedel. Donderdag 3 november wordt gespeeld: Driehoek 2Sportlust 2. Excelsior 4 Driehoek 3. Maandag 7 november wordt gespeeld: Kunstmis 2Driehoek 1. SCHERPENZEEL Maandagavond vond de eerste trekking plaats van de verloting van sportver. De Valleivogels door de opperwachtmeester der Rijks politie, de heer B. J. Brummel. De prijs van f 50 viel op lot no. 1237. De gelukkige winnaar was J. C. Bakker te Scherpenzeel. Alle loten zijn nu ver kocht. De volgende trekking is op 25 november. MAURIK De Maurikse motor- en bromfietsclub „De Kleiridders" organi seert op zaterdag 12 november 's mid dags om 2 uur in samenwerking met de Marco uit Rhenen een motocross on der auspiciën van de Nederlandse Mo torsportbond. Er zullen vele prominen te renners in de 50, 175 en 250 cc aan de start verschijnen. Het terrein is ge legen achter de brandweerkazerne. De pas veertien dagen oude vereniging hoopt, dat deze cross een succes zal worden. WAGENINGEN J. W. van de Klift, speler van het jeugdelftal van Wage- ningen, is met ingang van 27 oktober voor vijf wedstrijden geschorst wegens wangedrag tijdens de wedstrijd SC Cam- buur - Wageningen (jeugd). Verder is deze speler tot 1 juli 1967 het recht ont zegd aanvoerder van een voetbalelftal te zijn, dit in verband met het zich als aanvoerder schuldig maken aan het trappen van een tegenspeler in de ont moeting Wageningen - De Volewijckers (jeugd) op 22 oktober j.l. AMERONGEN DVSA (zaterdagaf deling) kon door een overwinning op FAK zijn goede positie in de derde klas se UPVB behouden. In de eerste helft was Amerongen overwegend in de aan val, maar het kon slechts tot een afge keurd doelpunt komen. Na de rust was het na tien minuten, dat de bal na een verre uittrap van de keeper door Van Mourik werd doorge- kopt naar G. v.d. Berg. De laatste ving de bal goed op en na een vijandelijke back omspeeld te hebben scoorde hij rustig, 1-0. FAK kwam sterk opzetten en na 'n half uur konden de bezoekers de stand in evenwicht brengen, 1-1. Het werd nu een over en weer gaande strijd, waaruit DVSA tenslotte als over winnaar he voorschijn kwam. Enkele minuten voor 't laatste fluitsignaal kon J. G. van Mourik, na goed aangeven van G. Blankesteyn, het tweede en te vens winnende doelpunt voor zijn pleog scoren, 2-1. ADVERTENTIE AMSTERDAM (1 nov.) Het gepu bliceerde jaarverslag van de Exploi tatie Maatschappij Scheveningen (E.M.S.), alsmede de bekendgemaakte derde kwartaalcijfers 1966 van het Hoogovenconcern, hebben de gemoede ren vanmiddag ter beurze wat bezig gehouden. De aandelen van beide fond sen lagen aangeboden in de markt. De winst van E.M.S. is lager uitgevallen t.o.v. die van vorig jaar. Contant dividend wordt niet uitgekeerd, doch wel een bonus van vijftig procent in agio-aandelen. Het omwisselingsaanbod waarop de beurs al zo lang heeft ge wacht, za luiterlijk 18 november wor den bekendgemaakt. De voorwaarden van dit aanbod zullen niet ongunstiger zijn dan oorspronkelijk is aangekon digd, aldus de heer Zwolsman. Aan vankelijk lag het in de bedoeling dat nominaal f 1000,- E.M.S. kon worden omgewisseld in f 3000,- 6 pet. conver teerbare obligaties „Zwolsmangroep". Hoe 't nu zal worden dient te worden afgewacht. De beurs heeft op een en ander gereageerd met lagere koersen voor E.M.S. In de morgenuren werd gedaan 136 tot 150. Voor Hoogovens werd 's morgens 286 tot 290 (291) be taald. De nettowinst van Hoogovens over 't derde kwartaal komt uit op f 18,8 min., tegen f 22,7 min. over het derde kwartaal 1965. Deze verlaging is mede 'n gevolg van de zeer sterke stij ging der personeelskosten. Toch was Hoogovens vanmiddag niet noemens- waaig lager. Hierbij moet echterrd worden bedacht, dat de koers van dit aandeel de laatste maanden sterk is gedaald. De stemming voor de overige inter nationale waarden was bij de opening licht verdeeld. AKU ging 'n paar dub beltjes omhoog tot 61,3. Philips was goed prijshoudend op 82,30, Unilever prijshoudend op ca. 78. Kon. Olie was zwakjes op f 135,70 (137,10). In deze hoek vonden wat lokale winstnemingen plaats. Van Amerikaans aanbod in de hoofdfondsen was geen sprake. Vanwege Allerheiligen waren enkele ADVERTENTIE Let op, dat U de originele