Heren van Panters veroverden, ondanks matig spel, drie punten Sjaak wil je een stuk kaas uit het vuistje Panters-dames versloegen zich fel verwerend SVV Ontdek dan de filtersigaret met de derde smaak! HIER IS JE KANS OP EEN LEVEN VOL VARIATIE, EEN LEIDINGGEVENDE FUNCTIE: Tweemaal drie doden bij autobotsingen Moskou houdt vast aan hulp aan iëtnam Jaap Oudkerk won Grote Stayersprijs Cassius Clay houdt op met boksen Franse wielrenners verbeterden records U dacht dat er voor rokers geen verrassingen meer waren? Nederlandschaakte' Finland (2-1) Wim van Gerven zegevierde in Delft Buitenhuis (AV '34) bracht het er goed af Dode en zes gewonden Peter Zadek gast bij „Haagsche Comedie" Panters 2-USS1 Panters 1 - Hercules 2 PEC bedwong FC VVV: 1-1 Als de meeste mogelijkheden na je eindexamen HBS-B of Gymnasium-/} je te kleurloos lijken,te geregeld, te geborgen, knip dan deze advertentie uit en prik hem aan de muur. Korfbal Als marine-officier ben je nauticus, alert bedrijfsleider en i „ombudsman" voor de mannen die onder je staan. De marine maakt een wetenschappelijk specialist van je, thuis in kern-energie, i elektrotechniek of in mechanica. Een wereldreiziger ook, die vele vreemde havens binnenvaart. Frontale botsing bij Heerde Stalin op Sovjet-t.v. te zien Mikailof naar gevangenis de Parijs brandde niet9 Generaal v. Choltitz overleden /ware vrachtauto van spoorbaan geduwd Vrije ondernemers in Tsjecho-Slowakije Pagina 9 MAANDAG 7 NOVEMBER 1966 De beide herenteams van Panters, nitkomende in de eerste klas van de bond, speelden zaterdagmiddag in eigen omgeving tegen USS-1 en Hereules-2. Panters 2 stak deze middag in een zeer slechte vorm, maar het matige opere ren van USS was de oorzaak, dat bei de punten toch nog konden worden ver overd (8-1). Panters-l speelde daarna tegen de goede ploeg Hercules 2. Ook deze Veenendaalse formatie kon niet imponeren, maar werkte toch een 2-0 achterstand weg (2-2). In deze wedstrijd was al snel duide lijk. dat Panters in een slechte vorm stak. De anders altijd felle aanval bleef voorlopig geheel uit en in de ver dediging klopte het helemaal niet. Geen pass bereikte goed het einddoel, zodat de aanval niet in stelling kon worden gebracht. USS stak deze middag even eens niet in een beste vorm en dat was een geluk voor de Veenendaalse forma tie. Maar toch nam USS een duidelijke 4-9 voorsprong. Panters kwam daarna door goed serveren terug, maar bij de stand 11-14 voor USS zag het er niet best uit. Men beet zich ondanks alle macht vast op elke bal, liep langzaam maar zeker in en speelde zich op 14-14 en naast USS. Men had nu de smaak te pakken en Panters won deze set met 16-14. In de tweede set kwam Panters wel eerst op 6-4, maar daarna drukte USS stevig door. Via 7-11 won het deze set met 10-15 en de stand was weer ge il jk (1-1). Ook in, de derde set moest Panters meer tegen zichzelf vechten dan tegen USS. Het worstelde tegen alle moei lijkheden op en kon gelijke tred houden met USS. Het verkreeg zelfs een fraaie 13-9 voorsprong, maar USS kwam fel terug en even daarna was de stand 14-14. Maar ook ditmaal drong Panters sterk aan en kon de set uitmaken 16-14 (2-1). In de vierde en laatste set had de Pantersformatie zich min of meer over het dieptepunt heengewerkt en schudde USS van zich af. Via 5-0 en DORTMUND Jaap Oudkerk, de Nederlandse ex-wereldkampioen, heeft