B.B. inventariseert schuilkelders in heel Veenendaal Kesterense ijsvereniging O.T.S.G. bestaat 75 jaar J.H. Wilmink: Bij fall-out kan iedereen veilig zijn PAROCHIE-CONCILIE IN VEENENDAAL Betere accommodatie bij de Bethelkerk HENNY JANSEN STV-Climax won van Panters Parfumverstuivers Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer Herdenking met twee feestavonden MARKTEN Denk overal en altijd weer aan het kind in 't verkeer UITKOMST Politie schoot wilde koe neer Afzetvereniging voor eieren wil grond kopen van Barneveld Bijeenkomst Bijbel kiosk vereniging kandidaten voor hoofdgeërfde EIERVEILING EDE Dankstond voor het gewas Muziekavond in Pniëlkerk DINSDAG 8 NOVEMBER 1966 A DVEHTFNTIt VEENENDAAL Gedurende de laatste maanden heeft de Bescher ming Bevolking in Veenendaal onge wone activiteiten ontplooid. Zonder dat de inwoners en ook de leden van de B.B. er veel van hebben gemerkt is men begonen met de inventarisatie van het aantal in de gemeente aanwe zige schuilkelders. Deze actie vloeit voort uit een plan, dat afkomstig is van het ministerie van Binnenlandse Zaken en dat 'n landelijke inventari satie van de totale hoeveelheid schuil kelders behelst. Veenendaal dient met nog enkele gemeenten in het oos telijk deel van de provincie Utrecht tot „proefkonijn". In de loop van het volgend jaar zal de actie over heel Nederland worden gehouden. Als eindresultaat moet er een schematisch overzicht uit de bus komen en aan de hand daarvan zal men kunnen bepalen of Nederland zichzelf bij een fall-out voldoende bescherming kan bieden. Wat Veenendaal betreft; voor zover de uitkomsten nu bekend zijn, geeft deze een gunstig beeld te zien. De heer J. H. Wilmink, districtshoofd van de B.B. in Veenendaal zegt het zo: „In onze gemeente zijn voldoende schuilkelders aanwezig om alle inwo ners in veiligheid te brengen, als de nood aan de man komt Op 1 juni van dit jaar is de actie, die in de praktijk neerkomt op een soort en quête, van start gegaan. Enquêteurs, die een speciale spoedopleiding hadden genoten, trokken langs de huizen om te Informeren naar de aanwezige hoeveel heid schuilruimte. De heer Wilmink heeft zelf actief aan de enquête meegewerkt. „Vooral de oudere huizen bezitten vaak goede kel ders, die bij een fall-out absoluut veilig zijn. In de nieuwe flats mankeert het daar nog wel eens aan. Ze zijn onge schikt om voldoende bescherming te bieden". Als detail weet de heer Wilmink nog te vertellen, dat de nieuwe flatgebou wen die momenteel aan de vijver langs de Industrielaan worden gebouwd wel „goed" zijn. „Ze bevatten geen kelders, maar de onderste laag is met minima le onkosten om te bouwen tot een goe de schuilkelder. De ramen zijn klein en de muren vrij dik en dat is belang rijk." De B.B. heeft in opdracht van de bur gemeester een soort stratenplan opge steld. De gegevens, die men door mid del van de enquête heeft verkregen zijn daarin, keurig naar straat gerangschikt, verwerkt „Om een voorbeeld te noemen", zo zegt de heer Wilmink, „de Bergweg. Daar zijn voldoende kelders, dus is er voldoende schuilgelegenheid. Zo'n straat wordt op ons systeem groen aangege ven. Als dat niet het geval is, wordt de straat met rood aangeduid. We zoe ken in zo'n geval dan naar een andere oplossing. Vaak is er wel een school of een fa briek in de buurt, die als vervangende schuilkelder dienst kan doen." Er zijn verschillende fabrieken in Veenendaal, die grote kelders bevatten en daarom voor de B.B. van grote be tekenis zijn. De heer Wilmink heeft al le fabrieken bezocht om een schuilkel der-inventarisatie op te maken. Ook scholen kunnen bij een atoom- aanval uitkomst bieden. „Toen de Ich- tus-ulo werd gebouwd heeft het gemeen tebestuur er veel moeite voor gedaan om het gebouw van een grote kelder te