WILLEM S IDEALEN Nieuw! Eervolle uitnodiging voor Nederlands Danstheater microfined- Russische grafiek in Utrecht Vragen in 2e Kamer over STER-brief Russische Iconen meesterwerken UIT DE KERKEN TV-zender Lopik 2 in proefbedrijf PERSONALIA Scheepvaartberichten VANAVOND DOOR HENK VAN HEESWIJKI knisperbrosse Turkstra-beschuit- nu met bon voor luxe sleutelhanger! Benoemd Overleden helpt u nu nóg sneller van uw pijn af! WanfASPRO'is nu 30 x fijn er samengesteld. Dat betekent TELEVISIE T.V. LANGENBERG Morgen Pagina 2 DONDERDAG 3 NOVEMBER 1966 Ze hoeven alleen maar naar Harry en Thea te kijken, dan weten ze hoe het moet. Ik ben wel eens jaloers op m'n broer". Willem keek zijn oudste zoon ver wonderd aan. „Waarom, Op Harry"? De jongen schudde ongeduldig zijn hoofd. „Ach wel nee, natuurlijk niet. Maar ik ben vierentwintig, vader". De man haalde zijn schouders op. „Ga dan ook trouwen. Je weet, wat ik gezegd heb!" Hij wees nogmaals naar het grasland. „Daar kan een huis komen". Jan Willem keek zijn vader onderzoekend aan. „Zo, dus u adviseert me te trouwen? Welke eisen stelt u aan mijn aanstaande vrouw?" „Houd er over op. Heb ik ooit eisen kunnen stellen? Ze doen toch allemaal waar ze zin in hebben! Zonder mij of je moeder op de hoogte te brengen! Achter onze rug om. Mij dunkt: daar hebben we al een paar voorbeelden van gezien". Opeens ging hij rechtop zitten. „Heb jij soms ook al iets aan de hand? Ben jij van plan om straks voor de derde verrassing te zorgen? Zeg het dan meteen maar, dan gaat het in één moeite door". „Maar Willem", bracht Ria er te gen in, „hoe kun je nu zo tegen Jan Willem praten?" „Hè? O, nu ja, het kon toch? Ik zal me nooit meer over iets verwon deren of kwaad maken. Van m'n ide alen, waarvoor ik mijn hele leven ge werkt heb, komt toch niets terecht. De een kwam aandragen met een plakster uit mijn fabriek en de ander pikt een chauffeur op. Wie wordt het bij jou? De kantinejuf soms? Of is het onze Willie?" „Wat is er met Willie?" klonk plot seling een stem in de deuropening. Het meisje dat al bijna twintig jaar bij de familie Caron in dienst was, stond op de drempel met de krant in haar hand. „Hebt u het over mij?" Willem kreeg haast een kleur van de schrik. „O, niets bijzonders. We hadden het er over, dat we je hele maal beschouwden als onze Willie", loog hij gauw. Het meisje glimlachte en deed een paar stappen in het ver trek, waarna ze de krant op tafel legde. „Ik kan het misschien beter nu vertellen, mevrouw, meneer, maar ik ga 1 januari weg". Ria keek verschrikt op. „Wat nu, Willie? Is er wat gebeurd?" Het meisje trok automatisch een schouderbandje recht. „Ik ga trou wen, ziet u? Begin januari. We ken nen elkaar al een poosje". Ria kwam overeind en greep de hand van het meisje. „Dat is een verrassing, Wil, hartelijk gefelici teerd, meisje. Wie is de gelukkige? Of mogen wij het niet weten?" „O ja... een verrassing zal het voor u wel zijn. Vooral meneer kent hem. Het is Tiemen Goyenga uit Oude Pe- kela. We zijn eigenlijk al sinds deze zomer in het geheim verloofd. Maar omdat hij nog geen jaar weduwnaar is, wilde hij wachten, ziet u? En het komt nu mooi uit, want zijn vader trekt zich in januari terug uit de za ken en dan wordt Tiemen directeur. We gaan in 't huis naast de fabriek wonen. Tiemen heeft 2 lieve kinde ren. Ik ben al enkele keren in Oude Pekela geweest. We kunnen best met elkaar overweg". Willem had met open mond zitten luisteren. Natuurlijk kende hij Tiemen Goyenga, de oudste zoon van zijn vriend en voornaamste aandeelhouder van Overduin's Cartonnagefabriek, Goyenga. Hij wist, dat de jonge Goy enga vorig jaar zijn vrouw verloren had, en achtergebleven was met twee kinderen. En nu ging- hun dienstmeis je met de toekomstige directeur van de grote