Akker- cachets krijgt, met de onovertroffen werking bij pijn en griep! SCHERPENZEEL. Zaterdag j.l. was het eerste elftal van Valleivogels onverwachts vrij. De wedstrijd tegen VVZ '49 uit Soest ging nl. niet door, daar het terrein van WZ door de ge meente Soest werd afgekeurd. Jam mer, want het was prachtig weer om te spelen. Het tweede elftal speelde thuis tegen Hoevelaken 2. In een goede wedstrijd verloor het met 2-5. Een gelijk spel was de juiste verhouding geweest. Het derde elftal zette zijn overwin ningenreeks voort en won met 4-2 van Advendo 3. Het vierde elftal moest dit keer met 8-0 zijn meerdere erkennen in VRC 5. De junioren waten sterker dan hun gastheren, Merino's, maar verloren met het kleinst mogelijke verschil nl. 1-0. De welpen tenslotte verloren met 6- 0 van Oranje-Wit uit Eist. BUNNIK. In 'n wedstrijd, waarin Bunnik twee keer op Advendo kwam voor te staan, ging de overwinning uit eindelijk met duidelijke cijfers toch naar Advendo, dat met deze zege al leen en trots aan de kop blijft. In het begin gingen beide partijen aardig tegen elkaar op. Het was Bun- nik, dat reeds in de eerste minuten de score opende. Hiervoor had het een strafschop nodig, die door linkshalf Gaasbeek wegens hands veroorzaakt werd. Hij werd verblind door de zon. Bunnik bleef gevaarlijk opdringen en de linksbuiten schoot keihard tegen de paal. Toch zag Advendo kans onder de ze druk uit te komen en met goed op gezette aanvallen ging het het doel van Bunnik belagen. J. Nap nam op rechts een corner, waaruit de bal door De Fluiter onhoudbaar ingekopt werd, 1-1. De ontvangende ploeg toonde daad werkelijk, dat zij het niet eens was met deze score en uit een snelle aan val kon de linksbuiten scoren: 2-1. De Ederveners gingen verbeten in de aan val en door Jan Donkelaar, die handig twee tegenstanders passeerde, kwamen ze op gelijke hoogte: 2-2. Na deze tref fer wilde Advendo geen doelpunt meer toestaan en het ging energiek aan een overwinning werken. Nog voor de rust nam het een voorsprong. De spil van Bunnik werd fel op de huid gezeten door Greuter en dit had tot gevolg, dat de eerste verkeerd op zijn keeper te rugspeelde, hetgeen 2-3 betekende. Na de hervatting was het Advendo, dat beheerst het spel dirigeerde en reeds na vijf minuten werd het door een mooi zestienmeter-schot van Mar cus 2-4. Bunnik kwam niet meer onder de Ederveense druk vandaan en het waren vooral de goed spelende Greuter en Donkelaar, die een groot aandeel in de overheersing van Advendo hadden. Donkelaar zelf maakte er 2-5 van en uit een voorzet van De Fluiter schoot een Bunnik-speler in eigen doel. Verder uitslagen: Advendo III - Val leivogels 4, 2-4; Veenendaal A - Ad vendo A, 2-1; Advendo B - Renswoude B, 7-0. VEENENDAAL Op vrijdag 4 no vember organiseert de V.V. Unitas een „Bingo-dansant"-avond in „De Ruif" aan de Nieuweweg. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Het betekent van de ze vereniging de eerste contactavond van dit seizoen. RENSWOUDE De heer M. Har deman, lid van de voetbalvereniging Renswoude. ziet er niet tegenop om el ke zaterdagmiddag vanuit zijn huidige woonplaats. Uithoorn in Noord-Ho 11 and, naar zijn vroegere woonplaats Renswou de te komen, om mee te spelen in de gelijknamige ploeg. Op het ogenblik zal hij waarschijnlijk niet tegen deze reis opzien, aangezien zijn ploeg trots aan de kop van de ranglijst gaat. Europese beurzen vandaag gesloten. Daarnaast bleven vele kantoren in het zuiden des lands dicht. Hierdoor was het zeer stil op het Damrak. De koers fluctuaties op de dag bleven dan ook binnen zeer nauwe grenzen. De hoeken van de hoofdfondsen lagen er verlaten bij, omdat de arbitrage niets kon on dernemen. Wall Street sloot gisteren nauwelijks prijshoudend. De orders waren er ver deeld. De staalwaarden werden aange boden doch voor spoorwegaandelen be stond de nodige belangstelling. De Ne derlandse fondsen waren er iets lager behalve voor Unilever welk fonds een kwart dollar hoger sloot. De cultures werden, evenals de scheepsvaartwaarden iets hoger gead viseerd. Bij gebrek aan affaire werd in de scheepsvaarthoek volstaan met het opgeven van een notering bij het slui ten van de markt. Van de