WILLEM S IDEALEN ARAM De Gouden Cobra Experimentele kleuren-t.v. kan het zonder voetbal Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten UIT DE KERKEN Wereldomroep kreeg „Merit Award" Danny Kaye komt naar Nederland Mies, veertien dagen buiten scène Lucebert exposeert Scheepvaarlberichten I Johnson beëindigt Aziatische reis RADIO- cti TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND Morgen DOOR HENK VAN HEESWIJK TELEVISIE T.V. LANGENBERG Pagina 2 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1966 O, dat zal wel loslopen. Weten je aanstaande schoonouders het ook?" Ze schudde haar hoofd. „We hebben nog niets gezegd We durfden geen beiden." „Hoe zijn vader en moeder het dan te weten gekomen?" „Mam heeft het gemerkt." Ze kreeg een kleur. „Ik...ehik heb vandaag een paar keer overgegeven..." „Dan moeten we maar eens met Pe ter's gaan praten, hè? Waar wonen ze?" „O hier dichtbij. In de.." Ze greep opeens zijn arm beet en keek hem an- opeens zijn arm beet en keek hem angstig aan. „Je doet hem toch niks, hè? Jan Willem! Wat ga je met Pe ter doen?" „Stil, Mientje, wat denk je wel van me? Ik had het niet eens over Peter, maar over zijn vader en moeder" .a „En je zei beneden: ik vermoord hem vanavond nogNee, hè, Jan Willem? Ik houd erg veel van Peter..." Hij klopte haar zachtjes op de rug. „We zeggen allemaal wel eens wat in onze drift. Alleen als-ie niet met je trouwt. Dan breek ik hem al zijn bot ten." Haar gezicht ontspande. „Hij wil het zelf ook. Hij zei: Dan ben je helemaal van mij en kan niemand lelijk tegen je doen. Ik zal je beschermen, zei hij" Jan Willem dacht: 't Is me de be schermer wel. „Waar woont-ie?" „In de Parkstraat. Op de hoek. Zijn vader werkt op de fabriek. Verleun. 2ijn vader is chef." „Oké. Nu ga jij rustig, slapen, alle muizenissen uit je hoofd zetten, ner gens meer over piekeren. Ik zal jul lie helpen. En moeder ook wel. Ik praat met vader en als hij toch nog tegen je tekeer gaat, kom je maar bij mij. Nou?" Ze glimlachte en legde haar hand in de zijne. „Dank je, Jan Willem Ze glimlachte en legde haar hand in de zijne. „Dank je, Jan Willem. Hè al les lijkt nu ineens veel gemakkelij ker. Je doet Peter niks, hè?" „Nee, Mientje, echt niet. Maar als- ie later niet goed voor je is ik zal het hem zeggen dan kom ik als nog op visite om hem een pak slaag te geven." „Hij niet goed voor mij? Z'n 1 aat- ste cent gaf-ie voor me uit." Bij de deur keek hij nog even en knikte vriendelijk, „Welterusten, zus- Je." „Welterusten, broer. En dank je wel, omdat jij tenminste lief voor me bent." Beneden gekomen, constateerde hij, dat hij bijna een uur boven was ge weest. Zijn ouders zaten net zo als toen hij met Mientje naar boven was gegaan. „Het is Peter Verleun", zei hij kalm, in antwoord op de vragende blikken van de twee mensen. „Zijn vader is hier chef op de ruwcartonna- ge." Willem sloeg zijn handen in el kander en schudde zijn hoofd. „Alle machtig, ook dat nog, ook dat nog... Waar heb ik het aan verdiend, dat mijn kinderen zich afgeven met „Laat dat jammeren nu maar va der," viel Jan Willem hem met krach tige stem in de rede. Het was beter geweest als u en moeder wat beter op Mientje hadden gelet. Nu blijkt, dat u nooit geweten hebt, dat ze ik weet niet hoelang al liep met die Peter. U had eens wat meer controle moeten uitoefenen op het doen en laten van onze Mien. Dan had u nu niet hoeven zitten jammeren en snotteren. Maar bij u leeft alleen maar voor de fa briek Misschien hebt u altijd gedacht, dat u zo mooi de taken had verdeeld: u het bedrijf en moeder het gezin. Wat zagen we u, behalve aan de maaltijden en 's avonds een paar uur tjes? Hoe vaak was u niet op reis? Naar Oude Pekela? Naar de