voorzien en dat is gelukt. Bij het nieu we lyceum, dat nu in aanbouw is, lig gen de kaarten anders. Tot grote te leurstelling van de gemeentelijke auto- VEENENDAAL Een koe die maan dag in de slachtplaats van de heer R. aan het Davidsplein naar de slachtbank geleid werd had lucht gekregen van wat haar boven het hoofd hing. Toen het beest in een garage achter de slachtbank met de kop in een hoek stond vastgebonden, werd het zo wild, dat de slager er niet dicht in de buurt durfde te komen. Politieassistefttie werd gevraagd en verleend. Twee dienaren van Hermandad trokken met een pis tool gewapend ten strijde. Ondanks de moeilijke positie waarin het koebeest stond was het tweede schot een voltref fer. De slager kon zijn werk afmaken •n de politie had het prettige gevoel, dat de uren die op de schietbaan zijn doorgebracht, geen verloren tijd is ge weest. Heden, dinsdag Veenendaal OCB-gebouw 14.30 uur: Ontspannings middag bejaarden Amsterdams kleinkunstgezelschap. Julianaschool 20.00 uur: Volksuniversi teit, Antiekcursus. Eist Gebouw Pniël 19.45 uur: Jaarvergade ring CPB. Amerongen Utrechtsestraatweg 38, 20.00 uur: Le zing over „hartige hapjes" voor CPB. Bioscoop Luxortheater Veenendaal geen voorstel ling. Morgen, woensdag Veenendaal Hotel De Korenbeurs: Koffiemorgen NWH. Trefpunt, 14.00 uur: Huldiging jubilaris sen Panter. Overberg Ned. Herv. kerk, 19.30 uur: Ingebruik neming verbouwd kerkgebouw. Bioscoop Luxortheater Veenendaal. 19.80 uur: ■MÉ r Drogisterij en parfumerie Zandstraat 7 - Veenendaal VEENENDAAL. Met 8-2 wist S.T.V.-Climax I de met spanning tege moet geziene wedstrijd tegen Panter te winnen. Beide ploegen waren tot nu toe ongeslagen. S.T.V.-Climax startte overrompelend en kwam direct op 4-0 te staan, waar na de tot nu toe ongeslagen E. Vos zijn partij tegen de fel van zich afbijtende H. Stuivenberg in drie games moest af staan. Deze laatste speler won later ook nog van C. G. van Dam, die deze avond goed op dreef was. Van Wely tenslotte bleef in deze derby ongeslagen. Zyn laat ste partij, tegen zijn oud-teamgenoot Van de Weerd (ex-Ritax), won hij in een hoogstaande en snelle partij met 22-20 en 21-11, zodat de stand op 8-2 kwam. BKOMELIA. Ziehier, mevrouw J. v. Z.-de M., mijn antwoord op de door u gestelde vraag betreffende uw plant. De beschrijving die u er over geeft wijst erop, dat de plant een bromelia is en wel de soort vriesia saundersië. Deze bloeit enige maanden lang en is een zeer geliefde plant in het moderne in terieur. Zij heeft inderdaad een zeer merkwaardige bloeiwijze (aarvormig), heeft geelgroene bloemen en de schut bladeren (in vaktermen bracteën gehe ten) hebben eveneens dezelfde kleur. In tropische en subtropische landen leven de bromelia's voornamelijk in de vochtige oerbossen. De plant wil dus een warme standplaats in de huiskamer en in het licht. In de zomermaanden wordt de bromelia niet alleen op de potgrond gegoten, doch ook in het hart (de ko ker). Voor verrotting behoeft men Bij deze plant geen vrees te hebben. In de wintermaanden minder gieten, het gieten in het hart is dan niet nodig. In de bromeliasoorten zijn fraaie planten, onder andere de bilbergia, nestbromelia. aechmea fulgans, de bryo- phil en de chypthantus. Na haar lang durige bloei is de plant tot sterven ge doemd, doch vóór zij afsterft vormt zij jonge plantjes aan de voet. Laat die Een gewone kelder in een willekeu rige Veenendaalse woning. Door de inventarisatie weet de B.B. nu precies waar men wel en waar men geen kelders kan vinden. Elk Veenendaals huis is geregistreerd. riteiten heeft de minister afwijzend be schikt op het verzoek om een grote kel der te mogen laten bouwen. Wellicht .om financiële redenen, maar jammer is het in ieder geval..." De Scheepjeswolfabrieken hebben