staatsfondsen was de nieuw ste 7 pet. lening aan de vaste kant, de rest iets gemakkelijker. DEN HAAG De directie van de K.L.M. deelt mede dat over het tweede kwartaal van juli tot en met september 1966 een winst werd behaald van 56,2 miljoen gulden, bij een totaal aan be- drijfsinkomsten van 252,9 miljoen gul den. De vergelijkende cijfers voor het tweede kwartaal, eindigend op 30 sep tember 1965, zijn resepctieveiyk 42.9 miljoen winst en 222,1 miljoen gulden bedrijfsinkomsten. Over de eerste helft van het lopende boekjaar (van 1 april tot en met 30 september 1966) bedraagt de winst 89,2 miljoen gulden tegen 57.4 miljoen gulden in de overeenkomstige periode van het vorige boekjaar. Het eigen vermogen bedraagt per 30 sep tember 1966 208.3 miljoen gulden tegen 119,1 miljoen gulden per 31 maart 1966. IJmuidenDe winstmarge, van de Hoogovens die in het tweede kwartaal van dit jaar een lichte verbetering onder ging, bleef in het derde kwartaal op 13,7 pet gehandhaafd. De winstmarge,die van 18,4 pet in het tweede kwartaal 1965 tot 13,6 pet in het eerste kwartaal 1966 was gedaald, is sedertdien nagenoeg gelijk gebleven. De omzet bleef tengevolge van de ge bruikelijke seizoensinvloeden bij die van het vorige kwartaal ten achter. Ten op zichte van de cijfers van het derde kwar taal 1965 nam de afzet van de produkten evenwel toe; ten gevolge van de lagere opbrengstprijzen bleef de stijging van de omzet in vergelijking met het derde kwartaal 1965 beperkt tot ca 3% pet. Evenals in voorgaande kwartalen van dit jaar werd de stijging van de omzet in belangryke mate overtroffen door die van de kosten, waarbij de ten opzichte van 1965 sterk verhoogde personeels kosten als belangrykste oorzaak kunnen worden genoemd. De produktie van ruw- ijzer bleef ten gevolge van een reparatie aan de Hoogoven-4 en de geleidelijke aanloop van Hoogoven-5 (die in het vorige kwartaal een belangrijke repa ratie onderging) bij de produktie van het overeenkomstige kwartaal van 1965 ten achter. Door het gebruik van tussen- voorraden behoefde de ruwstaalproduktie niet te worden verminderd; deze produk tie onderging een styging met plm 5 pet ten opzichte van 't derde kwartaal 1965. In het resultatenoverzicht zijn de resul taten verwerkt van enkele dochteronder nemingen. In dit verband herinnert Hoogovens aan de eerder gedane mede deling dat bij Demka te Utrecht de ver liezen vergeleken by het vorig jaar zyn toegenomen, aldus de toelichting op het kwartaalbericht van Hoogovens. AMSTERDAM, 1 nov. Londen 10.09* —10.091; New York 3.61 A—3.61} g; Mon treal 3.3413.34Ï; Parijs 73.20*—73.25*; Brussel 7.23*—7.23|; Frankfort 90.88*— 90.93*; Stockholm 69.89J—69.94J; Zü- rich 83.40—83.45; Milaan 57.84*—57.89*; Kopenhage 52.35J—52.40*; Oslo 50.59* —50.64*; Wenen 14.00J—14.01*; Lissa bon 12.59*—12.603. LONDEN De raad van commissa rissen van Imperial Chemical Industries (ICI) heeft het voorstel van het Britse textielconcern Courtaulds voor het aan gaan van een fusie van de hand gewe zen. Een commissie van ICI heeft de raad van commissarissen aanbevolen de samenvoeging van de vezelbelangen van ICI en Courtaulds op het ogenblik niet in overweging te nemen. De raad van commissarissen heeft deze aanbeveling aanvaard. ENSCHEDE De Enschedese poli tie, die een jaar geleden tot de rij schoolhouders een dringend verzoek richtte om op zaterdag de binnenstad te vermijden, heeft nu, na overleg met het Centraal Bureau voor de Afgifte van Rijvaardigheidsbewijzen en de rij schoolhouders, besloten dit dringende verzoek alle dagen van de week van toepassing te verklaren. Dit besluit is niet gebaseerd op een verordening, maar op vrijwillige medewerking van de zijde van de rijschoolhouders. De ervaring van een jaar geleden heeft geleerd, dat na aanvankelijke moeilijkheden de rijschoolhouders en met name de beroepsrijschoolhouders dit verzoek loyaal opvolgden. De poli tie heeft hiertoe besloten, nadat geble ken was. dat op sommige ogenblikken wel tachtig leerlingen les kregen in de binnenstad, hetgeen vertragend werkte op de doorstroming van het verkeer. Ook zal er in de toekomst niet langer geëxamineerd worden in de binnen stad.

De Vallei | 1966 | | pagina 11