Finalisten anker kader 47/1 in Apeldoorn Tsjecho-Slowakije weerstond wereldkampioen Engeland Weer nederlaag voor R.T.T.V. DOS speelde gelijk tegen West Bromwich Albion: 1-1 Kapelaan Hulst gaat Veenendaal verlaten Vast Zijn opvolger heeft vele jaren in Kongo gewerkt Toon Hermans lost (wieler)startschot Post en Pfenninger een ronde achter Belgen namen de leiding over Amateurwielrenners krijgen het druk Nederland won Weer aanbieding voor De Winter Profcontract voor Hijs Hokij verloor Emerson en Roche? Tiemen Groen in maart prof „Z)e mensen fascineren me" Ronde verder De zon in een fles Zesdaagse van Madrid Tafeltennis Europa Cup handbal Nederlandse bank in Rhodesië Omzet Stokvis weer op peil NADELIG TOEVAL DONDERDAG 3 NOVEMBER 1966 AMSTERDAM Doordat de Bra bander Van Nijnatten zich heeft terug getrokken zijn de aanvankelijk vastge stelde voorwedstrijden voor het kam pioenschap van Nederland ereklasse groot biljart anker kader 47/1 over bodig geworden. De finalisten zijn nu: Hans Vultink (Aalten), Henk Scholte (Eindhoven), Tini Wijnen (Oss), Flip Beekman en Janus Jacobs (beiden Amsterdam), Hans Sundquest (Den Haag), Joop Roodenburg (Voorhout) en Lambert van Leur (Oss). Het kampioenschap wordt van 1 tot en met 4 december in Apeldoorn ge houden. AMSTERDAM Geen bekende film ster, maar een groot wielerliefhebber zal het startschot lossen van de Am sterdamse zesdaagse, die op 12 december begint. Die wielerliefhebberij is de be kende kleinkunstenaar Toon Hermans, die als het even mogelijk is geen wie- Ierevenement overslaat. Inmiddels is het rennersveld nu ook compleet. Naast Pfenninger, Post, Eu- gen, Janssen, Severeijns, Oudkerk, De Loof, Steevens, De Roo, Koel, Sercu, Palle Lykke zijn gecontracteerd de Belgen Jos Debakker, Verschueren, Seeuws en Lelangue, de Duitsers Peff- gen en Schulze, de Fransman Raynal, onze landgenoten Piet van der Lans en Joop Captein en de Italiaan Roncati. FRANKFORT Woensdagavond hebben Peter Post en Fritz Pfennin ger, na harde jachten, in de zesdaag se van Frankfort de aansluiting met de leidersgroep verloren. Twintig uur voor het einde van de zesdaagse zag de stand er als volgt uit: 1. Bugdahl - Sercu (Dld.-Belg) 335 pnt.; 2. Renz - Boelke (Did.) 156 pnt; Op één ronde: 3. Post - Pfenninger (Ned-Zwits) 411 pnt; 4. Eugen - Simp son (Den-Gb) 117 pnt; 5. Kemper - Ol denburg (Did) 101 pnt. ADVERTENTIE De Kuyper is erin geslaagd de zon in een fles te vangen. Bessen De Kuyper, gemaakt van zonrijpe bessen. En let wel Bessen De Kuyper nog steeds in de héleliterfles. Een van de vele aanvallen van D.O.S. op het doel van West Bromwich Albion. ZAANDAM Wereldkampioem ach tervolging der amateurs Tiemen Groen heeft besloten prof te worden. De Frie se wielrenner zal deel gaan uitmaken van de ploeg van Caballero, die uit veertien zestien renners bestaat. Hieronder bevinden zich o.m. Jan van der Horst, Harry Steevens, Hans den Hartog en Cor Schuuring. Het overgaan in de beroepsrijen zal waar schijnlijk niet eerder geschieden dan 1 maart van het volgend jaar. Voor die tijd gaat Tiemen Groen eerst nogeen trip naar Nieuw-Zeeland maken. LONDEN Het Nederlands elftal is gewaarschuwd, wanneer het zondag a.s. in het Olympisch Stadion tegen Tsjecho-Slowakije uitkomt. Woensdag avond behaalden de Tsjechen onder lei ding van scheidsrechter Piet Roomer en onder de ogen van bondscoach Georg Kessler een verrassend gelijk MADRID. Op de vijfde dag van de Madrileense zesdaagse namen de Belgen Severeyns en Godefroot de leiding over. Bij het ingaan van de nacht was de stand: 1. Severeyns-Godefroot (B.) 103 p. na 116 uur. 2. Timoner-Tortella (Sp.) 63 p. Op één ronde: 3. Berghetto-Faggin (It.) 185 p. 4. Lelangue-Hortelano (B.