in de laatste wereldoorlog nog dienst ge daan als noodhospitaal. De kelderruim te onder de fabriek is enorm groot. De heer Wilmink: „Daar kun je ze ker duizend man bergen. Trouwens ook de nieuwe fabriek van Aug. Stenman die momenteel aan de Laan der Tech niek wordt gebouwd krijgt een geweldi ge kelder, die wellicht nog groter is dan die van de Scheepjeswol. Ik dacht dat daar misschien wel tweeduizend man inging." Is hij ervan overtuigd, dat de kelders in huis, school of fabriek bij een fall out voldoende bescherming bieden? Het resolute antwoord: „Absoluut. Er wordt zo vaak gesuggereerd, dat wanneer er een atoombon valt, ieder een en alles verloren zou zijn. Dkt Ls pertinent niet waar. Ja, als die bom bo ven op je pet valt, zal er niet veel meer te redden zijn, maar anders is er wel terdege een mogelijkheid een atoom- aanval te overleven." De heer R. W. van de Kuinder, ge pensioneerd majoor buiten dienst, heeft de huis-enquête voor zijn rekening ge nomen. Hij is met potlood en papier in de hand de huizen langs gegaan om de BARNEVELD Het is bijna 15 jaar geleden, dat in de gemeenteraad van Barneveld een voorstel van B. en W. om grond te verkopen aan een Stich ting, die zich ten doel stelde een eier- veiling op te richten, werd verworpen. Het grootste deel van de raad was toen van oordeel, dat het oprichten van een eierveiling alleen maar nadeel zou op leveren voor de vrije Barneveldse eier markt. De eierveiling kwam echter toch, doch niet op grond van de gemeen te. Men volstond met het huren van een gebouw en heeft al die jaren gezwor ven. Inmiddels werd zelfs een tweede veiling opgericht. Zowel de markt en de veilingen hebben elkander geen concur rentie aangedaan. De aanvoer op de markt is nog steeds de grootste. Thans ligt er weer een verzoek bij de Barneveldse raad. Het bestuur van de „Coöperatieve Veluwse Eierafzetvereni- ging Ede", waarvan de bestaande vei ling uitgaat, heeft thans verzocht van de gemeente 1410 m2 grond te mogen kopen op het industrieterrein aan de Valkseweg. Voor deze grond is een prijs bepaald van rond f 37.000. Daarnaast ligt het in de bedoeling een weg aan te leggen gedeeltelijk op een perceel grond, dat reeds eigendom is van de Eiervei ling en dat grenst aan de van Zuijlen van Nieveltlaan tegenover de kartonna- gefabriek Gelria. De totale kosten voor de Eierveiling worden geraamd op f 75.625.- Voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het industrieplan Valk seweg bestaande uit wegaanleg en rio lering vragen B. en W., de raad een krediet van f 108.000.-. BARNEVELD Volgende week woensdagavond belegt de Bijbel-Kiosk vereniging in Barneveld een bijeen komst in de Gereformeerde kerk. De zanger Kees Deenik zal enkele liederen zingen en hij zal verder de samenzang begeleiden. Verder werken aan de avond mee het Herv. Dameskoor on der leiding van de heer J. Doornebal en de Chr. Gem. Zangvër. „Con Arno- re" onder leiding van de heer G. Gringhuis. Organist is de heer G. van Sirksum. terwyi tevens enkele trompet tisten medewerken. Het gesproken woord zal worden verzorgd door ds. P. P. j. Monster, Ned. herv. predikant em aanwezige kelders naar grootte te re gistreren. „De dienst gemeentewerken heeft ons veel werk bespaard, want men heeft daar de beschikking over een compleet archief, waarin alle huizen die er in Veenendaal zijn staan geregistreerd. In het voormalige Gelders Veenendaal lag het minder eenvoudig. Van de huizen daar waren geen gegevens bekend, zo dat het op bijna huis-aan-huis aanbellen uitdraaide." Per week werkt de heer Van de Kuin der twee dagen aan de enquête. In ja nuari van het volgend jaar hoopt hij al le gegevens, die van belang zijn, com pleet te hebben. Is hij ook van mening, dat een kel der voldoende bescherming tegen een