strokartonfabriek trouwen. Idiote wereld toch.... „Hoe heb je hem leren kennen, Wil lie?" vroeg hij, nog steeds volslagen overdonderd. „Meneer weet wel, dat Tiemen de laatste tijd kwam in plaats van zijn vader? Mijn aanstaande schoonvader is niet zo best ter been meer. Ik bracht hem altijd koffie, als hij bij u was in uw kantoor. En hij heeft hier toch eens een nacht geslagen, weet u wel? Hoe gaat het? Hij maak te me complimentjes over de koffie. U weet wel, hoe mannen kunnen zijn. Ik vond hem erg aardig. Dadelijk al. Echt een heer. Van de zomer belde hij op een avond op. Hij moest u hebben, maar er was juist niemand thuis. Toen hij hoorde, dat ik het was, bleef hij nog een poosje babbe len en wilde mij eens ontmoeten. Ik dacht: dat kan geen kwaad. Hij haal de me een keer op, toen ik m'n vrije dag had. Ik mocht hem al gauw erg graag. Hij vertelde, dat hij weduw naar was en twee kinderen had. U weet: ik ben altijd dol op kinderen geweest. Op een zondag ben ik naar Oude Pekela gereisd. Het was erg gezellig bij hem thuis. Het zijn ont zettend lieve kinderen. Net zo lief, als ze vroeger hier waren. Ja, en hoe gaat het dan?" Ze lachte verlegen. Willem kwam overeind. Hij greep haar hand en drukte die. „Gefelici teerd, Willie. Ik ken Tiemen. En ik ken jou. Jullie zullen een goed span samen zijn. Daarvan ben ik over tuigd. Veel geluk, meisje. Mogen we op de bruiloft komen?" Het meisje bloosde tot haar haarwortels. „Tie men en ik zullen het als een hele eer beschouwen, meneer. En ook als jij komt, Jan Willem. En mevrouw.... maar dat hoef ik niet te zeggen". „Hartelijk dank, Willie. We zullen graag komen", antwoordde Ria vrien delijk. Toen het meisje weer weg was, schudde Willem Caron zijn hoofd. „De omgekeerde wereld.... ik weet het niet meer, ben ik nou gek of.. De kinderen van de directeur trou wen met arbeiders uit de fabriek en de dienstbode van de directeur trouwt met een andere directeur. Zeg... Als Goyenga zich uit de zaken terugtrekt, wordt volgens de statuten Tiemen commissaris van de fabriek hier. Dan is hij op zekere hoogte mijn baas. En Willie.... de vrouw van mijn baas, die ik dan met alle égards van dien zal moeten behandelen... Hoe maakt u het, mevrouw? Waar ken ik u van? O bent u het zelf? O...." Hij hief zijn handen ten hemel „Ik lach me een aap.... En dat kan allemaal in deze democratische tijd...". Ria glimlachte, omdat ze wel zo ongeveer de gedachtengang van haar man kon volgen. „Enfin, Tiemen is een aardige ke rel. En voor zijn kinderen zal hij geen betere tweede moeder kunnen vinden als onze Willie. Bovendien, ze heeft de leeftijd. Is ze niet zevenen dertig? Ik dacht vast, dat zij wel tot haar pensioengerechtigde leeftijd bij ons zou blijven". „Late haver komt ook op. vader!" meesmuilde Jan Willem. „Zeg dat wel. Er komt geen eind aan de ver rassingen in ons leven. Had jij er soms ook nog een?" „Wat zal ik zeggen? Ik houd van een lief kind en zij van mij. Maar ik vrees, dat het een herhaling wordt van het geval Harry, dus kunnen we er beter niet over praten". „Och, lieve help, Ria... komt er dan geen eind aan? Wat een geluk, dat wij geen negen kinderen hebben, zo als daar bij Verleun. Zouden we ge middeld ieder jaar ons een keer nij dig kunnen maken. Vooruit, zoon, kom voor de draad met je vlam. Al tijd een stille hoop gekoesterd, dat jij tenminste zou zorgen voor een aan vaardbare vrouw. Jan Willem zal zijn toekomstige vrouw wel met zorg uit kiezen, gezien de escapades van zijn broer en zus. Alweer een misreke ning. Een herhaling van het geval Harry. O ja. ik snap het al. Ééntje uit de fabriek dus?" Jan Willem knikte langzaam. „Ik zal er evenwel geen drama van maken. Ik loop niet weg en er gebeuren evenmin onge lukken". Willem keek zijn zoon na denkend