jaar beurs in Utrecht? Naar de Messe in Frankfurt In Hannover In Miinchen Naar diners? Conferenties? Studieda gen? Maar dat u ook een gezin had, een vrouw en drie kinderenoch, die kwamen altijd maar op de tweede plaats. Vind het dan niet gek, dat die kinderen hun eigen weg zoeken. Morgen moeten er meteen maatrege len genomen worden. Zodat ze zo spoedig mogelijk kunnen trouwen. U bent toch zeker niet van plan om het net zo op de spits te drijven als inder tijd met Harry?" Willem keek voor zich uit. Hij schudde enkel zijn hoofd. „Ik zal mor gen meteen met Leida gaan praten," zei hij moeilijk. „Leida? Wie is Leida?" „Mevrouw Verleun." „Als u alles aan mij overliet?" stelde Jan Willem voor. Willem hief zijn hoofd op en keek met scherpe ogen naar zijn zoon. „Dit doe ik zelf begrepen? Ondanks je verwijten, besef ik donders goed, dat Mientje ook mijn dochter is. Dit knap ik alleen op. Basta." En op dit moment ontbrak bij Jan Willem de moed er tegen in te gaan. Hoofdstuk 16 Voor eind oktober werd de huwe lijksdatum voor Mientje en Peter vast gesteld. Heel sober en niet in Elze- kamp zo had Willem beslist. In over leg met haar man -bracht Ria haar dochter de volgende dag naar Ander- lo. Met een paar woorden verduide lijkte ze Thea, wat er aan de hand was en deze was onmiddellijk bereid het meisje tot haar huwelijk in huis te nemen. Op hetzelfde moment, dat het wa gentje van Ria naar Anderlo reed, maakte Willem Caron de Canossus- gang naar de woning van bedrijfslei der Verleun. Hoewel hij Leida in de loop der jaren verschillende malen had ontmoet en gesproken, onder an dere tijdens de jaarlijkse personeels- reis, waarbij Leida haar man im mer vergezelde, was het altijd ge bleven tot het wisselen van een paar woorden. Wanneer er in het gezin Verleun weer een baby geboren was, ging de sociale verzorgster van de fabriek erheen met een geschenk en een fruitmand, waarin tevens een en velop lag met inhoud. Plichtsgetrouw brachten Willem en Ria na drie of vier weken gezamenlijk eveneens een kraambezoek, zoals hij dat bij al zijn mensen deed, als er een blijde ge beurtenis had plaatsgevonden, en daar mee had hij dan geheel voldaan aan zijn menselijke plichten als directeur. Bovendien was hij een paar keer in het huisje geweest, toen Verleun door een langdurige ziekte aan bed gebon den was. Misschien ging hij een tik keltje gemoedelijker en vrijer met Leida om als met de vrouwen van de andere werknemers. Tenslotte ken de hij haar beter dan al die anderen. Hij was nog geen drie minuten bin nen of hij had het al met Leida aan de stok. Hoewel de tweeling al acht tien was, kropen er nog twee peuters over de vloer. Zelf liep ze er om tien uur net als vroeger, dacht Willem nog slordig bij. Willem was gaan zitten en wees naar de twee kinderen. „Wanneer komt daar eens een einde aan?" vroeg hij op gemelijke toon. Ze stond hem ontzet aan te kijken. „Ben je hier gekomen om me te be ledigen?" vroeg ze zacht, maar hij be merkte de dreiging in haar toon. „Nee, dank je wel. Ik kan mijn tijd wel beter gebruiken. Maar als je wat minder kinderen had, zou je mis schien wat meer aandacht aan de an deren hebben kunnen besteden, zie je?" „Waarom? Wat bedoel je daarmee? Heeft één van m'n jongens wat uit gehaald?" „Ja. Eén van die kwajongens van je. Ik wou, dat hij op 't moment hier was. Dan dweilde ik de kamer met 'm aan!" Leida keek hem ontzet aan. „Wat heeft-ie gedaan? Wie is het?" „Het is die flinke Peter. Die schooi er. Hij heeft mijn dochter verleid." Ze zakte half in elkaar op de stoel. Het bloed trok weg uit haar gezicht. „Nee..." prevelde ze. „Je hoeft mij niet te geloven. Vraag het hem maar zelf, de snotneus. Wat doet-ie voor de kost? Kan-ie