fall-out kan bieden „Een kelder ls veilig genoeg voor de straling die optreedt bij een fall-out. Tegen een fall-out zelf is bijna geen bescherming mogelijk...". RESTEREN De ijsclub O.T.S.G. Onverwachts Tot Stand Gebracht) uit Resteren bestaat binnenkort 75 jaar. Op 20 januari 1892 werd de vereniging in Resteren opgericht. Het bestuur van de 500 leden tellende vereniging houdt zich reeds geruime t\jd bezig met de organisatie van het jubileum-feest programma dat in verband met het grote aantal leden over twee avonden zal worden verdeeld. Voorzitter D. C. Ravensteyn maakte dit gisteravond tijdens de jaarvergadering van de Res- terense ysvereneniging bekend. „Wij willen er geen uitbundig feest van maken, maar zullen het voor de le den ook niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het gebrek aan zaalruimte in Kesteren is voor ons bij het organiseren van een programma een groot probleem. In onze gemeente bestaat geen enkele zaal waar al onze leden gezamenlijk het jubileum kunnen vieren. Het huren van een dergelijke zaal buiten de gemeente brengt vele kosten met zich mee en is bovendien niet aardig voor de vereni ging", aldus de heer Ravensteyn. Na kort overleg door de aanwezige leden en het bestuur werd besloten het feest over twee avonden te verdelen. De zaal van de heer Verseveld kwam hier dan het meest voor in aanmerking, aangezien deze de grootste van de ge meente Kesteren is. Beide feest- VEENENDAAL. Gedurende twee weken zal in parochie Salvator-Willi- brord te Veenendaal 'n parochie-concilie gehouden worden, onder leiding van Pa ter Van Kaathoven. Zowel in de Salva- tor-, als in de Willibrordkerk zal hetzelf de programma afgewerkt worden, zodat alle parochianen de gelegenheid hebben alle lezingen bij te wonen. Ook in Scher- penzeel en in Overberg worden bijeen komsten georganiseerd. De agenda ziet er als volgt uit: Eerste week: mrfandag 14 november, Salvator 20 uur: De zondagse eucharis tieviering; dinsdag 15 november, Salvator 14 uur: Geloof en gezin, speciaal voor dames; Willibrord 20 uur: De zondagse eucha ristieviering; woensdag 16 november, Willibrord 9 uur: H. Mis met korte preek door de pa ter. Salvator, 19 uur: Geloof zegt me niets, voor 15-17-jarigen; donderdag 17 november, Salvator, och tenduren: H. Mis voor de 3e klas; Willi brord, 14 uur: Geloof en gezin; Salva tor, 20 uur: Huwelijkszorgen (speciaal voor gehuwden); vrijdag 18 november, in de ochtend uren: H. Mis voor de 4e klas; Scherpenzeel, 20 uur: Praatavond on der leiding van de pater; zaterdag 19 november Salvator, 9 uur H. Mis met korte preek, speciaal voor heren. Tweede week: maandag 21 november, Willibrord 20 uur: Huwelijkszorgen; dinsdag 22 november: Scherpenzeel, in de ochtenduren: H. Mis door de pa ter; Salvator, 20 uur: Zonde en boete, eer en geweten; woensdag 23 november, Salvator, in de ochtenduren: H. Mis voor de 5e klas; Overberg, 15 uur: Praatmiddag onder leiding van de pater;Salvator, 20 uur: Avond voor 1825-jarigen; donderdag 24 november, Overberg. in de ochtenduren: H. Mis met preek door de pater; Willibrord, 20 uur: Zonde en boete, wet en geweten: vrijdag 25 november, Salvator, in de ochtenduren: H. Mis voor de 6e klas: Salvator 20 uur: Dames- en mannenkoor; zaterdag 26 november. Salvator. 