aan. „Hm. Tikkeltje ver stand heb je dus. Wie is het? Ieder een, Jan Willem, maar komt me niet aandragen met die brutale Sjaantje Verwey van de sorteerafdeling. Die gooi ik er vandaag of morgen een keer uit. Maakt iedereen, die een broek draagt, het hoofd op hol.... Nee, daar trap jij niet in....". „Stel u gerust vader," antwoordde Jan Willem glimlachend. Hij kende het roodharige meisje wel. Ze was een keer, toen hij door de fabriek liep, zogenaamd per ongeluk tegen hem aan gevallen. Hij had haar rustig van zich afgezet en op afgemeten toon gezegd: „Als u 's avonds wat minder boemelt en vroeger naar bed gaat, staat u 's morgens misschien wat vaster op uw benen". Haar ogen hadden vlammen geschoten, maar ze had niets durven zeggen; tenslotte was hij de jonge baas. En vader zou denken, dat hij op zoiets verliefd zou worden „Wie dan wel? Of durf je het niet te zeggen? Het zal me wat moois zijn!" mopperde Willem. Dit trof zijn zoon. De trek op zijn gezicht verhard de. „U hebt niet bepaald een hoge dunk van me, wel?" „Als het iemand van de fabriek is, nee als je het weten wilt". Ria pro beerde te sussen. „Toe nou, laten we geen ruzie maken.... Willem, kun je nu niet één keer jezelf in bedwang houden?" „Sorry, het was niet mijn bedoeling om hatelijk te zijn. Maar ik had zo gehoopt....". „En als het nu Iemand van het kantoor is, vader?" Zijn blik verhelderde. „Dat is ten minste iets anders. Moeten we nog langer nieuwsgierig blijven?" „Als ik zeg, dat Tonnie en ik het samen eens zijn vader, bent u dan boos?" Het was de moeite waard de verandering te zien op het gezicht van Willem Caron. Misschien drong het nog niet helemaal tot hem door, want hij vroeg: „Bedoel je Tonnie? Mijn secretaresse? Nee toch?" Hij knikte lachend. „Hebt u er be-1 zwaar tegen, dat Tonnie uw schoon-1 dochter wordt Ria keek haar zoon met gTote ogen aan. „Meen je het echt. Jan Willem?" „Ja, moeder, ik houd van haar, en zij van mij". Willem zat enige tijd wezenloos voor zich uit te kijken. „Tonnie van Eist", prevelde hij. „Dat is., ditslaat-alle records. Alles was in mijn ogen mogelijk geweest, maar dit.... dit.... ziet nota bene kans om als het ware onder mijn handen van- daan mijn secretaresse weg te halen, terwijl ik er dag aan dag met mijn neus bovenop zit... Ik voel gewoon een aanvechting om te gaan gillen. Zo'n brutale aap... En die Tonnie met haar uitgestreken gezicht..... Zeg, hoe lang is dat met jullie al aan de gang?" Jan Willem haalde lachend zijn schouders op. Hij voelde, dat hij het gewonnen had. Vader zou geen be-1 zwaar hebben tegen Tonnie, beslist f niet. „Dat is moeilijk te zeggen. In ieder geval al vóór ik hier kwam werken. Laten we zeggen: zo'n twee jaar. Tonnie wilde eerst. Ze heeft me al eens een blauwtje laten lopen. Vanwege het standsverschil: zij werkneemster bij Overduin, Ik zo als zij dat noemt een toekomstige directeur. Bovendien kwam daarbij dan nog het feit, dat ze Uw privé- i secretaresse is. Ze beschouwde het als een soort verraad. Ze is vreselijk consciëntieus in die dingen. Enfin, dat zult u ook wel weten. U hebt haar dagelijks om u heen". Willem keek nog steeds voor zich uit. „Zo'n uitgekookte jongedame.... heeft die het even goed verborgen kunnen houden Een paar keer heb ik wel eens gedacht: Verdraaid, dat zou nu een flinke vrouw zijn voor mijn oudste zoon. Goed ontwikkeld, altijd uiterst correct gekleed, beleefd en voorkomend tegen iedereen, grote of kleine klant, dat maakte voor haar nooit verschil. Kan met iedereen goed overweg, op kantoor, in de fabriek. UTRECHT. In het kader van het Tussederusse-lustrum van de Utrecht se studentenvereniging „Unitas" heeft de Russische tijdelijk zaakgelastigde In ons land, de heer I. M. Gorochov, vanmiddag ln het universiteitsmuseum in Utrecht een tentoonstelling geopend van moderne Russische grafiek. Tot 16 november kan men hier een grote verzameling microscopen, et sen, litho's en houtgravures bewonde ren. Voorts zijn er oude chirurgische instrumenten en wapenuitrustingen ten toongesteld. Overigens ontbreken de poppen van de bekende Russische ppp- penspeler Obratsov, omdat zij niet op tijd in de Domstad konden worden af geleverd. Vanavond om tien voor negen begint over Nederland I via de K.R.O.