- Sp.) 184 p. Onze landgenoten Jo de Roo en Henk Nijdam zakten terug van de tweede naar de achtste plaats met een ronde achter stand op het leidende koppel. RHENEN Ook tegen Oldra heeft RTTV het niet tot een overwinning kun nen brengen. Het werd met 64 de kleinst mogelijke nederlaag en het Rhe- nense team zal nu alle zeilen moeten bijzetten om, via een van de bovenste posities, een plaats in de promotie afdeling te verkrijgen. Met dezelfde cijfers verloor STV- Climax 3 van Treffers 2 in Arnhem. Hol en Van Manen wonnen beiden tweemaal, maar invaller De Kleuver kwam niet tot winst. Het was jammer, dat Van Manen in de slotpartij tegen Knipscheer, na met 2012 te hebben achtergestaan, bij een 2019 stand uitgleed, zodat Knip scheer het laatste punt gemakkelijk kon scoren. Anders had er misschien nog een puntenverdeling ingezeten. Voor maandag a.s. staat de belang rijke derby STV-ClimaxPanter op het programma. De winnaar hiervan heeft een goede kans om in zijn groep als bovenste te eindigen. Als beide teams volledig uitkomen, kan het een zeer spannende wedstrijd worden. Het team van Panter bestaat uit de volgende spelers: H. en J. Stuivenberg en T. v. d. Weerd. De opstelling van STV-Climax is: C. v. Dam, E. Vos en R. v. Wely. Het verdere programma voor de week van 7 t/m 12 november luidt: le kl. BI. 7 nov.: Treffers 1 Oldra; 10 nov.: Tios 2RTTV 1. le kl. B2. 7 nov.: STV-Climax 1— Panter 1; 10 nov.: RTTV 2Kr. en Vr. 2e kl. Al. 7 nov.: Nizo—VSW; 10 nov.: RTTV 3—STV Climax 2. 2e kl. A2. 7 nov.: STV-Climax 3— Ritac; 10 nov.: Tios 3Swift. 3e kl. Fl. 7 nov.: STV Climax 4— Shot 2; 10 nov.: Kr. en Vr. 2—RTTV 4; 10 nov.: RTTV 6Ritac 2. 3e kl. F2. 9 nov.: Swift 2—RTTV 5; 9 nov.: STV Climax 5Nizo 2; 9 nov.: Shot 3—Panter 2. spel tegen wereldkampioen Engeland: 0-0. Het Tsjechische elftal toonde, dat het dieptepunt, na het succes in Chili, toen de ploeg tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap 1962 van Brazi lië verloor, voorbij is. De 75.000 Engel se fans, die onder een gescandeerd „England, England" hun team aan moedigden, inspireerden eerder de technisch beter spelende Tsjechen dan hun eigen landgenoten. Het was overigens een wedstrijd tus sen twee zeer defensief spelende ploe gen, waartegenover de aanvalslinies machteloos stonden. In het bijzonder koude Wembley-stadion waren de Tsjechiche halfspelers Szikora en Gele- ta de besten, terwijl bij Engeland de broers Bobby en Jacky Charlton een zeer goede partij vertolkten. Engeland, dat in het veld kwam met de ploeg, die in de finale van de strijd om de Coupe Jules Rimet over West- Duitsland met 4-2 zegevierde, zag woensdagavond geen kans een doelpunt te maken. De defensie zo langzamerhand be roemd was waterdicht en doelman Gordon Banks behoefde slechts zelden in actie te komen bij gevaarlijkse si tuaties. De voorhoede daarentegen toonde eenzelfde gebrek aan schotvaar digheid uitgezonderd dan die ge denkwaardige finale als tijdens het wereldkampioenschap en zag geen mo gelijkheid het experimentele Tsjechi sche team, bestaande uit enkele routi niers en een aantal zeer goede jonge spelers, te verslaan. Het vuurwerk begon reeds in de eer ste minuten van de ontmoeting, waar bij Alan Ball, Martin Peters, Roger Hunt en Geoff Hurst enige kansen on benut lieten, mede door het ingrijpen van de zeer goede Tsjechische doelman Ivo Viktor en veteraan Jan Popluhar. De Britten, die het meest in de buurt van het Tsjechische doel kwamen, mis ten nog enkele keren en de wedstrijd eindigde zoals ze begonnen was, name lijk met een hard schot van Bobby Charlton, die zijn 76e interland speel de, dat echter in de tribunes belandde. AMSTERDAM De successen van onze amateurwielrenners in het afgelo pen zomerseizoen zijn ook voor de win- terbaandirecteuren niet onopgemerkt ge bleven. Het gevolg is een lange reeks contracten. Op 4 november opent de Nederlandse sprintkampioen Jan Jan sen de rij met de Grote Prijs van Zu rich, waarin hij onder