WILLEM S IDEALEN ARAM De Gouden Cobra Brandpunt van 14 oktober had 3 miljoen kijker* „Huisartsen moeten naar nieuwe vormen zoeken" Yvonne Loeber nam ontslag bij K.R.O. Kijk naar de TV-uitzending teener-programma „TEXAS-KLEDING" 0 P E L CHEVROLET Scheepvaartberichten VANAVOND Morgen VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S DOOR HENK VAN HEESWIJK Artikel in Het Ziekenfonds''9 WAARSCHUWING hedenavond van 7.05-7.30 uur en u ziet hetzelfde in de etalage, in eindeloze kleuren, bij THE AMERICAN SHOP V.A.B. KIRPESTEIN De juiste weg voor al uw vervoer naar: Exp. VAN ECK - E.V.E. 4067 TELEVISIE Permanent FORD-show in showroom T.V. LANGENBERG r VRIJDAG 4 NOVEMBER 1966 Aan jou is 'n toneelspeler verloren ge gaan, zo waar Ik hier sta. M'n com pliment, omdat je het zo meester lijk geheim hebt gehouden. En nu ga ik jou ook een geheimpje vertellen, maar mijn vrouw moet er bij zijn. Ria! Kom je knappe schoondochter- in-spé eens bewonderen! Ze is er, die kleine duvel. Kijk eens," wendde hij zich tot zijn vrouw, die binnenkwam, "nu lacht ze me nog uit ook. Voor ik je feliciteer, ga ik eerst mijn geheim vertellen. Tonnie, lelijke rakker, je bent nu meer dan zes jaar mijn rech terhand. Altijd knap, keurig gekleed, volmaakt gekapt...Een paar keer heb ik je wel eens nagekeken. Je mag het nu weten. Dan keek ik naar je mooie benen. Ja, Jan Willem, ik heb ook m'n zwakheden. Moeder weet het wel, het is voor haar geen geheim. En ik heb twee keer gedacht: Hoe zouden haar lippen aanvoelen, als je haar kust? Hoe zou het zijn, als ze haar mooie armen om je hals legt? Maar dat kon natuurlijk niet. Hoor je het, moeder? Zulke gedachten kwamen er wel eens in die grijze kop van me op. En weet je, wat nu het leuke Is?" Hij keek olijk lachend van de een naar de ander. „Het leuke is daarbij, dat het nou nog voor elkaar komt ook. Hele maal in het nette, met mijn eigen vrouw erbij. Nu zal ik weten, of je goed kunt kussen, jongedame." Hij greep haar hand: „Tonnie, ik heb ja ren een voortreffelijke secretaresse aan je gehad. Wat dat betreft, spijt het me, dat ik je kwijt raak, want zo een als jij krijg ik natuurlijk nooit meer. Maar ik krijg je nu als schoon dochter en dat is bepaald geen slech te ruil. Ik ken je en ik ken m'n ei gen zoon." Hij knikte. „Jullie rooien het wel met elkaar. Ik wens jou veel geluk, kleine doerak. Enfin, ik denk wel, dat het Jan Willem toevertrouwd ls jou gelukkig te maken. Zo. Geef je aanstaande schoonvader nu maar eens «en dikke zoen. Of durf je niet?" Ze bloosde nog dieper, maar deed een pas naar voren, sloeg haar ar men om zijn hals en trok zijn gezicht naar zich toe. Terwijl ze de lippen op de zijne drukte, keek ze hem aan en Willem zag een paar tranen uit haar ogen komen. „Dank u, papa, dat u ons ons geluk gunt." En nogmaals drukte ze haar lippen op de zijne. Toen was het Ria's beurt. Zwijgend omhelsden de vrouwen elkaar, ter wijl Willem zijn zoon de hand drukte. „En jij ook, hè? Veel geluk, jongen Apropos, ik heb nog een klutsie voor je. Neem mijn wagen, die is groot genoeg en haal de hele bende uit An- derlo hier, geen enkele uitgezonderd, goed verstaan?" Jan Willem sprong lachend in de houding en knikte. „Jawel, vader. Niets zal me liever zijn dan dat!" Niets?" herhaalde de oudere man. „Behalve haar natuurlijk, dat snapt u!" Een klein uur later kwamen vier mensen de salon binnen. Harry, die Thea bij de arm had, gaf haar een zacht duwtje, maar dat was eigenlijk helemaal niet nodig. Willem breidde zijn armen uit en het volgende ogen blik lag de molle Thea erin, met haar hoofd tegen zijn borst. „Vader, wat ben ik blij voor dit ogenblik. Dit ls het gelukkigste moment van mijn leven. Dank u, lieve vader..." Hij voelde de jonge vrouw snikken. De anderen trokken zich discreet te