-tele- visie een uitzending van het televisie spel „Ik wil naar huis" van Rosey E. Pool in een vertaling van Bernard Kops. Het stuk speelt in een ziekenhuis kamer, waar de oude Joe Levene on geneeslijk ziek ligt. Hij wil naar huis. Ondanks het feit, dat hij een tweede echtgenote en getrouwde kinderen heeft wil niemand hem in huis heb ben. Zijn familie heeft alleen maar oor en oog voor de eigen problemen. Tijdens het wrange gesprek, dat in de ziekenkamer gevoerd wordt, dui ken bij Joe steeds flitsen uit het ver leden op. Herinneringen, die het leven zo waardevol hebben gemaakt. Syl- vain Poons speelt de rol van Joe Levene. Op de foto een fragment uit dit spel. DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid mevrouw Van Someren-Downer VVD heeft de minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk schrifte- lijk gevraagd of het waar is dat de Maar ik zag nooit iets bijzonders. Ook S.T.E.R. (Stichting Ether Reclame) op niet als jij binnenkwam, samenzweer- 24 oktober aan advertentiebureaus een der. Maandag nog, heb ik jullie in brief heeft gezonden, waarin gevraagd stilte geobserveerd, dank je wel, Ton- WOrdt, „Ten laatste in oktober" de re nte.... alstublieft, meneer. Zeggen jul- clamefilms, bestemd voor de tv-reclame iie dat ook, als jullie een dagje sa- die op 2 januari 1967 start, ter keuring men uit zijn?" Jan Willem begon breeduit te la- chen. „Dan gebruiken we een andere vocabulaire". De man keek op zijn horloge. „Half acht. Vooruit.... haal dat geraffineerde ding hierheen. Wil-1 lie kan een duik in de kelder nemen en er zelf bij komen zitten. Drinken we op twee, nee drie.... aanstaande huwelijken. Verdraaid, een mens zou de tel kwijt raken. Wat zit je daar nu nog? Ik zou al gevlogen zijn". Jan Willem sprong vrolijk over- eind. „Ik vlieg ook!" Toen ze hem hoorde wegrijden in de wagen, keek hij naar Ria, die aan de S.T.E.R. over te leggen, waar mee de termijn van keuring van vijf weken tot twee maanden is verlengd. Voorts vraagt zij of het juist is dat deze brief van de S.T.E.R. de volgende zinsnede bevat: „Als de aanvragers voor zendtijd in januari 1967 niet omgaand en ten laat ste in oktober hun films aan S.T.E.R. zenden, dan lopen zij het risico, dat de eventueel aan hen toegewezen en door hen betaalde januari-zendtijd ongebruikt zal moeten blijven". Betekent dit, zo vraagt het Kamerlid, dat de betaalde kosten verbeurd zijn en betekent dit dan tevens dat het onver mogen van de S.T.E.R. om op tijd met de keuring klaar te komen, eenzijdig en volledig op de adverteerders wordt af glimlachend zat te kijken. Hij knikte haar vriendelijk toe. „Nummer drie heeft ook zijn bestemming. Al was ik het niet met ieders keuze eens.... ik zal me er maar bij neerleggen. Er gewenteld is toch niets aan te doen. Zodra hij Tenslotte vraagt zij of de bewinds- Tonnie hierheen heeft gebracht, kan-1 man de S.T.E.R. *il verzoeken deze ie er nog eens op uit. Naar Anderlo. brief in te trekken en naar een andere Om de rest te halen: Harry, Thea, de oplossing te zoeken voor de moeilijkhe- kleine Wim, onze eigen kleine duld met haar aanstaande man, zal daar ook wel zitten.... Maken we er een feest van. Met z'n allen. In-1 clusief Willie. Roep m'n aanstaande bazin eens.... we kunnen haar nu nog commanderen, volgend jaar