sondag in de Westfalenhal in Dortmund de grote atayerprija gewonnen. Oudkerk had in de wedstrijd, die over twee manchee van 30 km ging, een voorsprong van 26 meter op de Duitser Rudolph. De Belgische wereld kampioen Deloof moest met de derde plaats op 140 meter genoegen nemen. In de z.g. Kleine Prijs, die werd ge wonnen door Kemper (West-Duitsland) •indigde Van der Lans (Ned.) als ne gende en laatste op 550 meter. HOUSTON De wereldkampioen swaargewicht Cassius Clay heeft te ken nen gegeven na het titelgevecht tegen Cleveland Williams en een eventuele ontmoeting met Ernie Terrell de boks- handschoenen aan de wilgen te willen hangen. „Ik vecht hier een van mijn laatste partijen", vertelde Clay tijdens een za terdag in Houston gehouden persconfe rentie. „Ik wil nu ook wel eens van mijn geld genieten." Het gevecht Clay-Williams zal via de Early Bird-satelliet worden overge- atraald naar Engeland. Het treffen zal ts zien zijn in meer dan 10 steden in Amerika en tien steden in Canada, filmopnamen zullen later in 42 landen worden vertoond. In tegenstelling tot vroeger wilde Clay niet voorspellen hoe en in welke ronde hij Williams zou ver slaan. „Als ik zeg in de eerste ronde, «ouden jullie misschien niet komen", grinnikte hij. „Ik zal in ieder geval moeite doen zo snel mogelijk te winnen, want dit is al mijn vijfde titelgevecht dit jaar en ik begin wat vermoeid te raken. Cleveland slaat hard en als hij me raakt zou ik wel eens licht in moeilijk heden kunnen komen, vooral nu ik wat last heb gehad van mijn rug." In het contract van de ontmoeting Clay-Williams is geen revache-clausule opgenomen. 12-2 won het de set overduidelijk met 15-4 en deze matige wedstrijd met 3-1. Ook ditmaal kon Panters 1 niet in dezelfde formatie in het veld verschij nen als in voorgaande wedstrijden. Me de hierdoor was de ploeg minder ho mogeen dan anders. In de eerste set werkten de beide ploegen zich naast elkaar naar de stand 11-11, hetgeen de verhouding goed weergaf. Panters ging snel door naar 14-11, maar Hercules kon daarna met enkele gelukkige ac ties de stand opwerken naar 14-14 en de set zelfs winnen met 14-16 (0-1). De tweede set was een getrouwe kopie van de eerste. Tot de stand 10-10 bleven de ploegen gelijk opgaan, maar via 12-14 kon Hercules ook deze set winnen met 12-15. Maar het zou niet de echte Pan- tersploeg zijn, als er geen verrassing kwam. Weliswaar bleef de Hercules- aanval doorhameren, maar Panters kon nu meer eenheid in de ploeg brengen en vooral aan het net gaf het Hercules soms duidelijk antwoord door harde smashes af te vuren. Hercules schrok kennelijk van dit Panters-geweld en beging aan het net onnodige fouten, waardoor Panters het initiatief kon ne men. Via wederom de stand 10-10 was het nu de Pantersploeg die de set uit maakte met 15-12. De vierde en laatste set stond in het teken van de spanning. Alweer gelijkop tot de stand 9-9 was be reikt. Panters drukte onverwachts zeer sterk door en stond op pure winst bij de stand 14-9. Hercules vocht wanho pig terug in een verbeten slotoffensief. Toch kon Panters voorblijven, maar het duurde enkele wisselingen van ser ve alvorens punt no. 15 kon worden ge- ADVERTENT1E scoord. Met 15-12 won Panters 1 de laatste set, waardoor een 0-2 achter stand fraai werd weggewerkt (2-2). Door deze uitslagen bleven de Pan- tersploegen in de eerste klas ongesla