wat?" „Hij is chauffeur," antwoordde ze zacht. „Chauffeur," schamperde Willem met opgetrokken wenkbrauwen. „Dat is geen beroep. Een wagen rijden kan de eerste de beste sufferd. Is dat alles, wat-ie kan?" De vrouw had het misschien niet eens gehoord. „Als Jan het hoort dat geeft vanavond de grootste ruzie." „Dat zoeken jullie zelf maar uit. Ik zal je man straks bij me roepen en hem zeggen, hoe de zaken ervoor staan. Mientje is naar Anderlo. Daar wordt ze ingeschreven als zijnde daar haar domicilie hebbende. Volgende week gaan Peter en zij daar aante kenen. Drie weken later trouwen. Zon der flauwekul en zonder bruiloft. Een huis zal ik op de een of andere wijze wel bewerkstelligen. Ook in Anderlo, of ergens anders. Maar in geen geval hier. En... mondje dicht tegen derden, goed begrepen? Alles moet zo geruis loos mogelijk verlopen. Ik wens geen geklets in het dorp over mijn dochter. Ik zal ook proberen je man dit goed aan het verstand te brengen. Het is tenslotte ook zijn belang. Heeft die jongen een paar centen? Nee natuur lijk. Hoe kan dat ook, nauwelijks acht tien jaar. Oké, ik zal ze in de meu bels steken en er wordt getrouwd op huwelijksvoorwaarden. Als ik dood ga, is de erfenis alleen voor mijn doch ter." Leida keek hem vijandig aan. „Be halve dat éne dan, is er niets op on ze Peter aan te merken, Willem." „Zo? Nou, dat ene is al meer dan genoeg. Dat krijg je ervan, als je speelt met dingen, waar je geen ver stand van hebt..." „Dat... dat is schofterig, Willem. Jij stelt het zo, alsof alleen mijn Peter de schuldige is. Als jouw doch ter nee had gezegd, was er niets ge beurd." Hij keek haar scherp aan. „O ja? Ben je daar zo zeker van? Zou jij Indertijd ook nee gezegd hebben, als ik aangedrongen had, juffrouw Wol zak? Ik heb ook mijn fouten en fei len, dat weet ik donders goed. Maar zo'n schooier als jouw zoon is, ben ik nooit geweest. Dat kun jij weten, Lei da. En als jet desondanks niet ge looft, mag je het ook aan mijn vrouw vragen!" Het was, alsof de vrouw met een zweep werd geslagen, zo kromp ze in een bij deze woorden. En alsof dat nog niet genoeg was, voegde hij er aan toe: „En mijn jongens evenmin!" De vrouw leunde met haar armen op de tafel. „Wat hebben we er aan, om ons kwaad te maken, Willem. Het is nu eenmaal gebeurd, natuurlijk keur ik het af. En Jan zal helemaal wel woest zijn." Hij stond op. „Vind je het gek Heb ik hier zitten lachen van de lol? O, o, wat een leuke kinderen hebben we allebei?" Hij haalde zijn porte feuille te voorschijn en nam er drie briefjes van honderd uit. „Hier, voor de extra kosten. Zorg ervoor, dat die knul er behoorlijk uitziet. En jij zelf ook. Schande, zoals je er nu weer bijloopt. Als het niet genoeg is, stuur dan één van je jongens, maar met een gesloten briefje naar mij toe. Dan krijg je meer." Ze keek weer vijandig. „Dat is niet nodig. Volgende week krijgen we weer de kinderbijslag." „En die zul je nergens anders voor nodig hebben? Wees geen dwaas, Lei da, pak aan en berg op. O ja... voor ik het vergeet... .laat die Peter mor gen- of overmorgenavond bij me ko men. Tussen zeven en acht uur. In m'n kantoor. Zo gemakkelijk komt dat heerschap niet van me af. Enne... Mientje wordt straks je schoondochter, Leida. Ik neem aan van jou te mo gen verwachten, dat je haar een goed hart zult toedragen." Ze greep over de tafel zijn arm. „Willem, jouw Mientje wordt ook on ze Mientje. Ze zal me minstens even lief zijn als mijn eigen kinderen, hoor je? Negen zoons heb ik... geen enke le dochter. Alleen maar jongens. Iede re keer dacht ik: nu zal het wel een meisje zijn. Maar nu krijg ik een doch ter. Willem, ik houd nu al van haar." Hij drukte haar hand. „Dank je, Leida. Enfin, dit had