9 uur: avonden zullen bestaan uit een optre den van een amateur-toneelgezelschap met na afloop bal. Een der bestuursle den verzekerde, dat men reeds een goede band op het oog had, die zeker bij de jeugd een enorm succes zal oog sten. Uit het financieel jaarverslag van penningmeester H. van der Linden bleek, dat de vereniging een gunstig jaar achter de rug had, zodat ook het komende jaar met weinig zorgen te gemoet kan worden gezien. De ijsvereni ging is overigens al weer druk bezig zich voor te bereiden op het komende winterseizoen. Kennelijk verwacht men een vroege winter, want nog deze week zal het „Gat van de Vries" aan de Noord-Zuid verbinding in gereedheid worden gebracht, zodat na een paar flinke nachtvorstjes in Kesteren de schaatsen kunnen worden ondergebon den. Enkele leden stelden/zich tijdens de vergadering beschikbaar om in hun vrije tijd de plas die overigens gun stig is gelegen geschikt te maken om als ijsbaan te fungeren. De bestuursverkiezing leverde geen verandering op in de bestaande toe stand. De heren D. C. van Ravensteyn en G. de Haas waren beiden aftredend, maar werden met algemene stemmen herkozen. Het bestuur ziet er dus als volgt uit: voorzitter, D. C. van Raven steyn; secretaris, M. van der Scheur, penningmeester, H. van der Linden en overig bestuurslid G. de Haas. BARNEVELD De kandidaatstel ling voor hoofdgeërfden van het water schap van de Barneveldse Beek heeft plaats gehad en er zal dus gestemd moeten worden. De volgende kandida tenlijsten zijn ingediend. De met een X aangemerkte kandidaten hebben thans zitting en hebben zich weer kan didaat gesteld: Mussendorp: R. Brons en M. Rutte (x), Zwartebroek E. van 't Hof en M. Schimmel (x), Garder broek: J. van Elten, J. W. van Maa- nen (x), Th. J. C. Oudemans en G. Rosendaal Azn, Kootwijkerbroek: S. v. d. Bosch, G. J. van Ee en H. van Es- veld, Harskamp: B. Evers. E. van Middendorp en P. Scharrenburg, Bar neveld: J. van Blankers (x), E. van Reenen en mr. J. de Vries, Kallen- broek: J. Boersen (x), J. Noorlander en H. C. van Woudenberg, Glinder: H. van Huieenbos. A. v. d. Lagemaat en jonge plantjes zo lang mogelijk aan de oude plant (moederplant) vastzitten. Is de moederplant uiteindelijk dor en slap geworden, scheur dan de jonge plant voorzichtig af en zet deze dan in een pot gevuld met bladaarde en spagnum (gehakt veenmos) in gelijke hoeveelhe den gemengd. Na een jaar hebt u de voldoening de plant volwassen te zien en zij schenkt weer bloemen. Een van de beste soorten is de bil bergia nutans. Deze heeft smalle blade ren, die, al bloeit de plant niet, toch nog een fraai aanzien heeft. Midden In de winter komen de spitse roze-achtige bloemstengels tevoorschijn. Wonder schoon zijn de roze schutbladeren tegen de geel-blauwe bloemen aan de sierlijk naar beneden hangende bloemstengel. Deze bilbergia nutans is een van de weinige bromeliasoorten die bestand zijn tegen droge kamerlucht. Verlangt een lichte plaats, doch zet haar niet in de volle zon. De bloemist heeft deze plant wel te koop. Wilt u werkelijk iets moois en bijzonders, schaft u dan deze soort bromelia aan. Laten andere lief hebbers (sters) met dit antwoord hun voordeel doen. Succes! Er bestaat tegenwoordig nogal veel belangstelling voor allerlei vetplantjes en cactussen. Vooral gaat de belang stelling uit naar soorten die men zelf in bloei kan krijgen. Een van deze wil ik nu eens met u bespreken, waarde le zers! essen) en wel de kalanchoë, een aardig vetplantje met groene blaadjes en donkerrode bloempjes, die in groten getale verschijnen. De eigenlijke bloeitijd van dit mooi en fijngebouwde plantje ls februari, doch de bloemist heeft ze al geruime tijd in volle bloei. De kwekers hebben een aardig kunstje om de bloei te ver vroegen. Het ls de „korte-dag-behande- ling". Ik ga dit kunstje nu verklappen. In hun land van herkomst groeien de ka- lanchoë's onder omstandigheden die af wijken van de onze, de dagen zijn daar korter en dus gaat de plant daar eer der rusten en vormt zodoende ook eer der bloemknoppen dan bij ons. Wat doet nu de kweker? Hij bootst dit na en gaat in augustus de dagen voor deze plantjes korter maken. Gedurende enige weken zet hij tegen 5 uur in de middag de plantjes in het donker en zet deze de volgende morgen tegen 