doet ze het mij misschien.... wat een wereld, Riaik kan hem bijna niet meer bijhouden. Probeer eens wat lekkers te maken.... Dat is jou wel toever trouwd. Verdraaid, vrouw, jij hebt al tijd gelijk gehad.... wat ben ik eigen lijk altijd een ezel geweest Ze kwam op hem af om hem te omhelzen. „Willem, ik heb het altijd geweten.... in stilte ben je gek op al-1 lemaal, niet alleen op Harry, maar ook op Thea.... Wat zal dat kind ge- lukkig zijn....". on-1 den, die rijzen die eerste films. bij de keuring van de ADVERTENTIE Hoofdstuk 18. Terwijl Ria en Willie ln de keuken bezig waren een dejeunertje samen te stellen, kwam Jan Willem met een blozende, verlegen Tonnie de kamer binnen. Halverwege bleven ze staan, toen Willem overeind kwam en la chend op het tweetal toeliep. „Zo, zo", zei hij tot zijn secretaresse, „jij bent dus mijn aanstaande schoondoch ter. Eigenlijk moest ik je een pak slaag geven, omdat je me al die tijd zo mooi om de tuin hebt geleid. (Wordt vervolgd). BIJ UW BAKKER 73. Bij het zien, wat er onder hem bij het slangen bassin gebeurt, maakt zich een koude woede van Aram meester. Op enkele passen van hem van daan, heeft de boogschutter zich over de balustra de gebogen en kijkt gespannen naar het wrede schouwspel beneden Bliksemsnel maakt Aram gebruik van zijn kans. Met één sprong is h(j naast de boogschutter en nog voor deze zijn wapen kan richten, betaalt hij zijn onoplettendheid met het in casseren van een keiharde vuistslagOp de bin nenplaats trachten de twee ongelukkigen vergeefs een uitweg te vinden om aan de snel toeschietende reuzenslang te ontkomen. Elkaar meesleurend aan de geketende polsen, vluchten zij in paniek langs de muren. Reeds schiet de platte kop van het rep- tiel omhoog, als plotseling een pijl omlaag suist. Dodelijk getroffen stort de cobra neer en meteen klinkt vanaf de balustrade de luide stem van Aram: „Snel, Ares, naar links!! Daar hangt een koord uit het raam, het is jullie enige kans!!" DEN HAAG Het Nederlands Danstheater zal op donderdag 17 november en zaterdag 19 november twee voorstellingen geven in Napels. Het gezelschap werd uitgenodigd door de directie van het Teatro San Carlo te Napels naar aanleiding van het succesvolle optreden van het Nederlands Danstheater in het Festival Two Worlds in Spoleto, waar het zes voorstellingen gaf. De voorstel lingen in Italië, die het danstheater sinds zijn oprichting geeft, zijn tot stand gekomen door bemiddeling van de stichting Artivis te Den Haag. In juli 1962 bracht Artivis het gezelschap viermaal in het openluchttheater te Milaan, in april 1965 werd opgetreden in Triest (2x), Genua (2x) en Livorno en in juli 1966 werd aan het Festival in Spoleto deelgenomen. Het zal de eerste maal zijn dat het Nederlands balletorkest de tournee van het Nederlands Danstheater in het bui tenland volledig zal meemaken. Behal ve de twee voorstellingen in Italië zal nog een derde voorstelling worden gege ven in het nieuwe theater van de stad Luxemburg op zondag 20 november. Het orkest staat onder leiding van de diri gent Leo Driehuijs. Het programma dat in Napels zal worden uitgevoerd ziet er als volgt uit: „Metaforum", choreo grafie Hans van Manen, muziek Daniel Lesur; „De Anatomische les", choreo grafie Glen Tetley, muziek Marcel Lan- dowsky; „Pas de trois classique", cho reografie Benjamin Harkarvy, muziek Peter Tsjaikowski; „Symphony in three movements", choreografie Hans van Manen, muziek Igor Stravinsky. In Lu xemburg zal worden uitgevoerd „Danes MOSKOU. Bij het restaureren van twee 15e-eeuwse Russische iconen is gebleken dat een daarvan, genaamd „De drieëëenheid", geschilderd is door de legendarische meester Paisii. Deze icon was in het bezit van het Sint Jozefsklooster in Volokolamsk bij Moskou. Tot