ik wel kunnen weten. Al bem je 's morgen een slor dige vrouw als je de mijne was... o, ik legde je vast een keer over m'n knie ik ken je. Enfin, doen jullie je best... misschien is de tiende een dochter." Met een rood gezicht liet ze hem de deur uit. In huis werd er na die ruzieachtige avond rustig gesproken over het ko mende huwelijk van Mientje. Willem had een advertentie geplaatst voor een woning of een gedeelte ervan, hij had enkele makelaars in de arm ge nomen, maar de advertentie had niets opgeleverd en de enige huizen, die hij kon huren, de<Jen honderdtwin tig gulden huur in de maand, een be drag dat Peter nooit kon opbrengen. Hij begon al ongerust te worden, want het huwelijk zou over een week plaatsvinden en nog was er geen huis. Totdat Ria op een avond thuiskwam en zei, dat Harry en Thea bereid waren de helft van hun huis af te staan aan Peter en Mientje. „Thea is met dit plan op de proppen gekomen, Willem. Ze zei: Als vader geen huis kan vinden, zullen wij er wat op moeten vinden. Harry is erg handig, die timmert wel een noodkeukentje op de overloop. Dan kunnen ze verder de logeerkamer krijgen als huiska mer en het kamertje van onze Wim. Die nemen wij dan zolang wel bij ons in de slaapkamer. In deze tijd moeten we elkaar helpen. Er is boven ook een WC, enfin, alles om hun eigen leven te kunnen leiden. Dat zei Thea en Harry vond het ook dadelijk goed. Willem, je hebt er geen idee van, om dat.... Thea is een zeldzame schat, jongen. Met een hart zo groot....". Een paar dagen voor het huwelijk, toen er nog enkele details besproken werden, zei Jan Willem plotseling: „Peter valt me echt mee. Ik ben gis teravond even bij Harry en Thea ge weest. Peter was er ook. We hebben verstandig met elkaar gesproken. Hij is dol op zus, en zus op hem. Laten ze jong zijn, eigenlijk te jong om al vader en moedertje te gaan spelen.... als ze maar gelukkig worden. Enfin, ze zien een goed voorbeeld voor zich. (Wordt vervolgd). Een rokende puinhoop was allea wat gisteren overbleef van de boerderij van de gebr. Faber in Slijk-Ewijk. O.a. 3000 balen stro gingen in vlammen op. De oorzaak van de brand is on bekend. Het vee stond nog niet op stal. ADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreektZorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Wezep: J. van de Velden te Amersfoort: te Dinxperloo (2e pred. pl.) (toez.): C. Overdijk te Aalten; te Wieringermeer, wijkgemeente Midden- meer: Q. J. F. Versteegh te Oudwou- de-Westergeest; te Krabbendijke (toez.): G. var Noordennen te Berkel- Rodenrijs; te Ede (vac. I. Schipper) (toez.): G. Spilt te Utrecht; te Woer den, wijkgem. Centrum, J. J. Poot te Woerden wijkgem.-Noord. Aangenomen: naar Amersfoort (naar de gestichtsgem. „Zon en Schild") (2e pred. pl.): A. O. Zijustra te Amers foort; naar Molenaarsgraaf: P. H. van Harten, kand. te Woubrugge. Bedankt: voor Groot-Ammers (toez.): J. van der Velden te Amersfoort; voor Woudenberg (2e pred. pl.) (toez.): G. Veldjesgraaf te Nederhemert. Geref. Kerken. Beroepen: te De Bilt (2e pred. pl.): F. B. Fennema te Schoonrewoerd. Aangenomen: naar Leek: W. J. de Rui ter te Harkema-Opeinde. Bedankt: voor Enschede: R. J. de Jong te Groningen-Zuid; voqr Lemmer: A. Segger te Middelstum. Geref. Kerken (vrygem.). Beroepen: te Groningen-Noord: dr. C. Trimp te Voorburg. Aangenomen: naar Zaamslag: A. C. Haitsma te Heerde; naar Uithuizen: J. van Dijk te Nagele. Chr.