gen. Panters 2 staat aan kop met geen enkel verliespunt en Panters 1 op de tweede plaats met twee verliespunten. De reserve-herenteams deden het de ze week niet zo best. Panters 3 verloor met 1-3 van het Utrechtse Boni 1 en Panters 4 met 0-3 van het Culemborgse SDO-1. ZURICH De Franse amateur-sprin ters Pierre Trentin en Daniël Moreion, die deelnamen aan wielerwedstrijden in Zürich, hebben daar respectievelijk het wereldrecord over de 500 meter met gelanceerde start en de 200 meter met gelanceerde start verbeterd. Pierre Trentin noteerde 29 seconden rond over de 500 meter en verbeterde daarmee met 40/100 seconde het oude record van de Rus Viktor Lugunov, dat van 29 juli 1964 in Irkoetsk dateerde. Daniël Moreion legde de 200 meter af in 10 72/100 seconde. Het oude record werd gezamenlijk gehouden door de Italianen Giuseppe Beghetto (5-11-1960 in Rome), Santé Gaiardoni (18-12-1960 in Milaan) en de Belg Valera Fresnet (14-10-1961 in Brussel) met 1140/100. MiVERTENT. VEENENDAAL De dames van Panters zaten er zaterdagmiddag niet bijster goed in. Het werd tegen het Soester SVV een wat rommelige wed strijd met weinig hoogtepunten. Het was duidelijk waarneembaar, dat dit Pantersteam beter kon. SVV bood ver woede tegenstand en dwong, vooral in de eerste twee sets. Panters alles te geven. Deze sets werden dan ook met minimaal verschil gewonnen. In de der de set ging het wat beter waardoor de 8-0 overwinning veilig gesteld kon wor den. In de eerste set bleek al, dat er deze middag niet van goed volleybal te ge nieten zou zijn. Twee onsamenhangen- HOOFDKLASSE Luto—Blauw Wit 6—10 SamosArchipel 33 Ons EibernestDie Haghe 75 DeetosHet Zuiden 85 WesterkwartierHKV 142 Rohda—ZKC 8— 6 OVERGANGSKLASSE A RapiditasRigtersbleek 53 HermesAsko 33 Wordt Kwiek—AKC 11—8 4—4 6—5 6—3 HKCNic DOS—St&nfries OVERGANGSKLASSE B SpangenEindhoven RodaVicus Oriëntis SwiftRegenboog 52 DanaidenSperwers 67 j PSV—Rust Roest afg. OOST EERSTE KLASSE Rapiditas II—SOS 5 ONI—Naas VadaAchilles afg. Steeds Hooger—ZKC II 5—6 TWEEDE KLASSE A Blauw ZwartHellas 64 AKC n—Amicitia 2—6 Naas II—HKC II WIKGroen Zwart TWEEDE KLASSE B Onder OnsOlympus 't OverschotjeSteeds Hooger Oost ArnhemEKCA 32 NoviomagumSOS II 27 1—3 3—1 5—4 3—3 7—7 ADVERTENTIE Gold Dollu i» de filter sigaret metdederdAma» le: de smaak die bijna verge ten was, de purs smaak van echte tabak. Elke roker komt volledig aan zijn trekken met de stevige, net iets dikkere Gold Dollar. Proef! De filter helpt mee Ute laten genieten van het beste: Gold Dollars echte tabak. HAVANNA De deelnemers aan de Schaakolympiade in Havanna hebben na het beëindigen van de poule-wed- strijden niet veel rust gekregen. Vodr vrijdagavond stond reeds de eerste ron de van de wedstrijden in de finales op het programma. Nederland, dat zich niet kwalificeerde voor de hoofdgroep, nam in groep B een voorsprong van 21 tegen Finland. Eén partij werd af gebroken. De uitslagen van de eerste ronde in de finale groep B luidden als volgt: Engeland - Indonesië 2y2y2 (een af- gebr. partijSchotland - Frankrijk 2 1 (een a. p.); België - Polen 12 (een a. p.); Nederland - Finland 21 (een a. p.); Canada - Zwitserland 11 (twee a. p.); Zweden - Columbia 2]/2y2 (een a. p.); Israël - Oostenrijk y2y2 (drie a. p.). DELFT Wim van Gerven van de Spartaan uit Lisse zegevierde zaterdag in Delft in de nationale Veldparkloop, een