meer wereldkam pioen Trentin en diens landgenoot Mo reion zal ontmoeten. Op 11 november rijdt een Nederlandse ploeg een landen- wedstrijd in Gent tegen België. Oranje is daar vertegenwoordigd door Peter Kiszner, Klaas Balk, Albert van Midden en Jan Jansen. Twee dagen later op 13 november nemen de koppels Klaas Balk - Harrie Jansen en Gert Bongers - Henk Nieuwkamp in Dortmund deel aan een internationale koppelrace. De sprinters Jan Jansen en Wim Koopman behoren tot de renners, die op 15 november in het sluitingsprogram ma van de Brusselse wintefbaan mee draaien. Zij strijden daar om de Grote Prijs van de Koning. Tenslotte zullen de amateur-wereld kampioen Der Stayers, Piet de Wit en Ger Bogers deelnemen aan de amateur- zesdaagse van Zürich (30 november tot .ea met 6 december). WILRIJK. De eerste wedstrijd tus sen Sittardia en Schaarbeek, de Neder landse en Belgische kampioensploegen zaalhandbal, die woensdag voor het toernooi om de Europese beker in Wil rijk werd gespeeld is geëindigd in een 25-15 zege voor onze landgenoten Bij de rust had Sittardia een 14-9 voorsprong. De tweede wedstrijd wordt op 12 november a.s. in Sittard gespeeld. DEN HAAG Leo de Winter, de Ne derlandse sprinter, is een veel gevraagd man in Amerika. Na de aanbieding van een studiebeurs voor de universiteit van Kansa heeft de Californian State Poly technic College in St. Louis een brief geschreven aan de Amsterdammer om in Amerika enkele jaren te studeren en zich in zijn tak van sport te bekwamen onder leiding van coach Dick Pursell. UTRECHT In het ijskoude Utreht- se stadion heeft DOS in de eerste wed strijd van de tweede ronde van de jaarbeursbeker tegen West Bromwich Albion een 1-1 gelijk spel behaald. Hadden de Utrechters vanaf het begin meer vertrouwen in eigen kunnen ge had, wellicht waren er winstmogelijk heden geweest, want het spel dat de Engelsen op de grasmat legden was be paald niet imponerend. Vooral in de tweede helft was DOS zeker gelijkwaar dig aan West Bromwich. Overigens begonnen de Engelsen in een bijzonder hoog tempo en in de be ginfase had DOS het bepaald moeilijk tegen de forse, vaak wat hard tacke lende gasten. De DOS-defensie, met Achterberg als uitblinker, kon het zij het met moeite redden. Een schot van Hope trof in de 24e minuut doel. Doelman Hoogeveen zag, mede door het slechte licht in het Utrechtse stadion, het schot van grote afstand pas, toen de bal in het net lag. (0-1). In het laatste kwartier be gon DOS wat los te komen en vooral Wery stichtte nogal eens gevaar. De Kuyper kreeg een goede kans, maar zijn kopbal ging juist naast. Na de rust was DOS veel meer aanvallend. Goed gestuwd door Achterberg, Aarts en Van der Bogert, begonnen de Utrechters aan een serie aanvallen, waarmee West Bromwich Albion veel moeite had. Het duurde echter nog tot de 84e minuut, alvorens de verdiende gelijk maker tot stand kwam. De zwak spelende Van der Linden maakte toen zijn falen goed door uit een pass van Achterberg met een vlijmscherpe schuiver doelman Potter te passeren (1-1). Even later had de Engelse doelman alle geluk van de we reld, toen de bal na een schot van weer Van der Linden afstuitte op een been van Collard. De re turn wedstrijd in West Brom wich zal woensdag 9 november worden gespeeld. Het elftal van Napels heeft zich woensdag geplaatst voor de achtste fi nales van het toernooi om de Jaar beursbeker. De Italianen wonnen op eigen terrein de returnwedstrijd tegen het Deense BK Odense met 2-1. Bij de rust leidden de Denen met 1-0. Na pels had de eerste ontmoeting in Oden- se reeds met 4-1 in zijn voordeel be slecht. Het Schotse Kilmarnock plaatste zich woensdag eveneens voor de derde ron de met een duidelijke zege van 72 op eigen terrein over F.C. Antwerp. De eerste ontmoeting hadden de Schotten gewonnen met 10. Slechts 7.000 toeschouwers