-Geref. Kerken. Bedankt: voor Urk: Gorkum. P. den Butter te Geref. Gemeenten. Bedankt: voor Aalst: Zeist. A. Hofman te 72. „Wel, wel, een klein meningsverschil tussen de trouwe bondgenoten?" grijnst de boogschutter met een blik op de zwaarden van Aram en Ambre. „Laat die zwaarden maar vallen, daarmee hebben jullie al genoeg paniek gezaaid onder de Tou- areggs, naar ik gehoord heb. Met z'n tweeën heb- ben jullie een hele troep schildwachten op de vlucht gejaagd, nietwaar Knap werk, die stumperds heb- ben het mij in geuren en kleuren verteld, nog be vend van angstDus besloot ik maar eens met mijn boog op stap te gaan. Vooruit, loop voor mij uit, dan kun je er getuige van zijn hoe de Toua- reggs hun cobraslangen vererenBeseffend, dat zij geen keus hebben, laten Aram en Ambre hun zwaarden vallen en lopen de galerij uit. Via een trap komen zij op een brede galerij, die rond de binnenplaats loopt. „Kijk eens omlaag, Ambre". klinkt achter hen de stem van de boogschutter, „wat daar gebeurt wilde je toch zo graag?" Aram kan een kreet van schrik niet onderdrukken, als hij omlaag kijkt. Uit het drabbige water van de slan- genvjjver komt een grote cobra over de rand van het bassin glijden en op enkele passen van het reptiel deinzen Ares en Abdullah, nog steeds met de polsen aan elkaar geketend, vol ontzetting ach- terwaarts EINDHOVEN De leiding van Phi lips experimentele programma's heeft van het voornemen afgezien een kleu rentelevisie-reportage uit te zenden van de competitiewedstrijd PSV - Elinkwijk. De voornaamste reden: „Gezien de er varingen die men reeds heeft met dit medium is het uitzenden van een voet balwedstrijd niet noodzakelijk." Door dat besluit is het bovendien niet nodig de K.N.V.B. toestemming te vra gen voor het verzorgen van een voetbal wedstrijd in kleuren, die binnen een straal van vijftig kilometer rond Eind hoven ook door kijkers in zwart-wit op kanaal 60 AX kan worden ontvangen: clubs in dat gebied zouden daarvan na deel kunnen ondervinden. Vandaar dat toestemming van de K.N.V.B. nodig zou zijn. Het is niet zeker of in de maanden na 20 november in de maandelijkse ex perimentele programma's een voetbal wedstrijd zal worden opgenomen. Die programma's worden van maand tot SEOEL. Pres. Johnson heeft van daag zijn 17-daagse Aziatische rond reis, zonder dichter bij een oplossing van de oorlog in Viëtnam te zijn ge komen, beëindigd. Met een bezoek aan de in Zuid-Korea gelegerde Amerikaanse troepen en een toespraak tot de Zuidkoreaanse natio nale vergadering maakte de Ameri kaanse president een einde aan zijn missie. Met zijn echtgenote stapte hij in Seoel aan boord van het presidentiële straalvliegtuig om non-stop naar Alas ka te vliegen en van daaruit naar Wash ington terug te keren. Binnen het bereik van de Noordkore- aanse kanonnen, die het niemandsland tussen het noorden en zuiden markeren, had Johnson 't in zijn toespraak tot de /merikaanse soldaten over de Vietna mese oorlog. „Het is beter om de com munistische agressie daar tegen te hou den, dan in Honoloeloe," zo zei de pre sident. Hij noemde in zijn rede tot de nationale vergadering het resultaat, dat met de oorlog bereikt wordt onvermij delijk, hoewel dit resultaat, volgens hem, nog in de toekomst ligt. Moeilijke dagen staan ons nog in Viëtnam te wachten," aldus Johson, „totdat de communisten hun gedachten over de strijd veranderen. Wij hebben in Korea, evenals in Europa en andere delen van Azië, gezien dat zij voor de vrede kiezen, als hun duidelijk is, dat een militaire overwinning niet in hun bereik ligt." INGESTORT Reddingploegen zijn er in geslaagd drie bouwvakarbeiders te bevrijden die dinsdag waren bedol ven toen een in aanbouw zijnd univer siteitsgebouw van zeven verdiepingen in Aberdeen instortte. In het gebouw zou de zoölogische af deling van de universiteit worden ge- vestid. Een man kwam om. Argonaut 1 35 nno Vilano nr Almeria; Breehoorn pass 31 Cephalonia nr Milos; Helios 30 te Sheerness; Martinistad pass 31 Sheerness