Zaagflats aan de Valleiweg komen al boven de grond Mijlpaal in bouw van het nieuwe bejaardencentrum Woonruimte voor 72 gezinnen Ruime parkeerterreinen Eend kreeg kunstsnavel PROOST! De heer A. Korten beëdigd als gemeentesecretaris V.Y.V. sluit kantoor uw RAIFFEISENBANK VEENENDAAL GOED Gedenksteen in Sclierpenzeel Scherpenzeel Raad Amerongen Rustig weekend voor hockeyers Geen winterslaap spaarbankboekje heeft een nummer, u niet! ra PORSELEIN Bij de N.M.B. is het goed sparen. Dansavond in „Boszicht" Praktijkschool voor pluimveeteelt en varkenshouderij Bekendmaking Hoofdstraat 90 Veenendaai VRIJDAG 4 NOVEMBER 1964 RHENEN Nog een dik jaar we schatten januari '68 en dan zal er aan de Valleiweg woonruimte zijn voor tweeenzeventig gezinnen. In opdracht van de gemeente Rhenen worden daar drie blokken van vierentwintig flats ge bouwd in vier woonlagen. Voor twee blokken zijn de bouwputten uitgegraven en de aannemer is al bezig met de bouw van de onderste woonlaag, althans in een van de percelen. Daarvoor zijn zelfs de kozijnen al gesteld. Ook het met selwerk is daar al in volle gang. We hebben hier te doen met de veelbe sproken zaagflats. De woonblokken ko men als de tanden van een zaag in een hoek van 45 graden op de Valleiweg te staan. Deze bouwtrant is gekozen, om de reeds bestaande huizen aan de noord kant van de Valleiweg niet in een slag schaduw te laten vallen en bovendien om de bewoners van de flats op de „Lijsterberg" het uitzicht niet te ont nemen. Dat zal in de nieuwe flats dan ook fantastisch zijn. Vanuit de ruime woon kamers met een oppervlakte van meer dan 25 m2 kijkt men voluit op Achter berg en de rest van de Gelderse Vallei. De nieuwe woningen bestaan deels uit een woonkamer met twee slaapka mers of uit een woonkamer met drie slaapvertrekken. Het is ongeveer half- U bent voor ons de ge waardeerde cliënt. Dat ervaart u direct zodra u binnenkomt. En dat-blijft zo. Want wij stellen er prijs op, dat onze cliën ten graag komen. Daar om geeft de Raiffeisen- bank aan iedere cliënt een persoonlijke behan deling. Of ze nu groot, klein, jong of oud zijn. 66-33A spaarbank en alle bankzaken om-half. De ouderslaapkamer heeft een oppervlakte van 11 m2, de overige slaapkamers zullen 9,5 m2 worden. Verder is er uiteraard een keuken met een douche. Dit bouwplan voldoet reeds aan de nieuwe voorschriften en wenken van vorig jaar. Het is een ont werp van het architectenbureau Koning en ir. Rentjes te Hengelo. In Deventer werden reeds meer dan 1000 van deze woningtypen gebouwd. Het is dus een herhaling die in Rhenen wordt toege past. Er worden straks ruime parkeerter reinen bij de bouwblokken aangelegd, die in elk geval zoveel parkeergelegen heid geven, dat alle bewoners er hun wagens op kwijt kunnen. De toegangswegen naar de flats ko men aan de kant van de Valleiweg. Daar er een hoogteverschil zit van on geveer 2 tot 3 meter worden deze toe gangswegen ingegraven bij de blokken. De trappenhuizen kunnen wisselbaar worden aangebracht, deels aan de noord kant, deels aan de zuidkant van de ge bouwen, al naar gelang de situering in het bouwterrein. Er komen dus ditmaal geen hellingbanen zoals in de flats aan de „Lijsterberg". het antwoord is Een servies dat jarenlang wordt gebruikt mag niet aan "mode" onderworpen zijn; juiste keus is zeer belangrijk. Arzberg porselein: bekroond met goud voorvorm en afwer king is In goede zaken verkrijgbaar. Voor folders: Agentschap Arzberg Postbus 2 Aerdenhout GESCHENKENHUIS OOFDSTR 77 TEL 4247 VEENENDRRL ADVERTENTIE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! RHENEN Bij de heer Van C. in Rhenen heeft men achter het huis een vijvertje, met daarin een eend. Groot was de ontsteltenis, toen men maandag ontdekte dat meer dan de helft van de bovenkant van de snavel van het dier was verdwenen. De oorzaak hiervan kon men niet nagaan. De gemakkelijkste weg zou zijn om het dier af te maken. Men haalde er echter een dierenarts bij en deze dacht dat er een redelijke kans zou zijn een nieuwe bovensnavel van kunsthars