Veenendaals dagblad A.R.P. wil half jaar eerder hogere omzetbelasting Barzel genoemd als de toekomstige kanselier Buiten ÏNieuwe straten worden bij hun naam genoemd Guinezen gevangen Artsen laten tegenvoorstel van fondsen nog onbesproken nog steeds in Ghana Ziekte op nertsfarm richt slachting aan Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei „Herzien dekkingsplan aan PvdA voorleggen Biesheuvel en Roolvink deden formateur voorstellen -.as i f w Polio-epidemie lijkt bezworen Geldregen in Sao Paulo Kinderen gered uit brandend huis B. en W. van Laren boos over brief van geestelijkheid L.H.V.: Eerst ons voorstel Weer autobotsing in O.-Flevoland Oe Thant blijft misschien Binnenbrand bij „De Driekleur" Aanhoudend koud weer C.D.U. laat Erhard in de steek Zwerver Lonen Flats Gilbert 1 Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal. Telet. 08385-3550 (adm.). 3757 en 3955 (red.) Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine annonce® „Vraag en Aanbod" op di, do en za 1-10 woordsf 1,50, ieder woord meer 15 cent Woensdag 2 november 1966 - 40e Jaargang no. 95 ■HÉ'' frTir «f In de Julianawijk in IJsselstein gaat men in de naaste toekomst 65 woningen afbreken, die volgens de bewoners nog wel 30 jaar mee hadden gekund. Op het oog zien de huizen er nog goed bewoonbaar uit, maar om ze zodanig te verbouwen, dat ze aan de moderne eisen voldoen, zou per woning een bedrag van tien mille nodig zijn. De huizen dateren uit 1920. BONN De pogingen van Bondskan selier Ludwig Erhard in functie te bly- ven als hoofd van een minderheidsre gering zijn gestuit op stemmen uit zijn eigen partij om af te treden. Erhards kansen om de kritieke vergadering van de C.D.U.-fractie in de Bondsdag als kanselier te overleven, zijn nog kleiner geworden. Josef Hermann Dufhüs, voormalig landelijk partijdirecteur en nog leider van de C.D.U.-afdeling in Westfalen, heeft publiekelijk op zijn aftreden aan gedrongen. DEN HAAG Mede namens de ge neeskundige inspectie voor Gelderland, heeft de geneeskundige hoofdinspecteur van de Volksgezondheid meegedeeld, dat aangenomen mag worden, dat na de maatregelen ter bestrijding van de explosie van kinderverlamming in de gemeente Ermelo het gevaar van uit breiding van deze ziekte geweken lijkt te z(jn, nu het laatste patiëntje ruim twee weken geleden ziek is geworden en er daarna geen nieuwe gevallen zijn gemeld. 4"kp de heivlakte, de buutsteppe en de polder kan het in herfst en winter nogal eens gebeuren, dat er zich een wel-gemodelleerde roofvogel ophoudt, goed van proporties en be hendig op de schommelende wiek. Van twee kanten kreeg ik er in één week 'n berichtje over en tevens een verzoek om identificatie. Bij een behoorlijke omschrijving is dit in de meeste ge vallen vrij gemakkelijk, want een opvallend slanke buizerd, meeuw- blauw en veel wit aan de gebandeer- de staart, borst en stuit, doch géén zwarte vleugelband duidt op het man netje van de ten onzent zeer zeld zaam broedende Blauwe Kiekendief. Zou het de grauwe soortgenoot wezen, dan geeft de duidelijke streep over de wieken uitsluitsel. Echter zullen we deze vogel in het winterhalfjaar bijna nooit ontmoeten, terwijl de blauwe als een niet-zeldzame doortrekker en wintergast bekend staat. De vlucht is zwevend, wiegelend en zwemmend, waarbij de vleugels hoger dan hori zontaal worden gehouden; dit staat vlot en elegant. Deze kiekendieven bewegen zich slechts boven vlak tot heuvelig land, dat echter per se een open karakter moet dragen, want zij verloochenen hun herkomst van steppe en toendra niet. 2 nov. '66 A. B. WIGMAN Dufhüs' spreekbuis is de Bild Zeitung, welk blad al maanden lang plaats heeft ingeruimd voor kritiek op Erhard, voor al van de zijde van zijn voorganger Konrad Adenauer en oud-minister van Defensie, Franz Josef