wedstrijd over 4500 meter, in 12 min. 9.2 sec. Hij versloeg in de eindsprint de Rotterdammer Dick de Bruin. De uitslag luidde: 1. Wim van Gerven (Spartaan, Lisse) 12.09.2; 2. Dick de Bruin (MIN) 12.09.3; 3. Van Kasteren (AV 40. Delft) 12.36.3; 4. Siereveld (DOS) 12.39.1; 5. Van Walsum (DOS) 12.46.7; 6. Van Veen (DOS) 13.03.3. Dames, 1000 meter: 1. Ria Oudshoorn (AV 40, Delft) 3.08.3; 2. Tineke Steur (LDA) 3.14.5; 3. Elly v. Hemert (ALO) 3.21.8. MAASTRICHT Willy Willems, de Nederlandse kampioen en recordhouder op de 3000 meter steeple chase, heeft zondag in Maastricht de twintigste edi tie van de ENCI-bergloop gewonnen. De Limburger legde de 6500 meter over een zeer zwaar parcours af in 27 minu ten en 22.7 sec. Willems had bijna een minuut voorsprong op JOs Scheyen, die als tweede eindigde. No Opdenoord, de Nederlandse kampioen op de 5000 me ter, kwam duidelijk conditie te kort, hij eindigde als zevende. Deze wedstrijd was de laatste voor bereiding op de cross van „Le Soir", 's wereld grootste cross-evenement, dat zondag 13 november traditiegetrouw op het militaire vliegveld Evere bij Brus sel wordt gehouden en waarvoor een record-aantal van 1400 Nederlandse at leten heeft ingeschreven. De uitslag van de 20e ENCI-bergloop luidde: 1. Willy Willems (Kimbria, Maastricht) 27.22.7; 2. Jos Scheyen (Unitas, Geleen) 28.13.4; 3. Huub Zit- sen (Achilles, Kerkrade) 28.21.1; 4. Joep Delnoye (Kimbria) g. t.; 5. Lau rent Bemer (Kimbria) g. t.; 6. Buiten huis (AV '34, Apeldoorn) g. t. ZWOLLE Ruim 3000 toeschouwers hebben kunnen genieten van een op be hoorlijk peil staande wedstrijd tussen P.E.C. en F.C. V.V.V. De Zwollenaren waren zeker niet de minderen van de gasten, maar voor het doel bleken zij in het algemeen wat minder doortas tend. Hoewel, naar de veldverhouding gerekend, P.E.C. mischien recht had op een kleine overwinning, is het 11 gelijk spel toch wel een juiste uitslag. In de derde minuut schoot de Venlo- se middenvoor Thans na een snelle aanval tegen de lat. Nog geen minuut later antwoordde P.E.C. met enkele snelle aanvallen, waarbij Carelsz na een pass van Schuman juist voor het doel langs schoot en Schuman zelf een kopbal, na een pass van Brugmans, door de grijpgrage handen van doel man Swinkels zag gestopt. Drie minuten voor de rust profiteer de een snel doorlopende Derix van een misverstand in de Zwolse achterhoede, draaide om de uitlopende Buursink heen en loste een schot, waarbij de bal via het been ter bescherming van het doel terugkomende Severeijnse in het net verdween: 01. Na de hervatting was P.E.C. het meest in de aanval. Na zes minuten juisten de Zwolse supporters reeds, maar de bal stuitte via het hoofd van Van de Hek en de onderkant van de lat weer in het veld. De verdiende ge lijkmaker kwam na 19 minuten, toen de opgekomen stopper Van Ekeren de bal na een door Van de Heide op links genomen oorner inkopte: 11. de aanvallen opereerden zo slordig voor het net, dat het geheel een rommelig karakter kreeg. Toch koh Panters iets meer doordrukken en verkreeg daar door een 10-5 voorsprong. SVV liet het daarbij niet zitten en kwam goed ver dedigend terug. Bij de stand 14-14 was Panters in de aanval wat gelukkig en kon de set winnend uitmaken met 16-14 (1-0). In de tweede set eenzelfde beeld. Maar naarmate deze set verstreek kwam de Panters-formatie er wat be ter in en kon vooral