aan te brengen. De heer Van C., die nogal handig is, haalde er een vriend bij en men ging aan het beraadslagen over een te ma ken kunstsnavel. Met een strijkplank als operatietafel gingen zij aan het werk om aan het restant een nieuwe kunst harssnavel te boetseren. Met zijn twee- en waren zij daar 2\'2 uur mee bezig, waarbij de eend doodstil bleef zitten, alsof ze voelde dat wat er gebeurde voor eigen bestwil was. Zodra de behandeling klaar was, be gon het dier tevreden zijn veren te petsen en donderdag kon het voor 't eerst sinds maandag weer voedsel naar binnen werken... SCHERPENZEEL Tijdens een korte informele plechtigheid heeft het voormalige raadslid B. Valkenburgh Tzn., gistermiddag een gedenksteen in het in aanbouw zijnde bejaardencen trum gemetseld. Burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg heette de genodigden voor deze gebeurtenis in de directiekeet op het bouwterrein welkom. In een geestige speech zei hij onder meer: „Elke bijeenkomst heet tegenwoordig een happening. Hoewel ik deze samenkomst nu niet direct zo wil betitelen, blijf ik toch nog even bij de Engelse taal, want ik voel ine hap- py". Blij en dankbaar toonde de bur gemeester zich over de bouw, voor zo ver die nu gereedgekomen is. ^Gedenksteen „Anderhalf jaar geleden zijn we be gonnen en nu is het geheel ongeveer voor een kwart klaar. De bouw is best verlopen; er zijn geen moeilijkheden geweest. Als het in dit tempo doorgaat hopen we het bejaardencentrum in het voorjaar van 1968 in gebruik te ne men", aldus de burgemeester. Zeventig personen zullen er straks in het centrum kunnen worden geplaatst. De optimistische woorden van de burgemeester hadden echter ook nog een schaduwzijde want tegen het eind van zijn toespraak merkte hij op: „Aan de woningen die bij het centrum worden gebouwd wordt momenteel nog gedokterd. Dat is teleurstellend. Het is een moeilijke financiële kwestie, die voorlopig nog niet rond is." Na deze rede was de daad aan de heer Valkenburg, die een zilveren trof fel in ontvangst nam om daarmee de steen in een van de muren in het ce ment vast te zetten. „Wanneer ik deze steen leg", zo sprak hij de aanwezigen toe, „denk ik aan de bouwers en aan de toekomsti ge bewoners van het centrum. Mijn wens is, dat God dit werk zal zege nen." Er klonk een bescheiden (waarschijn lijk vanwege de kou) applausje en daarna begaf het gezelschap zich naar de Hertog van Gelre, waar borden erwtensoep voor innerlijke warmte zorgden. Het bejaardencentrum wordt ge bouwd door de fa. Gebr. De Jongh uit Ophemert. De tekeningen zijn van ar chitectenbureau Gerritsen en Kramer uit Arnhem. De bijna voltallige ge meenteraad gaf acte de présence, als mede de leden van de bouwcommissie. De fundamenten en de eerste ver dieping van het bejaardencentrum zijn praktisch klaar. SCHERPENZEEL De heer B. Valkenburg Tzn., die gisteren een gedenksteen in het in aanbouw zijn de bejaardencentrum in Scherpen- zeel metselde, moest lachen, of hij wilde of niet. Juist op de plaats waar hij de fraaie steen zou gaan aanbrengen, had een onbekende „grapjas" het woord „proost" in het cement ge krast. Onze fotograaf zag er een leuk plaatje in en voor de vele genodig den was dat „proost" wellicht aan leiding om even de kou te vergeten en aan een gezelliger temperatuur te denken. SCHERPENZEEL Zaterdagavond 5 november is er weer dansen in Bos- zicht. Ook "nu zal de avond weer wor den verzorgd door „Oskadi". De muzikale bijdrage voor deze dans avond wordt geleverd door „de Sharks". HORST Donderdagmiddag vond in Horst (L.) de opening plaats van de eerste praktijkschool voor de pluimvee teelt en varkenshouderij. In Barneveld en Almelo zijn soortgelijke scholen in voorbereiding. De demissionair minister Biesheuvel, moest, zoals voorzitter Smulders het uitdrukte, om bekende redenen verstek laten gaan. Namens hem opende ir. J. W. Wellen, directeur-generaal van de landbouw, de nieuwe school. In zijn toe spraak memoreerde ir. Wellen dat de land- en tuinbouwbedrijven in Limburg in zeven jaar