Strauss. „Als een goede vriend van Ludwig Erhard en in het belang van de Christe lijk Democratische Unie zou ik het op recht toejuichen indien de kanselier zijn medewerking geeft aan de aanwijzing van zijn opvolger", aldus Dufhüs in een interview met het blad, „Ik weet dat Ludwig Erhard niet aan zijn baan hangt. Derhalve dient hij de geestelijke kracht op te brengen de weg te openen". De voorzitters van de partij-afdelingen in Noord-Baden, Zuid-Baden en Slees- wijk-Holstein hebben gelijksoortige ge luiden laten horen. De minister-president van de deel staat Sleeswijk-Holstein en leider van de partij-afdeling, Helmut Lemke, is zelfs zover gegaan, dat hij voorspelde dat de volgende Bondskanselier Rauner Barzel zou zijn. Barzel is de plaatse lijke landelijke voorzitter van de C.D.U en leider van de parlementsfractie van de C.D.U. SAO PAULO Tijdens een regenbui in de Baziliaanse stad Sao Paulo ren den zakenlieden en winkelbedienden in het centrum van de stad om letterlijk geld te vangen er kwam een wolk bankbiljetten van 100 tot 5.000 cruzei ros naar beneden. De meesten dachten dat dit wel vals geld zou zijn. Toen ech ter de kreet de ronde deed dat de brief jes echt waren, ontstond er een grote wanorde, ieder probeerde, zelfs met om gekeerde paraplu's, zoveel mogelijk te bemachtigen. Men is er niet achter kun nen komen waar 't geld vandaan kwam, maar algemeen is men het er in Sao Paulo over eens dat de vangst de moei te waard was. 5.000 cruzeiros staan ge lijk aan f 170.- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De A.R.-voormannen Biesheuvel en Roolvink hebben gister middag de kabinetsformateur een reeks voorstellen voorgelegd, op basis waar van zij bereid zijn aan de vorming van een overbruggingskabinet mee te wer ken. De voorstellen behelzen, naar men aanneemt onder meer een herziening van het dekkingsplan voor 1967, zodat f 322 miljoen aan extra-dekkingsmid delen beschikbaar komt. Dit kan gebeuren door de voorgenomen verhoging van de omzetbelasting met 20 opcenten niet op 1 januari 1968, maar al op 1 juli 1967 in te voeren. Bovendien bevatten de voorstellen duidelijke maatrege len om de contractuele loonontwikkeling niet boven de stijging van de arbeids- produktiviteit te laten uitgaan. Dit punt volgt uit de motie, die de heer Rool vink tijdens de algemene politieke en financiële beschouwingen heeft ingediend. Het herziene dekkingsplan moet voorts worden voorgelegd aan de P.v.d.A. De Anti-Revolutionairen wil len daarmee bereiken, dat drs. Neder- horst duidelijk zal verklaren, dat dit voor de P.v.d.A. onaanvaardbaar is. Daarmee is voor minister Biesheuvel en de andere A.R.-ministers de weg vrij om medewerking te verlenen aan de formatie-Schmelzer. De formateur kan dan een nieuw beroep doen op prof. Zijlstra voor het minister-presi dentschap. Als A.R.P. en K.V.P. een akkoord hebben bereikt over een her zien dekkingsplan, is er een nieuwe fa se in de formatiepogingen ingetreden. De heer Roolvink heeft vorige week de hoop uitgesproken, dat het niet in gaan door prof. Zijlstra op het verzoek van de formateur (om premier te wor den) alleen betrekking zou hebben op d i e fase van de formatie. Formateur Schmelzer begon gister avond onmiddellijk aan de bestudering van de voorstellen. Vanochtend zou hij er overleg over plegen met personen, die een portefeuille in het overbrug gingskabinet willen aanvaarden. Daar bij zijn prof. Bosman, die bereid is minister van Financiën te worden en de demissionaire minister Veldkamp, die gisteren onverwacht liet weten toch over aanblijven te willen praten. Dr. Veldkamp wilde aanvankelijk al leen aan een overbruggingskabinet meedoen, als hij minister-president zou worden. Drs. Schmelzer wees dit laat ste echter van de hand. Maandag ver trok de heer Veldkamp naar zijn va kantie-bungalow in België. Gisteren keerde hij echter onverwachts terug en liet direct via zijn staatssecretaris, dr. Meijer, aan de formateur weten, dat er met hem over aanblijven weer te pra ten viel. Prof. Bosman heeft vorige week laten blijken niet afkerig te zijn van ver vroegde invoering van de verhoging van de omzetbelasting. Een half jaar ver vroeging zou ongeveer f 340 miljoen op brengen. De A.R.