nr Londen; Philetas 1 te Amsterdam; Steenbergen, 31 te Le Ha vre; Vlistborg pass 31 Waddeneilanden nr Londen. Grote vaart: Aagtekerk pass 1 Dover nr Antwer pen; Acila 31 280 zw Galapagos nr Cu rasao; Aegis 31 950 no Barbados nr Las Palmas; Alkmaar 31 vn Thameshaven nr Dundee; Aristoteles 30 vn Talcahua- no nr Antofagasta; Bengalen 30 600 w Galapagos Eil. nr Papeete; Blitar 29 te Rotterdam; Cinulia 31 te Teesport; Din- teldijk 1 660 w Landsend nr Bermuda; Gaasterdijk 1 440 Scillies nr New York; Gaasterkerk 31 vn Akaba nr Bahrein; Garoet 31 te Valparaiso; Goeree 1 660 nw Kaapstad nr Baltimore; Gooiland 31 200 nno St.-Paulsrocks nr Amsterdam; Hollandsdiep 1 vn Port Pirie nr Ade laide; Kara 31 te Rotterdam; Karimun 1 200 nw Auckland nr Aden; Kennemer- land 31 vn Bremen nr Amsterdam; Ker- mia 31 460 w Sanbang nr Singapore; Kinderdijk 31 vn Los Angeles nr San Francisco; Koningswaard 31 te Buenos Aires; Kopionella 7 te Pulu Bukom verw; Krebsïa 1 te Santander; Ladon 31 440 wzw Lansend nr Curagao; Main- lloyd verm. 4 vn Manila nr onbek.; Me- don 31 vn Paramaribo nr Nickerie; Mer- seylloyd 29 te Auckland; Merwelloyd 31 vn Assab nr Suez; Mississippilloyd 1 te Muscat; Musilloyd 31 te Luanda; Oost- kerk 1 310 nw Perim nr Aden; Parthe non 31 Orinoco rivier nr Pto Ordaz; Pro venierssingel 3 te Savannah; Purmerend 30 vn New York nr Curasao; Randfon- tein 30 te East Londen; Rondo 31 vn Port Said nr Tripoli; Sepia 1 te St.- Vincent; Solon 30 te Baltimore; Spaar- nekerk 29 vn Port Said nr Tripoli; Te- ro 31 35 zzw Pta Sta Elena nr Balboa; Utrecht 28 te Toronto; Vitrea 1 te Me- na; Zaankerk 1 te Kaapstad. maand voorbereid, waarbij de produktie en het programma bij toerbeurt door de omroepverenigingen worden verzorgd. Woensdagavond 16 november komt Phi lips weer met zo'n maandelijks experi menteel studioprogramma in de lucht. Voetbalwedstrijden (in kleuren) zijn vooral voor cameramensen een dank baar object door de snel wisselende beelden en de close-ups die kunnen wor den gemaakt. „We hebben echter reeds zoveel ervaring dat we de techniek van kleurentelevisie onder de knie hebben. We kunnen het daarom ook zonder voetbalwedstrijden doen", zo vernamen wij nog bij. Philips. DEN HAAG Op de jaarlijkse con ventie van de National Association of Educational Broadcasters in Kansas Ci ty Miss is Radio Nederland Wereldom roep onderscheiden met de „Merit award". Bij de N.A.E.B. zijn ongeveer 300 educatieve radio- en televisiestations aangesloten, waarvan een groot deel nauwe banden heeft met universiteiten of colleges. De wereldomroep kreeg de onderscheiding voor haar programma's „European Review" en „Transatlantic profile", die door meer dan 100 bij de NAEB aangesloten radiostations wor den uitgezonden. AMSTERDAM. De film- en TV- ster Danny Kaye zal op 28 november a.s. naar Nederland komen om op te treden ln een televisieprogramma van de NTS, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het kinderfonds van de Verenigde Naties, Unicef, dat thans zijn 20ste verjaardag viert. Voor deze directe uitzending zijn een beperkt aantal toegangsbewijzen be schikbaar voor minimaal f 5,-. Slechts 120 mensen kunnen de uitzending bij wonen. ZIJ zullen door loting worden aangewezen. De NRU zal een klank beeld van het optreden van Danny Kaye maken, dat op 5 december wordt uitgezonden. De filmster zal ln het programma 'n ontmoeting hebben met Sinterklaas en wordt geassisteerd door zijn eigen pianist Sammy Prager. Het programma wordt gepresenteerd door Ageeth Scherphuis. Dit optreden van Danny Kaye wordt georganiseerd door het Nederlands co mité van de Unicef. Vorig jaar bracht de verkoop van Unicef-kalenders en -agenda's ln totaal f 450.000,- op. De