tijd waren afgenomen met achttien procent, terwijl het leer lingenaantal op de landbouwscholen in vijf jaar afnam met dertig procent. Hij wees er verder op, dat de oprich ting van een champignon-praktijkschool te Horst in overweging is. Ten aanzien van de toekomst in de pluimveeteelt en varkenshouderij dacht hij dat de afzet- kansen op de EEG-markt niet ongun stig zijn. Aan de school te Horst zijn opleidin gen mogelijk voor: poelier, kuikensek ser, personeel van slachterijen, terwijl ook zij, die afgestudeerd zijn aan ande re scholen, (hogeschool, middelbare scholen voor landbouw) hier hun oplei ding kunnen voltooien. GEBOREN: Francina Johanna d.v. J. Mandersloot en C. Vink, salonwagen Oosteinde; Aart z.v. E. J. van Ginkel en M. van Ginkel, Oude Barneveldsew. 2. GEHUWD: G. Vink en G. van Ginkel, Stationsweg 448, te Scherpenzeel; A. J. Gerssen en A. D. van Raaij, Stationsw. 32, te Woudenberg; P. Haanschoten, en G. Velthuizen, Barneveldsestraat 32, Scherpenzeel; W. Lasterie en E. J. van Ginkel, Vlieterweg 40a, te Scherpenzeel. AMERONGEN Gisteravond vond in de openbare raadsvergadering te Amerongen de beëdiging plaats van de nieuw-benoemde gemeentesecretaris, de heer A. Korten. Zoals bekend, is de^heer Korten de opvolger van de heer F. C. Magendans, die afscheid nam op 15 oktober jl. De heer Korten was 10 jaar gemeetesecretaris van Fijnaart en Heijningen en was daarvoor werkzaam bij de gemeente Olst. Op 1 november ving hij zijn werkzaamheden aan. Nadat de voorzitter de eed van trouw had- afgenomen sprak hij een woord van hartelijk welkom tot de nieuwe functionaris. „Het is geen gemakkelijke taak om in een gemeente als Ameron gen secretaris te zijn. Door de econo mische ontwikkeling dreigt vaak het Het moment waarop de heer Korten (rechts) de eedsformule aflegt met als aandachtig toehoorder Amerongen's burgemeester, jhr. mr. O. R. v. d. Bosch. VEENENDAAL De hockeyvereni- ging „De Salamanders" heeft dit week end een rustig programma. Slechts twee jongensteams zullen in het strijdperk treden. ZOW B - Salamanders A, 3.15 uur; Salamanders B - Nijmegen E, 3.15 uur. Burgemeester en Wethouders van Rhenen maken bekend, dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 25 okto ber 1966 aan de Vereniging „Een School met de Bijbel" te Eist (U) me dewerking, als bedoeld in artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920, heeft ver leend voor de uitbreiding van het school gebouw aan de Beatrixstraat te Elst(U) met twee leslokalen en voor de aan schaffing van meubilair, leer- en hulp middelen voor één van die lokalen. Iedere ingezetene kan binnen 30 vrije dagen, te rekenen vanaf heden, van dit raadsbesluit in beroep komen bij gede puteerde staten van de provincie Utrecht. eigene van een plaats verloren te gaan. Een plaats heeft een ziel en is geen or ganisatie." De voorzitter wenste de se cretaris toe, dat het hem met zijn ge zin goed zal gaan in Amerongen. De heer Van den Dikkenberg heette namens de raad de heer Korten wel kom. De heer Korten vond het moeilijk een instructie voor een secretaris zo te maken dat het past. Deze moet zelf aanvoelen wat van hem verwacht wordt. Hij zegde toe alles te zullen doen om aan de verwachtingen te be antwoorden en was zich ten volle be wust van zijn verantwoordelijkheid. De heer Korten dankt de sprekers hartelijk voor hun welkom. Bij de verdere afwerking van de C/^:nda, die in vlot tempo verliep, kwam een klacht van de heer Van Mourik aan de orde namens een Inwo ner, dat het gebundelde huisvuil vaak niet wordt meegenomen. De voorzitter zal hieraan aandacht besteden. Als leden van de woningadviescom missie worden benoemd: de heren H. Slotboom, Van Eist, C. v. Klinkenberg, A. van Viegen en mevr. Van den Ham- Kamphuis. Als plaatsvervangende leden werden benoemd de heren C. Brinkman en B. A. Esveld. De voorzitter dankte de heren De Boer en Van Rhenen voor hun aandeel in het vele werk van de commissie. In de begrotingscommissie 1967 wer den benoemd de heren Van der Veer, Doornenbal en Putman en in