Wil Schoenmaker aan het net wat meer gelanceerd wor den. Panters kwam voor met 10-1, maar weer vocht SW verbeten terug. Het liep zelfs in tot 10-9, waarna Panters enkele punten nam. Maar onverwacht prijkte de stand 14-14 op het scorebord en de spanning was weer helemaal te rug. Ook nu kon Panters de aanval be ter hanteren. Het finishte wederom met een zeer klein verschil (16-14). In de derde set kon de Pantersploeg eindelijk bewijzen, dat ze beter kon. Met goede en hard geplaatste serves drukte ze SW volkomen in de verdedi ging en liep via 4-2 uit naar 14-7. SVV dacht wederom niet aan opgeven en liep in tot 14-7. Verder liet Panters SVV niet komen. Het maakte de set be heerst uit met 15-8 en de 3-0 overwin ning was een feit. Al met al een matige strijd. Panters kan beter, dat heeft het in voorgaande wedstrijden bewezen. In de komende wedstrijden zal het beslist uit een an der vaatje moeten tappen om succes te boeken. Het tweede damesteam behaalde in Utrecht tegen SW een gelijk spel: 2-2. MARINE- OFFICIER! Aan de voorzitter van de Aannemingscommissie van Adelborsten, Postbus 22, 'e-Gravenhage. TeL 070-117633. Naam:....,....... Adres:...» Woonplaats:,.., Gebóortedatun Denkt einddiploma van..» te behalen in 196... Vraagt uitvoerige inlichtingen over de studie aan het Koninklijk Instituut voor de marine. Wil in aanmerking komen voor een keuring in de kerst vakantie. Aankruis en wat gewenst wordt. 2155 - AB HEERDE Om half zes zaterdag avond is een personenauto met drie in zittenden tijdens een inhaalmanoeuvre bij de Dreef op de Zwolseweg te Heer- de frontaal in botsing gekomen niet een personenwagen, waarin vier men sen zaten. Het ongeval gebeurde toen een auto met drie inzittenden, bestuurd door de heer A. J. de V. uit Zwolle, in een bocht een tankauto Inhaalde. Tijdens het inhalen kwam hij frontaal in botsing met een hem tegemoetko mende wagen waarin twee echtparen uit Stadskanaal zaten. Een van het, de 70-jarige L. Woering, werd op slag ge dood. Zijn echtgenote (71), zijn 37-Jari- ge zoon en diens 36-jarige vrouw wer den gewond, evenals drie personen uit de inhalende auto. Allen zijn overge bracht naar het R.-K. ziekenhuis in Zwolle. MOSKOU Voor het eerst sedert de „destalinisatie" is Jozef Stalin zondag op de Russische televisie te zien ge weest. Dit gebeurde bij de heruitzending van het militaire défilé van 7 november 1941. Gedurende vijf minuten konden de kijkers Stalin zien voor het mausoleum van Lenin op het Rode Plein. Heden is het de 49ste verjaardag van de revolu tie van 1917. BELGRADO. De Zuidslavische schrij ver, Mihajlo Mihailof, heeft gezegd, dat hij zich volgende zaterdag bij de gevan genis moet melden, omdat zijn hoger be roep tegen een vonnis Is verworpen. De 32-jarige auteur had appèl aangete kend tegen zijn veroordeling tot een ge vangenisstraf van een jaar wegens aantasting van de goede naam van de Zuidslavische maatschappij" en in het buitenland gepubliceerde artikelen. WARNSVELD. Een ernstig ver keersongeluk op de Vordenseweg in Warnsveld heeft zondagavond aan drie personen het leven gekost. Twee perso nen liepen ernstige verwondingen op. Allen waren inzittenden van twee per sonenauto's, die frontaal botsten, door dat een van de wagens, komende uit de richting Zutphen, in een flauwe bocht een tegenligger schampte en uit de koers raakte. Bij de frontale botsing met