rug in de andere hoek van het ver trek. Terwijl hij even haar lange haar streelde, hief hij het hoofd van zijn schoondochter op en keek haar in de ogen. „Kun je een oude domme man vergeven, Thea?" Ze trok zijn hoofd naar zich toe en gaf hem een zoen. „U bent lief, vader. Ik ben alleen maar blij en dankbaar." Ze greep hem bij zijn arm. „Kom eens kijken... uw kleinzoon is er ook." Dank je, Thea, dat jullie hem naar mij genoemd hebben. Ik had het niet verdiend." „Ik heb altijd van u gehouden, va der," antwoordde ze zacht. „Kijk, hij is wat slaperig, want we hebben hem uit z'n bedje moeten halen. Is hij niet groot, vader?" Ze nam hem voorzich tig op en legde de kleine jongen, die lodderig uit z'n ogen keek, in zijn ar men. Daar stond de grote Willem Caron, de machtige directeur van Overduin's Cartonnagefabriek, die meer dan hon derd werknemers onder zich had, die in het cartonnagewereldje een uitste kende naam bezat en geacht en gere specteerd werd door collega's en concurrenten, leveranciers en klan ten, met zijn kleinzoon op de arm al leen maar kijkend naar het bolle, blozende kindergezichtje, waaruit twee donkerbruine oogjes, half ge opend, hem vol vertrouwen aankeken. Rondom hem stonden Ria met haar jongste zoon, hand in hand. En Jan Willem, met zijn arm om de klei ne Tonnie. Wat achteraf en wat schuchter nog, de lange, forse Peter, goedlachs, arm in arm met zijn Mien- tje. Vlak bij hem moedertje Thea. Langzaam keek hij op, naar de an deren en zag alleen maar blijde ge zichten. Hij kreeg een brok in zijn keel en legde de jongen voorzichtig te rug in de reiswieg, waarin ze hem meegenomen hadden. Toen liep hij naar zijn jongste zoon en greep zijn hand. „Dank je, Harry, dat jij en je vrouw en je schat van een jongen wil den komen." Een poosje later zaten ze allemaal bij elkaar rond de door Willie haastig tegen elkaar geschoven tafels. Thea ging dadelijk meehelpen koffie schen ken. Ria droeg een slaatje binnen, ter wijl Willie de toastjes en sandwiches neerzette. Mientje ging rond met het blad kopjes. „Zo, kinderen," zei Ria, terwijl het geluk van haar gezicht straalde, „ga je gang. Tast toe. Er is nog meer in de keuken. Vooruit, Willie, kom er bij zitten. Willem, vertel jij eens, waar om." „Kinderen," begon hij, „we hebben hier al een gelukkig getrouwd paar met een wolk van een zoon: onze Har ry met zijn charmant dikkerdje, onze Thea." Hij keek even naar zijn schoon dochter, die naast hem zat en dank baar glimlachte. „Dat is dus één. Ver der hebben we volgende week een bruiloftjahoor maar goed: we gaan er alsnog een denderende brui loft van maken, jongens. Dat zijn on ze Mientje en haar lange sladood Pe ter. Een zeer voortvarende jongeman, als ik het zo eens mag zeggen, maar daar zullen we vanavond maar niet verder bij stilstaan." Hij keek naar het tweetal, van wie Mientje zich ge- geneer cf voelde en begon te kleuren. Maar hij knipoogde vriendelijk, zodat de lach op haar gezicht terug kwam. „Dat is dus twee. En voor wie het nog niet weten..." Hij wees naar de jongevrouw, die aan de andere kant naast hem zat, „dit is de toekomstige vrouw van mijn oudste zoon: onze Tonnie van Eist. Ik weet nog niet wanneer ze zich gaan verloven, maar ik neem aan dat ze er niet mee zul len treuzelen. Dat is drie. Tenslotte zien jullie, Jan Willem, Harry en Mientje, onze Willie hier zitten. We kennen haar allemaal en zij kent ons allemaal. Ze is het kindermeisje ge weest van ons drietal, daarna, toen de kinderen zo groot geworden wa ren, dat ze met andere ogen naar de kindermeisjes gingen kijken, de jon gens voornamelijk, werd ze hier in huis keukenprinses. Hoe dat haar af gegaan is, weten jullie ook allemaal. Geen gerecht zo gek, of Willie wist het klaar te maken. Vooral de laatste jaren beschouwden we