waren er woensdag in Zagreb getuige van, dat Dinamo Zagreb zich in de achtste fi nales van het toernooi om de Jaar- beursstedenbeker speelde. Dinamo won de returnwedstrijd tegen het Schotse Met aanmerkelijk meer paardekrach- ten dan hij gewend is reed de jockey Jens Jensen in zijn nieuwe auto op een snelweg bij Kopenhagen toen hij in een slip raakte en tegen een paal botste. De wagen werd in twee stuk ken gereten, maar Jensen kroop vol komen ongedeerd uit het voorste ge deelte. Hij nam een taxi, liet zich naar de renbaan rijden en won er zijn race. Dunfermline Athletic met 10, na bij de rust reeds met 10 de leiding te hebben genomen. Weliswaar wonnen de Schotten de eerste ontmoeting met 4-2, maar aangezien de doelpunten in een uitwedstrijd gescoord dubbel tellen bij een gelijke eindstand, gaan de Zuid- slaviërs over naar de volgende ronde. De retu?ü«*&dstrijd Ferensvaros (Hongarije) Oergryte (Zweden) in Boedapest is in een 7-1 zege voor de Magyaren geëindigd. Bij de rust was de stand 3-0 voor Hongarije. Door de overwinning plaats te Ferensvaros zich voor de achtste finales, aangezien de eerste ontmoeting in Gotenburg in een doelpuntloos gelijk spel was geëindigd. Roemenië heeft de woensdag in Boe karest gespeelde thuiswedstrijd in pou le 6 van het toernooi om het Euro pees voetbalkampioenschap voor lan denteams tegen Zwitserland met 42 gewonnen. Bij de rust hadden de Roemenen reeds een voorsprong van 4-0 opge bouwd. Behalve Roemenië en Zwitserland zijn ook Italië en Cyprus in poule 6 ingedeeld. De ontmoeting werd door 10.000 toeschouwers bijgewoond. SALISBURY. De Netherlands Bank of South Africa heeft plannen bekend gemaakt voor de oprichting van de Netherlands Bank of Rhodesia Ltd die de zaken van eerstgenoemde bank in Rhodesië zal afhandelen. Volgens een woordvoerder van de Netherlands Bank of South Africa, is er nog geen datum vastgesteld voor de overdracht van de zaken van haar vestigingen in Rhodesia aan de nieuwe bank. De woordvoerder zei, dat de Netherlands Bank of South Africa voorlopig alle aandelen van de nieuwe bank in bezit zal houden. Het Rhodesische publiek zal echter te zijner tijd in de gelegenheid worden gesteld in de nieuwe bank deel te nemen. ROTTERDAM. De directie van R. S. Stokivs en Zonen N.V. deelt mede, dat de omzet, die over het eerste kwar taal van 1966 nog een achteruitgang van 11,1 pet ten opzichte van de overeen komstige periode van 1965 vertoonde, sedertdien zo belangrijk is verbeterd, dat zij over de thans verstreken maanden van het jaar weer gelijk is geworden aan die van het afgelopen jaar in dezelf de periode. Hoewel de directie verwacht dat de omzet in de laatste maanden van het jaar boven het gemiddelde van de tot dusver verstreken maanden zal liggen, acht zij het niet waarschijnlijk, dat deze het uitzonderlijk hoge peil van de laatste maanden van 1965 zal bereiken, toen im mers de per 1 januari 1966 ingaande om zetbelastingverhoging voor automobie len, bromfietsen, radio en televisie een koopgolf voor deze artikelen deed ont staan. Over het gehele jaar gerekend zal de omzet van 1966 daarom wellicht iets achterblijven bij die van 1965. VEENENDAAL Voor kapelaan J. T. H. Hulst zijn de dagen in Veenendaal geteld. Vanavond neemt hij afscheid van de parochie, die hij in september van het vorige jaar kwam versterken. De kapelaan heeft uit een bisschoppelijk schrijven vernomen, dat hij is overgeplaatst naar Borne bij Hengelo. Hij zal worden opgevolgd door de 37-jarige pater J. Berkenbosch, die de laatste jaren in Kongo heeft gewerkt. Kapelaan Hulst was gisteren druk bezig met de voor zieningen te treffen voor de verhuizing en gezeten tussen de kisten met (theo logische) boekwerken die hem bij zijn vertrek zullen vergezellen, vertelde hij over zijn afscheid: „Door de mensen met wie je in je dagelijks werk