de com missie rekening 1963 en begroting 1965 de heren Van den Dikkenberg, Door nenbal en Buis. In de plaats van de heer H. Blanke- stijn, die wegens zijn leeftijd zijn be stuursfunctie in de stichting bejaarden huisvesting neerlegde, werd gekozen d® heer W. van der Kolk. De rest van de agenda, waarbij o.a. verkoop van grond aan deelnemers in de z.g. Bouwstroom en vaststelling van de bebouwde kom ingevolge de Boswet, werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De rondvraag bracht aan de orde een verzoek van 49 inwoners van Eist om aansluiting op de riolering. Dit verzoek zou reeds maanden geleden zijn gedaan en nog steeds niet zijn beantwoord. De voorzitter deelde mee, dat dit ant woord reeds in mei jl. verzonden was, maar dat aansluiting nog wat zal moe ten wachten in verband met de zeer ho ge kosten en het begrotingstekort. In de polder Giethoorn van het Land van Vollenhoven is 'n tot de Staatsdomeinen behorende boerderij bewoond door de landbouwer W. Baring, tot de grond toe afgebrand* Dit gebeur de tijdens afwezigheid van de bewo ners. ADVERTENTIE Warme jassen voor koude maanden In zo n jas kunt U de koude baas. U wilt er een béste bij kopen? Déze. mijnheer! Dit is winterjasmode naar het leven. Of toch een andere? Kom maar. 't Hangt vol! RHENEN Foyer Eigen Gebouw. 20 uur: Klaverjas- avond RBB. ELST Jeugdherberg De Eikelkamp, 19.30 uur: Variété Oranje-Wit. SCHERPENZEEL Hotel Boschzicht 21 uur: Dansavond voor gehuwden. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaai, 19.30 uur: „Doelwit voor twee revolvers". Morgen, zaterdag RHENEN Panoramanden: Discobal Mallemolen club. AMERONGEN Dorpshuis 14 uur: Poppekaatmiddag NVVH SCHERPENZEEL Hotel Boschzicht, 20 uur: Dansavond OS-KA-DI. BIOSCOOP Luxor theater Veenendaai, 19.30 uur: „Doelwit voor twee revolvers". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen: Tot zaterdag 8 nov. tentoonstelling van aquarellen, grafieken, gouaches en tekeningen van Ben Lamers en Gert Hesseling. Dage lijks geopend van 11..00—12.30 uur en van 14.0017.00 uur, bovendien dins dagavond van 19.0021.00 uur. Op woensdag gesloten. RHENEN Het VVV-informatiekan- toor aan het Frederik van de Paltshof in het centrum van de gemeente wordt tot 30 april van het volgend jaar ge sloten. Dit deelt het bestuur ln een persbericht mede. VVV-zaken kunnen gedurende de win ter worden afgedaan met de adminis trateur van de vereniging, de heer W. Silfhout, Achterbergsestraatweg 166 of met de secretaris van de VVV, de heer P. van Londen, van hotel „De Grebbe". Voor incidentele gevallen zal het kan toor tijdelijk bezet zijn, onder andere voor de aanstaande St.-Nicolaasactie van de Rhenense Middenstands Centra le. Betaling van waterleidinggelden kan geschieden bij de Amro-Bank, Hoboken en Co, de Nutsspaarbank en de Raif- f eisen bank. Van bestuurszijde deelt men ons na der mede, dat men tot deze maatregel is gekomen, omdat er geen werk meer aan de winkel was. Vorig jaar heeft men de zaak nog aan willen zien, hoe wel men ook toen al tot de conclusie was gekomen, dat het eigenlijk niet verantwoord was het kantoor de hele winter geopend te houden. Er komt praktisch geen vreemdeling meer in deze tijd van het jaar. Deze sluiting van het kantoor op het Hof de verenigingen in de omtrek hebben al lang gedurende de winter maanden hun informatiediensten geslo ten wil niet zeggen dat nu ook het bestuur een winterslaap tegemoet gaat. Integendeel, men heeft al zeer vele programma-onderdelen voor het ko mende seizoen op stapel staan, waarbij de excursies onder leiding van Adriaan P. de Kleuver een belangrijke plaats innemen, omdat ze buitengewoon veel worden gevraagd en talrijke gasten trekken tot zelfs uit de grote steden in het westen van ons land. In de. bouwvakweek wordt een luna park gehouden. Het gemeentebestuur verleende reeds toestemming voor het gebruik van de gemeenteweide. Ver moedelijk zullen er ook weer nachte lijke Rijnvaarten worden gehouden, dit maal met speciale attracties.

De Vallei | 1966 | | pagina 5