-fractieleider Roolvink heeft bij de algemene politieke en financiële beschouwingen in de Tweede Kamer uitgerekend, dat zijns inziens f 322 mil joen op de begroting van 1967 ongedekt is. Minister Biesheuvel heeft vorige week voor de televisie verklaard: „Over de dekking viel en valt te pra ten". De ingediende voorstellen op het ge bied van het loonbeleid komen neer op uitvoering van de motie-RooIvink, die tijdens de laatste kamerdebatten werd ingediend. De A.R.-fraetie vroeg daar in, dat zodra het halfjaarlijk rapport van de S.E.R. is uitgebracht, de rege ring zich onmiddellijk met het bedrijfs leven in verbinding stelt om haar vi sie op de meest gewenste loonontwikke ling kenbaar te maken. Verder werd de regering gevraagd, als de contractuele loonontwikkeling „in enigszins betekende mate" boven de groei van de arbeidsproduktiviteit uitgaat, een aangepast dekkingsplan en andere maatregelen te overwegen. De heer Roolvink is niet tevreden met de mededeling van minister-presi dent Cals in de Tweede Kamer, dat de regering niet voor krachtige maatrege len zou terugdeinzèn. Hij wil duidelijke garanties voor optreden, als de lonen teveel stijgen. Een harde els in het pakket voor stellen is, dat de formateur het herzie ne dekkingsplan aan de P.v.d.A. voor legt. Hij zou hiertoe fractieleider drs. Nederhorst moeten uitnodigen. Tot dus ver heeft hjj elk contact met de P.v.d.A. onnodig geacht. De anti-revolutionairen willen duide lijk vaststellen, dat over een andere dekkingsplan met de P.v.d.A. niet te praten valt. De P.v.d.A. zou zich dan zelf buitenspel hebben gezet, waardoor de A.R.P. vrij-uit gaat. In A.R.-kring werden gisteren ondub belzinnig berichten tegen gesproken als zou men toch weer willen proberen met de P.v.d.A. tot een vergelijk te komen: „Daar is eenvoudig geen sprake van." Een reconstructie van het kabin^t- Cals past ook niet in de formatie-op dracht van drs. Schmelzer, zo werd bo vendien gisteravond namens de forma teur nog een nadrukkelijk verzekerd. f- Men zie verder elders in dit num mer. (Van onze correspondent) AADORPTernauwernood heeft de heer B. J. Lenferink vannacht te Aadorp bij Almelo zijn beide kinderen uit zijn brandende woning kunnen redden. De houten noodwoning aan de Rondweg brandde tot de grond toe af. Van de inboedel kon niets worden gered. Op het moment, dat de brand moet zijn uitgebroken, lag het gezin van vier personen te bed. De heer en mevrouw Lenferink werden wakker van enig ge kraak. Onmiddellijk sprong de heer Lenferink het bed uit om te ontdekken, dat 't geluid uit de kamer van de kinde ren kwam. Hij kwam net op tijd om de beide slapende kinderen in veiligheid te brengen. Het plafond boven hun bed stond al in lichterlaaie. Hij greep de kinderen en wat van hun kleding; nau welijks drie minuten later was de kin derkamer een vuurzee. De demissionaire vice-premier en mi nister van Landbouw Biesheuvel en de a.r.