nog toe had men ge meend dat er geen werk van Paisii, die al in zijn eigen tijd hoog geschat werd, meer te vinden was. Daar de oude Russische meesters hun werk meestal niet signeerden moest het auteurschap worden vastgesteld aan de hand van de inventarislijsten. De andere icoon, „De tenhemelop neming", was van de hand van Dioni- sius (rond 1500) die met zijn zonen Feodosii en Vladimir in genoemd klooster werkte. Het zou een werkstuk uit zijn begintijd zijn. Nog pas een klein gedeelte van deze zwart gewor den icoon is schoongemaakt. Ned. Herv. kerk: Beroepen: te Vlagtwedde: J. J. Kal- venhaar te Hendrik-Ido-Ambacht; te Veenendaal: H. Nijeboer te Beilen; te Bijlmermeer: D. Hagen te Diemen. Benoemd: tot directeur van de Stich ting Kerkelijk Sociale Arbeid te Rotter dam: S. P. de Roos. aldaar. Geref. kerken: Aangenomen: naar Hoevelaken: H. G. Meynen, em. pred. te Loenen aan de Vecht; naar Zetten: G. Dijkstra te Oude- S»- Geref. kerken vrijgemaakt Bedankt: voor Zwijndrecht: Hendriks te Ommen. A. N. Chr. Geref. kerken: Beroepen: te Werkendam: M. Vliet- stra te IJmuiden. Geref. gemeenten: Beroepen: te Hoofddorp: H. Rijksen te Gouda. Kleine vaart Argonaut: 1 35 zzw Finisterre nr Almeria; Martinistad: 31 te Londen; Neutron: 1 rede Harwich nr Rotterdam; Noordborg: 1 vn IJmuiden nr onbekend; Philetas: 1 te Amsterdam; Steen bergen: 5 te Bordeaux verw; Vega: 1 vn Amsterdam nr Felixstowe; Vlistborg: 1 te Londen. Grote vaart Aagtekerk: 2 te Antwerpen; Alkmaar: 1 te Dundee; Aristoteles: 2 te Antofa- gasta; Bengalen: 1 150 z Acapulco; Ci- nulia: 1 vn Teesport nr Rotterdam; Din- teldyk: 1 660 w Landsend nr Bermuda; Dorestad: 1 vn Pointe h Pitre nr Rot terdam; Gaasterdyk: 1 440 w Scillies nr New York; Gaasterkerk: 31 vn Akaba nr Bahrain; Garoet: 1 vn San Antonio; Goeree: 1 660 nw Kaapstad nr Balti more; Gooiland: 1 370 zw Kp Verdische Eil. nr Amsterdam; Hollandsdiep: 1 vn Port Pirie nr Adelaide; Karimun: 1 200 nw Auckland nr Aden; Kennemerland 2 te Amsterdam; Koningswaard: 31 te Buenos Aires; Kopionella: 1 vn Bombay nr Mena; Koudekerk: 29 te Genua; Krebsia: 1 te Santander; Ladon: 1 420 ono Flores nr Curagao; Mainlloyd: 4 vn Manila nr Elspeet; Oostkerk: 1 310 nw Perim nr Genua; Parthenon: 2 vn Pto Ordaz nr Mobile; Provenierssingel: 3 te Savannah; Randfontein: 1 te Port Eliza beth; Rondo: 1 165 zzo Kreta nr Tripoli; Sepia: 1 85 zo Accra nr Abidjan; Sloter- kerk: 2 vn Genua nr Livorno; Spaarne- kerk: 1 te Tripoli; Straat Freetown: 1 850 ono Mauritius nr Durban; Tero: 2 te Balboa; Utrecht: 1 vn Hamilton nr Ashtabula; Vitrea: 1 te Mena; Zaan- kerk: 1 te Kaapstad. concertantes", choreografie Job San ders, muziek Igor Stravinsky; „Kwar tet", choreografie Benjamin Harkarvy, muziek Lex van Delden; „Metaforum", choreografie Hans van Manen, muziek Daniel Lesur; „Symphony in three mo vements", choreografie Hans van Ma nen, muziek Igor Stravinsky. De reis zal geheel worden gemaakt per chartervliegtuig. Het gezelschap dat uit 87 personen bestaat, inclusief orkest, vertrekt op 17 november des morgens en zal de nacht na de voor stelling op 20 november in Luxemburg de terugreis aanvaarden. DEN HAAG Sedert enige dagen is de definitieve televisiezender Lopik 2 op volle sterkte in proefbedrijf. Deze zender geeft binnen zijn bedrijfsgebied het programma van Nederland 2 door op kanaal 27. PTT heeft hiermede de installatie van tweede-net-zenders in be staande radiotorens voltooid. Medio 1964 werd als eerste de zender te Roermond in gebruik genomen. In 1965 volgden Smilde en Goes en in 1966 Markelo. De zender voor het eerste en tweede net in de nieuwe radiotoren Wieringermeer zullen nog in de loop van dit jaar in de lucht komen. Daarna moeten in het tweede net nog enkele leemten worden opgevuld, waarbij met