te maken hebt, word je gefascineerd, je gaat aan ze hechten. Vandaar dat ik mijn af scheid pas goed zal realiseren als ik weg ben Kapelaan Hulst is 32 jaar oud en werd in Dinxperlo gebcfren. In 1962 werd hij tot priester gewijd en daarna werkte hij drie jaar in Zevenaar. Toen werd Veenendaal zijn arbeids terrein „Het was voor mij niet moei lijk om hier te acclimatiseren. Veenen daal is als parochie wel prettig.om te werken, ondanks het feit, dat er vooral van de zijde van de import nogal eens wat kritiek naar voren komt. Wat me hier getroffen heeft, is de plaats die het geloof in de totale ge meenschap inneemt. Het geloof staat in Veenendaal op de voorgrond en het is in mijn ogen erg jammer, dat er zo'n verdeeldheid is. Desondanks heb ik veel mensen ontmoet, die daar op een ge zonde manier door heen weten te kij ken en daar waren ook predikanten bij. Het contact met hen was zonder meer prettig te noemen". De kapelaan heeft vier jaar theologie gestudeerd en daarna nog twee jaar fi losofie. Na zo'n periode van intensief studeren moet er een richting gekozen worden. De kapelaan weet daar uit er varing over mee te praten: „Er gaat op een gegeven moment iets door je heen, je slaat aan het denken en dan, zo is het met mij gegaan, wordt er iets bij je duidelijk. Dit is het, denk je dan, dit is de lijn die ik in mijn leven moet volgen. Ik weet het, het klinkt allemaal erg simpel als ik dat zo vertel, maar in de praktijk is het echt geen kwestie van vandaag of morgen." Veenendaal is overwegend protes tants en de vraag of dat niet een om standigheid is ten nadele van de kleine katholieke gemeenschap, ligt in feite voor de hand. Kapelaan Hulst denkt even na voor hij zijn antwoord formuleert. „Ja" begint hij ,,'n interview als dit vind ik maar griezelig, maar terzake, ik heb niet de indruk, dat wij hier als katholieken in Veenendaal in een hoek worden gedrukt. Daar ben je tenslot te zelf bij, zeg ik altijd. Wel is het zo, dat de andersdenkenden ons vaak niet begrijpen. Onze kerk is gemak kelijk te bekritiseren, omdat we zo veel menselijke dingen hebben. Een protestantse kerk heeft veel minder om tegen te trappen." Het dagelijkse leven heeft de kape laan echter geleerd, dat veel misver standen uit de weg kunnen worden ge ruimd, misverstanden die een weder zijds begrijpen en een wederzijds be grip in de weg kunnen staan. „Als je de mensen de achtergronden van ons gelocrf gaat uitleggen, gaan ze de zaken heel anders bekijken." De werkzaamheden van de kapelaan lagen vooral op het terrein van het jeugdwerk. In katholieke kringen is men van oordeel, dat dit werk door zijn inspanning nieuw leven is ingebla zen. Wat vindt hij bijvoorbeeld van het jeugdwerk, zoals dat door de Instuif wordt bedreven? „Daar heb ik veel waardering voor. Het jeugdwerk moet, in algemene zin in die richting worden gestuwd, want het is in deze tijd een duidelijk verschijnsel, dat de jeugd er betrekkelijk weinig voor voelt om zich kerkelijk te organiseren. Men wil lie ver zelf iets op touw zetten..." Het berust min of meer op toeval, dat hij uit Veenendaal weggaat. „Het is een uitzonderlijk geval," zegt hij zelf. „Drie maanden geleden is pater Ber kenbosch, mijn opvolger, uit Kongo teruggekomen en omdat hij hier in Ne derland nog niet te veel hooi op zijn vork kan nemen heeft de bisschop een parochie voor hem uitgezocht, waar het aantal lesuren niet al te groot is. Veenendaal was zo'n parochie en daar om heb ik mijn plaats hier moeten af staan in ruil voor het drukkere Borne.." Het is dus een vrij plotseling afscheid geworden. Vindt de kapelaan zelf ook niet dat hij daardoor in zijn werk wordt gestoord? Blijft er niet veel in onvol tooide staat achter? Hij glimlacht en zegt dan: „Mijn opvolger zal mijn werk ongetwijfeld goed doen. Waar ik mee bezig was, zal hij kunnen afmaken, dat