de achter de eerst aangereden auto rijdende te genligger kwamen de twee inzittenden van de uit de koers geraakte auto om het leven. Het waren de 24-jarige land bouwer G. Stapelbroek uit Wichmond (gem. Warnsveld) en de 20-jarige mej. A. Groene, kantoorbediende uit Vorden. De bestuurder van de tegemoetkomen de auto, de 47-jarige leraar J. Mennink uit Ruurlo, werd ernstig gewond en overleed later in een ziekenhuis te Zut phen. Zijn echtgenote en zijn dochter werden ernstig gewond opgenomen in ziekenhuizen in Zutphen en Enschede. 0 Omstreeks half vier zondagmiddag heeft zich op de rijksweg Breda - Wuustwezel, ter hoogte van Wernhout, een autobotsing voorgedaan, waarbij eveneens drie personen, allen Belgen, om het leven kwamen en vier meer of minder ernstig werden gewond. Het ongeluk gebeurde toen een Belgi sche auto met vier inzittenden, die zijn richtingaanwijzer naar links had gezet, aan de rechterzijde werd ingehaald door een wagen, bestuurd door de 25-ja- rige M. C. de B. uit Roosendaal, die volgens de politie niet in het bezit was van een rijbewijs. Tijdens dit inhalen tikte De B. met de linkerkant van zijn wagen de andere auto aan, waardoor deze op de verkeerde weghelft terecht kwam en frontaal in botsing kwam met een uit Antwerpen afkomstige perso nenwagen, waarin eveneens twee Bel gen zaten. Drie inzittenden van de auto, die op de linkerweghelft terecht kwam, waren op slag dood. Het waren de 48-jarige E. Vlijminkx, de 45-jarige J. A. Maes en de 40-jarige mevrouw A. Langelet, allen afkomstig uit Merksem. De vierde inzittende, mevrouw M. Langelet, werd ernstig gewond, evenals de inzittenden van de auto, die uit de richting Antwer pen kwam, het echtpaar Roozen uit MOSKOU —De Sovjet-Unie heeft zondag herhaald, dat de Amerikaanse pogingen om tot een betere verstand houding met Moskou te komen, geen zin hebben zolang de V.S. „hun agres sie tegen een communistisch land Noord-Viëtnam voortzetten". Dit standpunt werd uiteengezet op een bij eenkomst in het Kremlin ter gelegen heid van het feit, dat 49 jaar geleden de oktoberrevolutie begon. Degene die het gebruikelijke jaarrapport uitbracht, was Arvid Pelsje, een lid van het poli tieke bureau van de Russische commu nistische partij. Hij verklaarde dat de Sovjet-Unie haar hulpverlening aan Noord-Viëtnam zal voortzetten en blijft vasthouden aan de vier voorwaarden die dit land heeft gesteld voor een regeling van het con flict. Een van deze voorwaarden is het terugtrekken van alle Amerikaanse mi litairen uit Viëtnam. In tegenwoordigheid van 6000 com munisten, onder wie partyleider Brez- njef, premier Kosygin en president Podgorny, beschuldigde Pelsje de Chi nese communisten ervan dat zij het ge zamenlijke optreden tegen het impe rialisme belemmeren. Dit was voor de Chinese zaakgelastigde Sjan Deh-Sjoen, aanleiding de zaal te verlaten. Communistisch China heeft de waar schuwing laten horen, dat Viëtnam slechts de eerste is in een serie van be vrijdingsoorlogen in Azië, waarin de Verenigde Staten steeds verder verwik keld zullen geraken. De waarschuwing was vervat in een commentaar dat in het officiële orgaan „Het Volksdagblad" is verschenen. Tegen 1972 zal communistisch China een intercontinentale ballistische raket ter beschikking hebben waarmede de Verenigde Staten kan worden bestookt, zo heeft dr. Tsjoe Yoeang-Tsjeng van het centrum voor