name wordt ge dacht aan Zuid-Limburg en de omge ving van Arnhem. Tot nu toe moesten de kijkers binnen het bedrijfsgebied van Lopik het stel len met een experimentele (250 kw) zender, die eigendom is van Philips. Het effectief uitgestraald vermogen van de nieuwe zender bedraagt 1000 kw. 0 Bij beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, is het College van Rijksbemidde laars, ter voorziening in bestaande va catures, aangevuld met een drietal le den, namelijk de heren J. A. Middel huis, ir. S. H. Visser en I. Baart. De heer J. A. Middelhuis is van 1952 tot 1964 voorzitter geweest van de toen malige Kath. Arbeidersbeweging, welke naam inmiddels is gewijzigd in Ned. Katholiek Vakverbond. Ir. Visser, eer der algemeen secretaris van het Ver bond van Nederlandse Werkgevèrs, is minister van Defensie geweest in het kabinet-De Quay. De heer Baart, die vroeger voorzitter was van de Alg. Ne derlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische In dustrie, aangesloten bij het N.V.V., is thans burgemeester van Zaandam. Zijn benoeming in het college zal ingaan per 1 maart 1967. O Tot gewoon hoogleraar in de op voedkunde van het afwijkende kind is aan de rijksuniversiteit te Groningen benoemd mejuffrouw drs. W. J. Blader groen, thans lector in de kinderpsycholo gie aan deze universiteit. 9 Tot buitengewoon hoogleraar in de administratieve organisatie (de fa culteit der economische wetenschappen) aan de Rijksuniversiteit te Groningen, is benoemd drs. A. L. Brok, thans lec tor in de accountancy aan deze univer siteit. Op 77-jarige leeftijd is in Bloemen- daal overleden mr. L. de Blécourt, oud-politierechter te Amsterdam. Hij heeft dit ambt 12 jaar vervuld en werd in september 1959 gepensioneerd. De overledene was ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. 0 Prof. P. J. W. Debije, die in Neder land werd geboren en in 1935 de Nobelprijs in de chemie kreeg, is na een langdurige ziekte op 82-jarige leef tijd in de Verenigde Staten overleden. De Nobelprijs werd hem in 1935 ver leend voor zijn studie van het gedrag van zouten in oplossing aan het Keizer Wilhelm-instituut in Berlijn. In 1939 emigreerde hij uit Duitsland naar de Verenigde Staten. 4 DVEPI k*'7 IF. nög snellere opname in het lichaam nög sneller herstel HILVERSUM I. 18.10 Sportrubriek. 18.30 Voor de twin tigers. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Klassieke kamermuz. 19.45 Op de man af, praatje. 19.50 Licht gevarieerd platenprogramma. 20.10 De familie Leenhouts, hoorspel. 20.35 Sa men uit - samen thuis: steravondprogr. 22.00 Stereo: Moderne orkestwerken (opn.). 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerk orgelconcert: moderne muz. 23.15 Voor dracht en muz. 23.45 Lichte gram. muz. 23.55-24.00 Nws en weerberichten. HILVERSUM H 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Poli tiek Verbond: Hoe komen wij uit de verwarring?. Spreker: Ds. K. Drost, waarnemend voorzitter van het G.P.V. 18.30 Orkestenparade (opn): amuse mentsmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief. 19.05 Sitar, radio tijdschrift voor gitaristen. IKOR: 19.30 Van huis uit, gesprekken. 19.45 Gram. muz. 19.55 Kerk veraf en dichtbij. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Stereo: Radio Filharmonisch orkest: klassieke en mo derne muz. (In de pauze: 20.55-21.25 Kunstkroniek). 22.10 Sopraan en piano (gr): Engelse liederen. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Licht platenpro gramma. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 De Verrekijker: internationaal jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 Mensen in de sport: documentair-informatief progr. 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Amsterdams Kunstmaand orkest: moderne muziek. 