is hem wel toevertrouwd. Tja, en tenslotte gaat het hier om een bepaling van de bisschop. Hij bepaalt wie er roulerenKapelaan Hulst maakt een gebaar alsof hij zeggen wil „daar heb je je maar bij neer te leg gen..." DEN HAAG De ijshockeywedstrijd Hijs HokyToolon Vesa uit Helsinki is door de Hagenaars met 3-4 verloren. De tussenscores waren 1-4, 1-0 en 1-0. Ongeveer 1300 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. BRISBANE De Australische ten nissers Roy Emerson en Tony Roche bestuderen momenteel een aanbieding om prof te worden. Beiden hebben be denktijd gevraagd. Het ziet er niet naar uit, dat zij een beslissing zullen nemen voordat Australië in december in Melbourne de Davis Cup heeft ver dedigd tegen de winnaar van de inter- zonefinales. Volgens de „Sydney Mor ning Herald" is Emerson's aanbieding ongeveer f 200.000 voor een jaar en die van Roche f 280.000 voor een perio de van drie jaar. AMSTERDAM De Koninklijke Luchtvaart Maatschappij heeft de beurs een verrassing bereid met de publika- tie van de netto-winstcijfers over het tweede kwartaal van het boekjaar 1966/'67. Hieruit blijkt namelijk dat de netto-winst over dat kwartaal f 56,2 miljoen beloopt, tegen f 42,9 miljoen over hetzelfde tijdvak van het vorig boekjaar. Zoals bekend heeft de directie van de K.L.M. op 19 oktober j.l. bij het publice ren van de aandelenemissie-K.L.M. me degedeeld, dat de netto-winst over het tweede kwartaal minstens f 48 miljoen had bedragen. Op deze tegenvallende winst reageerde Wall Street toen met 'n koersdaling met 25 doll, in twee da gen. In Amsterdam daalde de prijs met liefst f 80,-. Thans blijkt dat het bedrag van f 48 miljoen winst te pessimistisch door de K.L.M. aan aandeelhouders werd voorgesteld. Op geruchten over een hogere winst steeg het aandeel K.L.M. gisteren in Wall Street 8 1/4 dollar met een omzet van nominaal f 5 miljoen. Deze koersstijging was hoofd zakelijk het gevolg van dekkingsaanko pen door de baissiers. In Amsterdam steeg de prijs dinsdagavond van 345 tot 360, tegen een officiële prijs van 342 op die dag. Vanmorgen werd gedaan 362 tot 365. De stemming voor de internationale waarden was vanmiddag merendeels vast. Hierbij liep Kon. Olie het gisteren ontstane verlies niet alleen geheel in, doch kwam daar nog ver boven uit met een notering op 138 (135.80). Philips ging 1,80 omhoog tot 84.30 terwijl Uni lever ruim twee gulden steeg tot 80.20. Het publiek toonde belangstelling voor genoemde drie fondsen. Philips werd te vens voor Zwitserse rekening uit de markt genomen. De internationale waar den sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. De handel was gedurende de gehele beursduur kalm. Van Ameri kaans aanbod was geen sprake. De markt werd gesteund doordat Wall Street gisteren iets hoger sloot, ook voor de Nederlandse fondsen. In de scheepvaartsector viel weinig te beleven. Kon. Boot stelde zich een halve punt lager met een notering op 78 1/4. De overige aandelen in deze sector veranderden weinig, evenals de cultures. De Staatsfondsenmarkt was licht verdeeld met weinig zaken. Hoog ovens werd een puntje lager op 287 ge adviseerd. In aandelen machinefabriek Reineveld werd geen notering opgemaakt. Dit op een bericht van deze maatschappij over een aanstaande pet. obligatielening, groot f 1,5 min., waarvan de koers later zal worden bekendgemaakt. Aandelen E.M.S. werden hoger geadviseerd. In de morgenuren werd voor deze stukken 142 tot 145 betaald tegen gisteren als officiële koers 137. Kapelaan J. T. H. Hulst vertrekt naar Borne. Vanavond is er gelegenheid afscheid van hem te nemen tijdens een „receptie" (wel een duur woord, vindt hij zelf) in de kleuterschool aan de Adriaan van Ostadelaan. Het ligt in de bedoeling hem dan tevens een geschenk van de parochie te over handigen.

De Vallei | 1966 | | pagina 15