Nederlandse regering schonk f 600.000,- terwijl f 400.000,- binnenkwam door middel van particuliere giften. Na zijn optreden in Nederland zal Danny Kaye naar Parijs gaan om daar eveneens voor de Unicef op te treden. HILVERSUM Het VARA-tv-pro- gramma „Mies-en-scène" gaat vrijdag avond niet door wegens technische moeilijkheden. Het eerstvolgende pro gramma zal vrijdagavond 18 november via Nederland 1 worden uitgezonden. Het niet doorgaan op vrijdagavond van „Mies-en-scène" staat los van de moeilijkheden die er zijn geweest tus sen de samenstellers van het program ma Erik de Vries en Mies Bouwman enerzijds en de VARA-leiding ander zijds over het optreden van Jaap van der Merwe. Die moeilijkheden zijn in middels opgelost. Tijdens de controverse liet de VARA de NTS en de PTT weten, dat alle faciliteiten voor het programma van vrijdagavond 4 november konden ver vallen. Dat hield in: ruimte, mensen en machinerieën. Na oplossing van het conflict lukte het de VARA niet meer opnieuw beschikking te krijgen over die faciliteiten. Vandaar dat het vrijdag avond komt te vervallen. In plaats van „Mies-en-scène" brengt de VARA-tv vrijdagavond op Neder land 2 van 21.15 tot 21.30 uur een op treden van het Trio Hellinique en van 21.30 uur tot 22.00 uur Jasperina de Jong in „Portretten", een reeds opge nomen programma van Nederlandse liedjes en in het Nederlands vertaalde Franse chansons. AMSTERDAM Van 3 november tot 5 december zal in Galerie Pribaut in Amsterdam een Lucebert tentoonstelling worden gehouden. De expositie omvat ongeveer 30 schilderijen en 30 tekenin gen, waaronder zeer recente. HILVERSUM I 18.00 Koorzang en mandoline-orkest (opn.). 18.30 Spectrum: nws. uit de protestants-christelijke organisaties. 18.50 Beroemde walsmuz. (gr.). 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Leger des Heilsmuz. (gr.). 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Harprecital (gr.). 20.00 Dankstond voor gewas en arbeid. 21.00 Oude kamermuz. (gr.). 21.15 Oor-zaken: gevarieerd progr. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Geestelijke liederen. 22.55 Chaos rond Eros?, lezing. 23.10 Luitspel (gr.) oude muz. 23.20 Stereo: Oude en mod. muz. (opn.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de Partij van de Ar beid: Socialistisch bekeken. 18.30 Pla- tenmarkt: licht platenprogr. en ge sprekjes. 19.05 Dansorkest. 19.30 Artis tieke staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Trammelant in Loeren aan de Hor, ra diofeuilleton. 20.55 Ik loop door het land, licht progr. 21.10 Lichte gr.muz. 21.35 Vragenvuur: een bekende Neder lander beantwoordt vragen van jonge mensen. 22.00 Liedjesprogr. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Radio Jazz magazine. 23.30 Jazzorkest. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I. NCRV: 17.00 Voor de kinderen. 17.05 Lassie, TV-film voor de jeugd. 17.30- 17.35 Kijk op de wereld, een progr. van en over nws. NTS: 18.30 Teleac: De boerderij als onderneming (6). 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 Mijn vrienden in de we reld, TV-film. 19.15 Openbaar Kunstbe zit. 19.30 Mona: Filmster contra huis vrouw, TV-film. 19.55 Uitzending Stich ting Socutera: een film voor de Stich ting Federatie Sociaal-Pedagogische zorg voor zwakzinnigen. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Uitzending van de Partij van de Arbeid. 20.30 Overval in de Pacific, speelfilm (14 jaar). 22.00 Het proces van Neurenberg, documen taire. 22.30-22.35 Journ. NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nws. in het kort. NCRV: 20.01 Sherlock Holmes, TV-feuilleton, afl. 6: De zes Napoleons. 20.50 Een avond in de Waag: liedjesprogr. 21.15 Uit de kunst: maandelijks cultureel kijkschrift. 