onze Willie al min of meer als een deel inventaris. De familie Caron zonder Willie... dat zou ondenkbaar zijn. Helaas, we raken dit feitelijk onmisbare deel van ons allen kwijt. Onze Willie heeft geen haast gehad. Ze heeft klaarblijkelijk heel rustig gezocht, maar nu heeft ze ook de man harer dromen gevon den. En zet nu jullie oren wijd open: Willie zal binnenkort de bruid worden van de heer Tiemen Goyenga, de zoon van directeur Goyenga van de stro kartonfabriek „Erica" in Oude Peke- la. Vrijwel gelijk met zijn huwelijk zal hij zijn vader opvolgen in diens functie. Zodat onze Willie begin vol gend jaar directeursvrouw zal zijn. Enfin, dat zal haar ook wel goed af gaan, want ze heeft het hier in huis jaren kunnen afkijken. Willie, bij ge brek aan een glas wijn, maar dat komt nog wel, neem ik nu mijn kop je koffie en ga ik drinken op het ge luk van jou speciaal. Je bent welis waar een paar jaartje ouder dan on ze kinderen, maar als ik je zo bekijk, dan zeg ik: Tiemen Goyenga, je bent te benijden, want je krijgt een pracht van een vrouw. Willie, daar ga je, kind!" Het meisje knikte hevig blozend naar Willem Caron en moest met haar kopje tegen het zijne klinken. Toen kwamen de gelukswensen los. De andere kinderen, voor wie dit nieuwtje een volkomen verrassing was, omhelsden Willie, die verlegen lachend alle gelukwensen in ontvangst nam. Ze liet zich door Jan Willem en Harry kussen en zelfs de lange Pe ter verstoutte zich een zoen op haar wang te drukken. Willem en Ria ston den er lachend bij te kijken en na al dat gezoen, zei hij: „Tja, ik kan nu voor goed fatsoen niet achterblijven. Ze zou kunnen denken, dat ik het niet meende." En hij beende op de vrouw toe, pakte haar gezicht tussen beide handen en drukte een zoen op haar lippen. „Als je straks directeursvrouw bent, durf ik het niet meer," zei hij vrolijk lachend om de hevig blozende gedienstige. Na het eten kwam de wijn op ta- 5 fel en werd er opnieuw geklonken. Willem had daarna een klein onder- onsje met Jan Willem en zijn vrouw. waarna hij weer naar zijn plaats te- rug ging en tegen zijn glas tikte. „Kinderen, ik heb een verrassing. Tenminste... ik hoop, dat het er een zal zijn." Hij wachtte even, tot het he lemaal stil was en vervolgde, rusti ger: „We zitten nog met het woning probleem voor onze dochter en Peter. Harry en Thea waren zo vriendelijk om terstond een deel van hun huis voor het jonge paar vrij te maken en dat heeft iedereen ontzettend op prijs gesteld. Ik niet het minst, Thea. Doch er is straks een andere oplossing." Hij wees naar buiten. „Daar heb ik grond en mag er bouwen. Morgen ga ik meteen tekeningen laten maken om zo spoedig mogelijk een bouwver- UTRECHT „Een van de meest teleurstellende kanten aan de honora- rlumelsen van de Landeiyke Huisart senvereniging is, dat de L.H.V. ner gens toont te willen meewerken aan een zoeken naar nieuwe vormen voor het huisartsenberoep. Krampachtig vasthoudend aan de huidige situatie, poogt men binnen die situatie een bete re materiële positie voor de huisarts te verkrijgen. Er zou al veel gewonnen zijn, indien de blik van de L.H.V. wat verder ging reiken". Dit stelt de secretaris van de Cen trale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfondsen, de heer H. C. van der „Het Ziekenfonds" gunning te kunnen aanvragen. Aan- Hoeven, het blad vankelijk was ik van plan da&r een van de C.B.O.Z. gewoon huis te laten bouwen. Ik heb met Jan Willem overleg gepleegd en met zijn vrouw. Omdat ik nu een ander plan heb. Ze zijn het met me eens. Wij laten er een dubbel huis neerzetten, zodat er te zijner tijd twee gezinnen in kunnen wonen. Als Peter wil kan hij ook bij mij aan het werk. Jan Willem moet dan de komende da gen dan maar eens uitzoeken, waar we een boom van een kerel als