Chinese studies van de universiteit van Michigan voorspeld. Hij deed deze uitspraak in een inter view dat hij heeft toegestaan aan „U.S. News and World Report". In hetzelfde Amerikaanse tijdschrift deed hij twee jaar geleden de voorspelling dat men in 1967 getuige zou kunnen zijn van een Chinese proef met een geleide ra ket voorzien van een atoomkop. Brasschaet. Ook de bestuurder van de inhalende auto werd gewond. In het Sofia-ziekenhuis te Zwolle is zaterdagavond de tienjarige Hen drik Kip uit De Wijk overleden aan de verwondingen, die hij 's middags op liep bij een ongeluk. Het jongetje stak, gezeten op een ponypaardje, de weg over in zijn woonplaats, toen hij werd aangereden door een autobus van de Drenthse Vervoermaatschappij. In zorgwekkende toestand werd hij in een ziekenhuis te Meppel opgenomen. Later werd hij overgebracht naar het Sofia- ziekenhuis te Zwolle. 0 In het ziekenhuis te Enschede is za terdagmiddag de 43-jarige mevr. M. P. uit Rossum, moeder van zes minder jarige kinderen, overleden aan de ernstige verwondingen, waarmee zij was opgenomen, nadat zij en haar man vrijdagavond tegen middernacht op de weg Ootmarsum-Oldenzaal door een personenauto van achteren waren aan gereden. De man liep een sleutelbeen fractuur op, doch kon na te zijn behan deld naar huis worden vervoerd. 0 Gisternacht is de 54-jarige H. Groenhof uit Nieuwe Pekela in Wil- dervank-Stadskanaal om het leven ge komen. De man werd, met de brom fiets aan de hand aan de rechterzijde van de Unenkenstraat lopend, door een hem achteropkomende personenauto geschept. Q De 72-jarige T. Zandstra uit Broek- in-Waterland is zaterdagmiddag dode lijk gewond bij een verkeersongeluk in de gemeente Monnikendam. De man werd door een personenauto geschept, toen hij op zijn bromfiets vanuit de be bouwde kom een voorrangsweg opreed. 0 Zaterdagmiddag heeft in het cen trum van Weert een verkeersonge luk plaats gehad, dat het leven heeft gekost aan de 28-jarige P. Jacobs uit Eindhoven. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt bij de Stadsbrug. De 18- jarige Duitser W. uit Dusseldorp ver leende, komend van de Noordkade, geen voorrang aan een auto, bestuurd door P. van Dordtmund uit Eindhoven, waarin de heer Jacobs meereed. Bij de botsing werd de heer Jacobs uit de wa gen geslingerd. Hij kwam met zijn hoofd tegen een trottoirband terecht en was op slag dood. De Duitser is in ver zekerde bewaring gesteld. DEN HAAG De „Haagse Come die" brengt op 26 november in de Ko ninklijke Schouwburg de eerste voorstel ling van „Frühlings Erwachen" van Frank Wedekind onder regie van Peter Zadek, in de Nederlandse vertaling van Gerrit Kouwenaar. Peter Zadek ensceneerde het stuk ook, dat voorjaar 1966 in het „Theater der freien Hansestadt Bremen" werd uit gevoerd. waarna het werd opgenomen in het programma van het Beriyn- se Festival. In Zadeks escene- ring zijn scènes opgenomen, die vroe ger niet werden gespeeld, omdat de censuur of de heersende moraal dit niet toeliet. Voor de regie bij de Haagsche Co medie wordt Peter Zadek geassisteerd door Dolf de Vries en Pim Walles de Vries. Medespelenden zijn: Louis Borel, Steye van Brandenberg, Wiebe Brands- ma, Kees Coolen, Joris Diels. Ingeborg Elzevier, Gerard de Groot, Jan Grefe, Reinier Heidemann, Guus Hoes, Eric van Ingen, Trudy Labije, Anny de Lan ge, Annie Leenders, Frans van der