8 uur weer in het volle licht. Dit nu heeft uiteinde lijk tot gevolg dat de planten sterk ver vroegd gaan bloeien. De kalanchoë heeft in de kamer niet zoveel wamte nodig, een matig verwarmde kamer is voldoen de. Lelietje der Dalen. De convallaria majalis, zoals de Latijnse naam (de wereldnaam van het Lelietje der Da len is, is afkomstig uit Europa, en wel het aangrenzende deel van Azië. Door haar fijne geur en de bevallige bloem pjes in het Lelietje der Dalen een ge zochte plant voor de tuin. Er zijn diver se soorten en vormen voor de tuin, zo als rozerood, geelwit of helderrozerood. De variëteit albimarginata heeft witge- rande bladeren. In de tuin groeit het Lelietje het best onder licht geboomte of struikgewas. De grond mag niet al te droog zijn, moet wel rijk zijn aan hu mus. Zij vermeerderen zichzelf door on deraardse wortelstokken, waaraan de kiemen of neuzen komen, die de nieuwe planten leveren. De kiem die zich het eerste jaar op de onderaardse wortelstok ontwikkelt, is heel spits van vorm, het tweede jaar dikker en het derde jaar is deze gedron gen dik. In het eerste en tweede jaar zijn het plantkiemen of plantneuzen, ln het derde jaar .wordt gesproken van bloeikiemen of bloeineuzen en dit zijn bloeibare neuzen. Het zal u nu duidelijk zijn, dat men in de tuin eigenlijk eenjarige, tweejari ge en meerjarige neuzen moet planten. Plant men dus bijvoorbeeld van elk 25 neuzen van het lelietje der dalen het de meerjarige neuzen bloeien, in het daaropvolgende jaar bloeien de tweejari ge en in het derde jaar de eenjarige. En zo gaat dat voort. Elk jaar heeft men dan een gedeelte in bloei. Plant men alleen bloeineuzen, dan bloeit het eerste jaar alles tegelijk doch daarna is het 3 jaar wachten, voor er weer bloemen te zien komen. Bij het le zen van dit artikel zal het velen duide lijk worden dat de door hen geplante neuzen van het lelietje van dalen het eerste jaar volop bloeiden en daarna pas het derde jaar weer. Dus handel zoals hierboven uiteengezet en u kunt dan ieder jaar in de maand mei verzekerd zijn van bloemen. Het is maar een weet! Hoe vaak moet ik de plant water ge ven Deze vraag komt heel vaak naar voren. Het valt moeilijk te zeggen om een vaste regel hiervoor te geven. Dit hangt van verschillende omstandigheden af. Zoals bijvoorbeeld de dorst bij de mens afhankelijk is van warmte, koude en meer of minder beweging van het lichaam, zo is ook het water geven bij een plant afhankelijk van de soort, tem peratuur, luchtvochtigheid, etc., etc. Het beste doet men om op geregelde tijden de potgrond te controleren. Ziet deze er bovenop droog uit, dan water geven, is hij nog vochtig, dan nog wach ten. Maar er toch alstublieft geen „ge- woontebegieting" van. Plant voor plant, stuk voor stuk controleren. Spoedig zal men dan leren welke planten op hun standplaats bijna elke dag water nodig hebben en welke met 2 of 3 keer per week tevreden zijn. Bedenk dat teveel gieten, met als gevolg een voortdurend natte potgrond, voor de plant méér fu nest is dan een enkele dag van droog te. Het gietwater moet steeds lauw aan voelen (de temperatuur van de omge ving). Het allerbeste is regenwater. Geef nimmer koud leidingwater! Evenals het gieten is ook het sproei en zeer, zeer belangrijk. In de meeste kamers is de lucht te droog. Dat kan men voorkomen door de planten enige malen per dag met een fijne verstuiver te besproeien. Laat op de kachel een keteltje water verdampen, ook dat ls goed om een te droge atmosfeer tegen te gaan. Het is goed voor de planten en niet te vergeten ook voor de mens. Het gebeurt nog wel eens, dat de bloemknoppen van de azalea verdro gen. Ik hoorde wel eens: „Mijn azalea zit volop in de bloemknoppen, wat zal die straks mooi bloeien!" Later moest ik horen dat van de bloei niets was te rechtgekomen. De oorzaak is in zo'n ge val een te droge atmosfeer. Veel sproei en met lauw water had het verdrogen van de bloemknoppen tegengegaan. Ook het afvallen van bladeren wordt vaak veroorzaakt door een te droge lucht in de kamer. Sproeien, sproeien en nog eens sproeien. E. J. Grijsen - Rhenen VEENENDAAL Maandagavond zyn bij de Chr.