Peter is, kunnen gebruiken. Dan kunnen Volgens hem, is de huisartspraktijk van nu, ondanks alle maatschappelijke veranderingen, in opzet nog altijd zeer wel te vergelijken met die van dertig of veertig jaar geleden. De 4500 huis artsen hebben elk een „eenmansbe drijfje", aldus de heer Van der Hoe ven, en dat past steeds minder in de moderne ontwikkeling. Mientje en Peter in het ene deel gaan wonen, Jan Willem en Tonnie in het andere. Als Harry en Thea hen dan tot zolang willen helpen, zullen we al lemaal jullie daar dankbaar voor zijn." Thea zei rustig: „Dat weten ze wel. We zullen ze met liefde net zo lang herbergen, als het nodig is, niet Har ry?" „Dat hadden we toch al afgespro ken," zei hij op zijn goedige brom- toon. Dank je, kinderen. Gaan jullie er mee akkoord?" Hij keek naar zijn dochter en aanstaande schoonzoon. „Vanzelf," antwoordde Peter, een tik keltje aangedaan. „Ik wil graag bij u komen werken, vader." „En wat zegt onze Mientje ervan?" Iedereen zag, dat het meisje moeite had met haar tranen te weerhouden. „Ik zeg alleen...u bent verschrikke lijk lief voor ons..." „Ik heb veel goed te maken, kinde ren," antwoorde hij, nu veel zachter. „Dat is voor jullie dus in orde. Maar „Hij draaide zich naar Thea, pakte haar bij de beide handen en trok haar omhoog, zodat ze naast hem stond. Liefdevol legde hij een arm om haar heen en trok haar naar zich toe. „Maar... aan dit lieve vrouwtje heb ik nog meer goed te maken. En na tuurlijk aan mijn zoon Harry. Kinde ren, ik ben een dwaas geweest. Dat wil ik nu eerlijk weten. Al die tijd heb ik niets willen weten van mijn zoon en mijn schattige schoondochter, die hier nu naast me staat. Deson danks is er niet één kwaad woord over haar lippen gekomen. Nooit een enkel verwijt. Integendeel. Van mijn vrouw weet ik, dat ze altijd belangstel lend naar me vroeg. En het feit, dat hun zoon op Thea's initiatief naar mij is genoemd... dit alles te samen geno men, ben ik diep in de schuld geko men bij dit tweetal. Harry, jongen, je bent te benijden met dit-vrouwtje. Je moet een gelukkige kerel zijn. Daar om ga ik goed maken, waarin ik te kort ben geschoten. Jullie moeder en ik...kijk ons maar eens aan, we wor den een dagje ouder. Ik krijg nu mijn oudste zoon bij me en Peter. Harry, je plaats naast je broer hier is nog steeds open. Als je wilt... je kunt die plaats inne men. Ik zal gelukkig zijn, als jullie tweeën samen geleidelijk aan mijn taak willen overnemen. Dan zal ik het wat gemakkelijker krijgen en daarvan zal ook jullie moeder kunnen profite ren. Ik heb haar wel eens verwaar loosd. Ook dat wil ik goed maken. Harry en Thea; moeder en ik hebben besloten om binnen afzienbare tijd jul lie de huur op te zeggen in Anderlo. Om de eenvoudige reden, dat we er zelf willen gaan wonen. Maar we kun nen jullie natuurlijk niet op straat zetten, en daarom hebben we ge dacht: jullie moeten dan maar in dit huis je bivak komen opslaan. Het is wat groot... maar dat lijkt me geen bezwaar." Hij keek lachend naar zijn schoondochter. „Je hebt één zoon, er is ruimte genoeg voor meer kinderen. Ik wil op deze manier vergoeden, wat ik jullie tekort gedaan heb. Willen jul lie dat aanvaarden?" Harry greep over de tafel heen naar vaders hand. „Vader, dat is...dat is geweldig... Ik zal graag komen wer ken, dat weet Jan Willem ook wel. We hebben er dikwijls over gespro ken... En... toe Thea, zeg jij nu ook eens wat!" Ze sloeg haar armen om Willem's hals, waarbij ze op haar tenen moest staan en kuste hem, rustig, met een Hij pleit voor 't tot stand komen van groepspraktijken en wijkgezondheids centra, die het de huisartsen mogelijk zouden maken tot een veel rustiger werksfeer te komen, hun aandacht vol ledig te schenken aan de patiënten en te profiteren van intercollegiaal over