Lingen, Jacques Luyer, Maryke Merc- kens, Guido de Moor, Anne Oostveen, Eduard Palmers, Paula Petri, Carl van der Plas, Jacco van Renesse, Jan Veelo, Wiebe van der Eelde, Dolf de Vries en Jaap Wieringa. BADEN-BADEN De Duitse gene raal, die in 1944 het bevel van Hitier om Parijs te verwoesten had genegeerd, is zaterdag in een ziekenhuis in Baden- Baden overleden. Hij werd 72 jaar. Generaal Dietrich von Choltitz kreeg als nazi-commandant van Parijs van Hitier bevel de Franse hoofdstad op te blazen en in brand te steken. Von Chol titz, die niet de geschiedenis wenste in te gaan als de man die Parijs verwoest heeft, nam contact op het Franse verzet en capituleerde. De film „Brandt Parijs?", gemaakt naar dit gegeven, is onlangs in première gegaan. De Duitse acteur Gert Frö- be speelt er de rol van Von Choltitz in. Veel bekendheid kreeg Von Choltitz toen hij, als kolonel, aan het hoofd stond van een regiment luchtinfanterie van de 22ste divisie, dat in de vroege ochtend van 10 mei 1940 het vliegveld Waalhaven bezette en zich daarna meester maakte van het zuidelijke deel van Rotterdam. Hij heeft deze stelling met de belangrijke verkeersbrug over de Maas vier dagen lang gehouden, tot de Nederlandse verdedigers na de zwa re luchtaanval moesten capituleren. Bij het onderzoek na de oorlog is ge bleken, dat Von Choltitz niet persoon lijk schuldig kon worden geacht aan het noodlottige bombardement. In 1942 veroverde hij voor Hitier de ves ting Sebastopol op de Krim, in het zui den van de Sovjet-Unie. OUDENBOSCH Een in kennelijke staat verkerende vrachtwagenchauffeur heeft zaterdagnacht om half een in de Brabantse plaats Oudenbosch zijn 20- tons vrachtwagen, geladen met kunst mest, op de drukke spoorlijn Amster dam - Antwerpen stilgezet. Dat een mo gelijke ramp werd voorkomen, is te danken aan enkele omwonenden, die op de bewaakte overweg aan de Molen straat de zware combinatie tot stilstand zagen konien en de onder invloud ver kerende chauffeur, C. uit Putte, geen aanstalten zagen maken de spoorbaan vrij te maken. Onmiddellijk waarschuwden zij de plaatselijke politie. Die alarmeerde op haar beurt het personeel van het Ouden- bossche station, dat er in slaagde bij tijds het sein op onveilig te stellen voor de goederentrein, die uit Roosendaal in de richting Dordrecht in aantocht was. Inmiddels was een anere vrachtwa genchauffeur er in geslaagd met zijn combinatie de 20-tonner van de lijn af te duwen. De trein in de richting Roo sendaal, die tijdig tot stilstand was ge komen, liep acht minuten vertraging op. De aangeschoten chauffeur werd opge sloten. PRAAG Het Tsjechische persbu reau Ceteka meldt, dat in Noord-Bohe- men voor het eerst vergunningen aan handwerkslieden zijn verstrekt om voor eigen rekening te werken. Het betreft 100 metselaars, 100 huisschilders, 50 kleermakers, 42 kappers en 36 elektri ciens. 0 Een onderzoek naar de oorzaak van de brand, die vorige week dinsdag avond een groot deel van het fabrieks complex van de N.V. Draadindustrie Jonge Perink te Oosterwolde verwoest te, heeft uitgewezen, dat die vermoe delijk veroorzaakt werd door een vonk uit een elektrisch lasapparaat. Duitse monteur^ waren op de bewuste avond bezig met de installatie van een nieu we moffelmachine. Daarbij is waar schijnlijk een vonk terecht gekomen in een spuitcabine met verf-

De Vallei | 1966 | | pagina 8