20.50 Ik wil naar huis, TV-spel. 22.00 Brandpunt. NTS: 22.20 Journaal. KRO: 22.25 Brandpunt (vervolg). NTS: 23.00- 23.30 Teleac: Geprogrammeerde instruc tie (6-herhaling van maandag 31 okto ber). NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nws. in het kort. VPRO: 20.01 De avonturen van Tom Sawyer, TV-feuilleton 20.30 Cinema: filmp'rogr. 21.15 Kortsluiting in het contact met de ander, lezing. 21.20 Onaantastbaar, TV- film. NTS: 22.05-22.10 Journaal. kent geen grenzen (opn.). 15.00 Pizzi cato, li. programma. 17.00 Li. muziek voor de jeugd. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws., ochtendgymn. en socialistisch strijdlied. 7.23 Li. gram- mofoonmuz. (7.30-7.35 Van de voorpa gina). VPRO: 7.55 Meditatie. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Li. grammofoonmuziek. .900 Gewijde klass. muz. <gr.). 10.00 Gevar. muziekpr. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. AVRO: 11.30 Fragmenten uit de opera Norma (gr.). 12.00 Stereo: Li. orkestmuziek en saxo foon. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Overheidsvoorl.: Voor de landb. 12.40 Sportparade. 13.00 Nws. 13.10 Journ. en beursber. 13.30 Stereo: Jonge Ned. kunstenaars: Pianorecital: klass. muz. 14.Q0 Inl. tot muz.begrip, muzikale lezing. 14.15 Bij de tijd en bij de thee: gevar. progr. VPRO: 15.30 Thuis, een progr. voor thuiszittenden. 16.00 Nws. 16.02 Klass. en moderne or- kestmuz. (opn.). 17.00 Voor de jeugd. 17.25 Stereo: Nwe grammofoonpl. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM III AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Journ. 9.05 Vrolijk platenprogr. lO.OONws. 10.02 Verzoekplatenpr. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.02 Buitenlandse persoverz. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Buiten lands persoverzicht. 13.05 Gevarieerd platenprogr. 14.00 Nws. 14.02 Buitenl. persoverzicht. 14.05 Li. grammofoonm. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Li. muziek. 16.00 Nws. 16.02 Gevar. platenprogram ma. 16.30 Li. gram m of oon m uz17.00 Nws. 17.02 Journaal 17.05 Li. grammo- foonm. voor de tieners. HILVERSUM I. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Li. grammof oonmuz. (7.30-7.32 Nws. 7 40-7.42 KNAC-ANWB-ber.) 7.55 Over weging. 8.00 Nws. 8.10 Li. muz. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. (Om 9.35 Waterst.). 10.00 Mod. grammofoonmu ziek. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Lichte ensemble met zangsolisten. 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Platennws. 13.00 Herh. Zingening: liedjespr. 14.00 Muz. Donderdag S november 1966. DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herhaling van gisteravond). 10.20 Zwischen Kan zei und Arena, beschouwingen. 10.50 Documentaire. 11.35 Die Drehscheide. 12.00-13.30 Actuele kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Kinderprogr. 17.00 Kinderprogr. 17.15 Kinderprogr. 17.45 Kinderprogr. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal progr.). NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.16 Filmre portage. 18.50 Zandmannetje. 19.00 Ac tualiteiten. 19.21 Raadselspel. 19.59 Pro gramma-overzicht. WDR: Kookpraatje. 18.30 Journaal. 19.10 Filmreportage. 19.40 Berliner Scala.) 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.15 Judith, toneelstuk van Friedrich Hebbel. 22.15 Filmrepor tage. 23.00 Journaal, weersoverzicht en commentaar. DUITSLAND II. 18.10 Nws en weersbericht. 18.20 Ac tualiteiten en muziek. 18.55 Der wunder- same Regenschirme, kort TV-spel. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 SOS - Morro Castle (I), documentair spel. Aansluitend: Nws. 21.05 Filmreportage, 21.35 Discussie. 22.20 Nws, weerbericht en thema van de dag.

De Vallei | 1966 | | pagina 2