-fractievoorzitter Roolvink, wer den gisteren bij hun aankomst door kabinetsformateur Schmelzer vrien delijk begroet. LAREN De brief van de priesters en predikanten in Laren aan het ge meentebestuur, waarin zij hun nood klagen over de woningsituatie in La ren en het beleid van B. en W. kritise ren. is niet in goede aarde gevallen. B. en W. van Laren keuren de wijze, waarop de geestelijkheid haar misnoe gen heeft geuit, scherp af. De Larense geestelijkheid constateer de in de brief een grote ontevredenheid onder de werkende jongeren door het niet in aanmerking komen voor een goede woning. Tevens waren de pries ters en predikanten van mening, dat in Laren zeer weinig wordt gedaan op het gebied van de volkswoningbouw, terwijl de nog braakliggende terreinen onbetaalbaar zijr^ geworden voor volks woningen, omdat de gronden groten deels in handen zijn van speculanten. De drie plaatselijke vakbonden heb ben er bij het gemeentebestuur ook op aangedrongen om aan de woningbehoef te tegemoet te komen door hoogbouw toe te staan, maar B. en W. staan af wijzend tegenover deze suggestie, om dat meer-verdiepingenbouw het karak ter van het dorp geweld aandoet en derhalve ontoelaatbaar moet worden geacht. O WASHINGTON De familie Kennedy heeft 56 stuks fotomateriaal, waaronder röntgenfoto's en kleurendia's, van de autopsie van president Kennedy aan het nationaal archief van de VS gezon den. aldus heeft het Amerikaanse minis terie van Justitie meegedeeld. De foto's zullen waarschijnlijk niet voor het einde van deze eeuw worden gepubliceerd. VEENENDAAL „What 's in a na me?" heeft Shakespeare eens verzucht, een uitspraak, die het college van bur gemeesters en wethouders maar ten dele met hem deelt, want in de raads vergadering van morgenavond komt een voorstel aan de orde dat wel dege lijk iets met namen en naamgeving te maken heeft en ook wel van belang is. De raad zal zich gaan bezighouden met het vaststellen van een aantal nieuwe straatnamen in het plan „Salamander". Het gaat om v\jf straten, die als de raad ermee akkoord gaat met bijzon der welluidende namen gesierd zullen worden. De commissie voor advies voor de straatnaamgeving heeft het college twee voorstellen aan de hand gedaan. Het ene bestaat (om in Sala manderstijl te blijven) uit namen van reptielen: salamander, hagedis, leguaan, schildpad en kameleon. Er is dus een kans dat toekomstige bewoners van de nieuwe wy* als hun adres Schildpad- of de Leguaanstraat zullen krijgen. ACCRA (Ghana) Ondanks de druk van vele Afrikaanse landen houdt Gha na nog steeds de 19 zaterdag gevangen genomen Guinese functionarissen vast. Gevreesd wordt dat het geschil tussen Ghana en Guinea de conferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid (OAE) in moeilijkheden zal brengen. De conferentie zal zaterdag geopend worden. Naar verluidt zullen sommige Afrikaanse staatshoofden niet aanwezig zijn, als er dan geen einde gekomen is aan de Ghanees-Guinese impasse. Van minstens drie kanten is druk uit geoefend op het militaire bewind in Ghana om de Guinese minister van Buitenlandse Zaken, drie andere Gui nese diplomaten en 15 studenten vrij te laten. Zij werden zaterdag op het vlieg veld van Accra gearresteerd, toen zij op doorreis waren naar Addis Abeba om de conferentie van de OAE bij te wo nen. Ghana beweert, dat in Guinea hon derd Ghanezen onrechtmatig gevangen zitten. De 19 gijzelaars, aldus het Gha- DEN HAAG Het overleg tussen huisartsen en ziekenfondsen zit muur vast. Wederzijds worden nog wat brie ven gestuurd, waarin de een de ander een verkeerde procedure bij het over leg verwijt, maar het ziet er niet naar uit, dat de onderhandelingsdelegaties binnenkort weer met elkaar aan één tafel zullen gaan zitten. Het schijnt on afwendbaar, dat de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid na 1 januari zal moeten ingrijpen. Het 25 oktober gelanceerde tegen voorstel van de ziekenfondsen, waarin ruimte is voor een verhoging van de inkomsten der huisartsen met negen tien procent de artsen willen hon derd nroceat zal door het centraal bestuur van de Landelijke Huisartsen Vereniging (L.H.V.) slechts dan wor den besproken, wanneer de ziekenfond sen bereid zijn eerst het voorstel van de L.H.V. en het schriftelijk commen taar op