-Geref. Bethelkerk de ver nieuwde en uitgebouwde kerkeraadskamer en de nieuwe toegangshal naar het jeugdgebouw en de vergaderlokaliteiten in gebruik genomen. Aan deze gebeur tenis werd een officieel tintje gegeven. Tydens de bijeenkomst in het jeugdge bouw werd de sleutel van de kerkeraadskamer officieel door de voorzitter van de financiële commissie, de heer Krol, overgedragen aan ds. Langbroek, die door het openen van de deur de officiële ingebruikneming tot een feit maakte. De heer Krol dankte in zijn korte speech allen die hadden meegewerkt aan deze verbouwing, met name de koster en zijn vrouw die hard hadden meegewerkt om alles op tijd klaar te krijgen. Als dank voor hun aandeel kreeg me vrouw Van de Weerd een bloemstukje en de heer Van de Weerd een rokertje. De aannemer, de heer Van Doorn, overhandigde ds. Langbroek daarna 'n nieuwe voorzittershamer. Dp nredikant bedankte met enkele EDE. Aanvoer 365 790 stuks, han del redelijk. Prijzen per 100 stuks: eie ren van 49-55 gram 13.4514.71; v:in 55-60 gram 14.7515.93; van 60-65 gram 15.73—16.57; van 65-69 gram 16.39 —16.73. VEENENDAAL, 8 nov. 1966 Eier markt. Aanvoer 66000 stuks. Prijzen grote eieren f 15,50f 16,25, kleine eieren f 10f 14, alles per 100 stuks. Handel redelijk. VEENENDAAL, 8 nov. 1966 Big- genmarkt. Aanvoer 24 stuks. Prijzen: f 70f 80 per stuk. Handel traag. haar werk en de heer Van Doorn voor het geschenk. „Ik gebruik nooit een ha mer", merkte hij op, „maar nu de kerkeraadskamer zo mooi is geworden bestaat het gevaar dat de vergaderin gen erg lang worden". Omdit te voorkomen nam hij zich voör een intensief gebruik te gaan ma ken van de nieuwe hamer. Vervolgens maakte ds. Langbroek de deur naar de kerkeraadskamer open en kreeg iedereen de gelegenheid de ver nieuwing te bezichtigen. Een aanzienlij ke verbetereing is door de nieuwe toe gangshal bereikt waardoor ook de toi letten konden worden uitgebreid. De kerkeraadskamer is vergroot en helemaal betimmerd terwijl door de nieuwe toegangshal een rechtstreekse verbinding is verkregen tussen de ver gaderlokaliteiten en het jeugdgebouw. Na de rondleiding en de bezichtiging zorgde de koster nog voor een kopje koffie, waarna de avond door ds. Lang broek werd besloten. D VEENENDAAL Oude Kerk: woensdag 9.30 uur ds. Jon- gerden, 7.30 uur: ds. Wisgerhof. Julianakerk: woensdag 7.30 uur: ds. Van Assenbergh, vrijdag 7.30 u. ds. Vroeg- indewey. Slonskerk: woensdag 7.30 uur: ds. Jon- gerden. Sola Fide: woensdag 17.30 u.: ds. Broe- kema van Leersum. Geref. Rerk Vaart brug: woensdag 9.30 uur ds. Overduin. Petrakerk: woensdag 7.30 uur ds. Ytsma Bethelkerk: woensdag 12.30 en 7.30 uur ds. Langbroek. Pniëlkerk: 9.30 uur en 7.30 uur ds. Keu- ning. Geref. Gein. Syn.: woensdag 2.30 uur en 7.30 uur ds.' Verhoef van Barneveld. Geref. Gem. in Ned.: woensdag 12.30 en 7.30 uur ds. Mallan. ACHTERBERG N.-H. Kerk: woensdag 7.30 uur ds. Lek- kerkerker van Montfoort. ELST Oude Geref. Geni.: donderdag 10 nov. 7 uur de heer Van der Meer van 's-Gravenzande. OVERBERG Oud Geref. Gein.: woensdag 9 november 10 en 7 uur ds. Van de Poel Dankdag. VEENENDAAL Zaterdag 19 no vember zal in de chr. geref. Pniëlkerk aan de Hoofdstraat weer een muziek avond worden gehouden waaraan mee werken de organist Jan van Weelden en de sopraan Rie Grims-Strootman. Op het programma staan o.m. bekende or- n-olv-eHren Tfvde lio^pon en rx"1'

De Vallei | 1966 | | pagina 3