21.45 Attentie voor sport. 22.05 Overdenking. NTS: 22.10-22.15 Journ. kamer- en koormuziek (opn.). TROS: 14.45 Klassieke muz. (opn.). 15.15 Voor de vrouw. NCRV: 15.45 Stereo: klassie ke kamermuz. (gr.). 16.00 Bijbelover denking. 16.30 Musicians: muzikale her inneringen. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Nederlandse liederen en liedjes. 17.30 Stereo: Lichte gram. muz. HILVERSUM II. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Licht gram. muz. VPRO: 7.55 Meditatie. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.15 Lichte gram. muz. (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgen wijding. 9.00 Klassieke orkestwerken (gr). 9.40 Lichte gram. muz. voor oude re luisteraars. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitam. (gr.). (11.00-11.02 Nws.) 12.00 Stereo: Lichte órkestmuz. en zangsoliste. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Orgelrecital: amusementsmuz. 13.00 Nws. 13.10 Jour naal en beursberichten. 13.30 Stereo: Bariton en piano: semi-klassieke liede ren. 14.00 Beiaardmuziek. 14.15 Huis houdelijke zaken, lezing voor de vrouw. 14.30 Muziek uit Nieuw 55eeland (opn). 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Unesco - twintig jaar internationale cul turele samenwerking, gesprekken. 16.15 Stereo: Moderne órkestmuz. (gr.). 16.35 Indo-Amerikaanse dansen (opn.). 17.00 Voor de jeugd. HILVERSUM HL NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Dixieland- muziek. 10.30 Nieuwe gram. platen met commentaar. 11.00 Nws. 11.02 Neder landse hitparade. 12.00 Nws. 12.02 Ac tualiteiten, reportages en berichten uit binnen- en buitenland. 13.00 Nws. 13.02 Gevarieerd muz. progr. (gr). 14.00. Nws. 14.02 Licht platenprogr. KRO: 15.00 Nws 15.02 Actualiteiten. 15.05 Sportprogr. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Tie nermagazine. 17.00 Nws. 17.02 Actuali teiten. 17.05-18.00 Verzoekplatenprogr. HILVERSUM I. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Lichte gram. muz. (7.30-7.32 Nws.) 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Oude ka mermuz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Voorde huisvrouw. (Om 9.35 Waterstanden.). 10.00 Aubade: licht muz. progr. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Mensen geloven, lezing. 11.45 Streeksgewijs: in formatie uit de Haarlemmermeer. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 13.00 Pro Memorie. 13.05 Klassieke gram. muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Klassieke DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herhaling van gisteravond). 10.20 Der Prozess der Jeanne d'Arc, Franse speelfilm. 11.25 Klass. muz. 12.00-13.00 Actuele kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Filmreporta ge. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal progr.: NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.16 Von Nachbar zu Nachbar. 18.50 Zandman netje. 19.00 Actualiteiten. 19.21 TV- film. 19.59 Progr.-overz: WDR: 18.05 Actualiteiten. 18.30 Journ. 19.10 TV- film. 19.40 Filmreportage). 20.00 Jour naal en weeroverz. 20.15 Filmreporta ge over Hongarije. 21.00 Licht muz. progr. 21.45 Filmreportage. 22.15 Jour naal, weeroverz. en commentaar. 22.30 Filmreportage. DUITSLAND U. 18.10 Nws. en weerbericht. 18.20 Ac tualiteiten en muz. 18.55 Detektiv Cliff Dexter, TV-film. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Muzikaal progr. 20.45 Filmreportage. Aansluitend: Nws. 21.15 Menschliches, Allzumenschliches, twee TV-spelen vrij naar fabels van La Fontaine. 22.15 Nws., weerbericht en thema van de dag. 22.40 Eurovisie: voetbalwedstrijd Engeland - Tsjecho-Slowakije in Lon den. J

De Vallei | 1966 | | pagina 2