dit voorstel te bespreken, zo heeft de L.H.V. de ziiekennfondsenn heeft de L.H.V. dc ziekenfondsen schriftelijk meegedeeld. „De ziekenfondsen hebben ons voor stel in feite afgewezen", meent de woordvoerder van de L.H.V. Of het 11 november, in „Esplanada" te Utrecht te houden algemene ledenver gadering van de L.H.V., aan de orde zal komen, is volgens de woordvoerder van de L.H.V. dan ook maar zeer de vraag. De woordvoerder van de ziekenfond sen stelde, dat slechts van verder on derhandelen sprake kan zijn, wanneer de L.H.V. haar standpunt ten opzichte van het ziekenfondsvoorstel heeft be paald. De eerste besprekingen over de voor stellen van de tandartsen ter vaststel ling van een nieuw honorarium (een verhoging van 49.6 procent) verlopen heel wat gunstiger. „Tijdens het enkele dagen geleden gehouden eerste over leg hierover bleek er al een duidelijke bereidheid tot praten. Ons is gebleken, dat de gevraagde verhoging niet als absolute eis moet worden gezien", al dus de woorvoerder van de ziekenfond sen. nese bewind, zullen net zo lang vastge houden worden, tot de landgenoten in Guinea worden vrijgelaten. Inmiddels hebben keizer Haile Selassie een delegatie uit Kongo, Sierra Leone en Kenia vergeefs geprobeerd de 19 gijzelaars vrij te krijgen. Een afvaar diging uit Nigeria tracht nu ook te be middelen. Volgens Guinea verblijven de Ghane zen op eigen verzoek in het land. Zij zijn, aldus de Guinese regering, na de afzetting van Kwame N'Kroemah eer der dit jaar uit Ghana gevlucht. Aanvankelijk gaf de Guinese rege ring de Amerikaanse ambassadeur in Conakry de schuld van de gevangenne ming. Hem werd huisarrest opgelegd. Een grote menigte bestormde de Ame rikaanse ambassade en richtte grote vernielingen aan. Later werd de ambassadeur vrijgela ten na een scherp protest van de Ver enigde Staten. De Guinese regering veranderde toen geheel van houding en vroeg in een verklaring Amerika te hel pen bij de pogingen de Guinezen op vrije voeten te krijgen. De regering van Syrië heeft haar de legatie bij de V.N. opdracht gegeven de arrestatie van de Guinese delegatie in Accra bij de V.N. ter sprake te brengen omdat zij tegen de internatio nale gedragsregels indruist. In de om geving van het Syrische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt men de arrestatie als een poging om de bijeen komst van de Organisatie voor Afri kaanse Eenheid in de war te sturen, „conform de plannen van de imperia listen en kapitalisten in Afrika". KAMPEN. Op de Dronterringdijk in Oostelijk Flevoland is gisteravond om half zeven een personenauto met hoge snelheid op een langs de weg staande verlichte vrachtauto gereden. Bij het ongeluk is de 50-jarige heer E. Hoolwerf uit Vreeswijk om het leven gekomen. De bestuurder, de 27-jarige Th. Aloff uit Huizen, werd zwaar ge wond naar een ziekenhuis in Kampen vervoerd. In het andere voorstel zoekt de com missie aansluiting bij het landgoed Prattenburg, dat in de onmiddellijke nabijheid van de Salamander ligt. Men heeft in dit verband namen gekozen van kastelen en ridderhofsteden die ten zuiden van de lijn Leersum-Doorn-Drie- bergen liggen: Lunenburg, Sanden- burg, Sterkenburg, Wallenburg en Zuylenburg. Het college is deze laatste serie het aangenaamst in de oren geklonken, vandaar dat de raad geadviseerd wordt aan de „kasteelnamen" de voorkeur te geven. Een van de belangrijkste redep nen hiervoor is dat uitgangen als „straat", „laan' e.d. nu vermeden kun nen worden. De naam „Beukenlaan" zal worden „aangepast" en komt derhalve te ver vallen. De winkelflat in het Schrijverspark is nog altijd naamloos. Het college stelt voor dit gebouw „Huygensflat" NEW YORK Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft te kennen gegeven, dat hij moge lijk toch een tweede ambtstermijn zal aannemen. Nadat