leg, van gezamenlijke hulpkrachten en van ruime apparatuur. Op die manier zouden de huisartsen, volgens hem, bovendien sociale verwor venheden binnen hun bereik brengen, die anderen allang kennen, terwijl de patiënt van zo'n ontwikkeling ook in ruime mate voordeel zou ondervinden. Een dergelijke ontwikkeling naar groepspraktijken en wijkcentra zou wel iswaar ook veel geld kosten, maar er zouden zeer concrete verbeteringen te- rig voorzitterschap, afscheid nam van de C.B.O.Z., heeft op zijn afscheidsre ceptie een ernstige waarschuwing ge richt aan het adres van de huisartsen. Hij is gedurende zijn loopbaan met tal loze problemen geconfronteerd geweest, maar de moeilijkheden van dit ogenblik noemde hij wel heel erg groot. Degenen, die daarvoor de verant woordelijkheid dragen, zo zei hij, moe ten heel goed weten wat ze doen. Hij ADVERTENTIE blij gezicht. „Dank je, vader...ik heb betoogde, dat het ziekenfondsbestel, dat je al gezegd: dit is de gelukkigste dag van mijn leven." Toen wendde ze zich tot Ria: „Dank u wel, moeder. Ik ben onuitsprekelijk gelukkig en blij." „Zo. Daar drinken we dan op, kin- deren. Kom, Peter, doe je niet mee? Wat drink jij daar?" „Cola, vader." Mientje antwoordde: „Peter drinkt nooit, vader. Omdat hij altijd moet rijden." Willem knikte. „Dat is waar ook, daar heb ik natuurlijk niet aan gedacht. Het is verstandig. Je hebt gelijk. Hou jij het dan maar bij Co- la." Het was reeds ver na twaalven, toen Peter in de grote wagen van zijn aanstaande schoonvader de Anderloërs wegreed en Jan Willem zijn Tonnie naar huis bracht. De vrouwen hadden alles al afgewassen, zodat de keuken geheel aan kant was. Willie ging naar haar kamer, als altijd vriendelijk goe- de nacht wensend. Toen werd het stil in huis. De grote lichten in de sa- Ion waren uit. Nog één schemerlamp brandde voor Jan Willem, als hij thuis kwam. Op de grote slaapkamer nam Ria haar man in de armen. Ze keek hem enige tijd in de ogen. „Jij hebt van- daag een grote overwinning op jezelf behaald, jongen. Ik heb je vanavond bewonderd om je moed. Je hebt al onze kinderen gelukkig gemaakt." „Ik hoop het, mijn hartje. Ik ben veel tekort geschoten en..." Ze legde een vinger op zijn lippen. „Ssst. Je was volkomen gelukkig, om dat we na zo'n lange tijd weer alle- maal vereend waren." „Ria en jij? Wat heb ik aan jou nog goed te maken?" Ze maakte zich los en deed een pas terug. Terwijl ze ^schijnbaar diepzin- nig nadacht, antwoordde ze: „Tja...nu je het zegt... ik ben wel wat tekort ge- komen, Willem." Hij keek haar geschrokken aan. „Wat is het, mijn hartje? Zeg het... ik zal alles doen om het te vergoe- den. Wat is het?" Met de armen over elkaar en haar hand onder haar kin keek ze hem aan. „In aanmerking nemende alle vrou- wen die je vanavond hier in huis ge- kust hebt... Tonnie, je secretaresse... Thea, dat knappe schoondochtertje van ons en niet te vergeten onze na de oorlog is opgebouwd, een stuk sociale zekerheid is geworden. Dit komt nu in gevaar. „Wees verstandig", zo vroeg de heer Van Lienden, „en maak van de zaken, die nu aan de orde zijn, geen prestigekwesties". De groepen, die honorariumverhogin gen vragen, die ver boven de mogelijk heden uitgaan, moeten volgens hem heel goed weten, dat zij iets aan het glijden brengen, dat in de toekomst moeilijk tegen te houden zal zijn; iets, dat veel verder gaat dan de verhouding huisartsenziekenfondsen: een stuk so ciale zekerheid, dat in goed overleg is opgebouwd, dreigt verloren te gaan. De heer Van Lienden is op een bui tengewone algemene ledenvergadering van de C.B.O.Z. benoemd tot erevoor zitter van de bond. Als voorzitter wordt hij opgevolgd door het Tweede-Kamer lid, drs. J. G. Leibbrandt. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTO R8 EDE HILVERSUM Televisiekijkers zul len KRO-omroepster Yvonne Loeber niet meer op het scherm zien. Na vier jaar lang programma's te hebben aangekon digd heeft zij plotseling per 1 novem ber ontslag genomen. De reden: zij wil de meer doen dan alleen programma's aankondigen, onder meer als gastvrouw optreden. Het gevraagde ontslag kwam bij de KRO-tv niet helemaal onverwacht, zo werd ons meegedeeld. Het was bekend, dat Yvonne Loeber meer wilde doen dan alleen maar programma's aankon- digen. Men achtte haar echter niet hele- Willie... Een wufte echtgenoot heb ik maal geschikt voor het andere werk. plotseling... kust heel brutaal in mijn bijzijn zijn secretaresse en mijn dienstbode... Wie is het morgen? De kantinejuf.? Of soms de rooie Sjaan- tje?" Hij proestte het uit. „Ria, weet je 5 niets beters voor me?" „Jazeker. Ik zit er net aan te den- ken, dat ik er vanavond maar bekaaid van af gekomen ben, Willem. In dit opzicht heb je nog wat goed te ma- ken. Hoe denk je er over?" Hij liep met wijd uitgestrekte ar- men op haar toe, doch ze ontweek hem en verschanste zich achter het ledikant. Met schitterende ogen keek ze hem aan. „Als we eerst naar bed gingen, jongen Dan liggen we wat gemakkelijker." Ze boog zich naar hem toe en beroerde met haar hand even zijn mond. „Dan heb je des- noods de hele nacht de tijd om me te kussen," fluisterde ze ondeugend. EINDE I 'Si P 174- „Grijp dat koord!! Snel, het is je enige kans!" roept Aram omlaag, naar het koord wijzend, waar- langs hij nog geen uur geleden omlaag geklom- men is en dat nog steeds uit het venster hangt. Nauwelijks heeft hij de woorden gesproken, of hij kan nog slechts met een snelle slag met de boog de woedende boogschutter een opgeheven dolk uit de hand slaan. Met een kreet van pijn springt de man achteruit en zet het op een lopen. Inmiddels hebben Ares en Abdull&h het reddende koord be reikt. Gehinderd door hun aan elkaar geketende polsen, slagen zij er slechts met moeite in zich langs het touw omhoog te werken. En zodra Ab dullah zich achter Ares hijgend van inspanning, aan de vensterbank optrekt, bevindt hij zich tot zijn stomme verbazing oog in oog met iemand, die hij mijlen ver in Griekenland waande... zijn vroe gere slaafje, Kleine-Kim! „Abdullah", schreeuwt Kleine Kim geschrokken en de jongen stuift zonder op of om te kijken het vertrek uit! Bij de KRO-tv heeft men haar wel enige kansen gegeven, onder meer in het tv-programma „Het Gulden Schot" waarin Yvonne Loeber een gesprekje moest voeren met een zogenaamde .prominente figuur* die daarin optreedt: „Dat ging haar 'jammer genoeg niet he lemaal glad af." De wijze waarop Yvonne Loeber, op stel en sprong, ontslag nam noemde men bij de KRO-tv „niet bijzonder ele gant. Zij was als omroepster een ge waardeerde kracht en die zie je niet graag plotseling verdwijnen." Kleine vaart. Anne Christina 3 v. Marseille n. Beiroet. Argonaut, pass. 2 Kp. Roca n. Almeria; Breehorn 2 200 no Barbados n. Guaya quil; Calchas 2 v. Tarragona n. Valen cia; Helios 1 v. Sheerness n. Antwerpen; Imke 3 v. Swansea n. onbekend; Neutron 2 te Rotterdam; Noordborg pass. 3 Brunsbüttel n. Klintehamn; Philetas 3 te Rotterdam; Steenbergen pass. 3 Vlis- singen n. Bordeaux; Vega pass. 2 Sunks n. Soedertalje; Zus 1 v. Londonderry n. Workington. Grote vaart. Aagtekerk, 3 te Amsterdam; Acila 3 te Balbao; Aegis 2 950 w Las Palmas n. Sta Cruz; Alkmaar 1 te Dundee; Alni- tak 2 240 o Azoren n. Beiroet; Aristote- les 2 te Antofagasta; Bengalen 1 150 z Acapulco n. Papeete; Blitar 3 v. Rotter dam u. Bremen; Ceres 3 te Rotterdam; Cinulia 2 te Rotterdam; Dinteldijk 2 550 nnw Azoren n. Bermuda; Dorestad 2 70 n Trinidad n. Rotterdam: Gaasterdijk 2 630 nto Flores n. New York; Goeree 2 1000 nw Kaapstad n. Baltimore; Gooi land pass. 2 Kp. Verdische Eil. n. Am sterdam; Hollandsdiep 1 v. Port Pirie n. Adelaide; Kara 3 v. Rotterdam n. Hamburg; Kennemerland 2 te Amster dam; Kermia 2 43 no Belawan n. Singa pore; Krebsia 1 te Santander; Ladon 2 80 n. Curasao; Langkoeas 2 v. Amster dam n. Nieuw Guinea; Mainlloyd 3 te Cristobal; Medon 1 te Nickerie; Merseyl- loyd 29 te Auckland; Merwelloyd 3 te Suez; Mississippilloyd 1 te Muscat; Parthenon 2 v. Porto Ordaz n. Mobile; Provenierssingel 2 150 no Key West n. Savannah; Randfontein 1 v. Port Eliza beth n. Kaapstad; Rondo 2 275 0 Tripoli n. Tripoli; Sepia 2 v. St.