de algemene vergadering met algemene stemmen een voorstel had aangenomen Thant's ambtstermijn van 3 november tot het eind van dit jaar te verlengen, sprak de secretaris-generaal zijn dank uit, in staat te zijn nog twee maanden aan te blijven. Hij zal deze tijd benutten om op nieuw te overwegen of hij een tweede volledige ambtstermijn zal aanvaarden, maar moet hierbij „rekening houden met een aantal overwegingen, onder an dere de kans op vrede in Azië en elders in de wereld". De 21-ste zitting van de assemblee duurt tot 20 december, maar Thant's ambtstermijn zou op 31 december aflo pen bij aanvaarding van het voorstel. De uitslag van de geheime stemming was 113 voor, geen tegen en een stem ongeldig. te dopen. De laatste z.g. Fennis-flat die in het Schrijverspark is gebouwd en die nu bijna geheel is bewoond zal de naam Vondel-flat krijgen, als de raad daar geen bezwaren tegen heeft De Veenendaler D. Philips heeft zich uit persoonlijke interesse nogal in de straatnaamgeving verdiept en is daar bij tot de wetenschappelijke conclusie gekomen, dat de naam „Gillis van Schoonbekestraat" niet juist is. Hij stak zijn licht op bij het stadsarchief van Antwerpen en ontdekte toen dat de oorspronkelijke voornaam van Van Schoonbeke „Gilbert" was. De heer Phillips heeft het college hierover ingelicht en men stelt de raad nu voor een wijziging aan te brengen, overeenkomstig zijn wens. Met een nieuw emaille naambord zal het hele „probleem" binnenkort uit de wereld geholpen kunnen worden. SCHERPENZEEL Dinsdagmiddag werd Scherpenzeel opgeschrikt door de brandweersirene. In de N.V. Stoomwe verij „De Driekleur" was door over verhitting van een ventilatoras brand ontstaan in de drogerij. De vlammen laaiden snel tot het dak op. In het ver trek was een voorraad jute opgesla gen. De Soherpenzeelse rijwillige brandweer onder commando van de heer D. J. van Ekris maakte met zes schuimblussers snel en doeltreffend 'n einde aan de vlammenzee. Hierdoor kon het verdere fabriekscomplex behouden blijven. Persoonlijke ongelukken deden zieli niet voor. Na het wegtrekken van een sto ring, die gisteren dicht bij de Neder landse kust tot stilstand kwam, breid de zich een oostelijke circulatie over Nederland uit. In de aangevoerde continentale lucht vroor het de afge lopen nacht op de meeste plaatsen 2 tot 5 graden. De koude lucht is uitge stroomd tot over Noord-Frankrijk. In Parijs viel zelfs wat sneeuw. Stroomopwaarts in Duitsland ko men uitgestrekte wolkenvelden voor, die samenhangen met een kleine de pressie in de hogere luchtlagen. Deze verplaatst zich naar het westen, in de richting van ons land. Het K.N.M.I. verwacht, dat de ko mende nacht weer op de meeste plaat sen enkele graden vorst zal voorko men. Voorts zullen onder invloed van de storing bij een matige oostelijke wind tamelijk veel wolkenvelden bin nendrijven. Neerslag van betekenis wordt niet verwacht, maar het is niet onmogelijk, dat er hier en daar wat lichte sneeuw wordt waargeno men. ELST Op een der grootste nertsfarmen van Nederland, Renard n.v. te Eist (Utr.), is dezer dagen een zeer gevreesde ziekte onder de dieren uitgebroken. En kele honderden nertsen zijn reeds het slachtoffer geworden van deze zogenaamde virus enteritis. Het was voor de eesrte maal, dat deze ziekte in Nederland is geconstateerd. Men vermoedt, dat buitenlanders, die de farm regelmatig bezoeken, de dieren hebben geïnfecteerd. Direct na'het constateren van de ziekte heeft men met de meeste spoed alle mogelijke desinfecterende maatregelen genomen, die onder andere In houden, dat gedurende enige tijd niemand de farm zal mogen bezoeken. Alhoewel de ziekte nog niet van de farm is verdreven meent men verdere sterfte onder de dieren voor het ogenblik te hebben voorkomen.

De Vallei | 1966 | | pagina 1