-Vincent n. Rot terdam; Sloterkerk 2 te Livorno; Spafir- nekerk 2 v. Tripoli n. Genua; Straat Freetown 2 425 o Mauritius n. Durban; Tero 2 te Balbao; Utrecht 1 v. Hamilton n. Ashtabula; Vitrea 1 te Mena; Zaan- kerk 1 te Kaapstad. HILVERSUM De ongeveer drie miljoen kijkers, ongeveer veertig pro cent van het Nederlandse tv-publiek, hebben met gemiddeld 75 punten bij zonder veel waardering gehad voor de brandpunt-uitzending van de KRO-tv op 14 oktober naar aanleiding van de val van het kabinet-Cals. Dat blijkt uit het continu-programma- onderzoek van de NTS/NRU. Het brengt de gemiddelde waardering voor Brandpunt-programma's in 1966 op 71 punten. Wat betreft de uitzending van 14 oktober is opvallend de hoge waar dering van de KRO-leden, die met 77 punten slechts werden overtroffen door de VPRO-aanhang met 79 pupten. In de Brandpunt-uitzending van 14 o- tober waren in de Haagse NTS-studio interviews opgenomen met de fractie leiders Roolvink (A.R.), drs. Neder- horst (P.v.d.A.) en N.K.V.-voorzitter Mertens. Ook drie van de vier fractie leden van de K.V.P. die tegen de mo- tie-Schmelzer hadden gestemd, kwamen aan het woord. Het programma werd besloten met een lang interview met drs Schmelzer. Deze Brandpunt-uitzen ding ontmoette in KVP-kringen enige kritiek. Bezien naar ontwikkelingsniveau werd de Brandpunt-uitzending het hoogst gewaardeerd door tv-kijkers met een mediale of hogere opleiding: ruim 1/3 in deze categorie (34 pet.) heeft de hele uitzending gevolgd. De laagste opleidingsniveaus noteerden een kijkcijfer van 43 pet. en kwamen op een algemene waardering van 75 pun ten. De leden van de K.R.O. hadden met 47 pet. de grootste kijkdichtheid en no teerden 74 punten. De leden van de AVRO hadden met 33 pet. de laagste kijkdichtheid en met 71 punten de laag ste waardering. De VARA-leden kwa men tot een waardering van 75 punten waar de NCRV-leden één punt onde: bleven. De Brandpunt-uitzending bevatte ver der nog een impressie van de nieuwt speelfilm „Het gangstermeisje" en een interview met mgr. Bluyssen, de nieu we misschop van Den Bosch. Geref. Kerken (vrijgem.). Beroepen: te Pernis: J. de Feijter te Berkum. Chr.-Geref. Kerken. Beroepen, te Alphen a/d Rijn: M. Baan te Zeist. ADVERTENTIE AMSTERDAM - UTRECHT - ARNHEM AMERSFOORT - HILVERSUM - 't GOOI Nijverheidslaan 1 3 Veenendaal zm HILVERSUM I 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 R.V.U.: Mu zikaal Spectrum, door Klaas A. Poste- ma. 20.00 NRU: Omroepork., koren en solisten: operaprogr. 21.00 Klare taal, lezing. 21.15 Volksmuziek. 21.35 Radio- rama. 22.10 Parlementair weekover zicht. 22.30 Nws. 22.40 Europees conc.: moderne muz. 23.35 Grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 In alle Staten: nws. uit Amerika. 18.20 Uitz. van de Pacif. Social. Partij: Viëtnam. Spreker: Drs. H. Wiebenga. 18.30 Jazz-rondo. 18.50 Inform, over informatie, praatje. 19.00 Voor de jongeren. 19.30 Nws. 19.35 Grammofoonmuz. 19.40 Zuster Henriët- te, hoorsp. VARA: 21.00 Noordelijke Filharm. orkest en zangsoliste: moder ne muziek. 22.15 Vocaal dubbelkwar- tet: Oud-Nederlandse volksliedjes. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Li. grammofoonm. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: 12.00-12.30 Teleac: De boerderij als onderneming (7.) 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Film. NCRV: 19.05 Twien: maandelijkse magazine voor tieners en twens. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 De Lucy Show. 21.10 Op de helling, progr. over de Ned. scheepsbouw. 21.50 Stiefbeen en zoon. 22.35 Dagsluiting. NTS: 22.40- 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.01 De Graaf van Monte Christo, TV-feuil- leton. (deel 6). 20.50 Achter het nws. 21.15 Mies en scène. 22.00 Uitgerekend: geldbesparing bij het kopen. NTS: 22.05 Journaal. 22.10 Pauze. 22.30-23.00 Teleac: Kernfysica (6) (herhaling van dinsdag 1 november). HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord: meditatie. 7.15 Klass. pianomuz. (gr.) 7.30 Nws. 7.32 Geest. lied. (opn.) 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Djinn, gevar. pr. (8.30-8.32 Nws. 8.32-8.34 Be richten KNAC/ANWB. 9.35 Waterstan- ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 den). 12.25 Marktberichten. 12.27 Med. tbv. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Overheidsvoorl.: Geven en nemen: de fam. Van Buren praat weer over het verkeer. 12.50 Religieus nieuws. 13.00 Verzoekpl.pr. voor de militairen. 14.00 PM: zaterdagmiddag fam.pr. NRU: 16.30 Franse les. KRO: 17.00 Carionca: pr. voor de tieners. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws, ocht.gymn. en soc. strijdlied. 7.23 Li. gr.muz. VPRO: 7.55 Meditatie. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gr.muz. (8.30 Van de voorpagina. Aan sluitend: wegeninformatiedienst). 9.15 Stereo: Klass. gr.muz. 10.00 Z.O. 135: gevar. pr. (11.00 Nws). 12.15 Voor nu en later, praatje. 12.27 Med. t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers (gr.) 14.15 Uitlaat, pr. voor twintigers. 14.55 Radio Jazz maga zine. 15.25 Wat doet Sigma?, documen taire. 16.00 Nws. 16.02 Kernpunt, lezing over een actueel onderwerp. 16.15 Li. gr.muz. 17.00 Stereo: Salonorkest. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM III NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Orkestraal al lerlei (gr.) 9.30 Leger des Heils-muziek. 10.00 Nws. 10.02 Klass. gr.muz. 10.30 Li. muz.pr. (11.00 Nws). 12.00 Nws 12.02 Variant: act., rep. en veel muz. 13.00 Nws. 13.02 Wekelijkse platenshow voor de tieners. 14.00 Nws. 14.02 Lied. 14.30 Li. gr.muz. 15.00 Nws. 15.02 Kiosk. 15.30 Ned. ork. (opn.) 16.00 Nws. 16.02 Li. muz.pr. (gr.) 17.00 Nws. 17.02 - 18.00 Sportshow: rep., uitslagen, comm. en lichte grammofoonmuziek. VRIJDAG 4 NOVEMBER 1966 DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journ. (herhaling van gisteravond). 10.20 Filmreportage. 10.50 Nachruf auf Egon Müller, TV- spel. 12.00-13.30 Actuele kroniek. 16.40 Nws. 16.45 Documentair progr. 17.15 Der zweite Mann, TV-film. 17-40-17.50 Ballonvision, TV-film. 17.55 Program- ma-overz. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal programma: NDR: Actualiteiten. 18.16 Das Freitagsmagazin. 18.50 Zandman netje. 19.00 Actualiteiten. 19.21 Wenn die Musik nicht wat', TV-film. 19.59 Programma-overz. WDR: 18.05 Sport- overz. 18.30 Journaal. 19.10 Voordracht. 19.40 Programma voor de jeugd.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Actueel programma. 21.00 Achtung, Dynamit!, TV-film. 21.45 Journaal en weeroverz. 22.00 Rep. uit Bonn. 22.15 Jeder stirb! ftir sich allein, TV-film naar de ron van Hans Fallada. 0.05 Nws. DUITSLAND II 17.40 Sportjournaal. 18.10 Nws. en weerber. 18.20 Actualiteiten en muziek. 18.55 Ulrich en Ulrike, TV-film. 19.27 Weerber. 19.30 Nws en thema v.d. dag. 20.00 SOS - Morro Castle (II), docu mentair spel. Aansl.: Nws. 21.30 Schla gers van gisteren. 22.00 Filmrep. 22.45 Nws., weerber. en thema v.d. dag. I

De Vallei | 1966 | | pagina 2